Verenigingsgebouw ,Rehoboth' kreeg een flinke opknapbeurt Nog 3 nachtjes slapen (voor ons zal het wel wakker liggen worden) en dan in Zierikzee bij Jan Folmer kwart eeuw koster van Gereformeerde Gemeente Koffieconcert „KUNST EN EER'' HULDIGT JUBILARIS EN AFSCHEID NEMENDE DIRIGENT Begrip gevraagd noodzakelijke maatregelen voor wegen Viertal jubilarissen op hartelijke wijze gehuldigd Van N.H. Gemeente te Nieuwerkerk z.v.u. STREEKNIEUWS Feestavond koninklijke muziekvereniging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 februari 197» Itr. 22431 NIEUWERKERK, 6-2. Het Ned. Herv. Verenigingsgebouw „Reho- hoboth" aan de Ooststraat in Nieuwerkerk, heeft een grote opknap- en vernieuwingsbeurt ondergaan. Zoals bekend is dit gebouw in gebniik genomen op 19 januari 1957. Het kwam in de plaats van het vroegere „Rehoboth" dat tot de ramp van 1953 achter de Kerkring stond. Advertentie Bekend man in Nieuwerkerk De naam „Rehoboth" is daarom al bijna een halve eeuw een begrip. Van oudsher werden er bijeenkom sten, vergaderingen, feesten en be grafenissen in gehouden. Het oude „Rehoboth" werd op 19 november 1929 in gebruik genomen en was een geschenk aan de Nederlands Her vormde Gemeente, van de toenma lige hervormde predikant wijlen ds. P. v. d. Linde. Aangepast Het nieuwe Rehoboth, van na 1957, was niet meer ingericht naar de eisen van deze tijd. Het podium, dat sedert jaren niet meer in ge bruik is, werd geheel-uitgebroken en de vloer werd gelijk gemaakt. De daardoor verkregen ruimte is nu een vergaderzaal geworden, die ruilmte biedt aan zeker tachtig per sonen, terwijl vroeger met vijftig tot zestig personen de zaal vol was. Ook de verwarming is kundig aangepast aan deze verandering en verder is het hele gebouw gewit, geschilderd en voorzien van gordijnen. Vrijwilligers Dat werk is allemaal verricht door enkele vrijwilligers onder leiding Het concert door Teresia Rieu, harp en Raymond Delnoye, fluit, mocht zich verheugen in een buiten gewoon grote opkomst. Naar schat ting 100 aanwezigen luisterden met grote aandacht naar werken van Vinei, Marais, Mozart, Donizetti, Tournier, Saint-Saens, Gaubert, Flosman en Ibert. Deels werken voor fluit en harp (waarbij de harp-partij soms een transcriptie was van een klavecim belpartij), deels voor fluitsoló en deels voor harpsolo. Behalve de muzikale vaardigheid van de beide uitvoerenden trof ook de ontspannen wijze, waarop een toelichting werd gegeven op aard en bespeling der instrumenten (vragen uit het publiek werden terstond be antwoord). Het volgende concert is gepland op zaterdag 10 maart a.s. om 5 uur n.m. In de Lutherse kerk alhier zal dan het Nederlands Blazersensem ble optreden. Goede wijn behoeft geen krans. Ad Interim Fruitteleuorganijatie vergadert In De Korenbeurs in Kortgene wordt donderdag 15 februari de al gemene ledenvergadering gehouden van de afdeling Noord-Zeeliand van de Nederlandse Fruittelers organisa tie. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing waarbij aftre dend en herkiesbaar zijn: voorzitter De voorzitter wees er in zijn ope ningswoord op, ondanks verleden jaar gevierde 60-jarig bestaan van de N.V.V.-afdeling Schouwen-Dui- veland, het toch goed is het tot tra ditie geworden jaarlijkse feest- avondje te houden, temeer nog om dat er verleden jaar een aantal per sonen teleurgesteld moesten worden wegens plaatsgebrek. Gezien de situatie bij het totstand brengen van c.a.o.'s waarbij nogal moeilijkheden te overwinnen zullen blijken te zijn, wekte hij de aanwe zigen op hun beste krachten te ge ven opdat Jan Modaal niet de grote klappen zal krijgen. Hij voorzag dat de minder draagkrachtigen door uitvoering van Bestek '81, het hardst zullen worden getroffen. Wim Pel hield daarna een korte doch pittige rede en wekte ook op steeds paraat te zijn omdat dit nou eenmaal nodig blijkt te