Belangrijke zaken voor V.O.O. staan nog op het programma Stad en regio worstelden opnieuw met winterse gladheid rist MEU BELRAMA H; Telefoonverkeer ontregeld Cambodjaanse vluchtelingen ZEELAND HEEFT CENTRUM VOOR PERSONEELSZAKEN de zaak met die geweldige service Interieur Verzorging MEUBELRAMA B.V. Afscheid tijdens jaarvergadering MEDEDELING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een dag in januari Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - Telefoon (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - Telefoon (01878 1280 ZIËRIKEE, 22-1. De Vereniging van Openhaar Onder wijs afdeling Zierikzee, nam maandagavond, tijdens de jaarvergadering in de „Zeenwsche Herberghe", af scheid van voorzitter W. C. Broer en van het bestuurs lid H. M. v. d. Post, die ook gedurende dertien jaar de voorzittersfunktie had uitgeoefend. De heer Van der Post blijft als voorzitter van de Schoolraad wel binding houden met de V.V.O. Twee jaar geleden werd het voorzitter schap van hem overgenomen door de lieer Broer, die thans ook de voor zittershamer aan de wilgen liangt. De heer J. van As werd maandagavond bjj akklamatic als nieuwe voorzitter van de V.O.O. gekozen. De heer Broer dankte de heer Van der Post voor het feit dat hij jaren lang zijn beste krachten aan het V.O.O. heeft gegeven. Hij noemde hem een verbinding tussen het bu reau van de V.O.O. in Amsterdam, het distrikt Zeeland en de V.O.O. Schouwen-Dulveland. „Het is ver heugend, dat u een funktie houdt binnen de vereniging", aldus de heer Broer. Met de heer Van der Post was hij van mening, dat het goed was de taken nu aan jongere men sen over te dragen. Hij onderstreepte zijn dankwoorden met de aanbieding van twee flessen drank. Betere plaats Hetzelfde geestrijke geschenk kreeg de heer Broer zelf aangebo den uit handen van de nieuwe voor zitter de heer J. van As. Hij dankte hem voor zijn inzet en het streven naar een betere plaats voor het openbaar onderwijs. De heer Van As wees erop, dat het bestuur van de V.O.O. veel heeft bijgedragen aan de scholenbouw-kwestie en aan de tot standkoming van een gezamenlijke schoolraad. Tjjdens de jaarvergadering von den nog enkele mutaties in het be stuur plaats. Aftredend en herkies baar was mevrouw Th. E. Pronk- Koot. Voor de overige twee vakatu- res stelden zich drie kandidaten be schikbaar, t.w. de heer J. Groen (frakticvoorzitter P.v.d.A.), de heer C. P. Polderman (onderwijzer aan de Theo Thyssenschool) en de heer A. v. Driel (onderwijzer aan de school „Binnen dc Veste"). De hoofdonderwijzer van de Theo Thijssenschool do heer J. Goedhart bracht een stemadvies uit. Hij wees erop dot zijn school nog niet in het bestuur van dc V.O.O. was vertegen woordigd en stelde derhalve voor de kandidatuur van de heer Polderman te ondersteunen. Zijn advies werd door de vergadering opgevolgd. De uitslag van de stemming luidde: de heer Groen 29 stemmen, mevrouw Pronk 24 stemmen, de heer Polder man 26 stemmen en de heer Van Driel 11 stemmen. Meer aktiviteiten Aan het begin van de avond had de heer Broer zich verheugd getoond over de grote opkomst. Hij noemde dit een bewijs van het feit dat er weer wat „leven in de brouwerij" (Vervolg pag. 4) In verband met de gladheid van wegen en straten moet he den (dinsdag) rekening worden gehouden met sterke vertra ging bjj de bezorging van de krant. WU vragen begrip en klcmcn- tie van onze lezers op grond van de bijzondere omstandig heden. DIREKTEUR DRUKKERIJ L O. Verwachting tot woensdagavond: Meest lichte vorst Veel bewolking met vooral in de nacht sneeuw of regen met ijzel; temperaturen van om het vriespunt in de zuidelijke provincies tot om streeks min 4 graden in de noorde lijke provincies; meest matige wind, draaiend naar noord tot noordwest. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor ae temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 8.32, onder 17.12 Maan op 4.20, onder 13.37 25 jan. Zon op 8.31. onder 17.14 Maan op 5.28, onder 14.28 Nieuwe maan: 28 jan. (7.57). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 jan. 11.14 4.53 17.23 25 jan. 0.03 12.35 6.04 18.33 Doodtij: 23 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie die dinsdag ochtend boven dc ingang van het Engelse Kanaal lag, doet een nieuwe aanval op de vorst. Deze aanval gaaf vergezeld van regen bij temperatu ren beneden het vriespunt. Hoewel de neerslaghoeveelheden klein zijn, enkele millimeters, is het effect er van echter groot. Voor de tweede keer in enkele dagen zijn de wegen weer spiegelglad geworden, en ook de ijslaag op bomen en planten is verder aangegroeid. Het kwik kan dinsdag in het zui den van het land iets boven het vriespunt komen, maar het ziet er niet naar uit dat de vorst definitief verdreven zal worden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse Redakteur M°mj de'vaafe. "A90nda -ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Dinsdag 23 januari 979 135ste jaargang Nr. 22443 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) in dit nummer: De winter en cle Zierikzeese ijsbaan ZIERIKZEE. De vogels hebben het moeilijk in de barre winter. Toppunt van zieligheid zijn de reigers bij en op het ijs ran de grachten te Zierikzee. Eenzaam, koud en verlangend naar een visje, dat is een verantwoorde type ring. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 23-1. Voor de zoveelste maal in deze winter stonden stad en regio „op hun kop", als gevolg van de gladheid, ontstaan door ijzel. De gladheid - om even bij Zierikzee te blyven - vertoonde weer een pluriform beeld. Er waren straten en pleinen die de optimale graad van onbegaanbaarheid hadden bereikt. Vooral zijstraten en straten op het noor den waren voorzien van een dikke ijslaag, die het lopen vrijwel onmogelijk maakte. Andere - vooral de hoofdstraten - waren iets beter begaanbaar Zij had- cien „sporen" van auto's, die het vanmorgen echter ook uiterst moei lijk hadden. Eenmaal gestopt konden ze nauwelijks weer op gang komen, als gevolg van doordraai der wielen bij het starten. Ook eerder strooien had nog enig na-effekt. Iets beter waren ook de gedeelten waar „bom- ijs" zich had gevormd en het ijs der halve nog niet tot een kompakte massa zich had kunnen vormen. Dieren Zelfs - en dat komt niet zoveel voor - de dieren hadden het moeilijk. In het hart van de stad opereerde een poes, die opzienbarende glijpar tijen maakte, lang uit over het ijs lag en heel vaak kuitenflikkers maakte, die een circusartiest niet zouden misstaan. Intussen heeft de gladheid enge gevolgen voor allerlei zaken. De post zal zeker enige vertraging oplopen. Hedenmorgen viel ook het besluit, dat de Rijksscholengemeen schap „Prof. Zeeman" het voor ge zien houdt deze dag vooral met het oog op de buitenleerlingen. Geruchten dat de Zeelandbrug ge sloten zou zijn, bleken niet te klop pen. Het was „een beetje glad", werd gemeld. Overigens is het publiek toch al aardig op gladheid ingesteld, want veel meldingen van ongelukken kwamen bij de politie rond tien uur vanmorgen nog niet binnen. Men doet het duidelijk voorzibhtig aan. Westhoek Door de gladheid op de wegen ligt het streekvervoer op Schouwen-Dui- veland geheel stil. Op het wachtlo kaal van de busdienst te Burgh- Haamstede is een biljet aangeplakt waarop dit vermeld staat. Ook het gehele vi*achtvervoer in de Westhoek ligt stil. Bij