DE ERFENIS VAN TANTE GREET HANS EVERAERS WINNAAR HOOFD EREPRIJS OP DELTASHOW MIDDELBURG Politie-aktie op de Zeedijk Twee Franse jongetjes Boter naar het Oosten Succesvolle familie Wetsontwerp korting sociale uitkeringen am boer administraties en belastingzaken, economisch advies en begeleiding Geld voor vluchtelingen Wat biedt de BEELDBUIS? Ander weerbericht? Radioprogramma voor sportvissers Als u kip fit hopen. ^an^ÉZrkt voor u klaar. ZIERffiZEESCHE NIEUWSBODE «.„„imi.s 23 november 1378 Nr. 22411 krielkip de hoofd ereprijs de medail le van de kommissaris van de konin gin won. Van de 20 Brahmahoenders die hij bezit had hij er 9 op de tentoonstel ling ingezet met bovengenoemd suc ces. Hans die in. 1975 ook een .Alge meen kampioenschap veroverde ont ving behalve de medaille nog twee standaards en een wisselbeker. Ook twee andere broers van het gezin zijn nu weer sinds kort begon nen met de fok van verschillende pluimveesoorten. Windeieren legt de fokkerij da fa milie dus duidelijk niet. Wél succes eieren. Hans voor één van zijn hokken toont zijn Delta-show-prijzen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KENESSE, 20-11. Hans Everaers uit Renesse won de in de Middelburgse Vleeshal gehouden Delta-show, een tentoonstelling van pluimvee, konijnen, cavia's en sierduiven, de hoofd-ereprijs in de kategorie dwerghoenders met een Brahma-kriel. Zijn broer Dick haalde daar een tiental lagere pryzen weg, terwijl broer Cees algemeen kampioen werd op de vogeltentoonstelling die in het laatste weekend in Zicrikzee werd gehouden. Een flink sukses dus voor de familie Everaers, van wie de leden zich vrjjwel allen intensief met het fokken van vogels en pluimvee bezighouden. Uit een bezoek aan deze bekende bakkersfamilie in Renesse blijkt wel hoe enthousiast men deze hobby al jaren beoefent. Vader J. C. Everaers is al in de oorlogsjaren begonnen met het fokken en veredelen van konijnen. Hoewel het in die tijd na tuurlijk verleidelijk was een vers boutje aan het spit te hebben, was; dat zelfs in die tijd niet de bedoeling van deze opfok, want ook toen al was alleen het verkrijgen van een goed ras doel. Sierkippen Al spoedig ging dp heer' Everaers Sr. daarna over op het fokken van sierkippen. Erg goed in de prijzen viel hij niet. Slechts eenmaal werd hij klubkampioen van Zierikzee met een Red Island Reds hoen. Daar bleef het voor hem bij. Int vissen bracht hij het enthousiasme voor de ze hobby over op al zijn zoons waai'- van de 35-jarige Dick nu wel een van de meest enthousiaste is. Achter de bakkery verblyven 60 duiven, 50 kippen en 14 parelhoen ders. Samen met zyn broers is hij op verschillende pluimveetentoon stellingen inmiddels een bekend fi guur geworden. Al vier keer wist hij een algemeen kampioenschap in de wacht te sle pen om maar niet te spreken van de lagere prijzen die hij met zijn leven de have bemachtigde. Hoenders en kanaries Dik trok zelfs de aandacht van het buitenland. Zo verkocht hij dit jaar een aantal van zijn hoenders naar Suriname terwijl eieren van deze vogelsoort naar Polen werden ver voerd om daar te worden uitgebroed. Zijn 30-jarige broer Cees is sinds 1973 aktief in de opfok van kanaries. Ook' hij steekt erg veel lijd in zijn hobby. Vorig jaar werd zijn moeite dan ook beloond met het behalen van het distriktskampioenschap in Zierikzee nu werd hij afgelopen weekend zelfs algemeen klubkam pioen op de