GEMEENTEBESTUUR VAN DUIVELAND ZET VELE ZAKEN OP EEN RIJTJE KRUIEND IJS IN 1963 Vergadering gemeenteraad Middenschouwen Vergadering afd. Brouwershaven Plattelandsvrouwenbond OUD-BURGEMEESTER E. BAERENDS OPENT JACHTWERF TE SCHARENDIJKE Jaarverslag over 1978 STREEKNIEUWS Op vrijdag 9 februari ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 januari 1979 Nr. 22-144 3 (in DUIVELAND, 25-1. In het jaaroverzicht over 1978 van (le gemeente-Dniveland wordt vermeld dal in het afgelopen jaar de aanplant en inzaai van de Kerkring in Nieuwerkerk werd gerealiseerd, evenals het nieuwe sportveld in Oosterland. BRUINISSE. Er worden nog al eens vergelijkingen getrokken met de winter van 1962/1963, maar dat is in menig opzicht t£ji onrechte. Die winter uit de zestiger jaren toonde niet de telkens terugkerende dooiperiodes en loas ook veel strenger. Weken aaneen vroor het ver onder de tien graden en een zwaar verijsde toestand was het gevolg. De foto uit januari 1963 van kruiend ijs in het Zijpe toont dit wel aan. Het machinepark werd dit jaar aanmerkelijk uitgebreid met de vol gende machines: een tractor van t»ü pk. een verticuteermachine voor be handeling van de grasmat, een hout- versnipperaar voor snoeihout, een zelfrgdcndc maaimachine voor sportvelden en gazons, een cirkel maaier, een las-transformator, een stroomaggregaat en verder kleine machines en gereedschappen. De bijzondere werken, die gerea liseerd werden: Aanleg van het in dustrieterrein te Oosterland. Aanleg sportveldenkomplex te Oosterland. Uitbreiding en verbouwing brand weerkazerne te Oosterland. Bouw kleedgebouw en kantine op sport veld te Nieuwerkerk. Afrastering sportvelden te Nieuwerkerk. Idem te Oosterland. Verbreding en verbe tering Bredeweg (tweede gedeelte). Idem van de Oud Heiligen Weg. Een deel van deze werken is nog in uit voering. Bijzondere werken in voorbereiding Aanleg tijdelijk sportveld te Ou- werkerk. Renovatie en verbetering sportveld te Ouwerkerk. Renovatie van de openbare school, en uitbrei ding hiervan te Nieuwerkerk. Bouw tijdelijke noodschoot te Nieuwer kerk. Rioleringsaansluiting van de „Blauwe Keet" te Oosterland. Ver betering en opspuiting strandje te Ouwerkerk. Aansluiting diverse wo ningen in het buitengebied op de riolering. Rekonstruktie van en aanleg van een voetpad langs de Laan der Wereldveteranen te Ou werkerk. De aankoop van eigendommen be liepen dit jaar een oppervlakte van 2.05.50 ha, te weten: 2.00.00 ha te Nieuwerkerk en 0.05.50 ha te Sir- jansland. Aankoopkosten in totaal f 143.602,De raad besloot in 1978 om te verkopen: 0.67.13 ha grond, n.l. op Nieuwerkerk 0.05.05 ha, te Oosterland 0.27.50 ha, te Sirjansland 0.34.58 ha. Samen voor een bedrag van f 361.128,58. Verder nog ver schillende kleine aan- en verkopen in het kader van de zuivering ka dastrale tenaamstelling. Onderwijs Door toeneming van het leerlin genaantal van de openbare lagere school te Ouwerkerk werd voor het schooljaar 1978/1979 een derde lo kaal in gebruik genomen. En werd de heer J. A. Tiebout, als bovental lige leerkracht, benoemd. Aan de heer Berrevoets werd eervol ontslag verleend per 1 januari 1979 als schoolhoofd te Ouwerkerk. Verder werden de voorbereidingen met be trekking tot dè renovatie en uitbrei ding van de o.l. school te Nieuwer kerk afgerond, zodat dit jaar met de werkzaamheden begonnen kan wor den. In principe werd besloten tot stichting van een nieuwe o.l. school, annex kleuterschool, te Ouwerkerk, en van een nieuwe o.l. school te Sir- jansland. Dit laatste onder voorbe houd. Tevens kwam er een onder- wijskommissie tot stand voor advies en bijstand aan b. en w. inzake on- derwijsaangelegenheden. Momenteel zijn er in de gemeente in totaal 313 schoolgaande kinderen bij het lager en kleuteronderwijs, n.l. te Nieuwer kerk 309, t.w. bijz. kleuterschool '/6, o.l. school 143, chr. school 90, totaal 309. Te Oosterland: openb. kleuter school 51, chr. kleuterschool 54, o.l. school 147 en chr. lagere school 154, in. totaal te Oosterland 406. Te Ou werkerk: openb. kleuterschool 15, o.l. school 56, totaal te Ouwerkerk 71. Te Sirjansland: o.l. school 27. In 1978 waren er 5 grote kam- peerexpioitatievergunnlngen van kracht. De beide campings te Ou werkerk (Kreekocver en Het Sluit gat) werden uitgebreid. Het aantal afgegeven „boerenvergunningen" BROUWERSHAVEN. 