MEJUFFROUW J. LEEST WIST ZEVEN MANNEN DE BAAS TE BLIJVEN Verrassende zege voor de dames van Delta Sport, verlies voor de heren Kerkwerve II werd kampioen van de vierde klasse A dozen luxe post drukkerij TOTO EN LOTTO Klepel van klok vastgebonden Proefkraak be-eindigd ZÏERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 december 197fc Ifr. 22417 biljarten Mejuffrouw J. Leest uit Lage Zwa- luwe is er na een bijzonder spannen de eindstrijd zondagmiddag in de biljartzaal van restaurant De Wig te Renesse in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap 5e klasse li- bre van het gewest Zuid-Nederland. Zoals gezegd heeft het op dit toer nooi beslist niet aan spanning ont broken. Voor die Zierikzeeenaar H. Lint hout, die het distrikt Schouwen-Dui- veland vertegenwoordigde, werd de ohtknoping'zondagmiddag een ware ontgoocheling. Met nog twee te spe len wedstrijden had hij met 2 pun ten voorsprong, de beste papieren in handen. De eerste partij tegen mej. Leest, waar hij op een gegeven moment de zaak volledig in handen leek te heb ben. ging toch nog verloren. Mej. Leest, die ook haar voorlaatste par tij had weten te winnen was uitge speeld en kreeg nu 2 punten voor sprong op haar naaste konkurrenten. Linthout en Bruys die ieder nog een partij moesten spelen. Beslissende party Bij de aanvang van de laatste twee beslissende partijen waren er dus nog drie kandidaten over. Mej. Leest kon hierbij zittend op haar stoel de ontwikkelingen gade slaan. Bruys kon beslag op de titel leggen als hij zijn partij tegen Ba 1 legeer in winst omzette en Linthout van Gieselbach verloor. Linthout kon nog kampioen worden als hij zelf en Bruys tot winst kwamen, terwijl mej. Leest in het bezit van het kampioenschap kwam als Bruys remise speelde of verloor. Daar zij zelf van Linthout had ge wonnen was het niet belangryk voor haar als alleen deze speler in match- punten met haar gelyk kwam. daar de nieuwe regel nu zo is, dat als twee spelers gelyk eindigen diegene die de party tussen deze twee heeft gewon nen kampioen wordt. Het algemeen gemiddelde speelt hierbij geen rol meer. De partijen tussen Bal legeer en Bruys en Giezenbach en Linthout gaven geen hoogstaand maar wel een bijzonder spannende strijd te zien. Even heeft het er nog naar uitgezien dat Bruys de kampioen zou worden. Na steeds een geringe achterstand te hebben gehad, slaagde hij er des ondanks in de partij uit te maken. Ballegeer, die nog drie caramboles moest, kreeg in de nabeurt nog kans op een remise, waarin hij inderdaad ondervoelbarc stilte van de talrij ke aanwezigen slaagde. Op de ande re tafel was de strijd tussen Linthout en Giezenbach nog in volle gang. maar de spanning was gebroken daar mej. Leest nu niet moer ontroond kon worden. Linthout, die steeds tegen een kleine achterstand had moeten aankijken, zag uiteindelijk ook deze partij verloren gaan. Welkomstwoord Vrijdagavond sprak do voorzitter van de biljartvereniging De Wig de De uitslag: „Alweer Mis" begint aan derde seizoen De damesbiljartklub „Alweer Mis" te Nieuwerkerk, welke 13 ak- tieve leden telt, is weer met volle inzet aan haar derde seizoen begon nen. Onlangs werd de kampioene van het seizoen 1977-1978 Truus Reede