„Brogum" houdt „huiskoncert" op Tweede Kerstdag Dames speelden biljart te Burgh Kerstprestatieloop bij Westduin Kaping in V.S. geëindigd ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS De hoge landbouwproduktie De (te) dure medicijnen Uitstel voor onverzekerden 6 ZIERIKZEE. 21-12. Op tweede kerstdag opent jeugdsoos „Brogum" 's middags zijn deuren voor een „huiskoncert", dat door de enkele maanden geleden geformeerde groep DelRose (uit Den Haag e.o.) gegeven - zal worden. In DelRose spelen zes muzikanten met een „verleden" en dat wil in dit geval zeggen, dat zij afkomstig zijn uit meer of minder bekende groepen uit een vroeger zalencircuit. Tony de Queljoe is in deze kontreien wel de bekendste figuur; hij speelde als gitarist in ondermeer Dragon Fly, Stamp 'n' Go en - korte tijd - in Brainbox. Zijn „maat" uit de Stamp, n' Go-periode Bob Dessauvagie, die ook in Bobby's Children speelde, lichtte samen met bassist John Dar- reno (Les Baroques, Bismarck, Is land) de groep DelRose op. Bob is -.ot nu toe ook de stuwende kracht van de groep. Van de overige leden is drummed Elout Smit - voormalig leraar tekenen - afkomstig uit Ame rican Gypsy, Bobby van den Berg is een nieuwlichter en leadzanger percussionist Henk Libanon schijnt fot nu toe alleen furore te hebben gemaakt door zijn achternaam. Sound Het repertoire van de groep bestaat oor het grootste gedeelte uit eigen nummers in het latin-rock-idioom. Soul-, funk, en r b-invloeden zijn cok te bespeuren, terwijl ook wat raggaes worden gespeeld. Op de bühne is de uitvoering van de num mers vaak wat „fel"; de „cross DelRoseeen 'nieiho b.iihne-ver- schijnsel. talks" lussendoor zijn min of meer kenmerkend voor de presentatie. Hoewel DelRose vooralsnog een c-chte „live-groep" is, lijkt een plaat opname in de nabije toekomst niet onwaarschijnlijk. „Alles Mis" in aktie BURGH, 21-12. De biljarisport op Schouwen-Duiveland wordt niet al leen door heren, maar ook door een aantal dames aktief beoefend. Drie jaar geleden besloten een aantal da mes te Nieuwerkerk over te gaan tot het oprichten van een dames-biljart- klub welke de veelzeggende naam Alles Mis" kreeg. Eigenlijk geheel onverwacht kwa men deze week heel wat puzzels bij de redaktie binnen. Voor diegenen die ondanks de drukte van de ko mende kerstdagen nog wat vrije tijd kunnen vinden volgt, hieronder weer oen nieuwe opgave. Eerste prijs De heer N. J. de Jonge Kloosterweg 16 SCHUDDEBEURS Tweede prijs De heer J. den Hengst Zevengetijstraat 8 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. zuster; 6. ga rage; 11. radijs; 13. reder; 14. GT; 16. kelp; 17. even; 18. hg; 19. air; 21. Leerdam; 23. roe; 24. nauw; 2é. sliet; 27. poel; 28. gries; 30. den; 31. broers; 32. agent; 34. trema; 35. mooi: 36. wees; 37. knoop; 40. 'lepel; 43. gloed; 44. bof; 46. lager; 48. x-ood; 49. koran; 51. sela; 52. oer; 53. jatagan; 55. lip; 56. St.; 57. tape; 58. Oder; 60. e.p.; 61. pover; 62. terug; 64. elftal; 65 rommel. VERTICAAL: 1. zijgang; 2. Sr.; 3. tak; 4. edel; 5. rijles; 6. gevat; 7. adem; 8. ren; 9. ar; 10. Engels; 12. speld; 13. reden; 15. tiara; 18. hoera; 20. ruig; 22. riet; 23. roem; 25. wee moed; 27. poespas; 29. snood; 31. breel; 33. top; 34. tel; 37. kloet; 38. Noor; 39. bora; 41. egel; 42 lelie; 43. grosse; 44. boter; 45. fagot; 47. rap pel; 49. kapel; 50. nader; 53. Java; 54. Nero; 57. tot; 59. rum; 61. p.f.; 63. G.M. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. hemelli chaam; 4. niet fraai; 8. boom; 11. lang en slank; 13. stof met hoge glans; 15. klaar, gereed; 17. dwaas; 18. kloosterzuster; 19. file; 20. kleve rige lijmstof; 22. zonder moed; 24. landmaat; 25. zangstem; 26. deel van een schuit dat als woning dienst doet; 28. plaats op de Veluwe; 30. vogel; 32. tot lijn poeder gemalen graan; 33. hemelsblauwe kleur; 35. witte plek op het voorhoofd van donkerharige paarden; 37. van ge ringe dichtheid (b.v. van lucht; 38. vocht dat zich in vruchten bevindt; 40. zangstem; 42. militaire rang (afk.); 43. lichaamsdeel; 44. rivier in Rusland; 45. eerstkomende (afk.); 47. lange, smalle, platte sneeuvvschaats; 49. wandversiering; 51. per adres (afk.); 52. stad in Italië; 54. vorm waarover de schoenen worden ge vormd; 57. god der liefde (mytholo gie); 59. tegenslag; 61. bladplant; 62. stoel zonder leuning; 63. metaal; 64. zoogdier; 66. muzieknoot; 68. scheepsvloer; 70. muzieknoot; 71. straftoestel in vroegere jaren; 72. lidwoord; 74. chemisch symbool; 75. gegoten loden korrels waarmee wordt geschoten; 77. spuitwaterfles; 79. deel van een boom; 80. gezel schapsspel; 81. voortreffelijk. VERTIKAAL: 1. fijngekorven ta bak voor sigaretten; 2. bijwoord; 3. bevroren dauw; 4. kleur; 5. land bouwwerktuig; 6. verfrissende lek kernij; 7. rank vaartuigje; 8. drank; 9. voorzetsel; 10. kleur; 12. uitwen dig geneesmiddel; 14. omwenteling; 16. vis; 19. losgeraakte draad van een weefsel; 21. afgemat; 23. hoofd deksel; 24. mannelijk dier; 25. dans partij; 27. schoenmarkerspriem; 29. gegraven diepte; 31. kloosteroverste; 32. hoofddeksel; 33. maand van het jaar; 34. zichzelf voortstuwend pro jectiel; 36. oogziekte; 39. vaartuig; 41. lang, dun en smal stuk hout; 46. afschrift; 47. wijnsoort; 48. blad pa pier; 50. plaaggeest; 51. kaartspel; 53. onbepaald voornaamwoord; 55. ratelpopulier; 56. schutsluis; 58. in houdsmaat; 60. heining van struik gewassen; 62. kleverig, plakkend; 63. bloeiwijze; 65. de gezamenlijke ede len; 67. staat in de V.S.; 69. hoofd bestanddeel der metselspecie; 71. mannelijk schaap; 73. hoogste i)unt; 75. uitroep; 76. soort onderwijs (afk.); 77. sint (afk.); 78. op het ogenblik. In het winterseizoen wordt in ho tel „De Meebaal" op de'woensdag avonden de klubavonden gehouden. De meeste dames hebben een echt genoot die eveneens de biljartsport beoefend, "maar 'toch 'niet allemaal. Dat de leeftijd hierbij geen rol speelt bewijst het.feit dat h'èt jong ste lid 19 en het-oudste lid 65'jaar is. Het oudste lid is de ook in de wan- welsport webekende Jans Lodewijk- de Witte, die in de biljartsport zeer beslist haar „mannetje" nog staat. Vorig jaar werd door de biljart vereniging „Onder Vrienden" naast de bestaande heren-afdeling ook een dames-afdeling opgericht. Door een aantal dames wordt nu ook in café-restaurant „De Westhoek" ie dere woensdagavond gedurende het winterseizoen de biljartsport aktief beoefend. Wedstrijd In café-restaurant „De Westhoek" te Burgh speelden beide verenigin gen een vriendschappelijke wed strijd tegen elkaar, waarbij het team van „Onder Vrienden" met 16-4 aan het langste eind trok. Door de da mes werd zeker niet met minder in zet gestreden dan dat dit bij de he-' ren het geval is. Zowel voor de wirtnaressen als de verliezers was er een beker be schikbaar gesteld. De uitslagen: Matie Krijger-Truus de Bfuin 2-0; Nelly Bakker-Miep Aandewiel 2-0; Leny. v. d. Weel- Henny v. d Werf 2-0; Nelly Bakker- Corry Lems 2-0; Maat Kort-Miep Aandewiel 0-2; Janna Bliek-mej. Stoutjesdijk 0-2; Cora Quaak-Truus Reder 2-0; Dien Klapwijk-Jans Lo- dewijk 2-0; Marijke v. d. Zande-me- vrouw Snoek 2-0. De hoogste serie, 5 caramboles, werd gescoord door Dien Klapwijk van „Onder Vrienden". AMSTERDAM, 21-12. Een van de oorzaken waardoor de Nederlandse landbouwproduktie sinds 1960 in alle selctoi'en toeneemt, is de onvoldoende beloning die de agrarische onderne mers krijgen voor hun ingezette ver mogen, hun ax-beid