Delta Sport-heren behalen gelijkspel tegen koploper Niet zo'n leuk sfeertje op vergadering w.s.v. „Bru" ERIC DE NOORMAN SUCCESJES Nederland verloor van konkurrent West-Duitsland STALLING VAN ERE PODIUM GEEFT PROBLEMEN Vakatures in bestuur De Zwarte Piraat INGEZONDEN STUKKEN 5 SPORT HANDBAL Dc Delta Sport-heren hebben kans gezien koploper GIIV (Goirle) een punt afhandig te maken. In de eerste helft was GHV de iets betere ploeg, vooral de linkshandige tweedelijns-" schutter was suksesvol. De rust ging in met een 5-6 stand. BRIDGE Uitslagen van de onderlinge kom petitiewedstrijden van de Zierikzee- se Bridge Club. Groep A: 1. heren Kloet-Nolet, 97 punten; 2. mevrouw Matthijsse- heer Ribbens, 93 punten; 3. heren Goedhart-De Vlieger, 91 punten; 4. heren Schürmann-Wiebols, 90 pun ten; 5/6 dames Kloet-Nolet en Born- Sluijter, 88 punten; 7. heren Becu- Van der Post, 65 punten; 8. heren Bieling-Eekman, 60 punten (84 is 50 procent). Groep B: 1. heren Paulisse-Tim- merman, 146 punten; 2. mevrouw Heuser-heer Teerlinck. 133 punten; 3. echtpaar Van der Wolf, 121 pun ten; 4. heren Hendrikse-Sweere, 118 punten; 5. heren Geluk-Van de Zan- de. 108 punten; 6. echtpaar Pompei', 106 punten; 7. heren Dreij er-De Leeuw, 100 punten; 8. heren Van Geesbergen-Verschoore, 90 punten; 9. dames De Graag-Schot, 81 pun ten; 10. dames Geluk-Van de Zande, 77 punten (108 is 50 procent). Groep C: 1. dames Van den Berg- Van de Zande, 135 punten; 2. heren Van Tiggelhoven-Veirgever, 123 punten; 3. heren Pos-Schot, 118 punten; 4. dames Kops-Tuinman, 115 punten; 5. heren Besarusca- Meulstee, 109 punten; 6. dames Be- cu-Van der Post, 108 punten; 7. da mes Does-Hendriksen, 103 punten; 8. echtpaar De Klerk, 101 punten; 9. heren Hommersen-Pankow, 97 pun ten; 10. dames Eekman-Post, 71 punten (108 is 50 procent). Groep D: 1. dames Bieling-Me- Iieste, 63 punten; 2. heren Boot-Mo lengraaf, 61 punten; 3. mevrouw Weber-heer Van den Bergh, 49 pun ten; 4. dames Gaanderse-Klompe,, 46 punten; 5. heren Does-Hendrik sen, 45 punten; 6. dames Anker-Til- lema, 36 punten (50 is 50 procent). Viertallenkompetitie „Zierikzee" Na het goede resultaat 15-5 van ZBC, in de hoofdklasse bridge tegen Goes (Zuid-Beveland) heeft Zierikzee 1 tegen de Zeeuwse kampioen ABC X uit Middelburg een kleine neder laag geleden 6-14. In de eerste speelhelft werd een achterstand opgelopen van 30 matchpunten door enkele kostbare fouten, die door een winst van 15 matchpunten in de tweede helft niet meer goedgemaakt konden worden. De uitslag was 54 tegen 69 match punten, resultaat 6-14. Zierikzee II speelde niet; in de tweede klasse C versloeg Valkenisr se I snel een maximale score 20 min 5 Zierikzee III. Uitslagen Hoofdklasse: MBC I-Zuid-Beve- land I 2-18; Zierikzee I-ABC I 6-14; ABC II-Kurketrekker I 9-11. Tweede klasse C: Valkenisse I- Zierikzee III 20 min 5; ABC III-Pa- pysus 5 16-4. HOCKEY Zaalwedstrijden Het eerste heren-elftal van IISD speelde zondag twee „thuiszaal- hockeywedstrijden" in de sporthal van Goes. De eerste wedstrijd was tegen Goes. Door gebrek aan konditie en koör- dinatie werd mol 4-2 verloren. De tweede wedstrijd was tegen Rapidc. In de eerste helft gingen beide ploe gen gelijk op. In de tweede helft moest HSD echter de meerdere in Rapide erkennen en werd met 11-4 A verloren. Na de rust een aanvallende Delta Sport-ploeg, met Piet van Dalen, Bert de Vos en Andre Hartog als uitblinkers. De verdediging hield de Ihuisspelende ploeg goed gesloten. Delta Sport kwam op gelijke hoogte en hield de snelle Brabanders goed bij. In de laatste minuut bereikte Delta Sport een 11-10 voorsprong. C-HV bracht de stand op gelijke