GETUIGEVERKLARING VERBALISANT HAD VRIJSPRAAK TOT GEVOLG SUCCESJES fotokopieën r~ a Oppervlakte landbouwgrond loopt sterk terug ERIC DE NOORMAN Ds. J. Geers houdt lezing voor Vereniging „Tot nut en Genoegen" Zitting Kantongerecht Dc Zivarte Piraat „FZiisere" uit liet buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? INGEZONDEN STUKKEN Voor 25 jaar.... ZIERIKZEE, 14-12. „Vrijspraak" luidde de eis van de officier mr. Mijnssen donderdagmiddag tijdens de zitting van het Kantongerecht, liet betrof de zaak J.G.J.R. aan wie ten laste werd gelegd, dat hij door een foute inhaalmanoeuvre het verkeer in gevaar zou hebben gebracht De zaak was reeds eerder in behandeling geweest, maar werd toen aan gehouden om de verbalisant nader te horen. Tc koop Pracht kerstbomen in alle maten, met en zonder kluit; kersttakken; beshulst; be moste takken; dadels; Euca lyptus; IJslandsmos; hyacin then; kamerplanten en snij bloemen; kerststukjes te kust en te keur. Nergens zo'n sor tering. Bloemen- en tuincen trum C. W. Jonker, Hoge- zoom 20, Haamstede, telefoon (01115) 1383. Philips Keukenmachine. Mengen, roeren, kneden en kloppen, f 139,Radio van den Berge heeft ze voorradig. Austin Clubman Estate, b.j. '72. Pr.n.o.t.k. Tel. (01115) 2623 Z.g.a.n. toercaravan, 4 pers., merk I.T., bj. '77. Indl.: ka chel, koelkast, nieuwe voor tent (Randstad). Tel. .(01110) 4040. Bouvier, 1 jaar oud. Lelie 1 Brouwershaven. Tel. (01119) 630. Kerstbomen met kluit v.a. 1' 7,50; ook service bomen met kluit; mooie sparrebo- men tot 4 m. Harm de Vrie- ze, Caustr. 15. Zierikzee. Tel. (01110) 4044. Rode-, witte-, zwarte- en kruisbessen, frambozen, bra men, ook doornloos. Tuincen trum Renesse. Te huur Gemeub. woning te Seroos- kerlce; gr. woonk., keuken, 2 slaapk., garage, c.v. (gas), mod. comfort; f 700,p. mnd. Inl. lel. (01856) 1587; (01117) 427. Diversen Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproei- extraktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Verdachte verscheen donderdag middag niet zelf op de zitting, maar de getuigeverklaring van verbalisant wachtmeester J. Labruère leidde er toch toe, dat kantonrechter mr. W. F. van Solinge besloot vrijspraak te verlenen. bewijs van het feit dat de auto twee weken voor het ongeluk een grote onderhoudsbeurt bij de garage had gehad. De officier vroeg zich derhal ve af of het gebeuren wel aan D. kon worden toegeschreven. Hij eiste vrij spraak en het vonnis was konform. F. G. R. uit Rotterdam had op Rijksweg 18 in een auto gereden zon der rijbewijs. Toon. de politie hem had aangehouden, had hij bovendien een valse naam opgegeven. „Ik zat in moeilijkheden, ik moest snel naar m'n verloofde, die werd be dreigd", aldus R. De officier vond dat R. dan maar aan een vriend had moeten vragen om even te willen rij den. Voor het opgeven van een valse naam eiste hij f 100,of 2 dagen en voor het rijden zonder rijbewijs f 150,of 3 dagen. Het vonnis luidde konform. DEN HAAG. Een kamermeerder heid is tegen het nucleariseren van een aantal wapensystemen als de marine patrouille-vliegtuigen, de 155 mm artillerie en mijnen. Dat is ge bleken op een openbare kommissie vergadering in de Tweede Kamer. DREISCHOR, 18-12. Een dezer da gen werd voor de leden van de vere niging „Tot nut en genoegen" in café „De Drie Schapen' 'te Dreischor een lezing door ds. J. Geers gehóuden over een reis die hjj deze zomer, als deelnemer van een groep Nederlan ders naar Israël maakte. Ter inleiding vertelde ds. Geers allereerst in het kort overvzijn liefde voor het Joodse volk en voor het land Israël, die begon in de tijd van zijn theologische studie. Hierna werd tot vertoning van de dia's overge gaan. Hieruit bleek dat de reis een speciaal doel had. In Besheva, de zuidelijkste stad van Israël werden