S3 l i Raad van Midden schouwen besluit tot aankoop van kali voor gladheidsbestrijding Ups en downs bij van „Witte van vergadering aemstede" O Krat IV VOORSPELLING VAN DE WATERBEWEGING IN OOSTERSCHELDE Kontrakt dijkversterking te Yerseke DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zoutvoorraad nagenoeg uitgeput super m, li, Technisch onderzoek Nadelig saldo BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" MM.E -?EELM^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 januari 1979 135ste jaargang Nr. 22444 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave 8.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief ,4 B.T.W. in dit nummer- Scharendijke krijgt jachtwerf SCHARENDIJKE, 22-1. De raad der gemeente Mid- denschouwen kwam dinsdagavond jl. in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van loeo-bur- gemeester I. C. Padmos. De voorzitter vroeg begrip voor de problematiek van de gemeente by de gladheidsbestryding. De zoutvoor raad van de gemeente is nagenoeg uitgeput. Besloten is daarom voor plm. f 10.000,kali aan te kopen, zo dat in ieder geval de busroute berijd baar gehouden kan worden. Hy gaf de raad om voorzichtig te ryden over de wegen. Tevens vroeg hy om - zo nodig - de bejaarden te helpen. Op verzoek van gedeputeerde sta ten besloot de raad tot wijziging van een eerder genomen verkeersmaat regel ten behoeve van de haven le Scharendijke. Burgemeester en wethouders had den voorgesteld een krediet van f 70,per week beschikbaar te stellen voor 1979 voor voortzetting van de verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden en alleen staanden. Mevrouw J. Kloet-Schellingerhout informeerde naar samenwerking met de gemeente Westerschouwen en het rusthuis „Duinoord". Wethouder C. J. van Burg ant woordde, dat wanneer er meer deel nemers zouden komen dan het hui dige aantal van 8, het restaurant in Zierikzee, dat nu de maaltijden ge reed maakt, dit niet meer kan doen wegens kapaciteitsoverschrijding. Daarom is een uitwijkmogelijkheid nodig. Het Overkoepelend Orgaan Bc- jaardenwerk Schouwen-Duiveland zal stimulerend en begeleidend gaan optreden. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming het gevraagde krediet be schikbaar te stellen. Besloten werd tot een kleine aan vulling van de verordening gi-af- en begraafrechten. De verordening Drank- en horeca- belasting werd opnieuw vastgesteld. Op voorstel van burgemeester cn wethouders besloot de raad de voor het Rijkspersoneel getroffen maat regel met betrekking tot nacalcula tie trend 1978 van toepassing te ver klaren voor het gemeentepersoneel. BURGH. Tussen sneeuw en ijzel toch al een jyril voorteken van de lente? Ondanks het feit dat de ka lender 24 januari aanwees, werden woensdag op de Kinderboerderij van bungalowpark „Burghstede" drie geitjes geboren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ongevallen verzekering Naar aanleiding van de diskussie in de vorige raadsvergadering had den b. en w. voorgesteld een onge val lenvereekering af te sluiten ten behoeve van de wethouders. De heer Advertentie 12 flesjes 0,3 liter, meeneemprijs L. den Boer zei, dat hij niet tevreden was met het voorstel. Hij vond hel niet juist, dat de uitkering van de verzekerde bedragen aan de ge meente geschiedt en niet recht streeks aan de wethouders of hun nagelaten betrekkingen. Verder vroeg spreker of een kollektieve on gevallenverzekering voor het ge meentepersoneel haalbaar is. De voorzitter lichtte toe, dat de gemeente zich gedekt heeft tegen liet morele risiko ten opzichte van de wethouders. De gemeente dient in voorkomende gevallen uitbetalin gen te doen. Dit risiko van de ge meente is gedekt door verzekering. De heer Koster vroeg eveneens een kollektieve ongevallenverzeke ring voor het personeel te bezien. De voorzitter deelde mede, dat hierover inliichtingen ingewonnen zijn. In een volgende vergadering zal hierop worden teruggekomen. De raad besloot hierna zonder hoofdelijke stemming tot het aan gaan van een ongevallenverzekering ten behoeve van de wethouders. Burgemeester en wethouders had den de raad gevraagd een krediet van f 4400,beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een houten dansvloer voor gebruik in de ge meenschapsruimte ,.De Putmeet'' en de gymzaal te Scharendijke. De heer L. den Boer vond een krediet van f 4400,een heel be drag voor Scharendijke. Hij hoopte, dat ook Kerkwerve in voorkomend" geval niet schriel behandeld zal worden. De voorzitter haakte hierop in met de mededeling, dat hij ervan (Vervolg pag. 3) ENSCHEDE, 24-1. De Technische Hogeschool Twente gaat vrijwel ze- BURGH-HAAMSTEDE, 25-1. Op de door de Kon. mu ziekvereniging „Witte van Haemstede", in café-restau rant „De Westhoek" te Burgli gehouden jaarvergade ring, sprak de voorzitter, de heer C. J. v. d. Klooster, in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit over de wat tegenvallende belangstelling van de leden. Een speciaal woord van welkom richtte hy tot de beschermheer bur gemeester H. P. Everwijn en het ere lid de heer