Aktiviteiten op gebied van de rekreatie niet uitbreiden C.D.A. in Bruinisse wil iets voor bootvluchtelingen doen Wij kunnen bijna niet meer wachten tot volgende week. Dan komt hij namelijk in Zierikzee S.G.P.-fraktie in algemene beschouwingen Grote schade aan Yersekese Bank oestercultuur INGEZONDEN STUKKEN v.o.s. Voorstel in algemene beschouwingen 4 BRUINISSE, 26-1. I)t> SGP-faktie in <lt- gemeenteraad van Bruinisse vindt niet dat de aktiviteiten in de ge meente op het gebied van de rekreatie, morele en geestelijke normen bevorderen. Dat liet vrijdagavond de heer L. J. v. d. Bos weten in zijn algemene be schouwingen op de begroting. „Omdat wij het als een geldkwes tie zien en men diep buigt voor de rekreatiemammon, vinden wij dat het best wat minder zou kunnen. Vooral ook omdat wij daarin een verstoring van de zondagsrust ver wachten". aldus de heer v. d. Bos, die verder opmerkte, dat de rekrea tie ook niet heeft kunnen verhinde ren dat verschillende middenstan ders hun bedrijf moesten sluiten. Omdat de SGP van mening is dal er al voldoende rekreatiemogeüjkheden rond de dorpskom zijn, heeft de fraktie ook geen behoefte aan een tweede jachthaven. „Wij zullen straks nog opgeslokt worden door het rekreatiespook". Dank Aan het begin van zijn betoog liet de heer v. d. Bos dankbare woorden horen aan het adres van het kollege en de ambtenaren voor de keurige presentatie en vooral aan Hem. ..die ons nog in het leven spaarde, zodat we dit vaak moeilijke werk konden verrichten". Hij was ook dankbaar dat het nog steeds is gelukt een goed sluitende begroting ter tafel te brengen, maar sprak de vrees uit. dat aan de vette jaren wel eens een eind zou kunnen komen. Ofschoon het kollege goede voor lichting geeft, was de heer Van den Bos toch van mening, dat het ge wenst is, de raadsleden in een zo vroeg mogelijk stadium bij de te be handelen zaken te betrekken. „We worden mijn inziens te plots met de neus op de feiten gedrukt". Daarom leek hem een besluitcnlijstje van b. en w. aan de raad wenselijk, omdat de raad tenslotte het hoogste orgaan in de gemeente is in bestuurlijke zin. De SGP pleit verder voor het be houd van het eigen karakter van Bruinisse. Hij drong ook aan op af doende maatregelen in verband met de te verwachten verkeersdrukte van het-' vekreatfeterrein..1 -Zodanig' dat deze drukte buiten de bebouw de -kom-wordt gehouden". Verder vond hij de sociale zorg inderdaad zorgwekkend en sprak de hoop uit op toename van de werkgelegenheid. Zoet water Wat de land- en tuinbouw betreft hoopte hij dat er meer aandacht zal worden besteed aan het venvezen- lijken van dé zoetwatervoorziening, die ongetwijfeld invloed zal hebben op de opbrengsten. Daar betrok hij ook de fruitteelt in. Aandacht vroeg hij ook voor de problemen van de buitendijkse be drijven en de schade die de visserij nog vaak ondervindt. „Verbetering van de haven door middel van een stalen damwand aan de westzijde, achten wij nog steeds een oplossing voor het groter worden van de vis sersvaartuigen. Er kan hierdoor meer ruimte worden gemaakt. Een andere plaats voor aanvoer van zand enz. kan verbetering brengen voor het verkeer op het havenpla teau". De reparatiehaven is volgens de heer Van den Bos aan een uit- baggersbsurt toe. Hij vroeg ook of het niet gewenst is de strekdam bij scheepswerf Van Duivendijk vijf meter in te korten waardoor een vlottere doorvaart wordt verkregen. I)c SGP-fraktie stelt het op prijs wanneer een weekmarkt wordt in gesteld waarbij de plaatselijke mid denstand een standplaats krijgt, liet venten dient zoveel mogelijk te wor den afgeschaft, zo meende hij. Subsidiei 'S Moeite had de fraktie met een aantal op de begroting voorgestelde subsidies. Voor wat de VVV-subsi- die betreft wil de fraktie eerst een gesprek. Verder zei hij