hoogte. Had Delta Sport niet twee ctrafcorners gemist en enkele kansen iets beter uitgespeeld, dan had Delta Sport een verdiende overwinning be haald. Dames Dc dames hebben de kans laten ligen om het Tilburgse Volt te klop pen. De verdediging en met name dc keepsters waren de aanvalsters de baas. De doelpunten vloeiden dan ook matig. Vooral de Delta Sporters vonden het latwerk nogals eens op nun weg. Na de rust leek het erop dat Volt de volle winst zou grijpen, door de stand met nog enkele minuten te spelen op 3-5 te brengen. Maar Delta Sport raakte enorm schotvaardig en bracht de stand op 6-5. Een verdedi- gingsfout van Delta Sport-zijde gaf aanleiding tot de gelijkmaker van Volt. De seniorenkompetitie in de lan delijke klasse ligt tot 7 januari stil. AUTOSPORT VOETBAL West-Duitsland heeft woensdag avond in Düsseldorf met 3-1 van het Nederlands elftal gewonnen. De stand bij de rust was 1-0 voor West- Duitsland. Het Nederlandse doel punt kwam van Tscheu La Ling. ZAALVOETBAL Toernooi voor B- en C-junioren Door dc afdeling Zeeland van de KNVB worden tüdens de Kerst- en Nieuwjaarsvakantie weer een aantal vaalvoetbaltoemooicn voor B- en C junioren georganiseerd. In de Sport hal Onderdak te Zierikzee zal er op drie dagen worden gespeeld en wel op vrydag 22 december, dinsdag 2 januari en vrijdag 5 januari. Op vrijdag 22 december spelen de B-teams van Zierikzee, Zonnemaire, Brouwershaven, ZSC, MEVO en Dui- veland en de C-teams van Zierikzee, Zonnemaire en Brouwershaven. BI en Cl, Zierikzee Bil en CII, Re- Dinsdag 2 januari spelen: SKNWK nesse BI en CI, MEVO CI, ZSC Cl en DFS BI. Op vrijdag 5 januari spelen: Bruse Boys BI en CI, Duiveland Cl, Drei- schor Cl, Zierikzee CIII, MEVO CII, WIK CI en SVOWK Cl. Op alle drie de dagen loopt het programma van 9.00 tot 16.00 uur. Op de laatste dag, vrijdag 5 januai'i, zullen vanaf 14.00 uur de finalewed strijden worden gespeeld. Kerstrit m.a.c. „Sparta" MARKTBERICHTEN De M.A.C. ..Sparta" houdt op 26 december (Tweede Kerstdag) de laatste rit in 1978. De inschrijving voor deze rit kan plaats vinden van af 13.30 uur bij „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. De start vindt vanaf 14.00 uur plaats. Voor elke deelne mer, die niet in de prijzen valt, is er een troostprijs. Voor elke inschrijver voor deelname aan de kerstrit een kans op de extra voor deze rit be schikbaar gestelde fraaie prijzen. SCHAKEN Uitreiking- diploma's Op maandag 18 december jl. werd aan een zestal jeugdleden van schaakvereniging „Zierikzee", in het bijzijn van hun ouder(s) een schaak diploma uitgereikt, t.w. een Toren diploma aan Peter van Baarle en Rink de Lange en een Pionnendi- ploma aan Cees Snijders, Richard Geleijnse, Leen Jan Kruik en Hans Engèlbregt. Na de uitreiking, wegens afwezigheid van de voorzitter ver richt door'de sekretaris der vereni ging, de heer Uil, speelden de heren v. d. Made en Van Loon in snel tem po gezamenlijk simultaan tegen de geslaagden, die er helaas geen van allen in slaagden van de jeugdlei ders een puntje af te snoepen. Om het feit dat zes jongelui een diploma wisten te verwerven een feestelijker tintje te geven organi seert de vereniging een (gesloten) snelschaaktoernooi voor de jeugd leden op zaterdag 30 december a.s. (aanvang 9.00 uur). Dankzij de wel willende medewerking van de Nuts- spaarbank te Zierikzee is er -voor al le deelnemers een prijs (je). Voorts werden maandag in de 16de ronde van de huishoudelijke kompetitie 9 partijen gespeeld. De uitslagen: C. G. Overweel-J. C. van Ours V2-V2; R. v. d. Veken-L. Oosse 1-0; J. Verkerk-J. C. Hollan der 0-1; A. J. Scheele-J. L. Bom 1- 