C.D.A. gaat beleid partikuliere woningbouw kritisch volgen Sinterklaas bezoekt aanstaande zaterdag Scharendijke Cöftcert Zeeiüws Orkest te Zierikzee PROEFPROJÈKT „BETER WONEN" MET HUIZEN-ISOLERING IN MALTA Algemene beschouwingen STREEKNIEUWS ^von oeveren Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 november 1978 Nr. 22411 3 ZIERIKZEE, 20-11. Het frappeert de CDA-fraktie flat - in vergelijking niet andere gemeenten - in Zierikzee minder werd gerealiseerd in de sektor van de parti kuliere woningbouw. Öe fraklie wenst flat bet kollege alles zal doen 0111 deze kalegorie te stimuleren. Het CDA Ziet dit maandagavond weten by monde vay fraktieyoorzjt- ter. de heer P. de Rijke tijdens de behandeling yan de algemene be schouwingen. In dit verband sprak de fraktie tevens de hoop uit, dat de welstandskommissie in de toekomst aanvragen soepel en efficiënt gaat behandelen. Het CDA konstateert dat „Bestek 81" al een schaduw vooruitwerpt en dat zeker een „pas op de plaats" ge maakt zal moeten worden wat be treft de gemeentelijke uitgaven. Te meer" daar ook de trendmatige volu me-accres van de uitkering uit het Gemeentefonds van 3,5 procent is verlaagd tot 2,35 procent. De fraktie vraagt nadere uitleg omtrent de post „vroegere diensten", daar een vergelijk met de voorgaan de Nota een negatief 'verschil le zien geeft ad. f 18.000,in de omschrij ving „Batig saldi t/m het dienstjaar 1975". Schóleriverkavelings- plan Wat betreft de onderwijssituatie toont men zich verheugd over de plannen voor een permanente school aan de Baden Powellweg. Verder hoopt men dat, na het groene licht voor de bouw van de R.S.G., nu ook spoedig toestemming zal komen voor de bouw van de L.T.S. Ook infor meert de fraktie naar de reakties en/of konklusie van het „Scholen- verkavelingsplan". In verband met de recente verho ging van de onroerend-goedbelas- ting dringt het CDA aan op zeer sterke matiging in de toekomst. Men vraagt naar vergelijkingscijfers van andere gemeenten, rekening hou dend met het jaar van taxatie. De fraktie zegt vol ongeduld uit te zien naar het moment dat de nieuwe brandweerwagen voor de deur staat. Men acht spoedige aan koop noodzakelijk als waarborg voor optimale veiligheid voor inwoners en passanten. De fraktie spreekt over een vleugje nostalgie als kantteke ning bij de opmerking dat de vroe gere agent op de fiets meer kontakt had met de burgerij dan de huidige „agent in blik". Men zegt wel de plichtsopvatting van het politiekorps hoog in te schatten. Naar aanleiding van de verkeers problematiek komt het CDA met een aantal vragen en suggesties. Men vraagt of het mogelijk is de A.N.W.B. de aangegeven toeristische route via de Hoofdpoortstraat te verbieden op zeer korte termijn. Men komplimenteert het kollege met de voetgangers doorgang in de Weststraat en stelt voor hier nog bomen te planten naar voorbeeld van de Poststraat. Het CDA konsta teert dat reeds voor de tweede maal in de Aanbiedingsnota wordt ge sproken van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire. De fraktie dringt aan op daden en stelt voor een fietspad tot aan de Hoofdpoort straat aan te leggen. Verkeerslichten Verder vraagt de fraktie of het kol lege al iets bekend is over eventuele plaatsing van verkeerslichten op de kruising Laan van St. Hilaire/Nieu- we Kooiweg. Betreffende de woon- ervenaanleg in enkele stadsgedeel ten dringt men aan. op een duidelij ke voorlichting en nagenoeg unanie me uitspraak van de bewoners