vogeltentoonstelling in Zierikzee met een z.g. postuurkana rie. Maar het meeste succes had nu toch wel broer Hans die zich gespe cialiseerd heeft in de dwerghoenders en in Middelburg met een Brahma- DEN HAAG 22-11. De regering zal op korte termijn bij de Tweede Ka mer indienen het wetsontwerp inza ke de korting van de sociale uitke ringen met een half procent per half jaar. Dit heeft minister Albeda van so ciale zaken in de Tweede Kamer ge zegd in zijn antwoord op mondelin ge vragen van het Tweede-Kamerlid Dolman (PvdA). Als het overleg tussen de regering en de Sichting van de Arbeid, welk overleg vrijdag start, daartoe aan leiding geeft, zal de regering over wegen het wetsontwerp te wijzigen. ,.Dat kan betekenen dat we uitko men op een percentage tussen nul en een half", zei Albeda. De regering wil, dat de Tweede Kamer het wetsontwerp nog voor het begin van de kerstvakantie op vrijdag 22 december in het openbaar behandelt. AMSTERDAM, 22-11. Om een eind te maken aan de kriminaliteit op de kop van de Zeedijk (tussen Prins Hendrikkade en Oudezijds Kolkj heeft de Amsterdamse politie dins dagavond invallen gedaan in de ca fe's „Atte" en „Zeeen Rijnvaart" en in de snackbar „Oema". Bij de akties, die vooral waren gericht le gen de handel in hard drugs, wer den tweeënveertig personen aange houden en overgebracht naar het bureau Warmoesstraat. Zeven van hen bleven in arrest wegens bezit van verdovende middelen. De ove rige arrestanten zijn in de loop van de avond heengezonden. Advertentie Accountantskantoor LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS CLUSES, Franse Alpen, 22-11. Twee Franse jongetjes van vijf en een half jaar hebben huisgehouden in hun kleuterschool en er voor tien duizend frank schade aangericht. Nadat zij zich door het inslaan van ruiten toegang hadden verschaft tot het gebouw in Cluses in de Alpen, hadden ze de telefoonverbinding on klaar gemaakt „om te zorgen dat de politie wegbleef' De brandweer heeft de school leeg moeten pompen, want het tweetal had ook alle kranen opengedraaid.- De hoofd juf ontdekte de ravage de andere ochtend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Ongeveer 30 procent van de slachtvarkens en vijftien a twintig' procent van de slachtlcui- kens bereikt met salmonella-bacillen besmet de slagerijen en poeliers, al dus het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne. DEN HAAG. Minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft bijna 175.000 gulden beschik baar gesteld voor onderzoek in het kader van het onderzoekprogramma industrielawaai. AMSTERDAM. Studenten zijn dindsdagavond laat onder leiding van de aktiegroep „Geen student de vakgroep uit" overgegaan tot de be zetting van het administratief cen trum van de universiteit van Am sterdam, het Maagdenhuis, aan het Spui. - r ■- DORDRECHT. Kennelijk met de bedoeling schoon schip te maken heeft een 37-jarige Haagse inbreker de Dordtse politie twee inbraken die hij negen jaar geleden pleegde opge biecht. De man bekende maandag op 7 oktober 1969 bij een inbraak in een kledingmagazijn tweeduizend gulden te hebben buitgemaakt en bij een in braak in een supermarkt 26.000 gul den. ARNHEM. Enige tientallen vierde jaars studenten van de Sociale Aca demie in Arnhem hebben deze week een groot deel van het academiege bouw aan de Schoolstraat bezet. Dat gebeurde uit protest tegen het vorige week door de eindexamenkommis