het basisonderwijs te Haamstede was éénzevende van de leerlingen niet aanwezig. Ook de dag bladen konden door de weersomstan digheden niet bij de abonnees be zorgd -wórden. Vanmorgen (dinsdag) om negen uur werd te Burgh-Haam- Advertentie stede de eerste strooiing verricht; het resultaat hiervan bleef uit. In de loop van de dag zullen alleen de hoofdwegen nog bestrooid worden, daar de zoutvoorraad in de Westhoek ook niet bijster groot is. DEN HAAG. Gladheid en sneeuw veroorzaken op vele plaatsen in ons land moeilijkheden bij het melk ver voer van de voerderijen naar de zuivelfabrieken. De aanvoerschema's van de fabrieken raken daardoor danig verstoord, zo heeft de Kon. Ned. Zuivelbond FNZ maandag meegedeeld. DEN HAAG, 22-1. Het telefoonver keer, is dinsdagmorgen met name in de steden, voor een deel gestoord. Oorzaak: overbelasting van de lijnen. Omdat als gevolg hiervan vitale hulpverleningsdiensten (als politie, brandweer, ambulances) niet of nau welijks bereikbaar zijn, verzoekt de PTT het telefoneren te beperken tot een noodzakelijk minimum en de gesprekken, zo kort mogelijk te hou den. ARABYAPRATHET, 22-1. Onge veer vijfduizend Cambodjaanse vluchtelingen, die op een vijfhon derdmeter van de grens met Thai land gelegen kamp zitten, zouden geen voedsel en medicijnen meer hebben. Zij willen Thailand binnen, maar de regering van dat land zegt dat zij er geen vluchtelingen meer bij kan hebben. Onder de vluchte lingen bevinden zich naar schatting tweeduizend Rode Khmers, die trouw zijn gebleven aan de pro-Chi- nese regering van de uit Phnom Penh verdreven premier Pol Pot. VLISSINGEN, 22-1. Maandagmid dag is in Vlissingen het Zeeuws cen trum voor personeelszaken opgericht. Dit gebeurde op initiatief van de -k Hrabants-Zeeuwse Christelijke Werkgeververeniging. Dit centrum stelt aan bij het NCW aangesloten ondernemingen part time personeelsadviseurs ter be schikking. Zo'n adviseur zal aan de hand van één van tevoren met de bedrijfsdirektie opgesteld plan het BEIROET. Een homaanslag in de Moslemwijk van de Libanese hoofd stad Beiroet heeft maandag aan ne gen mensen het leven gekost. Onder de gewonden is Abu Hassan Sala- meh, het hoofd van de veiligheids dienst van El Fatah, de Palestijnse beweging die onder leiding staat van l'assar Arafat. personeelsbeleid kunnen begeleiden en uitwerken in zo'n onderneming. Het Zeeuwse centrum dat in Sas van Gent wordt gevestigd, is het zesde personeelscentrum dat het NCW de afgelopen vier jorar heeft gesticht. Er zijn inmiddels volgens dr. A. F. Machielsen van de Bra bants-Zeeuwse Christelijke Werkge versvereniging al vijftien vaste per- soneelsadviseurs in dienst. Deze ad viseurs blijken zeer in de smaak te vallen bij de werkgevers. Mini-SER Het Zeeuwse CDA-Tweede Ka merlid drs. H. Eversdijk Bepleit in voering van een mini-ser voor Zee land. Deze mini-ser moet een in strument worden dat de economi sche ontwikkeling en daarmee de werkgelegenheid in Zeeland van dienst kan zijn. Zo'n mini-ser mag er echter pas komen als aan een aantal voorwaarden is voldaan, al dus de heer Eversdijk. De mini-ser moet met een duidelijke taakom schrijving van start gaan. ZIERIKZEE. Om de vissen in de Zoete Gracht nog een overlevings kans te geven, hebben partikulieren een bijt gehak in het ijs. Vrijwel onmiddellijk kwamen honderden vissen naar de opening gezwommen, om wat zuurstof te happen. Of alle vissen het winteravontuur zullen overleven is overigens twijfelachtig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Er zijn twee soorten vertoon: t pronken met nietigheden en J alles geheimzinnig doen. Fontenelle f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1