22-1. de aanvang van de vergadering van de Plattelandsvrouwen afd. Brouwers haven deed de presidente de beste wensen toekomen voor het nieuwe jaar. Meegedeeld werd dat er nog steeds veel belangstelling bestaat voor de handwerken. Ook het potje van ..Lief en Leed" voorziet in een behoefte doordat bij ziekte, verjaardagen enz. de leden niet worden vergeten. De presiden te deelde mee, dat er momenteel 79 leden zijn. Nieuwe leden zijn nog van harte welkom. Het financieel verslag van de penningmeesteresse werd onveran derd goedgekeurd. De bescheiden waren in orde bevonden door me vrouw Roth-v. d. Velde. Tot nieuw kaskontróle-lid werd gekozen me vrouw Hanse-Menheere. Door de sekretaresse werd het uitgebreid jaarverslag gelezen, ter wijl de presidente het jaarverslag bedroeg 10, die gelegenheid gaven tot 48 staanplaatsen. Er werden in 1978 de volgende verkeersmaatregelen genomen dooi de raad: Te Nieuwerkerk: Aanwij zing Merellaan als woonerf. Het par keerverbod in de Poststraat aan de zuidzijde tussen de percelen 2 t/m 16, en aan de noordzijde tussen Kerkring en Stekelstraat werd op geheven. In de plaats hiervan werd het parkeren verboden tussen de percelen 2 t/m 16 aan beidie zijden van de Poststraat. Oosterland: Sluiting van de Lange Dreef voor voertuigen en samenstel ling van voertuigen, zwaarder dan 5 ton. B. en w. kan hiervoor onthef fing verlenen. Aanwgzing van een parkeervak in de Margrietstraat, als algemene invalidenparkeerplaats. Aanwyzing als voorrangssplitsing van de splitsing van den Abeele- MIDDELBURG Expositie In het Zeeuws Kunstenaarscen trum (Spuistraat) wordt van zater dag 27 januari tot zaterdag 16 fe bruari een tentoonstelling gehouden van werk van de kunstenaar Wim Hofman. De expositie bestaat voor namelijk uit „vrij werk" (gouache, pen, inkt, olieverf). Wim Hofman die vanaf 1973 voor namelijk in Zeeland exposeert, maar van wie ook werk te zien is geweest in andere provincies, in België en zelfs in Bratislava (Tsjecho-Slowa- kije) kreeg in 1974 Het Gouden Pen seel, voor de beste illustratie van een kinderboek dat dit jaar ver scheen. Zelf heeft Hofman ook meer dan eens de schrijfstift gehanteerd. In 1969 verscheen van hem „Wel wel, de zeer grote tovenaar", dat dit jaar een herdruk krijgt. In 197 7 werd hij onderscheiden met de Nienke van Hichtumprijs. ZIERIKZEE Bijeenkomst VVD Maandag 5 februari zal in de foyer van restaurant Mondragon een VVD bijeenkomst worden gehouden. Tijdens deze avond zal de heer Pol de Beer, VVD-afgevaardigde in de Tweede Kamer, spreken over het onderwerp „De verwachtingen in 1979 na ljaar VVD regeringspar tij". Voor tijd: zie agenda. Concertzaal-bioscoop Zierikzee Komend weekend staan op het programma van de Concertzaal- bioskoop de zeeip recente film „Co ma" en de tien jaar oude spaghetti- western „Trinity Sartana". „Coma" is zo recent dat hij nieuw genoemd kan worden. Afgelopen zo mer kwam deze film in de Neder landse bioskopen, waar hij het ech ter minder goed „deed" dan in het buitenland (al was het daar nou ook weer geen „kassabreker"). „Coma" is een „thriller-achtig" produkt, dat verhaalt over een organisatie die zeer lukratief handelt in organen van „levende lijken" (klinisch do den). Deze slachtoffers van „coma tose" worden, opgehangen aan dra den, in leven gehouden in een ex perimenteel medisch instituut; de organen worden gebruikt