R.U.-fraktie voor eerste maal met eigen stem in de raad GEMEENSCHAPSGEBOUW IN POORTAMBACHT NODIG 'n Ei hoort erbij NIEUW STENEN KANTOOR WORDT GESITUEERD TEGENOVER POSTKANTOOR Lezing over geslachtsziekten voor Groene Kruis-kursus Jaarvergadering Belangengroep Poortambacht matig bezocht Algemene beschouwingen Opmerking in raad Zierikzee Mej. 50.000 STREEKNIEUWS INGEZONDENSTUKKEN 'Ui' I V.V.V. „Renesse Vooruit" ZIERIKZEE, 20-11. De Reformatorische Unie kreeg maandagavond voor de eerste niaal de gelenhéid, als kleinste partij in de gemeenteraad, niet eigen alge mene beschouwingen naar voren te treden. Als woord voerder trad op de heer W. F. Sprengelineijer. ZIERIKZEE, 20-11. De heer J. Roskam (VVD) drong er tijdens de rond vraag van de raadsvergadering (maandagavond) van de raad van Zierikzee op aan, dat er iets gedaan zal worden aan de snelle totstandkoming van een gemeenschapsgebouw in Poortambacht. De R.U. wijst in eerste instantie op de afnemende uitkeringen uit het Gemeentefonds en de daarmee sa menhangende gevolgen. De fraktie is van mening dat er thans nog ruimte is voor nieuwe investeringen, maar dat prioriteiten gesteld moe ten worden omdat deze ruimte niet geweldig groot meer is. De fraktie is in dit verband van mening dat investeringen die meer tot de luxe sfeer behoren, voorko men of verminderd moeten worden (sport, spel en rekreatie), ten behoe ve van de meer voor iedereen nood zakelijke voox'zieningen. Als een waarschuwing vooraf laat de R.U. weten het maximum opvoe ren van de onroerend-goedbelasting voor dekking van niet door de ge hele bevolking gewenste voorzienin gen niet akseptabel te achten. Men informeert in dit verband of de ge ruchten dat bovengenoemde belas ting onlangs hoger is opgetrokken dan onmiddellijk nodig was, op waarheid berusten. Verfijningsuitkering Wat betreft de verfijningsuitke ring voor historische stadskernen informeert de fraktie of het opnieuw onder de loupe nemen van de opper vlakte van de historische stadskern voor Zierikzee nog gevolgen heeft gehad. Evenals de frakties vSn VVD en PvdA dringt de RU aan op een meerjarenplan van de hand van het kollege. Aangaande het overzicht van het aantal inwoners in Zierikzee hoopt de fraktie op een opleving, zij het met de kanttekening dat niet gepleit wordt voor een ongebreidelde groei en dat voor niet economisch of so ciaal aan de gemeente gebonden per sonen gerust op de rem getrapt mag worden. De RU begrijpt de niet-optimisti- sche verwachtingen van het kollege ten aanzien van de opklassificering. Men uit de wens dat men toch .naar doordrongen mag zijn van de bijzon dere taken die Zierikzee' moet ver vullen als centrumgemeente. De fraktie maakt een kompliment aan het adres van de vrijwillige biandweer en zegt voorstander te zullen zijn indien blijkt dat aanvul ling of vernieuwing van het mate riaal nodig is. Uitbreiding voetgangersgebied Ten aanzien van het voetgangers gebied informeert de RU naar de mening van het kollege betreffende Advertentie In Bruinisse De geslachtsziekten nemen ook in Zeeland toe. Was het aantal gevallen van gonorrhoea in 1970 nog 3500. in 1977 werden cr al 8500 geregistreerd en in 1978 nu al meer dan 9500. Voor syphilus zijn deze cijfers 250. 750 cn 1000. Voorlichting Mevrouw Heijboer bepaalde zich deze avond bij de bespreking van deze twee ziekten, omdat deze het meeste voorkomen, al zijn er onge veer acht venerische ziekten bekend. Zoals bekend worden geslachts uitbreiding met de Mol, zodat men meteen het verkeersknelpunt Mol- Schuithaven kwijt zou zijn. Men vraagt in dit verband ook naar de bezwaren van de Ondernemerscen trale betreffende een permanent ioopstratengebied. De fraktie is verheugd dat een stuk grond werd gereserveerd voor een fietspad langs de Laan van St. Hilaire. Men vraag of nog grond van