Meer vrachtauto's maakten gebruik van de Zeelandbrug Ook regio-bewoners werden Het jaar van het kind J GELD NODIG Familiedrama te Tilburg Stakingen in Engeland Alle wegen in Nederland zijn glad Cijfers over 1978 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een glibberige morgen ffl loo hoirj A»A/i 1*11 Lr*#" In Ouwerkerk raakte vannacht om I ZIERIKEE, 6-1. Hel verkeer over de Zeelandbrug is in 1978 toegenomen in vergelijking inet 1977. Uil liet jaaroverzicht van de N.V. Prov. Zeeuwse Brug Maat schappij lijkt dat naar verhouding vooral vrachtauto's meer van de brug hebben gebruik gemaakt. De staging van het aantal perso nenauto's in 1978 ten opzichte van 1977 was 5,8 procent, die van het aantal lichte vrachtauto's 6,7 cn die van de zware vrachtauto's 7 procent. Het aantal personenauto's bedroeg vorig jaar 2.150.670 (in 1977: vrachtauto's in 1978 was opmerke- NEW YORK, 5-1. Het jaar 1979 is aan het kind gewijd - vooral de mil joenen onderkomen en zieke kinde ren in Afrika, Azië en Zuid-Amcn- ka. De aigemenc vergadering van de Verenigdq Naties proklameerde dit internationale jaar van het kind twee jaar geleden om de wereld op het lot van veel kinderen opmerk zaam te maken en nieuw leven in te blazen in de vele bijstandsprogram ma's die er voor kinderen zijn. 2.033.657). De passage van het aantal lijk: 157.894 lichte vrachtwagens le gen 148.042 in 1977. Voor de zware vrachtauto's waren deze cijfers resp. 97.733 en 91.301. De autobussen niet meegerekend zijn vorig jaar in totaal 2.408.297 voortuigen over de brug gereden, te gen 2.273.000 het jaar daarvoor. Positieve gevolgen Deze verkeerstoename heeft van zelfsprekend positieve gevolgen voor de tolopbrengsten. De inkomsten stegen met ruim 5 procent tot een totaalbedrag van f 7.8 miljoen. In 1977 ontving de PZBM f 7,4 miljoen aan tolgelden. Een ander rekord werd vorig jaar bereikt met het aantal motorfietsen. Voor het eerst sinds de openstelling van de Zeelandbrug passeerden 20.000 motorfietsen in een jaar de lo ketten (20.095). De toenemende be langstelling voor de motorfiets kan hiervoor een verklaring zijn. Dc wcektop voor personenauto's lag vorig jaar, in tegenstelling lot andere jaren, in augustus, toen in één week 69.620 auto's dc Zeeland brug passeerden. De wcektop in 1977 kwam uit op 68.335 personenauto's. De categorie bromfietsen, fietsen cft voetgangers gaf vorig jaar op- nifeuw een daling te zien. Gingen er iri; 1977 in deze categorie nog 34.602 weggebruikers over de brug, vorig jaar was dat cijfer teruggelopen tot 30.966 (min 10.5 procent). .Het aantal passagiers in touring cars over de Zeelandbrug is vorig jéjar ook gedaald, en wel met 1 pro cent. Met dit vervoermiddel gingen v&rig jaar 245.485 mensen de brug röer, tegen 247.956 in 1977. Advertentie Morgens gebeld *8 Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finiincicringskautoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Een zaak onmogelijk achten, is soms een manier een zaak on mogelijk te maken. Fuller REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: IJ sprei en wedstrijden in de regio 7IFRIK7.FF.SCHF, NIEUWSBODE Maandag 8 januari 1979 135ste jaargang Nr. 22434 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) BRUINISSE. Het gemeentebestuur van Bruinisse hield vrijdag jl. - voor het eerst in de parlementaire geschiedenis - de nieuwjaarsreceptie. Burgemees ter T. C. Hekman neemt hier de felicitaties in ontvangst van de nieuwe Z.N.-korrespondent, de heer G. v. d. Weele. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Lichte dooi overdag Veel bewolking met plaatselijk een bui; matige tot krachtige zuidweste lijke wind; minimumtemperaturen om het vriespunt, maximumtempe raturen rond 3 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperatuur: omstreeks 2 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZOiV- EN MAANSTANDEN 9 jan. Zon op 8.46, onder 16.48 Maan op 14.22. onder 4.56 Volle maan; 13 jan. (10.50). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 jan. 0.03 12.32 6.04 18.35 Springtij; 15 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-1. Het K.N.M.I. deelt mede: De aanval op de kou zorgde voor nogal wat ongerief. IJzel vormde zich op grote schaal, niet alleen in Nederland maar ook in het noorden van Duitsland. Een uitgestrekt lagedrukgebied bo ven het noordoostelijk deel van de Atlantische Oceaan voert in een wes telijke stroming warmere zeelucht het land binnen. In deze stroming zullen, nadat bet gebied met ijzel ge passeerd is, buien (waarvan sommige met sneeuw, het land binnendrijven, "fussen de buien door kan het opkla ren en boven de sneeuw kan de tem peratuur weer tot enkele graden on der nul dalen. Koud is het nog wel in noord- Frankrijk en zuid-Duitsland. met minimumtemperaturen van ongeveer min 10 graden. TT1 I Si 11 ft ii Tl uur zondagmiddag reed een auto be- lllv \J JL H.V' stuurd door C. v. d. B. uit Bruinisse in Burgh tegen een gevel in de West- ~1 "1 "Ij straat. De auto werd flink beschadigd 11 lift, 11 I It/ivl UvUl UTVl/ oul° uur D- K- uit Bruinisse in de sloot langs de Vissersweg. De auto werd licht beschadigd. ZIERIKZEE, 8-1. Heden maandag 8 januari, zal on getwijfeld een gedenkwaardige dag worden in de win ter 1978 1979. Het normale leven kwam vanmorgen vrijwel lam te liggen door ijzel, die straten en wegen in spiegelgladde banen veranderde. Na een week van \js en sneeuw kwam ons land zondag in de greep van de dooi. Omstreeks vier uur gis termiddag werd dit ook in deze regio merkbaar. Door opvriezende regen ondervond het verkeer al snel moei lijkheden. Een woordvoerder van de dienst Gemeentewerken in Zierikzee deel de mede dat de strooiwagens om streeks vijf uur zondagmiddag op weg gingen om de hoofdwegen en de route langs het ziekenhuis en daarna de zijstraten met zout te bestrooien. Het „strooipersoneel" bleef tot half tien gisteravond in touw. Vanmor gen om zes uur werd het werk her- TILBURG, 6-1. In Tilburg heeft zich zaterdag een familiedrama af gespeeld. In een woning aan de Vio- lethof troffen politiemensen aan het eind van de morgen de lijken aan van het gezin Moonen: man, vrouw en drie kinderen. Ook de hond van het gezin was gedood. Volgens een verklaring van de po litie heeft de 30-jarige A. J. Moonen in een vlaag van verstandsverbijste ring zijn vrouw, de 29-jarige M. A. Moonen-Zoontjes en zijn drie kin deren, twee, drie en vijf jaar oud, in nun bedden om het leven gebracht. Daarna heeft hij de hand aan zich zelf geslagen. De politie vermoedt dat de man overspannerl is geweest. Een buur man alarmeerde zaterdag de politie, toen hij 's morgens zag dat de heer I.loonen in de tuin van zijn huis zijn hond doodde. vat. daar de situatie aanzienlijk was verslechterd. In de smalle straten ondervond de strooiwagen enige moeilijkheden door geparkeerd staande auto's. Bij deze pekelwerk- zaamheden zijn vier mensen van ge meentewerken betrokken. Busdiensten Bij de vervoersmaatschappij Zuid- Wdst Nederland sprak men over een „noodsituatie". Zondagavond ver trok om kwart voor zes de laatste bus vanuit Zierikzee naar Burgh. In normale omstandigheden worden de diensten tot elf uur 's avonds voort gezet. Bij de ZWN kwamen gister avond vele telefoontjes binnen van mensen, die naar de vervoerssituatie informeerden. Vanmorgen omstreeks half zeven stond de telefoon rood gloeiend. Twee mensen werden in gezet om de nodige informatie te verstrekken. Voor de 'schoolkinderen was het vandaag de eerste dag na de Kerstvakantie. Velen waren zo verstandig niet naar de bushaltes te -komen in de veronderstelling, dat er toch geen bussen zouden rijden. Om kwart over acht vanmorgen vertrok de eerste bus van Haamste de naar Zierikzee. Normaal rijdt de eerste bus 's morgens om v\jf voor zes vanuit de Westhoek naar Zierik zee. Om kwart voor negen vanmor gen (twee uur later dan anders) werd naar Oude Tongc gereden. Pas om kwart voor tien konden de reizigers naar Goes vervoerd worden. Vooral de op- en afritten yan de Zeeland brug waren