Brief brengt wat duidelijkheid in het projekt-aangifte-beleid Raad Zierikzee vergadert weer; geen lange agenda deze keer C.N.V.: loonsverhoging nodig van één procent Van scholen in gemeente Brouwershaven Na menig fout bericht; ouders ingelicht Kollege deelt mening over herindeling B. en w. zeggen geen nee tegen subsidie Z.O.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT BROUWERSHAVEN, 5-12. De besturen van de School inet de Bijbel te Brouwershaven en de Christelijke Na tionale School in Zonneinaire hebben in een brief aan de ouders wat duidelijkheid gebracht in de verwarren de berichten over het opgeven van deze scholen voor het projekt kleine school van het ministerie van on derwijs. In deze brief wijzen de besturen de ouders erop dat in de nieuwe wet op bet basisonderwijs de minimum aantallen voor leerlingen van kleu ter en lager onderwijs -die samen de basisschool moeten gaan vormen - zo hoog zijn, dat ongeveer een kwart van de Zeeuwse scholen zou moeten worden opgeheven. Het ministerie heeft inmiddels ook het probleem van de kleine school onderkend en mogelijkheden gescha pen om te bewijzen dat onder ande re ook de kleine school bestaans recht kan hebben binnen het kader van deze nieuwe wet. Medewerking Iedere school kon een brochure aanvragen en zich daarna aanmelden voor een projekt. Omdat het steeds gaat om een kombinatie van een kleuterschool en een lagere school hebben de School met de Bijbel in Brouwershaven en de Christelijke Nationale School in Zonnemaire kon- takt gezocht met de kleuterscholen in Advertentie Vrijdag 8 dec. en zaterdag 9 dec. a.s. is ons bedrijf voor reparatie en onderhoud GE SLOTEN. De verkoop gaat normaal door. AUTOBEDRIJF AKKERDAAS b.v. Kloosterweg 2 - Noordgouwe Telefoon (01112) 347 de twee kernen om zich gezamenlijk aan te melden voor een projekt klei ne school. - Daarbij hebben de scholen positie ve medewerking gekregen onder meer van de Besturen, van b. en w. en van het Regionaal Pedagogisch Cen t r u m 'Zeel a nd In dc brief wordt er op gewezen, dat - gezien liet feit dat de kleuter school leerlingen heeft, die zowel naar. de openbare als naar de chris telijke school gaan - het vanzelfsprc-- kend is dat de openbare lagere scho len »n .Brouwershaven en Zonnemaire waar mogelijk, in dit projekt worden betrokken. Karakter In de brief wordt echter gewaar schuwd voor het voorbarig konklu- sies trekken, omdat ten eerste niet bekend is of de scholen het projekt toegewezen krijgen en ten tweede men ook nog niet weet wat de inhoud van een kleine school-projekt zal worden. „Een vaststaand gegeven is en blijft het eigen karakter van ieder van de scholen. In alle gevoerde ge sprekken is van dit principe steeds uitgegaan en zo moet het blijven". Samenwerken Ook nu al werken de School met de Bijbel in Brouwershaven en de Christelijke Nationale School in Zon nemaire op bestuurlijk niveau sa men. De onderwijskrachten van bei de scholen wisselen informatie uit en maken regelmatig gebruik van el- kaars leermiddelen. Het lag dan ook voor de hand dat beide scholen kon- takt hadden over de problemen van de kleine school, die op het ogenblik volop in de belangstelling" staan. Op de vergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten afde ling Zeeland op 18 april 1978 hebben de inspektie en de gemeentebesturen de scholen geadviseerd attent te zijn op de ontwikkelingen en daadwerke lijk in te springen indien de overheid mogelijkheden zou geven tol onder zoek naar het behoud van de kleine school in het algemeen. Mogelijkheden Daarop verstuurde het ministerie op 21 september van dit jaar een brief, waarin de mogelijkheid werd geopend een brochure aan te vragen met een aanmeldingsformulier voor deelname aan een ontwikkelingspro- jekt basisschool. Daarin werd ook vermeld dat er toestemming zal worden verleend voor 25 projekten, waarvan er 5 de kleine school betreffen. Ook de scho len in Brouwershaven en Zonnemaire vroegen een brochure aan maar kre gen die - door de overstelpende aan vraag - pas op 9 oktober, waarna ge sprekken met RPCZ (een begelei dingsinstantie is onontbeerlijk) en leidsters van de openbare kleuter scholen pas rond 25 oktober konden plaats vinden, terwijl daarna op 26 oktober- ook nog gepraat js- met- het kollege van b. en w. Van de uitkomst van deze gesprekken zijn de hoofden van de openbare kleuter- en lagere scholen op de hoogte gebracht. Betrekken Zoals bekend werd in de jongste vergadering van de raad van Brou wershaven uitvoerig gediskussieerd over de aanmelding voor dit projekt. Met name van PvdA-zijde was men bang dat de openbare lagere school in Zonnemaire in de kou zal komen te staan wanneer het projekt plaats vindt met openbare kleuterschool en christelijke nationale school. De schoolbesturen van beide christelijke scholen menen echter dat intensief naar mogelijkheden moet worden ge zocht om ook met de openbare scho len (ook in Brouwershaven) te over leggen en ze daadwerkelijk te be trekken in de uitvoering van het pro jekt, indien dit wordt toegewezen. ZIERIKZEE, 5-12. De gemeenteraad van Zierikzee gaat in dc verga dering van donderdag 