V\ê\G\ê SI Halfvolle Koffiemelk Burgemeester E. Baerends nam afscheid van Middenschouwen Breed scala van handelingen werd toegelicht op de algemene vergadering Het sociale stuk van Albeda „The Times" verdwijnt Hulp aan Sahel fles 1000 gram HU DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bloemen, kado's en veel woorden Waterschap Schouwen-Duiveland ROOSENDAAL, 30-11. Het CNV hoopt dat de vele positieve punten uit het stuk, dat minister Albeda (so ciale zaken) de sociale partners maandagavond heeft voorgelegd, niet onder de tafel zullen verdwijnen nu ll.et centraal overleg is mislukt. „Ze verdienen het om een rol te spelen bij het overleg over de arbeidsvoor waarden dat nu gaat begihnen", zo zei CNV-secretaris H. Hofstede dins dagavond op een bijeenkomst van het CNV in Roosendaal. LONDEN, Het concern dat de Brit se Times-bladcn uitgeeft, heeft in paginagrote advertenties in alle" na tionale kranten meegedeeld dat „eni ge van de beste kranten in de we reld" na donderdag niet meer zullen verschijnen. Alleen hel communisti sche blad „Morning Star" weigerde de annonce te plaatsen. De directie verklaarde dat door de niet aflatende wilde stakingen het 193 jaar bestaande dagblad „The Ti mes", het zondagsblad ..Sunday Times" en drie belangrijke vakbla den, „The Times Educational Sup plement", „The Times Higher Edu cation Supplement" 'en „The Times Literary Supplement" zijn leegge bloed. BRUSSEL. 29-11. Meer dan een miljard dollar van het geld dat in ternationaal aan dc Sahcl-landcn is toegezegd, kan nog niet gebruikt worden doordat dc plannen voor di verse projekten nog niet klaar z(jn. Dit is in Brussel aan dc pers meege deeld door dc president van Gam bia, sir Dawda Jawara. Sir Dawda zei dat een verzoek om meer technische hulp een welwil lend gehoor heeft gevonden bij de EG-landen. Advertentie 169 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 23.90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: F. NV. - zorgen over tekort huurwoningen zierMeesche nieuwsbode WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Donderdag 30 november 1978 135ste jaargang Nr. 22415 SCHARENDIJKE, 29-11. Middenschouwen en de hele regio Schouweii-Duivelaiid hebben zeker niet plicht matig a fscheid genomen van burgemeester E. Bae rends, de maandag 4 december geïnstalleerd zal wor den als burgemeester van de gemeente Tliolen. Tijdens een bijeenkomst met veel bloemen, kado's en spijtige, dank bare en welgemeende woorden wer den woensdagmiddag in De Putmeet in Scharendijke de burgemeester en zijn gezin uitgewuifd. ïn de avond uren ook konden belangstellenden en inwoners van de gemeente de heer Baerends en zijn echtgenote dc hand komen schudden. Hoewel de heer Baerends zelf had aangedrongen op soberheid, ontbrak het niet aan sprekers en daarmee werd het woensdagmiddag toch nog een enkele uren durende officiële aangelegenheid. Tijdens die toespra ken werd de scheidende burgerva der omschreven als een enthousiast, dynamisch, voortvarend bestuurder, die op een prettige manier met veel redenaarstalent, zoals gemeentese- kretaris Van Wijck het schetste, wist te overtuigen. De heer Baerends zelf, die duide lijk de lovende woorden wat wilde relativeren, konstateerde na dit alles toch, dat het „blijkbaar geklikt heeft". varing op te doen en „het vak" te leren en prees hij de manier waarop hij en zijn vrouw in de gemeente werden ontvangen. Prijzende woorden waren er ook voor de gemeentesekretaris en alle medewerkers en de bevolking die het burgemeestersgezin plezierig op ving. „Wij hebben ons in Midden- schouwen echt thuis gevoeld". Dankbaarheid was er ook voor de vele intergemeentelijke kontakten. Uitdaging Tenslotte noemde hij zijn benoe ming in Tholen een inspirerende uit daging, waarna hij