inkopen gedaan voor de woestijnreis, die de deelnemers per autobus een week door de Sinaï en de Negev zou voeren. Cathar ina- klooster Het doel in de Sinaï woestijn was het Cahtarina-klooster aan de voet Prof. mr. P. de Haan, hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Delft en aan de Vrije Universiteit in Amsterda'm, zei dit in Lunteren. Hij sprak op een conferentie over grondgebruik van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. De daling zette in 1963 in, toen de wet vervreemding landbouwgron den werd afgeschaft. Die wet regelde de beheersing van koopprijzen van landbouwgronden. Pacht en eigendom Als oorzaak van de teruggang zag hij het grote verschil tussen verpach- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. We moeion eisen, dat tegenover cle zichtbare offers een reëel perspectief staat. Met deze woorden hcel't voorzitter Sef van Wegberg in hotel Cocagne in Eind hoven aangegeven hoe de Katholieke Onderwijs Vereniging (K.O.V.) tegen over de bezuinigingsplannen van de regering staat. DEN HAAG. In het derde kwar taal van dit jaar zijn 754 faillisse menten uitgesproken tegen 728 in het derde kwartaal van vorig jaar. Een stijging van 3,6 procent dus. Dit blijkt uit voorlopige cijfers, bekend gemaakt door het Centraal Bureau voor dc Statistiek. DEN HAAG. De regering blijft bij haar voorstel inzake de tweede fase van de wijzigingen in het kinderbij slagstelsel, te weten de afschaffing 16- en 17-jarigen. Het voorstel zal van de dubbele kinderbijslag voor deze week (maandag en donderdag) door de Tweede Kamer in haar openbare vergaderingen besproken worden. DEN HAAG. Premier Van Agt heeft op zijn wekelijkse persconfe rentie, gezegd dat hij twee jaar ge leden, als minister van justitie, niet op de hoogte geweest is van het af luisteren van de telefoon van de ad vocaat mr. H. C. M. Hoorneman, die de belangen van Menten behartigde. ROTTERDAM. Het stadsbestuur van Rotterdam heeft besloten een nieuw maritiem museum te bouwen. Er is een bedrag van ongeveer 14 miljoen gulden voor uitgetrokken. Het zal waarschijnlijk een plaats krijgen aan de Leuvenaven, maar het college van b. en w. speelt ook met de gedachten het museum in de deel gemeente Hoek van Holland te plaat sen. van de Mozesberg. Hier overnacht ten de reizigers op bridgen, nadat er wat droog brood was gegeten, begon de tocht 's morgens om 4.00 uur. De gids die deze tocht zou leiden' was een kleine Bedouine jongen. Na een vermoeiende tocht werd uiteindelijk de top bereikt waar een schitterend panorama over de gehele woestijn werd geboden. De dia's toonden vele rotspartijen, diep uit gesleten droog gevallen rivierbeddin gen, die in de korte regentijd kolken de rivieren worden, oases en enkele bedouine kudden. Hoe droog en stoffig de reis wel was werd kleurrijk verteld door ds. Geers. Na een week verbleven te hebben in de woestijn werd de te rugreis naar Eilath aanvaard. De te rugkeer werd die vrijdagavond met een Sabbathdis in het hotel gevierd. Een smakelijk slot aan een boeiende week woestijnbelevenissen. te en onverpachte waarde, ontstaan door de grote ongelijkheid in rcchts- regine tussen pacht en eigendom. Pachtprijzen worden op grond van de pachtwet nog wel beheerst, koop prijzen niet meer. Prof. de Haan suggereerde een aantal maatregelen om verdere ver- mindereing van het pachtareaal te gen te gaan. Onder meer zou de grondbank grond niet alleen in erf pacht, maar ook in p^cht moeten gaan uitgeven, als hulp bij grondfi- nanciering in geval van bedrijfsop volging of bedrijfsvergroting of als het voor een zittende pachter moei lijk is gebruik te maken van zijn voorkeursrecht op koop. HILVERSUM. Philips telekommu- nikatie industrie heeft in samenwer king met de Mexicaanse Philips- dochter opdracht