M. Hogcnstein. De secre taris-penningmeester de heer F. Sla ger maakte in zyn jaarverslag mcl- ring van een aktief verenigingsjaar in 1978. In totaal trad de vereniging 17-maal op, terwijl daarnaast nog een uitvoering werd gegeven. Het uniformkomité zag haar in- tpanningen suksesvol bekroond, daar na de drumband nu ook in het af gelopen jaar het muziekkorps van nieuwe uniformen kon worden voor zien. In de voormalige Iandbouw- huishoudschool „De Schutse" werd een onderkomen gevonden voor de repetities. Het aantal leden bedroeg per 31 december j.l. 50. Momenteel zijn er 5 leerlingen, terwijl 3 leden in het afgelopen jaar bedankten. Dankwoorden Dank bracht de heer Slager in zijn jaarverslag aan de dirigent de heer L. Horseling en de instrukteur van cU- heer drumband de heer M. Post voor de door hen betoonde inzet. Dank werd ook gebracht aan de he ren A. M. v. d. Weel en W. Kloet voor hel opleiden van de leerlingen, dc heer L. Zomer als waarnemend instrukteur van de drumband en de mensen die hun medewerking ver leenden bij de oud-papier aktie. Het fihancieel jaarverslag liet een minder gunstig beeld zien daar dit met een luim nadelig slot moest worden af gesloten. Namens dg financiële kommissie bracht de heer L. Zomer verslag uit, waarby hy de vergadering adviseer de tot goedkeuring van de rekening over te gaan. Onder dankzegging voor zyn stipte beheer werd de lieer Slager decharge verleend. Bij de bestuursverkiezing bleek duidelijk dat het huishoudelijk re giement hiaten vertoont. Zonder dat er voor de vergadering kandidaten waren gesteld bleek het mogelijk een bestuurslid dat al meer dan 30- janr deel van het bestuur had uit gemaakt naar huis te sturen. Het be stuur greep niet in, in deze onver kwikkelijke gang van zaken. Op het menselijk vlak leverde dit een diep pijnlijke situatie op, iets wat men in cie toekomst toch zal moeten voor komen. (Vervolg pag. 4) ker wiskundig onderzoek verrichten ten behoeve van de voorspelling van waterbeweging in en rond de Oos- terschelde. Als het onderzoek van de TH zich gunstig ontwikkeld, is het mogelijk te bepalen hoe de waterstand bin nen een paar uur zal zijn. Die nauwkeurige voorspelling is volgens Rijkswaterstaat noodzake lijk voor de bouw van de storm vloedkering in de Oostersehelde en zal goede diensten kunnen bewijzen bij het binnenbrengen van mam moettankers door de Eurogeul bij de Maasvlakte. Het onderzoek van de TH zal twee jaar duren en kost honderdzestigduizend gulden. VLISSINGEN, 24-1. Op het ge meentehuis van Reimerswaal in Kruiningen wordt op 1 februari het kontrakt getekend voor een van de duurste onderdelen van het Ooster- scheldcprojekt de dijkversterkingen en de uitbreiding van dc haven van die plaats. De uitvoeringen van de plannen - waarbij ook de aanleg van nieuwe industrieterreinen behoort - gaat on geveer dertig miljoen gulden kosten, nel koniraki voor de werkzaamhe den bij Yerseke zal worden onderte kend door drie partijen. De gemeen te Reimerswaal, rijkswaterstaat en het waterschap de Brede Watering. De provincie Zeeland heeft de ge meente Reimerswaal voor de inrich ting van de havens bij Yerseke een bijdrage van een half miljoen gulden toegezegd. De werkzaamheden zullen onder supervisie van Rijkswaterstaat wor den verricht. Wie de werken gaan uitvoeren, is nog niet bekend. Advertentie Ben goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01113-1619 - 01677-354 KERKWERVE Een vrachtwagen van Transportbedrijf Hendrikse te Kerkwerve, kwam deze week, als gevolg van de gladheid, in de z.g.n. brandput terecht. Het was een ty pisch in deze tijd passend ongeval, clat goed afliep. De berging - ook alweer door de gladheid werd een moeilijk karwei, dat talrijke belang stellenden trok. (Foto: Van der Klooster) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Als het mooi en verhevene ge- f me en goed wordt, schijnt het f niet meer mooi en verheven, f Verwachting tot vrijdagavond: Morgen enkele opklaringen Vannacht veel bewolking en regen of sneeuw; morgen enkele opklaringen en kans op een sneeuwbui; mini mumtemperaturen van plus 2 graden aan zee tot circa min 2 graden in het binnenland, maximumtempera turen iels boven het vriespunt; harde tot krachtige wind uit zuid tot zuid west. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON-EN MAANSTANDEN 26 jan. Zon op 8.30. onder 17.16 Maan op 6.31. onder 15.31 Nieuwe maan: 28 jan. (7.57). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 26 jan. 1.10 13.41 7.11 19.28 Springtij: 30 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-1. Het KNMI deelt mede: Op de Noordzee bevindt zich een depressie die maar weinig van plaats verandert. Dit systeem houdt bij ons een westelijke stroming in stand, waarmee kleine storingen aangevoerd kunnen worden. Een dergelijke storing ontwikkelt zich nu boven Engeland en zal zich naar verwacht in de nacht van donder dag op vrijdag boven ons land be vinden. Hierdoor kan er wat ^neeuw vallen, maar na de passage ervan gaat het meer in buien over. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1