De heer Z. Roseboom gehuldigd met veertig jarig jubileum N.V.V. wil wat meer weten over Stichting Samenlevingsopbouw Gemeenteraad Van Bruinisse vergadert weer op donderdag 1 februari a.s. STREEKNIEUWS N.C.V.B. Zierikzee sprak over de bijbel in het gezin P.B.C. Zeeland wil een sociaal-edukatieve kracht aanstellen Plechtigheid in gemeentehuis Algemene bestuursvergadering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 januari 1079 Nr. 22442 3 HAAMSTEDE, 19-1. In tegenwoordigheid van-het da gelijks bestuur, de raadsleden en het gemeenteperso- neel, werd vrijdagmiddag in de raadszaal van het ge- meentepersoneel van Westersehouweu te Haamstede, het feit herdacht dat de heer Z. Roseboom, direkteur gemeentewerken, in overheidsdienst; trad. Bij deze gelegenheid sprak burge meester H. P. Everwïjn tot dë jubi- laris en zün echtgenote een speciaal woord van welkom vooral tot de heer W. Kryger die na een verbluf van 12 weken in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis deze middag was ontslagen en nu al direkt van zijn belangstelling blijk gaf. De burgemeester wenste de heer Krijger spoedig een algeheel herstel toe. Daar de heèr Roseboom op 1 februari 1980 met pensiben. gaat, hail. men besloten om de jubileumviering in eigen' kring te houden.' De raads voorzitter liet in grote trekken', de loophaan van de heer Rösëbóom 'de revue passeren. De heer RósèbqöJh begon 'zijn loopbaan in ovérheids-, dienst in zijn geboorteplaats .Hattüm in 1938 als vollontair iri tijdelijke diénst met een maandsalaris van f 50,—. Opzichter-tekenaar Op 1 oktober 1940 werd hij be vorderd tot opzichter tekenaar, maar nog altijd in tijdelijke dienst. Als opzichter 2e klas kwam hij op 1 februari 1943 naar de Centrale Dienst Noord-Zeeland met als woonplaats Renesse. Na de herin deling van de gemeente in 1961 be sluit de gemeenteraad uit de Cen trale Dienst te treden en op 1 augus tus 1963 wordt de heer Roseboom bij de gemeente Westerschouwen benoemd als direkteur gemeente werken. Hij stond hierbij nog moederziel alleen voor de taak om gemeente werken en bouw- en woningtoezicht zo goed mogelijk te laten draaien. Dit betekende dat er vaak 's avonds tot 10 uur en soms nog wel later moest worden gewerkt. Op 1 november kwam de eerste hulp in de persoon van de heer J. C. van 't Veer en nu. heeft Wester schouwen een dienst gemeentewer ken waarop wij met recht trots kunnen zijn, zei de heer Everwijn. De buitendienst is sinds 1 augus tus 1963 meer dan verdubbeld en heeft nu de beschikking over een prachtige, gemeentewerkplaats. Plichtsbesef Namens het gemeentebestuur bracht de raadsvoorzitter de jubila ris dank voor het plichtsbesef en de inzet welke hij steeds aan de dag heeft gelegd,' waarbij hij' er in. sla'agde,, de inspiratie !over tebren gen op -zijn medewerkers-; en de Diehst. te. 'makén tot één waar het prêtti'g werken; is. ,.Kirtiek. is de ju- bi lans niét gespaard gebleven, maai er was ..ook erg. veel waardering voor: uwwerken datoverheerste verre weg", zei de héér Evérwijn. Duide lijk blijkt dit nu weer uit de reak- ti'eswelke, men krijgt over hét be strijden van de gladheid, van de we gen. Een 40.-jarig .jubileum in - over heidsdienst is eigenlijk geen presta tie en komt eigenlijk- automatisch. Een. prestatie' is wel' pp de wijze waaróp u het'werk'hebt gedaan en. d(T-manier", ajdus-de heer Ever wijn: Dank bracht hij de heer Roseboom voor hetgeen hy in de afgelopen 15 jaar voor de gemeente Westerschou wen heeft gedaan, waarbij hij een elektrisch scheerapparaat eri zün echtgenote bloemen kreeg aangebo den. Namens het sekrètarie-personeel bood gemeentesekretaris J. W. de Jonge felicitaties aan, waarbij hij de jubilaris dank bracht voor de goede verstandhouding gedurende de pe riode van 35-jaar én de genoten vriendschap als naaste buur. De vice-voorzitter van de perso neelsvereniging mevrouw C. Semein bracht in dichtvorm de gelukwensen over, wat zij gepaard liet gaan met het aanbieden van een bedrag onder couvert. De adjunkt-direkteur van de Dienst Gemeentewerken W. van Meerten zag de loopbaan van de heer Roseboom als een lange af- standsvlucht, waarbij de lichten van de landingsbaan in de verte zicht baar worden. Medeleven De heer W. Krijger feliciteerde de heer Roseboom met zijn jubileum en bracht de personeelsleden dank. voor het medeleven dat hij gedurende zijn twaalf weken durende verblijf in het ziekenhuis van hen mocht ondervin den. In zijn dankwoord zei de heer Ro seboom dat het oorspronkelijk in de bedoeling' lag om een jaar of 4-5 op Schouwen-Duiveland te verblijven. Deze periode is nu 36 jaar geworden door allerlei omstandigheden. Toen BRUINISSE. 