Enquête buurtbuskomité was bedoeld voor opzetten definitieve lijndienst van ROCK-MUSICAL VORMT HOOGTEPUNT TIJDENS TWEEDE LUSTRUMVIERING Informatie-avond V.O.S.-kursus PRESENTATIE-AVOND SUB-DISTRIKTS- RAAD VAN HET C.N.V. IN REGIO STREEKNIEUWS Feest bij Big „S" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donate 11 januari 1979 Nr. 22436 3 ZIEHIKEE, 10-1. Verleden week is onder de bewoners van het gebied waar de buurtbus zal gaan rijden, te weten de kernen Sirjansland Ouwerkerk, Kerkwerve en Nieuwerkerk (Schutje), een folder annex en quêteformulier verspreid door het voorlopig buurtbuskomité. In de brochure, die bedoeld is dc bewoners van het gebied meer bij hun pro- jekt te betrekken, wordt het wat-en-hoe van de buurtbus uit de doeken gedaan. Voorts staat daarin dc voorlopige dienstregeling en ltfnvoering (route) vermeld, alsmede kontaktpersonen en tarieven. Via een In de folder op genomen opgaveformulier kunnen vrijwilligers zich opgeven als chauf feur op de nieuwe lyn. Om chauffeur te worclen moet de vrijwilliger in het bezit zijn van een rijbewijs-BE, tussen de 21 en 70 jaar oud zijn en medisch zijn goedge keurd. Die keuring wordt verricht door de bedrijfsarts van vervoers maatschappij ZWN, het bedrijf dat ook de verzekering en het onder houd van het busje voor zijn reke ning neemt. Het vervoermiddel zeil' is ter beschikking gesteld door het ministerie van verkeer en water staat en nu eigendom van ZWN. Kontakt Om te weten welke praktische problemen kunnen opdoemen bij het starten van een dergelijk projekt heeft het nieuwbakken komité kon- takt opgenomen met een al wat lan ger bestaand buurtbuskomité uit Limburg. Zodoende bleek het o.m. belangrijk een naar verhouding groot bestand aan voluntair chauf feurs te vormen. Men denkt aan mi nimaal twintig man, om zo te ver mijden dat de vrijwilligers/chauf feurs te zwaar worden belast. Vrij willigers hoeven niet per sé uit het betrokken gebied afkomstig te zijn; eveneens in aanmerking komen mensen die werkloos zijn of bijstand ontvangen, aangezien het hier een önbezodigde funktie betreft. Enquête De in de genoemde folder voorko mende enquête bestaat uit twee vragen: Is de route die de buurtbus rijdt goed? en zijn de dagen en de tijden waarop die rijd goed? De en quêteformulieren worden op 17 ja nuari door leden van het buurtbus komité aan huis afgehaald. Deze mensen zullen, indien daarom wordt gevraagd, aan de geënquêteerden nadere inlichtingen verstrekken. Hiervoor kan men zieh ook wenden tot de kontaktpersonen van het voorlopig buurtbuskomité. Nadat de enquêteformulieren zijn verwerkt zullen dienstregeling en lijnvoering definitief worden opgezet. Schrijfaktie van Amnesty suksesvol De maandagavond door de werk- groep Schouwen-Duiveland van Amnesty International georgani seerde schrijfaktie ten bate van on derdrukten en gevangenen in Roe menië mag geslaagd genoemd wor den. In Zierikzee en Haamstede heb ben ongeveer vijftig mensen ervoor gezorgd dat er bijna 150 brieven verstuurd konden worden. In deze brieven is de verontrusting over de huidige situatie van de mensenrech ten in Roemenië uitgesproken en Kontaktpersonen zijn te bereiken op de volgende telefoonnummers overdag: (01110) 3751, toestel 22; (01110) 2071; (01110) 4237; 's avonds: (01114) 1463; (01114) 2080; (01110) 2071. gevraagd om naleving van de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens. De brieven zijn ver stuurd naar president Ceausescu, de minister van binnenlandse zaken Homosteanu, het bureau van de kommunistische partij en de ambas sadeur van Roemenië in Den Haag. Tijdens deze avond werd een klankbeeld vertoond waarop aan de ene kant te zien was hoe aantrekke lijk Roemenië is als vakantieland en aan de andere kant hoe het iemand vergaat die kritiek heeft op bepaal de zaken in zijn land. Expositie Tot en met 25 januari 1979 expo seert in het Zeeuws Kunstenaars centrum te Middelburg Ruud de Ca- luwé met émailles en tekeningen. Hij werd geboren op 2 januari 1939 in Terneuzen en kreeg zijn opleiding aan de Akademie voor beeldende kunsten St. Joost te Breda. Sinds 1964 is hij als zelfstandig kunstenaar werkzaam en maakt