T Nieuwe school R.S.G. „Prof. Zeeman" moet klaar in 1982 Afgedwongen krediet voor verplaatsing woonwagenkamp leidt tot felle diskussie UsW> DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eerste paal in september Garijnen wasautomaten Raad Zierikzee in mineur MEUBELRAMA MEUBELRAMA B.V. grenen slaapkamers TUINMAN AUTOMOBIELBEDRIJF ISTA 00ST™ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 januari 1979 135ste jaargang Nr. 22115 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Rij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nvmmer: Lastige grondkwestie Poortambacht VII ZIERIKZEE, 25-1. Als alles meezit - en daar ziet het na de nodige vertraging 1111 wel naar uit - kan in sep tember van dit jaar de eerste paal de grond in voor de nieuwe school in Poortambacht van de Rijksscholen gemeenschap „Prof. Zeeman'". Een voorspoedige bouwperiode vooropstellend, kan het gebouw in 1982 gereed zijn. Zierikzee heeft dan - als seholcncentrum voor de regio Schouwen-Duiveland - de beschikking over mogelijk het grootste funktionele gebouw, met een inhoud van 20.000 nr en een grondoppervlak van 6.500 m2. Het wordt een twee-verdiepïngen-gebouw, dat de omgeving zonder twijfel zal domineren en ligt ingeklemd tussen Laan van St. Hilaire, Grevelingenstraat en Haringvliet- straat. By het gebouw komt een tweetal sportvelden. der eindeloos moeilijker omstandig heden - met vaklokalen. Deze vaklokalen-indeling werkt een goed overleg in de hand binnen de verschillende vaksekforen en is gunstiger voor de opstelling van de bij elk vak behorende apparatuur. Integratie De indeling naar vakkengroepen is resultaat van de integratiegedachte, die in de nieuwe school ook sterker zal zijn, zo niet absoluut, naar in deling van schooltypen (brugklas sen, Mavo, Havo, Atheneum). Qua studie en opleidingsniveau blijven uiteraard de verschillen bestaan, maar naar ruimtelijke indeling in het nieuwe komplex zullen die ver- De nieuwe school komt - zeg maar - naast „Borrendamme" en hoezeer funktioneel verschillend, beide ge bouwen zullen elkaar aan de mond van de belangrijkste stadsuitbrei ding, best verdragen. Jong en oud krijgen elkaar wat duidelijker in het vizier en dat is - een overigens nog niet vernoemde - bijkomstigheid en niet louter een visuele. Exposé De rector van de scholengemeen schap drs. P. Vis gaf gesekundeerd door een aantal leraren, die met hem ook al jaren aan ..scholenbouw" doen - op een donderdagmiddag ge houden perskonferentie in de school aan de Manhuisstraat, een indruk wekkend exposé, zowel wat betreft de voorbereidingen tot dit gigantisch projekt, als over hetgeen in de toe komst mag worden verwacht na re alisering. De toegang tot de nieuwe school valt te vinden in de noordvleugel, te bereiken (voor voetgangers) via de Laan van St. Hilaire en voor wielrij ders (buitenlecrlingen) via de Gre velingenstraat, na voltooiing van een i'parte toegangsweg. In de buurt van de entree komt een parkachtige aanleg waarvoor de gemeente zich sterk zal maken. Haringvlietstraat Dc toegang - om even nader te preciseren - komt noch naar de zijde van de Grevelingenstraat, noch naar Advertentie de zijde van de Laan van St. Hilaire, maar naar de zijde van de Haring vlietstraat. Tegen twee aan te leg gen sportvelden, komen twee geheel ge-equipeerde gymnastieklokalen, die een aparte ingang krijgen (los van de school-kommunikatiemoge- lijkheid dus) met het ook op gebruik door derden in de avonduren (vere nigingen). V akkcngroepeii Het iv'i-de-tijdse van de nieuwe school wórdt de indeling van les ruimten naar vakkengroepen. Geen wirwar derhalve van allerlei loka len door elkaar, maar een systema tische opbouw naar - als gezegd - vakkengroepen t.w.: talen, exakte vakken .sociale vakken en expres sievakken. Helemaal nieuw voor de R.S.G. „Prof. Zeeman" is de idee niet, want thans al werkt men - uiteraard on- Advertentie WELTEVREDEN Tel. (01110) 2805 Gewoon erg goed schillen - binnen het ge-integreerde geheel - wegvallen. „Men ziet al gaande door de school straks die verschillen niet meer". Bibliotheek Pronkstuk van de kollektie onder wij s-edukatieve en anderzins funk tionele schoolruimten, wordt de bi bliotheek, met aanpalend aparte stu