22-i. Öc gemeente raad van Brdinissc gaat op donder dag 1 februari onder meer vergade ren over een krediet voor de stich ting van een tweede tennisbaan, een klubgehouw en huisvesting voor de padvinderij en dc regeling van de te genprestatie van de t/TC „De Bhi- tén". Het kollege vraagt ook aan de raad een bijdrage voor de Stichting Peuterspeelzaal „De Krukels" een krediet voor de aanschaf van een veegmachine en voor de wijziging van de openbare verlichting aan de loswal van de gemeentehaven. Kredieten Verder onder meer een krediet voor de aansluiting van de toilet groep van de meergelegenheid voor jachten op het rioolstelsel en een krediet voor de sloop van de voor malige openbare lagere school. Het kollege vraagt ook om de vaststel ling van een aantal vergoedingen voor het onderwijs en de slotwijzi- ging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1977. Voorts zullen de horbestratingswerkzaamheden voor 1979 moeten worden aanbesteed en moet er een verordening infektie- /.ioktegeldcn worden vastgesteld. B. en w. vragen tenslotte nog óm een krediet voor de voorbereldings- kosten van de aanpassingswerken voor de gemeentehavens e.a. Burgemeester H. P. Everwijn felici teert de heer Z. Roseboom met zijn veertig jarig jubileum, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ik eróver dacht, om ^op te' slappen k\yam de- ramp en-tóén vond ik', dat ik,de zaak nietin-de--steek kon.laten, zei de Jieer Roseboom; Kritiek is hem niet gespaard ge bleven, dat was niet, prettig als deze niet gerécht vaardigd was. „Toch-is het goed wónen en"werken in Zee land", besloot de jubilaris zyn dank woord. Problemen voor tëlefoondienst (Ingezonden). Als 'gevolg, van.; de-huidige weërs- omstandighëderi -raakt, een groot .aan tal, telefoonkabels gestoord. De tele foondienst,.doet al wat'mogelijk is'om de-stórihgèn-binnen redelijke.termijn óp te heffen. De herstelwerkzaamheden vergen echter aanzienlijk méér tijd dannor- maal 't geval is, omdat de grond ter plaatse eerst ontdooid moet worden. Op sommige plaatsen is gebleken dat de vorst al 40 cm diep in de grond is doorgedrongen. Deze situatie heeft tot gevolg dat selectief te werk moet worden gegaan d.w.z. de omvang rijkste storingen worden eerst ter hand genomen. De PTT hoopt op begrip bij de te lefoonabonnees die bij de storingen zijn betrokken. Zodra de dooi doorzet, verwacht de telefoondienst een verdere toene ming van het aantal kabelstoringen. Vooral kabels langs verkeerswegen hebben dan veel te lijden van het ge dender van het verkeer. Verwacht mag worden, dat deze storingen .m het algemeen dan in een sneller tem po kunnen worden opgelost. ZIERIKZEE Jubileum Op vrijdag 26 januari wordt ten stadhuize een bijeenkomst gehouden, bij gelegenheid van hel zilveren ambtsjubileum van de heer G. C. M. Wansink, werknemer bij de Plant soenendienst. Bijeenkomst S.G.P. In het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeenten in Nederland, Sint Domusstraat 11 te Zierikzee zal vrijdag 26 januari ds. P. J. Dorsman uit Staphorst een tijdrede voor de S.G.P. houden. Voor tijd: zie agen da. typekürsüs Typeschool Koëtsdijk veszochl ons te willen mededelen, rat dé gladheid zatèodag 20 januari de ochtendles onmogelijk maakte. Deze is uitge steld tot zaterdag 27 januari. Aanrijding Vrijdag 19 januari zag de beman ning van een politiewagen in de Ver- renieuwstraat een aanrijding gebeu ren. Een wagen, bestuurd door J. M. W. L. K. uit Zierikzee reed tegen een geparkeerd staande auto van W. C. K. uit Bruinisse op. Beide voertuigen liepen schade op. Deze aanrijding werd door betrokkenen onderling geregeld. Aanrijding Zaterdagmiddag te 17.45 Uur vond op cle Zeelandbrug een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een wagen