„OPSTAPKURSUS" VAN DE Z.D.A.S.G. GAAT MEDIO JANUARI VAN START Afscheid van „Beter Wonen"- voorzitter J. Coumou STREEKNIEUWS Bejaarden Brouwershaven vierden het kerstfeest Automobielbedrijf te Oosterland ondergaat verbouwing Voorbereiding op mavo-volwassenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vr«<iag 22 december 1978 Nr. 22428 3 ZIERIkZEE, 20-12. Medio januari gaat in Zierikzee - en tegelijkertijd in Goes, Middelburg en Vlissingen - een „Opslapkiirsus" van start die is bedoeld als voor- bereiding op de dagmavo voor volwassenen (ook wel moedermavo genoemd) of de avondmavo. De kursus, die uitgaat van de Zeeuwse Avondscholengemeenschap (Z.D.A.G.S.), wordt gegeven op een morgen per week en zal lopen tot begin juni. De opstapkursus is opgezet, omdat gebleken is dat veel mensen die eigenlijk voor hun verdere ontwik keling naar een mavo voor volwas senen zouden willen gaan, last heb ben van een drempelvrees. Dat kan zijn doordat zij eraan twijfelen of ze die mavo wel kunnen volgen (twijfel aan eigen verstandelijke (capaciteiten bijvoorbeeld). Of zij kunnen bij zich zelf overlegd heb ben dat het al te lang geleden is dat ze in de schoolbanken hebben geze ten en dat daardoor teveel kennis is weggezakt. „Volwassen leren" Ondermeer gebruik makend van de kennis die zij buiten de school banken hebben opgedaan, worden de kursisten in de sfeer van het le ren teruggebracht. Maar dan wel met de nadruk op het „volwassen leren". De kursist zal dus kennis maken met een vorm van onderwijs dat een ander karakter draagt dan dat wat hij of zij zich uit vroeger jaren herinnert. ZIERIKZEE fnsluif „AU Ready" In de bovenzaal van het Huis van Nassau te Zierikzee hield de korfbal vereniging All Ready een geslaagde instuif voor haar leden en hun fami lieleden. Op deze instuif wei-den al lerlei spelletjes gespeeld waarbij prijzen vielen te verdienen. De op komst voor dit gebeuren was uitste-- kend te noemen en de zaal was dan ook maar net groot genoeg om allen te kunnen bergen. Op deze door de feestkommissie van All Ready verzorgde avond werd de muzikale omlijsting verzorgd door Rudi Duffener. BROUWERSHAVEN, 20-12. In het Tonnenmagazijn tc Brouwershaven werd door de gezamenlijke bej'aar- dcnsociëteiten uit Brouwershaven, Zonnemaire, Dreischor en Noord- gouwe het Kerstfeest gevierd. De bejaarden werden verwel komd door mevrouw Slabbekoorn- Rijn waarna ds. J. A. J. Seeleman voorging in gebed, waarbij hij stil stond bij het kerstfeest. Een medi tatie n.a.v. Lucas 2 werd gehouden door ds. M. J. Koppe handelend over het Kerstkind in de kribbe als vre debrenger. Hierna was het woord aan het koor hetwelk achtereenvolgens zong: „Midden in de winternacht", „Heil'ge nacht, u groeten wij" en „Hemelko- ren lieten horen". Intense aandacht kreeg het mooie kerstverhaal „De schavuit" dat verteld werd door me vrouw J. v. Sluis-v. d. Weele. In de pauze wex-d er thee, koffie en de gebruikelijke kerstkrans ge serveerd .Hierna kwamen, wat ieder .jaar weer een ontroerend tafereel biedt, de kindertjes van de kleuter school o.l.v, mevrouw E. Quant en Opfrissen Tijdens de kursus, die overigens kosteloos is, omdat de school voor het lesmateriaal zorgt, kan men zijn lagereschoolkennis opfrissen. Ook worden de kursisten vertrouwd ge- „Brogum" in kerstsfeer Jeugdsoos „Brogum" heeft een aantal aktiviteitèn in „kerst-kader" georganiseerd. Op vrijdagavond 22 december wordt een „kerstfilm" ge draaid, een registratie van een kon- cert door de topgroep „Supertramp", die met zij symfonische-rockklanken grote suksessen haalt in de anglo- saxische landen. Zaterdagavond wordt er een