dieruimten, geschikt voor instruktie per vakkengroep c.a. klasinstrulctie. Dc bibliotheek - ook al door enke le versieringen (o.m. glazen bollen als lichtornamenten) - wordt een speels element in een gebouw, waarin overigens natuurlijk „par droit de nature" het funktionele moet over heersen. Een zaak apart wordt de gemeen schapsruimte, een „all in" - gedeelte van het geheel, bestemd als aula, kantine, overblijflokaal, vergader ruimte en toneelzaal. Wat dit laatste betreft is een trouvaille toegepast. Geen vast - ruimte in beslag nemend - toneel, maar een partieel verzon ken vloeroppervlak, waardoor het niet-verzonken deel als toneel ont staat, dat bij non-gebruik integre rend deel uitmaakt van het geheel) Korte looplijnen Punt in de nieuwe school worden ook de korte looplijnen, mogelijk door een uitgekiende indeling, die de - doorgaans versmade - lange gangen in scholen oude stijl, ver mijdt. Een bijzonderheid is ook de cen trale garderobe bij de hoófdingang, waar - direkt na het betreden - de jasjes al uit kunnen. Het totaal aantal lokalen in de nieuwe schooi wordt 37 (inklusief de twee gymzalen). Er komen een apart muzieklokaal en twee hand vaardigheidslokalen. Een aparte vleugel wordt ingericht voor elk twee fysica, scheikundelokalen, en biologielokalen, parterre gelegen. Op de eerste verdieping dan de - al genoemde - bibliotheek, met spe ciale lichtinval, drie aardrijkskun- delokalen en op de tweede verdie ping o.m. lerarenkamers en de ad ministratieruimte. Centraal beneden verder de conc.ergekamer en opval lend gunstig gesitueerd: kamers voor de konrektoren, en bij de „exakte lokalen", de kamer van de amunuensis. Voorbereiding Op grond van de groei van het leerlingental is aan het voortgezet onderwijs in de afgelopen jaren ge weldig gesleuteld, enerzijds om de leerlingen onder te brengen, ander zijds om aansluiting te krijgen en te houden bij de nieuwe ontwikkelin gen van het onderwijs. In 1968 - beginjaar van de R.S.G. - v/aren er twee scholen (Manhuis straat en openbare ulo-school). In 1970 kwamen noodlokalen gereed (hoek Calandweg-De Brauwstraat). Vanaf oktober 1971 is daarna stil aan de gehele school in de Nieuwe Boogerdstraat „in beslag genomen". Daar zyn thans 12 lokalen in gebruik. De groei van het leerlingental en de daarmee samenhangende sprei ding van de lokaliteiten - deed een onderwijskundig hachelijke situatie ontstaan en reeds in 1969 gingen brieven uit, waarin nieuwbouw werd bepleit. (Vervolg pag. 3j Weg werd na lang beraad door dé provincie afgewezen hetgeen veel vertraging opleverde. „We hebben toen voor deze men sen een noodoplossing gezocht, wat we niet eens hadden hoeven te doen. Met het kamp aan „De Val" hadden we één van de mooiste kampen van Zeeland. Wij konden het niet hel- (Vervolg pag. 4) Advertentie UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Auto Louis Goedbloed Noordv/elle Telefoon (01116) 1245 ZIERIKZEE 25-1. „Uitermate teleurstellend", „Wij zijn voor het blok gezet", „Een onrechtvaardige zaak". Deze uitspraken klonken donderdagavond tij dens de raadsvergadering van de gemeente Zierikzee bij liet voorstel een krediet van f 265.000 beschik baar te moeten stellen voor de verplaatsing van het woonwagenkamp „De Val" wegens uitvoering van dijkverzwaringswerken tussen de Oosthavendijk en haven „De Val". Het kamp zal enigszins in weste lijke richting worden opgeschoven, maar behoudt een tydelyk karakter, omdat dc plaats in stryd is met het - overigens nog niet van kracht zyn- de - bestemmingsplan „Buitenge bied". Juist dat tijdclykc karakter is bij kollege en vrijwel dc gehele raad in het verkeerde keelgat geschoten. Advertentie daar kun je tenminste je spulletjes inruilen. INTERIEURVERZORGING Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01878) 1280 „De gemeente Zierikzee wordt op gescheept met de lasten voortvloei ende uit een investering van f 265.000,—. Wij hebben hier grote moeite mee, omdat het hier geheel en uitsluitend gaat om een gevolg van een door het rijk genomen be sluit", aldus raadsvoorzitter burge meester Th. H. de Meester. Een verzoek van het gemeentebe stuur om geldelijke steun in de ver plaatsing van het kamp door c.r.m. werd afgewezen. Woonwagencentrum afwijzend