Voor plan „De Val" wachten op inrichtingsschets Oosterschelde Plannen voor dorpshuizen in Noordwelle en Haamstede VERRASSINGEN BIJ DE BELGISCHE VERKIEZINGEN Protest tegen Mentens vrijlating I MEÜBELRAMA MEÜBELRAMA B.V. GELD NODIG Tegen „ongefundeerde kritiek" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Antwoord b. en w. Westerschouwen VOOR DE ZEKERHEID HAAMSTDE, 18-12. Het kollege van 1). en w. van Wes- terschouwcu merkt in haar antwoord op de Algemene Beschouwingen op. <Ial Noordwelle als het ware schreeuwt om een betere akkommodatie en dat liet ontbreken van een dorpshuis in Haamstede ook als een nijpend tekort wordt gezien. Ten aanzien van de uiteindelijke realisering gaat de voorkeur by het kollege uit van het oprichten van een Stichting Dorpshuis Noordwelle en een Stichting Dorpshuis Burgh- Haamstede. Het kollege moet de in druk met betrekking tot de rekon- struktie van de Hogezoom te Renes- se beamen, „dat de burgers soms te weinig achter het beleid van de be stuurders staan". intern worden alle reaktie's nog op een rijtje gezet, waarna men zich zal beraden wat men aan de raad gaat voorstellen. Hard wordt er gewerkt aan een voorstel tol wijziging van het be stemmingsplan Renesse. dat voorziet in de verbinding tussen Stoofweg en Roelandsweg. Zeer urgent Deze verbinding is in de ogen van het kollege zeer urgent. Aan de di- rekteur Gemeentewerken zal wor den gevraagd een nota samen te stel len waaruit gekonkludeerd kan wor den hoe de personeelsbezetting is in verband met de te verrichten werk zaamheden, met daarnaast een be schouwing over de mogelijkheden van uitbesteding van werk. Ten aanzien van de voorzieningen en de werking van de Strandred- dingsbrigade zijn er plannen om b.v. te Oostburg eens te gaan zien hoe het daar werkt. Fietspaden De Provinciale Staten hebben in hun vergadering van 31 oktober 1977 het fietspadenplan vastgesteld. Voor de vaststelling van het plan is het gemeentebestuur gehoord dat daar bij heeft gepleit voor opname van: a. een toeristisch fietspad onder- langs de duinen vanaf einde Laone tot einde Hoogenboomlaan. b. een toeristisch fietspad van het eindpunt Strandweg door of onder- langs de duinen naar de boswachterij c. een toeristisch fietspad van ein de Watergat naar de Vroonweg; en d. verbreding van diverse fietspa den. ZIERIKZEE. De Postduivenvereni ging Zierickhield zaterdag een ge slaagde tentoonstelling in de bene denzaal van het Hars van Nassau". Vele duivenliefhebbers bezochten de ze tentoonstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij het schoolzwemmen waren er, waarschynlijk door een kommunika- tiestoornis in het begin van het schooljaar 1978-1979 wat moeilijkhe den in verband met een grotere deel name van de scholen van Wester- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld f Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 schouwen dan by de planning door het bestuur van Onderdak bekend was. Getracht zal worden zulks in de toekomst te voorkomen. Voor wat de speelterrein'tjes voor de jeugd betreft heeft men te Burgh- Haamstede bij de schoolgebouwen een geschikt terreintje, alsmede de Beatrixweide. In Noordwelle kan men terecht op het sportterrein, ter- lijk Sei'ooskerke het speelterrein midden in het dorp heeft. De grootste hoeilijkheden liggen in Renesse. Ge tracht wordt het gedeelte grond" van Delf- en Schieland dat voorlopig nog niet mag worden bebouwd voor dit doel te huren. In antwoord op een vraag van de heer J. v. d. Berge meent het kollege zich niet te moeten mengen in de plannen bij een vereniging om van het zondagvoetbal over te stappen naar het zaterdagvoetbal. In het eerste kwartaal van 1979 hoopt het kollege met voorstellen bij de raad te komen ten aanzien van de openbaarheid van kommissie ver gaderingen. Een heel eind is men gevorderd met de voorbereiding om te komen tot een voorstel tot vaststelling van de bouwgrond-exploitatie-verorde ning. De eventuele aanvulling van de lijst van monumenten is bij het kol lege in studie. Motorspuit Over de plaatsing van de nieuwe molorspuit heeft men met de staf van de brandweer een' bespreking (Vervolg pag. 3j BRUSSEL, 17-12. Als bij de Belgi sche parlementsverkiezingen van zondag één ding duidelijk is gewor den is het dit: Leo Tinderr^* grote man van de Vlaamse Christe- ZIERIKZEE, 15-12. Onder de ingekomen stukken op de gemeenteraadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Tli. H. de Meester bevond zich het - intussen bekende - schrijven van G.S. inzake partiële onthouding van goedkeuring van het Bestemmings plan Buitengebied. Drs. Saycrs (PvdA) vond de benadering van Cl.S. soepel; het gaat als be kend. om de inrichting van „De Val" en het Galgepoldcrtjc. Volgens Sayers is er sprake van een mogelijkheid tot uitbreiding van het aantal ligplaatsen. Ook in dit kader kwam een dag bladartikel ter sprake (niet Z.N.), waarin blijkbaar allerlei opwin dends over de onderwerpelijke ma terie viel te lezen. De voorzitter be nadrukte dat met betrekking tot „De Val" het wachten is op de inrich tingsschets Oosterschelde. De onthouding van goedkeuring betreft maar een miniem deel van het geheel en het kollege tilt hele maal niet zwaar aan deze zaak. Laakbaar vond de voorzitter het spuien van ongefundeerde kritiek, „want bestuurlijk heeft het niets