ouderwetse bingo ge speeld, waarmee aanzienlijke prijzen zijn te winnen. Zondags wordt een kerst-disko gehouden en op eerste kerstdag kunnen de „Brogum"-gan- gers zich om een kerstdis scharen. Op tweede kerstdag vindt het op treden plaats van de nieuwe Haagse latin-rockformatie DelRose, waarop- wij elders in dit nummer uitvoeriger ingaan. Overigens zijn de kaarten voor het door „Brogum" georganiseerde oude- jaarskoncert (American Gypsy in de Concertzaal) al enkele wekenin de voorverkoop. Een beperkt aantal kaarten zal aan de zaal verkrijgbaar zijn. Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, houdt de Nieuwjaarsreceptie op donderdag 4 januari in „Mondragon". Jubileum „Sint Laurentius" Op zondag 21 januari herdenkt het akolieten-kollege van de R.K.-paro- chie St. Wïllibrordus ,het 40-jarig jubileum. Het jubileum wordt her dacht met een eucharistieviering in de parochiale kerk, met als hoofd celebrant deken dr. A. Blommerde van Zeeland. Nadien volgt een re ceptie in de oude kleuterschool en is er ook gelegenheid te spreken. mevrouw v. d. Werve-v. d. Rassel, om de bejaarden allen een kaarsje te overhandigen. Een tweede optre den door het koor liet de liederen „Vol van pracht", Geef de bood schap door" en „Daar ruist langs de wolken" horen. Bijzonder leuk was de voordracht in het Zeeuws door mevrouw Van t Veer „Smoutebollen voe de kosse- misse". Kerstspel De kinderen van de zondagsschool betraden vervolgens het toneel om het kerstspel „Wat vlammetjes ver tellen" voor de bejaarden te spe len. Het dankgebed werd uitgesproken door ds. Seeleman, waarna een al gemeen dankwoord namens de be jaarden werd gesproken door de heer Bart Hanse. Met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God" werd deze geslaagde kerstviering besloten, waaraan ook deelnamen een tiental oud-Brouwenaars uit „Borrcndarri- me" en enkele uit „In 't Opper" en „Duinoord". maakt met een aantal min ol" meer elementaire vaardigheden, zoals raadplegen van een woordenboek, zich schriftelijk of mondeling uiten, en het kritisch lezen van de krant. Voorts krijgt men informatie ver strekt over de verschillende mavo vakken, evenals advies over de sa menstelling van het, mavo-vakken pakket, do indeling van de aan de studie te besteden tijd e.d. De kur sist krijgt, met andere woorden, zo veel mogelijk antwoord op de vraag Hoe leer ik studeren? Gegadigden kunnen zich in ver binding stellen met mevrouw C. G. Weekhout-Zijderveld, Slabbersweri 21, Zierikzee, telefoon 3474. Sprookjes van een revue-ster en kabouter voor de kerst De Concertzaal-bioskoop heeft voor het kerstweekend twee films in huis, „Funny Lady" en „Pinkeltje", waar van de laatste het interessantst is. „Funny Lady" is namelijk een ver volg' op het uitermate succesvolle „Funny Girl" uit het eind van de ja ren zestig.^En dat vervolg was zoals vaak het geval is met produkten die op een eenmaal behaald succes voort borduren niet zo geslaagd. Boven dien is deze film met Barbara Strei sand (momenteel in de hitparade), James Gaan en Omar Sharif onlangs op TV uitgezonden en zullen heel wat mensen hem derhalve al hebben (terug) gezien. „Pinkeltje" „Pinkeltje" is, zoals al opgemerkt, interessanter. In de eerste plaats is er het „jeugdsentiment" - en wie is daar in deze nostalgische jaren niet mee behept? - iedereen is tenslotte groot geworden met dit mannetje- van-pinkformaat .