ERIC DE NOORMAN Vliegveld Haamstede SUCCESJ ES STREEKNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN Hotel Café Restaurant Torenwog 1 - Fam. v. d. HULLE Vanaf 30 december tot nadere aan kondiging gesloten wegens interne verbouwing Wel geopend zijn we voor bruiloften en partijen e.d. Voor reserveringen kunt u bellen (01115) 1655, (01110) 4639 of 3600 Voor u allemaal: een gelukkig en voorspoedig jiieuwjaar. Diversen Spanningzoekers voor gelijk en wisselstroom. Meetbereik van 4,5 tot 380 Volt. Prijs f 19,75. Radio v. d. Berge, Zierikzee. Nieuwjaarskaarten van o.a. Anton Pieck en Rien Poort vliet bij Het Gesehenkenhuis in Renesse en Haamstede. Onderdelen voor wasautoma ten, stofzuigers, koelkasten, sanitair, enz. bij W. H. Ever aarts, Poststraat 2, Zierikzee IJshockey schaatsen, z.g.a.n., maat 45, pr. f 35,Telefoon (01112) 265. Gele Renault 4 L, b.j. 1977. Vaste prijs f 5.700,Km- stand 63.000. Tel. (01119) 684. Vuurwerk. Grootste sorte ring, laagste prijzen. Bij rij wielhandel P. v. d. Kassteele, Noordgouwe. Yamaha bromfiets, i.z.g.s. f 350,Keetenstr. 22, tele- 'foon (01110) 3639. Radiomeubel met platenspe ler, i.p.st. Prijs 175,Tel. (01110) 4282. HAAMSTEDE In memoriam Adjudant J. Stroo ln de Daniël de Hoed-kliniek in Rotterdam overleed op de leeftijd van 59 jaar, woensdag de adjudant der rijkspolitie en groepskomman- dant van Schouwen-Duiveland de heer Joos Stroo. Het personeel van de groep Schouwen-Duiveland van de rijkspolitie mist in deze komman- dant een man, die zoals de groep het zelf in een rouwadvertentie uitdrukt, „door zijn grote inzet en plichtsbe trachting een voorbeeld voor ons was". De heer Stroo werd in 1919 in Grijpskerke geboren. In 1939 ging hij in militaire dienst en in 1940 nam hij dienst bij de marechaussee, waar hij om politieke redenen werd ont slagen. De heer Stroo ging in het verzet en kwam na de bevrijding, op 5 december 1945 als wachtmeester te Meliskerke bij de rijkspolitie. In ok tober 1958 werd hij wachtmeester eerste klas in Wolphaartsdijk en in 1962 opperwachtmeester. In 1969 werd hij als plaatsvervangend groeps- kommandant overgeplaatst naar Kortgene en op 1 december 1973 kwam hij naar Haamstede als groeps- lcommandant van de toenmalige groep Haamstede. Na de samenvoe ging van de korpsen op 1 januari 1978 werd hij groepskommandant van Schouwen-Duiveland. De heer Stroo was verder instrukteur en examinator voor het politiediploma en in zijn vrije tijd een fervent sportvisser. Zo was hij voorts onder meer sekretaris van de Deltafedera tie en voorzitter van een hengel sportvereniging. Hij werd onder scheiden met het mobilisatie-oor- logskruis 1949. De teraardebestelling zal zaterdag plaats vinden in Haamstede. DREISCHOR Natuurmuseum Grevelingen In Dreischor is een begin gemaakt met een natuurmuseum. Op eerste en tweede kerstdag konden belang stellenden de door de heer H. Bax bijeengebrachte kollektie geprepa reerde dieren bekijken. Bij gebrek aan een goede ruimte op Schouwen- Duiveland werd begonnen in een schuur, die van binnen is opgeknapt en tot expositieruimte werd inge richt. De kollektie omvat nu al onge veer tweehonderd exemplaren die te zien waren aan de Welleweg 41. De organisatie houdt zich aanbevolen voor suggesties en aanvullingen voor het museum. NIEUWERKERK Kerstfeest zondagsschool Onder een grote, feërieke kerst boom vierde de zondagsschool