v.o.o. VERKOOP VOORMALIGE HUISHOUD EN LANDBOUWSCHOOL MET ERF Wedstrijden hardrijden „Nooit Gedacht" gingen door Jaarvergadering dozen luxe posf drukkerij ERIC DE NOORMAN Gemeenteraad Bruinisse INGEZONDEN STUKKEN I BRUINISSE, 22-1. Op de komende gemeenteraadsvergadering (vrüdag 26 januari a.s.), zal een aantal belangrijke zaken aan de orde worden gesteld. Om eventueel misverstand te voorkomen, wordt er de aandacht op gevestigd dat deze vergadering een aanvang neemt om 19.00 uur in plaats van 19.30 uur. Bij de ingekomen stukken be vindt zich een verzoek aan de raad, te verklaren dat zij geen bezwaar heeft tegen de verkoop van de voor malige huishoud- en landbouw school. met erf, ondergrond en ver der toe- en aanbehoren, staande en gelegen te Bruinisse aan de Post- straat, kadastraal bekend gemeente Bruinisse, aan de koper de heer Gerrit Bal, meubelhandelaar, wo nende te Bruinisse. De koopprijs be draagt f 150.000,De verkoop zal plaats hebben onder diverse bepa lingen en bedingen met het bestuur van de Stichting-Dorpshuis Bruinis se. De voornaamste zijn: Afzien van het recht onder het voorbehoud dat men bereid is de koopsom ad f 150.000,bij de gemeente te be leggen voor de duur van 20 jaar, rente 8'/s procent per jaar, af te los sen op annuiteitsbasis, jaarlijkse annuiteit f 15.850,64. Hiermede kan men de weggevallen jaarlijkse vergoeding wegens ver huur als^ huishoudschool kompense- ren, waarmee voorkomen wordt dat de subsidie in het exploitatietekort van het dorpshuis moet worden ver hoogd. Vooruitlopend op de vaststelling van het Struktuurplan voor de Kom Bruinisse, wordt de raad gevraagd een definitieve uitspraak te doen over hel doortrekken van de Van Hertsbekcstraat op de Kerkstraat. Bezwaarschriften Het voorgestelde is een gevolg van ingediende bezwaarschriften tegen het bouwplan van fa. gebr. Kik. De bezwaarschriften hadden betrekking op het vervallen van parkeerplaat sen waaraan nu tegemoet gekomen is door het doortrekken van de Van Hertsbekestraat en hierdoor par keerplaatsen woi'den gecreëerd. Een uitspraak van de raad kan niet wor den gemist. Door de te verwachten toename van het aantal leerlingen van de kleuterschool, heeft hei be stuur van de vereniging ter bevor dering van Christelijk schoolonder wijs te Bruinisse besloten de twee- klassige kleuterschool aan het Stc- nenpad uit te breiden met één lo kaal. In verband hiermee is er een derde leidster nodig. Deze zal voorlopig be noemd worden voor het tjjdvak 1-1- 79 tot 1-8-79. Voor huisvesting van deze derde leidster wordt voorgesteld voor dit doel beschikbaar te stellen het in 1974 gestichte semi-permanente lokaal, laatstelijk gebruikt bij de in middels opgeheven vereniging kleu terschool Bruinisse, gelegen aan de Molenstraat. Vissersboxen Het bouwen van 12 vissersboxen op de haven moet als gevolg worden gezien van: a. hel verdwijnen van een aantal opslagplaatsen tengevol ge van de dijkversterking van hot dijkvak Boomdijk-Deestraat; b. een intensievere krotopruiming in de kern Bruinisse. De vissers die hun opslagplaatsen zijn kwijt geraakt en vérder nog een aantal die daarvoor in aanmerking wilden komen, wordt nu de gelegenheid geboden een goe de opslagruimte te verkrijgen. Genoemde boxen zullen worden ge bouwd ten westen van de bestaande vissershavcn, naast het verkoopge bouw van „Onderling Belang". De grond zal in erfpacht aan gegadigden warden uitgegeven. De boxen zullen worden gebouwd door fa. S. Cupelle te Bruinisse voor de som van f 226.719,77 exkl. b.t.w. De gehele transaktie van verkoop en uitgifte in ondererfpacht is bij akte geregeld waaraan partijen zich die nen te houden. Bij ingebreke blijven is een boetebepaling opgenomen. De belangrijkste bepaling is wel, dat de boxen uitsluitend gebruikt mogen worden als berging van voor de mosselvisserij benodigde werktui gen, gereedschappen en materialen en niet als garage. Verder mag Liet terrein op geen eh kei e manier wor den verontreinigd en de toegangs weg' naar de sluis mag niet worden