De heer G. C. M. Wansink viert jubileum in overheidsdienst Positief geluid in verslag op jaarlijkse ledenvergadering GEVARIEERD PATROON VAN ZAKEN BIJ DE INGEKOMEN STUKKEN Hoorzitting over verbreding van Kerkstraat te Bruinisse Vijf-en-twintig jaar inzet STREEKNIEUWS ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 januari 1979 Nr. 22446 3 Christelijke Schoolvereniging Oosterland OOSTERLAND, 26-1. De Christelijke Schoolvereniging op Reformatorische grondslag alhier, hield de jaarlijkse ledenvergadering in de vergaderzaal van de Ds. J. Boogermanschool, onder voorzitterschap van de heer Matth. Stouten Cz. Ondanks de gladheid was deze ledenvergadering druk bezocht. ZIËRIKZEE, 26-1. Vrijdagmiddag vierde de heer G. C. M. Wansink het feit dat hij als werknemer bij de plantsoenendienst van Zierikzee vijfentwintig jaar in overheidsdienst is. ZIERIKZEE Nieuwe school R.S.G. ,Prof. Zeeman" Uit de veelheid van desbetreffende dokumcntatic, is - spijtig wel - in het vrgdagartikel toch een enkel, zij het belangrijk punt, verkeerd over gekomen, nl. de afbouw van dc nieuwe school van de R.S.G. „Prof. Zeeman". De verwachting Is nl. dat de school in 1981 gereed kan zijn cn dus niet in 1982. (Red.). Vrouwenraad Zierikzee Op verzoek van het ministerie van binnenlandse zaken houdt de Ned. Vrouwenraad zich bezig de bevol king meer gevarenbewust te maken. Daartoe is een landelijke Commissie Veiligheid opgericht. De Zeeuwse Vrouwenraad heeft hierop ingehaakt en sinds 1977 is er een Commissie Veiligheid Zeeland. Deze commissie nu heeft een speciaal team, dat de taak heeft de plaatselijke Vrouwen raden te informeren over het z.g. rampenplan. (Elke gemeente dient n.l. in het bezit te zijn van een ram penplan) en zo mogelijk de organi saties te stimuleren daaraan aktief deel te nemen. Gezien het algemeen belang van deze voorlichting heeft de Vrouwen raad Zierikzee, in overleg met ge noemde kommissie en in samenwer king met de Vrouwenraad Brou wershaven een informatieve bijeen komst belegd waarbij alle D.B.leden van de aangesloten organisaties zijn uitgenodigd op woensdag 7 februari. Voor tijd en plaats zie agenda. WESTERSCHOUWEN By de plechtigheid waren, behalve mevrouw Wansink en zyn zoontjes, tamelijk veel raadsleden, kollega's uit allerlei geledingen van zyn dienst en twee hoofdleidsters van kleuter scholen ter felicitatie aanwezig. De jubilaris (45) kwam in 1958 in volledige gemeentedienst na vanaf 1951 achtereenvolgens de lagere tuin bouwschool te Haamstede en de mid delbare tuinbouwschool in Nijmegen te hebben doorlopen. Feitelijk werkte hij al eerder voor de gemeente, zij het dan tijdens de drie praktij kdagen die hij als scho lier iedere week moest maken. Burgemeester Th. H. de Meester begon met op te merken, dat hem de sfeer, die voor aanvang heerste, wat opgewekter voorkwam dan nor maal en ook dat een opvallend ge mengd gezelschap naar deze huldi ging was gekomen. Hetgeen hij te kenend vond voor de waardering voor persoon en werk van de jubi laris. „Wij kennen u zo goed en wij waarderen u zo bijzonder," sprak de eerste burger tot de man, die hij „onze vriend Wansink" noemde. kleine anekdotes over vroegere kol lega's voorvallen en werkzaamheden. Zijn geschenk betrof een uitvergrote en ingelijste foto uit Wansinks be ginperiode, waarop de „drie kolle ga's van weleer" poseren. De heer J. Struyk bood namens de kollega's enals vertegenwoordi ger van de ABVA en kadobon aan, vooreer het huidige hoofd van de plantsoenendienst, de heer J. J. Doeswijk, het officiële gedeelte van de huldiging besloot. Verdienste „Het is een verdienste als jé 25 jaar je werk met veel plezier doet, temeer als je dat doet op een wijze.die velen