partikulieren moet worden ge kocht en of dit fietspad zal aanslui ten op de huidige oversteekplaats van de weg Zierikzee-Serooskerke of dat een nieuwe oversteekplaats ge- kreëerd moet worden. De fraktic is benieuwd of dit gc- vaarlyke kruispunt te zjjner tijd van verkeerslichten zal worden voor zien. Men toont zich verheugd over het feit dat zowel bü rjjk als pro vincie de weg Gocs-Hellegatsplcin dc hoogste prioriteit voor verbete ring heeft gekregen. Naar -aanleiding van het nadelig saldo van het Rode Kruis Ziekenhuis zegt de RU te hopen dat aan de on gunstige faktoren, die hiertoe heb ben geleid, zo gesleuteld zal kunnen worden, dat hierin verbetering kan worden gebracht. De fraktie zegt het vei'blijdend te vinden dat praktisch alle gaten in de binnenstad zijn vol gebouwd en dat ook in het Lange Groendal een aanvang met de be bouwing wordt gemaakt. De fraktie is verder verheugd over het feit dat het gesprek met de vertegenwoordi ger van de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg tot de gewenste resul taten heeft geleid voor alle betrok ken eigenaren en dat alsnog op sub sidie kon worden gerekend. Steun alle onderwijs De RU informeert hoe het staat met de verdere bestemmingsplannen „Poortambacht" met groengordels en dijklichaam en erf de uitvoerbaar heid ook financieel haalbaar is. Met betrekking tot het onderwijs is de fraktie van mening dat nu de raad zich over een toekomstige plaats voor een nieuwe openbare ba sisschool heeft uitgesproken er hard en snel gewerkt kan worden aan de realisering. De woordvoerder van de RU-fraktie zei zelf voorstander van het bijzonder onderwijs te zijn, rnaar zich als raadslid verantwoordelijk te voelen voor alle onderwijs. „Ik hoop dat ook de voorstanders van het openbaar onderwijs hiervan door drongen zijn, dat kan in de komen de periode alleen maar een vrucht bare samenwerking geven ten goede van alle onderwijs", aldus de heer Sprengelmeijer. Verder liet de RU weten niet te gen sport tc zyn, daar sport heden ten dage voor de massa een belang rijke vorm van ontspanning is. Wel kantte de fraktie zich tegen sport- verdwazing en sport op zondag. Wat betreft het nieuwe onderkomen voor de jeugdsoos Brogum in het pand Julianastraat 46 wtfst de RU erop dat jeugdzaken niet alleen in het materiële maar ook in het geestelijke vlak liggen. In verband met de mosselvisserij merkt de fraktie op dat de mossel schepen een eerste plaats in de ha ven behoren te hebben. De fraktic toont zich verheugd met de vestiging van Nemag en informeert in dit verband of het bedrijf op de hoogte is dat de betonmortelcentnle zich in haar nabijheid zal vestigen en of dit voor de betonmortelcentrale geen belemmering kan zijn. Rekreatie De RU zegt niemand rekreatiomo- gelijkheden te willen ontzeggen. Ech ter dient de rekreatie zich steeds meer aan als een massaverschijnsel, dat het nodig maakt grote voorzie ningen te treffen en voor een ge meente vaak grote problemen vormt. De fraktie noemt het ernstig bezwaarlijk dat dit een verstoring ziekten alleen door persoonlijk kon- takt overgedragen. Omdat het erg gevaarlijk is lang te wachten, raadde mevrouw Heijboer aan snel naar een dokter te gaan, wanneer men een vermoeden heeft. Keelpijn, het zich wat grieperig voelen met pijnlijke ledematen, kan als oorzaak een op gelopen besmetting met een ge slachtsziekte hebben. Men kan tegenwoordig een be paald telefoonnummer draaien en men krijgt gratis voorlichting over wat men moet doen. wanneer men vermoedt een geslachtsziekte te heb ben opgelopen. veelal betekent van de zondagsrust en zo de Zondagsheiliging van een Zegen in een vloek verandert. De RU besluit de algemene be schouwingen met erop te wijzen dat het welzijn van de inwoners van Zierikzee mede afhangt van de leefsituatie in deze stad, waarbij