bestuurd door L. E. M. u tiSchiedam reed op cle Zeeland- brug, achter hem reed H .P. uit Zie rikzee. M. wilde inhalen, maar P. was met deze manoeuvre eveneens bezig, zodat beide voertuigen in bot sing kwamen en in de vangrail te recht kwamen. De auto's werden vrij ernstig beschadigd. BURGH Bijeenkomst Huisvrouwen Vorige week hield de afd. Wester schouwen van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen een „koffieochtend" ten huize van mer. Behrend-Sevenhuij- sen. De presidente mevr. Den Ha mer-de Feijter sprak een welkomst woord speciaal tot de penningmees- tcresse mevr. Demmenie van het da gelijks bestuur, die bijzonderheden vertelde over het Jacobafonds. Dit fonds is opgericht naar een idee van mevr. Mendesz-Frans, toen het lan delijk bestuur 10 jaar bestond. De bedoeling is om leden, die in finan- cile nood zitten, enigszins tegemoet 'e komen. Opmerkelijk is dat de bij drage per lid na 50 jaar nog hetzelf de is gebleven n.l. f 0,50. In 1977 zijn 138 verzoeken om hulp ingewilligd. Een goed op de hoogte zijnde advi- seuze is wel gewenst. In de afdeling Westerschouwen is dat mevr. Ever- wijn-v. d. Bout. Na de pauze vertelde mevr. Dem menie over haar taak als penning- meesteresse, welke zeer omvangrijk bleek te zijn. Tot slot dankte de pre sidente mevr. Demmenie hartelijk voor haar boeiend relaas en mevr. Behrend voor de geboden gastvrij heid. Zij bood beiden een presentje aan. KERKWERVE Op de schaats Vorige week werd er weer heel wat afgeschaatst .op de ijsbaan ag'n de Zandweg. In plaats van gymnas tiek schaatsten de leerlingen van de O.B.S. „Prinses Irene" in het begin van de week. Vrijdagmorgen ver maakten de kinderen van de C.N.S. zich op het ijs. Voor hen wax^en schaatswedstrijden georganiseerd door personeel en ouders. De jong ste kinderen mochten sleetje rijden. Na afloop werden per klas vier prijzen uitgedeeld, terwijl iedereen een troostprijsje in ontvangst mocht nemen. Ook werden alle leerlingen getrakteerd op een beker warme chocolademelk, met ontbijtkoek. De ijspret en -vreugde werd nog verhoogd door het opzetten van een konsumptiekraampje waar allerhan de versnaperingen werden verkocht. Feestavond WIK Vrijdag 26 januari wordt de jaar lijkse feestavond van de sportvereni ging WIK gehouden in het Vereni gingsgebouw. Hoogtepunt van deze avond zal zeker weer het toneelstuk vormen, wat wordt opgevoerd door eigen leden en getiteld is: „Hoogheid, uw kameel staat voor". De toegang voor leden en donateurs is gratis. (Voor tijd zie agenda). Gladheidsongevallen Opnieuw heeft zich een aantal on- Lezing- vaii ds. Delhaas ZIERIKZEE, 17-1. De NCVB afde ling Zierikzee vergaderde woensdag avond in het Ned. Herv. Verenigings gebouw. Presidente mevrouw Van Opünen ging voor in gebed, nadat psalm 27, vers 7 was gezongen. De schriftlezing was: openbaring 21, waarna de presidente mediteerde over „Geen blüvende stad". Aan sluitend hierop \verd lied 480, vers 1. 2 en 5 gezongen. Hierna werden de dames hartelijk verwelkomd, evenals dominee Del haas, hervormd predikant le Scha- rendijke. Ds. Delhaas kwam spreken over het gebruik van de Bijbel in het gezin. Als uitgangspunt nam hij het bijbelse verhaal uit Genesis waarin Abraham Izaak gaat offeren. Twee maal komt in dit verhaal de zin voor: „Zo gingen zij beiden teza men", welke zin de basis vormde van de lezing van deze avond. Ds. Del haas bracht dit verhaal over naar deze tijd en naar het gezin. Bijbel lezen „Abraham kende het doel en zijn kind wist het niet. Zo moeien ook onze kinderen rijp gemaakt worden om de Bijbel te lezen", aldus ds. Delhaas, die verder verschillende manieren aangaf om de Bijbel le le zen. Een belangrijk boek tot bijbel kennis, is de kinderbijbel. Wanneer de kinderen wat groter zijn kan men een klein gedeelte lezen en daarover een paar eenvoudige vragen stellen. Dan worden de gedeeltes levendiger voor het kind. Een bijbels dagboek is ook een goed middel, maar hangt sterk af van de samenstelling van het gezin. Spreker riep op tot gericht bij bel onderzoek Na deze inleiding volgde een gea nimeerde bespreking met vragen die door ds. Delhaas uitvoerig werden beantwooid. Ds. Delhaas besloot de avond met dankgebed. MIDDELBURG, 