en hun onderne- rningsrisico. De produktiestijging ziet men geregeld in rundveehouderij en intensieve veehoudei'ij, terwijl in de akkerbouw en de bloementeelt on der glas dezelfde tendens heerst. Drs. G. van den Berg, px-esident- direkteur van de topcoöpefatie Ce- beco-Handelsx-aad, zei dit in de don derdag te Amstei-dam gehouden al gemene vergadex*ing. DEN HAAG, 21-12. De Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen moet dure medicijnen niet langer vergoeden als goedkopere, alterna tieve geneesmiddelen voor handen zijn. Dat zou vele miljoenen guldens op de kosten in de gezondheidszorg bespai'en. Dat zegt het Konsiunexxlen Kon- takt in een donderdag uitgegeven verklaring. Volgens de organisatie schrijven artsen uit gemakzucht vaak dure geneesmiddelen voor, terwijl ze bekend zijn met goedkopex*e equiva lenten van deze medicijnen die px*e- cies dezelfde werking hebben. f 25,naar 1' 30,Meeropbrengst in 1979 f 1600,Een eenvoudig x-e- kensommétje leert dan dat er in Bruinisse ruim 300 van deze vier voeters rondlopen (en hun behoefte doen) og op iedere drie geziixnen één hond. Elke wet kent zijn mazen. Omdat een aantal zomex'woningen in eexi verhuur pool is ondex'gebracht, zijn de bewoners of eigenaren van deze woixingen vrij van woonforensenbe- iasting. Rechtspei-sonen (de verhuur- pool) kunnen niet in de woonforen- ienbelasting worden aangeslagen; daarom wordt de woonfox*ensenbe- lasting volgend jaar omgezet in een toeristenbelasting, maar voor 1 janu ari 1980 kan die wet geen rechts kracht verki'ijgen. Een der financiële kurken van dé Bruinisse gemeentebegroting is de Onroerend Goed belasting, in 1978 geraamd op f 429.187, per 1 januax'i wordt dat f 577.697,-. Van de meer opbrengst van f 148.510,- komt f 127.955,- uit de rekx-eatie. De Vlissingsc sportvereniging Ma rathon organiseert dinsdag 26 decem ber voor de zevende maal haar Kerst prestatieloop. Het parkoers ligt tus sen Westduin en Vlissingen. Nieuw is, dat in het programma ook een da mes prestatieloop is opgenomen. DEN HAAG, 21-12. De tienduizen den automobilisten, die onverzekerd rondrijden, kunnen hier voorlopig nog mee doorgaan, want het contx*o- loplan, dat een eind aan deze toe stand moet maken, kan nog steeds niet worden uitgevoex-d. De heer F. Jutte, die eind van dit jaar zijn voox-zxttcrschap van de Ne derlandse Vereniging van Automo bielassuradeuren neerlegt, heeft in een afscheidsbijeenkomst meege deeld, dat de kontrole niet kan be ginnen, zolang de administratie van de rijksdienst voor het wegverkeer en die van de kentekenx'egistratie niet in orde zijn. MARION, 21-12. Robin Oswald, een zeventien-jaxdg meisje dat in de Amex*ikaanse staat Illinois een DC-9 van de Amerikaanse Trans World Aix'lines (TWA) had gekaapt, heeft zich donderdagavond overgegeven, zo heeft de politie meegedeeld. Een woox-dvoex-der van TWA ver- klaax-de dat alle pasagiers en beman ningsleden ongedeerd waren. Robin Oswald wilde met de kaping de vrijlating van een aantal gevan genen afdwingen. Haar moeder had eerder dit jaar bij een poging de be vrijding van een gevangene te be werkstelligen het leven vex'loren. MIKROKORFBAL Bouwaktiviteiten in 1979 De hoop bestaat, dat de 32 zorgwo- ningen bij 't Opper in Bruinisse voor de bouwvakantie van 1979 zullen wox*den opgeleverd. Het zelfde is het geval met de elf woningen waaraan wordt gebouwd in de Prinses Wilhel- minalaan. Op deze plaats stonden er voox'heen tien. De christelijke wo ningbouwvereniging hoopt in 1979 een begin te maken met de bouw van woningen voor alleenstaanden en twee pex-soonshuishoudens aan de Beursselx-aat en de Kerkstraat. Al leen voor bewoners van Bx-uinisse wil men zes woningen gaan bouwen op