op tweede kerstavond in de Ned. Herv. Kerk kerstfeest, een gebeurtenis waarvoor bijzonder veel belangstel ling was. De organisatie was in han den van hoofdleidster mevrouw Goudzwaard-Wandel en de jongere leidsters van de zondagsschool; het orgel werd bespeeld door de heer W. Wandel. Mejuffrouw Janny Hage vertelde het kerstverhaal, terwijl El- mie Bondeling in vrije-verhaalvorm voordroeg. De kinderen zongen een mooie serie kerstliederen en er was natuurlijk ook volop samenzang met de oudere belangstellenden. Zeventien kinderen verlieten dit jaar de zondagsschool, wegens het bereiken van de twaalfjarige leeftijd. Zij werden toegesproken door ds. Kolkert en als herinneringsgeschenk mochten zij kiezen uit een bijbel en een liedboek. De kollekte aan het eind bracht f 252,op. Op 7 januari a.s. gaat de zondagsschool voor de eerste keer in het nieuwe jaar weer open. OOSTERLAND Kerstwijdingsdienst OOSTERLAND. De aloude dorps kerk in Oosterland was op de avond voor het Kerstfeest, zondag 23 de cember, tjokvol toen er weer de jaarlijkse kerstnachtwijdingsdienst plaats vond. Voorganger was ds. J. Plante, en waaraan de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Vooruit gang Zij Ons Streven" medewerking verleende, onder leiding van de heer Zuidgeest. Het kerkorgel werd bespeeld door de heer W. de Raad. Een en ander geschiedde aan de hand van een liturgie. Nadat het koor gezongen had het lied „Kom in mijn hart", kwam het votum en de zegengroot, waarop allen zongen Ps. 118 1, 5 en 10. Hierna ging de pre dikant voor in gebed. Het koor zong hierna een tweetal liederen. De eer ste Schriftlezing was Jesaja 9 1-6, waarop allen Gezang 145 zongen. De tweede Schriftlezng was Lukas 2 :1 -7. Hierna door het koor enige kerstliederen, waarop ds. Plante een kerstmeditatie uitsprak, naar aan leiding van het kerstgebeuren," waarbij hij de nadruk legde op de nederige geboorte in de stal, en het welbehagen in mensen die God hiermee tentoon spreidde, voor een wereld verloren in schuld. Allen zongen hierna Gezang 10 1, 4 en 5, waarna dankgebed door de voorgan ger. Het koor zong hierna nog twee liederen. Hierna sprak de voorgan ger de slotzegen uit en zong men tot slot nog staande de bekende Enge lenzang „Ere zij God", Het was een sfeervolle kerstwijding in dit late uur in Oostcrlands Hervormde kerk. Kerstfeest kleuterschool De Openbare Kleuterschool, vierde de vorige week het kerstfeest in de schoollokalen aan de van Abeele- Straat. Om wat meer profijt van kaarslicht te hebben vierde men dit feest bij avond in de school. In elk der lokalen brandde de kerstboom, en ook voor elk kind een kaars in een zelfgemaakte kerststukje. Er werd.een Kerstverhaal verteld en de kleuters zongen verschillende kerst liederen. Hierna ving een broodmaal tijd aan die bestond uit kadetjes, krentebollen, chocolademelk en een mandarijntje. Na nog een paar kerst liedjes gezongen te hebben was het weer tijd voor de kinderen om huis waarts te keren. Het was voor de kinderen een bijzonder gezellig feest waarvan ze echt genoten hebben. Al leen al het feit, dat ze nu eens bij kunstlicht in de avond naar school moesten komen vonden ze al fantas tisch. Kerstviering zondagsschool Op de middag van de Eerste Kerstdag heeft de Hervormde Zon dagsschool „In dienst der Kerk" al hier het kerstfeest gevierd in de kerk aan het Torenplein. Na orgelspel door