tekeningen, grafiek, aquarellen, schilderijen, mo numentale opdrachten en émailles. ZIERIKZEE Philatelica De Int. Ver. Philatelies afdeling Schouwen-Duiveland houdt maan dag 15 januari een bijeenkomst in de bovenzaal van het Huis van Nas sau. Op de agenda staan onder an dere de volgende punten: Medede lingen, Veiling, afrekening veiling kavels en ruilbeurs mededelingen. Zaterdag 20 jqnuari wordt in de be nedenzaal van het Huis van Nassau een ruilbeurs gehouden en in de middag is er een veiling. Voor aan vangstijden zie agenda. HAAMSTEDE, 6-1. In het kader van het tienjarig be staan ging de jeugdsociëteit Big ,,S" in het afgelopen weekend met haar feestprogramma van start. Vrijdagavond was er in de „Soos" aan de Sluispad te Haamstede een druk bezochte reünie-avond van oud leden met hun partners. Na een kopje koffie werd een film vertoond uit de beginjaren van de „soos" wat bq velen na afloop de tongen los maakte. Het werd weer een gezellige ouderwetse avond wel ke volledig geslaagd was te noemen. Zaterdagmorgen werden er ver schillende festiviteiten voor de schoolkinderen gehóuden. Door de minder gunstige weersomstandighe den trok het buitengebeuren niet de verwachte grote toelqop, al was het geheel toch wel een sukses. De in de soos vertoonde film „Trinity en Sar- tana", een spannende avonturen film, werd door ruim 50, kinderen bijgewoond. Feestavond 's Avonds was er in de rekreatie- zaal van de camping Duinrand een feestavond waarvoor grote belang stelling bestond zowel van de zijde van de jongeren als van ouders van de leden van Big „S". Voor een geheel gevulde zaal ging de rock-musical „Big „S" 10-jaar (geschreven en gespeeld door Big „S" leden, met eigen teksten op be staande en zelf gekomponeerde me lodieën) rond acht uur van start. Een Big „S"-historikus leidde elke scène in, waarna deze volgde op het toneel, muzikaal ondersteund door de popformatie „Vol Schouwse Hoop". By binnenkomst in de zaal had een ieder een stencil gekregen waarop in het kort de verschillende scenes wa ren aangegeven. Het geheel was dui delijk voor de aanwezigen verstaan baar en het gebodene (de muziek, de teksten, decorwisselingen, belichting en het spel) werden bijzonder ge waardeerd. Enkele tekstfragmenten waren o.m. „Toe maar jongens de beuk erin ja vooruit maar lui zet 'm op we maken de mensen bewust dit wordt niet langer gesust vroeger thuis voor de buis nu soms de burgemeester boos, plukt hij maar een roos is er niets meer loos vooruit Big „S", wordt een grote soos en voor nieuwe generaties nog een hele poos". Staande ovatie Na afloop kregen spelers, speel sters, muzikanten en anderen die hadden meegewerkt aan het slagen van deze rock-musical „Big „S" 10- jaar" een staande ovatie van de zaal. Namens de aanwezigen sprak bur gemeester H. P. Ever wijn woorden van dank tot de groep Big „S" leden voor hetgeen zij op deze avond had den geboden. Na een pauze volgde het optreden van de bekende rock and roll for matie Smokey Bibob's Gang, die de zaal spoedig met zich mee kreeg. Na een half-uur liepen een 40-tal jon geren met een vetkuif rond en werd er gedanst dat de stukken er af vlo gen. Rock and roll-muzick heeft het al tijd goed gedaan in „Big S" en het was dan ook sinds jaren dat de zaal weèr helemaal gevuld was met twis tende en op rock en roll muziek swingende jongelui. Aan een toegift kwam S.B.G. niet onderuit. Een on vergetelijke dag voor „Big S". Zaterdag 20 januari (14.00 uur) is er in de rekreatiezaal van de Gere formeerde kerk te Haamstede een gezellige middag voor de bejaarden. Zaterdagavond aanstaande zal in de kantine van camping „Duinrand" een avond voor de donateurs wor den gegeven waarop ook ouders van leden en andere ouderen uit Burgh- Haamstede van harte welkom zijn. Een scène uit de musical met „dc burgemeester", een ouder en een jongere. Gouden jubileum Dezer dagen herdenkt de heer VV. J. v. d. Velde het unieke feit dat hij vijftig jaar werkzaam is in de tand artsenpraktijk. In al de Zierikzeese jaren is „tand arts v. d. Velde" voor de bevolking van stad en streek een begrip ge worden. De halve eeuw praktijk zal zowel in de kring van patiënten als in die van kollega's-vakgenoten be