Denken over (andere) bestem- Bruse raad had nogal moeite met verkeersdrempel(s) ming pakhuizen in de Meelstraat Kippeboer-maand BIJSLAG EERSTE KIND BIJ EERSTE AANVRAAG HALVEREN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzeese raad Pensioen politici Gewonde bij overval Plan CDA-VVD De zaak werd aangekaart door de heer Asma (PvdA), die in dit verband dacht aan mogelijkheden voor verhuur aan derden als woning. Misschien is het nuttig dat op dit punt de gemeente ook eens de hand op de portemonnee houdt m.a.w. huurgeld toucheert. De voorzitter wees er op dat ten aanzien van bedoelde bestemming nog geen beslissing is genomen. Wel is in eerste instantie gedacht aan een bestemming, die het gemeentelijk be stuursapparaat ten goede komt. Hij zegde op dit punt evenwel overleg toe. De pachtprijs voor een perceel grond aan de Nieuwe Kooiweg (8.50 ha) werd vastgesteld op f 3.612,50. De heer Van Sluis kreeg de grond in pacht, als kompensatie voor door de gemeente aangekochte grond aan de Boerenweg, tot verdere realisering van het bestemmingsplan Poortam bacht. Loonsverhoging Daar. de gemeentelijke opklassifi- katie nog op zich laat wachten, is doo:r G. S. een mogelijkheid geopend een deel van de ambtenaren een loonsverhoging toe te staan. Ter zake is een begrotingswijziging nodig, die de raad - na diskussie - aanvaardde. Advertentie Decembermaand is poeliersmaand is zie onze advertentie op pag. 8 Bedoelde groep ambtenaren moet afzien van een extra verhoging, voor het geval die opklassifikatie er toch zou komen. Daarom kregen betrokkenen een briefje ter ondertekening voorgelegd. Mevr. Gilden-van Geesbergen vroeg of zo'n briefje wel rechtsgeldig is, zulks om moeilijkheden in de toe komst te voorkomen. De voorzitter zei, dat het in ieder geval moreel rechtsgeldig is. De heer Bij de Vaate wees er op dat de goe de trouw van het personeel in dit opzicht buiten twijfel staat. Onbegrip De heer Gi%oen (PvdA) was bang, dat de herwaardering van het salaris van de onderwerpelijke groep bij an dere ambtenaren, die niet onder de regeling vallen, onbegrip zou wek ken. Hij vond het geen psychologi sche benadering van de zaak. De voorzitter wees er op, dat G.S. zelf een mogelijkheid aan de hand hebben gedaan en het zou toch niet verstandig zijn, die mogelijkheid niet te benutten. De heer Groen bleef er gevoelsma tig moeite mee houden. Wethouder Den Boer merkte op, dat in het ver leden - bij herhaling - verwachtingen zijn gewekt en die kunnen nu einde lijk gehonoreerd. De heer Bij de Vaate vernoemde nog het taakover- schrijdende werk van de ambtenaren en de voorzitter herinnerde aan de altijd aanwezige mogelijkheid, dat ambtenaren naar elders solliciteren en dan voor Zierikzee verloren gaan. Tennisbaan ZIERIKZEE. De bezoekers van de schrijf avonden van Amnesty Inter national zetten zich in voor politieke en niet-kriminele gevangenen, waar ook ter wereld. Men hoopt met het schrijven van brieven regeringen te bewegen deze gevangenen in vrijheid te stellen. Op de foto een aantal le den van Amnesty International tij dens een schrijfavond in de Chr. Mavo te Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het kader van de rondvraag her innerde drs. Sayers aan een brief van de tennisvereniging (april) over de noodzaak van een extra speelbaan. Deze derde baan blijkt een heel moeilijke zaak, daar de tennisbaan is ingeklemd tussen andere sportak- komodaties. De voorzitter wees er op, dat als men hier iets uitbreidt, men elders voorzieningen tekort doet. Wethouder Van Gastel verwees naar een plan op langere termijn, waarin deze zaken aan de orde komen. De heer De Oude voelde ook niet voor ad-hoc-beslissingen, maar zag meer heil in een alles omvattend plan. De ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,40 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W in dit nummer: Zeehondje zivom sluis door SCHUDDEBEXJRS. De winter