ZEEUWS BEDRIJFSLEVEN STAKING CHAUFFEURS ONTREGELT DE INDUSTRIE STEEDS MEER Russisch veto in Veiligheidsraad Laatste oud-strijder Boerenoorlog overleden Artillerie krijgt nieuw geschut Lawine-doden in Oostenrijk Vlucht in bikini r'i# Engeland in versukkeling VVD vraagt FNV om twintig gulden te laten vallen Alarmnummer Brabant Vrouw omgekomen door brand WAT AGENDA VARIANT 2 Zeeland is zyn - 'u het verleden wel bestaande - betere ekonomischc positie kwyt. Een bericht van vorige week gold de werkloosheid in deze provincie, die voor het eerst was uit gegaan boven het landelyk gemid delde. Een teken aan de wand. Niet minder opwekkend is hetgeen werd gezegd door de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland de heer J. J. Claas in diens nieuws- jaarsrede. Uit diens analyse blykt dat het bedrijfsleven in het Kamergebied" niet gezond is. Het is nog erger - zo blijkt - dan de vaderlandse ekono- mie. De situatie in onze provincie blijft achter by het landclyk gemid delde, dat ook verre van rooskleurig is. Een eyfer: „by slechts 18 procent van de ondernemingen is het netto bedrijfsresultaat met meer dan het inflatiepercentage in 1978 gestegen". Vertaald betekent zulks dat feite lijk een zelfde percentage van de be drijven goed draait en dat is nog geen vijfde van het totaal. Bedrijven streven er kennelijk naar „het huisje by het schuurtje" te houden. Het is een uiterste poging het hoofd boven water te houden. Vaak lukt dat nog juist maar op het punt van investeringen is eveneens een noodsituatie ontstaan. Investe ren is nodig om een bedryf op lange re termijn veilig te stellen, maar meer dan de helft der Zeeuwse be drijven kwam in het afgelopen jaar niet aan investeringen toe. Vooral de klelne(re) bedrijven blyken het moeilyk te hebben; bij de grotere gaat het iets beter. Dui delijk echter is dat de Zeeuwse eko nomischc wagen nodig moet worden gesmeerd en bijgesteld, want zo gaat het niet naar wens. Niet zo'n opwekkend beeld derhal ve by het begin van het nieuwe jaar maar by de pakken neerzitten zal geen oplossing bieden. Achteruit gang kan ook een stimulans inhou den de zaken op het scherp van de snede te gaan spelen. Het zal nodig zyn, om een gunstiger analyse mo gelijk te maken aan het einde van de jaarkring 1979. Ju pile r paasei J PASADENA. 15-1. Het f Amerikaanse ruimtevaartuig f Voyager 1 heeft een serie fo- f to's van cle planeet Jupiter ge- f maakt die „fantastisch" zijn. f De Voyager is op weg naar de r planeet maar heeft onderweg, f op een afstand van 50 miljoen f kilometer al een aantal opna- f men gemaakt. Volgens een f woordvoerder van het Jet f Propulsion Laboratory in hel J Amerikaanse Pasadena lijkt Jupiter op de foto's op een f „groot paasei". De beelden van de Voyager f zijn zaterdag ontvangen. De zegsman verklaarde dat de kwaliteit ervan uitstekend is. „De details, de tekening en de J kleuren van de wolken zijn f ronduit fantastisch." f Een van de belangrijkste f doelen van de Voyager is het f fotograferen van de satellie- J ten van de Jupiter. „Vijf van f de 13 of 14 satellieten van de f planeet zijn nog nooit van f dichtbij gefotografeerd," aldus t de zegsman. LONDEN, 15-11. Er is nog geen eind in zielil van de staking van vrachtwagenchauffeurs iu Engeland. De aktie van de chauffeurs, die een loonsverhoging van 22 procent eisen, ontregelt de Engelse industrie steeds meer. Momenteel zitten al 175.000 arbei ders zonder werk en verwacht wordt dat hier deze week nog een miljoen bijkomen. British Leyland verklaar de dat in zyn autofabrieken 85.000 arbeiders naar huis gestuurd zullen worden, wanneer de aanvoer