geblokkeerd door geparkeerde auto's. Voor, achter en opzij van de. loodsen mogen geen materialen c.a. worden opgeslagen. De raad zal voorts een beslissing moeten nemen betreffende een be roepschrift tegen weigering ventver gunning aan de heer J. de Witte te Goes. Voor 25 jaar.... WESTELIJKSCHOUWEN. De PTT streeft er in de kop van Schou wen naar het telefoonnet te vereen voudigenIn verhand hiermede zijn de telefoonposten te Serooskerke, Noordwelle en Ellemeet opgeheven. Door deze gang van zaken kunnen nu binnen enkele dagen al de abon nees op alle uren van de dag telefo neren. RENESSE. Onlangs zijn de laag ste klassen van de alhier geëva cueerde O.L.S., die waren gehuisvest in het Evangelisatiegebouw aan de Oude Moolweg ondergebracht in een houten noodschool aan de Linde laan. ADVERTENTIE. Opruiming', He- rencostuums kamgaren f 25,jon gensjassen tweedstof f 15,heren regenjassen dubbel poplin slechts 15,-. ZIERIKZEE. De Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland heeft aan de RTM verzocht de bussen welke aan sluiting geven^op de spoorboot van en naar het Luitje te laten rijden zodat de passagiers niet meer van het station naar de boot v.v. behoe ven te lopen. OOSTERLAND. De leerlingen der Middelbare Electrotechnische Schooi te Amsterdam die gedurende twee weken in onze gemeente hun vacan- tie hebben besteed om onder leiding van enige leraren, electrische lei dingen in orde te maken en de straatverlichting, zijn vertrokken. Beroepschrift De raad zal verder worden ge vraagd, de huur van de glasafval container per 1 juli 1979 op te zeg gen, zülks in verband met een ruim exploitatietekort. B. en w. vragen zich af, of de hervormd-gerefor- meerde gespreksgroep, die de inza meling verzorgt, wel op juiste wijze heeft getracht de bevolking van Bruinisse tot mentaliteitsombuiging te bewegen. De gespreksgroep zou zich inzetten om zoveel in te zame len, dat de baten de kosten zouden dekken of tenminste zouden druk ken. Zij zijn daarin niet geslaagd. Mogelijk moet een en ander toege schreven worden aan onvoldoende informatie en publikalie. Een meer efficiënte aanpak had misschien tot wat meer bevredigender resultaten geleid. De raad wordt gevraagd akkoord te gaan met de benoeming in part time, van mevrouw J. P. Geluk-de Leeuw van Weenen, als tweede schoonhoudster van het gemeente huis en andere haar opgedragen werkzaamheden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Zondagmiddag is op dc luchthaven Schiphol een diplo- matenkoffer van de Amsterdamse zakenman M. Caransa ontvreemd. Volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie dienst luchtvaart zou den er in de koffer waardevolle horloges, aanstekers, vulpennen, armbanden alsmede een vliegticket hebben gezeten. Liefde voor schaatssport BRUINISSE, 20-1. Hoc geliefd dc schaatssport voor dc Bruse jeugd wel is. bleek zaterdag jl. overduidelijk. Ondanks dc spiegelgladde weg, veroor zaakt door een zaclit regentje, zijn de geplande wedstrijden hardrijden, door dc ijsvereniging „Nooit gedacht", toch doorgegaan. Dc deelnemers waren verdeeld in vier groepen. Te weten: le groep jongens 12 tot 16 jaar; 2e groep 17 jaar en ouder: Meisjes, le groep 12 tot 16 Jaar; 2e groep, geen deelne mers. De uilslagen zijn als volgt: le groep jongens: le prijs Rene v. d. Vlist: 2c prijs Teun de Ronde: 3e prijs Erich Roth. 2e groep jongens, le prijs Rien Kleppe; 2e prijs Koes Schot; 3c prijs Kees Klink, Uitslag meisjes: Ie prijs An ja dc Ronde; 2e prijs Jannckc Kik; 3e prijs Jan Willy Kik. Voor dc le groep verschenen 14 deelnemers; 2e groep 10 deelnemers: en 3e groep 3 deelnemers aan de start. Ofschoon het aantal niet groot was, wat beslist gekweten moet worden aan dc zeer ongunstige weersomstandigheden, was het be stuur, gelet hierop, toch bijzonder tevreden. Anngomnrdigt door hot groot enthousiasme van dc Bruse jeugd voor de schaatssport als vorm van rekrealic in de winter, heeft het bestuur nog meerdere plannen in petto. Als de weersomstandigheden en daarmee ook de