voor- dat een en ander tot stand komt. Het CDA is van mening dat het Rode Kruis Ziekenhuis een duide- lijke streekfunktie heeft en vraagt in dit verband of thans alle speeia- listenfunkties vervuld zijn. Men is verheugd dat in Zierikzee fraaie restauraties van monumenten en partikuliere woningen tot stand zyn gekomen. De fraktie vraagt of er in de rehabilitatie sektor een toena me van aanvragen valt te bespeuren, na de wijziging van het subsidiebe leid. Verder wordt geïnformeerd naar de stand van zaken betreffende de aanvragen voor uitbreiding of wij ziging van de in de binnenstad ge vestigde bejaardenverzorgingstehui zen. Het CDA konstateert dat op planologisch gebied alles traag ver loopt. Men dringt ten zeerste aan op een snellere aanpak van planologi sche problemen, opdat in de toe komst de gemeenteuitbreiding niet stagneert. De fraktie merkt op m de Nota van Aanbieding niets te neb ben gelezen over het „groenvolume- plan" voor Poortambacht. „Gemeenschapshuis" De fraktie geeft het kollege in overweging de mogelijkheden te onderzoeken om te komen tot het bouwen van een „gemeenschaps huis", waarin tevens d'e onder de be volking levende wensen als wij ka k- kommodatïe en bijvoorbeeld peuter speelzaal kunnen worden opgeno men. Met betrekking tot de lijst van in vesteringen voor 1979 merkt de fraktie op het aanbrengen van kei bestrating in de Waterpoortstraat zeker niet urgent te vinden. Het be drag ad f 75.000.voorbereidings krediet restauratie panden Meel- straat wordt te hoog geacht en men raadt, aan ontwerp en uitvoering te doen plaatsvinden in nauwe samen werking met de dienst Gemeente werken. Het voorbereidingskrediet aanleg en inrichting sportterreinen acht het CDA alleszins verantwoord. Jn dit verband informeert de fraktie ook naar de achtergrond van de medede ling dat ook verenigingen gebruik zouden kunnen gaan maken van de aan te leggen sportvelden bij de R.S.G. en L.T.S. Verder vraagt de fraktie of het tot de realiteit behoort in de toekomst jaarlijks een post Jeugd en Jonge renwerk" in de begroting op te ne men en te komen tot een verdeel sleutel. Met de toekomstige vestiging van Nemag hoopt men op verbete ring van de werkgelegenheid. In dit verband vraagt men naar de even tuele vestigingsplannen van Bos man. De fraktie benadrukt dat ves- tigingsaanvragen zeer zorgvuldig behandeld dienen te worden, ook voor kleinere bedrijven. Men dringt aan op een zeer aktief beleid ten aanzien van verwerving van gron den voor uitbreiding van industrie terrein. Bereikbaar blijven Verder informeert het CDA of al duidelijkheid bestaat met betrek king tot het personeelsbeleid voor het toekomstige streekarchivariaat. Om een goed funktionerende mid denstand in de binnenstad te houden acht het CDA het noodzakelijk dal de winkels goed bereikbaar blijven voor de bevoorrading. Men vraagt of het kollege attent is tijdig in te spelen op aanvragen voor winkels, die voor de binnenstad te groot wor den. De fraktie vraagt toelichting op een passage in de Nota aangaande de Middenstand: „Als een probleem wordt door de ondernemers gezien de grote versnippering in kleine za ken in de binnenstad, waardoor de zuigkracht op het publiek in de re gio verloren gaat". De fraktie verwacht spoedig na der geïnformeerd te worden om trent de jachthavenplannen. Tolheffing De argumenten voor tolheffing kennende, vraagt hét CDA het kol lege nu toch in Middelburg te willen pleiten voor een spoedige, duidelijke en