kleinere dingen erg belangrijk kun nen zijn. I1 ROME, 20-11. In haar dorp l' Roviano bij Rome wordt zij alleen nog maar mejuffrouw I* Cinquantamila (50.000) ge- l1 noemd, daar iedereen haar op l' de nieuwe biljetten van 50.000 U lire herkent. De „beroemd- heidtegen wil en dank, Ma- I1 rilcna Innocenzi (20), heeft nu 1 een proces aangespannen te- 1 gen de schilder Guglielmo Sa- vini en de Italiaanse Staats ie bank. 1 De schilder had het meisje l' drie jaar geleden geportret- l1 teerd en zou het portret later zonder haar medeweten heb- ben gebruikt voor het ont- 1 werp van de bankbiljetten. De t' kunstenaar voert als zijn vcr- dediging aan dat „het het ge- 1 zicht zuiver het produkt van I1 zijn fantasie is. Ik lieb mij daarbij laten inspireren door t' meisjes die ik op straat gezien heb. Bovendien zouden enke- 1 le invloeden uit de schilder ij kunst van de 16e en 17e eeuw 1 een rol gespeeld kunnen heb- 1 ben". ZIERIKZEE Kollekte De in Zierikzee gehouden inzame ling ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft f 2458,19 opgebracht. Het plaatselijk komité dankt allen hartelijk die aan het behalen van dit fraaie resultaat hebben bijgedragen. ZONNEMAIRE - 4 /f r 1 Auto van de dijk Woensdagmiddag omstreeks 13.15 uur ontstond een eenzijdig ongeval op de dijk van Bommenede. Een auto bestuurd door P. C. J. K. uit Zonnemaire raakte door nog onbe kende oorzaak van. de weg af. De bestuurder moest met zware ver wondingen overgebracht worden naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis. De auto werd totaal ver nield. NIEUWERKERK Evangelisatie verspreiding Dinsdag 28 november zal in het kerkgebouw van de Gereformeerde kerk een avond worden gehouden, die georganiseerd is door de Stich ting tot Evangelisatieverspreiding onder de woonwagenbewoners. De Christelijk gemengde zangvereniging „Een naam is onze Hope", zal mede- wérking verlenen met de heer Nies- sen, bariton (solo) en dc heer Van Herwijnen, trompettist. Tijdens de ze bijeenkomst zal ook een samen zang zijn. De heer Rosbach van bo vengenoemde Stichting zal een en ander over het evangelisatiewerk ko men vertellen. Voor tijd: zie agenda. Beatbaliet Donderdag 23 november zal onder leiding van mevrouw Bommeljc en haar medewerksters weer een nieu we kursus beatbaliet beginnen, in het gvmnastiekgebouw aan de open bare basisschool. BRUINISSE Benoemd In de vakature van kantoorhouder der P.T.T. te Bruinisse ontstaan door het overlijden van de heer M. Kem- pe, is benoemd de heer J. A. Schiet- tekatte. De heer Schiettekatte is besteller te Zierikzee, hij woont in Nieuwer- kerk en volgt momenteel een oplei- dingskursus, om zich voor zijn nieu we taak te bekwamen. Eerst na vol eindiging van deze kursus (voorjaar 1979) zal hij definitief zijn plaats op het kantoor in Bruinisse innemen, voorlopig moet dus nog even met vervangers worden gewerkt. Zeskampploeg vooi tv. Ter gelegenheid van dc herden king „400 jaar Unie van Utrecht" wordt door dc NCRV op 19 mei 1979 in Utrecht een „Twaalf Provincicën- spel" op het televisiescherm ge bracht. waar een aantal zeskamp- ploegen. op dc bekende manier el kaar zullen bekampen. Voor dc provincie Zeeland zal dc zeskampploeg uit Bruinisse de ccr hoog houden. Voor Zeeland is alleen Bruinisse uit de bus gekomen; de Bruse zes kampploeg zal het moeten opnemen tegen zeer bekende teams, op 19 mei, maar voor een intensieve training heeft men nog een klein half jaar voor de boeg. Kerstkollekte en gezihsdienst Leger des Heils In dc week van 27 november tot en met 2 december zullen heilsoldaten en medewerkers van het Leger des Heils weer de Kerstkollekte houden. De kollektanten hebben een inteken lijst bij zich! U doet natuurlijk mee! Op zondag 26 november zijn kolo nel Schurink en zijn vrouw in Zie rikzee om de gezinsdienst van het Leger