Stuurgroep moet keuze gaan maken voor de Oosterschelde FANFAREKORPS ONTVING DONATEURS MET UITSTEKEND MUZIEKPROGRAMMA Vrouw en twee kinderen omgebracht U komt hem vanaf vrijdag toch ook bekijken bij ons in Zierikzee WIE DE WAPENS OPNEEMT ZAL WORDEN GEARRESTEERD GELD NODIG Uitvoering „Luctor et Emergo" Alternatieven voor inrichting Rapport van coördinatiegroep DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verklaring Bachtiar J 's Morgens gebeld s Avonds geld Vraag vrijblijvend viw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 RENESSE, 3-2. Het fanfarekorps „Luelor et Emergo" presenteerde zich zaterdagavond, tijdens de jaarlijkse uitvoering voor de donateurs, met een uitstekend mu ziekprogramma in het Dorpshuis. Na de pauze zorgde toneelvereniging „Op Drift" voor de opvoering van de klucht „De Lellebellen" van J. Bosker. De tamboers van „Luctor et Emer go" in uktie tijdens de uitvoering. (Folo: Zicrikzeesche Nieuwsbode) Dc avond werd geopend met „Gi- braltcr Rock" van Sammy Ncstico onder leiding van onderdirektcur L. J. de Feiter. Daarna marcheerden de tamboers tot voor in de zaal. Onder leiding van dc heer A. J. Padmos brachten zy, met veel sukscs enkele nummers ten gehore. Voorzitter de heer J. A. Kouman dankte in zijn openingsrede het ge meentebestuur voor de verhoging van de subsidie en zegde toe dat het geld op juiste wijze zal worden ge bruikt. Een bijzonder vvooi'd van welkom richtte hij tot de burge meester en de beide wethouders met hun echtgenotes, tot het erelid de heer J. J. Padmos, de afgevaardig den van de korpsen uit Haamstede en Zierikzee en de sekretaris van de Bond van Orkestdirigenten. Terugblik De heer Korman gaf een terugblik op het afgelopen verenigingsjaar. Hij wees er verder op, dat ondanks de slechte prijs voor oud papier, toch een bedrag van f 1.149,80 werd verdiend. Dankwoorden sprak hij tot direk- teur de heer J. H. Blom en tot de in- struktcur van de drumband de heer A. J. Padmos. Hij onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een presentje. Waardering werd verder uitgesproken aan het adres van de ondèrdirekteur en van de muzikan ten. Tot slot vestigde hij er de aan dacht op dat in juni 1980 „Luctor et Emergo" het 75-jarig bestaan gaat herdenken. Tydcns het hierop volgende mu ziekprogramma beleefde men dc pre mière van de door Henk Blom gc- (Vervolg pag. 4) „De deur blijft altijd open staan" voor onderhandelingen met de reli gieuze leiders, zo verklaarde Bach- tiar, enige uren na de perskonferen- tie van Chomeini, verder. Er bestaan „bepaalde kontakten" op „bepaald niveau", zo zei hij, zon der daar evenwel nader op in te gaan. BEIROET. Zaterdag heeft zich in het Libanese grensgebied bij het dorp Clicbaa een vuurwisscling van een uur voorgedaan tussen Noorse troepen van het VN-leger Unifil in Zuid-Libanon en een Israëlische pa trouille, die op Libanees gebied wil de doordringen, zo werd door jour nalisten in het gebied gemeld. MOOK, 4-2. In Mook zijn de 32- jarigc vrouw H. J. A. P.-H. cn haar twee zoontjes van zes en negen jaar in hun woning op gewelddadige manier om het leven gebracht. Dit heeft dc rijkspolitie in Roermond zondagmiddag meegedeeld. Buurt bewoners vonden de dode lichamen zondagochtend omstreeks half ne gen. De politie heeft dc 38-jarige va der IJ. W .A. P. in verband hiermee aangehouden en ingesloten in bet politiebureau van Gennep. In ver band met het onderzoek kon de po litie verder niets zeggen. Verwachting tot dinsdagavond: Rustig weer Droog weer met mistgébieden, maar ook enkele opklaringen; matige noor- den wind; minimumtemperaturen rond min drie graden, middagtempe ra turen iets boven het vriespunt. Voor woensdag: Aantal uren zon; 0 tot 5. Min.-tcmperuturcn omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. tJ.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 febr. Zon op 8.13, onder 17.36 Maan op 13.02, onder 3.49 Volle maan: 12 febr. (3.39) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6 febr. 10.33 23.22 4.17 16.51 Doodtij: G febr. IIET WEEROVERZICHT •DE BILT, 5-2. Het K.N.M.I. meldt: Voor dinsdag wordt rustig winter weer verwacht. Daarbij zal het dc komende nacht licht vriezen waar bij zich plaatselijk weer mist kan vormen. Dc middagtemperalurcn bereiken waarden omstreeks 2 gar den. Hel afgelopen weekeinde werd hot weer in onze omgeving bepaald door een depressie die zaterdag van IJsland via het noordelijk deel van de Noordzee, naar West-Rusland trok. De bijbehorende zone met be wolking en neerslag drong tot het noorden van ons land door, maar dc akliviteil ervan was gering. Zondag koerste een gebied met slecht weer via hel Engelse Kanaal in de richting van Parijs. Hel neer- slaggebied ervan trok de afgelopen nacht juist zuid van Limburg langs. Advertentie MIDDELBURG, 2-2. Er is al weer een stap gezet op weg naar de ontwikkeling van het Oosterschelclege- bied. In een vergadering van de Stuurgroep Ooster- selielde werd vrijdagmiddag in de Statenzaal te Mid delburg de nota „Verkenningen inzake de ontwikke lingen in bet Oosterscheldegebied" gepresenteerd". Het