Marco van 't Hof, sprak de leider, de heer Peter Beije, een welkomstwoord tot de kinderen en verdere belangstellen den. Gezongen werd hierop Gezang 134 1 en 2. Nadat Joke de Ronde en Leo Stoutjesdijk een dialoog uit voerden, zong men Gezang 138 1, 3 en 4, waarna Wilma van den Bos het gebed uitsprak. Gezongen werd verder „Exodus". De leidster, Rianda Dalebout, liet een vijftal kinderen een kaars aan steken, waarbij deze een liedje ten gehore brachten. Wegens ziekte van Jannie Boogert vertelde Wilma van den Bos het. kerstgebeuren uit Lu- kas 2 1-20. (Hierop zong men „Nu zijt wellekome". In de pauze, die nu kwam werden kerstkransjes uitgedeeld. Het vrije kerstverhaal, getiteld „Het Kerst feest van Peter en Paul" werd ge bracht door Betsie Poelman-van Leeuwen. Harm ten Klooster ging voor in gebed. Peter Beije nam ver volgens afscheid van 13 leerlingen, die de school gaan verlaten met uit reiking van een kinderbijbel of een liedboek. Men zong verder „De her dertjes lagen bij nachteVerder speelde Marco van 't Hoff op het kerkorgel met begeleiding van een koperensemble, bestaande uit Janita Braber, Jolanda van der Maas en Erna Verstraaten. Ten slotte sprak de leidster, Betsie Poelman-van Leeuwen, een dank- en afscheids woord voor deze zo goed geslaagde kerstfeestviering van de Hervormde Zondagsschool. s Schoolblad De schoolkrant van de Openbare Kleuter- en Basisschool opent met een stukje van hoofdleidster me vrouw Van Westen-van Dongen waarin zij onder meer meldt dat de school momenteel 47 kleuters telt en er nog vier in aantocht zijn. Vervol gens een verslag van de ouderavond door een moeder van één der kleu ters, evenals een verslag van het Sinterklaasfeest. Voordat de sektie van dc basisschool aan bod komt, vinden we nog een versje en enige kleutertekeningen. Schoolhoofd, de heer P. T. Bolken baas, schrijft over de schoolmelk- voorziening en meldt elders dat mo menteel 151 leerlingen de school be zoeken. 1-Iij meldt eveneens hel be sluit van de gemeente de zuidkant van het schoolgebouw (Dr. Schutter straat) van zonwering te voorzien. Uit het schoolblad van 30 maart j.l. (het orgaan van de ABOP) werd een artikeltje gelicht over het televisie kijken door schoolgaande kinderen on de gevolgen daarvan voor die kin deren. Het blad is voor de rest ge duld met werkstukjes (op het platte vlak uiteraard) van de leerlingen. BRUINISSE Kerstfeest zondagsschool De reeks van kerstfeestvieringen te Bruinisse werd maandagmiddag besloten met het traditionele kerst feest van de Zondagsschool die al meer dan 100 jaar bestaat. De kerk was goed bezet met ouders en be langstellenden toen de heer S. de Koning, de bijeenkomst opende met het lezen van Schriftgedeelte en de aanwezigen welkom heette. Het kerstverhaal werd verteld door de heer W. Verwijs terwijl mej. A. Verspoor een vrije vertelling ten beste gaf. De middag werd verder gevuld met zang" en aan het eind de gebruikelijke traktatie en het Kerst boekje. Aan twaalf kinderen, die de Zondagsschool verlieten werd door ds. R. H. M. de Jonge, een bijbeltje uitgereikt. Kerst-attenties De diakonieën van de Hervormde Gemeente, de Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Gemeente in Nederland te Bruinisse hebben hün daarvoor in aanmerking komende leden (bejaarden en zieken) ook dit jaar weer bedacht met een goed ge vuld kerstfruitbakje. Wegens het lage aantal