van on derdelen blijft stagneren. Ook andere grote Engelse bedrijven, als Dunlop, hebben al mensen naar huis gestuurd. NEW YORK, 15-1. De Sowjet-Unie heeft maandag haar veto uitgespro ken over een door China gesteunde resolutie in de Veiligheidsraad waar in een wapenstilstand in en de te rugtrekking van Vietnamese solda ten uit Cambodja werd geëist. Niet temin leek China tevreden te zijn dat het de strijd om de populariteit had gewonnen. De resolutie was ingediend door zeven niet-gebonden landen. Dertien leden van de raad stemden ervoor, maar het Russische „nee" kwam neer op een veto. Tsjechoslowakije was de andere „nee"-stemmer. LONDEN, 15-1. Eén van de laatste overlevende oudstrijders in Groot- Brittannië uit de boerenoorlog, Fre derick Cornelius, is maandag in een bejaardenhuis in Norfolk 105 jaar geworden. Cornelius heeft ook gevochten in de Eerste Wereldoorlog. Toen hij 48 jaar was raadde een arts hem aan het rustiger aan te gaan doen en zijn kruidenierswinkel op te geven om dat zijn hart niet al te sterk was. DEN HAAG, 15-1. Staatssecretaris Van Eekelen van defensie (mate rieel) acht het noodzakelyk dat op korte termijn de verouderde 105 mm AMX-pantserrupsartillerie bij de Koninklijke Landmacht wordt ver vangen. Hij is van plan binnenkort 86 nieuwe vuurmonden van het Ame rikaanse type M 109 A2 en vyf M 109 onderstellen voor de rij-oplciding tc bestellen. Met de gcschutsverande- ring is in totaal een bedrag gemoeid van ruim 260 miljoen gulden. Flitsen uit het buitenland TEHERAN. De sjah heeft zijn land verlaten, zo is officieel dinsdag mee gedeeld. Hij vertrok uit Iran om 13.15 plaatselyke tijd. Dat is kwart voor tien onze tijd. JERUZALEM. Het Israëlische ka binet heeft een maand geleden be sloten drie para-mitilaire landbouw nederzettingen te vestigen op de westelijke oever van de Jordaan en in de Gaza-strook. Dit is zondag in regeringskringen in Jeruzalem ge zegd. DAMASCUS. Syrië en Irak zijn voornemens één staat te gaan vor men onder één-leider die het bevel zal hebben over de gekombineerde strijdkrachten aan Israels noordoos telijke grens, zo is zondag gemeld in Arabische diplomatieke kringen m Damascus. WASHINGTON. In een poging de vastgelopen vredesbesprekingen in het Midden-Oosten nieuw leven in te blazen stuurt Amerika volgende week twee onderhandelaars naar Is raël en Egypte. LONDEN. In een ziekenhuis in Glasgow heeft mevrouw Grace Montgomery het leven geschonken aan een zoon van ruim twee en een halve kilo. De vrucht is tot stand gekomen via een reageerbuis, dus buiten het lichaam van de moeder. PARIJS. De gezagvoerder van de grootste supertanker ter wereld is in Parijs van een brug in het ijskoude water van de Seine gedoken om een reddingspak voor' schipbreukelingen te demonstreren. METZ. Vrijdag' was in het Oost- Franse Lotharingen een slaalstaking van 24 uur uit protest tegen de ont wikkeling van de ekonomische si tuatie in het gebied, met name op het punt van de werkgelegenheid. LONDEN. De Britse regering heeft voor de provincie Noord-Ier- land de noodtoestand afgekondigd als gevolg van de staking van tankautochauffeurs. ROME. Een rechtse Italiaanse groepering heeft maandag gedreigd, een bom te laten vallen op' het SI. Pietersplein tijdens een toespraak van de paus. MOSKOU. Het Russische blad Prawda heeft zich dinsdag lovend uitgelaten over de Fransen. On danks verschillen van mening, aldus het blad, „zijn alle politieke partij en in Frankrijk voor ontspanning en samenwerking met de Sowjet- Unie". VERENIGDE NATIES. Zeven niet-gebonden leden van de Veilig heidsraad hebben maandag officieel een resolutie