gekregen voor een verkeersregelsysteem in Mexico- Stad, Volgens Philips heeft de op dracht een waarde van f 29 miljoen. PARIJS. De sjah van Iran is gees telijk gestoord. Dit heeft de Dajatol- lah Chomeiny verklaard. Naar zijn mening zijn dc recente geweldplegin gen in Iran het gevolg van de gees telijke toestand van de sjah. „Ik ver wacht dat hij meer en meer misdaden zal begaan," aldus de religieuze lei der die in Frankrijk in ballingschap leeft. VATICAANSTAD. Paus Johannes II heeft koning Hoessein van Jorda nië in particuliere.audiëntie ontvan gen. Het privégesprek, waarover niets is meegedeeld, duurde een half uur. WINDHOEK. De Afrikaanse hoofd omroeper van het officiële Zuidafri- kanseradiostation iii Windhoek, Ti- inoteus Namahuya, is iri zijn woning in Katoetoera doodgeschoten. NEW YORK. In New York is een stilleven ontdekt dat blijkt te zijn geschilderd döor de Vlaamse mees ter Jan Bruegel de oudere (1568- 1625). Tot dusver was het werk toe geschreven aan de Hollandse mees ter Jan van Os (1744-1808). CHIRAZ. In de in het Zuidoosten van Iran gelegen stad Chiraz zijn achttien mensen door militairen doodgeschoten, zo is donderdag in Teheran uit betrouwbare bron ver nomen. LONDEN. In de nacht van zondag op maandag zijn in het centrum twee bommen ontploft. De politie gelooft dat het Ierse Republikeinse Leger (IRA) verantwoordelijk is voor de aanslagen. NEW DELHI. Een vliegtuigonge luk op een startbaan van het vlieg veld van New Delhi heeft zondag het leven gekost aan drie mensen. De slachtoffers werden door een in brand geraakte Boeing 737 van „In dian Airlines" op de grond geraakt PEKING. Het Chinese volksdag- bzlad schrijft, dat de volledige be trekkingen tussen China en Ameri ka zullen helpen Russische agressie te beteugelen De overeenkomst wordt van heilzame invloed op het wereldgebeuren genoemd. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben de OPEC-landen er zondag van beschuldigd de Westerse ekonomie in gevaar te brengen. Washington roept op tot een herzie ning van de prijsverhoging van 14,5 procent, waartoe de OPEC heeft be sloten. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te De Lier: dr. C. de Jong, Hoogkerk-Leegkerk e.a.; te IJsselmuiden: .T. van de Ketterij, Zetten en Andelst. Beroeisbaarstelling: Mw. J. van der Werf, kand., van Humbold- straat 8, Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Schoonoord: J. G. Hoeksra, kand., Schoonoord, die dit beroep heeft aangenomen: tc Nije- veen: H. Koetsveld, Den Helder. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Builen Verband Bedankt voor Groningen: A. II. Algra, Sliedrccht. Gerefromeerdc Gemeenten Tweetal te Gorkum: K. dc Gier, Arnhem; J. W. Verweij, H. I. Am bacht. Beroepen tc Wolphaartsdijk: J. van Vliet, Aagtekerke; te Gorkum: J. W. Verweij. H. I, Ambachtte Den Haag-Centrum: P. Blok. Dirks- land; tc Rilland-Bath-Waarde: D. Rietdijk, Vlaardingen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN'BOSCH. 15-12. Aanvoer 194 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden f 1900-f 3600; voljarige f 1500-f 2325: 2' i-iarige (trekpaard) f 1825-f 2250; 2' j-jarige, luxe (merries) f 1600- f 2450: 2' 2-jarige. luxe (hengsten) f 17*5-f 2350: 1' 2-jarige, luxe (mer ries) f 1250-f 1750; l' f-jarige, luxe (hengsten) f 1200-f 1600. V 2-jarige (terkpaard) f 1475-f 1775; veulens, luxe (merries) f 950-f 1450; veulens, luxe (mengsten) f 675-f 975; hitten f 625-f 1200; Shetlandse pony's (ruins) f 225-f 400; Shetlandse pony's (merries) f 300-f 650. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den f 4,80-f 5,70; oude slachtpaarden f 4,55-f 5,65. De handel was rustig. DINSDAG 19 DECEMBER NED. 1: De Kinderkrant Special, de naam doet het al vermoeden, heeft vanavond iets bijzonders ie bieden te weten, Martin de schoen lapper, een tekenfilm naar het kerstverhaal van Leo Tolstoi. Voorts een Australische natuur dokumen- taire over een Overwintering op de Zuidpool. Zoals de meeste dieren 's winters naar warmere streken trek ken begeven de keizer pinguins zich zuidwaarts. Vervolgens een pro gramma over de keerzijde van het kerstfeest de Eenzaamheid. Daarna het tweede deel van het samen- zangprogramma Twente zingt, dat werd gehouden ter ere van hei zes tigjarig bestaan van de Koninklijke Bond van Christelijke zangvereni gingen van Twente. Tijdsein richt vanavond de lenzen op de vermaar de Engelse journalist en schrijver Malcolm Muggeridge, die na een veelbewogen leven overgegaan is lot het Christendom. Na een parle mentaire onderbreking door Den Haag Vandaag keren we met Bam- ber Gascoigne terug tot het Chris tendom om precies te zijn tot de twaalfde aflevering van De Christe nen waarin de invloed van de ratio en de wetenschap op onze westerse religie aan de orde wordt gesteld. NED. 2: De nogal flexibele familie van Barbapapa bijt de spits af en maakt vervolgens plaats voor Pi- nokkio die straf krijgt, van de goede fee, omdat hij mij het maken van zijn huiswerk hulp heeft gehad. Zij stuurt hem naar de stad van de dommerikken. Na de konsumenten- rubriek Koning Klant volgt een af levering uit de serie George en Mil dred waarin hei televisietoestel 'het opgeeft en George met de handen in het haar zit. Daarna het tweede deel van de televisiefilm Steenkool wordt duur betaald. De Prins van Wales is op bezoek geweest en alles is dik 'voor elkaar. Het dorp is op geknapt en het heeft de gemeente dan ook heel wat geld gekost. Zo veel geld zelfs, dat er voor veilig heidsvoorzieningen in de mijn geen geld over is. De gevolgen blijven niet uit. Hel laatste woord van van avond is voor Wil Brugsma in de opinierubriek Varavisie. DINSDAG 19 DECEMBER NED. 1: 1S.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Kin derkrant-Special; 19.35 Overwinte ring op de Zuidpool: 20.05 Eenzaam heid; 20.15 Twente zingt; 20.40 Tijd sein; 21.37 Joïimaal; 21.55 Den Hang Vandaag; 22.10 De Christenen; 23.05 Nieuws. NED. 2: 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pi- nokkio; 19.27 Koning Klant; 20.00 Journaal; 20.27 George en Mildred; 20.52 Steenkool rvordt duur betaald; 22.25 VARA-Visie; 23.20 Nieuws. De penningmeester van „Onderdak" heeft zorgen Het zijn jaarlijks terugkerende zor gen waarmede de penningmeester van „Onderdak" kampt! Jaarlijks immers moet hij de rente uitbelalen aan mensen, die destijds zo grandi oos reageerden op dc burgerzinlening voor de totstandkoming van het sportcentrum „Onderdak" te Zierik zee. 1100 rentc-uilbetalingen! Veel werk dus, hij is dan ook altijd weer blij als de klus geklaard is. Maar daarna clan blijken gelden niet op hun be stemde plaats te komen. Mensen ver huizen. schenken hun schuldbrief aan kinderen, maar de penningmeester weet natuurlijk van niets. Dat kost dan veel onnodig extra speurwerk. Dus beste mensen: zijn er verande ringen geweest, geef die even door, bijvoorbeeld: nieuw adres, nieuwe giro- of banknummer. Langs deze weg willen we nog maals diegenen danken, die opnieuw hun sympathie betuigden voor het sportcentrum door hun schuldbrief terug te zenden aan de penningmees ter en op die manier hun vordering op de stichting kwijtscholden! Zowel voor het één als het ander kunt u uw berichten zenden aan: Slichting Sportcentrum Schouwcn- Duiveland. p/a dc heer G. J. Dijkstra, De Wittestraat 17 te Zierikzee. De wachtmeester verklaarde op zijn motor vanaf de Julianastraat de Provinciale Weg 7 te zijn opgereden op het moment dat de auto van R. nog zo'n 150 m voor de kruising was. Vervolgens werd de wachtmeester door R. gepasseerd, die - wegens zijn