het te betreuren, dat het Itode Kruis haar werk ook 's zondags op de Grevelingendam ver richt en de dienstenverlening van het KPCZ laat volgens de SGP nog heel wat te wensen over. „Voor dit jaar zeggen we nog geen nee, maar als het zo doorgaat weten we het voor het volgend jaar zo net nog niet". De vrees onlangs geuit dat de vorst wel eens grote schade zou kunnen toebrengen aan de ocstcrkultuur op de Yerseke Bank. blijkt nu de dooi is ingetreden bewaarheid te zyn. Al het deze zomer geïmporteerde noslerbrocd uit zuidelijker streken Griekenland en zuid-Frankrijk heeft do koude niet overleefd. Dc schade non het Zeeuwse oesterbroed en do Zeeuwse zaaioesters is .wat minder groot. Grevelingenmeer Geheel anders is het in het Greve lingenmeer. waar de echte Zeeuwse oesters worden teruggekweekt. Daar js aan het op dieper water liggende broed en evenmin aan de. één-, twee- en driejarige oesters geen schade té bespeuren. Alles staat cr hier prima voor, mot name ook de broed val 1978, is al gegroeid. Succesvol is ook dc broedval op het voormalige Springcrsdiep (binnen het Grevelingenmeer) in de nabijheid van Ouddorp. De aanslag is boven verwachting. Drie tot vier broodjes op een schelp is geen zeldzaamheid. Men staakte dit voorjaar, de uit zaai van schelpen omdat oude rotten in het vak meenden, dat de natuur veel te oud was. om op succes te kunnen rekenen. Maar de natuur stelt de mens altijd weer voor ver rassingen. stichting geven". Geen subsidie voor de V.O.S. kursussen, meende hij. „De SGP is van mening, dat de vrouw zich beter op het gezinsleven kan oriënteren en zich in het huis houdelijk werk kan bekwamen dan een dergelijke kursus te volgen. Ons bezwaar is ook, dat er geen sprake van subsidie is, doch van een aan vulling op het benodigde bedrag. Mc eten wij bijvoorbeeld ook type- kursussen gaan subsidiëren vragen wij?" Bede Tenslotte viel het de fraktie op dat aan het einde van de begelei dingsbrief, de gebruikelijke bede voor de arbeid in dezen ontbrak, „We hopen dat onze gedachte, dat het een uitvloeisel van de tekenen der tijden, die we thans beleven, op een misverstand berust en de bede niet opzettelijk is weggelaten, maar over het hoofd is gezien. Kan het kollege het stellen zonder de zegen des Heren? Onzer zijds wensen wij u toe, dat Hij die alles regeert en bestuurt, uwe en onze arbeid moge zegenen tot heil van onze inwoners en tot bloei van onze gemeente Bruinisse", zo besloot hij. Afbraak De heer Van den Bos liet verder weten dankbaar te zijn voor de nieuwbouw, zoals scholen, postkan toor en gemeentehuis, maar hij vroeg zich wel af of er voldoende gedaan wordt aan de zo noodzake lijke geestelijke ontwikkeling van de bevolking. Ook meende hij dat de verworden nieuwe bezittingen geen aanleiding mogen zijn voor hot ver geten van het oude deel van het dorp: „Grote objekten komen vaak vlot van de grond, maar kleinere die toch ook belangrijk zijn, niet. „Verheugend noemde hij de afbraak van krotwoningen en hij zei te ho pen dat ook de laatste spoedig zul len verdwijnen en plaats zullen ma ken voor hieuwböuw of parkeerge legenheid. Met de aankoop van de grond van de christelijke meisjesschool waarop 8 tot 11 woningen worden gebouwd was hij ook blij. Samen met de 32 zorg woningen en enkele andere bouwprojekten, lijkt de urgentie van hot plan ..Rikusweel" wel wat af te nemen". „Temeer nog", zo merkte hij op, „daar de afspraak was, dat de nu te bouwen woningen uitslui tend beschikbaar worden gesteld 'dah eigen inwoners ;of meftsen uit.dg regio". (Door een redaktionele vergissing is een reaktie van de zijde van P.v.d.A. Zierikzee op een „ingezon den" eerst - en spijtig genoeg niet in kombinatie - in de krant gekomen (editie van donderdag). Volledig heidshalve laten we hier het „inge zonden" alsnog volgen). Red. De