zijn. Jubilarissen Met grote blijdschap en dank baarheid kon de voorzitter maar liefst vier jubilarissen huldigen voor hun grote en langdurige inzet voor de vakbeweging in het algemeen en voor de afdeling Bruinisse in het bijzonder. De volgende heren leden werden daarop gehuldigd: M. C. v. d. Berge 50 jaar lid, bedacht met. legpenning en barometer; Ch. M. Zorge 50 jaar lid, bedacht met legpenning en ba- van de heer Joh. Wandel en de he ren Hans en Rinus Mathijsse. De da mes Stoutjesdijk en Hage leverden hun aandeel in het naaien en ver naaien van de nodige gordijnen. Het vernieuwde gebouw werd in Distrikt IV Waterschap OOSTERLAND. 5-2. De in zaal „Oosterhof" te Oosterland gehouden vergadering van ingelanden van dis trikt IV van het waterschap Schou wen-Duiveland, kenmerkte zich door een grote opkomst. De voorzitter de heer J. J. van de Zande kon tot zijn genoegen mede delen, dat de hoogte van het Dijkge- schot 1979, gelijk zal zijn aan die van de voorgaande twee jaren, (f 108,- per ha.) Dat zulks niet het geval was, is in niet geringe mate te danken aan de bekende vinding van de heer Scheele, hoofdambtenaar bij het wa terschap. Nu dit water biologisch wordt ge zuiverd, zonder dat daarvoor een oure installatie moest worden ge bouwd, moet men ook minder be talen voor de lozing van dat water op de Oosterschelde. Na gewezen te hebben op de uitgevoerde en nog uit ts voeren dijkverhogingen, sprak de heer Vap der Zande er zijn voldoe ning over uit, dat de herverkaveling van Schouwen-Duiveland direct na de ramp werd aangepakt. De streken, waarin nu nog (op ver langen van hogere instanties) herver kaveling moet worden toegepast, worden gekonfronteerd met een las- de heer P. Flikweert en bestuurslid de heer P. v. d. Maas. Als tegenkan didaten hebben zich de heren J. Le- gemaaté en M; de Nooyer beschik baar gesteld. Na de pauze wordt gediskussieerd over het onderwerp „Vruchtkwali teit" onder meer aan de hand1 van de jubileumuitgave van het Proef station te Wilhelminadorp: „Kijk óp vruchtkwaliteit". Dr. ir. S. J. Wert- heim, verbonden aan dit Proefsta tion, heeft zich bereid verklaard de ze avond zijn medewerking te ver lenen en zitting te nemen in een fo rum, evenals de voorzitter van de Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, de heer J. Valkier en de heer H. Flikweert. ZIERIKZEE Opening kapsalon Op maandag 12 februari opent John Schults in het pand van Go- vert van Dam een nieuwe dames kapsalon: Shivahair fashion in de Nieuwe Boogerdstraat 39. rometer; Joh. Bal J.zn. 25 jaar pen ningmeester, 15 jaar sekretaris (en veloppe); Joh. Bal H.zn., 40 jaar be stuurslid (enveloppe). De heren werden hartelijk gefeli citeerd en hun echtgenotes kregen een bloemetje aangeboden. Later werden de jubilarissen door velen geluk gewenst. Toneelspel Na deze stijlvolle huldiging werd het publiek aangenaam bezig gehou den door het bekende toneelgezel schap „De komedianten" onder lei ding van mevrouw Van der Linden- Bezemer. Opgevoerd werd het vro lijk toneelspel in drie bedrijven „Welkom binnen" door Chr. Hooge- werf. Dat het toneelgezelschap haar mannetje kan staan op het gebied van toneelspel is wel gebleken door de vele malen gehoorde lachsalvo's van het publiek. Hieruit bleek dan ook dat het gebodene goed in de smaak is gevallen. Tijdens de pauze werd er een ver loting gehouden waarvoor zeer veel prijzen beschikbaar waren gesteld. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn o.l.v. de Lejo's van Bruinisse welke er goed de stemming erin wist te brengen. Het was al tot in de kleine uurtjes ge worden toen de avond besloten moest worden. kleine kring van kerkeraad, kerk voogdij en predikant in gebruik ge nomen. Ds. W. J. Kolkert konstateerde bij die gelegenheid met dankbaarheid, dat met weinig middelen veel werk is verzet. Mevr. De Reus-Hannewijk bood de heer Wandel uit dank een enveloppe aan. Was Rehoboth voorheen al een veel gebruikte vergaderruimte, nu is het des te meer een gebouw om te huren door verenigingen, families en gezelschappen. tenverhoging, die er niet om liegt en die kan stijgen tot f 65,per ha. Binnenwegen Spreker vroeg begrip voor het niet optimaal strooien van de binnenwe gen, in de afgelopen weken, en voor de maatregelen die het waterschap had moeten nemen, in verband met de opdooi. Deze zijn niet altijd aan genaam voor bedrijven die aan deze wegen liggen, maar het is evenmin verantwoord de kosten voor strooien en opdooi de pan te laten uitrijzen, want dat brengt onherroepelijk las tenverhoging mee. De kosten die jaarlijks aan de wegen worden be steed, zijn toch al gestegen van 13 tot 45 °/o van het totale budget. Ledenvergadering C.D.A. Vrijdagavond 9 februari zal het Christen Democratisch Appèl een le denvergadering houden in het Her vormd Verenigingsgebouw in 't Vrije te Zierikzee. Drs. H. Eversdijk, lid van de Tweede Kamer en fraktie- voorzitter van het C.D.A. in de Pro vinciale Staten van Zeeland, zal tij dens deze vergadering spreken over „Grondslag en politiek handelen". Voor tijd: zie Agenda. Ledenvergadering V.V.V. De Vereniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Zierik zee houdt op maandag 19 februari in hotel Van Oppen de algemene leden vergadering. Op de agenda staan de gebruikelijke jaar-en financiële ver slagen en de verkiezing van kaskon- trölekommissie- en bestuursleden. Het bestuur rekent op een korte vergadering, die hooguit twee uur düurt. Voor tijd: zie Agenda. serooskerke Aktiviteiten Natuur- en Vogelwacht Door de Natuur- en. Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" wordt ïn sa menwerking met Staatsbosbeheer en Rijkspolitie al vanaf het begin van de vorstperiode op diverse plaasten op het eiland voedsel gestrooid voor de in nood verkerende vogels. De Natuur- en Vogelwacht be schikt momenteel nog over voldoen de voedsel om in de behoefte te kun nen voorzien Dagelijks wordt voed sel verstrekt in de vorm van visaf val, brood, vet en diverse graansoor ten. Een aantal zieke of ondervoede dieren werden opgevangen en onder gebracht in het asyl van de heer Van der Loo te Ouwerkerk of bij de heer Bakker te Burgh. Enkele van deze dieren konden inmiddels weer in vrijheid worden gesteld. Een tiental blauwe reigers en één roerdomp wer den dood aangetroffen. Opvallend was tijdens de vorstpe riode het aantal roofvogels, zoals sperwer, buizerd etc. Ook een groot aantal zee-eenden, zoals het nonnetje zaagbek waren waar te nemen even als duizenden ganzen. Het aantal dode vogels was on danks de koude gering. Wel werd een groot aantal meerkoeten slacht offer van het verkeer. Ook nu de weersomstandigheden verbeterd zijn gaat de Natuur- en Vogelwacht nog enige tijd door met het verstrekken van voedsel aan de vogels. ellemeEt Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Vorige week organiseerde de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle en omstreken een zeer geslaagde show van eigengemaakte kleding in het dorpshuis van Ellemeet. Veertien dames en vier kinderen paradeerden voor de goed gevulde zaal. Vele fraaie modellen werden aan het publiek getoond. Het geheel werd op aantrekkelijke wijze van kommentaar voorzien door lady-speaker mevrouw R. Gilijamse-Meijer. Aan het slot van de avond dankte zij de dames en kinderen die aan de show hadden meegewerkt en bood hen een klein geschenkje aan. sci1arendijke Vergadering ifreekfederalfe P.v.d.A. Dinsdag 27 februari houdt de Streekfederatie Schouwen-Duive land van de PvdA haar jaarvergade ring in het verenigingsgebouw naast de Nederlands Hervormde Kerk te Scharendijke. Voor tijd: zie agenda. brouwershaven Aanrijding Maandag 5 februari had op de kruising Nieuwdijk-Noorddijkstraat een aanrijding