14 december een niet erg lange agenda afwerken. Daarop staat bij de ingekomen stukken een brief van de gemeenteraad van Pannerden, gericht aan de raden van gemeenten met een inwonertal benéden de 10.000 handelende over de proWeinatiek rondom gemeente lijke herindeling. R. en w. kunnen volledig instem men met de inhoud van dit schreven met name waar wordt gesproken over het optrekken van de salarissen voor het personeel in kleine gemeen ten en het elemineren van verschillen c.q. het achterstellen in uitkeringen uit het gemeentefonds voor kleine gemeenten. Het kollege stelt de raad daarom voor de gemeente Pannerden te laten weten dat Zierikzee het eens is mot de inhoud van de brief. Middenstand Het kollege is het verder eens met de konklusies in de nota „het licht op groen voor hel midden- en klein bedrijf in Midden en Noord Zeeland" die door de Kamer van Koophandel werd uitgegeven. In deze nota wordt onder meer gekonkludeerd dat het bevorderen van het midden- en kleinbedrijf om een gecoördineerde en beleidsmatige aanpak vraagt en dat een nauw sa menspel tussen overheid, bedrijfsle ven en de adviesinstelling die ten be hoeve hiervan werkzaam is. daarvoor noodzakelijk is. Ook wordt een voorlopig aktiepro- gram weergegeven, waarbij onder scheid is gemaakt tussen maatregelen gericht op bestaande en nieuwe be drijven. Het kollege stelt dc raad voor het standpunt te onderschrijven en dat ter kennis te brengen van het bestuur van de Kamer. Subsidies Op de agenda staat voorts een voorstel om het pand Verrenieuw- straat 5 opnieuw te verhuren aan ..Zeeftex" v.o.f. en om een subsidie van f 3.000,te verlenen aan de Zierikzeese Oranje Vereniging. Dat is f 900, - meer dan in de begroting werd geraamd, omdat het bestuur van dc ZOV in verband met de ze ventigste verjaardag van de koningin graag wal extra aandacht aan het koninginnefeest wil besteden. Voorts wordt voorgesteld om de subsidie voor het Groene Kruis op te trekken tot 85 procent van de kon- tributieontvangstcn, wat een totaal bedrag van f 73.700 betekent. Daar van wordt 80 procent weer terug ontvangen van het rijk. Verordeningen Verder zal de raad de legesver ordening moeten wijzigen die moet worden aangevuld met een onderdeel over het waarmerken van aankondi gingen als bedoeld in artikel 2 van de winkelsluitingswet. Enkele ande re onderdelen moeten worden uitge breid of verbeterd. Ook dient de Ver ordening op de Algemene Begraaf plaats te worden aangepast c.q. ge wijzigd. Tenslotte moet het bedrag per leerling voor het openbaar lager on derwijs voor 1979 worden vastgesteld en zullen een aantal begrotingswijzi gingen moeten worden goedgekeurd. DEN HAAG. De P.v.d.A. wil. dat de regering, voor zover dal nog niet is gebeurd, scherp protesteert bij de Zuidafrikaanse regering tegen het doodvonnis, dat is geveld over Solo mon Nahlanga. wegens zijn aktivitei- ten in de strijd tegen de apartheid. Het Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A., Relus ter Beek. heeft minis ter Van der Klaauw van buitenland se zaken daarover schriftelijke vra gen gesteld. Mahlanga zou niet tegen het vonnis in beroep kunnen. (luspXt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne wekken 11, 430t HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Dinsdag 5 december 1978 135sle jaargang Nr. 22418 WAARIN OPGENOMEN in dit nummer: Schooltoestand in Sirjansland ZIERIKZEE. Deze gevet in de Meelstraat van de firma Deurloo Woningin richting werd in historische stijl gerestaureerd. Het pand zal binnenkort dienst gaan doen als showroom. Er zullen meubels in oude stijl worden ten toongesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) PEKING. Het Chinese persbureau „Nieuw China" meldt maandag, dat Yang Kung-Su, de nieuwe Chinese ambassadeur in Vietnam, per vlieg tuig uit de Chinese hoofdstad is ver trokken naar zijn post in Vietnam. Waarnemers best-houwen dit als een eerste teken van ontspanning in do betrekkingen tussen China en Vietnam. UTRECHT. 5-12. Als de eigen bij drage in de ziektekosten doorgaat en bovendien de gemeenten hun tarieven fors laten stijgen, dan ligt een eis voor een extra loonsverhoging van zeker één procent voor de hand. Deze waarschuwende taal laat het CNV maandag horen in het CNV-blad „De Gids". „Als de gemeentelijke tarieven zo fors omhoog gaan en die eigen bij drage ook doorgaat dan moeten we als vakbeweging wel een extra loon eis stellen wil de koopkracht van de modale man op peil blijven. Daar kom je gewoon niet onderuit. Wat ons betreft is alarmfase twee aange broken", zo voegde een woordvoer der van het C.N.V. daar nog aan toe. Op vele plaatsen op Schouwen-Duiveland, geeft de Sint vandaag met gulle hand, en overal blijde kindergezichten, waarvoor, ieder volwassen hart zal zwichten, En u wilt ons dan ook wel vergeven, dat wij het ook op rijm doen, voor even. Als hulde aan dit traditioneel gebeuren, wilden wij met rijm onze krant opfleuren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vertrouw hem niet, die een heilige schijnt. Fuller (Omdat hij morgen weer ver dwijnt.) (Red.) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1