te betekenen; het is onzin te denken dat de gemeente plannen zou heb ben het daar „helemaal vol te bou wen met bungalows. De voorzitter: „wij willen Zierikzee niet uitleve ren aan een wilde reki'eatie-ontwik- keling". In sommige publikaties wordt die indruk gewekt en natuurlijk draaft ook een bekende Brouwse natuur beschermer op, onder wiens oog echter wél de hele noordkant van Brouwershaven is verknoeid en nu meent hij Zierikzee te moeten be- kapittelen. De raad besloot daarop ten aanzien van de onthouding van goedkeuring niet in hoger beroep te gaan. Algemene begraafplaats In bespreking kwam het voorstel tot vaststelling van de verordening algemene begraafplaats. In bepaalde artikelen komen wijzigingen, als lij den van openstelling door het pu bliek, tijden van begraven, indeling en afmeting van graven e.d. De heer Van Velthovén (CDA) drong er op aan de hele slrukluur van de toekomst door P.W. te laten onderzoeken. Hij wilde streven naar een „éénduidig" tarief, waardoor (Vervolg pag. 4) lijke Volkspartij (CVP), „mister Eu rope" genoemd vanwege zijn Euro pees werk, de man die in 1977 in België een sterk persoonlijk getinte verkiezingscampagne voerde en daar ruim 130.000 voorkeursstemmen mee binnensleepte, de man ook die er dit maal van verdacht werd verkiezin gen geforceerd te hebben om zichzelf en zijn partij een grote overwinning te bezorgen, die man heeft zondag de kous op de kop gekregen. Hoeveel voorkeurstemmen Tindemans dit keer behaalde was zondag nog niet bekend. Maar zeker was toen al wel, dat zijn partij zich bij deze verkie zingen nauwelijks had kunnen hand haven. Dat was een verrassing. Liberale party Een tweede, niet minder grote ver rassing waarvoor de Vlaamse kiezer zorgde was de winst die hij de Vlaamse liberale partij, de PVV liet boeken. PVV-voorzitter, Willy de Clerq, stelde zondagavond meteen zijn eisen. We zullen geen zitting ne men in de regering als er geen vijf procent belastingverlaging komt, zo kondigde hij aan. DEN HAAG, 16-12. Op een protest bijeenkomst van alle 27 Nedcz'landse verzetsorganisaties, zaterdag in het Haagse Congresgebouw, is een tele gram aan het Israëlische parlement gestuurd. Daarin wordt gezegd dat de uitlatingen van Israels premier Begin (Menten is een oorlogsmisda diger die gestraft moet worden) ccn ondersteuning zijn van het werk van de verzetsorganisaties. Voorts werd een motie aangenomen waarin mi nister De Ruiter (justitie) gevraagd wordt al hot nodige te doen om te voorkomen dal Menten zijn straf ontloopt. rêdaktie. administratie en bezorging Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hall zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakteur M. J. Bi) de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o B.T.W. in dit nummer-. Gemeente wacht nog met dierenasiel ZIERIKZEESCHE Maandag 18 december 1978 135ste jaargang Nr. 22425 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) I INTERIEURVERZORGING Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 S Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01078) 1280 5 71111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111171 BURGHSLUIS. Zaterdag werd voor het publiek een open dag gehouden op het'werkeiland Neeltje Jans, waar in de nabije toekomst de pijlers voor de stormvloedkering in de Ooster schelde gemaakt zullen worden. On danks de flinke koude gaven onge veer 4000 mensen blijk van hun be langstelling. Het werkeiland is te be reiken via de baileybrug vanaf Burghsl^iis. Ruim 1400 auto's kwa men zaterdag over deze 3 km lange brug. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmu! Wees zuinig, maar niet ten koste van vrijgevigheid. f Verwachting tot dinsdagavond: Lichte tot matige vorst Overwegend droog met plaatselijk mist of laaghangende bewolking; zwakke tot matige wind tussen zuid en oost; minimumtemperaturen on geveer min 6 graden; maximumtem peraturen rond min 2 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon 0 tot 3. Min.-temperaluur: omstreeks 0 gr. Max.-tempcratuur omstreeks 4 4 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans opeen geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt, voor woensdg een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 dec. Zon op 8.44, onder 16.30 Maan op 21.42, onder 11.23 Laatste kwartier: 22 december (18.42) HOOG- EN LAAGWATER 19 dec. 5.56 18.21 11.55 -- Doodtij: 24 december. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-12. Het KNMI deelt mede: Voor dinsdag wordt in het algemeen wienig verandering in het huidige weerbeeld verwacht. Een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt vanaf Engeland, over onze omgeving en Duitsland tot in West-Rusland, zorgde zondag en maandag voor rustig winterweer. Het hogedrukge- biecy boven Engeland heemt in bete kenis af, door het opdringen van oceaanstoringen, maar het zal zich boven Midden-Europa weten te handhaven. Met een zwakke wind uit zuidoost tot zuid blijft koude lucht aanstromen, waarin het 's nachts licht lot matig blijft vriezen, terwijl overdag de temperatuur tot dicht bij het vriespunt oploopt. De oceaandepressies voeren aan hun zuidkant zachte lucht in de richting van Noordwest-Europa, maar deze lucht kan nog niet tot onze omge ving doordringen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1