loco-burgemees ter I. C. Padmos officieel de ambts keten omhing. Die op zijn beurt hierna de scheidende burgervader toesprak. Deze promotie is u van harte gegund", aldus de heer Pad mos, „maar laten we eerlijk zijn, mis sen zullen we u, want u hebt wer- kelijk heel wat aan de „gemeente weg" getimmerd. Daarnaast vond hij het jammer dat er tussen de officiële bekendmaking en het afscheid zo weinig tijdsruimte was. Veiligheid „Wij verliezen in u een zeer voort varende, zakelijke, snel reagerende persoonlijkheid", meende hij. In het kort gaf hij een overzicht van wat er allemaal tot stand is gekomen de laatste jaren zoals onder meer de bestemmingsplannen Ellemeet en Putmeet I, de realisering van het zo- merterrein Baken en Plan West in Kerkwerve, de aansluiting van de rioleringen van Scharendijke en El lemeet op de riolering van Wester- schouwen en zijn standpuntbepaling over de Oosterschelde. „U hebt zich een groot voorvechter getoond voor de veiligheid van de inwoners met hun have en goed". „Wjj menen dat uw inbreng toch duidelijk vruchten heeft afgeworpen voor de oplossing van nu, namelijk de zware en snelle verzwaring van de dijken en het beschikbaar stellen van de gelden daarvoor. „Ook later zou dijkgraaf A. M. Geluk de ma nier prijzen waarop de burgemees ter aan de zijde van het waterschap stelling nam voor de veiligheid. (Vervolg pag. 3) DEN HAAG. Minister Wiegel van binnenlandse zaken heeft de ambte narenbonden woensdagmiddag uit genodigd voor een spoedvergadering donderdagochtend om half twaalf op het ministerie. Onderwerp van gesprek zal naar verluidt zijn de plannen met de ambtenarensalaris sen in het kader van Bestek '81. Buitengewone vergadering De bijeenkomst werd begonnen met een buitengewone openbare ver gadering van de gemeenteraad in de grote zaal van De Putmeet, waar en kele honderden genodigden, onder wie een grote vertegenwoordiging van de gemeente Tholen bijeen wa ren. De heer Baerends, die de bij eenkomst opende met zijn afscheids toespraak, wilde er geen politiek tes tament van maken, noch een over zicht van wat er allemaal tot stand is gekomen. Wel wilde hij kwijt wat er in zijn ambtsperiode van vijf jaar en drie maanden gerealiseerd is in Middenschouwen, het produkt was van een goed samenspel tussen raad, kollege van burgemeester en wethou ders. en sekretariemedewerkers. „Al les wat nog niet gerealiseerd is draag ik in vertrouwen op aan een aktief en bezield kollege met medewerker die van wanten weten". „Het vak" leren Daarnaast uitte hij zijn dankbaar heid voor de gelegenheid die hij had om in Middenschouwen bestuurser- KERKWERVE. Het afgelopen week end organiseerde de Postduivenver eniging „Gevleugelde Vrienden" uit Zierikzee een suksesvolle tentoon stelling ïn Kerkwerve. Op de foto de prijswinnaars van deze tentoonstel ling. Zie ook elders in dit nummer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 28-11. Als vroege Sint JNicolaas-surprise wierp het waterschap Sehouwen-Duivelaud er dinsdag een fikse algemene vergadering tegen aan, onder voor zitterschap van dijkgraaf A. M. Geluk, 's Landskamer, waarin zeemeerman en -meermin elkaar - gehangen aan de zoldering - fysiek en psychisch nog mooi in evenwicht houden, was de traditionele plaats van han deling. Onder dc ingekomen stukken be vond zich een aantal door g.s. van Zeeland goedgekeurde, eerder door door de algemene vergadering geno men besluiten. Een toelichting werd gegeven op dc verschillende bestek ken, gereed of onderhanden in het waterschap. Een bestek geldt het aanbrengen van bestortingen en bezinkingen op de onderzeese oever in o.m. het Zij- pe. Begin september is hef werk aanbesteed. Een hoeveelheid van 90.000 ton mijnsteen is aangebracht; het werk is bijna gereed. Belangrijk werk is het