aanspreekt," zo vond de heer Does- wijk, die hieraan gekoppeld een ver dienste van de jubilaris wilde noe men die nog niet ter sprake was ge komen. Dat is de inzet van de heer Wansink op kerkelijk, maatschappe lijk en sociaal gebied: „Men kan al tijd een beroep op die inzet doen." Vrijdag 26 januari was de heer G. C. M. Wansink 25 jaar in overheids dienst. Tijdens de officiële huldi ging ten stadhuize vergeleek burge meester Th. H. de Meester de jubi laris met de monnik St. Valentijn, wegens szijn liefde voor „al wat groeit en bloeit". Direkteur gemeen tewerken J. J. Louwerse, die hem een verrekijker aanbood, noemde de heer Wansink „de vrolijke Frits". (Foto: Zierikzeèsche Nieuwsbode) Een „kwalijk trekje" van de ju^ bilaris werd belicht door kollega de heer G. Boot, die onthulde dat Wan sink immer zijn pennen kwijt is en hem daarom een ballpoint aan een halskoord aanboord. Dankwoord Ten slotte dankte de heer Wan sink alle aanwezigen - eerst kollek- tief en daarna praktisch ieder af zonderlijk nog een keer - voor de wijze waarop zij hem hadden be dacht. „Ik ben er hartstikke confuus van," liet hij weten. Een speciaal dankwoord gold zijn ouders; niet al leen voor hun komst, maar bovenal wegens zijn opleiding die zij hem mogelijk hebben gemaakt. Exkursie Jeugdvogelwacht De Jeugdvogelwacht organiseert op zaterdag 3 februari een exkursie die begint bij de Boswachterij te Westenschouwen. Het is de bedoe ling het bos te schonen van oude tak ken e.d. De deelnemers wordt ver zocht brood mee te nemen. Voor starttijd: zie agenda. KERKWERVE Feestavond WIK geslaagd Vrijdagavond werd in een overvol Verenigingsgebouw de jaarlykse feestavond van de sportvereniging WIK gehouden. De voorzitter van de vereniging, dc heer Rob de Jongh, opende de avond door enkele zaken van het afgelopen jaar op te halen. Zo noemde hy de bouw van de nieu we gymzaal, de aanleg van de sport velden aan de Verseputseweg en de oprichting van een volleybalvereni ging die al meer dan vijftig leden telt. Ook het plan om een tennisvere niging op te richten blijkt goed te zijn aangeslagen daar er meer dan tachtig positieve reakties zijn bin nengekomen. Na deze inleidende woorden werd het tijd voor de opvoering van het toneelstuk „Hoogheid, uw kameel staat voor". Het blijspel werd op een leuke manier op de planken ge bracht en na afloop ervan mochten alle medewerkers, Jopie Kou wen - berg, Adrie Lahdman-v. d. Werf, Ineke en Adrie Noordijke, Eien v. d. Ouden, Tiny Stouten-v. d. Goot, Theo Stouten, Ad Theunisse, Ben Wittenberg, Leen de Bil (souffleur) en Kees Feijtel (regisseur) een har telijk en welverdiend applaus in ontvangst nemen. Ze kregen allen een aandenken als blijk van waar dering. Hierna werd er, onder het genot van een drankje en een hapje, nog wat nagebabbeld. Het werd zo doende weer een onvergetelijke avond voor de bezoekers van de feestavond W.I.K. 1979. Grote bazar Vorige week is het aktiekomité voor de restauratie van de Ned. Hervormde Kerk te Kerkwerve weer bijeen geweest om allerlei zaken le bespreken. Het belangrijkste van die avond was wel de voorbereiding van de grote bazar welke op vrijdag 16 Het gaat met name om de bevoor rading van een timmerbedrijf cn een winkel voor huishoudelijke ar tikelen annex benzinepomp. Verder de bediening door een zgn. rijdende winkel ten behoeve van de bewo ners. Bovendien maakt een vrij groot aantal auto's gebruik van deze straat om tc parkeren, waardoor de ze voor bet rij verkeer te smal wordt. Om een oplossing te vinden voor de gerezen problemen, heeft de Technische Dienst Kring Bruinissc cn Middenschouwen, een drietal plannen aan de bewoners voorge legd. Alhoewel sommige aan wezigen de