V.V.V. SCHARENDIJKE E.O. GAAT IN 1979 EIGEN FOLDER BRENGEN P.V.Gevleugelde Vrienden' houdt tentoonstelling in Kerkwerve Zware nederlaag voor Ajax: 4-1 SCHOUWEN-DUIVELAND SLAAT GOED FIGUUR IN DEZE SUIKERKAMPAGNE t 5 Kontributieverhogingen nodig GROEP HOWLING HURRICANE TREEDT OP IN BROGUM Hoogste suikergehalte SCHARENDIJKE, 21-11. Dc V.V.V. voor Scharendyke en omgeving hield dinsdagavond in De Putmeet een ledenvergadering. De waarnemend voor zitter, de heer J. F. A. van Baarle, mocht een aantal van 16 leden verwel komen. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de heer L. F. van Wtyck, als vertegenwoordiger van de gemeente Middenschouwcn en de heer heer J. Holm, secretaris van de Streek-V.V.V. Schouwen-Duiveland. De voorzitter gaf een kort over zicht van het verenigingsnieuws over het afgelopen jaar. Een nieuw be stuur werd gekozen. Mevr. De Voogd-Nüenhuis kon tot informatri- ce worden benoemd. De gemeente verleende haar medewerking door een aanmerkelijke verhoging van dc subsidie. Allen, die hebben medege werkt aan de nieuwe opzet van de VVV, werd door de voorzitter dank gebracht. De ledenvergadering ging akkoord met het uitgeven van een eigen fol der voor Scharendijke. De heer Den Broeder zette uiteen, dat de folder nog voor 1979 zal kunnen worden gebruikt. Gedacht wordt aan een aantal van 50.000 folders voor een tijd van drie jaar. Jaarlijks zal een informatieblad in de folder worden gelegd. Op dit informatieblad kunnen advertenties worden opgenomen. Kontributie De voorzitter deelde mede, dat het ter verkrijging van meerdere in komsten nodig is, dat de kontribu- ties worden aangepast. De laatste jaren zijn de kontributies niet ver hoogd. Gedacht wordt aan de vol gende kontributiebedragen: 1 t/m 5 kamers of caravans f 150,6' t/m 10 kamers of caravans f 200,11 t/m 20 kamers of caravans f 250,cam pings f 300,Het middenstands ba sisbedrag is f 150,—, oplopend af hankelijk van de grootte van het be- di'ijf, tot b.v. f 200, Begroting sing van de vergoeding voor. de in- formatrice, een reële raming voor administratiekosten en een nieuwe raming voor huur kantoorgebouw c.q. voorziening in eigen huisvesting. Verhuur De voorzitter deelde mede, dat in de kamerverhuur enigszins de „klad" gekomen is. Voor een belangrijk deel wordt dit veroorzaakt doordat niet voor één of twee nachten wordt ver huurd. De toeristen blijven daardoor weg. Hij deed een beroep op de ka merverhuurders ook voor korte pe rioden te verhuren en bij de huur een toeslag voor schoonhouden te rekenen. Wat de kantoorruimtè voor de V.V.V. betreft deelde de voorzitter mede, dat huur van hétgebouwtje aan de Elkerzeeseweg voor 1979 on zeker is. Daar de gemeente heeft toe gezegd de helpende hand te zullen bieden, ^al door het bestuur een ge sprek met het gemeentebestuur wor den aangevraagd. Evenementen Besloten werd dat de V.V.V. voor de uitvoering van evenementen ad ministratieve hulp aan de Evene mentenkommissie zal verlenen. Het zelf verzorgen van evenementen door de V.V.V. werd als te bezwaar lijk gevonden. De heer Van Wijck zei aan het slot van de vergadering, dat de gemeen te verheugd is, dat er weer een frisse wind waait in de V.V.V. Het ge meentebestuur denkt aan een oplos sing van het huisvestigingsprobleem van de V.V.V., doch een pasklare op lossing is nog niet gevonden. De voorzitter lichtte toe, dat het wel de bedoeling is, dat de kontri butiebedragen dan voor drie jaar vast zijn. Een enkel lid vond de ver hoging nogal drastisch. Een ander lid tilde hier niet zo zwaar