beslissing subsidie aan het dierenasyl Nog geen verlening Stichting Samenlevingsopbouw komt met een beleids-werkplan BEWONERS VAN POORTAMBACHT ZETTEN ZICH IN VOOR DE AKTIE „KLIMPLANT" GROND VOOR DE BOUW STICHTING DAGVERBLIJVEN Partij van de Arbeid wil iets doen Gemeenteraad Zierikzee STREEKNIEUWS Definitief bestuur in januari ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 november 1978 Nr. 24412 3 ZIERIKZEE, 23-11. Tijdens de subsidie-behandeling van de begroting 1979 in de raadsvergadering donder dagavond, kwam de heer J. Groen met het voorstel een subsidie van ongeveer f 1,— per inwoner beschikbaar te stellen aan het Dierenasyl. Het voorstel werd aan gehouden. ZIERIKZEE - Op de voorlaatste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemees ter Th. H. de Meester, werd besloten grond te verkopen aan de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland. IIÜ had dit voorstel eerder op de avond reeds aangekondigd toen uit de antwoorden van het kollege zo wel in eerste instantie als in de du plieken duidelijk bleek dat men niet van plan was met een eigen voorstel in deze zaak te komen. De fraktievoorzitter van de P.v.d.A. hield een pleidooi voor het dieren asyl, dat naar zijn mening uitslui tend werkt uit liefde voor het dier en niet met winstoogmerk, zoals en kele dierenpensions in de regio. De heer Groen wees erop dat het Die renasyl, ondanks de inbreng van veel eigen krachten, met een exploitatie tekort van f 11.000,wordt gekon- fronteerd. Verder waarschuwde hij het kollege dat binnenkort een wet telijke regeling is te verwachten, die de gemeente verplicht zelf voor de opvang van zwerfdieren te zorgen. Regionale voorziening Burgemeester Th. H. de Meester was van mening dat het hier om een regionale voorziening gaat en zei bo vendien zeer positieve inlichtingen te hebben gekrégen over de partikulie- re dierenpensions. De heer P. de Rij- ke vond een subsidiebedrag van on geveer f 9.000,te groot om zo snel een beslissing over te nemen en wil de de zaak liever eerst in de fraktie bespreken. De heer Roskam was het met de voorzitter eens dat Zierikzee in deze niet de lasten van de regio alleen moet dragen. Verder plaatste hij de kanttekening dat aan de Hartstich ting en de Nierstichting slechts een subsidie van 2 cent per inwoner wordt verstx*ekt, hetgeen een groot verschil betekent met de nu voorge stelde subsidie. „Ik voel met allemaal mee", was de reaktie van de heer Sprengelmeij- er. Hjj gaf de heer Groen gelijk in het feit dat voor een goede opvang van zwerfdieren gezorgd moet wor den, maar zag de zaak toch liever aangehouden. Tenslotte kwam men tot het besluit dat het voorstel van de heer Groen in de raadsvergade ring van 14 december aanstaande wederom aan de orde zal worden ge steld. Het voorstel van de heer De Rijke de subsidie voor het Zierikzees Ka merkoor te verhogen tot f 250, werd unaniem aangenomen. Wethou der Den Boer was van mening dat ook de Zierikzeese Oratorium Vere- Donderdagmorgen trokken zes deelneemsters van de belangengroep de wijk in om de klimplanten uit te reiken aan de ruim honderd bewo ners die zich bereid hadden getoond aan dit projekt deel nemen. Er werd begonnen bij het pand Haringvliet- straat 9. De bewoonster mevrouw. E. Oxener-Witstein 2ette samen met mevrouw I. Ernst-van Wingaarden van de belangengroep de eerste klimplant in de grond. Medewerking gemeente Na deze handeling was het de niging dan voor dit subsidiebedrag in aanmerking komt. Ook daar kon de raad het mee eens zijn. Bescherming voetgangers De heer R. Sayers vroeg zich af waarom geen subsidie werd ver strekt aan de Ned. Vereniging tot be scherming van voetgangers. De voor zitter wees erop dat dit op principi ële gronden berust. Bij de Vez-eniging Veilig Verkeer Nederland, waaraan wel subsidie wordt verstrekt, wordt alles onder één noemer gebracht. De heer Sayers was overtuigd van het goede werk van de vereniging tot beschermjng van voetgangers en kwam met het voorstel de subsidie - 1 cent per inwoner - beschikbaar te stellen. Het voorstel werd met 8 te gen 5 