veronderstelling was toegedaan, dat alles al in kannen en kruiken was, bleek uit de bespre kingen, dat dit beslist niet het geval was. De bewoners werden volop in de gelegenheid gesteld, hun wensen kenbaar te maken. Hierdoor ont stond een sfeer van onderling be grip voor de problemen en werd met grote inzet naar de beste oplossing gezocht. Toelichting Aangezien dc belangen van alle bewoners van deze straat uiteraard niet altijd parallel lopen, werden de aspekten van de plannen toegelicht door dc heer Bunskoekc. hoofd ge meentewerken cn bouw- cn woning toezicht lo Bruinissc. Op duidelijke Nadat gezongen was Psalm 25 6 ging de voorzitter voor in gebed en sprak een welkomstwoord tot de aanwezige leden. Spreker was ver heugd dat er nog zoveel opgekomen waren ondanks het winterweer. Sprekend over de lotgevallen van beide scholen wees hij op het voor recht dat in het afgelopen jaar het onderwijs zo goed heeft gefunktio- neerd en dat niemand door de dood werd weggenomen. Aan de hand van Spr. 22 2: „Leer den jongen de eer ste beginselen naar den eis zijns weg, als hij ook oud geworden zal zijn zal hij daarvan niet afwijken", wees de voorzitter op de grote verantwoorde lijkheid van ouders en leerkrachten ten opzichte van de kinderen. Integratie Na dit openingswoord volgde vast stelling van een nieuw huishoudelijk reglement, dat in verband met de in tegratie van het kleuter- en basison derwijs, enige verandering moest on dergaan. De voorzitter dankte het bestuurslid, de heer L. Meerman Cz. voor zijn vele werkzaamheden bij de totstandkoming van dit nieuwe re glement. Uit het verslag van de pen ningmeester, de heer C. Bouwman Az. bleek dat de inkomsten over 1978 bedroegen f 14.329,45, de uitgaven f 17.462,42, alzo een nadelig saldo van f 3.132,97. Het saldo per 31 dec. 1977 bedroeg f 5.285,51 waarvan het februari zal worden gehouden in het Gemeentelijk Verenigingsgebouw aan de Beatrixstraat. De bejaardensozen van het eiland zijn die middag wel kom. Op deze 'speciale bejaarden middag zal een groepje dames uit Oosterland de medewerking verle nen door een toneelstukje en enkele weken beter begaanbaar zullen zijn dan de afgelopen tijd het geval was, zodat velen de bazar kunnen komen bezoeken. 's Avonds is het verenigingsge bouw open voor groot en klein. Er is dan van alles te doen zoals schieten, ballen gooien, prikbord (nummer ra den), erwten in pot raden, sjoelen, enveloppen trekken, r&d van avon tuur, naam van een mooie pop raden, spijkers slaan op de bekende spijker- balk en voor de kinderen de grab belton met veel verrassingen. Alles zins de moeite om 16 februari eens even langs te wippen. Voor aan vangstijden zie agenda. Op de vergadering werd besloten om het ophalen van „rommel" uit te stellen mede door de slechte weers omstandigheden. Het kontaktadres wanneer men nu spullen kwijt wil is: mevrouw J. C. de Regt-van Maa- nen, Schoolstraat 6 (tel. 01110-4489), Kerkwerve. ZONNEMAIRE Inbraak De heer J. J. v. d. E„ wonende aan de Rietdijk, deed aangifte bij de po litie van het feit dat er tussen 20 en 25 januari uit zijn woning artikelen waren verdwenen van een totale waarde van f 3000,Het zijn een antiek Perzisch tapijt van 1.50 bij 1 meter, een antiek Perzisch tapijt van 1.20 meter bij 50 centimeter, een an tieke roodkoperen doofpot, een an tieke geelkoperen vijzel, een antieke koperen kaarsenstandaard en twee kleinere kaarsenstandaards. De da- der(s) kwam(en) binnen door «het in slaan van een ruitje in de achter deur. De heer E. was in de periode van de inbraak niet thuis. Van de en voor iedereen begrijpelijke wijze werd de aanwezigen aan dc hand van kaarten, de verschillende situe ringen uitgelegd. Hierop werden de