Zierikzee biedt plaats aan Vietnamese bootvluchtelingen rk fT* De nieuwe school voor de R.S.G. „Prof. Zeeman" STREEKNIEUWS LUCTOR ET EMERGO" PRESENTEERT ZICH MET GEVARIEERDE UITVOERING Besluit in gemeenteraad ZIERIKZEESCHE IJSVERENIGING Wedstrijden korte baan Gordijnstoffen TUINMAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 20 januari 1979 Nr. 22445 3 ZIERIKZEE 25-1. De gemeente Zierikzee is bereid in samenwerking met woningbouwvereniging „Beter Wonen" passende huisvesting te bieden aan ongeveer vier gezinnen van de zogenaamde Vietnamese boot vluchtelingen. Dit werd donderdagavond zonder hoof delijke stemming door de gemeenteraad aangenomen. Mevrouw Gilden-van Geesbergen diende idt ontwerp besluit, dat in samenwerking met b. w. en s. werd opgesteld, bij wijze van motie in tij dens de gemeenteraadsvergadering donderdagavond. Indien van het boven omschreven aanbod geen gebruik mocht worden gemaakt, is de raad bereid in nader overleg met de gemeente passende huisvesting te bieden aan ongeveer vier gezinnen van andere aan te wij zen groepen vluchtelingen, zulks eveneens in samenwerking met de woningbouwvereniging. Werkgroep Men verklaarde zich verder bereid te bevorderen, dat uit de bevolking een werkgroep zal worden gevormd die na vestiging' van de vluchtelingen voor eventuele begeleiding zorg draagt. Bovenstaande kart gezien worden als een zeer snel resultaat van het door mevrouw Gilden op 3 jainuari gedane voorstel eens te bezien wat de gemeente Zierikzee voor de zoge naamde bootvluchtelingen kon doen. Het kollege iiet weten zeer sympha- tiek tegenover dit voorstel te staan en de ambtelijke molens werden toen - dit keer bijzonder snel - in werking gesteld. Er werd overleg gepleegd met de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, het ministerie van buiten landse zaken, het ministerie van erm, de direkteur van de Stichting Vluchtelingenwerk Nederland te Amsterdam en de woningbouwvere niging „Beter Wonen". Al deze kon- lakten leidden tot een brief aan de raad op 11 januari met daarin zeer uitgebreide informatie over de kon sequenties, verbonden' aan het ne men van een besluit, zoals voorge steld door mevrouw Gilden. Een exemplaar van het donderdag avond genomen besluit en van de brief van 11 januari zal gezonden worden aan de raden van de overi ge Nederlandse gemeenten met het verzoek voorzover nodig de totstand koming" van een dergelijk, aan de plaatselijke omstandigheden aange past besluit te bevorderen. Een exemplaar van het besluit, evenals van de brief met informatie zal ter kennisneming worden gezon den aap: de minister van erm, de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, de Stichting Vluchtelin genwerk Nederland, aan woning bouwvereniging „Beter Wonen" en aan de Vereniging van B. W. en S. op Schouwcn-Duivelnnd en Sint Philipsland. Waardering Voorafgaande aan de besluitvor ming sprak mevrouw Gilden haar grote waardering uit aan het adres van hel kollege en de gemeente-se- kretaris voor hét verstrekken van zo veel informatie in zo lcorfe tijd. (Vervolg van pag. 1) Prognoses Een plan van 1971 ging uit van een leerlingenaantalprognose van 640 in 1980. Daarop werd toen een lokalenplan gebaseerd en een ar- chitekt van de Rijks Gebouwen Dienst kreeg opdracht een bouwplan te ontwerpen. In 1974 echter was er alweer een nieuwe prognose, nl. 920 leerlingen in 1985 (het huidige aan tal leerlingen bedraagt-903). In vogelvlucht het volgende: de architekt van de R.G.D. werd ont heven van zijn taak, wegens druk ke werkzaamheden. Het maken van een ontwerp werd opgedragen aan liet Architektenbu- reau Magis en Witlox te Helmond. In oktober 1975 ging het eerste schets ontwerp Uit naar de R.G.D. en in ju ni 1977 werd het ontwerp goedge keurd. In december 1977 echter kwam bericht dat nieuwbouw plannen af gestemd dienden te worden op het geschatte leerlingental in 1990. Dit zou een herhaling van de gehele procedure hebben betekend en om dit - na alle vertragingen - mis