ingediend, waarin wordt opgeroepen tot een staakt- het-vuren in Kampuchea (Cambod ja) en de terugtrekking van buiten landse troepen uit het land. MALMOE. De 19-jarige hulpver pleger van een psychiatrische kli niek in de Zuidzwecdse stad Mal- moe die zaterdag bekende een twin tigtal patiënten om hel leven te hebbers gebracht, is maandag offi cieel beschuldigd van minstens 24 moorden of pogingen tot moord. De officier van justitie heeft een psy chiatrisch onderzoek van de jonge man geëist. ROME. Blijkens een opiniepeiling van het instituut „Doxa" in Rome. zijn de Iolianen voor een harde op stelling in ontvoeringszaken. BRUSSEL. Op het einde van het afgelopen jaar was er in België één auto op elke 2.9 inwoners van het land. Dat blijkt uit cijfers van liet ministerie van verkeer. Eind 1978 waren er in België 3.431.725 auto's ingeschreven en dat waren er 113.950 meer dan een jaar eerder' In de havens stapelen de voorra den artikelen bestemd voor import en export zich op. De kleinere le vensmiddelen bedrijven lieten we ten dat hun voorraden spoedig uit verkocht zullen zijn. De supermark ten beginnen artikelen als suiker en botet* te rantsoeneren. Spoorpersoiicel De vakbond voor spoorwegperso neel heeft verklaard dat de machi nisten dinsdag en waarschijnlijk ook donderdag in staking zullen gaan. Daarnaast worden in talrijke andere sektoren van het bedrijfsleven met stakingen gedreigd. Vuilnismannen, mijnwerkers, werknemers van net elektriciteits- en gasbedrijf en de riolering dreigen allen het werk neer te leggen. Maandagochtend had premier Cul- laghan een bespreking met zyn mi nisters van binnenlandse zaken, Mer- lyn Rees, en van transport, William Rodgcrs. Rees verklaarde maandag daarna tegenover het Lagerhuis dat de re gering, indien noodzakelijk de nood toestand af zal kondigen en het le ger zal inschakelen om te voorzien in de meest noodzakelijke diensten. Hij voegde hieraan toe dat dit op het ogenblik nog niet nodig geacht werd en dat het bovendien geen ver betering in de huidige situatie zou brengen. Spoeddebat Vandaag (dinsdag) wordt er in het parlement een spoeddebat gehouden en de leidster van de conservatieve INNSBRUCK, 15-1. Door een la wine bij Innsbruck zijn maandag 3-- Amerikanen omgekomen en voorts nog' drie andere mensen gewond ge raakt. De lawine deed zich vlakbij een hotel voor en talrijke skiërs werden door de sneeuwmassa mee gesleurd, maar uiteindelijk bleek het dodental onder de Britse, Ame rikaanse en Spaanse skischoolgroe- pen die zich op de helling bevonden, drie. SYDNEY, 15-1. Een attraktiéf 18- jarig Russisch meisje is zondagnacht in bikini aan land gekomen in de haven van Sydney in Australië en heeft er politiek asiel gevraagd. Zij was van een Russisch schip gespron gen en had 40 minuten nodig om aan land te geraken. Haar enige be zit was de bikini. „Ik haat Rusland en dit was mijn enige kans", aldus het meisje tegenover een krant in Sydney. GORINCHEM, 15-1. Op een VVD- bijeenkomst maandag in Gorinchem heeft de liberale partijvoorzitter mr. F. Korthals Altes de FNV gevraagd de extra looneis van f 20,te laten vallen. Hij noemde deze eis „onge motiveerd en onverantwoord". Ook sprak de VVD-voorzittcr de hoop uit, dat de Industriebond de arbeidstijd verkorting lot een 35-urige werk week laat vallen. Sprekend over de hulp aan Viet nam toonde hij zich voorstander van voortzetting van deze hulp, opdat „de bevolking niet het slachtoffer wordt van fouten van een regime, waarop de bevolking zelf geen invloed heeft". Wel moet. naar zijn mening, de hulp voor haven- en wegenaanleg en voor al die projekten, die mede voor mili