aan, daar de hogere kontributie toch wordt door berekend bij verhuur. De vergadering ging akkooi'd met de voorgestelde verhoging van de kontributie. Het bestuur zal voor na dere uitwerking zorgen. De voorlopige begroting voor 1979 werd door de ledenvergadering vast gesteld. Het bestuur zegde toe, dat een aangepaste begroting aan de le- dén zal wordentoegezonden. In de ze begroting zal rekeninggehouden worden met de nieuwe kontributie bedragen, zo mogelijk aan aanpas--' Voor 25 jaar.... DREISCHOR. Naar wij vernemen zal er, naast de reeds aangevoerde gips voor de landbouwers, thans 40 ton gips voor de volkstuintjes wor den aangevoerd. OOSTERLAND. Talrijke draglines zijn thans bezig de hoogte van de Rampaartse dijk op 3,20 meter plus NAP te brengen. Een bekisting van 80 cm brengt daarna de totale hoog te op 4 meter plus NAP. Met het plaatsen van de bekisting is men reeds begonnen. BROUWERSHAVEN. In de week van 30 November tot en met 5 De cember zal, even als op vorige jaren, door de plaatselijke middenstand een winkelweek worden georgani seerd, zij het door de omstandighe den op bescheidener schaal dan an dere jaren. SIRJANSLAND. Het beeld dat ons dorp thans vertoont is sinds de laatste veertien dagen belangrijk ge wijzigd. Behalve de grote hoop zand en allerlei uit de huizen afkomstige inboedel op het plein achter de sme derij, is het dorp geheel gezuiverd. BRUINISSE. Deze week arriveer de weer een auto met plus minus 100 biggen, die aan varkenshouders in het rampgebied werden uitgereikt. Ongeveer 26 biggen bleven te Brui- nisse en 10 te Oosterland; de rest ging verder het eiland in. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. Nederland behoort (volgens de meest recente maande lijkse cijfers van de EG) tot die lan den in Europa waar de werkloosheid in oktober van dit jaar gedaald is, en wei met 1 procent. In de gehele Gemeenschap is de werkloosheid in okt.ober gestegen. JERUZALEM. Premier Begin heeft dinsdag na een kabinetsvergadering meegedeeld dat Israël akkoord gaat met het Amerikaanse compromis voorstel voor vrede mits Cairo ook met dat plan instemt. Israël verwerpt Egyptische voorstellen voor een tijd schema dat het voorgestelde vredes verdrag verbindt met de Palestijnse kwestie. ALGIERS. Het einde van de Al gerijnse president Houari Boume- dienne is nabij. Dit is door de uit acht leden bestaande Algerijnse revolu tionaire raad woensdag megedeeld. ROME. De Italiaanse staat bezit 4.500.000 kunstwerken, maar de meeste zijn opgeborgen, niet gecata logiseerd en worden slecht bewaakt, zo heeft de minister voor het kultu- rele erfgoed, Dario Antoniozzi, woensdag bekendgemaakt. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken. Mosje Dajan, heeft woensdag gezegd dat al het werk aan het ontwerp-v,redes- verdrag met Egypte nu voltooid is en dat de Egyptenaren zich AU ge plaatst zien voor een situatie van aanvaarden of niet. Dit hébben funk- tionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken mèegèdeèld. BONN. Bij een botsing tussen een Nederlandse en Duitse straaljager op de grond, is de 32-jarige eerste luite nant H. EIbertse uit Marssum (Fr.) om het leVen gekomen. Hij was ge huwd en vader van twee kinderen. ADDIS ABEBA. Ethiopische rege ringstroepen zUn by het vallen van de nacht de Eritrese hoofdstad As mara binnengetrokken, nadat zjj het laatste verzet van de opstandelingen op de weg van de havenstad Massa- wa naar Asmara hadden gebroken. Dit meldt de Ethiopische radio. Het is gebeurd „na hevige gevechten en met veel offers". Komend weekeinde KERKWERVE. 