ijskonditie, het mo gelijk zal maken, is er voor zaterdag 27 januari a.s. een groot shovvpro- gramma opgesteld. Er zullen dan o.a. gekostumeerde wedstrijden worden georganiseerd. Opgeluisterd door mifziek. Het bestuur rekent daarbij natuurlijk wel weer op de. volle medewerking en verwacht dan ook een groot aantal deelnemers. Alle mogelijke kreaties zijn welkom. Een deskundige jury zal de deelne mers beoordelen. Gelet zal worden o.a. op: uitvoering, presentatie en kreatie. Via het toekennen van pun ten zullen de winnaars worden aan gewezen. Na het showrijden zullen er wederom wedstrijden hardrijden worden' gehouden Mogelijk ook nog schoonrijden. Punt* 10 van dc agenda vermeldt de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1979. Wij willen er op attenderen dat op donderdag 1 februari a.s. er weel een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. Voor tijd en plaats, zie de agenda in dit blad. (Vervolg van pag. 1) komt. Hij wees erop dal de V.O.O. dit jaar ook meer aktiviteiten heeft ontwikkeld dan voorgaande jaren. Voor de toekomst staan er ook nog veel belangrijke zaken op het pro gramma. Het belangrijkste punt noemde hij de huisvesting van het openbaar onderwijs in de gemeente Zierikzee. Een speciaal woord van welkom sprak de heer Broer tot de wethouder van onderwijszaken, de heer W. den Boer. Penningmeester de heer De Jonge gaf een toelichting op het financieel overzicht, dat sloot met een batig saldo van f 1.431,94. Als nieuwe leden in de kaskommis- sie werden benoemd de dames Hu- neman en Ernst. De afsluiting van het huishoude lijk gedeelte van deze vergadering bestond uit de mededeling van de heer Van As, dat de V.O.O. veel ijver aan de dag zal blijven leggen en het gemeentebestuur zal blyven wyzen op de ongelijke verhouding van de onderwüsgebouwen voor het open baar en byzondcr onderwijs. Ten slotte zegde hij toe dat de V.O.O. zal blijven pleiten voor definitieve scho len in Malta en in de binnenstad. De vereniging zal in maart een kinder middag organiseren in de Concert zaal voor alle leerlingen van het openbaar basis- en kleuteronderwijs. Na de pauze werd de film „Ang sten bij kinderen"' getoond. De film werd ingeleid door jeugdwerkleider Gabri de Groot. De film toonde dat angsten bij kinderen van ongeveer vijf jaar, geen abnormaal, verschijn sel is. Deze film liet ook zieil hoe ouders op verschillende manieren op deze angsten reageren. Deze verto ning gaf aanleiding tot een levendige diskussie, die werd geleid door Ga bri de Groot. DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft, bij de voorbereiding van haar besluit om een bataljon troepen naar de Libanon te sturen, geen contact gehad met de Palestyn- se bcvrydingsorganisatie PLO, noch met de Christelijke militie van ma joor Haddad. Dit heeft een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken in Den Haag mee gedeeld. DEN HAAG. Op de zogeheten 27 MC-band zullen 22 kanalen worden vrijgegeven voor kommunikatie- amateurs. In het'voorjaar van 1980 zullen de amateurs, die lang gestre den hebben voor ruimte op de band, van deze kanalen gebruik kunnen maken. DEN HAAG. Zes van de negen le den van gedeputeerde staten van Zuid-Holland zijn het met minister Wiegel van binnenlandse zaken eens, dat bij de herindeling van het binnenlands bestuur „hun" provin cie in een Zuid-Holland - noord- en een Zuid-Holland - zuid kan worden gesplitst. Drie gedeputeerden geven de voorkeur aan driedeling. SCHIPHOL. De KLM heeft bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant Mc Donnell Douglas een order geplaatst voor de levering van twee vliegtui gen van het type DC-9. Dit-heeft een woordvoerder van de KLM maan dagmiddag desgevraagd bevestigd. De order, vordert f 46 miljoen. DEN HAAG. Nederland heeft in hel afgelopen jaar opnieuw terrein erloren op de internationale export markten. De Nederlandse uitvoer *'an minerale brandstoffen, vooral \an aardoliepmdukten. is sterk te ruggelopen. AMSTERDAM. DeFederatie van Kunstenaarsverenigingen heeft gro te bezwaren tegen de plannen van c.r.m. om het kunstuitleenbeleid op een andere leest te schoeien. De le- deratie schrijft dit in een reaklie op de nota „kunstuitleen" die hét de- parlement in december van dit jaar heeft gepresenteerd. ARNHEM. Ook enige bewoners van het Koninklijk Tehuis voo>' Oud-militairen Bronbeek" in Arn hem hebben bij minister Scholten van defensie schriftelijk geproies- teerd tegen de aangekondigde slui ting van het tehuis. TERNEUZEN. 