tair gebruik kunnen dienen, worden opgeschort. EINDHOVEN, 15-1. Tijdens de in gebruikstelling van het 0011 -num mer in zuidoost-Brabant heeft com missaris van de koningin Jan van der Harten gepleit voor een snelle invoering van het centrale alarm nummer in heel Nederland. De be hoefte daaraan wordt volgens hem steeds duidelijker. Minister Wiegel reageerde daarop door nogmaals tc stellen dat een snelle landelijke in voering niet haalbaar is, onder meer door de tc hoge kosten die daaraan verbonden zijn. In Eindhoven fungeert het 0011 - nummer al vanaf begin van het nieuwe jaar. oppositie, Margaret Thatcher heeft zich al voorbereid op een algehele aanval op het loonbeleid van de re gering, die in het kader van de in- flatiebestrijding een plafond van vijf procent bij loonsverhogingen heeft ingesteld. GOES, 15-1. Maandagavond rond zeven uur is in een ziekenhuis in Goes de 96-jarige mevrouw J. de Jonge-Boogaard uit Kloetinge op Zuid-Beveland overleden aan de verwondingen die ze eerder op de middag had opgelopen nadat haar kleren in brand waren geraakt. Me vrouw De Jonge heeft vermoedelijk tijdens het schoonmaken van de schoorsteen tegen de kolenkachel ge staan, waardoor haar kleren in brand vlogen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DORDRECHT. In een hulppost kantoor in Hoornaar heeft maandag middag een man zich onder bedrei ging met. een vuurwapen meester gemaakt van vijfduizend gulden. Van de man, die volgens de rijkspo litie in Dordrecht een jaar of 27 was ontbreekt tot nu toe elk spoor. HILVERSUM. In de lelevisie-ak- tualiteitenrubriek Vara visie wordt dinsdag 16 januari een reportage uitgezonden over het proces in Ame rika tegen de moordenaars van Or lando Letelie:-, een van de vooraan staande figuren in Chili onder het bewind Allende. Zoals bekend is Le- telier in Amerika vermoord. NOORD-SCHARWOUDE. Op de grootste koolveiling in Nederland, die van de Veiling Langedijk en omstre ken in het Noordhollandse Noord- Scharwoude, is momenteel sprake van grote drukte door de enorme vraag naar volle grondsgroenten. De rode en Deense witte kool brengen voor de tuinders goede prijzen op. DEN HAAG. Uit de kamerfraklie van D'66 is minister Tuijhman van verkeer en waterstaat gevraagd of het mogelijk is gladde wegen met scherp zand te bestrooien nu het zout voor de gladheidsbestrijding op dreigt te raken. W VI bilt /r,Vn Verwachting tot woensdagavond: Minder koud Meer bewolking met morgen overdag vooral in Holland en Zeeland sneeuw of ij zei; vannacht ook nog mistge- bieden; tot matig of vrij krachtig toe nemende wind tussen zuid en west; minimumtemperaturen van min 1 graad aan de kust tot min 10 graden in Limburg, maximumtemperaturen van ongeveer min 2 graden in Lim burg tot plus 3 graden aan zee. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 jaii. Zon op 8.40, onder 17.00 Maan op 21.37, onder 10.19 18 jan Zon op 8.39, onder 17.02 Maan op 22.41, onder 10.42 Kaatste kwartier: 21 jan. (13.12). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwaler 17 jan. 5.36 17.58 11.25 23.33 18 jan. 6.05 18.28 11.58 Doodtij: 23 jan. HET WEEROVERZICHT DE BII..T. 16-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied met veel bewol king, dat nu nog boven het noorde lijk deel van de Britse eilanden ligt, komt in de loop van woensdag bo ven ons land terecht. Mogelijk zal dit tot sneeuw cn ijzel aanleiding ge ven. Door het draaien van de wind naar west lot noord stroomt minder koude lucht vanaf de Noordzee over ons land. Hel blijft in de komende nacht licht tot matig vriezen, maar op de dag komen de temperaturen rond hel vriespunt tc liggen. In de Ardennen en de Vogezen heeft het in de nacht van maandag op dinsdag streng gevroren met tem peraturen van ongeveer 15 graden onder nul. In de Balkanlunden is de laatste 24 uur op veel plaatsen een dik pak sneeuw gevallen. ledeie vrijdag Zonnemaire Dorpshuis, algemene soos voor oude- ïen, 14.00 uur. Dinsdag 16 januari Ilerv. Ver .gebouw, kreatieve avond CPB, 19.30 uur. Haamstede Huis mevr. Behrend. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Koffie-ochtend. Rekreatiezaal Ger. Kerk 19.45 uur, N.C.V.B. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 20.00 uur, Jaarver gadering Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Brouwershaven. Oosterland Neffen d'Eulc, 19.30 uur, vergadering landbouwvereniging DES. Woensdag 17 januari Zicrikzcc Kerkhof z.z. Bejaardensocicteit, 13.30 uur. Verenigingsgebouw, NCVB, 20.00 uur. Kcnessc Bowling, bowlen Bond van opzich- zelfstaanden, 20.00 uur. Kcrkwerve Vergadering N.C.V.B. in Vereni gingsgebouw om 19.45 uur. Nicuwcrkcrk Vergaderzaal Badhuisstraat: Verga dering Geref. vrouwenver.; 19.45 uur. Middelburg Provinciehuis: Vergadering kommis sie onderwijs; 16.30 uur. Donderdag 18 januari Zicrikzec Bovenzaal Mondragon, 19.30 uur, openbare vergadering Stichting Jeugd. Burgh-Haamstcde Restaurant 'Weslenschouwen's Wel varen': Najaarsvergadering V.V.V. Burgh-Haamstede. Nieuwerkcrk „Ons Dorpshuis", 19.30 uur Jaar vergadering Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Duiveland. Vrijdag 26 januari Burgh Rekreatiezaal Camping Duinrand, 19.30 uur, uitvoering DFS. Zonnemaire Café Bommenede: Jubileumavond Bond van Opziehzelfstaanden; 20.00 uur. Bruinissc Raadszaal gemeentehuis: Vergade ring gemeenteraad; 19.30 uur. Middelburg Statenzaal: Vergadering prov. staten; 10.00 uur. Zaterdag 27 januari Burgh Rekreatiezaal Camping - Duinrand, 14.30 uur uitvoering DFS voor be jaarden. Brouwershaven „Tonnenmagazijn", 19.45 uur, To neeluitvoering PJZ. Woensdag 31 januari Zierikzee „Huis van Nassau": Vergadering Sportraad; 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw, Alg. Bond van Ouderen, 14.30 uur. (OHIO) 225S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Ned. Herv. Ver.-gebouw: Vergadering NCVB; 20.00 uur. Vrijdag 19 januari Zierikzee „Huis van Nassau": Vogelvereniging „Zang en Kleur", feestavond (prijs uitreiking); 20.00 uur, Burgli-Haamstedc j Café-restaufant 'De Westhoek': Jaar vergadering Kon. muziek ver. 'Witte van Haemstede'. Haamstede Zaal Ger. Kerk, 19.45 uur, Film Na tuur- en Vogelwacht (gratis). KerkiverVe Verenigingsgebouw, 20.00 uur Alg. ledenvergadering Tafeltennisvereni ging Kerkwerve. Brouwershaven Graaf Floris V, jaarvergadering IJs vereniging, 20.00 uur. Nieu werker k Vergaderzaal Geref. Gem. in Neder land, vergadering SGS, 19.30 uur. Bruinissc Ned. Herv. Ver.-gebouw: Film en jeugdwerk, film „Autoraces in hel jadr 2000"; 20.00 uur. Middelburg Gebouw pi-ov. waterstaat: Vergade ring vaste kommissie van advies cn bijstand voor milieubeheer; 13.35 uur. Zaterdag 20 januari Zierikzee Huis van Nassau, ruilbeurs veiling, Philatelica, 10.00-17.00 uur. Gezellige middag Big „S" voor alle 65-plussers, Ger. Kerk, 14.00 uur. Scrooskcrkc Uitvoering „Velocitas", 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis: Vicrtallenshow postdui ven. Maandag 22 januari Zierikzee „Zeeuwsche Hcrberghe": Jaarverga dering Vereniging Openbaar Onder wijs; 20.00 uur. Middelburg Prov. giffie: Vergadering kommissie advies en bijstand voor de water staat; 15.00 uur. Dinsdag 23 januari Zicrikzcc Café „De Witte Raaf". Vrouwencafé, Informatie-avond „Blijf van m'n lijf: 20.30 uur. Woensdag 24 januari Middelburg Statcnkomplex, vergadering Zeeuw se bibliotheekraad, 15.00 uur. Donderdag 25 januari Havenplein 24, Rechtswinkel 19.00- i'.O.OO uur. Zonnemaire Dorpshuis: Jaarvergadering Platte landsvrouwen; 20.00 uur. Scharendykc Gemeentehuis. 