sie vastgestelde eindexamenregle ment. ROTTERDAM. Acht Rotterdamse Alpinisten gaan heden (donderdag avond) een afdaling maken langs „Het Witte Huis" aan de Maas in Rotterdam. Het is een van de stunts waarmee de Bouwmaatschappij Westermeijer uit Arnhem het feit viert dat de restauratie van het bé kende Rotterdamse gebouw achter de rug is. AMSTERDAM. Om de vertraging in de uitvoering van het internatio nale programma tot verbetering van de ekonomische toestand der Sahel- landen te overwinnen, moeten de voorbereiding en de coördinatie van de hulpprojekten worden verbeterd. Ook zal men beter do prioriteiten moeten vaststellen. Aldus minister De Koning. EINDHOVEN. De Eindhovense Gemeentepolitie heeft in de nacht een inval gedaan in een illegaal speelhol dat was ingericht in een flatwoning op de vierde verd eping van een komplex aan het Wijn gaardplein. EINDHOVEN. „Toetssteen voor het abortus-wetsontwerp moet zijn de vraag of het beter is dan hele maal geen wet en n et of het wel een eerlijk CDA-VVD-kompromis is. Dat laatste kan wel bij de oordeels vorming worden betrokken, maar het antwoord mag zeker niet door slaggevend zijn". Dat zei waarne mend CDA-fraktievoorzitter drs. R. Lubbers in Eindhoven. AMSTERDAM. De president van Gambia, Sir Dawda Kairaba Jawa- ra, probeert ruim twee miljard dol lar bij elkaar krijgen voor de uit voering van het inleidende ontwik kelingsprogramma voor de Sahel- ianden. DEN HAAG. Dr. B.,de Vries (40) uit Berkel (Z.-H.) is beëdigd als nieuw lid van de Tweede Kamer. Hij volgt in de fraktie van het CDA drs. J. Boersma op, die per 1 november de Kamer verliet. DEN HAAG. Met 500 miljoen gul den meer aan subsidie voor energie besparing denkt de Partij van de Arbeid een kleine 15.000 arbeids plaatsen meer te kunnen creëren en 900 miljoen kubieke meter aardgas minder te kunnen verbruiken dan de regering met haar plannen uit Bestek '81. AMSTERDAM. Het aantal bezoe kers van Artis loopt terug. Vorig jaar kwamen er 585.000 mensen naar de Amsterdamse dierentuin, in 1972 ivaren dat er nog 750.000. De cijfers die er over dit jaar bekend zijn, wij zen op een verder dalend aantal be zoekers, aldus adjunkt-direkteur Van de Pol van Artis. DEN HAAG. Het werkgelegen- he'ds- en inkomensbeleid van het kabinet-Van Agt legt een onaan vaardbare morele druk op de vakbe weging. Door extra loonmatiging te vragen ter voorkoming van maatre gelen die het kabinet noodzakelijk ach. Het vraagt extra loonmatiging zonder dat aan elementaire rand voorwaarden wordt voldaan. DEN HAAG. De resultaten van de woningbouw zijn in het derde kwar taal van d t jaar merkbaar beter ge weest dan die n heteerste hall jaar 1978. Dit heelt minister Beelaerts van Blokland van volkshuisvesting dinsdag aan de Tweede Kamer mee gedeeld in een overzicht van de ont wikkelingen in de bouwnijverheid. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie is een grootscheepse aktie be gonnen om een eind te maken aan de kriminallie t op de kop van de Zee- dij ktussen de Prins Hendrikkade en de Oude Zijds Kolk. Om kwart voor acht waren reeds zestien mensen aangehouden. DEN HAAG. Er komt meer geld voor de aanleg van fietspaden. Mi nister Tuijnman van verkeer en wa terstaat heef dat dinsdag gezegd tij dens de voortzetting van de behan deling van de begroting van zijn de partement in de Tweede Kamer. CDA-Tweede-Kamer-lid Cornelzs- sen had bijzonder aangedrongen op uitbreiding van die post. AMSTERDAM. De 29-jarige I. J. van Z. uit Amsterdam meeft bekend dat hij zondagmorgen de 24-jarige Amsterdammer H. van der Heijden een dolkstoot in het oog heeft toe gebracht, aan de gevolgen waarvan deze later op de dag overleed. BRUSSEL, 22-11. Vierduizend ton boter, afkomstig uit Nederland zal binnenkort naar Polen geëxporteerd' worden. 