47 van de 55 be manningsleden van hét Poolse vrachtschip „Zamosc" (6581 ton) dat zaterdagavond na een aanvaring' op de Westerschelde met het Japanse autoschip „Jinei Maru" (17.822 ton) kapseisde en zonk, zullen dinsdag' per vliegtuig' naa'r Polen terugkeren. DEN. HAAG. In juli zal in Neder land een Nederlandse vertaling ver schijnen van een serie interviews van de Indonesische oud vice-pre sident Mohammed Hatta. Hatta was, met Sukarno, een der belangrijkste leiders van de jonge Republik Indo nesia. AMSTERDAM. Ongeveer honderd Surinamers houden sinds zondag avond zo blijkt eerst nu, het Suri naams Cultureel Centrum „Anton de Kom" aan de Stadhoudeskade ,in mstedam bezet. De bezetters zijn afkomstig uit hét dit weekeinde ge sloten Sosa-gebouw, dat onder méér heeft gediend als opvangplaats van Surinaamse heroineverslaafden. MAASTRICHT. Vijf studenten van de Hogere Hotelschool in 'Maastricht zijn maandagmorgen rond half- vijf met hun auto op de Gangersexveg in Maastricht verongelukt. Twee 'van hen waren op slag dood. Het zijn de 21-jarigé bestuurder Van de auto,- Rene de Vries uit Amsterdam en de naast hem zittende student Rene Re- nirie (24) uit Nijmegen. DÉN HAAG. Drs. B. Beümcr staat boven aan devoordracht van de lüst van ARP-kandidatén voor het Euro pees parlement. Óp de tweede plaats staat S. Jonker, op de derde me vrouw J. R. H. May-Weggen. Dat is de uitkomst vart stemmingen van kiesverenigingen van de ARP. Dc partijraad stelt de uiteindelijke kan didatenlijst vast. HILVERSUM. De NOS heeft naar aanleiding van dé gebeurtenissen (illegale reklame) rond de reklame bij de in Deventer gehouden Euro- pesé schaatskampioenschappen voor heren een brief aan de KNSB ge stuurd, waarin gezegd wordt dat de NOS het afgesproken bedrag in af wachting van nader overleg niet aan de KNSB zal overmaken. DEN HAAG. Na drie katholieke CDA-ministers hebben ook dc ze ven Rooms-Katholieke VVD-twee- dekamerleden zich gedistancieerd van het harde anti-ab.ortus-stand- punt van bisschop Gij sen van Roer mond. Dit heeft een woordvoerder van de VVD maandag meegedeeld. AMSTERDAM. De Ned. Vereni ging van Journalisten (N.V.J.) heeft maandag op haar kantoor in Am sterdam het vierduizendste lid van de vereniging verwelkomd. Dat was C. J. M. van Gerven, radioredakteur bij de IKON. „Dode" paling' in de kreek De inhoud van het „ingezonden in het vrijdagnummer van de heer N. 'Mol, berust alleen op verzinsels en leugens. Ten eerste kontroleren wij drie maal per week de kreek en hebben daar nog nooit een dode pa ling in aan getroffen. Na de alarme rende berichten-van de heer N. Mol is er maandagmorgen, onder toe zicht- van de kontroleur, een wille keurige fuik uit het ijs gekapt en op gehaald. Het resultaat was rtweé pa lingen, gezond en levend. Ook be weert de heer M, dat iri de- zomer .van 1978 dode paling in de zakken is gedaan. Ook dit'is ver bezijden de waarheid. De heer Mol merjet verder op, dat er wel 40 pond paling in één fuik kan zitten. Nu ik wildé wel dat het waar was. Ik vraag" me trouwens af,, hoe het komt dat de heer Mol zo goed op de hoogte is, wat er in dc fuiken zit? De waarheid is dat de kréek gezond is en'er-geen dode pa- hng in is aangetroffen. De vis is springlevend. Wél hoop - ik dat de \crst. spoedig ten einde is eri alle sport- en beroepsvissers h'opéri voor ongegronde kritiek gespaard te .blij ven. ■W. K. Schot Beroepsvisser „Meer bewegen voor Ouderen" Na een lange perio.de.. waarin het ,,niel mogelijk bleek een leider -voor de groep te vinden, kan nu'de groep „Meer Bewegen