gehuldigd. Van de presidente Beb Snoek mocht zij voor de door haar gele verde prestatie een fraaie beker in ontvangst nemen. T.O.G. Bruinisse Kompetitiestand na de 9e ronde: 1. J. t). de Korte, 606 punten; 2. H. P. Dolk, 507 punten; 3. A. van den Berge, 470 punten; 4. M. van Driel, 448 punten; Th. Muller, 442 punten. Uitslag 10e ronde: J. D. de Korte- W. van den Berg 1-0; M. Muller-H. P. Dolk 1-0; C. Klink-A. van den Berge 0-1; A. Slinger-A. Kik 1-0; Th. van der Have-M. van Driel 0-1; R. Bal-J. C. Hagens 1-0; L. Hou- kamp-C. van den Berge 0-1. MIKROKORFBAL Programma Donderdag 7 december Sporthal Onderdak All Ready Ill-Good Luck II, 19.30; Dreischor-ZSC 20.30; All Ready IV- SKNWK 21.30. ZAALHANDBAL Kampioene mej. J. Leest. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) heer C. W. Veerhoek jr. een bijzonder woord van welkom tot de deelnemers burgemeester H. P. Everwijn en de belangstellenden. Hij sprak hierbij de wens uit dat de spelers te Renesse een prettig weekend zouden mogen beleven met een sportieve strijd waarin hij hen veel sukses toevvënste. Een woord van welkom werd namens het distrikt Schouwen-Duiveland ook gesproken door haar voorzitter de heer J. A. Vasseur. Burgemeester H. P. Everwijn twijfelde niét aan een sportieve strijd op het gyoëne laken. Truitje trekken zoals op hét groene veld zou er zeker naar rijn mening niét bijzijn. De familie Verboom feliciteerde hij met de fraaie biljart-akkommodatie waarin men de liefhebbers van de biljartsport op voortreffelijke wyzé kan ontvangen. Met hét verrichten van de aquitstoot, op een haartje na mis, verklaarde de burgemeester het toernooi voor geopend.. Zondagmiddag, na afloop van het toernooi, sprak de heer C. W. Veer hoek een woord van welkom tot de wethouder v.an sportzaken van de gemeente Westerschouwen de heer.J. C. de Feiter en de vice-voorzitter van het gewest Zuid-Nederland de hèer C. Tak uit' Roosendaal. Dank bracht de heer Veerhoek aan de zusterver eniging Renesse die in samenwerking met De Wig zorg hadden gedragen voor de organisatie. De heer Veer hoek was van mening dat men kon terug zien op een uitstekend geslaagd toernooi waarin de spelers elkaar met volledige inzet sporietf partij hebben gegeven en waarin een vrouw 7 mannen de baas is gebleven. Felicitaties De heer C. Tak feliciteerde de fam. Verboom in de eerste plaats met hun fraaie akkommodatie welke zeker een aanwinst betekent voor de bil.- jartsport. Hij sprak hierbij de wens uit hiervan nog dikwijls gébruik te mogen maken voor het organiseren van toernooien. Een woord van dank richtte hij ook tot de beide wedstrijd leiders de heren J. Koot en C. Dor reman, welke zich op voortreffelijke wijze van hun taak hebben gekwe ten. Vervolgens ging hij over tot het uitreiken van de prijzen aan de deel nemers. De heer J. C. de Feiter feliciteerde namens het gemeentebestuur de deel nemers met de door hen behaalde re sultaten, waarby hy aan de eerste drie een vaantje van de gemeente Westerschouwen overhandigde. Na mens de deelnemers sprak mej. Leest woorden van dank tot de organisat- toren voor de uitstekende wyze waarop zy het toernooi hadden ge organiseerd wat zy gepaard liet gaart met het aanbieden van een enveloppe