de grond die vrij komt, wanneer de openbare school wordt afgebx'oken. Mocht dit teveel zijn, dan zal men vier woningen bouwen (twee ónder één kap). Voor de personen die over een x-uimere beurs beschikken hoopt men te kunnen gaan bouwen aan de Dorpsweg op de gx'ond, die tot voor kort eigendom was van de Chr. Boe- x'en en Tuindersbond. En wellicht komen dan op de open plekken tus sen de woningen aan de jhr. De Ca- sembx'ootstraat, nog enkele bejaar- denwoningexx, wanneer daar behoef te aan blijkt te zijn. Oranje Zwart II-A11 Ready III 4-1 Het is All Ready III in de uitwed strijd tegen de reserves van Oranje Zwart niet gelukt beslag op de punt jes te leggen. Voox*dat All Ready goed en wel een aanval had weten op te zetten had de thuisklub uit een dooxdoopbal en een afstandsschot al vrij snel een 2-0 voorspx'ong weten te xxemen. Na de vakverwisseling liet All Ready de kans liggen om de ach terstand weg te werken door een tweetal strafworpen onbenut te laten Met een wat gelukkige treffer kon Oi-anje Zwart na de rust de voor- spx'ong opvoex'en (3-0) exi uit een af standschot tot 4-0. Weer in de begin opstelling slaagde 10 minuten voor tijd René de Jager erin de eer voor All Ready te redden (4-1). Zaterdag 23 december, Ondei'dak. sporthal Afdeling, Zuid-West: Dx-eischor PII- TOGO Pil 12.00 uur; SVOWK PII- Blauw Wit Pil 12.40; SVOWK PI- Brouwershaven PI 13.20; Dx-eischor PI-Volhax'ding PI 14.00; Dx-eischor AII-TJOBA AIV 14.35; All Ready AII-Bx-ouwershaven All 15.20; Brou wershaven AI-SVOWK AI 16.10; AU Ready Ill-Ventux'a Sport II 17.00. BRUINISSE Kerstavond De Hervormde Vx-ouwen vereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse vierde op dinsdag 19 december haar kerst avond, waarbij werd uitgegaan van een niet minder dan 23 punten tel lende liturgie. De px-esidenle mevrouw B. de Waal-Jumelet spx-ak een gevoelvol openingswooi'd, de bijbelinleiding over de hei-ders (Luc. 2 8-20) werd verzorgd door mevrouw N. de Korte- Padmos. De overige punten: schriftlezing, zang. deklamatie enz. werd geheel door dc leden vei-zox-gd. Het kerst- vei'haal werd verteld door mevrouw De Jonge-Schoondcrwoerd. Aan het eind van dc avond werd ook nog een gdicht gedeklnmcerd door mevrotiw Hekman-van Barnovold, echtgenote van de burgemeester, die mede na mens haar man, dc vereniging goede kerstdagen en een gezegend 1979 toe wenste. Mevrouw De Jonge sloot met dankgebed, waarna gezamenlijk ge zongen werd ..Ere zij God". Een kol- lekte voor dc opknapbeurt, van het Verenigingsgebouw bracht f 217. op. Kerst-inn De jeugdsoos De Pul te Bruinisse houdt op tweede kerstdag weer haar kerst-inn, waar ieder die dat wil, kan binnenlopen op het bekende adres. Er is die avond ook een kex-st- diner en er zijn leuke attrakties. Voorts zal er bingo worden gespeeld, waarvan de opbrengst wordt gere serveerd voor een goed doel. De gemeente-belastingen Alleen de hondenbelasting zal in Bruinisse worden verhoogd van Hieraan mogen uitsluitend dames deelnemen. Omdat het de eerste keer is, dat zoiets gehouden wordt, zullen alle dames ditmaal een spe ciale herinnering ontvangen. Programma: 11.00 uur start jeugd-prestatieloop ca. 2 km.; 11.15 uur start dames-pres tatieloop ca. 3 km.; 11.30 uur start senioren-prestatieloop ca. 6 km. In verband met het hoge water lean er niet op het strand gestart worden en is de start verlegd naar de grote parkeerplaats aan de Gal- geweg nabij café Huvers. Het sekre- tariaat is gevestigd in café Huvers v/aar vanal' 10.30 uur ingeschreven kan worden. Deelname kosten jeugd- loop 1' 1,50, en overige lopen f 2,50. Onder de deelnemers zullen ook dit jaar weer een aantal Kerstprijzen v/orden verloot. De trekking zal plaats vinden