14.300 ton boter, afkomstig uit Frankrijk gaat binnenkort naar Rusland en naar datzelfde land gaat ook nog 6.000 ton uit Ierland afkom stige boter. Voor deze Europese ex porten gaat de Europese Commissie, dagelijks bestuur van de EG, bin nenkort het licht op groen zetten, nadat ze vorige week de normale Europese exportsubsidies ervoor even had opgeschort om vandaag (dinsdag) de mening van de Europe se landbouwministers te vernemen. DEN HAAG 22-11. Nederland gaat in 1979 acht miljoen gulden bijdra gen aan het programma van het Ho ge Commissariaat voor Vluchtelin gen van de Verenigde Naties (UNHCR). Zoals ook in het verleden is ge beurd zal minister De Koning (ont wikkelingssamenwerking) indien noodzakelijk nog extra bijdragen be schikbaar stellen voor speciale pro gramma's van de vluchtelingenorga nisatie. Wat de speciale programma's be treft heeft Nederland met name be langstelling voor het op basis van vrijwilligheid repatriëren en herves- tigen van vluchtelingen in het ge bied van herkomst, aldus de voor lichtingsdienst ontwikkelingssamen werking. VRIJDAG 24 NOVEMBER NED. 1: Het avondje AVRO vangt aan met De Muziekwinkel waarin Peter Blanker enige nieuwe Neder landstalige kinderliedjes en gehore brengt zoals, Kleine jongen, Stripfi guur en Henkie en Greetje. Daarna de veertiendaagse rubriek AVRO's Sportpanorama waarin aandacht wordt besteed aan kunstrijden op de schaats. Fred Oster presenteert ver volgens zijn Wie kent kwis, voor aanstaande echtparen, tenvijl Wil lem, Days zijn gevarieerd program ma Voor de vuist weg presenteert. Nadat Jaap van Meekren een Ge sprek met de minister-president heeft gehad, volgt het tweede tevens laatste deel van Namens onze ouders waarin nagegaan wordt hoe kinde ren van ouders, die al voor de oorlog flink links waren, reageerden op een verschijnsel als Koude Oorlog. NED. II: De vanavond u>'t ie zen den aflevering van Wickie de Vi king, is getiteld De wedstrijd snel- lopen. Dit sportieve gebeuren wordt gevolgd door de Muppet show, waar in de komiek Steve Martin een pijn lijke ervaring beleeft. De editie waarin hij te gast'is zou zijn, vindt namelijk geen doorgang daar Kermit in een warrélige bui alle afspraken door elkaar heeft gehaald. Voorts een herhaling van een aflevering van De illusionist, waarin de assis tente van Anthony Blake maar ter nauwernood ontsnapt aan een wisse dood dankzij een tweetal verdachte „ongelukken"Kant aan m'n broek is de eerste aflevering van een zesde lige comedyserie gebaseerd op De dame van Maxim. De rollen worden vertolkt door niemand minder dan Albert Mol, Josine van Dalsum, Adèle Bloemendaal, Eric Schneider en Pieter Lutz. De verwarring be gint wanneer dokter Petypon na een feestje onder de divan wakker wordt en hij in zijn bed de jonge dame Garnaaltje aantreft. De aktuaiiiei- tenrubriek Brandpunt wordt gevolgd door Sanford en zoon, waarin La- mont erg te lijden heeft van hoofdpijnaanvallen. Niet de dokter maar de psychiater kan de oorzaak hiervan achterhalen: Fred. In Heel de mens praat Han