SGP vroeg verder onder meer bijzondere aandacht voor de jeugd van tegenwoordig, die, naar de me ning van de fraktie, zeer goede be geleiding nodig heeft. Hij wees op ondermijning van zowel het ouder lijke als het maatschappelijk gezag. Mede door de uitbreiding van de re kreatie neemt de kriminaliteit toe. Diefstal en vernieling komen veel vuldig voor, zo merkte hij op en ook hij vroeg daarom bezetting van het politieapparaat met een intensievere surveillance. Ook hij pleitte voor het behoud van het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee en sprak verder de hoop uit dat de scholen onderling begrip voor eikaars standpunten zullen kunnen opbrengen. De SGP-fraktie kan zich vereni gen met de gemeente Rjjssen om de Stichting voor Recht, eén aanmoedi- gings-subsidie van 1 cent per inwo ner te verlenen. „Onze fraktie ver klaart zich tegen abortus. Wij wil len dus wel subsidie aan genoemde Vietnamezen naar Zierikzee Binnen de Partij van de Arbeid te Zierikzee is de gedachte opgekomen om wat gezinnen uit Vietnam onder dak te gaan verlenen. Voorwaar een loffelijk streven om deze bootvluch telingen niet aan hun lot over te la ten, maar hen daadwerkelijk te wil len steunen. Maar nu doen zich bij mij indezen wel enkele vragen voor. Weet de Partij v. d. Arbeid dan nu al niet meer dat zij in het verleden - en dat zijn nog maar enkele jaren hoor! - er hard aan medegewerkt heeft om dei-gelijke toestanden in Vietnam te doen ontstaan? Immers in de strijd .tussen Noorcl-Vietnam en Zuid-Viet- riam .ikoos men overduidelijk voor het eerste land partij. Men wist drommels goed dat het hier partij, kiezen was voor een communistisch' regiem en dat de Vietcong beestmen sen waren' die niet rustten aleer zé heel Vietnam zouden doen delen in de „zegeningen" van een communis tisch bewind, zoals dat er nu anno 1979 is met al de gevolgen eraan ver bonden. Toen heeft de P.v.d.A. mede ingestemd met kreten als „Johnson Moordenaar" en is men ook de straat opgegaan om te demonstreren tegen de aanwezigheid van Amerikaanse strijders in Zuid-Vietnam. Nu is het er verre vandaan om deze soldaten vrij te pleiten van gru weldaden, maar dat het heel erg overdreven is mogen we ook niet ontkennen. Maar de roepers van „Johnson Moordenaar" hebben hun zin gekregen, maar we zien aan de bootvluchtelingen wat hiervan de gevolgen zijn. En dat had de P.v.d.A. kunnen weten, net zoals ze het nu al kunnen weten wat voor Zuid- Af rika de gevolgen zijn als het in de communistische wurggreep komt. Het deed me dan ook bijzonder •vreemd aan dat nu juist de P.v.d.A. in Zierikzee het opneemt voor Viet namezen die men voorheen van zich afstootte. Gaat het geweten soms een beetje spreken? Er is ook nog een lichtpunt. Beste Zierikzeeënaars als deze vluchtelin gen in uw stadje arriveren en u kunt ze een beetje verstaan, informeer dan eens bij hen wie zich in hun vrijheidsoorlog het meest misdragen hebben: De Vietcong of de Amerika nen. Tien tegen één dat u dan toch wel iets anders ^zult horen dan u voorheen hoorde. Zullen we straks eens bij hen om voorlichting vragen? Moet u ook doen hoor als u eens iemand uit Zuid-Afrika of Rhodesia tegen het lijf loopt. Uw oren gaan er van klap peren als u de echte waarheid hoort. L. JANSE 's-Gravenpolder (Zeel.) Open brief aan Filin en Jeugdwerk Bruinisse Beste mensen, Natuurlijk is de Stichtipg Jeugd blij als er, waar dan ook in de regio aktiviteiten voor dc jeugd worden georganiseerd. Het zou niet best zijn als de regionale jcugdwerkinstelling dat niet zou vindon. Echter jeugdwerk cn aktiviteiten kan je op vele manieren bedrijven: goede en slechte, zinvolle en zinlo ze. Dat weet ook Theo Kriger c.s. maar al te goed. Jammer is het dat er door Film cn Jeugdwerk Bru zomaar een ingezon den stuk verschijnt waarin verschil