te lopen zond de rector in januari vo rig jaar een memorandum aan de Staatssekretaris, waarin werd dui delijk gemaakt dat langer uitstel niet verantwoord was. Het memo- Z1ERIKZEE. Leraar H. Bottenveg maakte van het „pièee de milieu" van de nieuw te bouwen school, de bibliotheek een interessante ma quette. Hier legt hij de laatste hand aan het werkstuk, dat ivat houvast geeft by de vraag: hoe gaat het alle maal worden? (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) randum werd gevolgd door een audiëntie, die gunstg verliep in dier voege, dat men akkoord kon gaan met de laatst ingediende plannen. Met dien verstande evenwel dat men één trafee (bouwlaag) moest la ten vallen, hetgeen neerkwam op het laten schieten van: 4 theorielokalen, een conrectorkamer en een gymna stieklokaal. In het geheel speelden mee de maatstaven, die landelijk gelden.en golden voor de nieuwbouw van scholen. Men moest dus een veer la ten vallen, „maar de onderwijskun dige opzet van het plan is daardoor toch niet aangetast". Het nieuwe ge bouw kan straks 800 leerlingen tel len, maar dat is op het moment van het gereedkomen niet genoeg (mo gelijk wél voor 1990) zodat meteen bepleit is in „Den Haag" enkele noodlokalen, dicht bij de school ge legen, te plaatsen voor de over- bruggi ngsperi od e. Ambitieus „Aan alles is gedacht", zou mén kunnen zeggen bij de voorbereiding en uitwerking van dit ambitieus projekt. Drs. Vis: „natuurlijk doe je zo iets maar eens in je leven" en wellicht stoelt hierop de buigzaam heid, waarmede de bouwkommissie (aantal leraren en rektor) in de loop der jaren alle hobbels heeft weten te nemen. Als de komplete ploeg, plus de leerlingen straks de nieuwe school mag betreden, wordt dat een onver getelijke feestdag voor het Schou- wen-Duiveland in het algemeen en de wereld van het middelbaar onder wijs in het bijzonder. Vermelden w(j nog dat de raad van Zierikzee don derdag de grondaankoop voor de school fiatteerde. Burgemeester Th. H. de Meester zei persoonlijk zeer blij te zijn met dit initiatief, dal hij beschouwde als een bescheiden bijdrage aan het ledigen van de nood van de medemens. Huisvesting Stichting Samenlevingsopbouw Volgende week vestigt de Stich ting Samenlevingsopbouw Schou- wen-Duiveland zich permanent in het voormalig gemeentehuis van Kerkwerve, na een negental maan den in het gemeentehuis van Wes- terschouwen (tijdelijk) te zijn on dergebracht. Hel nieuwe onderko men is daartoe voor zover nodig aangepast. Het idee om het^ voormalig ge meentehuis te betrekken is afkom stig van ex-burgemeester E. Bae- rends van Middenschouwen. Na mens zijn gemeente bood hij het ge bouwtje mei vorig jaar aan tijdons de eerste openbare vergadering van de jonge stichting. Voor opbouwwerker Dick Does- wijk, wiens kantoor in hetzelfde gebouw gevestigd zal zijn, betekent het ongetwijfeld een voordeel dat hij nu vanuit een centraler in de regio gelegen plaats zijn werkzaam heden kan uitoefenen. ZIERIKZEE Lezing Stad en Lande Vi'ijdag 2 februari houdt de heer W. P. Martens een lezing voor de vereniging Stad en Lande in hotel Van Oppen. De lezing handelt over oude bouwmaterialen en zal worden toegelicht met. dia's, waarop het ge bruik van deze bouwmaterialen te zien zal zijn. Deze avond is voor alle belangstellenden toegankelijk. CDA-Vrouwenberaad Het CDA-Vrouwenberaad verga dert op dinsdag 6 februari op het adres Kabbelaarsbank 33. Voor tijd: zie agenda. Vissersvereniging „Helpt Elkander" Op vrijdag 23 februari wordt in de „Zeeuwsche Herberghe" de jaarver gadering gehouden van de Vissers vereniging „Helpt Elkander". Bij de huishoudelijke zaken behoort be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar zijn de heren: B. W. Schot Chr.zn., J. Kouijzer en C. J. Schot W.K.zn. Belangrijk bespreekonder- onderwerp is: „Toekomstige mossel- kweek in dë Oosterschelde". Bijeenkomst SGP uitgesteld In verband met de slechte weers omstandigheden is de voor heden (vrijdagjavond geplande bijeenkomst van de