definitieve uitspraak van g.s., dat in 1986 de Zeelandbrug tolvrij wordt en dat tolheffing wordt losgekoppeld van afronding van de Oos terse helde- werken en zo een eventuele uitloop van genoemde werkzaamheden geen „toïM-konsekwenties heeft voor de Schouwen-Duivelandse bewoners en andere gebruikers. Het CDA besluit de beschouwin gen met de konstatering dat het steeds moeilijker zal worden uit de nodige voorzieningen een keuze te maken gezien de kleiner wordende begrotingsruimte. De fraktie zegt toch ook weer de komende periode in positieve zin te zullen trachten een „steentje" bij te dragen in het gemeentebeleid. Benoeming bij C.B.T.B. In de vakature die ontstaan was op het C.B.T.B.-kantoor in Goes dooi de benoeming van mr. G. W. Smalle- gange tot algemeen sekretaris van de C.B.T.B., heeft het C.B.T.B.-bestuur benoemd de heer N. Groot te Am sterdam. Deze benoeming zal ingaan per 1 februari 1979. Nanne Groot (26 jaar) is momenteel bezig zijn studie ekonomie (met keuzevak agrarische ekonomie) af te ronden aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De heer Groot is afkomstig uit Enkhuizen en getrouwd met een Zeeuwse uit Ka- pelle. Tot 1 februari a.s. zal de heer Smallegange naast zijn werkzaam heden als algemeen sekretaris in Haarlem tevens ook de Zuid-Weste lijke landbouwzaken op het C.B.T.B. kantoor in Goes blijven behartigen. ZIERIKZEE Kijkavond i. L. de Jongeschool Op woensdag 29 november wordt in de J. L. de Jongeschool een kijk avond. gehouden. De ouders kunnen dan op school het werk van de kin deren zien en er met de leerkrachten over praten. In de hal en de gangen van de school is een tentoonstelling inge richt van de gemaakte projekten. De ouderkommissie zal deze avond ook aktief zijn. In de hal wordt een „restaurant" ingericht, waar een kopje koffie of een frisdrank ge kocht kan worden. De opbrengst daarvan is bestemd voor de Unie „School en Evangelie" in verband met de viering van honderd jaar christelijk onderwijs in Nederland. Voor deze viering wordt ook op 30 november in de Oosterkerk in Goes een kerkdienst gehouden waaraan ondermeer wordt meegewerkt door drs. J. Gilhuis en Sipke van dei- Land. SCHARENDIJKE, 21-11. Op uit nodiging van dc plaatselijke belan genvereniging Middenstand zal op zaterdag 25 november Sinterklaas, vergezeld van zyn trouwe picter- knechten een bezoek brengen aan Scharendijke. De goedheiligman zal via het Gvc- velingcnmecr zaterdagmorgen met zijn boot de haven van Scharendijke binnenvaren. Eenrpaal aan de wal zal de Sint met z'n pieterbazen har telijk worden toegejuicht door de op de haven samengekomen kinderen uit de regio. Ook wacht Sinterklaas een muzikaal onthaal, gevolgd door een toespraak van burgemeester E. Baerends. Rondrit Vergezeld door muzikale begelei ding zal de grote kindervriend op zijn schimmel een rondrit maken door het dorp met als eindpunt een ontvangst in het gemeenschapsge bouw „dc Putmeet". Hier zal de Sint zich nog enige lijd met de kinderen bezighouden. On dermeer zal de prijsuitreiking van de zomerkleurwedstrijd van jacht werf Zaadnoordijk b.v. plaats vin den. Bovendien heeft Sinterklaas nog een traktatie voor de kinderen in petto. Daarna begint er voor de kinderen een poppenkast. A.R.-kiesvereniging Heden (donderdag 23 november) vergadert de A.R.