lende onwaarheden staan betreffen de jeugdklubs cn organisaties cn waarin een aantal suggestieve op merkingen aan het adres van die klubs en instellingen gedaan wor den. Allereerst oen aantal onduidelijk heden over CJV-groepen te Bruinis se cn over de Hervormde Jeugdka- pel te Oosterland, maar ook een verkeerde voorstelling van zaken v over vragen die gesteld zijn in het bestuur van onze stichting. Er bestaat nl. onduidelijkheid over de organisatie, bedoelingen, finan ciën, aanpak en aktiviteiten van Film en Jeugdwerk Bru. Ook of het een zaak van Theo Kriger alleen is, of er anderen bij betrokken zijn en of het nu zo nodig is dat Film en Jeugdwerk Bru aktiviteiten organi seert te Oosterland en Ouwerkerk? In de vergadering van ons bestuur op 18 januari jl. werd het noodzake lijk geacht enige duidelijkheid daar»- over te verkrijgen: Een gesprek met de betrokkenen, dat was een sugges tie. Het moet Theo Kriger c.s. duide lijk zijn dat de Stichting Jeugd ook hun wil helpen bij het tot stand brengen van goede jeugdaktivitei- ten. Onze Stichting is er voor bege leiding, service, advies en onder steuning van het jeugdwerk. De opmerking dat de Slichting Jeugd niets deed toen de CJV weg viel is onjuist. In de eerste plaats is het niet de bedoeling van de eilan- delijke jeugdwerk stichting om CJV aktiviteiten op Bruinisse te organi seren, in de tweede plaats betreft het niet „de CJV", maar slechts één van de CJV-groepen. Film kortingen bij verhuurmaat- schappijen zijn mogelijk, bij een derde voorstelling zelfs tot 50 pro cent. Daar wordt bij onze Stichting niet aan getwijfeld. Echter de legale weg dient dan zeer zeker bewandeld te worden en ook daarover bestond enige onduidelijkheid bij ons* be stuur. Terecht dat er dan vragen gesteld worden bij de regionale jeugdstich- ting. Het gaat toch om jeugd en jon geren en om een goede zaak. Daar om nogmaals jammer dat er via de krant gesproken moet worden. We menen dat er bij ons voor iedereen die zich bij het jeugd- en jongeren werk betrokken voelt altijd een open oor is: Film en Jeugdwerk Bru, ook voor jullie! Namens het bestuur van de Stichting Jeugd, H. Asma, voorzitter Christelijk Jongeren Verbond Bruinisse Geachte redaktie, Graag willen wij langs deze weg reageren op het ingezonden stuk van Film- en Jeugdwerk BRU, opgeno men in uw editie van 30 januari jl. Naar onze mening bevat het bedoel de stuk een aantal „onzorgvuldighe den" en wordt soms de waarheid ge weld aangedaan. Wij hebben dit al les reeds met de schrijver van het stuk, de. heer Kriger, persoonlijk be sproken en hij kon gelukkig begrip opbrengen voor onze bezwaren. Toch willen wij ook via deze rubriek de zaken nog eens op een rijtje zetten. De schrijver stelt: „Ik was lid van CJV-Obadja en toen deze ophield te oestaan, werd er aan jeugdwerk niks meer gedaan". Dat klopt niet hele maal! De schrijver was toendertjjd noofdleider van CJV-Obadja en deel de mee er niet langer mee door te v.illen gaan. Anderen hebben gepro beerd de- zaak voort te zetten, he- Z1ERIKZEE. Brandweerkommandant J. Quant vierde donderdag 1 februari zijn 35-jarig jubileum bij de vrijwillige brandioeer in Zierikzee. Op dinsdag 13 februari aanstaande zal aan dit jubileum nadere aandacht worden ge schonken door de heren van de brandweer. Bij deze gelegenheid zullen tevens de heren J. Hagestein en L. Quant in het zonnetje worden gezet naar aanleiding van hun 25-jarig jubileum bij de vrijwillige brandweer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) laas bleek er niet genoeg animo. Natuurlijk was er na het verdwij nen van Obadja nog jeugdwerk in Bruinisse. We noemen CJV „De Kwa kers", CJV „Rhodé", CJV „Daniël", Scoutinggroep „De Kabouters", Jeugdsoos „De Pul", de balletgroep, de jeugdafdelingen van de voetbal-, tennis-, schaak- en