Ook van de zijde van het woon wagencentrum „Midden- en Noord- Zeeland" werd vernomen dat het bestuur voorshands afwijzend staat tegenover het verlenen van een bij drage. Deze afwijzing is echter nog niet schriftelijk bevestigd. De bur gemeester was van mening dat het woonwagencentrum op z'n minst enige medewerking had kunnen verlenen, aangezien Zierikzee op dit gebied aanmerkelijk participeert in de losten van overige gemeenten. De heer L. S. P. van Velthoven \oncl dat men door erm, woonwagen centrum en rijkswaterstaat voor het blok werd gezet. De prefab-voorzie ningen, die bij de tijdclyke huisves ting gebruikt zullen worden, vond hy er keurig uitzien, maar wel wilde hy enkele technische details aanstip pen. De heer Van Velthoven wees er op dat de units verankerd dienen te worden. „Er is veel kunststof in ver werkt en daarom ben ik bang dat dc zaak anders van de dyk zou waaien". De heer W. F. Sprengelmeijer merkte op enerzijds blij te zijn met hef aspekt van dc veiligheid tenge volge van dijkverzwaring, ander zijds zou zonder dijkverzwaring nooit voor een zo korte tijd lot ver plaatsing besloten zijn. „Het is een treurige zaak. daar is eigenlijk alles mee gezegd" luidde de mening van de heer J. W. Ros kam. tt ,In eigen boezem De heer J. Groen zei de gang van zaken ook „jammer" te vinden. Hij meende dat het kollege alles moet doen om subsidie te halen, waar die te halen valt, hetgeen hij een ge rechtvaardigde zaak vond. „Toch moeten we dc hand ook in eigen boezem steken", aldus de heer Groen, die met deze opmerking de agitatie van dc burgemeester op wekte. De PvdA-fraktievoorzittcr was namelijk van mening, dat dc gemeente wel wat lang had gewacht met het aanbrengen van faciliteiten bij „De Val", waardoor dc kosten nu toch wel wat hoger uitvallen. „Laten we niet al te hard mopperen op c.r.m.", aldus de heer Groen. ..Ik ben het totaal met u oneens", luidde het antwoord van dc burge meester. Hij wees erop dat Zierikzee zeven jaar geleden een terrein voor woonwagenbewoners moest aanwij zen en men toen direkt is gaan zoe ken naar een oplossing. Het terrein can dc noordzijde van dc Provinciale De laatste 140/200 van 695 voor 450,— van 975 voor 590,— Profiteert nu nog bij: INTERIEURVERZORGING ZIERIKZEE. De noordgevel (voorge vel) van de nienw te bouwen school voor de R.S.G. „Prof. Zeeman", hier in schetsvorm van ArchitekU-nb'i- reau Magis Witlox te Helmond. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Sneeuwbuien In de nacht en ochtend sneeuwbuien, kans op mistbanken en minimum temperaturen van nul -graden aan zee tot circa min 5 graden in het binnen land; overdag ook oplaringen; mid land; overdag ook opklaringen; mid- matige wind uit zuid tot west. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-tempcraturen: omstr. 1 gr. Max.-temperaturen: omstr. 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 jan. Zon op 8.28, onder 17.18 Maan op 7.26, onder 16.42 28 jan. Zon op 8.27, onder 17.19 Maan op 8.13, onder 18.01 29 jan. Zon op 8.26, onder 17.21 Maan op 8.52, onder 19.23 Nieuwe maan: 28 jan. (7.57). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 27 jan. 2.09 14.40 8.00 20.12 28 jan. 3.05 15.34 8.47 20.58 29 jan. 3.54 16.24 9.33 21.43 Springtij: 30 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-1. Hel K.N.M.I. deelt mede: In dc nacht en ochtend van vrijdag trok een zóne met sneeuw over ons land, waardoor de sneeuw laag die reeds over ons land lag, wat dikker is geworden. Er ligt rond 10 cm in Zeeland lot omstreeks 25 cm op veel plaatsen langs de oostgrens. Een slechtweergebied. dat nu nog ten noorden van Londen ligt zal in de loop van-zaterdag bij ons opnieuw sneeuwval gaan brengen. In het tem- peratuurverloop zal ook maar weinig verandering komen. Hel kan in de nacht licht vriezen en op de dag zul len de temperaturen om het vries punt liggen. Dit kwakkelweer is het gevolg van de aanwezigheid van een lagedruk gebied, waarvan het centrum zich vrijdagmorgen boven de Noordzee bevond. Advertentie Off. dealer van LAND- en RANGE ROVER voor geheel Zeeland. Off. dealer van ROVER - AUSTIN - MOR- RIS - TRIUMPH voor Schouwen-Duiveland TEL. (01114) 1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1