-kiesvereniging in de zaal van de Chr. Ger. kerk. Aan de orde komt o.m. de advieslijst v.oor de Europese verkiezingen. Geslaagd Onze stadgenoot de heer J. P. Lan- genberg slaagde 21 november j.l. te Leiden voor het kandidaatsexamen farmacie. G. Coeuret overleden Uit de jumelage-stad St. Hilairc- du-Harcouet wordt het overlijden gemeld van de gemeentesekretaris Georges Coeuret. De begrafenis heeft inmiddels plaats gevonden. De heer Coeuret is één van de ve len, die aan de wieg stonden van de „jumelage" tussen beide steden. Reeds in de periode dr. Cuche toonde hij zich de gewetensvolle topambtenaar, die veel meer het wat rustige, introverte Franse type ver tegenwoordigde, dan het meer bourgondische dat men zich door gaan bij Fransen voorstelt. Dc heer Coeuret was er altijd, on opvallend, maar zonder enige twijfel zeer genegen tot Zierikzee en warm geëngageerd met het jumelage-idee, tot de verwerkelijking waarvan hij het zijne bijdroeg. De gemeente Zierikzee onderken de destijds zijn verdiensten en begif tigde hem met de ere-medaille. Vrouwen in de P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van „Vrou wen in de Partij van de Arbeid" zal op woensdag 29 november de eerste jaarvergadering in de nieuwe sa menstelling houden in hotel Van Op pen. Onlangs werd besloten dat het Vrouwenkontakt onder deze nieuwe naam zal gaan samenwerken met de Rooie Vrouwen. Daarom zal het be stuur van het Vrouwenkontakt wor den uitgebreid met twee leden van de Rooie Vrouwengroep. Het bestuur treedt iedere jaarver gadering af. Dc aftredende bestuurs leden zijn herkiesbaar. Hel bestuur bestaat op het ogenblik uit me vrouw C. Struijk-v. d. Linden, voor zitster, M. Leurs-Kwaak, sekretares- se, G. Nouwen-Noorthoek, penning- meesteresso en bestuursleden me vrouw J. A. Koster-Klink en A. in 't Veld-Willemse. Bazar jeugdkoor „Sjaloom" Jeugdkoor „Sjaloom" houdt op zaterdag 25 november in de zalen van de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Zevcngetijstraat een bazar ten bate van dc organisatie van zangavonden in inrichtingen voor geestelijk en lichamelijk ge- handikaptén. Er zal van alles te doen zijn. Onder meer is er een rom melmarkt en verder een schiettent, ballon gooien, grabbelton, televisie spel. spijkers slaan en oen panne- koekenhuisjc, waar verschillende soorten pannekockcn cn drankjes te kop zijn. Wanneer er nog mensen zijn, die artikelen voor de rommelmarkt hebben, kunnen ze dat opgeven bij P. den Boer, Zandweg 29, Zierikzee, telefoon (01110) 2225. Het zal dan worden opgehaald. Concertzaal-bioscoop: Thank God it's Friday" We hebben in deze kolom al eens eerder lucht gegeven aan onze boos heid over het onbenul van een zeker soort filmers die niet verder komen dan bij het „filmen" alleen aan geld te denken en bij wie dat streven - „quick money" - in hun produkten dan ook duidelijk waarneembaar, zo niet alles overheersend is. Zo is „The Car" ons al eens in het verkeerde keelgat geschoten (als je dat zo kunt zeggen) en nu overkomt ons dat mei „Thank God it's Friday" wederom. Alleen is het nu nog wat erger door een extra vorm van onbenul i.e. door ordinaire naaperij, en dan nog op een heel laag pitje ook. Want wat is er gebem'd? Zo gauw kon „Saturday Night Fever" niet zijn eerste successen oogsten, of het immer op de loer liggende gilde poen-filmertjes dacht: „dat kunnen we ook". En dat. hadden ze zo snel gedacht dat ze niet verder kwamen dan „als er maar een discotheek in voorkomt, dan zitten we geramd." (Vanzelf dat deze filmertjes zo „snel" denken: ze zijn slechts ge spitst op het herkennen van een ra ge en daarna moeien ze zo. snel moge lijk