na de start van de se niorenloop om 11.30 uur. ZAALVOETBAL Toernooi in „Onderdak" Op donderdag 28 december a.s. zal cioor de Rijksscholen Gemeenschap in de sporthal Onderdak weer het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd. De deelnemende teams zijn, poule A: Prof. Zeeman, Chx\ Lyc. v. Zee land (Goes), Scheldemond (Vlissin gen), Middelharnis II en LTS (Zie- rikzee). Poule B: Px-of. Zeeman II, Goese Lyceum, Chr. MAVO (Zierikzee), Middelharnis en St. Eloy (Oostbui'g). Te 8.00 uur zal een aanvang met het toer-nooi wox-den gemaakt, terwijl te 16.15 uur de finalewedstrijd aan vangt tussen de winnaars van poule A en poule B. VOLLEYBAL Kersttoernooi Mevo Op 2e kerstdag gaat de volleybal - afdeling van de sportvereniging Me vo weer haar traditionele Kerst toernooi organiseren in de sporthal Onderdak te Zierikzee. In het toer nooi zal worden gespeeld in twee heren-poules en twee dames-poules, terwijl er verder nog een poule is waarin de rekreatieteams zullen uit komen. Gezien de kwaliteit van de deel nemende teams mag op een aantrek kelijk en attraktief toernooi worden gerekend waarbij de volleybal-lief hebbers zeker aan hun trekken kun nen komen. In poule A (heren) komen uit: Spirit (Bax-endrecht), Ovisa (Goes), Amigos (Oud Vossemeer), 't. Zwam- buis (Rotterdam) en Yum (Rhoon). Poule B (hex-en): Ovisa II, Set Point (Zuidland), 't Zwambuis II en MEVO. Poule A (dames): Ovisa, Yum. Wis- ka (Wissenkei'ke) en MEVO. Poule B (dames): Ovisa II, MoxTes (Hulst), 't Zwambuys en MEVO II. Rekreatie-poule (hex-en)Moxn-es (Hulst), R.S.G.Z.. Zeelandia, MEVO II en Stones (allen Ziexdkzee). DAMMEN Kersttoernooi NIEUWERKERK. In zwembad „Dolfijn", werd het 5000ste zwemdiploma uitgereikt. Een plechtigheid temidden van jeugdige zwemmertjes en zwem- stertjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Traditiegetrouw organiseert de damvereniging „Zierikzee" ook dit jaar weer het sncldamkampioen- schap van Schouwen-Duiveland. Dit toernooi wordt gehouden op vrijdag 29 december in het Huis van Nassau te Ziexdkzee. Aanvang half acht. Het is een open toernooi, naast kiubdammers zijn ook de huisdam mers welkom. Naast de beker voor de kampioen, zijn er dit jaar tien extra bekers beschikbaar. Voor ieder een is er een prijs. Dcelnemei's moe ten op Schouwen-Duiveland wonen en 13 jaar en ouder zijn. Scholieren De jongeren hebben hun eigen toernooi. Op woensdag 27 december is een scholierentoernooi. Ingeschre ven kan worden tot zaterdagavond 23 december bij J. Huigens, Kerkwer- ve. Telefoon (01110) 3514 of bij C. L. Boot, Nooi'dwclle, telefoon (01116) 1374. (Voor'pladts én aanvang: zie agenda). Damklub „Zierikzee" Voor dc huishoudelijke kompetitie werden 3 partijen gespeeld. J. de Jonge won van C. Monteban en hand haafde zijn koppositie. S. Douw wist remisie te halen tegen t*. M. Kort verspeelde. M, v. d. Wielen won ver- die daarmee een belangrijk puntje rasend van M. de Wild. Door deze laatste uilslag kon A. Saman zijn koppositie weer verbe terd zien. Hij verloor zelf tenslotte om het Zeeuws hoofdklassekampi oenschap van J. Veerhoek uit 's Gra venpolder. D- stand in de huishoudelijke kompetitie: A. Saman J. de Jonge J. dc Wild C. L .Boot M. de Wild P. M. Kort M. v. d. Wielen S. Douw .1. C. v. d. Doe C Monteban C. J. Costense Vrijdag is er weer huishoudelijke kompetitie, terwijl over een week, 29 december hel kerstdamtoernooi ver speeld wordt. Iedereen is hierbij welkom. Inlichtingen of inschrijving C. L. Boot, Lagezoom 10. Nbordwelle, tel. (01116) 1374. 7 G 1 0 13 8 5 2 1 12 9 <j 2 3 10 8 5 0 3 10 6 2 3 1 7 7 3 2 2 8 8 2 3 3 7 8 1 3 3 5 6 1 1 4 3 R 1 1 6 3 6 0 2 4 2 K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 6