voor transplantatiedoeleinden. De ge- neesheer-direkteur weet er meer van en dr. Susan Wheeler na ver loop van tijd ook. Maar dat laatste is helemaal niet de bedoeling; met andere woorden, zij gaat het „be nauwd" krijgen. Misschien het interessantste aan de voorlas van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Over de huishoudelijke voorlich ting werd verteld door mevrouw Putte, terwijl mevrouw Jnnse-Glas een uiteenzetting gaf over dc Zeeuwse Vrouwenraad. De rij spreeksters werd vervolgd door me vrouw Van Vulpen, die het volks dansen onder de loupe nam cn aan drong bij de dames om deel te ne men aan deze groep. Over de lees kring sprak mevrouw Boom. Na de pauze hield mevrouw Steendijk uit Zierikzee een causerie over: „Gezonde voeten". Zij wees de dames er op nooit te kleine schoe nen te kopen cn te letten op een goede pasvorm. Zij raadde aan dc schoen 1 l'/s cm langer te nemen dan dc grote teen, omdat anders de kans bestaat dat de nagels gaan in groeien of men deze verkeerd af knipt. Met een algemeen dankwoord tot de rij van spreeksters besloot de presidente deze geanimeerde verga dering. straat Burgem. van der Havestraat- Koninginneplein, waardoor het ver keer op de van den Abeelestraat/ Burgem. van der Havestraat voor rang heeft op het verkeer dat van het Koninginneplein afkomt. Tegelijk werd aan het Koningin neplein over een lengte van 15 m aan de zijde van het Groene Kruis- gebouw, parkeren verboden. Het parkeerverbod aan de westzijde van het Groenendaal werd opgeheven. In plaats hiervan werd een stopver bod ingesteld voor de oostzijde. Voor de percelen nrs. 3, 5 (brandweerga rage) en 7 werd een parkeerverbod van kracht. Ouwerkerk: Het gedeelte Den Domp, Geertruidlaan en Burgem. Romeijnstraat (tot aan den Achter weg) werd aangewezen als woonerf. Buurtbus De voorbereidingen voor het buurtbusexperiment, waarbij de dorpen Ouwerkerk en Sirjansland zijn betrokken, zullen waarschijnlijk in het voorjaar van 1979 worden af gerond. In 1978 werden 3 invaliden-par- keerkaarten verstrekt, waardoor het totaal aantal kaarten dat sedert het inwerking treden van de parkeerfa- ciliteitenregeling voor invaliden werd afgegeven, komt op 13. film is het feit dat de rol van deze dr. Susan Wheeler wordt gespeeld door de sterk opkomende Ameri kaanse aktrice Geneviève Bujold. „Spaghetti" In de matinee draait, zoals al ge noemd, de film „Trinity Sartana", een Italiaans produkt met een En gelse nasynchronisatie. Over de in houd hoeven we niets te vertellen, want een week geleden werd hij door de KRO-televisie uitgezonden (tegenvaller voor de Concertzaal- bioskoop). Er mag nog wel even op gewezen worden, dat de titel enigszins mis leidend is. In die zin dat de hoofd figuur de naam „Trinity" heeft mee gekregen, terwijl deze film niets te maken heeft met de vermaard ge worden „Trinity-films" van Bud Spencer en Terence Young. Een klein trucje om een graantje mee te pikken van het sukses van anderen. Zoiets als „Thank God, it's Friday", de disco-film, of „Dear John" van Teach-In (om het aktueel te hou den), alleen een tikkeltje misleiden- der. Afscheid Corneliastichtlng afgelast In verband met de slechte weers omstandigheden zal het programma ter gelegenheid van het afscheid van de Zusters Franciscanessen van de Corneliastichting te Zierikzee op za terdag 27 januari a.s. niet doorgaan. Dit programma zal naar een later tijdstip worden verschoven. Kring-vergadering Z.L.M. De Zuidelijke Landbouwmaal- schappij Kring Schouwen-Duive- land, houdt de algemene ledenver gadering op donderdag 15 februari in het Huis van Nassau. Op deze vergadering komen de jaarstukken 1978 aan de orde en vinden verkie zingen plaats ter voorziening in en kele vakatures in kommissies. Spreker op deze vergadering is mr. J. F. G. Schlingemann over het onderwerp: „EEG - produktie en af zet". Op de