Peekei met de leden van een gezin waarin de vader zeeman is. VRIJDAG 24 NOVEMBER NED. 1: 10.30 Schooltelevisie13.30 Sesamstraat: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.00 De muziekwinkel; 19.40 Sportpanorama20.20 Wie- kent-kwis; 21.27 Journaal21.55 Voor de vuist weg; 23.00 Gesprek met de minister-president; 23.10 Namens onze ouders: 23.55 Jour naal. NED. II: 18.25 Teleac18.55 Nieuws; 18.59 Wickie de Viking; 19.27 De Muppet show: 20.00 Jour naal; 290.27 De illusionist; 21.25 Kant aan m'n broek; 22.05 Brandpunt 22.40 Sanford en zoon; 23.05 Heel de mens; 23.55 Journaal. DEN HAAG, 22-11. Staatssekreta- ris Smit-Kroes van verkeer en wa terstaat is voorstander van een kort weerbericht in alle nieuwsuitzendin- en een lang, bijvoorbeeld vijf manl per dag op gezette tijden, zonder vakjargon. Ze heeft dat gezegd m de Tweede Kamer bij de behande ling van de begroting var. wi!.,. en waterstaat. Per 1 december be ginnen de proeven met de korte weerberichten, op 1 februari volgen de „vernieuwingen ten aanzien van de verwoord ngen in het weerbe richt", aldus de staatssekretaris. Op korte termijn wil de bewinds vrouwe hierover gesprekken voeren met de N.O.S. met de radion.'euws- dienst van het ANP. HILVERSUM, 22-11. De NOS zal met ingang van vrijdag 24 november wekelijks in, het radioprogramma „Zoeklicht op Nederland" een spe ciale rubriek voor sportvissers opne men. In deze rubriek, „Vissen in de regio" genaamd, zullen de hengel sportjournalisten Hans Doelemanen Jan Lokhoff nieuws vertellen over „stekken", tips geven, wedstrijden aankondigen en elke eerste vrijdag van de maand bovendien een over zicht geven van de bijzondere vang sten in de NOS-Visparade. Advertentie door. FRANK VAN FALCKENOORT Ze drinken koffie; er is koek bij en daarna roken ze een sigaret. Chris zegt: „Boven heb ik alles al uitgeschakeld. In de hal ook. Ik moet enkel nog de salon en die zij kamer nakijken. Best mogelijk, dat er in de gewone kelder ook zoiets is, maar dat is van later zorg. Zeg, heb je op de overloop gezien, dat er een vliering of zolder is? Je kunt de trap naar beneden trekken. Ben je er al op geweest?" Bea schudt 't hoofd. „Nee, dat is me ontgaan. Is er werkelijk een trap?" „Hoe moet je er anders komen? Ik heb in ieder geval een luik gezien. „Wie weet, wat we daar nog vin den," oppert Bea. „Ga jij maar eens kijken, ik durf niet." Hij begint te lachen. „Kom nou je aanstaande man en echtgenoot is bij je dus, wat kan je eigenlijk ge beuren?" De jongen komt overeind en loopt op haar toe. Het meisje in zijn armen nemend, omhelzen ze el kaar. En vinden hun lippen zich. Zo staan ze daar enige tijd. Bea voelt zich nu veiliger. Zijn stevige armen om haar heen geeft haar een rustig gevoel. Zijn lippen op de hare is een bezegeling van dit alles. Ze voelt zijn hand over haar lichaam, het doet weldadig aan. Maar als hij in haar oor fluistert, dat op de grote slaap kamer dc microfoon onschadelijk is gemaakt, voelt ze een kleur opkomen en maakt zich los. „Kom nou op klaarlichte dag zeker „We kunnen de overgordijnen sluiten", stelt hij op zachte toon voor. Ze ziet iets in zijn ogen, dat haar aan de ene kant bang maakt, maar toch Als hij haar opnieuw in zijn armen neemt en kust, weet ze: ik hob dezelfde verlangens, maar ik moet sterker zijn. Daarom ont worstelt ze zich en schudt 't hoofd. „Laten we wijzer zijn, Chris en er in peen geval een gewoonte van