19.30 uur, raadsvor- gndering Middonschomvon. Het is - hel moet in de dertiger jaren zijn geweest - eenmaal ge beurd, dat de schooljeugd van Oost en West op de schaats naar Zierik zee kwam. De ijslaag op de wegen was toen zo dik, dat deze handige variant op het vervoersthema toe pasbaar werd. Naast de schaatsen rijders was er uiteraard „den tram", die hel best moeilijk had om over de gladde ijzers zijn mensen - en goederenvracht naar de koekestad te stomen. Buitenjongens echter gingen, als het even kon, niet met de tram, want dat kostte een bui diep smalend hoongelach, als men eenmaal bij school ivas ge-arri- veerd. Op dit punt was er een peil loze arrogantie, die zich ook afzette tegen de ,stadsleerlingen", die - nel uit bed - soms nog half slaperig in de bank zaten. Of dat nog zo is? Zonder emoties ging de reis per fiets voor de buitenleerlingen ech ter niet altijd. Soms was hel zulk bar weer, dat de respectievelijke pa's konkludeerden, „dal het gek kenwerk" was om nu met de fiets naar Zierikzee te rijden. „Je moei maar met de tram gaan" zeiden die pa's dan maar ze wisten niet in welk een geweldig gewetenskon flikt zij hiermede hun kroost brachten. Het beste in zo'n situatie ivas maar even te gaan kijken bij de ge zamenlijke startplaats, want vooral- bij boos weer, werd wel op elkóar gewacht. Meestal stond Jan er al, een beer van een vent, die nog niet voor tien winterse buien zou thuis blijven. Hel argument raakte stilaan ver sleten, maar toch zeiden de ande ren dan thuis: „Jan staat er al en meestal logen we cr wel een Piet bij. die er nog niet stond, maar die zeker komen zou. Om beurten werd cr op kop ge reden, als gold het de Amstel Gold- race in later tijden. Wie moest los sen, liep een lelijke deuk in zijn prestige op en kon zich mooi bezin nen op een smoes, want te laat ko men moestgoed worden be-argu- menteerd. Natuurlijk was een „open brug" ideaal, maar de ditekleur wilde nog wel eens informeren of de brug werkelijk was geopend op die en die tijd en dan kreeg men een dag later fatale vragen voorgelegd. De ge sprongen band behoorde ook tol de mogelijkheden, maar druk hanteren kon men die kalamiteit niet. want soms wemelde het van kapotte ban den cn dal was op slag verdacht. Scène: leraar Duits staal voor de klas. Klopje op dc deur. Deur gaat open. Leerling (stuk tc laat): „Ent schuldigen Sie Hcrr Lchrcr, Ich hotte einen gcplatzten Hintcrreifen (achterband). „Enfin, dat kon er mee door, maar het noodlot sloeg een week later toe. Weer klopje op dc deur. Zelfde leerling komt binnen cn zegt: „Entschuldigen Sie Hcrr Lehrer. Ich hatte einen gcplatzten Vorderreifen (voorband)". Die vlie ger ging niet op en als cr later maar iets niet dit jongetje aan dc hand was, vroeg de leraar snaaks: „Welke band is nu weer geklapt!" Zo ging dat, wel eens. Maar - dat wilde ik maar zeggen - op die ene gekke dag, toen alles spiegelglad was, waren de schaats-leerlingen op tijd. maar 's middags zaten ze fraai onthand, want het had iels ge dooid cn overal slaken dc straatste nen door de ijslaag. Hoe ze thuis ge komen zijn? Misschien toch wel een keer mei de tram, die ouwe goeierd, die zo melancholiek door het land schap slingerde, een royale rook pluim achter zich latend, verwaai end in de winterse wind. SCHIEP FA LAN D M A «V I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2