aanwezige betrokkenen in de gele genheid gesteld tot het stellen van vragen en konden zij hun wensen kenbaar maken. De op deze wijze verkregen gegevens werden nauw keurig opgetekend en zullen nog na der worden uitgewerkt teneinde zo veel als mogelijk is, aan de wensen van de bewoners te voldoen. Wegvcrbreding Gelet op de reakties der bewoners kan worden verwacht, dat het trot toir op gelijk niveau met de straat zal komen, waardoor deze ongeveer 1,30 meter breder zal worden. Ter tegemoetkoming aan een voorzie ning voor de voetgangers en spelen de kinderen, zal cr naast de straat een nieuw trottoir worden aange legd, waarvoor de bewoners een strook van 1.20 meter van hun voor tuin of erf zullen moeten afstaan. Dc meeste aanwezigen vonden dit wel dc best* oplossing. Een verdere afronding der plannen moet echter nog worden afgewacht in verhand met mogelykc bezwaren. Met een woord van dank voor ge toonde belangstelling cn begrip werd clove bijeenkomst gesloten. nadelig saldo van '78 afgetrokken, er nog een batig saldo overbleef van f 2.152,54. De kommissie voor het nazien der boeken, de heren J. Slingerland en A. Joppe, hadden de bescheiden in korrekte toestand aangetroffen, waarvoor de penning meester en de beide heren bedankt werden. Mededeling volgde vorder dat er dit jaar nog geen kontributie- verhoging nodig zal zijn. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezingen die nu aan de orde kwamen, werden de af tredende leden met grote meerder heid van stemmen herkozen, t.w. de heren C. Bouwman Az, J. L. van Haaften en Joh. Verhoek Az. In de kommissie voor de boekenkontrole werd in plaats van de heer J. Slin gerland, die aftrad en niet herkies baar was, gekozen de heer J. Boo- gert te Bruinisse. Nadat in de rond vraag nog enige principiële zaken ter sprake kwamen kwam het einde van deze geanimeerde schoolverga dering. Nadat gezongen xvas Ps. 119: 17 sloot de heer Joh. Verhoek deze vergadering met dankgebed. Was het enige jaren gebruikelijk om de ledenvergadering op één avond te houden met de ouderavond, hiervan is men afgestapt. Laatstgenoemde vergadering zal plaats hebben op donderdag 1 maart a.s. dader(s) ontbreekt tot nu toe ieder spoor. OUWERKERK Leerlingen basisschool op de schaak De leidster van de kleuterschool wees ons er op, dat een fout is ge slopen in het foto-onderschrift in de krant van vrijdag jl. betreffende de schaatsende jeugd op de brandput in Ouwerkerk. Het waren niet de leerlingen van de kleuterschool, maar de kinderen van de openbare basisschool, die zoveel pret op het ijs beleefden. OOSTERLAND Kledingbeurs voor peuterzaal De Stichting Peuterspeelzaal: „Het Kraaiennest" heeft het voornemen om in maart een kledingbeurs te houden, waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan de peuters. In verband met het eerste lustrum van de speelzaal hoopt men enige feestelijkheden te organiseren, waar voor uiteraard kontanten nodig zijn. Het peulerspeelzaalbestuur vraagt de inwoners van Oosterland, en ook daarbuiten, de kleerkasten en garde robes te inspekteren of er iets hangt dat men toch niet meer gebruikt of draagt, en dat toch nog vrij goed en gaaf is. Men zou wel graag willen dat het schoon gewassen en gestre ken ingeleverd wórdt bij de volgen de adressen: mevrouw Goudzwaard- Janse, Sandströmstraat 12: mevrouw N. van der Maas-Bal, Burgem. van der Havestraat 61; mevrouw R. Bal- Rotte, Burgem. van der Havestraat 8; mevrouw L. de Jonge-Magilsen, Dr. Schutterstraat 42; mevrouw B. Vermaas-de Kievit, Weelstraat 46 en mevrouw A. Elmendorp-Snel, Mo lenweg 62, allen in Oosterland. In Sirjansland: mevrouw T. Neele-de Ronde, en te Ouwerkerk: mevrouw Van Toor. Haneweg 2. Ook op de