22-1. De Provinciale Bibliotheekcentrale Zeeland acht de aanstelling van een sociaal-edukatieve kracht noodzakelijk. Deze kwestie zal aan de orde komen in de vergadering van de Zeeuwse Bibliotheekraad op woensdag 24 januari. ^.De Provinciale Bibliotheek Cen trale heeft een aantal initiatieven ontwikkelt, die gericht zijn op sa menwerking tussen het openbaar bibliotheekwerk en andere vormen van söciaaï-kulturcel en educatief werk. Dat betreft onder meer de samen werking tussen openbare bibliothe ken en plaatselijke VOS-werkgroe- gevallen voorgedaan nabij Kerkwer- ve. Op de spiegelgladde Heuvelsweg kwamen weer enkele auto's in de sloot terecht, terwijl ook slippartijen niét van de lucht waren. Door de gladaheid werdne de personenauto's van W. J. de V., A. L. K. en M. V. (allen uit Kerkwerve) flink bescha digd. pen, de Open School Midden-Zee land en de aansluiting van de Stich ting Beeldende Kunst bij de PBC. Ondersteunen De PBC ziet er als haar taak deze en andere vormen van sociaal-edu- lcatief werk - onder andere de dag mavo's voor volwassenen - te on dersteunen en te begeleiden. Daar naast zal de kursisten gewezen moe ten worden op het bestaan en de werking van openbare bibliotheken. Voor het leggen van kontakten, het verstrekken van voorlichting en het stimuleren van het gebruik van de bibliotheek door die groepen in de samenleving die er nog geen ge bruik van maken, acht de PBC de aanstelling van een sociaal-eduka tieve kracht noodzakelijk. Het da gelijks bestuur van de PBC verzoekt het kollege van G.S. nu om het sa laris voor deze medewerker op te 'nemen in de begroting van 1979. ZIERIKEEZ. 19-1. Het bestuur van het N.V.V. afd. Schouwen-Duiveland, heeft het antwoord van de Stich ting Samenlevingsopbouw, op haar brief van novem ber 1978, onbevredigend genoemd. Men heeft echter besloten de kèrinismakingsavond, a.s. vrijdag, met de opbouwwerker de heer D. Doeswijk, af te wachten ah vorens te reageren. Dit kwam vrüdagavond aan de orde tijdens de algemene bestuurs vergadering van dc NVV Schouwen- Duiveland in het „Huis van Nassau". Het bestuur informeerde destijds bij de Stichting Samenlevingsopbouw naar de samenstelling van het be stuur en naar de inhoud van het be leidsplan/werkplan 1978/1979. In het antwoord van deze Stich ting wordt erop gewezen, dat men binnenkort met voorstellen hoopt le komen ten aanzien van bestuurlijke en organisatorische vormgeving. Tij dens de openbare vergadering van deze Stichting zullen belangstellen den gelegenheid krijgen tot het stel len van vragen met een tijdslimiet van 3 5 minuten, aldus de mede delingen van de Stichting Samenle vingsopbouw. Öelasling- invulavonden Aan het begin van de algemene bestuursvergadering sprak NVV- voorzitter de heer M. Willemse een bijzonder woord van welkom tot net voltallig bestuur van dc Industrie bond NVV. Aandacht werd ook be steed aan de belasting-invulavon- den. Koördinator voor Schouwen- Duiveland is de heer L. v. d. Bijl. Het bestuur was van mening dat het aktief werven van nieuwe invullers noodzakelijk zal zijn- De penningmeester de heer H. do Jonge heeft per 1 januari 1979 zijn funktie neergelegd. Zijn taak zal tot DEN HAAG. Ilct kruiswerk wordt per 1 januari 1980 ondergebracht by de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (AWBZ). De ministerraad heeft daar vrijdag toe besloten. de jaarvergadering op 19 april wor den waargenomen door de sekreta- ris de heer P. Verploeg. Men besloot kontakt op te nemen met de Deltadienst om tot nadere afspraken te komen voor een be zoek aan de Oosterschelde-werken. Het dagelijks bestuur van het NVV is verder van plan te gaan praten met de Industriebond NVV om te trachten tot meer gezamenlijke ak- tiviteiten te komen. Inmiddels zijn er reeds kontakten gelegd met het dislriktsbestuur van het NKV om op Schouwen-Duive land te komen tot de oprichting van een FNV-afdeling. Tijdens de jaar vergadering wil men hierover een plan op tafel leggen. SCHUDDEBEURS. Dit eenzame meisje le Schuddebeurs benutte ook de gladheid van de weg en reed vrolijk - dal wel - over de be-ijsde weg. Ze was met het weekeindlandelijk gezien, niet de enige. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3