voor Ouderen'" te Kerkwerve weer van start gaan. De lessen zullen op een rustige manier hervat worden, om er weel een beetje-in te komen. Hopelijk zullen velé ouderen hun weg vinden naar deze groep die voortaan op maandag van 14.15-15.00 uur in het Verenigingsgebouw van Kerkwerve gaat „g'ymen". De eerste' les van de nieuwe serie Advertentie (briefpapier/enveloppen/ cards) ZIERIKZEE. Tijdens de feestavond van de vogelvereniging „Zang en Kleurvrijdagavond in het „Huis van Nassau" vond de huldiging plaats van de prijswinnaars van de onlangs gehouden tentoonstelling. Voorzitter de heer Pipping (r.) feli citeert de eerste prijswinnaar dë heer K. Everaars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zal plaatsvinden op maandag 29 ja nuari a.s. Als leidster zal optreden mevrouw Bezuyen uit Scharendijke. Het is verder nog prettig om le mel den, dat de vereniging „Het Groene Kruis" Schouwen-Duiveland, die de groepen op het eiland organiseert, ervoor heeft gezorgd dat ook voor de groep te Kerkwerve een fraai pakket „oefenmateriaal" beschikbaar is. Meer inlichtingen over deze „gym- groep" kunt u krijgen bij: mevrouw Anker. tel. (01112) 387. J. EVERSDIJK Hoodleider M.B.v.O. Een christelijke HAVO in Middelharnis De Chr. Scholengemeenschap voor MAVO en HAVO „Prins Maurits'' te Middelharnis is vorig-jaar gestart met./' een HAVO-opleiding. Op dit moment wordt gewerkt met een eerste, een tweede en een derde klas. Dit jaar zal hieraan ook een vierde klas worden toegevoegd. De „Prins Maurits-school" vervult een streekfunktie. Dit betekent dat leerlingen .uit. het gebied Goerec- Oyèrfïakkèe en Schouwen-Duive land. Chr. HAVO-onderwijs willen volgen, nu niet langer zijn aangewe zen op scholen, aan „de overkant maar'in Middelharnis hun opleiding kunnen volgen. Dat zal voor velen een opluchting zijn,omdat dan een aanzienlijk bedrag aan reiskosten en niet te vergeten reistijd kan worden - 'bespaard. Aangezien met een vierde klas HAVO wordt gestart, kunnen nu ook. leerlingen, die'dit-jaar het MA VO-4' diploma hopen te behalen, zich aanmelden voor de HAVO. De „Prins Maurits-sch'ool" ver wacht uit het gebied' Schouwen- Duiveland voor het komende kur- susjaar een aantal HAVO-leerlingon te zullen krijgen. In de prognose, die destijds is opgesteld door de minis ter van onderwijs en wetenschap pen in verband met het toekennen van een HAVO-ai'deling. is hiervan ook uitgegaan. Zelfs St. Philipsland, dat na de totstandkoming van de nieuwe dam beter bereikbaar zal zi.jn, 'is in de prognose betrokken. De Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits" doet ook al énige jaren pogingen ter verkrijging van een Atheneum-afdeling. Het bestuur is van oordeel, dat er dringend be hoefte bestaat aan een Christelijk Atheneum op Goeree-Ovèrflakkee en zal dan ook haar aktiviteiten voortzetten tot dit resultaat is be reikt. Binnenkort zal in Middelhailus een voorlichtingsavond worden ge houden voor ouders, die het voorne men hebben hun kinderen een Chr. HAVO-opleiding te laten .volgen. Direkteur Chr. HAVO' Middelharnis De Zwarte Piraat 68. Razendsnel trekken de Noren hun zwaar den, maar bijna gelijktijdig springt de krijger naar voren en roept hun aanvallers toe. dé wapens te laten rusten. Op zien van één van hun eigen mensen komen de krijgers ver baasd naderbij en snel legt de bevrijde ge vangenc nu uit. hoe de toestand is. ..Ah. zegt ons. wat kunnen wij doen om u te helpen?" roept dc aanvoerder uit. „Gij kunt weinig of niets doen." antwoordt Eric nuchter. „Het enige waar wij iets aan hebben, is een goed schip eri dat bezit ge niet. De aanvoerder wenkt glimlachend en naar buiten tredend toont hij Eric trots de lompe booljbs - weinig meer dan uitgeholde boom stammen - waarmee zij gekomen zijn. Eric schudt mistroostig het hoofd. „Daar mee kunnen wij niet over zee. Wc zouden niet ver komen, .vrees ik." „Maar ook wij gaan hiermee de zee op.' zegt de aanvoerder verbaasd. Ik zal u tonen, hoe!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4