maken. Moet je nog koffie?" De jongen is meteen ontnuchterd. Dat „moet je nog koffie" klinkt op dit moment in zijn oren alsof ze ge zegd heeft „Moet je nog peultjes?" De droge, nuchtere proza na de lie felijke poëzie. Ze is toch wel anders dah ik, weet hij nu. Hij gaat weer zitten en knikt. Maar het verlangen naar haar blijft. Na de koff e gaat de jongen naar de grote salon. Het zal niet meeval len hier de microfoon te vinden. In de grote slaapkamer boven is het achter een groot schilderij. Laat ik die eerst maar cens aan oen ondci - zoek onderwerpen. Dc jongen is geruime tijd be/ig, maar kan voorshands niets vinden. Ergens moet toch een draad Jopen of iets dergelijks. Maar het is ook mo gelijk, dat het rechtstreeks van de salon naar beneden in de kelder te recht komt. Hij gaat naar de hal en zakt af naar de kelder. Daar ziet hij een aantal draden, die allemaal naar het rek gaan met het paneel met ge schilderde mandflessen. En één van de draden loopt inderdaad recht standig omhoog. Terug in de salon zet hij zijn speurtocht voort. En vindt dan ein delijk het apparaatje aan de binnen kant van de open haard, dicht bij het rookkanaal. Hier heeft hij wel wat moeite om de draden los te ma ken, maar als dat klaar is, knikt hij tevreden. Straks wel even kontrole- ren hoeveel draden er naar de moe- der-apparatuur lopen. Want dat moet kloppen met het aantal, dat ik hier en boven heb losgemaakt. In de salon zit nu ook Bea en kijkt toe. Er liggen onder op een bijzet tafeltje een paar tijdschriften. Ze pakt er een en gaat er in bladeren. Maar als ze naar de datum heeft ge keken, uit ze een gilletje: „Kijk eens, Chris, hoe kan dat nou? De datum van afgelopen zaterdag 5 april!" De jongen staakt even zijn werk en komt naar haar toe. Het is inder daad een nieuw tijdschrift: een vrouwenblad, dat als datum 5 april draagt. Hij knikt en geeft het terug. „Dat kan hier nooit langer liggen dan enkele dagen, hoou-ol je de/.e en dergelijke tijdschriften al een weel; tevoren kunt kopen. Lag het de vo rige keer hier ook?" Bea haalt haar schouders op. „Ik weet 't niet; ik denk van niet, anders zou het me zeker in het weekeind zijn opgevallen." „We moeten er maar vertrouwd mee proberen te geraken." zegt hij. schouderophalend, „dat hier regelma tig iemand komt. Eén of meer men sen. Dat staat intussen wel vast. Denk maar aan de peukjes, de hand doek, de voetstappen." Hij maakt een breed gebaar naar het raam. waarvoor enkele planten staan. „Da- moeten ook op tijd begoten en ver zorgd worden. Als hier nooit iemand kwam, waren die nu al lang ver droogd, want je tante is al een week of drie dood en begraven. En in d< hal de wandelstok geeft me ook te denken." Ze kijken elkaar ineens aan. Bijna gelijktijdig komen ze overeind en rennen naar de hal. Bekijken de kapstok alsmede de paraplubok. maar de wandelstok is er niet meer. Chris en Bea staan even gek te kijken, maar daarna knikt de jon gen. „Het zoveelste bewijs. Ik wou wel, dat ik me een paar dagen hele maal vrij kon maken, dan zou ik me hier verbergen. Bij wijze van spre ken. In afwachting van de gebeur tenissen. Want telkens, als we hier zijn, ontdekken we weer andere be wijzen van ongewenste bezoekers of bezoeksters. Jij hebt 't nu wel altijd over een man of mannen, maar het kan ook bijvoorbeeld een echtpaar zijn. Of niet soms?" (wordt vervolpril

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9