21-11. Dc postdui venvereniging „Gevleugelde Vrien den" tc Zicrikzcc houdt op vrydag 24 november en zaterdag 23 novem ber in het Verenigingsgebouw tc Kerkwerve dc jaarlijkse tentoonstel ling. Een wcrkkommissic, die gedurende zes weken aan de voorbereiding werkzaam is geweest, heeft er voor gezorgd dat het publiek volop aan zijn trekken zal kunnen komen. Er zijn tweehonderd duiven aan gemeld, die zullen worden beoor deeld door keurmeester Roosendaal uit Halsteren. Het aangemelde dui- venbestand is het puikje van wat cr in de hokken van de duivenliHhcb- bers te vinden is. PrUzen Uc kaïnpioensprijzen van hot vltegselzoen 1978 en de prijzen van de tentoonstelling zullen vrijdag 24 november worden uitgereikt door dc heer J. A. ten Haef, erelid van de vereniging. Ter versteviging van de kas en om de onkosten van deze da gen te kunnen dragen heeft de wcrkkommissic een Rad van Avon tuur georganiseerd met een groot aantal prijzen. Trekking Evenals vorig jaar is burgemeester E. Baerends van Middenschouwen bereid gevonden om de ti-ekking te verrichten van de grote loterij met als hoofdprijzen een dames- of hc- renrijwiel een koffiezetapparaat, mixer en frituurpan. Die trekking wordt zaterdagavond gehouden. Op het gebied van motoren- en bromfielscn zal tijdens deze ten toonstelling het nieuwste te zien zijn omdat ook dit jaar weer C. Hart uit Kerkwerve met een stand in het vei'enigingsgebouw vertegenwoor digd Is. DEN HAAG. Het PvdA-kamerlid Van der Doef heeft woensdagavond, bij de voortzetting van het kamer debat over sociale zaken, de regering gevraagd vooralsnog geen wetsont werp in te dienen tot verlaging van de sociale verzekeringsuitkeringen. DEN HAAG. In juli van dit jaar zijn in ons land 1033 branden uitge broken. Daarbij kwamen 4 personen om en er raakten 43 gewond. De di- rekte schade als gevolg van brand bedroeg in juli ruim 28.000.000 gul den. UDEN. Bij een kontrole heeft dc Udense politie een illegaal in Ne derland verblijvend Chinees echt paar uit Singapore en een Chinees uit Maleisië aangehouden. Allen wa ren in Uden ondergedoken bij een Chinese restauranthouder. DEN HAAG. Voorzitter jng. J. T. Mellema van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren heeft woensdag geprotesteerd ernstig tegen het „on zorgvuldig openbaar maken, door het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne, van het Salmonel- lose rapport". SPORT KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Pais van onderwijs en wetenschappen heeft in een al jaren slepende kwestie be treffende de x-echtspositie van niet- onderwijzend personeel in het voort gezet onderwijs, het VWO/HAVO/ MAVO, en het LAVO/MEAO/HEAO dinsdag een principe-uitspraak ge daan. MILL. Uit een bontboetiek in het Brabantse Mill zijn in de nacht van woensdag op donderdag bontjassen gestolen met een gezamenlijke waar de van 220.000 gulden, Getuigen heb ben omstreeks half drie een groot model personenauto zien wegrijden. Hoeveel mensen daarin zaten is niet bekend. ZIERIKZEE, 23-11. Vrijdagavond 24 november speelt de Noord-Hol landse rockgroep Howling Hurrica ne in een „Brogum-huiskoncert". De groep bestaat al een tijdje en speelde aanvankelijk veel materiaal van de Beatles en the Who. Er stond toen nog een -s achter de naam. Niet zo lang geleden werd die -s eraf ge laten, er werd een zangeres aange trokken en men ging werk spelen van groepen als de Rolling Stones, Status Quo, Blondie, Deep Purple en Ike Tina Turner. Bovendien werd een singeltje