bejaarden lag de leef tijdsgrens voor de Hervormden bij 80 jaar, voor de Gereformeerden bij 70 jaar. De jeugdverenigingen zorg den weer voor het kerststukje dat zelf gemaakt wordt, voor 2ieken en bejaarden. Ook voor de bewoners van „In 't Opper" was kerstmis 1978 weer een dag waaraan in woord en daad werd herinnerd. Koop-ruil-vergaderingsavomf De postzegelverzamelaars van Bruinisse, georganiseerd in de afde ling Bruinisse van Philatelica, G. J. Peele, houden donderdagavond .4 ja nuari weer hun koop-ruil- en ver gaderavond in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Er is nu een belang rijke veiling van diverse kavels, met veel mooi goed. Er zal weer, van al lerlei te koop zijn. Voor tijd zie agen da. IJspret De ijspret is voor het jaar 1978 wel definitief bekeken, maar juist voor de kerstdagen werd door de jeugd van Bruinisse op de oude ijsbaan, tussen Deltastraat en Rijksweg, toch v/el heerlijk een paar dagen ge schaatst. De „rooie haan" in de kerstboom Zaterdagavond 6 januari zal op de kadé een kerstboomverbranding plaatsvinden, waarvoor men tot een uur voor aanvang zijn boom kan in leveren. (Zie verder agenda). Jeugdfilms Dinsdagmiddag 2 januari wordt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een filmmiddag voor de jeugd ge houden. Het programma bestaat uit een hoofdfilm en vier tekenfilms. Ouders die met hun kinderen mee komen hebben gratis toegang. Vergadering NCVB De NCVB afdeling Bruinisse kwam vorige week donderdag bijeen voor de kerstvergadering. Deze avond werd begonnen met het zingen van de verzen 1, 5 en 7 van Gezang 10, waarna presidente mevrouw De Groot-Fluit voorging in gebed. Zij las hierna bijbelgedeeltes uit Lukas 2 en 1 Johannes voor waarna zij me- diteerd over „Hoe vieren we in 1978 het kerstfeest'. Nadat allen waren verwelkomd werd het woord gegeven aan me vrouw Meeuwse uit Kloetinge, die voor kerstdeklamatie zorgde. Naast gedichten las ze ook verschillende verhalen voor. Tussendoor werd er enkele malen pauze gehouden, waar in chocolademelk werd geschonken. Na afloop dankte de presidente haar voor haar medewerking en werd de bijeenkomst besloten mei dankgebed en samenzang. Prijzen van vogelliefhebbers De eerste klas van de openbare ba sisschool te Bruinisse heeft een eer ste prijs gewonnen,en wel voor zijn aandeel in de versiering van de vo rige week gehouden tentoonstelling door Vogelliefhebbersvereniging „De Kolibrie". Individuele prijzen won nen Debora de Geest en Kees Hoo- gerwerf uit de tweede klas van deze school. Wellicht mag worden opgemerkt, dat dit initiatief van De Kolibrie om kinderen te stimuleren in hun krea- tiviteit navolging verdient. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ASSEN: Het hoofdbestuur van de Zuidmolukse eenheidsbeweging Ba- dna Persatuan heeft een brief aan premier Van Agt gestuurd, waarin de Nederlandse regering opnieuw aansprakelijk wordt gesteld voor „het niet tot zijn recht laten komen van het Zuidmolukse zelfbeschik kingsrecht". AMSTERDAM. In november werd bij de Bondssppaarbanken op spaarrekeningen f 725 min. inge legd en f 731 min. terugbetaald, zo dat een ontsparing ontstond van f 6 min. Dit was aanzienlijk slech ter dan vorig jaar november toen een overschot van f 37 min. werd gemeld. DEN HAAG. Minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhy giëne heeft in de memorie van ant woord op