aan het werk gaan Want tijd is geld. Namelijk niemand weet hoe kort een rage maar duurt. En: zo lang hun produkt er niet is, gaat al dat heerlijke geld naar degene wiens idee is overgenomen en wellicht ook nog naar naiipertjes die nog sneller zijn.) Sleutelwoord Discotheek werd dus het sleutel woord. Daar gebeurt het allemaal?, nou, dat geldt dan ook voor de film. En wat daar zoal voorvalt: versieren en versierd worden, bakvissen-ge- ginnegap, puberstreken, een zange resje dat het wil maken, verliefde mensen „stoned" mensen, een soor tement „The Fonz" in leer. Kortom, een aantal kliehématige voorvallet jes, ontsproten aan breinen als die van de snelschrijvertjes die inge huurd kunnen worden om aan goed kope lach-of-ik-schiet-sketches te knutselen voor „komische" tv-pro- gramma's met playbackende arties ten tussendoor. Dat werd het dus ook. En de playbackende artiesten werden the Commodores en Donna Summer. Tenslotte bevatte het grote voor beeld „Saturday Night Fever" ook een top-act (The Beegees). Welaan, klaar is Kees. Nu nog een titel, wat moet dat nu worden? Fluks zo'n sneldenkertje erbij gehaald en ook dat probleem was opgelost. Je hoorde hem den ken, die „snellerd": Saturday... weekend Friday Thank God, dat is tenminste ietswaarachtig, dat is het: Thank God it's Friday. Nou, en toen werd de titelrol in orde gemaakt en ging de film draai en Film in vrouwencafé Een kleine dertig vrouwen zag dinsdagavond in het vrouwencafé de film „Er zijn van die dagen dat ik me nutteloos voel", een Duitse pro- duktie die handelt over het probleem dat een vrouw, die zich altijd uitslui tend heeft ingezet om het man en kinderen naar de zin te maken, zich na een leven van zorg en opoffering zelf volkomen leeg en waardeloos voelt. Het is één van de films die Advertentie zojuist ontvangen REISGIDS 1979 van SNEL Reizen touringcarreizen eo REISGIDS 1979 van BOOT Co (vakantiehuizen voor auto mobilisten) reisburo winkelpassage appelmarkt 21 zierikzee tel. 101110) 5036, b.g.g. 2319 door het vrouwenfilmkollektief „Ci- nemien" wordt uitgebracht. In de diskussie na afloop was nog al wat kritiek te beluisteren. De film deed hier en daar voorkomen of werken buitenshuis de alleenzalig makende oplossing is om vrouwen te emanciperen. Daarmee wds men het beslist oneens. Werken buitenshuis leidt in de huidige omstandigheden alleen maar lot overbelasting voor moeders mei jonge kinderen, omdat de huishoudelijke taken ook gewooh door blijven gaan. Velen 2agen als oplossing om tot een betere taakver deling tussen „binnen"- en „buiten dienst te komen, de invoering van de vijfurige werkdag. Daardoor zouden mannen ook meer tijd beschikbaar krijgen om zich meer met hun gezin en het werk binnenshuis bezig te houden. HAAMSTEDE NCVB-vergadering Dinsdag 21 november vergaderde de NCVB in een goed bezette re- kz-eatiezaal van de Gereformeerde kerk te Haamstede. Presidente mevrouw Silvis opende de avond met het zingen van het ,3é vers van Psalm 63 en gebed, daarna las zij een gedeelte uit Romeinen 12 en aansluitend daarop een gedicht van Nel Benschop. Na het voorlezen van de notulen en nadat het huis houdelijk gedeelte was afgewerkt, kreeg mevrouw Vermey-de Graaf het woord, met het onderwerp „Kent gij ook uw voorouders?". Mevrouw Vermey had ter begeleiding van de lezing allerlei voorwerpen meege bracht, zoals, kleding, handwerk, ge bruiksvoorwerpen en dergelijke. Ook de familieverhalen met foto's von den veel bijval. De avond