„Kritiek van de V.V.V. op de horeca-ondernemers zit hoog" MAALTIJD EN BALSPELEN BEJAARDEN „Groen licht" gevraagd voor bouwerij aan Dorpsweg GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN STELDE VOORWAARDEN ■SuSV.ïïS, VOOR EEN IJSBAAN VAST fe&SSS&S Ex-voorzitter Horecabond 't Smaakte „inng" STREEKNIEUWS In vergadering van maandag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 december 1978 Nr. 22423 3 ZIERIKZEE, «leceiiiber. De jarenlange kritiek van de Zierikzeese V.V.V. op de lioreea-ondernemers heeft een belangrijke rol gespeeld naast persoonlijke motie ven. bij hel besluit van de heer J. de Looze af te treden als voorzitter van de Horecabond Selioiiwen-Dnive- land. De ballen waren zwaar, maar hel bleek geen (be)zwaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 12-12. Dinsdagmiddag was de bejaardensociëteit van Renesse op uitnodiging van de familie Rijstenbil te gast in de Bowling Renesse te Renesse. Zo rond drieën werden de 65 gasten ontvangen met een kop koffie en gebak. Ds. L. de Wit verwelkomde iedereen en dankte de familie Rijsten bil voor de uitnodiging. De heer J. cle Looze. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer De Looze, eigenaar van het bekende Zierikzeese restaurant ,,'t Duyvelants Koffyhuys", heeft ja renlang deze funktic bekleed, maar zag enkele weken geleden aanleiding zijn taak als voorzitter van de Hore cabond neer te leggen. Tijdens een kort gesprekje met hem wordt het meteen duidelijk dat de kritiek, die de V.V.V. nu reeds lange tijd uit op de horeca-onderne mers in Zierikzee, hem zeer hoog zit. V.V.V. voorzitter de heer F. de Ja ger heeft tijdens algemene vergade ringen bij herhaling laten weten dat het droevig gesteld is met de gelde lijke bijdrage van de horeca-sektor voor de inmiddels traditioneel ge worden Toeristendagen op dinsdag, die de Evenementenkommissie elk jaar met veel enthousiasme organi seert. Steentje bijdragen De heer De Looze is het wel met de V.V.V.-voorzitter eens, dat-de ho tel-, café-, en restauranthouders hun steentje behoren bij te dragen aan deze aktiviteiten. Hij wijst er echter ook op; dat er wel degelijk horeca ondernemers zijn die een bijdrage leveren. .Vooral voor die mensen is het treurig om steeds maar weer te moeten aanhoren, dat de Zierikzeese horeca zich larmoyant opstelt ten opzichte van dew toeristische-aktivi- teiten", aldus de heer De Looze. Hij is van mening, dat er ook on der de middenstanders een groepe ring leeft, die nimmer een cent af staan aan de Evenementenkommis sie. „Daar hoor je in V.V.V.-kringen echter niet over spreken, dan worden geen beschuldigingen geuit aan alle middenstanders". De heer De Looze vertelt dat hij enkele jaren geleden vanuit zijn funktie als voorzitter van de Hore- „Open dag" - Oosterschelde Zoals bekend zal zyn, zal de Oos terschelde in het kader van de Del tawerken met een stormvloedkering afsluitbaar worden gemaakt. Daar toe vinden zowel in de stroomgeulen Roompot, Schaar van Roggenplaat en Hammen, als op de inmiddels ge reedgekomen werkeilanden boitwak- tiviteiten plaats, die in de toekomst nog zullen worden uitgebreid. Tij dens de uitvoering van de werkzaam heden zullen de bouwplaten voor het publiek niet vrij toegankelijk zijn. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE. Voorbereidingsbeslui- ton zijn elementen in de bestuurlijke organisatie, die niet meer kunnen worden omzeild, sedert de wet op de Ruimtelijke ordening van kracht werd. Dc gemeente Bruinisse wil het be drag. dat zij gaat investeren in dc bouwgrond aan Dorpsweg cn Jhr. mr. A. F. C. dc Casembrootstraat na tuurlijk wel spoedig weer vrij heb ben en wacht op potentiële kopers, die op hun beurt weer spoedig zul len willen gaan bouwen. Een en ander kan niet wachten tot het Bestemmingsplan Riekusweel ge heel rond zal zijn. want dan is er inmiddels wel een acht in het jaar tal. Aan