0; O. Smilde-J. J. Hoogstrate 1-0; T. C. Visser-J. M. C. Zwarts 0-1; P. Wiebols-W. F. v. d. Berg 0-1; P. Bouwens-C. van Eldik 1-0; H. J. Volkers-P. B. van Velthoven 1-0. Maandag 25 december en 1 janua ri a.s. wordt uit de aard der zaak geen klubavond gehouden. Stand kompetitie De stand van de verenigingskom petitie van de eerste klas Noord, na het spelen van de vierde ronde is: 1. Vlissingen II, 7 punten; 2. Koude- kerke I, 7 p.; 3. Goes III, 6 p.; 4. Oostkapelle, 5 p.; 5. T.O.G. Bruinisse, 2 p.; 6. Dc Zwarte Dame, Kruingen, 2 p.; 7. Zierikzee III, 2 p.; 8. Koude- kerke II, 1 p. Beursberichten markt Goes van dinsdag 19 december 1978 Granen en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tar we, basis 16 procent, f 44,50-f 45, zomergerst, basis 16 procent f 42,50- f 45,75; haver, basis 16 pi'ocent, f 37,— - f 38,75; erwten (Kleine Groene) f 58,50-f 60,50; Schokkers f 77,bruine bonen (droog en vrij van grond) f 100,50-f 106,50; Capu- cijners f 48,Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring af bedrijf f 14,f 15,50 per 100 kg. Voederaardappelen f 7,per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, op auto geleverd tot 6 een per kg. Exklusief b.t.w. ■- Ongcrepeld, goede kwaliteit, op aiito geleverd 25-37 cent per kg. Ex klusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Lueer- nehooi f 240,weidehooi f 200, f 230,Engels raaigras f 85, - f 95,—gerstestro f 80,—; tarwe- stro f 65,- f 70,erwtenstro (Klein Groen) f 85,f 95,bo nenstro f 70,f 80,schokker stro f 65,- f 75,ha verstro f 65,f 70,Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 20-12. Aanvoer: to- taal 7982, waaronder 2048 runderen, 362 graskalveren, 45 vette kalveren, 2930 nuchtere kalveren, 1743 scha pen en lammeren, 28 geiten, 826 slachtvarkens en 1125 slachtrunde- ren. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien f 1725-f 2975; guiste koeien f 1300-f 2125; kalf vaarzen roodbont f 2150-1 3050; zwartbont f 1600- f 2425; guiste vaarzen f 1650-f 1975; pinken f 1325-f 1625; graskalveren f 825-f 1250; nuchtere kalveren voor fok- en mesterij roodbont f 390- f 610; zwartbont f 350-f 520; weide- schapen f 135-f 170; lammeren f 140 -f 165. Prijzen per kg: Stieren le f 7,30- f 7,85, 2e f 6,40-f 7,25; vaarzen le f 6,60-f 7,75, 2e f 5,85-f 6,50; koeien Ie f 6,25-f 7,50, 2e f 5,70-f 6,20, 3e f 5,40-f 5,65; worstkoeien f 4,60- f 5,60; vette kalveren le f 6,20-f 6,40, 2e f 6,05-f 6,15, 3e f 5,85-f 6,00; nuchtere slachtkalveren f 1,50- f 1,75; slachtzeugen le f 2,30-f 2,35, 2e f 2,22-f 2,28, 3e f 2,15-f 2,20. Prijzen per stuk Vette schapen f 170-f 225; vette lammeren f 175- f 220. Dinsdagavond 19 december bood een afvaardiging van het bestuur van de- zwemvereniging Onderdak een ere podium aan de sportstichting On derdak aan. De heer P. A. van der Vlies, voorzitter van de zwemklub, zei: „Als de zwemvereniging of een andere vereniging zelf een podium aatischaft, dan moet het, bij gebruik ervan, over en weer worden ge sleept. Krijgt de sportstichting een podium aangeboden, dan krijgt het een plaats in het gebouw". De wet houder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel, nam liet ere-podium symbolisch in ontvangst. „Ik hoop dat. van het podium veelvuldig ge bruik zal worden gemaakt en ik zeg dc zwemvereniging namens Onder dak hartelijk dank. Hel is alleen wel een probleem waar het podium geborgen moet worden", aldus de heer Van Gastel Van het ere-po dium zal door alle sportverenigin gen gebruik kunnen worden ge maakt. De heer P. A. van der Vlies besluit met de handdruk de overhandiging van het ere-podium aan wethouder L. J. van Gastel, als vertegenwoor