onder couvert. Woorden van dank richtte zij ook tot de fam. Verboom voor de genoten gastvrijheid en de uitstekende wijze waarop de biljarts werden verzorgd, welke woorden /ij gepaard liet gaan met het aanbieden van een bloem stuk. mol 5-7 - zierlkzee telefoon 01110-2890 TAFELTENNIS Verlies voor jeugd Kerkwerve Zaterdag bezocht het jëugdteam van Kerkwerve, bestaande uit Stof fel v. d. Wekken, Marleen den Boer en Anja v. d. Wekken, het tweede jeugdteam van Kats. Kats 2 werd kampioen en bleek volgens verwachting te sterk voor de Kerkwerfse jeugd. Alleen Stof fel slaagde erin een set in winst om te zetten (21-12 en 21-12). Met een 9-1 nederlaag moest men zodoende huiswaarts keren. De jeugd van Kerkwerve heeft zich in haar eerste, nu beëindigde, kompetitie kranig geweerd. Ze zijn op de ranglijst in de middenmoot beland. In een aantrekkelijke strijd hebben de Delta Sport dames kans gezien om koploper Groene Ster uit Zevenber gen een nederlaag toe te brengen. Het zag er in de beginfa.se nog aller minst naar uit, dat de Delta Sport dames een voortreffelijk resultaat zouden gaan behalen. De Groene Ster dames met een by zonder sterke 2e lyn, slaagden erin een 5-2 voorsprong te nemen. De Delta Sport dames, die toen op volle toeren gingen draaien, kwamen hierna echter voortreffelijk terug. Nog voor de rust slaagden zij erin de achterstand tot een doelpunt te redu ceren. Hoewel Groene Ster na de rust de stand op 6-4 wist te brengen liet Delta Sport zich niet van de wijs brengen. Met uitstekend aanvalsspel wisten zij deze achterstand om te buigen in een 8-6 voorsprong. Met name Elly Meiners, Anita de Jong en Ria Schaalje hadden hierin een bij zonder groot aandeel. Slotfase Er volgde hierna een bijzonder spannende slotfase waarin het hout werk enige Delta Sport treffers in de weg stonden. Een geprikkeld Groene Ster kwam nog terug tót 8-7 waarna zij via een onnodig veroorzaakte strafworp zelfs de stand kon recht trekken (8-8). Met nog 1 min. te spe len wist de Delta Sport aanval een strafworp te forceren die door een koelbloedige Elly Meiners tot de win nende treffer werd omgebogen. De heren speelden een teleurstel lende partij tegen het ook niet im ponerende Break Out. Vooral in ver dedigend opzicht werd er bij Delta Sport matig gespeeld, wat door de sterke 2e lijn van Break Out goed Lotto De 835.836 deelnemers aan lotto 48 zorgden voor een inleg van ruim drieëneenhalf miljoen gulden en een prijzenpot van 1.671.484,39 gulden, waarbij nog komt de jackpot van 145.896 gulden. De prijzén zijn: eerste prijs, inklu- sief jackpot: f 730.916,16; tweede prijs: f 167.148,44; derde prijs f 250.722,66; vierde en vijfde prijs: f 334.296,88. De winnende getallen zijn: 3, 9, 16, 27, 28, 41. Hel reservegetal is: 39. Toto Het foutloze rijtje uit toto. 48 ziet er. als volgt uit: 1-, 3, L 3, 2, 1, 1. 