levensgevaarlijk. Bij de rijkspolitie kwamen veel meldingen binnen van slippartijen, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Adjudant J. Hoek man liet weten, dat de automibilis- t.en in deze situatie toch met een te hoge snelheid rijden. Omstreeks vijf Postbestellingen Op het werkeiland Neeltje Jans wordt gestrooid. De strooiwagens ko men over de baileybrug, die vrij goed berijdbaar blijkt te zijn. Direkteur van de posterijen in Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post gaf een toe lichting op de barre situatie betref fende de bestellingen. In de loop van zaterdag kwam op het postkantoor nog post binnen, die onder normale omstandigheden al bij de mensen be zorgd zou zijn. Een trein met post zakken voor Zierikzee stopte niet in Gces, zodat deze post met eigen ver veer in Middelburg opgehaald moest worden. Heden (maandag)morgen was de toevoer van post- en druk werk zeer gering. Over het uitvoe ren van de bestellingen kon de heer Van der Post niets definitiefs toe zeggen. „Het is voor de postauto's vrijwel niet te doen. De postbestel- lc-rs gaan vanmiddag wel op pad en we zullen wel zien hoever ze komen" aldus de heer Van der Post. Begrip Aan het eind van deze morgen liet de dienst Gemeentewerken nog we ten, dat men vele telefoontjes bin nenkrijgt van mensen, die melding maken van de gladheid. De dienst vraagt de bevolking van Zierikze? begrip op te brengen voor het feit; dat de twee strooiwagens niet overal tegelijk kunnen zijn. Omstreeks half twaalf vanmorgen begonnen de wa gens voor de derde maal zout te la den om vervolgens weer de route te gaan rijden. Er zal in deze situatie overigens snel verandering komen. Volgens een woordvoerder van de KNMI-dienst in Zierikzee zal de temperatuur lang zaam stjjgen en de vorst zal in het begin van deze week niet terugkeren. PEKING. De Amerikaanse pers bureaus UPI en AP hebben toestem ming gekregen een kantoor in Pe king te openen. Het is voor het eerst media een vergunning krijgen voor sinds de communistische machts overname in 1949 dat Amerikaanse het stationeren van een permanente korrespondent in Peking. DRIEBERGEN, 7-1. Alle wegen in Nederland z\jn glad. Er wordt wel fl'-nk gestrooid maar het effect ervan is weinig: als er na liet strooien weer wat ijzel valt wordt het wegdek weer spiegelglad. LONDEN, 8-1. Het Britse open bare vervoer is niet weer op gang gekomen na de ergste winterstormen sinds vijftien jaar of zondag kon digde zich een probleem aan waar mee Engeland vertrouwder is: sta kingen. In Noord-Ierland, Noord-Wales, het grootste deel van noordwest-Enge- land en de noordelijke helft van Londen is geen benzine te krijgen als gevolg van een staking door tankautobestuurders van oliemaat schappijen, die de benzinestations voorzien. Aldus de Alarmcentrale van de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie in Driebergen. Zij gé- looft dat men in Nederland gehoor heeft gegeven aan de vele waarschu wingen van de verkeersdienst van de afgelopen dagen,. Rond zeven uur waren er weinig verkeersdeelnemers op de weg waardoor het aantal aan rijdingen meevalt: vanaf vijf uur zondagmiddag hebben zich vijftien botsingen voorgedaan, waarbij 35. auto's waren betrokken. Daarbij vie len bij Driebergen drie gewonden. De verkeerscentrale heeft vanaf vijf uur zondagmiddag honderden telefoontjes gekregen waarin om ad- vies en informatie over de wegen werd gevraagd. In alle gevallen ad viseerde de rijkspolitie om alleen in zeer dringende gevallen de weg op te gaan. MADRID. Olie van de vorige week lekgeslagen Griekse tanker Andros Patria, waaruit zo een. 50.000 ton van de vloeistof is gelopen, heeft zondag de kusten en stranden van Galicië in het noordwesten van Spanje bereikt. ZIERIKZEE. Niemand is er zeker van, maar misschien is zo'n plaat dit jaar al niet meer te maken. Terwijl de schaatsers zich uitleven op de gracht, groepen vogels samen in een wak bij de Westbrug. Een beeld uit de winter van 1979. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1