de gemeenteraad wordt vrij dagavond gevraagd groen licht te ge ven voor de bouwerij aan de Dorps weg op dc grond die gekocht werd van de C.B.T.B. cabond heeft getracht de leden in Zierikzee te aktiveren elk jaar wat geld af te schuiven aan de Evene mentenkommissie. Er werd destijds een voorstel gedaan om ,per onder neming f 500,- beschikbaar te stel len. De eerste reakties waren enthou siast en de Horecabond kon de V.V.V. mededelen dat er vele toezeggingen binnenkwamen. In de praktijk pak te dat echter anders uit en werden deze toezeggingen niet gehonoreerd. Het is begrijpelijk dat de V.V.V., op z'n zachts gezegd, nogal teleurge steld was hierover. Geen cliskussie „Deze gang van zaken viel mij ook bijzonder tegen", geeft de heer De Om belangstellenden toch de gele genheid te geven zich over de plan nen en de vorderingen ten aanzien van de werken te (laten) informeren zal op zaterdag 16 december a.s. een „open dag" worden gehouden. Op die dag zal tussen 10.00 uur en 16.00 uur vanaf Westenschouwen, via de inmiddels gereedgekomen hulpbrug, het werkeiland Neeltje Jans kunnen worden bezocht. In één der direktie- kantoren zal een expositie over de werken zijn ingericht en kan de film „Oosterschelde, kerend tij" wor den bekeken. Medewerkers van de Rijkswaterstaat zullen zonodig na dere toelichting geven. Het direktiekantoor op het werk eiland Neeltje Jans kan worden be reikt door op de weg 'Zierikzee- Haamstede de borden „Rijkswater- staat/DOSBOUW-„huIpbrugr" te vol gen en overigens door de routekaar ten te volgen, die bij de toegang bij de brug zullen worden uitgereikt. „Schrijven voor gevangenen" Voor deze maand zijn door Am nesty International de gegevens be kend gemaakt van twee gevangenen voor wie om vrijlating geschreven wordt. De.ene is Doan Quoc Sy in Vietnam. Na de regeringswisseling in 1975 is hij veroordeeld tot „her opvoeding" wegens zijn kritische houding t.a.v. de top van de kom- munistische Viet-Minh. De andere is Taieb Bacchouche in Tunesië. De ze vakbondsbestuurder is tot 6 jaar zware dwangarbeid veroordeeld na dat de vakbond, het UGTT, een staking van één dag had georgani seerd. De maandelijkse schrijf a vond wordt in Zierikzee, zoals al gemeld, een week eerder op maandag 18 de cember gehouden. Tussen 7 en 9 uur is er in de Chr. Mavo (ingang Ca- landweg) gelegenheid om voor bo vengenoemde mensen te schrijven. In Haamstede is er deze maand geen schrijfavond. De vaste schrij vers is gevraagd om dit deze keer thuis te doen. Wie de voorbeeldbrie ven en adressen wil hebben om ook mee te doen kan daarvoor tot zater dagavond kontakt opnemen met mevrouw A. den Boer-Steenland, telefoon (01115) 1227. ZIERIKZEE Kleuterschool nodigt bejaarden uit Kleuters, ouderkommissie en per soneel van de gemeentelijke open bare kleuterschool „De Woelwaters" hebben ongeveer twintig alleen staande bejaarden in de wijk Malta uitgenodigd om dinsdagmiddag 19 december een bezoek aan de kleu terschool te brengen. De kleuters zuilen dan kerstliedjes zingen en hun kerstwerkjes laten zien. Werkplaats-uitbreiding Maar verlenging an hot oorberei- dingsbesluit is ook nodig, om de bouw an de werkplaats-uitbreiding mogelijk te maken, waarvoor de Ge broeders Kik in de Hertsbeekestraot in 1977 al voorlopig vergunning kre gen. De indiening van het bouwplan vergde nogal wat tijd, zodat opnieuw een voorbereidingsbesluit moet wor den genomen. Ook voor de heer A. Deurloo, die zijn garage in de Grevelingenstraat gaat verbouwen tot kantoor en die op een andere plaats een garage gaat bouwen is een voorberidingsbesluit een middel om te bouw te bespoedi gen. Dit alles wordt geregeld bij agendapunt 11 van de op 15 decem ber te houden gemeenteraadsverga dering. Looze toe. „Tijdens een algemene V.V.V.