-Bovendien is de wijze waarop' het verhaal is verfilmd zodanig, dat dit „kinderlijke" ver haal voor volwassenen ook de moeite van het bekijken waard is. Allerlei trucs, nieuwe technieken' en vond sten zijn in deze film van Harrie Geelen met gróte inventiviteit toe gepast. Verder - en dat is altijd mee genomen - is dit een zeer recente film die dus nu ook in Zierikzee ge zien kan gaan worden. Naar de boeken Het verhaal van „Pinkeltje" is ge maakt rond een aantal Pinketje-in- grediënten, die Harry Geelen uit de boeken over deze kabouter heeft ge haald. Zelfs „Dick Laan", de geeste lijke vader van Pinkeltje heeft een ïol in de film gekregen. Tot hem wenden zich Pinkeltje Witbaard en diens vrouwtje (per „heen-en-weer- ballon") als een professor enkele in woners van Pinkeltjesland heeft ontvoerd teneinde roem te vergaren als de ontdekker van de „kabouter sapiens". Met behulp van de droombril van Klaas Vaak, van vergeetmijwelletjes getrokken vergeetthee en de grote „Pinkeltje-kronikeur" zelf kunnen de gevangen kabouters, waaronder dc dochter van koning en koningin Pinkelschoon en Pinkelbaron, uit eindelijk weer naar hun land achter dc Grote Wilde Waterval terugkeren. Akteurs zijn ondermeer Aart Staalt jes, Wieteke van Dort, Bob de Lange en Lex Goudsmit. Schoolblad Het decembernummer van de ge- kombineerde schoolkrant van de Jo- han de Louis de Jonge school en De Maltarakkers lijkt veel op een ge wone krant, in die zin, d,at er erg veel verslagen in staan van allerlei gebeurtenissen. Zo vinden we ver slagen van een ouderavond, over een bezoek van de kleuters aan de stads- Jcwekerij, over bezigheden in het ka- OOSTERLAND. Burgemeester J. D. de Kam van Duiveland heeft vrij dagavond in het Dorpshins in Oos- terlatid de tentoonstelling geopend va,n vogelvereniging „De Kolibri". De expositie zal deze dagen nog te bekijken zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg van pag. 1) „Natuurlijk prevaleert het verstand als men houwt", zo vervolgde spre ker, „maar men moet ook een mens met gevoel zyn als men de sociale woningbouw altijd weer voorrang wil verlenen, dus pal wil staan voor de minst draagkrachtige uit de sa menleving en als u uw belangstel ling zo manifest uitstrekt tot bou wen in de beschutte sfeer, bouwen van een bejaardencentrum". Hij noemde de heer Coumou daar om een voortreffelijk voorzitter, die zijn werk mede heeft kunnen doen dank zij de stimulans van zijn vrouw en het akseptefen dat hij erg vaak binnen- en buitenshuis voor Beter Wonen bezig was. In dat ver band npemde hij ook de kinderen. Dankwoorden Woorden van dank waren er ten- slotte voor hen allen, voor Zeelati- dia, dat altijd de helpende hand bood en voor de heer Coumou zélf, die een goed georganiseerde sterke woningbouwvereniging achter laat, een gezond bedrijf én oen bloeiende: vereniging Tenslotte bood hij hem als stof felijk blijk van waardering namens het bestuur en de leden een reis der van de integratie kleuter- lage- reschool, een bezoek aan de Surina- me-tentoonstelling, over dr. Bont- kes die de school bezocht en een jaarverslag' van de ouderkommissie. Voorts artikeltjes over de aktie Zeeland helpt Rwanda en over (de) diverse bijbelvertalingen. Een en an der wordt opgevuld met wat werk van en voor de kinderen zelf. DREISCHOR Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest Hoewel de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- gouwe e.o. al eens medewerkers van buiten dc vereniging had aangetrok ken om het programma van de Kerstviering te vullen, wat het ver leden jaar eigenlijk zeker zo goed bevallen om dat met eigen krachten te doen. Vandaar dat dit woensdag avond in het Verenigingsgebouw te Dreischor, opnieuw gebeurde. Het werd een sfeervolle bijeen komst met voordrachten en gedich ten, en met medewerking van het eigen koor, dat deze keer voor het eerst kompleet éénstemmig'- in