zijn begroting aan de Eerste Kamer geschreven dat de wet geluidhinder 6 a 7 jaar na plaat sing in het staatsblad in werking zal moeten zijn. DEN HAAG. Traditiegetrouw heeft koninging Juliana op eerste kerstdag voor de NOS-radio en de Wereldom roep een Kersttoespraak gehouden. In haar rede haakte de koningin in op het feit dat 1979 door de Verenig de Naties is uitgeroepen tot het jaar van het kind. DEN. HAAG. De vier bemannings ledèn van de Panamese kustvaarder Narenc zijn in de nacht van donder dag op vrijdag gered, nadat hun schip in brand was geraakt. De Na renc drijft zo'n veertig mijl ten wes ten kvan Den Helder. GELEEN. Twee met integraalhel men gemaskerde mannen hebben bij een overval in Geleen 61.000 gulden uitgemaakt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Uitgebreide wolkenzones, waardoor (perioden met regen voor komen,-blijven het weer in ons land bepalen. Vanuit het zeegebied ten noorden van de Azoren dringen deze slechtweergebieden regelmatig door tot over west-Europa. In dit gebied is de afgelopen dagen dan ook vrij veel regen gevallen. Daarbij wordt zachte lucht aangevoerd. Boven noord-Europa handhaaft zich een gebied met hoge barometer standen. In deze streken komt stren ge tot zeer strenge vorst voor. In de omgeving van Moskou vx*iest het 's nachts ongeveer 20- graden en in midden Finland dalen de tempera turen op sommige plaatsen tot 35 gi-aden onder nul. Een zóne met temperaturen rond het vx-iespunt en plaatselijk sneeuw val, die woensdag vlak ten noorden van ons land lag, is tijdelijk wat te rug gedrongen tot midden Denemai*- ken en het noorden van de DDR. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 27-12. Aanvoer totaal 2987, slachtrunderen 420, gebiruiks- vee 239, graskalveren 11, nuchtere kalveren 1153, varens 584, biggen 21, schapen en lammeren 530, bokken en geiten 29. Prijzen per g: Stieren le f 7,60- f 8,20, 2e f 7,25-f 7,45; vaarzen le f 7,10-f 7,70, 2e f 5,70-f 6,25; koeien le f 6,20-f 7,70, 2e f 5,65-f 5,95, 3e f 5,35-f 5,50; woi'stkoeien f 4,50- f 5,90; extra kwaliteit dikbillen f 9,00-f 14,50; nuchtere slaehtkalve- ren f 1,25-f 2,20; slachtzeugen f 2,10 -f 2,20. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien f 1600-f 2925; vax*e koeien 1' 1275-f 2025; pinken f 1225-f 1650; graskalveren f 750-f 1075; nuchtere kalveren voor fok en mesterij rood bont f 430-f 625; zwartbont f 385- f 520; schapen f 170-f 230; lamme ren f 190-f 240; geiten f 25-f 100. SCHEEPVAART Acila, 23-12 van Dux*ban naar Mom basa. Amersfoort; 24-12 te Barelona. Diloma, 27-12 van Teesport naar Le Havre. Macoma, 24-12 van Bonny naar Rot terdam. Onoba, 25-12 van New Yoi'k naar Cardon. Gndina, 26-12 150 oost Ceylon naar Huil. Aldabi, 24-12 te Salvador Alnati, 21-12 van Rotterdam naar Antwerpen Onoba 22-12 te Northpost KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te 't waal en Honswijk (toez.): J. A. Woudenberg, kand., Maarssen; te Zoetermeer (nieuwe 5de predikantsplaats): F. C. M. Roo- denburg, Middelbui'g. Benoemd voor de pastoi'ale bege leiding van blinde bejaarden in het Heni'iëtte-paviljoen van Sonne- heerdt te Ermelo: E. E. de Looze, emeritus predikant, aldaar. Aangenomen naar Hellendoorn Joh. Kortleve, Driebei-gen; naar Goedereede: M. Aangeenbrug, kand., Heukelum, die bedankte voor Aal- bui'g, Brandwijk, Den Bommel, Eemnes-Buiten, Goudswaax'd, Ha- gestein, Kamperveen