brengt kou, maar hanteert ook de toverstaf. Deze week vroor het nogal ruw en dat betekende schoonheid aan iedere boom, aan iedere tak, zoals hier in het Schuddebeurse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's f f t Een slechte roman maakt de x zinnen wakker; een goede ro- a x man het geweten. j Carmen Sylva J W47 1EQT VI BH-7" Verwachting tot woensdagavond: Vorst houdt aan Vannacht matige vorst mot mini mumtemperaturen van omstreeks min 6 graden; overdag zonnig, maar in het zuiden van het land meer be wolking, maar droog weer: overwe gend matige oostelijke wind; maxi mumtemperaturen ongeveer min 1 graad. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Max.-temperaluur: omstreeks 1 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 8.44, onder 16.30 Maan op 22.45, onder 11.49 21 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 Maan op 23.48, ondrr 12 13 Laatste kwartier: 22 december (18.42) Aanvang winter: 22 december (6.19) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 dec. 6.29 18.52 0.03 12.33 21 dec. 7.04 19.34 0.51 13.13 Doodtij: 25 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 19-12. Het KNMI deelt mede: De afgelopen nacht kwam in vrijwel het gehele land matige vorst voor. In het noorden, midden cn oosten daalde de temperatuur plaat selijk tot min 9 graden. Op c<< Zeeuwse eilanden bleef het kwik bij ongeveer min 4 graden steken. Ij winterse weerbeeld wordt in stand gehouden door een hogedrukgebied boven Oost-Europa, dat een uitlo per heeft over Duitsland tot aan on ze omgeving. Het centrum van d;t hogedrukgebied verplaatst zich het komende etmaal in de richting van do Baltische staten, terwijl dc lucht druk laag blijft boven het Middel landse zeegebied. ZIERIKZEE, 15-12. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemees ter Th. H. de Meester, is een eventuele bestemming van de te restaureren Meelstraat-pakhuizen ter sprake ge komen. heer Asma had gedachten over de „overkant van de Kon. Gustaafweg", voor eventuele Verdere uitbreiding van het sportpark. Daar echter liggen volkstuinen en hier een tweede sportveld scheppen, zou - volgens de voorzitter - heel wat organisatie, tijd en geld vorderen. Bovendien komen er sportvelden in Poortambacht, als daar de scholen voor voortgezet on derwijs zijn gerealiseerd. Deze vel den kunnen eventueel ook buiten schoolverband worden gebruikt en dat duidt op een alsdan weer heel andere situatie t.a.v. het totaal, der akkomodaties. hij zelf, de bezwaren, die de ande ren aanvoeren wel aan." De heer Bal wilde de aanleg van een tweede vrekeersdrempel bespoedigen omdat er nu toch ter plaatse nog aan de straat wordt gewerkt, maar „dit snijdt geen hout", aldus de voorzit ter, „de straat is maandag of dins dag klaar, maar levering van de be tonelementen voor een drempel vergt zes weken". Besluit Na ampel overleg kwam men lot het volgende besluit; er zal niet ge wacht worden met de aanleg van de verkeersdrempel in de Deltastraat. In de volgende raadsvergadering komt het probleem opnieuw aan de orde. Men zal intussen bezien, of een tweede verkeersdrempel in de Dok- tre de Kockslraat nodig is, en zo ja waar die zal worden gelegd, terwijl men dan ook weet of men de over steekplaats over dc verkeersdrem pel die er nu ligt zal handhaven. Ook over de andere oversteek plaatsen (zebrapaden) zal men zich heraden. Dit besluit werd met alge mene stemmen genomen. Op advies van de kommissie voor de bezwaarschriften werd besloten, het bezwaarschrift van de bloemen- kwekers gebrs. M. en C. Steenpoor- te te Oosterland tegen het venten met bloemen op Bruinisse, niet ont vankelijk te verklaren. Bruinisse heeft zelf twee bloemenzaken, dus geen ventvergunning voor buiten Bru wonenden; men wil het des noods wel op een proefproces laten aankomen. Met het kasgeldlenings- besluit en de wijziging van de Lo zingsverordening had dc raad geen moeite. BRUINISSE, 