peulerspeelzaal kunnen de spullen ingeleverd worden tijdens de speel zaal uren. Het bestuur van de speel zaal hoopt op een goede medewer king, waarvoor het bij voorbaat dank zegt. BRUINISSE Aftevering visserijkotler belangrijke gebeurtenis Zaterdag 20 januari j.l. heeft Ma chinefabriek Maaskant B.V. tc Stel lendam, (weer) een nieuwe viskottcr afgeleverd aan de Fa. Jac. Bakker Zn. te Den Helder. Dit was weer een belangrijke gebeurtenis in dc visserij wereld, waarvoor veel belang stelling was aangezien er sinds de laatste drieëneenhalf jaar geen vis- kotters afgeleverd zyn in heel Ne derland. De officiële overdracht van het nieuwe vaartuig, met als onder scheidingsteken HD 25 cn „Ennic en Appie" genaamd, heeft zaterdag jl. na de proefvaart plaats gevonden om ongeveer 12 uur in hotel-restau rant „Lands End" te Den Helder. Dc „Ennie en Appie" heeft een lengte van 39,80 meter, de breedte is 8 meter cn do holle 4,70 meter. Voor de voortstuwing van dit vaartuig wordt gbzorgd door een Bolncs-Scheeps-Dicsclmotor van 1500 P.K. bij 600 omw./min. In de machi nekamer bevinden zich ook twee hulpmotoren, een motor van 275 PK en één van 70 PK. Onder dc stuurhut staat een Maaskant pneu matische vislier. Veel orders Dat de naam Maaskant goede weerklank vindt in dc visserijwe reld, moge blijken uit dc goedgevul de orderportefeuille. Deze machine fabriek heeft in totaal nu nog negen viskotters af te bouwen en cén bin nenvaartschip van 77 meter lang. Met deze orders in portefeuille »s de werkgelegenheid voor het perso neel \er7ekenl tot eind 1980. ,in de bloemetjes" Gemeenteraad Zierikzee „Daarom willen wij u eens goed in de bloemetjes zetten - dat is wel de wereld op zijn kop gezet, want normaal is het andersom". Hiermee doelde de heer De Meester vooral op de aktiviteiten van de jubilaris binnenshuis, namelijk het verzorgen van de bloemendekoratie tijdens re cepties, partijen e.d. en tevens op de regelmatige komst van Wansink ('s maandags) om de bloemen in het stadhuis le verversen. „De week be gint bij Wansink". „Zierikzee blinkt uit" De heer De Meester memoreerde, dat hij al kennis had gemaakt met de gehuldigde, lang voordat hij hem persoonlijk kende. „Zierikzee heeft al heel erg lang uitgeblonken door zijn prachtige plantsoenen. Dat kan ik beamen, omdat het mij destijds opviel toen ik ongeveer 20 jaar ge- leden begon de stad aan te doen. U hebt aan die pracht een grote steen bijgedragen." De eerste burger noemde dc jubi laris een „buitengewoon sympathiek Mens" en roemde diens liefde voor alles wat groeit cn bloeit; loftuitin gen die gepaard gingen met een ge schenk onder couvert. Grote ervaring De heer J. Louwerse, direkteur openbare werken, had een aparte kijk op deze huldiging: „Frits is hier net een kastelein die zich eens laat bedienen." Dc direkteur zag een „duidelijke draad" van de beroeps opleiding lopen in alles wat dc heer Wansink in zijn werk doet. Zijn er varing bestrijkt dan ook terreinen zoals dc bosbouw, tuinbouw, plant- soenenaanlcg en de bloemisterij. Die ervaring bleek al meteen na de in- diensttredc van pas te komen, toen dc jubilaris werd ingezet bij de af rondende werkzaamheden bij de aanleg \'an het sportveld en waarin hij een bijzonder aandeel had. De heer Louwerse gaf eveneens blijk van „erkentelijkheid" voor de verrichte werkzaamheden van de heer Wansink. „Namens dc perso neelsvereniging en zijn gehele dienst bood hij een verrekijker aan ..om dc zo door jou geliefde natuur ook van veraf naar jc toe tc kunnen halen." Anekdotes De heer M. v. d. Schelde, vroege re chef en „leermeester" van de ju bilaris, haalde op informele toon en in samenspraak met de gefêteerde herinneringen óp in de vorm