en Oude Ton- ge; naar Arnhem: C. van den Bei'g, Sellingen; naar Hoogeveen: J. van Hartingsveld, Deventer. Gereformeerde Kerken Beroepen te Hai-kema: G. J. v. d. Linde, Oude Pekela. Aangenomen naar Werkendam: N. W van den Hout, Heerenveen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Langerak in kombi- natie met Gorinchem en te Onnen: R. de Graaf, kand., Kampen; te Grijpskerk-Niezijl (in kombinatic): J. G. van der Hoeven, kand., Gro ningen. Examens: Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagden voor het kandidaatsexamen The^o- gie: de heer C. Kloijn, Telemann- straat 183, 8031 KE Zwolle; dc heer G. Riemei', Utrechtseweg 228, 3812 ET Amersfoort. Voor het doctoraal examen Theologie (nieuwe stijl): de heer F. J. van Hulst, Lueernehof 18, 8308 BE Nagele (N.O.P.). Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Middelburg: A. van der Veer, Zwolle; voor Emmcn: G. Bijkerk, Enschcde-Oost; voor Den Haag-West: H. van der Schaaf. Dordx-echt-Zuid; voor Groningen: A. W, Drcchslcr. Haarlem-Noord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen le Aalst: A. Moerker ken, Nieuw-Beijcrland. Bedankt voor Katwijk aan Zee: W. Hage, Rotterdam; voor Middel burg-Zuid: J. Kaï-cns, Ophcusdcn; voor Enkhuizen: J. Kni-cls, Werken dam; voor Hilversum: C. Wisse. KootWijkerbrook; voor Groningen: J. van Haar en, Amersfoort. Ds. W. L. Jens overleden Tc Breda overleed, geheel onver wachts op 65-jarige leef lijd, dc emeritus predikant van de Neder landse Hervormde Kerk, ds. W. L. Jcns. Ds. Jcns diende de Hervomde ge meente van Dreischor van 1943 tot aan de oorlogsevakuatie. De rekreatie op Schouwen-Duiveland In de Ziei'ikzeesche Nieuwsbode van nxaandag 18 december 1978 staat onder de kop „ongefundeerde kri tiek" de volgende uitlating van bux-- gemeester De Meester: „wij willen Zierikzee niet uitleveren aan een wilde rekx'ealie-ontwikkeling. In sommige publikaties wordt die in druk gewekt en natuui'lijk dx*aaft ook een bekende Brouwse natuux-be- schermer op, onder wiens oog echter wel de hele noox"dkant van Brou wershaven is verknoeid en nu meent hij Zierikzee te moeten kapittelen." Ik heb enige tijd gewacht met hierop le reagex*en, aangezien ik vast ovex-tuigd was dat de gemeentebe stuurders van Bi'ouwex'shaven dit wel zouden doen. Het is immers zo dat de heer De Meester in zijn mededeling dat de hele noox'dkant van Brouwershaven verknoeid is, de gemeenteraad van deze plaats eens flink kapittelt (juist wat hij de heer Jansen verwijt t.o.v. Zierikzee). Het Zeeuws Coördinatie-ox"gaan en de Vogelwacht hebben, met mede- wex-king en instemming van hun be stuurslid en voox-zitter, de heer Jan sen, alles gedaan om deze verknoei ing te voox-komen. Maar de bezwaai"- schriften zijn, zowel door de gemeen- teraad als G.S., ongegrond vex-klaard en wachten nog steeds op de uit spraak vaxi de Kx-oon. Gelukkig is er voor de natuurbeschermers in onze regio een lichtplmtje in de verkla- z-ing van de heer De Meester: nl. dat er eindelijk eens een bux-gemeester is die durft toe te geven dat er een ge deelte van ons mooie schiereiland verknoeid is t.b.v. de rekreatie. Hopelijk zal dit in de toekomst ook van invloed zijn op de ontwikkelin gen in en om Zierikzee. Verder is het een bewijs dat de na- tuurbeschermingsox-ganisaties nog aktievcr moeten zijn om verdere vei'knoeiing van natuur en landschap op