verhogen en verzwaren van de waterkering van de bebouw de kom Bruinisse. Het werk wordt uitgevoerd door Aannemersmy Schouwen-Duive land; kosten f 1,3 miljoen (cxkl. b.t.w.) Het werk hield o.m. in het heien van een damwand, maken buiten- glooiïng. Het werk is een eind ge- read en het weer heeft bijzonder meegewerkt. B.V. Dekker te Papendrecht v oert het aanbrengen van bestortingen uit op de onderzeese oever voor de Su- zanna's en Weversinlaag. Gebruikt worden 200.000 ton fosforslakken. Het werk is gegund. Zuidhoek en Gouweveer Goedgekeurd werd ook het be stek; verhogen en verzwaring van de zeewering van de Zuidhoek en dc Gouweveerpolder. Een talud van 1 op 3 werd toegestaan, terwijl ook de waterschapswensen t.a.v. de bermen worden gehonoreerd. De zaak is vrijwel rond op enkele percelen na, die nog in eigendom moeten worden verkregen. Feit werd de automatise ring van het gemaal 't Sas, zodat al le gemalen - met uitzondering van de Prommel (diesel) - automatisch zijn. Verbeterd wordt de ontwate ring in het Prunjebevang. Dit houdt in een peilverlaging met 25 'o en een kapaciteitsverhoging van 10 tot 12 De fa. Rasenberg gaat de Lange- weg verbeteren. Kosten f 263.000; het werk is goedgekeurd. Een ander bestek heeft betrekking op veroete- ring van de Hoosjeswcg te Kerk werve. Het werk is klaar; kosten f 11.800 (cxkl. b.t.w.). Dan is cr dc - reeds in het num mer van dinsdag vermelde (Red.) - aanpassing van dc rioolwaterzuive ringsinstallatie te WestcrschOTiwcn, waardoor het rendement wordt op gevoerd tot 90 (zuiverheid). Ten aanzien van een noodzakelijk geachte vergelijkbare aanpassing van de installatie te Zierikzee, brengt een werkgroep medio decem ber rapport uit. De installatie moet worden verbouwd en uitgebreid, zo dat ook 90o zuiverheid kan worden verkregen. Dan moet een persleiding het water verder de polder inbren gen. Dc zuiverheidsgraad moet van 80 naar 90o gebracht worden cn (Vervolg pag. 4) (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk mist Veel bewolking met plaatselijk wat sneeuw en hier en daar mist; weinig wind; minimumtemperaturen rond min 5 graden, maximumtemperatu ren om het vriespunt. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tol 4. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Max.-tcmperatuur: omstreeks +3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen voor zaterdag geldt een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 dec. Zon op 8.25, onder 16.33 Maan op 9.09, onder 18.08 Nieuwe maan: 30 nov. HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 1 dec. 3.38 16.01 9.12 21.23 Springtij; 2 dcc. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 30-11. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtstroming boven onze omgeving blijft zwak, zodat cr geen ingrijpende weersveranderingen te verwachten zijn. In dc nacht van woensdag op donderdag kwamen er plaatselijk in perioden met opkla ringen vrij lage.minimumtemperatu ren voor. Op het vliegveld Declcn bij Arnhem werd 8 graden onder nul gemeten. Op andere plaatsen daar entegen was er veel bewolking cn daalde de temperatuur maar tot 1 2 graden onder nul. De minimumtemperaturen kunnen ook vrijdag Van plaats tot plaats sterk variëren. Plaatselijk kan er ook nog weer sneeuwval voorkomen, ter wijl er ook mistbanken kunnen wor den gevormd. Kortom een beeld met een winters karakter. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's 't i f Als het leven slechte kaarten 4 f uitdeeltis het zaak een goed f k spel te spelen. J Quarles f Loco-burgemeester Padmos bood burgemeester E. Baerends bij zijn afscheid van Middenschouwen een pracht van een fiets aan, waarmee de scheidende burgervader duidelijk in zijn nopjes was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1