des Heils te leiden, die 's mid dags om vijf uur b.egint. Aan deze dienst werken de Zangbrigade, de Tamboerijnklub en de kinderen van de zondagsschool mee. De samen komst zal in een ontspannen sfeer worden gebracht. Tussendoor is ook gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie. Lt. L. E. J. DE JONG Zierikzee, Poststraat 46 Waarom geen Sint-intocht te Oosterland? Ondanks de intensieve bemoeie nissen van enkele Oosterlanders, is het dit jaar helaas niet gelukt een intocht van Sinterklaas te organise ren. De bereidwillige medewerking van het muziekkorps en een enkele winkelier ten spijt. Uit de organisatie is gebleken dat de hoofdreden van het falen Van dit initiatief is te wijten aan de vele el kaar tegenwerkende groepen. Uit dit blijkt dat een kindervriend als Sinterklaas niet in staat wordt gesteld zich te tonen voor de kinde ren, maar wordt misbruikt om als leidend voorwerp te dienen teneinde meningsverschillen, welke voorko men bij diverse personen en belan gengroepen te uiten. Hiruit blijkt dat de meerderheid (kinderen) moeten berusten in uit spraken en bemoeienissen van en kele personen en groepen, welke" hun belangen hoger achten dan de be langen van de kinderen. De organi serende personen hebben Sinterklaas betreffende deze aangelegenheid ge ïnformeerd, waarop Sinterklaas be droevend reageerde met de woorden: „Ik dacht dat ik kwam voor de kin deren, en ik bedank er voor, dit jaar mijn intocht in Oosterland te doen als het op zo'n manier moet gaan. Derhalve beloofde Sinterklaas vol gend jaar in Oosterland te komen op één voorwaarde: dat de volwassenen zich niet meer zo kinderlijk zouden gedragen, zoals dit jaar. Wanneer dit mogelijk is kunnen de kinderen (want voor hen is het feest) genieten van een feest, waarnaar toch zeker ieder jaar weer wordt uitgekeken. y 'i J. RAM f G/'VÊRBEME- DEN HAAG. De Franse minister van buitenlandse zaken, dé Guirin- gaud, heeft dinsdagavond de Neder landse ambassadeur te Parijs meege deeld, dat de Franse regering be sloten heeft het wetsontwerp tot ra- tifikatie van het Rijnzoutverdrag te rug te nemen. Ilij signaleerde dat er inmiddels 23 peuters z(jn aangemeld voor een peuterspeelzaal in deze wtfk. Ook be kwame sollicitanten voor de funktie van leidster zijn aanwezig en alleen de ruimte ontbreekt nu nog. Zijn kcnklusie was dat deze speel zaal thuis zal horen in een te stich ten gemeenschapsgebouw. Hij kon digde aan daar ook in de algemene beschouwingen nog op terug te ko men. Ingekomen stukken Ingekomen stukken gericht aan de raad komen vaak laat bij die raads leden terecht. Dat komt omdat het kollege er eerst op de betreffende afdelingen advies over in wil winnen, of dat de stukken te kort voor een vergadering worden ver stuurd. Ook gebeurt het vaak dat stukken, die eigenlijk voor het kol lege zijn bestemd, toch aan de raad worden geadresseerd. Deze kwestie kwam maandag avond aan de orde in de rondvraag. Dc heer J. Groen (PvdA), die er begrip voor had dat het kollege niet direkt een antwoord kan klaar heb ben, wilde toch graag eerder Inzage van de brieven hebben. Eventueel mèt dc opmerking van het kollege ZIERIKZEE, 21-11. Dinsdagavond hield Belangengroep Zierikzee- Poortambacht in de rekreatiezaal van Borrendamme ztfn jaarvergade ring. De (aftredende) voorzitter, de heer L. Koper, gaf een overzicht van wat er zoal in de wijk leeft. Hij repte over het „onaangepast verkeersge drag" van automobilisten die de wijk binnen komen rijden en over laagvliegende straalvliegtuigen, waarvan melding kan worden ge maakt via het regionaal alarmnum mer Goes. o Wijkakkommodatic 1 Hij merporeerde vóórts dat' een eriqÜête zal worden gehouden onder de bewoners van Poortambacht-8 met betrekking tot het woonerf dat in de Krabstraat zal worden inge richt. Over de wijkakkommodatie, waar