het lang - was gekleed. Presidente mevrouw Heringa- Hoeufft memoreerde in haar ope ningswoord. dat ondanks alle ellende op de wereld, o.a. vluchtende mensen uit Vietnam en het gooien van bom men door terroristen, de geboorte van Christus toch altijd weer met vreugde wordt herdacht. „Hij leefde en is gestorven in een wereld zoals wij die kennen", aldus mevrouw He ringa, „met herders en koningen en met Herodus die kinderen liet doden, terwijl ook de ouders van Christus moesten vluchten". Het koor, onder leiding van de heer Van 't Veer met zijn echtgenote aan het orgel, zong o.a. „O Bctlehcm" en „Midden in de winternacht". Ook dc samenzang werd door het koor ge steund. Mevrouw v. d. Lindo-Duijnhouwer las het Kerstevangelie voor. na de pauze vertelde mevrouw v. d. Hoek- Moermond een kerstverhaal. Gedich ten werden voorgedragen door de da mes v. d. Graaf-Gluvers, v. d. Veldc- de Wilde. Van Keulcn-Russell en v. d. Cingel-Harmsen. Mevrouw Herin- ga-Hoefft liet dia's zien uit Israël, waarbij zij zelf voor het gesproken woord zorgde. NIEUWERKERK Slagerij heropend De vanoudsbekende en gerenom meerde rund- on varkensslagerij aan de Kerkring is woensdag 20 decem- naar Wenen voor hem en zijn echt genote aan. OOSTERLAND. 21-12. Hel auto mobielbedrijf fa. W. C. Ista en Zn. aan de Sint Joostdiik alhier, onder gaat momenteel een flinke verbou wing. Naast de werkplaats wordt een nieuwe magazijnruimte gebouwd, zo mede een spuitkabine, terwijl aan dc Sint Joost dijk het magazijn en de kleine werkplaats verandert worden in een showroom. Uitvoerenden van dit karwei zijn fa. L. M. Meerman, fa. Gebr. Beije b.v., Jan P. Boog^rt b,v. en J. Dane. Verder kan worden meegedeeld dat als winnaars van hel ZIERIKZEE. Burgemeester Th. H. de Meester bood de heer Coumou een replica, aan van een antieke Schouw- se kacirt. - (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer De Meester bood een repli ca aan van een ge-encadreerde an tieke kaart van Schouwen-Duive- land. laatst gehouden: ..Engels Festival" een twaalftal kindeion als winnaars uit de bus kwamen. Het betrof een kleurplaat waarop dc traditionele bewaker van do .Tower" en de „Big Ben" in een fleurig jasje gestoken moest worden. Prijzen werden ge wonnen door: Mark van Beek. Erie Beije. Marco van Dijkt. Ellen Goud zwaard. Izadk van dor Maale. Frank Noortsij. Corina Otto. Sandra Schipr per. Mathilde on Cor Stouten en An ne en Wim de Valk. Do prijzen kun nen nog afgehaald worden bij Gara ge Ista. voor zover dit nog niet heeft plaats gevondeh. Reis Rond het geschenk grapte de heer De Vos, dat de scheidende voorzitter graag iets kreeg „dat vervliegt", hoe dan ook te interpreteren. Nu, dat bleek te kunnen, want „vliegen doet het". Het geschenk werd een geheel ver zorgde reis voor de heer Coumöu en diens echtgenote naar de muziëkstad Wenen. Om alvast in de sfeer te komen en dat vlieggéschenk té kunnen- over handigen, bood de voorzitter een .set grammofoonplaten aan met opnamen van de.Wienér Philharmorükér. Stenen Woordvoerder van het gemeente bestuur was burgemëester Th. H. de Meestér, die een wel door de- heer Coumou gebezigde uitdrukking ci teerde, dat- het „gemeentebestuur vele stenen voor. zijn voeten, heeft' gegooid".- „Maar", zó liet hij er, daii op volgen:.