diger voor de sportstichting Onder dak. BRUINISSE. In dc in liet Dorps huis te Bruinisse gehouden jaarver gadering van de watersportvereni ging Bru werden de rekening 1978 en de Begroting 1979 goedgekeurd. Vele leden waren naar Bruinisse gekomen, maar de gemoedelijke en gezellige stemming die vroeger deze vergaderingen wel kenmerkte, was niet aanwezig. Eerder kon gespro ken worden van een gespannen en wal grimmige sfeer, zoals die uit de debatten naar buiten kwam. De heer H. G. Freeriks uit Ooster- land, een man met grote technische kwaliteiten, die voor de vereniging c.q. de inrichting van de jachthaven in de werkhaven, waar de vereni gingsleden hun ligplaatsen hebben, zeker bijzondere verdiensten heeft, was door zijn medebestuursleden te kennen gegeven, dat de funktie van havenkominissaris, in welke kwali teit de verbeteringen door Freeriks waren aangebracht eigenlijk niet verenigbaar is met het bestuurslid maatschap. Het standpunt van Free riks was geen bestuurslid dan ook geen havenkominissaris, zodat beide funkties vakant werden. De voorzitter de heer Lex van Zijl uit Ridderkerk, had te kennen gegeven niet meer voor een be- stuursfunktie beschikbaar te zijn en in zijn afscheidswoord kwam wel de kontroverse tussen hem en Freeriks naar buiten. Tot voorzitter werd ge kozen de heer Jan Tulp; tot opvol ger van Freeriks in het bestuur de heer Reedijk. De heer Tulp deed een dringend beroep op de heer Freeriks aan te blijven als havenkominissa ris. Deze zegde toe, het voorlopig nog voor vier weken te willen doen. SCHEEPVAART Aldabi, 19-12 te Santos Aludra, 18-12 500 noord Porto Rico naar Miami Amersfoort, 18-12 600 noord oost Guadelope naar Barcelona Onoba, 18-12 240 oost zuid oost Nassau naar New York KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hendrik Ido Am bacht: M. Ruster, Kampen; le V.laardingen (wijkgcmcente Holv- 52. Eric voelt er weinig voor, over dc kale onbeschutte vlakte op de piratenburcht af te gaan. Er staat le veel op het spel om risico's te nemen en dus keren zij langs dezelfde weg op hun punt van uitgang terug. Er zit niets anders op. dan dc kust te volgen, hetgeen geen gemakkelijke wandeling blijkt tc zijn, want meermalen kunnen ze slechts klimmend over de glibberige rotsen vooruit komen. Na ver loop van tijd wordt het echter gemakkelijker. Een smal stenen strand strekt zich uit tussen <1. ei: en de klippen en don, voorbij oen i uitstekende rots, zien zij eensklaps de brede baai met de landingsplaats voor zich. Voorzichtig trekken zij zich in dc diepe schaduwen onder de klip terug en nemen de situatie goed in ogenschouw. Dc schepen zijn kennelijk zonder bewaking; slechts twee schildwachten drentelen op de landingsplaats heen en weer; vanaf hun plaats kunnen ze de plek, waar de gevangenen geborgen zijn. niet zien, maar het lijkt niet waarschijnlijk, dat daar eveneens een wachter op post is. „Het lijkt me niet moeilijk die twee slaperi ge schildwachten te omzeilen." fluistert Svein. ..En voor zover ik het zien kan. hangen er hier niet meer van die kerels rond." „Wat hebben wc er aan. om die schildwach ten te ontlopen, Svcintje?" antwoord Eric. „Ik denk dat zij de sleutels van dc kerkers wel zullen hebben en die hebben we nodig „Hahaha", snuift dc lange Sakser handen wrijvend. „dus er komt werk aan dc winkel zogezegd Vooruit dan maar. Noorman Achter hen slaakt dc Deen een wanhopige zucht. Zuid): dr. J. van Slageren, Amster dam, wijkgemeente Bijlmermeer; te Rilland-Bath: C. D. Otte, Heine- noord; te De Noord-Oostpolder (wijkgemeente Emmeloord): dr. A. v. d. Beek, Vriezenveen. Aangenomen naar Klarenbeek: J. A. van Duijnc, Rhederi; naar Hil versum: E. H. Kalkman. Amers foort. Bedankt voor Luiten: Joh. Korl- leve, Driebergen. Gereformeerde Kerken Beroepen tc Winschoten: G. As sies, Emmen; te Briellc: J. W. Doff, Schermerhorn; te Oudcwuter (in ged. dienst): drs. P. Vliegenthart, Heerhugowaard. Aangenomen naar Andijk: D. J. Ras, Oppenhuizen c.a.; naar Assen: J. A. v. d. Peppel, Zeist; naar Nce- de-Haaksbergen: T. Hoogstecn. Blyth (Ontario, Canada); naar Wil- nis: drs. L. A. Woltering, kand., Wil- nis. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen tc Sneek in kombinatic met Koudum: 3. G. van de Hoeven, kand., Groningen; te Broek op Lan- gedijk: R. de Graaf. kand.. Kampen. Aangenomen naar Kornhorn-Ma- rum: E. .1. Oosterhuis, Lemclcrvcld. Bedankt voor Zwolle (3e pvcdi- kantsplaats): Tj. Boeivma, Zuid- horn; voor Deventer: C. van dei- Leest, Breda-Almkerk-Werkendam; voor Vlaardingen: A. P. van Dijk. Tiel en Zaltbommel; voor Hooge- /and-Sappemeer: M. Brandcs, Er- melo. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen te Utrecht: G. van den Brink, Rotterdam-Overschie. Aangenomen naar Amstelveen: K. H de Groot, IJsselmuidcn. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Amsterdam- Noord: Th. Rutters, Deventer; naar IJmuiden: A. J. Otter. Papendrocht. Bedankt voor As>en: R Hol, Nieuwe Pekela; voor Sncpk H van Mulligen, Utrecht-Centrum; voor Hoogeveen: drs. W. J. Quist, Den Haag-Rijswijk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Enschede: A. Hoogcr- land, Karbbendijke; te Apeldoorn: E. Venema, Drachten; te Rock-Val- ley (USA): A. Moerkerken, Nicuw- Beijerland; te Nieuwerkerk (Zld.): J. Koster, Barneveld. Bedankt voor Goudswaard: J. Mijnders, Ridderkerk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk Tijdens de ledenvergadering die wordt gehouden voor het verkiezen van ambtsdragers zijn de broeders H. Flikweert (ouderling) en L. van Klinken (diaken) aftredend. Zij zijn beiden herkiesbaar. De veerhaven „De Val" Als reaktic op enkele uitlatingen in de Zierikzeese gemeenteraad over het plan „De Val", zoals dat te lezen stond in de Nieuwsbode van maan dag 18 december, zou ik graag het volgende kwijt willen. Wanneer de voorzitter, de heer De Meester, het in de Zierikzeese raad heeft, over het spuien van ongefun deerde kritiek op plan „De Val" mag hij wel eens op z'n eigen woor den letten. Wat hij opmerkt t.a.v. dc heer Jansen uit Brou is, ronduit smerig! Uit hoofde van zijn funktie als voorzitter van dc Natuur- en Vogel wacht en bestuurslid van het Zeeuws Coördinatie orgaan, moet dc heer Jansen zich bezig houden met allebei bestemmingsplannen, om na tc gaan of er natuurbeschermings waarden in het geding zijn. Als dat zo is, naar zijn mening, zal hij uiter aard kritiek daarop leveren, hoort hij zelfs tc doen. Dat is naar mijn weten altijd gebeurd, overal in dc regio cn ook bij Brouwershaven (b.v. Den Osse). Dat er dan toch een hoop verpest wordt ligt bijvoorbeeld aan het feil dat dc protesten van natuurbescher mingskant. niet of nauwelijks se rieus genomen worden wat we kun nen zien aan de gang van zaken rondom het Kaaskenswuter. Wanneer het over laakbare uitla tingen gaat is deze. aan het adres van een „Brouwse natuurbescher mer" er écn van de eerste orde. C. de Kraker Kerkstraat 3, Burgh Tr koop Ganzen en zware slachlko- nijncn. Tel. (01119) 376 (na 19.00 uur). I.g.sl.z, Volkswugenbus met ramen. 1971. Tel. (01114) 1772. Pracht Ziindapp. 4 v.. rood meta, 1974. HEMO. Zierikzee, Weststraat 5-7. Noren, ml 47. Prijs f 75. Tel. (01115) 1497. Enkele zware slachtkalkoe- nen. Tol. (01112) 550. met

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5