in ook de nieuwe peuterspeelzaal zal worden ondergebracht, merkte de heer Koper op, dat „die er nu einde lijk wel zal komen, aangezien alle frakties tijdens de jongste raadsver gadering op de bouw érvan hebben aangedrongen". dat de brief voor advies naar de be treffende afdeling is gegaan. Het komt nu vaak voor, merkte hij op, dat er groepen mensen een brief sturen, er ons vragen over stellen en dat we dan van niets we ten. De voorzitter, burgemeester Th. H. de Meester, legde uit waarom de brieven vaak zo laat zijn. „De men sen adresseren ook vaak verkeerd in feite. Maar we zullen in de toe komst rekening houden met uw op merking". Asiel Een blanko pagina in Stadsberig- ten was aanleiding voor een andei-e opmerking van de heer Groen. Hij vond het jammei', dat andere artike len in het gemeenteblad piepklein waren gednakt, terwijl er ruimte over was. De voorzitter lichtte toe dat dit te wijten was aan een techni sche fout. De heer J. Roskam (WD) bracht nog eens het dierenasiel in Zierikzee ter sprake. Het was hem opgevallen, dat allerlei mensen brieven sturen nadat een kwestie al afgehandeld is. Hij zei nog steeds het standpunt te delen dat de dieren op het ogenblik goed worden opgevangen. „Wanneer ons door de overheid andere maat regelen worden opgelegd, is het nog tijd genoeg". Werkgroepen Het jaarverslag, gelezen door eer ste sekretaresse mevrouw E. de Rui ter, maakte onder meer gewag van de werkgroepen rekreatie, ver- keersverbetering en openbare voor zieningen; uit het financieel over zicht van penningmeester L. Leens- ma kwam als belangrijkste inkom- ste de gemeentesubsidie tevoorschijn (f 1200,—). Het nieuwe bestuur van de belan gengroep is als volgt samengesteld: de heer A. Verhey, voorzitter; de heer J. Vermeule, vice-voorzitter; mévrouw E. de Ruiter, le sekreta resse; mevrouw R. Duinhouwer, 2e- sekretaresse; de heer P. Leensma, penningmeester. Van 't oude bestuur waren de heer L. Koper als voorzit ter en mevrouw W. van Dorp als tweede sekretaresse aftredend en niet herkiesbaar. Het tweede gedeelte van de avond - die overigens matig werd bezocht - werd verzorgd door ge meente-archivaris en museumkon- servator de heer W. H. Keikes met een „dia-causerie", getiteld „Zierik zee, zelden zo gezien RENESSE, 20-11. In dc recentelijk gehouden algemene bestuursvergade ring van VVV „Renesse Vooruit", btf welke gelegenheid de leden hun goed keuring hechtten aan het bestuursvoorstel tot het bouwen van een nieuw VVV-kantoor, zette voorzitter J. W. de Jonge uiteen welke mogelijkheden men had kunnen kiezen bij het vinden van een „nieuwe" huisvesting cn waarom men heeft gekozen voor nieuwbouw. Een mogelijkheid was geweest het huidige pand aan de Korte Reke (no. 9) te huren, maar daar de beschik bare ruimte ten enenmale onvol doende bleek, is dit een „nauwelijks reëel" alternatief te noemen. Het huren cn het opknappen van het voormalige politieburo zou een bruikbaar alternatief zijn, maar men kwam tot de slotsom dat dit slechts een tijdelijke oplossing kan bieden. Voordcel nieuwbouw Het voordeel van nieuwbouw be tekent, dat men kan beschikken over een grote ruimte, hetgeen de VVV- aktiviteiten ten goede kan komen. Met een goed geoutilleerd kantoor kan de serviceverlening optimaal zijn. Bovendien kan men dan be schikken over een - te verhuren - expositieruimte. De heer De Jonge benadrukte dat het bestuur langdu rig heeft „gewikt en gewogen" voor het tot een definitieve keus uit deze alternatieven geraakte. Kantoor Het kantoor zal in steen worden opgetrokken cn komen te liggen te genover hel, postkantoor cn het er naast liggende bankgebouw. Volgens het bestemmingsplan is deze ligging mogelijk. ,4 Dc tekeningen die aan de leden zijn verzonden zijn overigens nog niet definitief, zo zei de heer Dc Jonge, die verder meedeelde