-vergadering enkele jaren ge leden heb ik nog getracht hierover te diskussiëren, maar die kans werd me toen ontnomen, omdat men van de horeca al niets meer verwachtte" Hij heeft de berichten over de niet- betalende horeca-mensen altijd met een wrang gevoel gelezen met aan de ene kant het besef dat er enkelen zijn, die zich absoluut niet interes seren voor de Toeristendagen, maar met aan de andere kant de weten schap dat er ook horeca-lieden zijn, die wel wat geven. „Helaas worden allen over één kam geschoren", al dus de heer De Looze. Tenslotte voegt hij eraan toe dat hijzelf de Toeristendagen niet graag zou willen zien verdwijnen. Hij plaatst echter een vraagteken bij de bewering dat de horeca het meest profijt zou hebben bij deze aktivi teiten. „Uit eigen ervaring weet ik dat die Toeristendagen inderdaad men sen naar Zierikzee trekken, maar er zijn in het zomerseizoen woensdagen en donderdagen dat de horeca-on dernemers het veel drukker hebben dan op die Toeristen-dinsdag", be sluit de ex-voorzitter van de Hore cabond Schouwen-Duiveland. Concertzaal-bioscoop: Midnight-Express Eon opwekkende film is Midnight Express niet. Billy Hayes (Brad Da vis) wordt gepakt als hij hashiesh uil Turkije wil smokkelen. Het re sultaat is vier jaar gevangenisstraf, maar als hij die bijna erop heeft zitten moet hij opnieuw voor de rechtbank komen en krijgt hij eerst levenslang en later dertig jaar. Dat wordt hem teveel. Hij vermoordt in een aanval van woede een van de Turkse verklikkers als een van zijn vrienden weer eens het ziekenhuis wordt ingeslagen en maakt verder ook nog het een en ander aan min der prettige dingen mee. Het einde van het liedje is dat hij toch weet te ontsnappen. De Solumbiafilm is vol gens de aankondigingen, een felle waarschuwing voor hasj-smokke laars en meer dan een film.een onthutsende ervaring Wie dat allemaal niet zo ziet zit ten kan zaterdagavond beter wach ten tot half elf want dan is er een extra voorstelling en wel van het „opwarmertje": Blond en bloot in Beieren. De titel zegt genoeg, maar misschien valt er toch te lachen „om de liefdesavonturen van twee Beie ren op jacht naar vrouwelijk schoon". U bekijkt het maar. Kleuterkerstkrant De schoolkrant van kleuterschool Rehoboth staat deze keer helemaal in het teken van het kerstfeest met een voordracht je, een eenvoudig liedje, een versje over bidden, een voorleesverhaal enz. Voorts staan er ook weer de nodi ge mededelingen in en allerlei „kleutergeleuter", werkjes van en voor de kleuters zelf zoals kleurpla ten, tekeningen en opdrachtjes. Ook een verslag van de ouderavond op 24 oktober en voorbeelden voor kerstversieringen en kerstideetjes enz. Schoolgebouw LHNO-afdeling Vandaag (donderdag 14 december) vindt de opening plaats van het nieuwe schoolgebouw voor de L.H.N.O.-afdeling van de Chr. Scho lengemeenschap voor MAVO-LHNO éan de Schuurbeque Boeyestraat (51). Na de opening volgt een ont vangst door het schoolbestuur en is er gelegenheicl het schoolgebouw te bezichtigen. Vrouwen in de P.v.d.A. Vrouwen in de Partij van de Ar beid, afdeling Zierikzee, hebben woensdag 20 december de maande lijkse huishoudelijke vergadering. Dan wordt ook een dia-serie over Roemenië vertoond in hole! Van Oppen. Voor tijd: zie agenda. Pastoriefonds „Klein Maja" Ten behoeve van het Pastoriefonds „Klein Maja" word zaterdag 16 de cember een oliebollendag gehouden. De bollen worden aan huis aangebo den, maar zijn ook te koop in Garage De Jonge, Regenboogstraat 1. Kerstfeest De Hervormde vrouwengroep „Wees een zegen" zal donderdag 21 december in het hervormd vereni gingsgebouw het kerstfeest vieren. Voor aanvangstijd: zie agenda. BURGII HAAMSTEDE Verlichtingscontrdle Garage Dijkman, Zuidstraat 10 te Haamstede houdt op vrijdag 15 de cember van 1.9.00 tol 21.30 uur een verlichtingskontrole. Op zaterdag 16 december houdt Automobielbedrijf Noordhoek, Burghseweg 74 te Burgh eveneens een verlichtingskontrole van 10.00 tot 12.00 uur. WESTENSCHOUWEN V.V.V. Burgh-Haamstede Het bestuur van de V.V.V. Burgh- Haamstede deelt mede dat de alge mene jaarvergadering, die op heden donderdag 14 december, gepland was, wegens een belangrijke tv-uit- zending op die datum niet doorgaat. De vergadering wordt nogmaals naar een ander tijdstip verschoven. SEROOSKERKE Kerstfeestviering Woensdag 20 december zal de "be- jaardensociëteit het Kerstfeest vie ren in de zaal van het Dorpshuis. Medewerking wordt verleend door mevrouw Kort uit Renesse. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Voor aanvangstijd: zie agenda. BROUWERSHAVEN Kerstbijeenkomst Door de Ned. Bond van Platte landsvrouwen wordt op dinsdag 19 december in het Tonnenmagazijn een kerstbijeenkomst gehouden. Het kerstevangelie wordt gelezen en in samenzang worden kerstliederen ge zongen. Opgevoerd wordt het kerst spel „Een goede buur"; een kerst verhaal wordt verteld. Voor tijd: zie agenda. Inbraak In de nacht van maandag 11 de cember en dinsdag 12 december werd in (le garage van S. in het kantoor ingebroken. De inbrekers verschaf ten zich toegang door een ruit kapot te slaan. Een nog onbekend geldbe drag werd ontvreemd. NIEUWERKERK Kerstfeest van de Schooi met de Bijbel Het kerstfeest met de schoolkinde ren van de Christelijke School te Nieuwerkerk, zal worden gehouden op vrijdagavond 22 december. Het kerstfeest word deze keer ge houden in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente in Nederland aan de Stationstraat. Het feest is voor alle kinderen en verder voor oudere en jonge meelevenden en belangstel lenden, ouders en voorstanders van het christelijk onderwijs. Gezien de grote opkomst vorige jaren, rekenen oudercommissie en leerkrachten weer op veel bezoek. Oud papier Te Nieuwerkerk zal op zaterdag 30 december weer oud papier wor den opgehaald. Als altijd is de op brengst weer bestemd voor het werk van de zending in de Gere formeerde Gemeenten. Aan het publiek wordt gevraagd het papier goed verpakt klaar te zetten, "wat de afvoer vergemakke lijkt. S.G. Studievereniging In het vergadergebouw van de Ge- reformeerde Gemeente in Nederland aan de Stationstraat zal de Staat kundig Gereformeerde Studiever eniging Schouwen-Duiveland op vi'ij- dag 15 december een vergadering houden. Hoofdmoot van deze avond zal zijn het onderwerp „Vormingswerk en werkende jongeren", dat belicht zal worden door de heer G. van den Berg, burgemeester van Sint Phi- lipsland. Advents-Kerstzangdienst Zondagavond 19 december wordt in Nieuwex*kerk de jaarlijkse ad- vents-kerstzangdienst .gehouden, die interkerkelijk is. Deze keer wordt de dienst gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk. Voorganger is ds. P. J. Moet. Me dewerking verleent het Christelijk Gemengd zangkoor „Eén naam is on ze Hope" onder leiding van de heer P. H. Wessels uit Middelharnis. Het orgel woi'dt bespeeld door de heer Paul Kieviet, eveneens uit Middel harnis. OOSTERLAND Kerstconcert Op zatex-dagavond 16 december e.k. zal er in het gemeentelijk spoi-tgebouw aan de Dokter Schut- terstx-aat alhier een kerstconcert plaats vinden, te geven door de Dc heer C. J. dc Munnik (PvdA) merkte op de bedragen aan de lage kant te vinden. H\f drong er b\j het kollege op aan. de ijsbanen eerder te laten volspuiten cn die in Zonne- maire ondieper te mdken, opdat die bij vorst eerder bereden kan worden. Ook vond dc heer De Munnik het water te Brouwershaven nu niet van het zuiverste soort. Voorzitter burgemeester C. Slab- bekoorn kon zich met de opmerkin gen verenigen, maar wees er wel op dat. wanneer de vier banen gevuld moeten worden met drinkwater, dit de gemeente f 10.000,gaat koslen. Nu wordt water benut uit de oude ijsbaan te Brouwershaven. De heer E. M. Rijstenbil ver wei - komde zijn gasten en verklaai*de dat hij het erg leuk vond de bejaarden weer eens te kunnen ontvangen. Hij organiseerde vroeger enkele malen een Sinterklaasfeest