doel van dc nota is allereerst een beleidskeuze te maken over de inrichting van de Oosterschcldc en om een aanknopingspunt te zyn by de diskussics die zullen leiden tot de uiteindelykc definitieve beslissingen van wat er met het gebied moet gaan gebeuren in de toekomst. Het praatstuk, dat op donderdag 23 maart uitvoerig door de Stuur groep Oosterschelde zal worden be sproken, geeft zes beleidsmogelijk- heden aan. Bij die mogelijkheden heeft steeds meegespeeld, dat de hoofddoelstelling van het beheer moet zijn het behoud en zo moge lijk versterking van de aanwezige natuurlijke waarden met inachtne ming van de basisvoorwaarden voor een goed maatschappelijk funktio- neren van het gebied. Daaronder wordt met name de visserij begre pen. Veiligheid De hoofddoelstelling is gebaseerd op de regeringsbeslissing over de wijze van uitvoering van de Ooster- scheldewerken. Dat houdt in, aldus het dagelyks bestuur onder leiding van voorzitter A. L. van Geesbergcn in de begelei dingsbrief by de nota, dat hantering van de hoofddoelstelling op geen en kele wijze afbreuk zal doen aan de eis van veiligheid van de bevolking, die mede dc grondslag is geweest voor de regcringsbeslissing. Tijdens de stuurgroep vergade ring vrijdagmiddag - die voor dit agendapunt openbaar was - gaven de auteurs van de nota, drs. C. J. Colijn. (Rijkswaterstaat Deltadienst) en ir. R. Hartman (Provinciale Pla nologische Dienst voor Zeeland) een toelichting. Niet doorkruisen De heer Colijn onderstreepte dat het doel van de nota zeker is om snel en verantwoord beleidsbeslis singen mogelijk te maken. Dat be leid moet echter een voorlopig ka rakter hebben. „Op korte termijn meet een aantal beslissingen geno men worden, die ontwikkelingen op langere termijn niet mogen door kruisen." De nota Verkenningen is geba seerd op het in het voorjaar van 1978 verschenen Deelrapport invën- tarisatie en op een viertal andere voorbereidende studies, waarvan de resultaten eveneens in de nota zijn neergelegd. Dat zijn studies over de ontwikkeling van d-a natuurfunkties, visserijfunkties, rekreatiefunkties én de integratie van deze drie in de Oosterschelde. Keuze De bedoeling van de nota is, zoals gezegd, dat de Stuurgroep een voor lopige keuze maakt. In de eerste plaats zal dienen te worden geselek- tcerd ten behoeve van het toewerken naar de beleidskeuze en in de twee de plaats zal een keuze moeten wor den gedaan voor het te voeren beleid tel de totstandkoming van de uitein delijke visie. De Stuurgroep, die zelf geen beslissingen neemt, dient vanuit die visie van advies aan de deelne mende overheden. Voorzichtig Het spreekt vanzelf, dat in de pe riode tot die uiteindelijke visie tot stand is gekomen, een voorzichtig beleid moet worden gevoerd. Dat zal kunnen in houden dat de alternatie ve keuze hiervoor een andere (voor zichtigere) zal zijn dan die voor het toewerken naar de uiteindelijke vi sie. Indien, een plan niet in een be leidsalternatief past, dan dient de realisering daarvan te worden voor komen. Inspraak Het dagelijks bestuur van de Stuur groep heeft voorgesteld om nadat de groep op 23 maart een voorlopige se- lektie van de beleidsalternatieven heeft gemaakt, die in de periode tot november 1979 nader uit te werken ender leiding van de coördinatie groep Oosterschelde. Eind 1979 be gin 1980 zal de stuurgroep daar een mening: over moeten geven waarna in het voorjaar van 1980 de inspraak over de geselekteerde alternatieven op gang kan komen. In de tweede helft van 1980 zal de stuurgroep dan een beslissing moeten nemen over de advisering aan de betrokken overhe den. (Vervolg pag. 2) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne* wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afscheid aan lojPrinses Juliana"- school ZIERIKZEESCHE Maandag 5 februari 1979 135ste jaargang -Nr. 22450 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) PARIJS, 4-2. „Zij die oproepen tot burgeroorlog en opnemen van de wapens, zal ik laten arresteren en eventueel terechtstellen", zo heeft premier Bachtiar van Iran volgens berichten verklaard, in een kennelijke rcaktic op de eerdere aankondiging door oppositieleider Chomeini, dat hij een heilige oorlog 'zal ontketenen als Bachtiar niet aftreedt en de macht overdraagt. In een interview met het Franse' blad ,sLe Matin" zei Bachtiar, naar uit Parijs werd gemeld, dat hij niet zal toestaan dat Chomeini een voor lopige regering in Iran opricht. „Als hij de daad bij het woord voegt, ko men er moeilijkheden", zo zei hij. Deur open DREISCHOR. De drumband van „Crescendo" trok zaterdagmorgen door het dorp samen met enkele le den van de Juniorkamer voor de verkoop van kant-en-klare erwten soep. De opbrengst van deze aktie is bestemd voor de afbetaling van de reeds aangeschafte nieuwe in strumenten. Men trok zaterdag door het dorp onder hét motto: „Trom mels goede erwtensoep". (Foto: Zierjkzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Het gekijf van priesters bele- kent gejubel van de duivel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1