„ik-heb die altijd weggè- f'chopt". Ondanks dié sténen - zo bleek - zijn, naar woorden van:, de eerste burger, dè verhoudingen,toch altijd goed gebleven ,en: in wezen licéft de vèrstandhoudirig döor .de op tredende geschillen nooit geleden. ber door de nieuwe eigenaar, de heer A. de Bilde heropend. De winkel, nieuw ingericht, o.a. met een vier meter lange koeltoonbank, biedt een vlotte aanblik. Een aantal bloem stukken sierde de zaak. Dat het pu bliek de opening waardeerde bleek wel, want de hele dag door was het koopgrage publiek present. Het was dan ook voor de familie De Bilde, zowel als voor het Nieuwerkerksc publiek een blijde dag. Zo heeft Nieuwerkerk toch weer (nog) een echte slagerij. Klaverjasavond Op vrijdagavond 22 december or ganiseert de Verenigingsraad kla- verj as wedstrijden in zaal Reho- both aan de Ooststraat. Er is een keur aan prijzen, waaronder haas, konijn enz. Leeeftijd vanaf 16 jaar. De opbrengst komt ten goede aan de Verenigingsraad die hiermee een kindermiddag financiert. Kerstgeschenk Rond de kerstdagen is door de ge reformeerde kerk van Nieuwerkerk- Oosterland, bij zieken, bejaarden en alleenstaanden een pakje bezorgd. In dit presentje bevond zich dit keer een kerst-nieuwjaarsgroet, een dag boek-kalender en wat versnaperin gen. Gereformeerde gemeente extra kerkdienst Op donderdag 28 december a.s. zal er in de Gereformeerde Gemeente te Nieuwerkerk een extra kerkdienst worden gehouden, waarin zal voor gaan ds. Th. van Stuvenberg uit Mp- liskerke (19.30). Zilveren medaille De heer J. Pomper sprak in zijn kwaliteit van bestuurslid vam de Woningraad. Hij bracht felicitaties ever en zijn waardering voor het werk van de heer Coumou en kwam met de verrasing van de middag: de zilverenere-medaille van de Natio- 'nale Woningraad. De heer Coumou was al in het bezit van de bronzen médaille. Jaren terug De heer M. Doeleman H.J.zn. ging ver terug in de historie en herinner de aan de tijd, dat hij samen met de lieer Coumou op de H.B.S. te Zierik zee was. Opvallend was, dat de thans scheidende, toen al uitstekend kon tékenen. Spreker bedacht met name mèvr. Coumou met een koelkast an nex vrieskist. De heer Coumou ont ving een boekwerk. Raad van kommissarissen •Namens de Raad van Kommissa- rissen sprak de heer M. C. Verheijen, "die dankte voor de goede samenwer king men een prettige verstandhou ding met het bestuur. Namens de R.v.K. bood hij een wekkerradio aan, zodat de afgetre den voorzitter het in zijn nieuwe si tuatie „toch niet zal verslapen". Namens het Architektenburo Leo de Jonge te Rotterdam, sprak de heer H. Dorst, die de heer Coumou prees om zijn archilektonisch inzicht. „Er is een architekt aan u verloren ge gaan', zo zei hij. Een ere-medaille van de „arehitektenklub" kon hij niet aanbieden, maar wel een fraai boekwerk over de Rotterdamse ar- chitektuur. 2600 woningen Woordvoerder van het Aannemers bedrijf Den Harlog B.V. was dc heer P. den Hartog, die opmerkte dol door Den Hartog 2600 woningen voor „Be ter Wonen" zijn gebouwd. Hij bood een aquarel van Zierikzee aan. De direkteur van Beter Wonen. ing. Ph. H. van Doorne vernoemde verschil lende facetten van het werk van de heer Coumou. dankte voor de goede verstandhouding en bood de schei dende voorzitter dc voorzittershamer aan. die 25 jaar lang door hem is ge hanteerd. Dc hamer kreeg de inskrip- lie: „25 jaar „Beter Wonen". Vooral onderstreepte hij de tot standkoming van „Borrcndamme" en het streven naar het bouwen van verzorgingsflats in plan-Kaaskens- water. Tenslotte sprak de heer Coumou zelf een generaal dankwoord, ge stoffeerd mol relevante opmerkin gen. waarna hij inhaakte op de ver schillende door dc diverse sprekers gemaakte opmerkingen. Tol slot 'volgde een open receptie, waarop zeer velen dc heer en mevrouw Cou mou dc hand ten afscheid drukten. Het was bij elkaar een groots af scheidsfeest. nu alweer de annalen van de stadshistorie ingegaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3