voor de bejaar densociëteit. Maar door de drukte tijdens en de verbouwing van het bedrijf was daai'toe ditmaal geen gelegenheid. Onder het genot van een drankje konden de bejaarden gebioxik ma ken van de bowlingbanen en de bil jarts. Eeji gelegenheid die men zich niet liet ontgaan. Want behalve door enkele mensen die minder goed ter been zijn, werd er vol enthousiasme en met erg veel plezier van de gele genheid gebruik gemaakt. Om vijf uur ging het gezelschap aan tafel voor een uitstekend ver zorgd diner in restaurant „Le Ra- bot". Aan de voortreffelijke maal tijd werd ook deelgenomen door het plaatselijke Chr. Gemengde Zang- vex-eniging „Voox'uitgang Zij Ons Streven", met medewerking van het Chr. Gemengd Koor „Sui'sum Cor- da" uit Dirksland, mevrouw P. van Huizen uit Stellendam, sopraan; Piet Westhoeve uit Ouddorp, orga nist; een koperensemble, bestaande uit leden van de muziekvex-eniging „Amiticia" uit Dirksland, het geheel onder leiding van de heer J. Zuid geest. De opening zal plaat, hebben rioc-r de heer M. J. Rouw uit Ouwcr- kerk, terwijl er ook een Kerstmedi tatie gehouden zal wox-den. Er is verder samenzang en een sopraan solo, benevens een piano-solo. Na sluiting volgt samenzang van Geen bezwaar ondervond de ver koop van de woning Stoofweg 4 te Dreischor aan de heer C'. J. Braai voor de prijs van f 49.100,Het krediet in rekening-courant voor 1.97.9 werd vastgesteld op f 1.500.000,Tot beheerder in tij delijke dienst in de gemeenschaps ruimten te Brouwershaven. Zonne- maii'e en Noordgouwe werden res- pektievelijk benoemd: de heer A. G. Wessels. mevrouw S. M. Geelhocó- v. d. Wielen en mevrouw J. Rogge band-Geldof. VorptiigiltgsgpbouH De raad kon zich verder vereni- burgemeestersechtpaar van Wester - schouwen. Tussen het eten door werd het woord gevoerd door ds. L. de Wit, de gastheer de heer E. M. Rijsten bil en bui'gemeester H. P. Everwijn. De heer L. Verseput dankte namens de bejaardensociëteit de familie Rijstenbil en bood mevrouw een bloemetje aan. Het bejaax'dengezelschap genoot zichtbaar van het smakelijk voed sel en van de gezelligheid. Toen ds. De Wil het oudste sooslid vroeg hoe het haar smaakte antwoox-dde zij puur Zeeuws „inug". Een kort ant woord dat echter aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Ds. L. de Wit sprak aan het slot van de woorden nog een kort dank woord uit, waarna men dankbaar en voldaan, met de herinnering aan een fijne middag, weer naar huis ging. het „Ere zij God". Na afloop van de uitvering zal een kop koffie worden geserveerd voor degenen die hier voor uitgenodigd zijn in het dorps huis „Oosterhof". Tentoonstelling „De Kolibrie" Volgende week houdt de plaatse lijke vogelhoudersverfeniging „De Kolibrie" een driedaagse tentoon stelling in het dorpshuis Ooster- hof" aan de St. Joosdijk. Nadere informatie hierover volgt komende week. Dank Aan het slot van deze laatste ver gadering in 1978 sprak burgemeester Slabbekoorn een dankwoord tot alle rnads- cn personeelsleden voor hun inzet in het afgelopen jaar. Voc) is er tot stand gebracht. „Voldoende zaken zullen in 1979 onze aandacht vragen zoals de bouw en de rekrea- tie," zei hij. Namens het kollege van b. en w. wenste hij de raad, het personeel cn de gehele bevolking prettige cn ge zegende kerstdagen en een goede jaarwisseling toe. De heer J. A. v. d. Bijl bood na mens de raad de beste wensen aan en sprak de hoop uit, dat onder een goed bestuur en in goede samen werking, 1979 voor de gemeente Brouwershaven een goed jaar mag worden. baarheid ten goede komt, besloot de BROUWERSHAVEN, 11-12. Tijdens de vergadering f 464.000,— voor de verbouw van iii n he verenigingsgebouw te Zonnc- ïnaandagavond stelde de raad van Brouwershaven de maire. voorwaarden vast tot liet in mede gebruik geven van de gemeentelijke sportterreinen en ijsbanen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3