S.G.P. in het kerkgebouw van de Geref. Gemeenten in Nederland uitgesteld. Oeze avond, die zou wor den geleid door ds. Dorsman, is ver schoven naar een nog nader te bepa len datum. NVV-informatie-avond opbouwwerk uitgesteld De voor heden (vrijdag)avond op het programma staande NVV-infor matie-avond met opbouwwerker Dick Doeswijk in het „Huis van Nas sau" is in verband met de slechte weersomstandigheden uitgesteld tot een nog nader te bepalen datum. De ijsbaan Voor een juist begrip diene, dat de ijsbaan van de Zierikzeese IJsvereni ging elke avond open is voor de leden-schaatsliefhebbers. Er wordt met de tractor geveegd. I-Iet ijs is betrouwbaar. Alleen enkele „kuilen", gevolg van opdooi, moeten door de rijders worden ontzien. KERKWERVE Vrachtwagen gleed ijsbaan in Ook in Kerkwerve was het bar weer afgelopen dinsdag. Alle scholen bleven die dag gesloten, behalve de C N.S. waar 's middags de lessen werden hervat. Dinsdagmorgen even acht uur gleed een vrachtwagen van de gebr. Hendrikse te Kerkwerve de i.isbaan aan de Zandweg in. De heer K.N.H., één van de gebroeders, wilde een aanhanger achter de vrachtwa gen koppelen. Op zeker ogenblik be gon de 'auto te glijden en kwam op het- ijs van de ijsbaan terecht. De chauffeur kon de kabine tijdig ver laten en enkele minuten daarna zak te de auto door de ongeveer twintig centimeter dikke ijslaag. Tegen half twaalf werd met de no dige inspanning de vrachtauto op het droge gehaald door bergingsbedrijf J. de Jonge uit Zierikzee. Dit gebeur de onder toezicht van tientallen dorpsbewoners. Eenmaal op de wal gekomen werd de motor gestart en ken ieder met een gerust hart het middagmaal naar binnen werken. De vrachtwagen werd licht, beschadigd evenals de ijsbaan. Bestelauto In de sloot Donderdagmiddag raakte een be stelbusje bestuurd door v. N. uit Zierikzee op de Heuvelsweg door de gladheid in de slip en kwam vervol gens in de sloot terecht. Eén van de twee inzittende dames moest in het Rode Kruis ziekenhuis worden op genomen, de andere kon na behan deling door de arts W. Bontkes huiswaarts keren. Bestuurder v. N. kon na onderzoek in het ziekenhuis eveneens naar huis. Het bestelbusje werd geheel vernield. ZONNEMAIRE Solistenconcours „Nut en Uitspanning" De muziekvereniging „Nut en Uit spanning" houdt zaterdag 27 januari oen solistenconcours in het dorps huis in Zonnemaire. De solisten zul len aan de piano worden begeleid door mevrouw H. G. J. de Regt-De Rijke. Belangstellenden zijn harte lijk welkom. NIEUWERKERK Spel-middag Op zaterdagmiddag 27-januari zal er in de grote zaal van „Ons Dorps huis", een speel-circus-middag voor de kinderen worden gehouden. De jongste kinderen kunnen terecht om 14.00 uur en de wat ouderen om 15.30 uur. Het komité van de ont spanning voor de jeugd verwacht een ruime belangstelling. Uitvoering muziekgezelschappen Op vrijdagavond 2 februari a.s. zal het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" in samenwerking met het muziekkorps uit Bruinisse „Nu met Hope" o.I.v. de heer A. Radé- Advertentie Zaterdag 27 januari voor leden in de leeftijdsgroepen tot 10 jaar - 10, 11 en 12 jaar - 13, 14 en 15 jaar - 16 jaar en ouder. Aanvang om 2 uur. Inschrijven vanaf 1 uur op de baan. HET BESTUUR REN ESSE. In de zomer gaan dui zenden mensen over de duinover gang aan de Jan van Renesseweg om zich in de zon te koesteren. Nu wordt van deze fikse helling door de jeugd dankbaar gebruik gemaakt om sleetje te rijden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) walt te Nieuwerkerk, een uitvoe ring geven in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Naast de muziek zal er ook een toneelprogramma worden geboden. Gespeeld wordt „Toffe Tony", een blijspel in drie bedrijven van James Breamly. Na afloop van de uitvoe ring is er nog een gezellig bal. na. Vergadering Verenigingsraad Op woensdagavond 31 januari a.s. zal de verenigingsraad te Nieuwer kerk haar jaarvérgadering houden in de gróte zaal van „Ons Dorps huis". Deze