plaats tussen een bi-omfiets, bestuurd door A.J.S. uit Brouwershaven en een auto bestuurd door J.M.J. uit Brouwershaven. De wagen verleende geen voorrang' aan do bromfiets waardoor een aanrij ding ontstond. De bestuurder van de brommer is met een gebroken been naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. Beide voertuigen liepen schade op. NIEUWERKERK Verkeerskursui Ook te Nieuwerkerk zal do afde ling Duiveland van het Veilig Ver keer een verkeerskursus geven en wel te beginnen op donderdagavond 22 februari in „Ons Dorpshuis". De ze kursus zal acht avonden omvat ten. Aanmeldingen voor 15 februari bij de plaatselijke politie of door te lefonische opgave bij de telefoon nummers 01114-1245 of 01114-2176 of 01114-1464. Voor aanvangstijd zie agenda. Bejaardengymnastiek Vanaf maandag 19 februari zal het Groene Kruis in „Ons Dorpshuis" wekelijks een bejaardengymnastiek- middag geven, onder leiding van de heer Kristalein uit Burgh. Alle per sonen boven de 60 jaar kunnen hier aan, meedoen. Voor tijd zie agenda. SIRJANSLAND Inbraak Hedenmorgen (dinsdag) werd bij de Rijkspolitie aangifte van een in braak gedaan, die bij de firma Van Waveren b.v. aan de Sportlaan te Sirjansland plaats vond. De dadfer(s) verschafte zich toegang door een ruit in te slaan van het kantoor. In deze ruimte werd niets doorzocht en niets vermist. De dader(s) verschafte zich vervolgens toegang tot een twee de kantoorruimte door eveneens een ruit in te slaan. Deze ruimte werd. geheel doorzocht en vermoedelijk werd een geldkist met een inhoud van f 460,- en enkele bankcheques ontvreemd. BRUINISSE Bejaardensoos De Bejaardensoos te Bruinisse gaat weer beginnen met haar bijeenkom sten. Door de winterse omstandighe den is dit iets verlaat. Nu de weers omstandigheden wat milder zijn, is besloten weer te beginnen. Woens dag 7. februari gaan de bijeenkom sten weer van start. Ieder boven de zestig jaar is van harte welkom. Met spel, zang en een kopje koffie of thee is er altijd een gezellige sfeer ge weest; de bejaardensociëteit 'wil op dezelfde wijze verder gaan. De leid stérs, waartoe ook - zoals in hét ver leden - 'weer mevrouw v. d. Linde- NIEUWERKERK, 6-2. De koster van de Gereformeerde Gemeente aan de Molenstraat in Nieuwerkerk, zal binnenkort zijn zilveren jubileum vieren. De heer Jan Folmer staat bekend als een veelzijdig man. Al enkele jaren geleden werd hij als gemeen tewerkman gepensioneerd, onlangs was hij vijfentwintigjaar gemeente- omx-oeper en nog steeds is hij van „alle max'kten thuis". Direkt na de ramp van 1953, bij ROTTERDAM. De 72-jarige J. de Vries uit Rotterdam is omgekomen bij een brand in zijn bovenwoning in de Wiekstraat in Rotterdam.^ Zijn 67-jarige vrouw kon aan het vuur ontsnappen. de terugkeer van de bevolking, nam hij met 2ijn vrouw het kosterschap op zich. Bij het klimmen der jaren heeft zijn vrouw het schoonmaak werk neergelegd, maar het koster schap van de heer Folmer zelf bleef. Veel gebeurd Veel is er gebeurd ip die vijfen twintig jaar. De kerk is verbouwd, praktisch geheel vernieuwd in de loop der jaren en dat bracht voor de koster ook heel wat extra werk mee. BRUINISSE. Ter voorkoming van verdere afbrokkeling van de voor oever zal ter plaatse in het Zijpe. waar 2 maanden geleden een dijkval van geringe afmetingen plaatsvond, een zinkstuk worden aangebracht. Voorzitter de heer H. Asma prees in zjjn toespraak het trouw repetï- tiebezoek van de heer Duson, die 40 jaar bij Kunst en Eer de klarinet bespeelde. „U moest wel doodziek zyn om een repetitie te missen", al dus de heer Asma, „want u bent met uw klarinet „getrouwd". H\j speldde de jubilaris de gouden K.N.F. speld op en overhandigde de bijbehorende oorkonde. Dirigent E. A. de Looff, die reeds een maand het korps als fluittist heeft versterkt, sinds 3 januari j.l. aan de heer Van Soest uit 