met eigen nummers op genomen („Dreamt up rock/Hot Lips") dat werd geproduceerd door mensen van BZN en het aanvanke lijk wel leek te „doen". Die zangeres is de - men zegt 18- jarige - Angela Groothuizen. Men zegt ook dat zij niet voor de poes is, Angela wordt door haar kompanen op handen gedragen. Ze is dan ook het belangrijkste „visuele Bühne- effekt" dat de groep in huis heeft. maar een „stoeipoesachtige" funktie op de Bühne schijnt haar evenmin ontzegt te kunnen worden. In ieder geval bepaalt zij nu voor een goed deel het „gezicht" van de groep. In de Europa Cup lil. heeft Ajax woensdagavond te Boedapest in de ontmoeting mét Honvèd een zware 4-1 nederlaag moeten inkasseren. Dooi* deze nederlaag 2al hét. voor de Amsterdammers een zeer zwarë op gaaf worden om zich over veertien dagen in de retüfnwedstrijd alsnog te plaatsen voor de volgende ronde. Nadat de eerste, helft nog met een 0-0 stand was afgesloten wist fragy 3 min. na de hervatting de Hongaren voorsprong te geven (1-0). Door doel punten in de 62e- en 68e min. voerde Honved de voorsprong op tot 3-0, waarna Clarke uit een strafschop wist tegen te scoren (3-1). Twee mi nuten voor tijd bepaalde Weimper uit een strafschop de eindstand op 4-1. BILJARTEN Finale-toernooi kampioenschap vierde klasse libre Door de biljartvereniging D.O.S. zal op vrijdag-, zaterdag- en zondag 24, 25 en 26 november a.s. in hotel „De Meebaal" te Nieuwerkerk het finale-toernooi om het persoonlijk kampioenschap 4e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland worden georganiseerd. Na de gehouden voorwedstrijden hebben zich voor het finale-toernooi weten te plaatsen: A. Flikweert, V.O.G., Zierikzee; J. C. Vis, O.K.K., Nieuwerkerk; C. Klapwijk, Onder Vriendert, Burgh; J. Dalebout en C. Dorreman, B.V. Renesse; D. de Brui ne, d'Eule, Oosterland; P. S. Vijver berg, Phoenix, Ouwerkerk en F. v. d. Lee, Bommenede, Zonnemaire. In de le ronde, aanvang vrijdag avond te 19.00 uur, zullen de volgen de partijen worden gespeeld: A. Flikwcert-C. Dorreman; C. Klap wijk-P. S, Vijverberg; J. C. Vis-F. v. d. Lee en J. Dalebout-D. de Bruine. Trimgroep te Oosterland Hedenavond (donderdag 23 novem ber) gaat in dc sportzaal te Ooster land een wekel\jks terugkerend trim uurtje van start. Iedere volgende donderdagavond van 9.30-10.30 uur is er nu ook te Oosterland voor ieder een gelegenheid om op een gezellige en vrijblijvende manier (weer) eens nice tc doen aan diverse vormen van rekreatieve sportbeoefening. Ter kennismaking worden de eer ste twee avonden gratis aan de deel nemers aangeboden. Daarna wordt cén gulden per persoon per keer ge vraagd als bijdrage in de kosten. De leiding is in handen van dc heer W. Stouten, terwijl de aktiviteit georganiseerd wordt door de konsu- lcnte Sportieve Rekrcatic van dc Zeeuwse Sportraad, Annemick Sloot weg in nauwe samenwerking met de gemeente Duivelnnd. LANDBOUW EN VEETEELT Zorg om de zuivel ROERMOND, 22-11. De zuivel gaat enkele moeilijke jaren tegemoet, volgens de voorzitter van de Lim burgse Land- en Tuinbouwbond (L.L.T.B.), de heer N. Huyts. Hij zei dit op de jaarvergadering van zijn bond in Roermond. Door de stijgen de melkproduktie per koe groeit na melijk de totale hoeveelheid melk, ofschoon het aantal koeien daalt. De konsumptie van melk vertoont even wel geen stijging. Bovendien stijgen de kosten van het EEG-2uivelbeleid. Daaraan moet hoognodig iets gedaan worden, maar de vraag is wat, aldus Huyts'. MARKTBERICHTEN, Granen en peulvruchten Alle prijzen boerénschoon, frarxko levëringsplaats en per 100 kg: Tar we, basis 16. procent, f 44,50-f 45, zomergerst, basis 16 procent, f 42,25- f 45,50; baver, basis 16 procent, f- 37,75-f 39,50; erwten (Kleine Groe ne) f 58,- f 60,—; Schokkers f 78,—; bruine bonen (droog en vrij van grond) f 106,50-f 112,50; Gapu- cijners f 51,-r. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintjè, veldsgewas, direkté leve ring af bedrijf f 13,50-f 15,per 100 kg. Voeder aax-dappelen f 6,75 per 100 kg;. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, op auto geleverd 3-6 cent per kg. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 25-37 cent per kg. Ex klusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Lucerne- hooi f 235,weidehóoi f 210, -f 225,Engels raaigras f 90, gerstestro f 85,tarwestro f 70, idem buitenstro f 65,erwtenstro (Klein Groen) f 90,bonenstro f 80,schokkerstro f 75,haver- stro f 70,Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 22-11. Aanvoer: 8577 stuks, waarvan 2726 runderen, 747 graskalveren, .27 vette kalveren, 2303 nuchtei-e kalveren, 1802 schapen en lammeren, 31 geiten, 941 slachtvar- kens en 1282 slachtxixnderen. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien f 1800-f 3050; guiste koeien f 1375-f 2200; kalfvaarzen roodbont f 2200-f 3100; zwartbont f 1625- f 2450; klamvaarzen f 1850-f 2250; guiste vaarzen f 1725-f 2025; pinken f 1375-f 1675 graskalveren f 900- f 1300; nuchtere kalveren voor de fok of mesterij roodbont f 400-f 635; zwartbont f 360-f 530; weideschapen f 145-f 175; lammeren f 140-f 165; vette schap f 175-f 220; vette lam meren f 165-f 210. - .Prijzen per. kg geslacht gewicht: Stieren le f 7,25-f 7,85, 2e f 6,40- f 7,20; vaarzen le f 6,60-f 7,75, 2e f 5,85-f 6,50; koeien le f 6,25-f 7,50, 2e f 5,75-f 6,20; 3e f 5,40-f 5,65; wórstkoeien f 4,60-f 5,60. Prijzen per kg levend gewicht: Vette kalvei'en le f 5,30-f 5,45, 2e f 5,10-f 5,25, 3e f 4,90-f 5,05; nuch tere kalveren f 1,40-f 1,65; slacht - zeugen le f 2,37-f 2,42, 2e f 2,32- f 2,37, 3e f 2,27-f 2,32 en slachtzeu- gen f 2,52-f 2,62. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Amstei'dam-Sloten (nieuwe 2e predikantsplaats) (toez.): H. van Dijk, Steenwijk; te Drumpt (toez.): W. J. Rutgers, Serooskerke (W.). Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Etten-Ulft (Gld.): T. J. Dx'ent, emeritus px-edikant te Val burg. Aangenomen naar Wemeldinge (toez.): J. Raatjes, Appingedam c.a.; naar Oosterland (Zld.): J. Plante, kand., Utrecht. Bedankt voor Edervcen en voor Windesheim: H. A. van der Pol, Wierden, Gereformeerde Kerken Bcx-oepen te Wilnis: L. A. Wolte ring, kand., aldaar; te Assen: J. A. van de Peppel, Zeist. Aangenomen naar Oostzaaxx: mevr. G. Postma-Goskei-, Heerhugowaard; naar Sneek (geestelijk verzorger van Stichting Ielanen): L. Eringa, gees telijk verzorger van verpleeghuis „De Poort" te Amsterdam. Examens: Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam zijn geslaagd voor het doktoraal examen theolo gie: A. van Harskamp te Amstei*- dam; T. Kamper te Alkmaar en L. A. Woltering te Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zwolle (3e predi kantsplaats): Tj. Boersma, Zuidhorn. Aangenomen naar Spakenburg- Zuid voor de missionaire dienst op Irian Jaya: R. Th. Pos, kand., Amersfoort: naar Assen-Zuid voor de missionaire dienst 'in '■Curitiba (Brazilië): P. W. van der Kamp, kand., Veenendaal. Beroepbaarstelling: De klassis Kampen heeft préparatoir geëxami neerd en beroepbaar gesteld: R. de Graaf, Morrensteeg 4, Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te