3, 1, 1, 2, 1, 2. AZ'67-Den Haag X Haarlem-Sparta X GAEagles-NEC X PSV-MVV X VV V-Utrecht X Vjtesse-PEC Zwolle X Fey enoord -NA C X Roda JC-Twente X Ajax-Volendam X Fortuna SC-Excelsior X Heracles-Groningen X Graafschap-Wageningei X SV V-Vlaardingen X werd benut. Aanvallend werden te veel kansen gemist om de score naar de positieve kant om te buigen. Uit eindelijk werd het voor Delta Sport een verdiende 16-21 nederlaag, die de stand op de ranglijst moeilijk maakt voor Delta Sport. De jeugd Bij de jeugd kwamen de pupillen van Delta Sport tot een grote 16-3 zege op EMM. De jongens adspi- ranten, gehandicapt door een groot aantal invallers, speelden een goede wedstrijd waarin het toch de eer moest laten aan Utopia (11-16). ZAALHANDBAL NHV 3e divisie (dames) Delta Sport-Groene Ster 9-8; Hon- tenisse-EBHV II 10-12; Tornado- GSC 14-7; Blauw Wit-Desk 12-8. 3e divisie (heren) Delta Sport-Break Out 16-21; Vol- harding-Rapid 15-21Boemerang- GHV 14-17; Tornado-Walcheren 23- 16; Tachos-EMM II 31-14. Afdeling Zeeland le klasse (heren) Marathon-Delta Sport II 32-7. Jongens pupillen Delta Sport-EMM II 16-13. Jongens adspiranten Delta Sport-Utopia 11-16. MIKROKORFBAL Distrikt Zuid West 3e klasse A All Ready-Avantie 9-7; RWR- Ondo 8-15; Jodan Boys-ADO 10-9. Afdeling Zuid West 3e klasse B ZSC-Tjoba V 5-10; All Ready II- Dreischor 7-9. All Ready III-VIOS(N) 5-5; Oranje Zwart II-.Ventura Sport II 0-7; Good Luck II-ADO V 4-4. 5e klasse B All Ready IV-Brouwershaven 4-2. Adspiranten 2e klasse D Dreisëhor-SVOWK 1-0. 4e klasse C All Ready IÏ-Dreischor II 3-2; Tjo- ba IV-TOGÓ III 2-0. Pupillen 2e klasse G All' Ready-Brouwershaveri 3-2. 3e klasse C Dreischor II-A12 Ready II 1-1. B ed rij fsvol lev ba 1 kom pel i t i e Poule A Kwiek-B.B. Wansink 2-1; Big „S"- Frisol 0-3; Mazda-MEVO II 3-0; MEVO-Brouwershaven 2-1. Poule B Zeelandia II-Z.R.K. Ziekenhuis 3-0; Reisb. v. Oeveren-Onderdak 2-1; Mazda II-Opel Team 1-2; Luctor- Rabo Schouwen 3-0. Door haar laatste wedstrijd tegen Kapelle In winst om te zetten zyn de reserves van Kerkwerve erin ge slaagd beslag te leggen op de kam pioenstitel van de 4e klasse A. In de ontmoeting tegen Kapelle toonde het team van Kerkwerve zich op over tuigende wyze het sterkste, wat in de 10-0 eindstand overduidelijk tot uitdrukking werd gebracht. Henk 't Hart, Jaap Huigens en Appie Kroezeman wisten al hun sets in winst om te zetten. Henk en Appie wisten ook het dubbel met 21 -9 en 21-8 in winst om te zetten. Zoals reeds gemeld werd Kerk werve II kampioen van de 4e klasse A van de afdeling Zeeland, een bij zonder goede prestatie, waaraan be halve de genoemde spelers ook Bud dy Malhey een aandeel heeft gehad. In de voorjaarskompetitie zal Kerkwerve dus ondanks de degra datie van hel eerste team toch met een team uitkomen in de 3e klasse. De nog jonge tafeltennisvereni ging telt thans 66 leden, voor het grootste gedeelte afkomstig uit Kerkwerve, maar o.a. ook uit Nöordgouwe, Zonnemaire en Nieu werkerk. Mej. L. Leest, Lage Zwaluwe 10 255 208 1.53 l 22 10 C. Bruys. Borgen op Zoom 9 261 218 1.82 1.20 11 H. Linthout. Zierikzee 8 254 192 2.00 1.32 15 M. Gieselbach. Etten-Leur 8 254 195 2.00 1.30 8 R. Ballegeer, Sas van Gent 7 210 218 1.48 0.96 8 J. van Leeuwen, Roosendaal 6 251 205 1.48 1 22 8 J. de Boer, Kapelle 4 225 217 1.54 1.03 10 J. Voogd, Kaatsheuvel 4 214 221 1.53 0.96 6 Poule C Willibrordus-ZWN 3-0; Reisb. v. Oeveren 11-Havenpark 2-1; Brogurn- Z.R.K. Ziekenhuis II 0-3. Poule D (dames) Kwiek I1I-DFS 1-2; Flakkee-WIK II 3-0; Cluzona-Z.R.K. Ziekenhuis III 3-0; Rabo Zierikzee-Brouwershaven II 0-3; De