stemmen verworpen. Tijdens de hieraan voorafgaande hoofdstuksgewijze bespreking van de begroting 1979 werd het kollege enigszins onder vuur genomen dooi de heer Sayers, die zich duidelijk thuis voelde in deze materie. Hij wil de uitleg over enkele financieel tech nische zaken, zoals over de hoogte van het bedrag dat wordt uitgetrok ken voor de medische keuring van ambtenaren. Extreme verhoging Verder keek hij vreemd aan tegen de extreme verhoging - ruim f 10.000,- van de bijdrage aan de Bescherming Bevolking. De voorzit ter deelde mede, dat het hier ging om het wegwerken van een achterstand, hetgeen noodzakelijk was om een goed korps in stand te houden. ZIERIKZEE Overlijden St. Hilaire Ten onrechte is in het „in memori- am" van de heer G. Coeuret gemeldt, dat de overledene sekretaris was van de jumelagestad. Zulks is onjuist; hij was eerste wethouder vafi de ge meente St. Hilaire. Exkuses aan de lezers. Red. beurt aan wethouder W. den Boer zijn bewondering voor dit experi ment uit te spreken. Het gemeente bestuur ondersteunt deze aktie door de planten en aarde - met een totale waarde van ongeveer f 800 ter be schikking te stellen. Na een gesprek met de belangengroep werd besloten een bedrag uit de pot voor groen voorziening in Poortambacht ter be schikking te stellen. Verdere medewerking wordt ver leend door de Plantsoenendienst en de woningbouwvereniging „Beter Wonen". Aan de deelnemers werden Tenslotte was het de heer Sayers ook nog opgevallen dat in 1965 de jachthavenakkommodatie wederom werd 'afgeschreven, terwijl dit een aar eerder al was gebeurd. Er werd hem op zijn financieel technische vragen zo spoedig mógelijk antwoord toegezegd. Om half twaalf donderdagavond kon tenslotte de gemeentebegroting 1979 worden vastgesteld. Woningen DOS-bouw De opmerking van de voorzitter inzake woningen DOS-bouw, in het kader van diens repliek op de alge mene beschouwingen gemeentebe groting 1979, behoeft een (nadien) gegeven nadere toelichting. Konkre- to heeft het niet doorgaan van de bouw (men zie de genoemde repliek) geen betrekking op de bouw van woningen voor gezinnen van Ooster- scheldewerkers. Die bouw gaat wel door, maar op voorzieningen t.b.v. alleenstaanden. De komst van hen had een soort wijkcentrum gevergd, maar hiervoor is een andere oplos sing gevonden. Betrokkenen worden gehuisvest in barakken bij slot „Moermond" te Rencsse. Aanrijding Donderdagmiddag omstreeks 16.00 uur vond een aanrijding plaats op de Nieuwe Haven tussen twee perso nenauto's. P. O. uit Zierikzee reed met zijn auto achteruit de rijweg op. In de richting van de Zuid-Haven poort naderde een auto bestuurd door L. v. K. uit Oude Tonge. Beide auto's kwamen met elkaar in aanrij ding. Er ontstond materiële schade. NIEUWERKERK Rit „Sparta" De M.A.C. „Sparta" organiseert een avondrit op zaterdag 25 november. Start: Timmerman Natuursteen, Nieuwerkerk (19.15; inschrijving 18.45). BRUINISSE Bouwaktiviteit Van de woning, annex praktijk gedeelten, die voor de therapeute mevrouw Leihrman, aan de Nieuw- straat wordt gebouwd, woei deze week de vlag, als teken dat het hoog ste punt was bereikt. Aan de Schoolstraat is men op het perceel tussen de voormalige pas torie van de Gereformeerde Gemeen te en de woning van mevrouw Kes- teloo-van Oeveren eveneens mét de bouw van een woning begonnen. De grond die al enige jaren braak ligt, vrij gekomen door sloop van bakke rij Felius,. is in 1977 verkocht aan Vastgoed Strijen, die er dan nu een gegadigde voor heeft gevonden'. naast de klimplanten ook plantaan- wijzingen en verzorgingstips over handigd. Wethouder Den Boer zei te hopen dat de jeugd ook goed op deze plant jes zal passen, zadat er geen vernie lingen worden aangericht. Het aan bieden van de klimplanten werd omljjst met vrolijke klanken van het draaiorgel „Alanti" van de familie M. A. Gieskcns. Onder het toeziend oog van wethou der W. den Boer en leden van de Belangengroep Poortambacht, zette mevrouw E. Oxener-Witstein de eerste klimplant in de grond. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) De grond is gelegen aan de Scliel- destraat tegenover „BorTendamme" en grenzend aan het terrein van de kleuterschool ,,'t Mierenest". Het be treft 3000 m2 voor f 255.000 de mas sa (exkl. b.t.w.). De heer Asma pleit te voor het behoud van een trap veldje voor 't Kofschip. Dt bljjkt mogelijk aan de andere kant van de Miereweg, maar bedoeld stuk schijnt - volgens de wethouder - nog ingezaaid. Drs. Saycr vond de bijge voegde kaart niet uitmunten door duidelijkheid. Bankbiljetten De heer van D. te Brüinisse vond in de nabijheid van zijn bedrijf op de gedempte haven een rolletje En gels bankpapier ter waarde van on geveer 50,Nu behoeft men geen detéetive te zijn om verband te leg gen tussen het op en neer lopen van een aantal Engelsen, die straks de Schotse viskotter gaan bemannen, die in de vissershaven ligt en het be drijf van de firma Maaskant, dooi'' welke firma de laatste hand aan dit vaartuig wordt gelegd (afstand 100 meter). Zo kwamen de bankbiljetten die de vinder bij Maaskant depo neerde, weer in het bezit van de rechtmatige eigenaar. Het bestuur wil met dit eerste be leidsplan het werk en de diskussic ovcf het werk op gang brengen. In het werkplan komt het meest tot uiting wat het werk de eerstkomen de tyd zal gaan inhouden. Na januari 1979 zal het voorlopig bestuur plaats maken voor een defi nitief bestuur. Bestuur In aparte voorstellen zal net da gelijks bestuur aan het algemeen be stuur ideeën voorleggen over open baarheid van vergaderen en de defi nitieve bestuurlijke vormgeving. Het streven is om met de definitieve be stuursvorm eind 1978 rond te zijn. In samenhang met de bestuurlijke vormgeving zullen ook voorstellen over de organisatorische vormge ving worden gedaan. Op dit mo ment bestaat het bestuur uit zes vertegenwoordigers van de zes ge meenten van Schouwen-Duiveland cn zes vertegenwoordigers vanuit het partikulicr initiatief. Kennismaking Het beleidsplan is een afronding van een lange periode van voorbe reiding cn tevens een afronding van de eerste korte werkperiode van de opbouwwerker D. Doeswijk. Sinds de indiensttreding van de opbouw werker op 1 april 1978 hebben de werkzaamheden voornamelijk be staan uit kennismaking met de be woners cn organisaties cn ccn in- Besloten werd tot bestemmings plan-herziening, met het oog op het voornemen van G. W. Bakker Stads- herbouw B.V. te Amsterdam, tot het bouwen van 10 woningen in de Mo lenstraat en in het Lange Groendal. Lijstje Ten aanzien van kleine wijzgingen m.b.t. perceeltjes wilde de heer Groen in het vervolg gedetailleerder ingelicht worden. De voorzitter zeg de toe in de toekomst voor een lijst je te zorgen met bij zonder Jieden. Aan G.S. zal worden verzocht om ontheffing van het besluit Woonwa gencentra zulks met het oog op „De Val". De thans vigerende ontheffing loopt af op 31 december a.s. Bijdrage De bijdrage 1979 voor het Cen trum Automatisering Zuid-West- Nederland wordt verhoogd tot f 0,67 per inwoner. De verhoging impli ceert een percentage van 76 procent, en de heer Roskam vond dit exor bitant hoog. De heer S. G. van der Haagen werd benoemd in vaste dienst als onderwijzer aan ,,'t Kofschip". vcnlarisalie van mogelijke aan dachtpunten voor het werk van de stichting. Inventarisatie „De inventarisatie", aldus het be stuur, „is geen afgerond geheel, maar men kan niet doorgaan met uitsluitend gegevens verzamelen. Hierdoor wordt het maken van een keuze steeds moeilijker, omdat er steeds meer vragen op ons afkomen. Wel vinden we dat met de kennis making en daarmee het verzamelen van gegevens moet worden doorge gaan". Daarvoor is dan ook tijd in hel werkplan van de opbouwwerker in geruimd. „De keuze van aktiviteitcn" zo meent het bestuur, „moet onder werp van diskussie zijn en blijven". Taken In net rapport wordt uitgebreid ingegaan op de doelstelling en dc taak van de stichting, die kort sa mengevat bestaat uit het ocwust maken van dc bevolking van dc maatschappelijke situatie waarin ze zich bevindt. Dat kan door het uit voeren van inventariserend onder zoek; door het stimuleren en op el kaar afstemmen van initiatieven