snelheid - toen ook de. 10 m voor de motor rijdende Opel moest passeren. Juist op dat moment kwam een te genligger en zo ontstond de situatie, dat er drie auto's naast elkaar reden. Snelheid minderen „Wat had R. volgens u moeten doen| om deze gevaarlijke situatie te voor komen?" vroeg de officier aan del getuige. „Hij had snelheid moetenl minderen, waardoor hij niet had in* hoeven halen", aldus de wachtmees-' ter. De officier was van mening datl R. dus in een soort dwangpositie wasl ggkomen door het rijgedrag van de] wachtmeester en eiste derhalve vrij spraak. De kantonrechter volgde hem daarin. Ook aan M. D. werd vrijspraak verleend. Hij stond terecht omdat hy op 29 juni op de' Provinciale Weg in Haamstede had gereden met een driewielige auto, waarvan de stuur inrichting niet deugde. Hyzelf en zyn passagiere waren daar het meest de dupe van geworden. Bij het weer te ruggaan naar rechts na inhalen was de auto plotseling omgekanteld en geheel totall loss geraakt, terwijl de passagiere gewond naar het zieken huis moest worden vervoerd. „Het autootje was nog maar twee jaar oud", verklaarde D. Doorslag gevend was echter het schriftelijk ZIERIKZEE. Met het herstel van de drooggevallen Blokweg, de ver keersweg van Zierikzee naar Brou wershaven via Schuddebeurs is reeds een begin gemaakt. Binnen kort zullen de automobilisten geen gebruik meer behoeven te maken van de omweg over de smalle dijk door de Bettewaerdepolder. S1RJANSLAND. Vorige week is een begin gemaakt met het herstel van de electrische leidingen. Het aggregaat zorgt thans voor de elec- triciteit. Slechts op bepaalde tijden kan hiermede stroom worden gege ven en ook de aanvoer is onvol doende. Het zal een grote vreuefde zijn voor het dorp als een aanslui ting op het net weer een feit is. OOSTERLAND. Er heerst thans in de gemeente een levendige be drijvigheid, waar nodig zijn electri- ciëns bezig de ondergrondse kabels van het lichtnet te vernieuwen. Maar ook zijn de herstelwerkzaam heden aan de woningen begonnen. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen zal de gemeente Zierikzee een grootscheepse actie gaan voeren te gen hel besluit van de reconstruc tiecommissie om „De Val" te gaan gebruiken als aanlegplaats van de Provinciale Boot. SCHARENDIJKE. Van de zijde, van dc PZE"M wordt ons medege deeld, dat zeer waarschijnlijk dezer dagen electrische stroom zal worden geleverd via het gewone net. OOSTERLAND. Daar de installa tie voor de gasverlichting van de Oud Gereformeerde kerk aan het Groenendaal weer moest worden te ruggeven, zal voorlopig de avond kerkdienst vervallen in afwachting van de aansluiting op het electrisch net. Er zullen nu diensten zijn om 10 en 3 uur. Ook boetes Overigens deelden de magistraten donderdag ook nog wel wat anders uit dan vrijspraak. M. A. M. v. R. hoorde f 400,boete tegen zich eisen wegens het rijden met een snelheid van ongeveer 144 km/u over de Pro vinciale Weg in Middenschouwen, wegens het door een rood stoplicht rijden bij de brug van Bruinisse en wegens het rijden met twee gladde banden. Bij de Maastunnel werd hij "laa deze woeste rit tenslotte aange houden door de politie. „Ik ben als het ware opgejaagd Idoor de politie", zei v. R. Hij vcr- jweerde zich met het argument: „Ik "heb bewust hard gereden, myn f vrouw was zwanger en moest naar ■het Dijkzigt Ziekenhuis". De officier |vvas niet gevoelig voor dit verweer kwam tot bovengenoemde eis, [waarin de kantonrechter hem volgde. R. K. reed in een auto met een meer-tonige hoorn. „Het staat in de boekjes dat je met een samenstel van toeters mag rijden" bracht de be treffende bestuurster hier tegenin. Mr. Van Solinge sloeg 't wetboek er op na en kwam tot de konklusie, dat meer-tonige hoorns niet in een auto aanwezig mogen zijn. Ook