inleiding volgt een dis- kussie. HAAMSTEDE Jaarvergadering „Pomona" Dinsdag 30 januari a.s. zal de ver eniging van oud-leerlingen van de tuinbouwschool „Pomona" in „De Graaf van Haamstede" te Haamstede haar jaarvergadering houden. Perio diek aftredend en weer herkiesbaar zijn de bestuursleden de heren C. J. Boot en N. A. Dambruin. In bespre king komt het bestuursvoorstel om ook dit jaar weer een 3-daagse reis te maken, op 12-13- en 14 juni a.s. Op de eerste dag zal een bezoek worden gebracht aan een fruitteelt bedrijf bij Sint Truiden (België) waarna wordt doorgereisd naar de standplaats Idar-Oberstein (West- Duitsland). Op de tweede dag zal er oen rondrit zijn door het fraaie ge bied rond Idar-Oberstein waarna op dc derde dag weer de thuisreis wordt aanvaard langs de Rijn met nog een bezoek aan Bonn of Keulen. Verder komt op de vergadering nog in bespreking de te houden ééndags excursie en zullen nog enige films worden vertoond. Ledenvergadering Rode Kruis afd. Schouwen Maandag 26 februari houdt het Rode Kruis afdeling Schouwen (Westhoek) in de Beatrixsehool, Weststraat 34b de algemene leden vergadering. Voor tijd: zie agenda. Jaarvergadering Huisvrouwen De afd. Wcsterschouwen van rie Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft do jaarvergadering vastgesteld op 20 febr. a.s. in de rekreatiezaal van de Geref. kerk te Haamstede. BURGII Waardering voor strooiers Iedere morgen, zo kan men rustig stellen, gaat bij een groot aantal me dewerkers van Rijks- en Provinciale Waterstaat, en van alle gemeentes op Schouwen-Duiveland, de telefoon met de boodschap: strooien, glad. Al deze mensen verlaten dan omstreeks 04.00 uur het warme bed om, na wat gegeten te hebben, en halsbrekende ti eren te hebben gemaakt aan te ko men op de verschillende plaatsen vaar het wegenzout is opgeslagen. Bittere koude heerst alom en er is nog geen staart te bekennen als deze mensen hun wagens starten en be ginnen om het strooizout in de zaai- trechter te scheppen. En dan de weg op, elke morgen hetzelfde trajekt. De wegen zijn spiegelglad en, blin ken in het licht van de koplampen. Hier 'en daar een heel vroege opti mist die stapvoets ook zijn vroege plicht doet. Op de boerderijen gaan de eerste lichten aan de boer gaat de koeien melken. Als de wagen leeg is, wordt gekeerd en naar de voorraad plaats gereden waar opnieuw het ap paraat wordt gevuld. En zo gaat dat door totdat de opgedragen taak is volbracht. Dinsdagmorgen bij de ijs- regen was alle werk voor niets en dan moet in de loop van de dag het trajekt nog eens behandeld worden. De andere morgen hetzelfde liedje, dank zij deze barre winter. Doch als de automobilisten zich naar hun werk begeven is de weg goed berijd baar. Laten al deze mensen eens hun gedachten gaan naar deze strooiers die al ux*en voor dat het verkeer op gang komt, hun koude doch dankba re plicht doen. Daarom, enorme waardering voor al deze mensen van Schouwen en Duiveland die het le ven voor ons weer proberen in goe de banen te leiden. RENESSE Braderie Ten bate van de restauratie van het orgel in de Hervormde kerk van Renesse wordt op 26 mei een brade- rie-annex rommelmarkt gehouden. Met name voor de rommelmarkt kunnen allerlei materialen worden gebruikt. Wie reeds nu gebruikte voorwerpen ter beschikking wil stellen kan opbellen naar I. Lemsom telefoon (01116) 1475. A.s. zaterdag 27 januari vindt een eerste rondgang plaats langs van te voren opgegeven adressen. Bejaardensociëfeif Op de bijeenkomst van de bejaar densociëteit, welke op dinsdagmid dag in het dorpshuis van Renesse wordt gehouden, zal de heer J. Lind- hout dia's vertonen over een reis naar Spanje en Portugal. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de nieuwste dia-apparatuur, waarbij de beelden in elkaar overvloeien en de zwarte onderbreking tussen de dia's 1 omt te vervallen. ELLEMEET Show van eigengemaakte kleding Woensdagavond 31 januari orga niseert de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- welle en omstreken in het dorpshuis van Ellemeet een show van eigenge maakte kleding. Een groot aantal da mes zal op deze avond laten zien wat zij zelf met breinaalden, haaknaald of naaimachine hebben gepresteerd. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 29 januari a.s. verga dert de raad der gemeente Brou wershaven in het stadhuis. De agenda vermeldt o.a. de vast stelling le wijziging tot het in ge bruik nemen van de jollenhelling met. jukkenveld aan de watersport vereniging „Brouwershaven"; vast stelling voorwaarden tot het in me degebruik geven van de gemeente lijke tennisbaan aan de tennisver eniging „Brouwershaven"; vaststel ling tarieven voor het 'gebruik van de gemeentelijke gymnastiekloka len; aangaan vaste geldlening van f 1.500.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; vaststel ling le wijziging Algemene Politie verordening; vaststelling le wijzi ging Verordening 'op de kampeer plaatsen en op de kampeermiddelen; vaststelling 2e wijziging Verorde ning op de heffing van onroerend- goedbelasting; vaststelling le wijzi ging Legesverordening 1978; vast stelling le wijziging Lozingsverorde ning riolering; intrekking raadsbe sluit van 30 maart 1977 tot verkoop van grond, bestemmingsplan De- lingsdijk, R. v. d. Bijl; opheffing on bewoonbaarverklaring Dokter Wort- manstraat 31 te Noordgouwe; vast stelling voorbereidingsbesluit ge deelte perceel Kromwal in hel be Op 10 februari wordt in deze nieuwe vestiging „open dag" gehou den. Deze open dag zal geheel staan in het teken van de veiligheid op en om het water. Zo zal er o.a. gede monstreerd worden met gasdetectors marifoons, brandblussers, zwemves ten. speciale kleding en reddings vlotten, terwijl bovendien de brand weer en de Koninklijke Zufd-Hol- stemmingsplan Delingsdijk; vast stelling 3e en 4e wijziging van de ge meentebegroting 1979statutenher ziening N.V. Watermaatschappij Zuid-West-Nederlandherziening uitgifteprijzen van gronden in de bestemmingsplannen Delingsdijk en Dreischor. DREISCHOR Aanrijding In de Boogerdweg stond dinsdag morgen een winkelwagen van J. M. B. uit Oosterland aan de linkerkant ^ran de weg. Achter hem naderde een auto bestuurd door A. A. Q. uit Scharendijke. Deze passeerde rechts, otch gleed door de ijzel tegen de winkelwagen aan waardoor aan bei de voertuigen schade ontstond. (Vervolg van pag. 1) overtuigd is, dat Kerkwerve zeker aan zijn trekken komt. De heer L. den Boer zei dat hij gekonfronteerd was met een afwij zend beschikking op een aanvraag van een sportvereniging om gelden voor materiaalaanschaffing beschik baar te stellen. De voorzitter sneed de diskussie hierover af, daar dit buiten de orde viel. De heer W. C. van den Bosse stel de de vraag wat er met de tapijt- tegels zou gaan gebeuren wanneer de houten vloer zou zijn aange schaft. De voorzitter antwoordde, dat de ze gebruikt blijven, zowel naast de dansvloer als bij vergaderingen in de gymzaal. De raad besloot konform het voorstel van burgemeester en wet houders. Vastgesteld werden door de raad de 18e t/m 21e wijziging van de ge meentebegroting voor 1978, alsmede de 3e en 4e wijziging van de begro ting voor 1978. Verhuur liaveiigedeelte Hierna kwam aan de orde het voorstel een gedeelte van de haven Kloosternol te Scharendijke ter grootte van 650 m- te verhuren aan de heer C. Beijn voor ligplaats van een grotere boot van 45 X 3,5 m ten behoeve van zijn zeilschool tegen een huurbedrag van f 6500,— per jaar. De heer A. B. Koster had nog al wat bedenkingen tegen het voorstel. In de eerste plaats zou het aanzicht van de haven er niet fraaier op worden wanneer de grote kolos daar ligplaats zal hebben aan de noordwestelijke loswal. landse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen medewer king hebben toegezegd. Kortom een interessant programma waarbij ?en ieder van harte welkom is. Zaarinnorrlijk Jachtwerf Zaadnoordijk startte De opbouw van de boot steekt nl. 6 m boven de waterig n uit. De boot zou volgens spreker een sto rend element zgn voor de landelijke haven. Door de kapaciteit van 70 a 80 slaapplaatsen op de boot zal er een extra druk op de haven gelegd worden. Hg voorzag o.a. parkeer problemen. Eveneens vreesde hij problemen in verband met verontreiniging van het milieu door het lozen van ge deeltelijk gezuiverd water. Spreker trok in twijfel of de zeilschool van de heer Beijn wel een schip van een dergelijke grootte nodig had. Verder plaatste de heer Koster vraagtekens met betrekking tot het voldoen aan eisen van brandpreven tie, en de drank- en horekawet. Hij prefereerde een vestiging aan de wal voor een zeilschool en wees op de ruimte die voor een dergelijke akkommodatie in het plan „De Bout" was gedacht. Het hoogtever schil bij het spuien kan moeilijkhe den meebrengen voor de boot. Spreker vond de tijd te kort om alle facetten, die aan verhuur van een ligplaats voor het beoogde doel zijn verbonden, te kunnen nagaan. Hij vroeg daarom verdaging van het agendapunt omdat het CDA zich geen uitgesproken mening heeft kunnen vormen. De voorzitter wees er op, dat de aanvraag van de heer Beijn reeds van 1977 dateert. Serieuze kans Het kollege is van mening, dat de exploitant van de zeilschool een se rieuze kans moet worden gegeven. Er zijn voor de zeilschool meer aan vragen geweest dan gehonoreerd kunnen worden, zodat een groter schip nodig is. Burgemeester en wethouders kunnen zich niet bege ven in het beoordelen van exploita- tiecijfers. Praktisch alle vraagpunten van de heer Koster zijn geregeld in de ont- werp-huurovereenkomst. Eigen ini tiatief voor het geven van zeilonder- wijs kan worden toegejuicht. De heer Koster had verder beden kingen met betrekking tot de steeds minder overblijvende ruimte in de haven en mogelijke moeilijkheden voor het laden van een schip voor de Cebeco. Hij vroeg ook of belang hebbenden in de haven wel vol doende inspraak hadden gehad. Wethouder C. J. van Burg zei te gen de heer Koster, dat voor iedere oplossing wel een probleem gezocht kan worden. Hij was van mening, dat het voorstel objektief beoor deeld moest worden. Besloten is in een eerder stadium, dat er een zeil school in de haven kon komen. Thans moet bekeken worden of eer der gedane toezeggingen voor een ligplaats voor een grotereboot ge stand gedaan kunnen worden. Bg stemming verklaarde de heer Koster zich tegen het voorstel. Hg lichtte toe dat hg vooral tegen was, omdat er te weinig inspraak geweest is voor belanghebbenden. De voorzitter had naar aanleiding hiervan geantwoord, dat aangeno men mag worden, dat de overige be langhebbenden in de haven niet ge dupeerd zullen worden. De raad verklaarde zich verder zonder hoofdelijke stemming ak koord met de begroting 1979 voor de Technische Dienst kring Bruinisse en Middenschouwen. haar aktiviteiten in het begin van de jaren '60 in Uitgeest met de bouw van de alom bekende Centauler. In '68 werd dc produktic-ruimte uitge breid met een nieuwe vestiging te Heerenveen waar thans de volledige produktie van alle verschillende ty pe's plaatsvindt. De nieuwe vesti ging in Scharendijke zal zich bezig houden met service, reparatie cn verkoop. Dit betreft niet alleen schepen uit het Zaadnoordijk pro gramma, maar ook van eigenaars van andere type schepen. SCHARENDIJKE. 24-1. Op vrgdag 9 februari a.s. opent dc lieer E. Bae- rends, oud-burgcmccstcr van dc gemeente Middenschouwen, de nieuwe ves tiging van Jachtwerf Zaadpoordgk in Scharcndgkc, in dc jachthaven Kloos ternol. de grootste jachthaven van zuidwest-Nederland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3