dat dc bouw niet van invloed zal zijn op de hoogte van de kontributie. Verwacht wordt namelijk, dat door de uitbrei ding van de aktiviteiten het leden aantal zal toenemen. Naar aanlei ding van een vraag van enkele leden deelde dc voorzitter mee, dat, naast de serviceverlening, het belang van gastenwerving wordt ingezien. De heer De Regt van de Provin ciale V.V.V. komplimenteerde be stuur cn leden met „de kritische cn zakelijke wijze waarop men de be slissingen aangaande de nieuwbouw heeft genomen." Bespoediging De heren H. P. Everwijn cn J. L. de Feiter (V.V.V.-Burgh-Haamstedc) onderstreepten deze woorden. Bur gemeester Everwijn paarde daar dc toezegging aan te trachten de zaken zoveel mogelijk te bespoedigen. Hij gaf als zijn mening, dat hel mogelijk moet zijn nog voor augustus volgend jaar - een datum die in de vergade ring eerder ter sprake was gekomen - met de bouw te beginnen. Verder deelde hij mee, dal de gemeente met het verkopen van dc bouwgrond niet lager zal gaan dan 140 gulden per vierkante meter, hetgeen de ver eniging wel had gehoopt. Dc heer Everwijn legde uit dat een verlaag de grondprijs een verkapte vorm van subsidie zou betekenen. Kontributics De kontributies voor 1979 zullen niet worden verhoogd. Een voorstel tot het aanbrengen van een plafond van f 1.000,in de heffing ervan werd aangenomen. Na kontakt met enkele grote bedrijven in Renesse was gebleken, dat met het huidige systeem dc kontributics dermate hoog kunnen oplopen, dat dit het toetreden van nieuwe leden in de weg kan slaan. „Vraagbaak" Om dc informatie van de V.V.V. up-to-date te houden, zal met ingang van volgend jaar dc „Vraagbaak jaarlijks worden aangepast. Oud voorzitter de heer A. C. v. d. Vet is bereid gevonden de teksten, die „eilandelijk gericht" zullen zijn, aan te passen. Voor wat betreft de advertentie- lay-out wordt aan een gewijzigde opzet gedacht. Zo zou bij voorbeeld een foto van elk adverte rend bedrijf kunnen worden opgeno men. Bezorgd Dc heer De Regt van de Provincia le V.V.V. sprak zijn bezorgdheid uit over dc grote trek naar het buiten land, die nog meer in de hand ge werkt kan worden door dc twee „slechte" zomers in successie. Hij benadrukte de noodzaak van vakan- tiespreiding en gaf een korte toelich ting op de NBT-kampagnc (Natio naal Buro voor Toerisme). De kam- pagnc, ook wel regio-kampagnc ge noemd. heeft tot doel de vakanties buiten het hoogseizoen te spreiden en is uitsluitend gericht op Neder land. Dit jaar wordt aandacht op Zeeland gericht; men is al gestart met onder meer een mossclkampag- Vcrblüfstoerlsme Burgemeester Everwijn stelde de afronding van het verblijfstoerisme aan de orde, waar van hogerhand bij de gemeente op wordt aange drongen. „Iedereen zal het er wel over eens zijn dat gedurende de zes weken hoogseizoen er weinig moge lijkheden tot uitbreiding zijn. Ieder een zal zoveel mogelijk moeten sa menwerken aan verbetering van de akkommodaties, opdat deze geschikt worden om ook cn in voor- en na seizoen. en zelfs in de wintermaan den, dienst te doen." Vervolgens roemde dc eerste burger de werklust van het verenigingsbestuur „in een tijd dat het vaak erg moeilijk is om mensen te krijgen die eens voor niets willen werken." en verklaar de hij, dat dc wijze waafop het werk geschiedt het respekt van het ge meentebestuur afdwingt. Ten slotte sprak de heer Êvenvijn de hoop uit, dat het nieuwe plafond in dc kon- tributleheffingen bet beoogde effekt zal hebben. BRUINISSE, 21-11. Mevrouw N, Hcgbocr. distriktsvcrplccgkundigc voor dc Dienst Gcslachtsziektenbcstrvjding van dc Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis, heeft vorige week in Bruinisse een lezing gehouden in het kader van dc Groene Kruis-cyclus „Zorg voor eigen gezondheid".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4