gymnastiekver eniging. (Excuses voor die groepen die we vergeten zijn!). Er was en is du? in Bru best nog wat voor de jeugd te doen. De schrijver zegt: „Er werd nog geprobeerd een CJV-jon- gerengroep van de grond te krijgen, maar die werd spoedig ontbonden". Ook dit is niet helemaal juist. Feit is dat de schrijver zelf probeerde deze groep van de grond te krijgen, maar dat het hem, om wat voor reden dan ook niet lukte. Er wordt in het stuk gezegd: „Er bleek een andere behoefte te zijn: Open Jeugdwerk, d.w.z. niet gebon den. Ieder kind is welkom,Voor - diegenen die het nog steeds niet wis ten Ook het CJV, is NIET gebon den aan een bepaalde kerk of polio tieke richting en ook bij het CJV is ieder kind welkom, van harte zelfs!! Aan het eind van het ingezonden stuk lezen wij de doelstelling van Film en Jeugdwerk Bru: „Houdt de jeugd van 4-12 jaar bezig. Als wij het niet doen, dóet niemand het". We hopen met het bovenstaande te hebben aangetoond dat Film- en Jeug'dwerk Bru echt niet de enigen zijn die iets voor de jeugd in Brui- rr'sse doen. Als dat wel zo was, zou de Brusé jeugd er maar karig vanaf' komen! U, lezer van dit stuk, weet inmid dels beter!!! Tot slot nog dit: Het wa re wellicht beter geweest, wanneer dc schrijver van het „gewraakte" stuk zich direkt tot de door hem ge noemde organisaties had gewend, dan had de vuile was nu niet aan de lijn van deze rubriek gehangen! Ondanks alles wensen wij Film en Jeugdwerk Bru veel succes bij het werk wat zij doen en voor de vol gende keer: Bezint,, eer ge -.begint v -I Namens de leiding van de Bruse.-. CJV .groepen. Dig Vleugel BRUINISSE, 26-1. Het winkelbedrijf is een zwakke plek in het hoog staand voorzieningenpeil van Bruinisse. Dat konstateerde de heer II. Schot namens de CDA-fraktie, in de gehouden raadsvergadering van Bruinisse, in de algemene beschouwingen die h\j hield op de begroting voor 1979. Het is een zwakke schakel voor de leefbaarheid van onze gemeente, die invloed kan hebben op de beoorde ling", aldus de heer Schot, die daar om extra aandacht van het kollege vroeg voor dit probleem. Vluchtelingen De heer Schot kwam verder in zijn betoog met het voorstel om de chris telijke school in de Hagelaan be schikbaar te stellen voor de huisves ting van Vietnamese bootvluchtelin gen. In dat verband vroeg hij de raad een principe-uitspraak. Hij merkte op, dat het toch moge lijk moet zyn „met al onze rijkdom" niet alleen te praten over het hart van Bruinisse, doch het ook open te zetten voor deze sociaal afgeschre ven groep, die snakt naar een beetje vrijheid. Ook het CDA is van mening dat cr een oplossing voor de havens moet komen. De heer Schot pleitte voor verbetering en uitbreiding van de haven-outillage. Eveneens kwam van zijn kant de wens om vroegtijdig in dc- plannenmakerij betrokken te wor den. Om onder meer winkelbedrij ven en horeca te stimuleren is ver fraaiing van de dorpskom een zaak die goede aandacht verdient aldus dc heer Schot, die cr verder op wees dat het CDA een voorstander is van geleidelijke doorgang van renovatie van plan Oost in nauwe samenwer king met de belangengroep. „Het in fasen uitvoeren volgens een beleids plan. zal de bewoners goede diensten bewijzen". Exposities ITet CDA acht doorwerking van p?an „Rikuswcel" noodzakelijk in verband met het wegen- en riole ringsplan voor dit gebied. Hij sug gereerde een doorgaande weg vanaf dc Deestraat naar de Cnsembroot- straat. Verder vindt het CDA het go- wenst dat het uitzicht op de hoek Stencnpad-Nieuwstraat-Dreef wordt verruimd in verband niet de ver keerstoename in verband met dc openbare gebouwen daar. De fraktie hoopt verder op een goede expositie van historische waarden in een vis serijmuseum en oorlogsmuseum. Ook stelde de heer Schot voor om de openbare school te slopen en de grond