vergadering-is voor. een ieder toegankelijk. Naast de gebruikelijke agenda punten zal er aandacht worden be steed aan het opstellen van een pro gramma in verband met het 10-jarig bestaan. Verder zal het feestpro gramma worden opgesteld voor het komende Koninginnefeest op 30 april a.s. Het bestuur rékenl. op een flinke opkomst van dë burgers van Nieu werkerk, op deze belangrijke verga dering. OOSTERLAND IJsfeest voor kinderen IJs en weder dienende vinden za terdagmiddag 27 januari wedstrijden -plaats op de ijsbaan bij het sport veld „De Saele". Deze zijn georgani seerd door IJsklub Winterleven en htdoeld voo^ de leerlingen van bei de basisscholen. Voor dë eerste klassen is er knik- ir er-rij den, voor de tweede klassen blokjes-rapen, de derde en vierde klassen kunnen koekhappen en voor de hoogste klassen zijn er hard-rij- wedstrijden georganiseerd. Alle.deel nemers ontvangen een traktatie en er zijn uiteraard prijzen te winnen. Voor woensdagavond 31 januari is dnor Winterleven een algemene le denvergadering uitgeschreven die zal worden gehouden in de sporthal. RENESSE, 25-1. Zaterdagavond 3 februari verzorgl liet fanfare korps Luctor et Emergo in hel dorpshuis van Renesse onder leiding van direkteur, de heer H. J. Blom, haar jaarlijkse donateursuitvoering. Precies een week later, op 10 februari wordt de uitvoering nog een keer herhaald en dan zijn ook niet-donateurs van harte welkom. ken gezet door de dames M. Nijeboer. M. M. v. d. Roest-Zwarter. M. J. de Feiter-Van Oeveren en I. Volkers en de heren W. Lokker. G. v. Splunder, M. de Hamer en J. v. d. Hoek. De grime wordt verzorgd door de heer J. Schults en mevr. P. R. de Hamei' de Jager zorgt voor het soufflèren. Beide avonden zullen worden beslo- en met een gezellig bal. Advertentie De beide avonden, zullen worden Btopend door het fanfarekorps dat. onder leiding van onderdirekteur, de heer L. J. de Fciter, Gibralter Rock van Sammy Nestico ten gehore zal brengen. Het tamboerkorps onder leiding van de heer A. J. Padmos vervolgt dqarna het programma met achtereenvolgens Rug a Dub van Krqn Smits en Look Out van Martin Saxony. De voorzitter de heer ,T. A. Kou- man zal een openingswoord spreken waarna het fanfarekorps onder lei ding van de heer J. H. Blom de rest van het optreden zal afwerken. Het wordt een afwisselend programma met allereerst „Oosterschelde". een mars van Henk Blom, gevolgd door Oude Kermistafereeltjes van Gerard Boedijn. Dat nummer bestaat uit vier delen met de titels In de malle molen, Bij de straatkunstemakers. Het valse'buikorgeltje en hel zielige aapje en Voor 't paardespul. Roek-opera Weer heel wat anders valt te be luisteren in Jezus Christ-Superstar van Lloyd Webber in een arange- ment van W. Hautvast. In deze selec tie uit de bekende rock opera zal het publiek bekende melodiën herken nen als Jesus Christ Superstar, I don't know how to love him, Every thing's allright, I only want to say en Hosana. Eveneens bekende rr elodiecn zijn té horen in een selectie uil de operette Die Czardus-Fürstin van Emmerich Kalman in een arrangement van C. M. Mellcma. Tussen do beide selec ties met bekende melodiën Concer tante Torenmuziek van Henk van Lijnschoöten Een zeer ingetogen stuk muziek met soli van Jaap Moerland en Kees Hoogerhuis. Aan het eind van bet programma gaal men op de Zuidamerikaanse toer in Mexican Shuffle van Pol Sto ne in een arrangement van E. Siebert en Happy Sound Selection 3. met i-aarin La donna die lcvarc, Cbou- conne en Fiesta aimera. van Cees Vlak. Het muzikale gedeelte van de avond wordt afgesloten met het zeer bekende Down by the Riverside in een arrangement van Tom Jones. Na de pauze speelt de toneelvere niging „Op Drift" onder regie van de heer D. Dokman de klucht in twee oedrijven „De Lellebellen" van J. Bosker. Het stuk wordt op de plan- uitzonderlijk lage aanbiedingen o.a. PLOEGSTOm* van 5,— 7,50 10,- en 12,50 p/m INTERIEURVERZORGING TEL. OU 10-2887

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3