van ZIERIKZEE, 25-1. By de ingeko men stukken op de jongste raadsver gadering, bevond zich een schryven van dc Schoolartsendienst Schou- wcn-Duiveland, Tholen enz., inzake dc kosten van de logopedie. In dit verband informeerde de heer Sprengelmeijer naar een twee de logopediste. Komen de lasten voor de gemeente(n)? Wethouder Den Boer attendeerde er op dat al in de begroting van 1978 met deze kos ten rekening is gehouden. Er is nu instemming t.a.v.de tweede kracht. De heer Van Velthoven onderlijnde de dringende noodzaak, gelet op soms geringe verbale kwaliteiten van vele kinderen. Een schrijven inzake de struktuur van de N.V. P.Z.E.M. werd met na me door de heer Groen heel vreemd gevonden. Hij herinnerde aan de 3e- rieuse diskussies over dit onderwerp in de raad en nu blijkt het allemaal voor niets te zijn geweest. Havenpark Dc heer Asma had eerder gc-in- formeerd nöar dc mogelijkheid tot afsluiting van het Havenpark bij muziekuitvoeringen in de muziek tent. Destijds had het kollege „nee" laten horen, op grond van verkeers technische overwegingen. In tweede instantie stelde het kollege zich iets soepeler op. Geheel onmogelijk zou afzetting, bij uitzondering toch niet behoeven te zijn. Naar aanleiding van een schrij ven van b. en w. inzake de begroting 1979, maakte dc heer Sayers een op merking over de keuring van amb tenaren, een taak die hij toedaent aan het Rode Kruis-ziekenhuis, vooral gelet op de begrotingstekor ten van dit ziekenhuis. De voorzitter merkte op dat inderdaad al eens ge dacht is aan inschakeling van het ziekenhuis. Een prcciese kostenbe rekening is er overigens niet. Woningverkoop De heer Sayers zei ook dat de in de begroting verwerkte verkoop van ccn woning, een versluierd beeld geeft van de financiële situatie, daar (lie verkoop uiteraard éénmalig is. De voorzitter wees nog eens op do moeilijkheid bij de samenstelling van de ziekenhuisbegroting, daar men alle benodigde gegevens feite lijk laat weet. Overigens is over het door de heer Sayers opgemerkte ook in het bestuur wel gesproken. Verzorgingstehuis De heer Sprengelmeijer vroeg naar de eventuele plaats voor een verzorgingstehuis met 60 bedden en 40 bijbehorende woningen. Simpel blijkt dat niet te liggen; de voorzit ter zei dat er verschillende mogelij ke plaatsen zijn. De heer Groen haakte in op een b. en w.-schrijven inzake de Nobelpoort. Voor het ge schikt maken voor praktisch ge bruik van de poort zou f 237.000 no dig zijn. Hij wilde waarschuwen voor grote bedragen, daar er in de toekomst in de gemeente meer ruimten vrij komen. Wethouder Den Boer deelde mede dat cr een lyst van gegadigden is voor dc poort. Het betreffende be drag doelt op een inrichting van twee ruimten boven elkaar. Hoofdbestuursvergadering ZLM Het hoofdbestuur van dc Zuidelij ke Landbouw Maatschappij zal op maandag 5 februari in dc „Wouwsc Tol" tc Bergen op Zoom in vergade ring bijeenkomen. Het bestuur zal zich wederom be zighouden met dc bekrachtiging van benoemingen van personen voor di verse kommissies en instellingen. Verder zal dc belangenbehartiging van de varkenshouders, tuinbou wers cn pluimveehouders worden besproken. Vervolgens zal door de betreffende kommissicvoorzitters verslag worden gedaan over de loc stand in de akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. BRUINISSE, 26-1. Vorige week werd ten.gemeentehuize van Brui nisse met de bewoners van de Kerkstraat gesproken over dc rekonstruk- tie van deze straat. B en W zijn van mening dat deze straat te smal is met het oog op het toenemend verkeer en liet steeds groter worden van motorvoertuigen welke van deze straat gebruik moeten maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3