van de bevolking, die betrekking hebben op aktiviteiten en voorzie ningen voor het eigen woon- en leefmilieu; door het stimuleren van en op elkaar afstemmen van werk zaamheden van overheid en pnrti- kuher initiatief en door het bevor- KERKWERVE. Ter gelegenheid van het gereedkomen van de hyper-mo derne fokvarkensstal hield de fami lie C. M. van der Velde aan de Zwaardweg in Kerkwerve een Open Dag. De 125 varkens, die al sinds augustus op de boerderij aanwezig zijn, zullen binnenkort onderge bracht worden in deze stal. De var kensfokkerij is een geheel nieuw as- pekt in het landbouwersbestaan van de familie Van der Velde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kruipen voor niets WASHINGTON, 23-11. De Ameri kaanse baptisten-predikant Hans Mullikin is sinds donderdag een paar pijnlijke knieën rijker en een illusie armer. President Jimmy Carter liet Mullikin via een assistent weten het te druk te hebben om hem te ont vangen. De 39-jarige predikant had er ruim anderhalf jaar over gedaan om van uit Texas naar het Witte Huis te ko men. Hij besluit in maart 1976 de 2.S75 kilometer naar Washington kruipend af te leggen, om zo kracht bij te zetten aan zijn oproep voor een religieus reveil van de Verenigde Staten. Aan het einde van de reis zou hij, zo stelde hij zich voor, wor den ontvangen door Carter, een ge loofsgenoot. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-11. Het KNMI deelt mede: Zaterdag zal ons hele land zich in aanmerkelijk koelere lucht bevinden. Eén storing, die vrijdag ochtend bij Zuid-Ierland lag. trekt namelijk naar Denemarken. Aan westflank van deze storing wordt dan met een noordwestelijke wind koudere lucht naar West-Europa ge voerd. In de avond en nacht van vrijdag op zaterdag zal een front., dat de voorste begrenzing vormt van de koele lucht, Nederland van het noordwesten uit passeren. Dezè pas sage zal met regen gepaard gaan. In de aangevoerde lucht komen op klaringen voor, maar er kunnen zich ook gemakkelijk buien in vormen. deren van samenwerking tussen verschillende werksoorten die het algemeen welzijn betreffen, zoals jeugdwerk, maatschappelijk werk. kultureelwcrk, bejaardenwerk, op bouwwerk enz. Werkplan Het werkplan beslaat uit een aan tal aandachtspunten uit dc eerste kennismakingspeiiodc. Deze punten werden nader uitgewerkt. „Een duidelijke keuze op basis van prioriteiten is nog moeilijk". Het kriterium is geweest, dat een aantal mensen of organisaties blijk hebben gegeven iets te willen onder nemen en daarbij medewerking van dc opbouwwerker verwachten. „Het werkplan zal ongetwijfeld na korte of langere tijd bijgesteld of eventueel aangevuld moeten wor den, afhankelijk van de aard van de werkzaamheden en de betrokken heid en inzet van de mensen die ak tiviteiten willen uitvoeren. Aktiviteiten De aktiviteitcn zijn in twee groe pen verdeeld. Allereerst dc voor waarden scheppende aktiviteitcn zo als overleg, kennismaking, onvoor ziene werkzaamheden, bestuurlijk werk van de slichting. dienstverle ning en kadervorming. En verder de uitvoerende aktiviteitcn zoals wo ningverbetering in Bruinisse-Oost, de samenstelling van de kuiturele raad voor Schouwen-Duiveland, het gemeenschapshuis Noordwelle, het bijzonder regionaal wolzijnsbeleid voor kleine kernen en overkoepe lend orgaan bejaardenwerk. In het rapport wordt nader gepre ciseerd wat er met al die punten wordt bedoeld. ZIERIKZEE, 23-11. De bewoners van Poortambacht zijn druk bezig dc blinde muren van hoekhuizen, kale garages en schuren, wat op te vrolijken met klimplanten. Dit gebeurt op initiatief van de belangengroep „Poort- ambacht", die met het projekt „Klimplant" deelneemt aan de door dc Kon. Ncd. Ilcidcmij. uitgeschreven wedstrijd: „Een kern waar pit in zit". ZIÈRIKZEE, 23-11. Het bestuur van de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland heeft een beleids-werkplan uitgebracht voor de pe riode van september 1978 tot augustus 1979. Het plan is in dc algemene bestuursvergadering van 27 oktober 1978 vastgesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3