Schouwen-Duiveland le voorko men. Natuurlijk ben ik het helemaal eens met het ingezonden stuk van de heer de Kx-aker in de Nieuwsbode van 21 december 1978 over ditzelfde onderwerp. Met dank voor de plaatsing, P. M. VAN DALSEN Bouwmansweg 5 Haamstede Voor 40 jaar ZIERIKZEE. Dc Minister van Wa terstaat heeft van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen op Schouwen-Duiveland bericht ontvangen dat de Hoofdingenieur, Directeur van dc Provincialen Wa terstaat opdracht is gegeven met bekivamen spoed een plan te ont werpen tot verbetering van den weg Zierikzee-Zvpe. ADVERTENTIE. Kerstartikelen Fondant kerstkransjes 2 ons 25 cent, fondant poolsterren 2 ons 25 cc»f, chocoladbringen 1' ons 25 cent, slingers 25 cent per stuk. NOORDGOUWE. Op het terrein le Sclniddebeurs verkregen door af graving van den dijk cal vanwege dc gemeente beplanting worden aangebracht. Bestaande uil 2 rijen bo omen waartusschen een paar gióejien heesters voor onderbeplan- ling. DREISCHOR. Naar wij van be voegde zijde vernemen, bestaat het voornemen, het 50-jarig bestaan i>an de Vlassersbond „Luctor el Emergo" ahier niet onopgemerkt roorbtj le laten gaan, doch op Vrij dag 23 December in de zaal van Slager enigszins feestelijk te geden ken. BRUINISSE. De kantoorhouder der PTT alhier ontdekte dezer da gen in dc brievenbus tusschen de daarin gedeponeerde poststukken eenigc bankbiljetten. De rechtmati ge eigenaar kan ze, wanneer hij aannemelijk maakt dat hij de eige naar is, terug bekomen. ADVERTENTIE. Ontvangen: Nieuwe kastanjes 24 cent per pond, gezouten pinda's 6 cent per ons. Voor H.H. caféhouders bij kwantum extra prijs. De Zivarte Piraat 54. „Eerst deze kerels wegwerken," beslist Eric. Haastig slepen ze de schildwachten tussen twee roeiboten doen hun een prop in de mond en binden hen met hun eigen riemen. Inmid dels heeft dc Noorman razendsnel nagedacht cn met een tevreden knikje wenkt hij zijn metgezellen. Voorzichtig sluipen zij langs de rotswand in de richting van de burcht. Hier en daar bx-and licht, maar dc stilte vertelt hun. dat de bewoners zich te rusten hebben begeven. „Kom snel", fluistert Eric," hier om de hoek bevinden zich de kerkers. Houdt je ogen cn oren goed open". Terwijn Svein on Harm de Deen een oogje in het zeil houden, roept Eric voorzichtig Axo. Het duurt even voor hij een slaperig antwoord krijgt, maar wanneer de ongelukkige boog schutter hoort, wie hom daar roept, is hij in eens klaar wakker. „Maak zoveel leven als je kunt." fluistert Eric. Dan haast hij zich naar de kerker van de drie krijgers van Voron en herhaalt zijn bood schap. Nog voor zij zich goed en wel uit de voeten kunnen maken, breekt er een oorver dovend kabaal los, waaraan Axe, die door het dolle heen is. nu hij weet. dat Eric in zijn na bijheid is geen gering aandeel heeft. In span ning wachten Eric en zijn twee makkers het verloop van dc dingen af. Een slaperige stem uit de burcht schreeuwt om stille. Met ver dubbelde kracht zetten de gevangenen op nieuw een hels koor in en gnuivend stoot Eric Svein aan, als dc poort van de burcht open vliegt. „Zo gaat-ie goed." grijnst hij. terwijl hij de gestalte van de forst krijger gadeslaat, die - geheel volgens Eris plan - met driftige stap pen cn luid vloekend op de kerkers toebeent, om dc herriemakers hardhandig tot dc orde te brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7