grijpelijke belangstelling krijgen, want „goud" - vooral in de sfeer van de vrije beroepen - is schaars geworden in Nederland. Ondanks het bijzondere karakter van zijn jubileum, stelt de tand-me- dikus er overigens prijs op. dat de mijlpaal in alle rust wordt gepas seerd, hetgeen echter - dachten wij - een „proficiat" op deze plaats toch niet behoeft uit te sluiten. Koffiebar Youth for Christ Zaterdagavond 13 januari is er weer een Koffiebar georganiseerd door Youth for Christ. Dit keer met een heel speciaal programma dat verzorgd wordt door Dingeman Coumou! Dingeman heeft voornamelijk be kendheid gekregen doordat hij mee speelde in het ensemble Dolce van Dijk. Zijn muziek bestaat uit: Re naissance en barok, luit en klassiek gitaar. De koffiebar wordt gehouden in de „Lichtboei" (met dank aan het Leger des Heils dat nog steeds hun gebouw aan Youth for Christ be schikbaar stelt). Iedereen is natuur lijk weer van harte welkom. Bejaardensociëteii Woensdagmiddag 17 januari be gint de UW met een sociëteit voor dames en heren,in de UW sociëteit aan het Kerkhof Z.Z. Momenteel worden al drie mid dagen, gehouden, maandag en don derdag. voor de heren en dinsdag voor de dames. De aanwezigen kun nen kaarten, biljarten, dominospe- lèn, handwerken en er wordt voor gelezen en bridge gespeeld. Nieuwe aktiviteiten kunnen met het bestuur besproken worden zoals- bijvoor beeld het oprichten van een bejaar den koor-. Op veler verzoek is de woensdagmiddag een gekombineer- de sociëteitsmiddag. Iedere middag zijn twee UVV-sters aanwezig om de koffie te verzorgen. Alle bejaar den zijn hartelijk welkom. Diefstal Woensdag 10 januari werd bij de Rijkspolitie te Zierikzee door S. M.- K., aangifte van een diefstal gedaan. Ontvreemd werden acht kluwen wol ter waarde van f 40,die uit een fietstas gehaald werden, terwijl het rijwiel even was neergezet. WESTERSCIIOUWEN Winnaars Appel-tekenwedstrijd 1978 Vorig jaar werd door Het Ivoren Kruis (de Nederlandse Vereniging voor Mond- en Tandhygiëne) in sa menwerking met het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen een „Appel-Tekenwedstrijd" georgani seerd. Inmiddels zijn de winnaars daarvan bekend geworden en ook op Schouwen-Duiveland zijn er prijzen gevallen. Het gaat om twee groepsprijzen (beide een 7e prijs) die in de wacht werden gesleept door de derde klas van de openbare basisschool ,,'t Staepel'of" in Renesse en „De Kir- reweie" in Burgh-Haamstede. Woensdagmorgen 17 januari vindt op beide scholen de prijsuitreiking plaats. Alle kinderen van deze scholen zullen bij die gelegenheid op appels worden getrakteerd, die per specia le „Appel-auto" worden aangevoerd. Per slot van rekening luidt het de vies: „Snoep verstandig, eet 'n ap pel." De uitreiking wordt verricht door de Stichting Schooltandverzor- ging Schouwen-Duiveland. De jury die de prijzen heeft toegekend stond onder voorzitterschap van tandarts L. J. Backer, bestuurslid van het „Ivoren Kruis". HAAMSTEDE Natuur- en Vogelwacht Op vrijdag 19 januari wordt door de Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland, een bijeenkomst ge organiseerd in de rekreatiezaal van de Gereformeerde kerk. Op die avond vertoont, de heer C. van 't Oever te Voorburg zijn fraaie na tuurfilm: „Meijendal". Voor tijd zie agenda. ZIERIKZEE. Op de plaats van het oude schoolgebouw aan het Kerk hof-zuidzijde zal in de toekomst het nieuwe belastingkantoor verrijzen. Dit pand doet thans nog dienst als onderkomen voor de jeugdsociëteit „Brogum". De Welstandskommissie heeft geen bezwaren tegen het her ziene ontwerp van de Rijksgebou wendienst voor de bouw van het be lastingkantoor. Bij het eerste ont werp werd door de welstandskom missie bezwaar gemaakt tegen een aaneenrijging van ramen in een be tonnen omlijsting. Het nieuzve ont werp voorziet in metselwerk met stalen ramen en houten kozijnen. De direkteur gemeentewerken de heer J. J. Louwerse liet weten de bouwvergunning van het gemeente bestuur binnen twee weken te ver wachten. In dit nieuw te bouwen belastingkantoor zal een koncentra- tie van de belastingdiensten van Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee plaatsvinden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) N.C.V.B. Dinsdag 16 januari zal in de rek reatiezaal van de Gereformeerde kerk weer een bijeenkomst worden gehouden van de NCVB afdeling Haamstede. Ds. L. de Wit uit Renes se zal deze avond spreken over het onderwerp Sapien Leven, Voor tijd zie agenda., (Vervolg van pag. 1) punten: - De vrouw als partner, - de vrouw als opvoedster en - de vrouw als burgeres. Op een drietal flappen aan de muur waren suggesties gegeven over de te bespreken onderwerpen, zoals: „Rolverdeling tussen man en vrouw", „Ouders en school", „Hoe lees ik de krant", „Wat gebeurt er op het ge meentehuis", „Vrouw en reklame", „Sociale Wetgeving", „Abortus", en „Alcohol en drugs", enz. Na een kennismakingsavond zul len de deelneemsters het te volgen programma bepalen en de onder werpen vaststellen, zodat men zich ook thuis hierop kan oriënteren. De werkgroep beschikt thans over zes begeleidsters voor de kursussen, te weten: Els v. d. Tuin (Schudde- beurs), Sonja Stam (Zierikzee), Ma rianne van As (Zierikzee), Lidy Doeswijk (Zierikzee), Anneke Tom (Noordgouwe), en Marijke v. d. Spek (Zierikzee). Gespreksgroep Tijdens de kursusbijeenkomsten zullen door middel van een ge spreksgroep persoonlijke ervaringen uitgewisseld worden en getracht worden een samenhang te ontdek ken tussen hoe het vroeger was, het nu is en hoe het worden moet. Ten tweede zal gewerkt worden met in formatie-materiaal van buitenaf, zo als inleidingen door begeleidsters of deskundigen. „De V.O.S.-kursussen hebben geen politieke binding, er zijn vrouwen met hele verschillende achtergronden en levensbeschouwin gen aan verbonden", aldus Els v. d. Tuin namens dé werkgroep. Naar aanleiding van een aantal vragen werd woensdagavond mede gedeeld, dat de begeleidsters van de kursussen driemaal een twee-daagse training hebben gehad in een vor mingscentrum in Aardenburg, zodat zij voor hun taak berekend geacht mogen worden. Verder werd gevraagd wat hel verschil is tussen een V.O.S.-kursus en een praatgroep. Men kwam tot de konklusie dat in een praatgroep voornamelijk persoonlijke moeilijk heden aan de orde komen, terwijl het bij een V.O.S.-kursus om meer algemene zaken gaat, waar vrouwen mee te maken krijgen. Kinderopvang Tenslotte zal worden nagegaan of er tijdens de kursusuren behoefte is aan kinderopvang en of dat gereali seerd kan worden. De vrouwen, die zich nu hebben opgegeven voor de V.O.S.-kursussen zullen binnenkort geïnformeerd worden over plaats en tijd van de te houden bijeenkomsten. Aanvullend kan nog vermeld wor den, dat de leeftijd van de deel neemsters sterk uiteen loopt. SCHARENDIJKE, 8-1. Op de te Scliarendijke gehou den presentatie-avond van de suh-riistriktsraarl Schou wen-Duiveland, heeft de heer L. J. Reijgersberg, dis- triktsbestuurder van de Hout- en Bouwbond van het C.N.V., ook gesproken over de Oosterseheldcwerken. De vakbond heeft al vier maal ge probeerd om te komen tot het instel len van een ondernemingsraad bq de Dosbouw, maar dc rcaktic was ne gatief. Van de Dosbouw uit wil men wel een overlegorgaan, maar dan missen die loden een stuk rechtsbescher ming, waarop zij door de wel op de ondernemingsraden kunnen terug vallen. De heer Reijgersberg sprak gietsel in de grote paalkoppen door de hoop uit, dat het vijfde gesprek positiever zal uitvallen. De spreker vond het een vreemde zaak, dat de staalkonstrukties voor de betoncentrale door Duitsers zal worden gemaakt, juist in een tijd van grote problemen in de metanl- sektor. IJzeren gietsel Zo zal ook het speciale ijzeren een Duitse onderneming worden uit gevoerd. Over deze zaken, waarvan de werkzaamheden in een beginsta dium verkeren, gaat een brief naai de regionale kamerleden. Ook vreest de heer Rr(Jersbrrg, dat van de afspraak met de Zeeuwse aannemers om geen werknemers weg te kopen, weinig terecht zal komen. Hij verwacht tussen de 30 en 45 procent prestatie-beloning, waarvan de Dosbouw de deklaraties aan Rijkswaterstaat, dus aan het rijk, zal presenteren. „De stormvloedkering zal best op tijd klaar zijn, maar wat die dan gekost heeft?", daarover waagde de spreker geen voorspel ling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3