IJmuiden-Beverwijk: B. Bijleveld, Bussum en A. J. Otter. Papendrecht; te Sneek K. Boersma, Hoogeveen en H. van Mulligen, Utrecht-Centrum. Benoemd tot direkteur van het Ned. Bijbelinstituut te Bosch en Duin: W. van Dijk, Gouda, die deze benoeming heeft aangenomen. Bei'oepen te Middelburg: A. van der Veer, Zwolle; te Emmen: G. Bij kerk, Enschede-Oost; te Driebergen L. W. van der Meij, Middelhamis. Gex'eformeerde Gemeenten Beroepen te Enkhuizen: J. Kareis, Werkendam; te Hilversum: C. Wisse, Kootwijkerbroek; te Randbux'g (Zuid-Afx'ika): M. J. van Gelder, Gouda. SCHEEPVAART Acmaea, 20-11 van Stanlow naar Shellhaven. Aldabi, 20-11 DW Ilhcus naar San tos. Amersfoort, 20-11 tc Port au Prince BRUINISSE, 21-11. In dc eerste helft van november overschreed de bietenaflevering op Schouwen-Duiveland de vijftig procent. Ook in Flakkce zal dit nu wel het geval zijn, Walcheren was eind oktober juist op de helft, maar in Zeeuws-Vlaanderen en in de Bevelanden komt men wat achterop. Dc herziening van dc oogstraming komt neer op een opbrengst van 49,5 ton bicten per hectare voor Schouwen-Duiveland; Tholcn en St. Philipsland raamt men daar iets boven (50 ton per hec tare) terwijl Elakkee en Noord-Beveland op 51 ton komen evenais de Wieringcrmecr. Het suikergehalte is voor Schou wen-Duiveland 16.8 Goeree en Tholcn'St. Philipsland blijven op een gemiddelde van '16,1 evenals al weer de Wi eringerm eer. Schouwen- Duiveland staat met 16.8 hoger dan enig ander gebied in Nederland, al is Zeeuws-Vlaanderen met 16,7 een goede tweede. Ook wat de tarra be treft zit het in Schouwen-Duiveland goed. Dit bedraagt 15,9 terwijl Noord-Beveland 17.7 0 heeft, Tho lcn en St. Philipsland 17.3. Flakkee 19,2. dc Noord-Oost polder 20.8 en Oostelijk Flevoland 23.9. Aan dé kop gaat Groningen met 29.9 Gémfddéldc liet getniddcldc is over het gehele land voor de opbrengst per ha 49,5 ton, voor het tarra percentage 19,94, voor het suikergehalte 16,01 en voof het a fleverings percent age per eind oktober 41,5. Waarschijnlijk zal het suikerge halte na afloop van de kampagne nog iets hoger liggen: in bepaalde streken was er in dc tweede week van november nog steeds een stij ging te konstatex*en. Rckord-oogst Een er. ander heeft tot gevolg dat de kampagne beduidend groter zal zijn dan in het begin van de kam pagne werd verwacht. Naast het fraaie najaarsweer, dat de kilo op brengst en suikergehalte gunstig be- invloedde, is dc vcrwcrkingskwali- tei van de bieten bijzonder goed, zo dat de fabrieken een hoog witsuiker rendement maken. Men verwacht door een en ander een rekord oogst van 6,6 miljoen ton bieten. Een andere zijde van dc medaille is, dat de fabrieken waarschijnlijk langer zullen moeten draaien om de ze rekord oogst te verwerken. Ook de tegenslag in het begin van het seizoen met de brand in de suikerfa briek in Gix>ningen speelt nierin mee. De totale suikeropbrengsi wordt nu geraamd op 930.000 tot 940.000 ton en dat is 6 a 7 meer dan het zogenaamde A en B-quolum van 880.000 ton. Deze meerdere suiker wordt in het jargon van de suikerfabrieken ma gere suiker (C suiker) genoemd. Maar alle prognoses over dc uit eindelijke suikeroogst zullen op los se schroeven komen te staan ais voor het afdraaien van dc kampagne de vorst invalt. Want vorst is een vijand van de bieten: het suikerper centage kan verminderen. Er komen dan partijen bieten - die hard be vroren zijn - helemaal niet meer voor levering in aanmerking. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5