15-12. In de te Bruinisse gehouden vergadering van de ge meenteraad onder leiding van burgemeester T. C. Hekman, werd punt v(jf van de agenda, het doen van een uitspraak over het al of niet wenselijke van het onderhands aanbesteden, (zonder mededingers) van het herbestra- tingswerk 1979, van de agenda afgevoerd, nadat de voorzitter het onjuist had gevonden dit in openbare vergadering te behandelen. Nadat in de vorige vergadering de stemmen daarover staakten, werd nu met 4-3 stemmen besloten het treffen van tijdelijke verkeers maatregelen te delegeren aan b. en w. Overigens was men het mei de door het kollege van b. en w. ge troffen verkeersmaatregelen in de Dokter de Kockstraat lang niet eens. Kritiek Zowel de heer A. Eal, als de heer L. van den Bos, waren van mening dat er meer dan één verkeersdrem pel in de Dokter de Kockstraat be hoorde te komen, plus nog een extra voetgangersoversteek plaats, dat het onjuist was, om een voetgangers- oversteekplaats boven op een ver keersdrempel te leggen en dat het mot de verkeersdrempels echt wel wat eenvoudiger (lees goedkoper) kan, maar de voorz'tter wees er op, dat het hier een uitvalsweg betreft, die men niet van al te veel verkeers drempels moet voorzien, dat de oversteekplaats in overleg met po litie en scholen is ges tueerd en dat men beter kan wachten, tot dc bou werij bij „In 't Opper" voltooid is, om nog een zebrapad te situeren. De heer Verspoor sloot zich aan bij dc heren Bal en Verspoor eh het kollege ging even in beraad toen de kritiek blijft aanhouden. De heer M. Meeuwsen kwam het kollege te hulp. Hij wees er op dat de vorige keer besloten is, dat het ging om een experiment, al voelde DUBLIN. Ierland zal deelnemen aan het Europese monetaire stelsel (EMS) nu de rijkere deelnemers een extra bedrag van vijftig miljoen pond (ongeveer 407 miljoen gulden) aan steun hebben toegezegd. Dit heeft de Ierse premier, Jack Lynch, vrijdag in het parlement in Dublin verklaard. DEN HAAG, 18-12. Minister Wie gel houdt vast aan het voorstel tot verandering van de pensioenopbouw van politieke ambtsdragers. Dit voor stel houdt een forse verlaging in van de pensioenopbouw van ministers, staatssekretarissen, leden van de Tweede Kamer, gedeputeerden en wethouders. Op het ogenblik bouwen ministers en staatssecretarissen jaar lijks vijf procent aan pensioenrechten op..gedurende maximaal acht -dienst, n jaren. De overige politieke ambts dragers bouwen jaarlijks drieëneen half procent op met een maximum van twintig jaren. ROTTERDAM, 18-12. De 59-jarige C. Sonneveldt uit Rotterdam is maandagavond gewond geraakt bij een overval. De man probeerde volgens de poli tie een gewapende overvaller tegen te houden die bij een nachtkluis van een bank een winkelmeisje beroofd had van een geldcassette met 1500 gulden. Sonneveldt liep een schot op in het bovenbeen. Van de dader ont breekt nog elk spoor. DEN HAAG, 18-12. CDA en VVD willen de kinderbijslag voor het eer ste kind, voor zover het een eerste aanvraag is, met de helft verminde ren. De regeringspartijen hebben dit gistermiddag voorgesteld toen de Tweede Kamer de regeringsvoorstel len behandelde om de meervoudige bijslag voor studerende kinderen van 16 en 17 jaar af te schaffen. Financiële grens De meerderheid van de Kamer bleek daar voor te zijn maar VVD en CDA willen wel het inkomen waar bij nog net een gedeeltelijke toeslag wordt gegeven, verhogen. Die grens ligt nu op 34.000 gulden. De CDA-er Hermsen sprak over enkele duizenden guldens; de VVD- er De Korte noemde een bedrag van 40.000 gulden. Om de kosten die deze maatregel met zich meebrengt te vergoeden stelden beide regeringspartijen voor de bijslag voor het eerste kind te verminderen. Dat zou van nul- tot tweejarigen in 1981 een besparing van 78 miljoen opleveren en van nul tot driejarigen een besparing van 120 miljoen gul den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1