Trimsters-CJV II 3-0. Gasbel en i iverkloosheid ENSCHEDE, 2-12. De in komsten van de aardgasbel hebben niet alleen gediend als financieringsbron vóór de overheid om de inflatie terug te dringen, de export van aardgas steunde de gulden en verzwakte daarmee de inter nationale konkurrentiepositie van ons bedrijfsleven. Een deel van de gasbel is dtis om gezet in werkloosheid: zoals omroeparbeid heeft plaats ge maakt voor een haan, zijn ar beidsplaatsen door gas ver vangen", aldus prof. dr. W. Hessel, hoogleraar in de alge mene ekonomie binnen de af deling bestuurskunde van de Technische Hogeschool Twen- te tijdens een rede ter gele- t genheid van de 17e Dies Na- f talis van de Hogeschool. LEERSUM, 3-12. Iemand di© het kennelijk beu was, elke zondag om half tien uit zijn slaap te worden gehaald door het klokgelui van de Gereformeerde kerk in Leersum, heeft na een knap stukje klimwerk langs de twintig meter hoge toren, de klepel van de klok met een touw vastgebonden. De klok wordt uit sluitend op zondag geluid voor de aanvang van de kerkdienst. De da der zal toch vroeger moeten op staan want zijn euveldaad werd za terdagmorgen ontdekt toen iemand enige technische werkzaamheden moest verrichten in de kerk. Advertentie (briefpapier/enveloppen.' cards) ARNHEM, 4-12. De Arnhemse po litie heeft maandagmorgen op ver zoek van de eigenaar een pand aan de Rijnstraat ontruimd, dat vorige week donderdagavond mede door twee wethouders was gekraakt. De kraakaktie was bedoeld om een proefproces uit te lokken tegen hel anti-kraakartikel in de Arnhemse Politie-Verordening. De aktie is in zoverre een misluk king, dat de politie maandagmorgen geen der vijf op da moment aanwe zige krakers op grond van het anti- kraakartikel (artikel 84) heeft aan gehouden. De ontruiming verliep zonder moeilijkheden en was binnen vijf minuten een feit, aldus een poli tiewoordvoerder. Voor 30 jaar BRUINISSE. Op de Zeeuwse Stromen en in de zeegaten is thans de vangst begonnen op schardijn, het visje dat gedurende de oorlogs jaren zulke, hoge prijzen opbracht. De vangsten zijn bevredigend en de besommingen ook, al zijn de pr\jzen natuurlijk belangrijk lager dan in de jaren 1940-1945. ADVERTENTIE. Oude jenever per literkruik f 5,20; citroen jenever per literkruik 4,90; zeer fijne li keuren per fles f 4,50; Franse brandewijn per literkruik 5, KERKWERVE. In de Zondag ge houden godsdienstoefening deelde Ds. Van der Orift mede, dat de Kerkvoogdij heeft besloten het ge hele interieur te laten schilderen. Z1ER1KZEE. Onder de door de Duitsers geroofde klokken bevond zich ook de klok van de Rooms Ka tholieke kerk. De klok keerde niet terug en derhalve werd een nieuwe besteld. Dezer dagen arriveerde de nieuwe klok, die gereed staat om in de toren te worden opgehangen. NIEUWERKERK. Onlangs is in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente alhier een electri- sche verwarmingsinstallatic gele verd voor voet- en kerkgebouurver- w arming. BURGH. Vermeldden wij enige weken geleden, dat de eerste steen gelegd was roor twee woningen voor het Burgerlek Armbestuur, thans kunnen we mededelen dat de beide woningen reeds onder de kap zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3