beschikbaar t? stellen voor woning bouw. Woningen Voorts beplèitte hij het opstellen van een zogenaamd rampenplan en ook hij verzette zich namens zijn fraktie tegen de sluiting van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, dat hij als onmisbaar ziet voor Schou- wen-Duiveland. Het CDA ziet graag voorstellen te gemoet voor de te bouwen woningen aan de Wilhelminalaan, evenals plan nen voor de renovatie van woningen in de Marijkestraat. Aan woningen voor alleenstaanden aan de Beurs straat en de Kerkstraat heeft de fraktie geen behoefte. Bedrijven Het verheugt de fraktie dat de werkgelegenheid voor de buitendijk se bedrijven is veilig gesteld. De nog steeds optredende wateroverlast door de Deltawerken dient zijns inziens ten laste worden gebracht van de Deltaschadewet. „Een effektieve re geling tot 1985 dient de geleden schade duidelijk weer te geven. Bij voorbeeld in produktie-uren bij een bepaalde waterstand". De heer Schol \roeg verder om meer informatie over bestemmingsplannen en drong ei nogmaals op aan dat ook zijn fraktie vroegtijdig in plannen wordt betrokken. Scholen De integratiegedachte die achter hel samen bouwen aan kleuter- en lagere schgol stak, wordt geweld aan gedaan door het niet verplaatsen van het lokaal aan de Dreef naar het Stenenpad, zo meende hij. Verder vindt hot CDA het een goede zaak, dat de sportvoorzieningen worden beheerd onder supervisie van een nk- 'lieve advieskommissic voor sportza ken. Ook wilde hij weten of er wijzi gingen te verwachten zijn op het ge bied van de onroerendgoed belasting. „Dat de belastingen nog nlef moeten worden verhoogd, is geruststellend en van sociale zorgen is geen sprake. Welk een zegen", zo zei hij.'Het CDA hoopt op alternatieven of kompen- saties voor de geleden schade door afsluiting van het Volkerak voor de mosselvrijheid. Het CDA staat niet sympathiek te genover de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Het blad „De Gouden Delta" zo meende de heer Schot, bevat sto rende en kwetsende artikelen en daarom is zijn fraktie tegen subsidie. Het CDA twijfelt niet aan het nut van het RPCZ maar vraagt zich wel at of uitbreiding verantwoord is en of de lasten dan niet voor rekening van het rijk moeten komen. Sympa thiek staat de fraktie tegenover hel verzoek van de gemeente Rijssen om subsidie voor de stichting „Red het ongeboren kind en liet komité „Recht zonder onderscheid". „We kunnen het voorstel van het kollege moeilijk volgen cn vragen daarom de raad duidelijk uit te spreken, dat niemand het recht heeft het leven van ande ren te vernietigen, dan alleen op me dische gronden". Samenspel Het CDA acht meer samenspel wenselijk met de VVV-evenementen- kommissie, in de kwestie weekmarkt enz. Afwijzend staat de fraktie te genover een subsidie aan het Huma nistisch Verbond en de VOS-kursus. De Stichting Samenlevingsopbouw, hoewel betaald door CRM, acht het CDA voor deze regio bepaald geen (iirekte noodzaak. „Bezuinigingen in hei kader van „Bestek '81" vinden wij hiervoor in aanmerking komen. Daadwerkelijke opbouw van de sa menleving is het gezin". Het CDA zal tegen enkele posten stemmen wanneer de begroting puntsgewijs behandeld zal worden. Vóór enkele, onder voorbehoud, dat deze in hot kader van het totaal der aktiviteiten. voor de zomermaanden worden gebracht. Tenslotte sprak de heer Schot na mens dc CDA een woord van dank voor de uitgebreide toelichting op de begroting cn het vele werk dat door het personeel in dienst der gemeente in het afgelopen jaar is verricht. „Wij wensen u toe, dat u het gegeven hin ge zijn onze voornemens uit te voe ren tot nut van de burgers'van Brui nisse. Moge het hart van Bruinisse op voldoende wijze funktioneren tot instandhouding van. het geheel".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4