's Gra venpolder de dirigeerstok gaf, kreeg namens alle leden uit dank voor de goede leiding, welke hij gedux*ende jaren aan het korps heeft gegeven een tastbaar aandenken. De heer Asma bood de heer De Looff een px-achtige casette-deck aan, waar de afscheidnemende dirigent zichtbaar mee verrast was. Namens de dx-urn- band werd een bloemstuk overhan digd. Dankwoord In zijn dankwoord zei de heer De Looff als tegenprestatie graag een „groot nummer" aan het korps le willen schenken, dat gekocht zal worden irx overleg met dirigent Van Soest. Ook de dames werden bij deze hulde niet vergeten. Zowel mevrouw De Looff als mevrouw Knoop echt genote van de instrukteur der drumband mochten een fraai boeket in ontvangst nemen, omdat, zoals de heer Asma het schetste „u uw man nen zo vaak aan „Kunst en Eer" af staat". De feestavond werd met een ge zellig samenzijn en een dansje tot in de kleine uurtjes voortgezet. HILVERSUM. De NOS-radio maakt op zondag I april onder de ti tel „Suarra Maluku" (de Molukse Stem) een begin met een wekelijks Moluks programma, dat steeds via Hilversum twee van 12.00 tot 12.30 uur zal worden uitgezonden. ZIERIKZEE, 2-2. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de Kon. Harmo nie „Kunst en Eer" vrijdagavond in de Zeeuwse Herberghe vond de huldiging plaats van de heren P. Duson. en E. A. de Looff, resp. vanwege het 40-jarig lidmaatschap der harmonie en het afscheid als dirigent. Voorzitter H. Asma bevestigt de gouden K.N.F. speld op de jas van jubilaris de heer P. Duson. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) N.V.V.-bijeenkomst Bruinisse BRUINISSE, 2-2. Voor de propaganda-avond van de plaatselijke raad van het N.V.V. te Bruinisse, die vrijdag jl. werd gehouden in ,,'t Durps'uus", be stond grote belangstelling. De voorzitter, de heer Bal, kon de talrijke aan wezigen hartelijk welkom heten. In het bijzonder de distriktsbestuurder Wim Pel, enkele distriksbestuurders en het N.V.V.-bestuur Schouwen-Dui veland. Bezemer behoort, zullen de bezoekers] graag verwelkomen. Voor degenen voor wie het moeilijk is te komen lo pen, zij kunnen wórden opgehaald en thuisgebracht per auto. Als men daar van gebruik wil maken, bel dan even] nummer 1489 of 1290. De bijeenkomsten zijn, als vanouds,' in het Verenigingsgebouw aan de Deestraat. Voor tijd: zie Agenda. Ook nieuwelingen zijn natuurlijk harte lijk welkom. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. „Nu er in Brabant zoveel verschillende standpunten zijn over de bestuurlijke reorganisatie, heeft minister Wiegel in feite zijn handen vrij om naar eigen inzicht zelf te besjissen over een eventuele opdeling van deze provincie". Dat zei mr. B. van Zwieten, voorzitter van het stadsgewest Den Bosch, maandagmorgen in een toelichting op het gewestelijk standpunt tén aanzien'van. de herindelingsplaiinen'. :T Voor 30 jaar ZIERIKZEE. Ten overstaan van notaris P. H. werd geveild een he renhuis met tuin en koepel aan de Oude Haven z.z. alhier. Het huis werd opgehouden voor de prijs van f 7500,—. RENESSE. Alhier is aangevangen met het rooien van 41 iepenbomen staande op het dorpsplein, welke door de Iepenziekte zijn aangetast. Een respectabel aantal, dat door linden vervangen zal worden. ZIERIKZEE. Vorige week deed de bemanning van de ZZ 2 de ontdek king dat zich tussen de geviste mos selen een granaat van 10 cm bevond. Het vaartuig bevond zich ongeveer ter hoogte van de Heerenkeet. Het projectiel werd voorzichtig aan boord gehaald en boven de „dump" aan het einde van het Havenhoofd weer over boord gezet. ELKERZEE. Tijdens de gemeente raad van Eikerzee werd mededeling gedaan van de vastgestelde begro ting 1949 van het ziekenhuis „Schou wen-Duiveland" te Noordgouwe, waarbij het exploitatietekort wordt geraamd op f 1,50 per persoon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3