de officier was van mening dat de wet hierin heel duidelijk is en eiste f 25,en verbeurdverklaring van de toeter. De kantonrechter deed f 10,van deze boete af. Geen rybewijs A. V. had in. Zierikzee op de Julia nastraat gereden met een motor zon der geldig rijbewijs. De politie had hem daarop betrapt en vanaf dat mo ment was het voertuig met een waarde van ongeveer f 4.000,in be slag genomen. V. wilde zijn motor graag terug hebben en had daarom zijn raadsman mr. J. Ligthart om as sistentie bij deze zitting gevraagd. Deze had slechts de taak de kanton rechter te vragen de officier te vol gen voor wat betreft de teruggave van de motor. Verder vroeg hij de geldboete van f 250,of 5 dagen wat te verlagen. De kantonrechter bleef echter bij de eis van de officier, maar volgde ook diens raad de motor terug te geven met daarbij het advies aan V.: „Ga die motor dan niet zelf op halen". J. C. v. d. G. vond zyn daad van welwillendheid op een vreselyke ma nier afgestraft. Hy had, terugkomend van een gezellige reünie in Nieuwer- kerk, twee jongens een lift gegeven naar Bruinisse en deze heren ter hoogte van de brug langs de Ryks- weg afgezet. Op die plek mocht hy echter niet stoppen. Hij trof het niet dat juist op dat moment een politie auto aankwam. „Ik zag die wagen wel, maar ik wist niet dat ik op die plek niet mocht stoppen, anders had ik het na tuurlijk niet gedaan", zei v. d. G. Hoewel het de officier een beetje pijn deed, zei hij voor v. d. G. geen uit zondering te kunnen maken en eiste f 100,of 2 dagen. Mr. Van Solinge zei wel een beetje mee te voelen en vonniste f 50,of 1 dag. Inhaalmanoeuvre L. C. M. v. G. uit Halsteren had op Rijksweg 18 bij Zierikzee een les auto ingehaald, waardoor een uit te genovergestelde richting komende vrachtauto in moeilijkheden was ge komen. v. G. was van mening dat het allemaal de schuld van de lesauto was geweest, die hem geen ruimte had gegeven weer naar rechts te gaan. Dat was mr. Mijnssen niet met hem eens en zei dat v. G. erg gevaar lijk had gereden. Zijn eis luidde f 250,of 5 dagen. Het vonnis was gelijkluidend. LAND- EN TUINBOUW LUNTEREN, 16-12. De oppervlakte verpachte landbouwgrond in ons land is sinds 1963 op onrustbarende wijze gedaald en wel met meer dan tien procent van ons totale areaal kuituur grond. 50. Kort legt Eric uit, dat hij van plan is onder bescherming van de duisternis terug te keren, Axe en dc drie krijgers van Voron te bevrijden, een boot tc kapen en dan koers te zetten naar Vorons schuilplaats, die zijn krij gers hem wijzen kunnen, om Winonah uit handen van de piraat te krijgen. „Dat is me nogal wat", grijnst Svcin Lang tand. „En dan te .bedenken, dat we niets an ders hebben clan onze blote vuisten om mee te beginnen. Haha, eindelijk een beetje leven in de brouwerij 1" Harm, hun Deense metgezel, schudt beden kelijk hel hoofd. „Dat is gekkenwerk", gromt hij. ..Ik weet dat ge tot stoute stukjes in staat zijt. Heer, maar dit lukt nooit. Gc kunt er zeker van zijn. dat Rorek met zoiets rekening houdt. „Als dat zo is, had hij ons beter meteen kunnen vermoorden," geeft Eric nuchter ten antwoord. „Waarom hij dat niet gedaan heeft is me trouwens toch een raadsel. Het hele geval is nogai vreemd en raadselachtig. Maar het heeft geen zin ons daar nu het hoofd over tc breken. We zullen eerst eens afwachten, wat Axe en de drie krijgers van Voron ons vertellen kunnen Elkaar afwisselend, roeien zij door tot bui ten het gezicht van het roversnest, waarna zij in een grote boog terugkoerscn cn op een der kleinere eilanden een schuilplaats zoeken. Bij het invallen der duisternis steken zij behoed zaam weer in zee en zetten koers naar de don kere. dreigende klippen van het pirateneiland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 6