werd be sloten met het zingen van enkele verzen van lied 397. Ouderavond Vrijdagavond 24 noVèmber vindt de jaarlijkse ouderavond plaats .van de openbare basisschool „De Kirre- weie" in het schoolgebouw. Na het huishoudelijk gedeelte zullen de leerlingenvèn klas vijf en zes de musical „Een Speeltuin? het ein de!" opvoeren. Botsing Woensdagvond op de kruising Zandweg/Krayesteinseweg een bot sing plaats tussen èen vrachtauto, en een personenauto. De vrachtwagen werd bestuurd door J. M; v. d. V. uit. Serooskerke en reed over de Zand weg in dé richting Krayesteinseweg: Vanaf het Sluispad naderde een per sonenauto bestuurd door W. v. d. A. uit Oosterland. Toen de vrachtwa gen al op de kruising was, trachtte de bestuurder nog te remmen maar een botsing kon niet meer voorko men worden. Er ontstondmateriële schade aan beide voertuigen. RENESSE Vergadering ijsvereniging Op dinsdag 28 november a.s. zal de ijsvereniging Renesse in hotel „Het wapen van Renesse" haar al gemene jaarvergadering houden. Op de agenda staat o.m. het bestuurs voorstel om over te gaan tot.de aan schaf van verlichting voor de baan en bij het eventuele uitblijven van vorst een te organiseren reis naar de kunstijsbaan de „Uithof" in Den Haag. Periodiek aftredend zijn de bestuursleden de heren S. W. v. d. Hoek en W. J. Kooman, die beiden herkiesbaar zijn. Verder zullen weel een aantal obligaties worden uitge loot. MIDDENSCHOUWEN Afscheid burgemeester Burgemeester E. Baerends, de nieuw benoemde eerste burger van Tholen, zal op woensdag 29 novem ber a.s. in een te beleggen builen- wone openbare vergadering, afscheid nemen van de gemeente Midden- schouwen. De vergadering wordt ge houden in „De Putmeet"; de bijeen komst wordt besloten met een af scheidsreceptie. Voor tijd: zie agenda. DREISCHOR/BROUWERSHAVEN Verkoop Welfare-artikelen Vrijdag 24 november vindt het Plaatsenhuis in Dreischor de ver- f 'Procentueel valt er niet zoveel te nieten op dit terrein, maar het is - geloof ik - waar, dat het Zeeuws Orkest iéder jaar wat groeit in kwa liteit en dat is voor een provinciaal ensemble een enorme prestatie, die dinsdag in een redelijk volle Con certzaal extra werd onderstreept met een uitgelezen programma: Mendelssohn en Mozart voor de pau ze en „alles van de Balkan" nadien: Dvorak Bartók, Kodaly. Een bijzonder muzikaal gebeuren derhalve, succesvol volbracht en met een belangstelling, dié op peil was, dank zij - als gezegd - programma keus en het onvermoeid streven van de „mensen rond het Zeeuws or kest", met gerichte „reklame" om de aandacht te vestigen op- het muzi kaal doen van dit ensemble. Een andere belangrijke, faktor voor het welslagen was ook de diktie van de dirigent Louis Stotijn, een kostbaar bezit voor het Z.O. Stotijn heeft een formule, waarin rust en toch indringendheid de plastiek van zijn leiding bepalen, soms zelfs mét een tikkeltje humor; een nauw opge stoken vinger en een onhoorbaar „sssttt" met de lippen. Het orkest reageerde attent op zijn aanwijzin gen-en er was een uitgesproken evenwichtigheid tussen de orkest- delen. Misschien is het voor het orkest niet helema'al eerlijk toch maar Mo zart's klarinet-orkest in A als top per te noemen, want uitnemende inbreng hierin, had, de klarinettist Bas de Jong, als eerste hóut-instru- méntalist verbonden aan het Rotter dams Philharmonisch Orkest en le raar aan het Haags Conservatorium. Een geschoold talent, die technische beheersing aan èen gevoelig inter pretatief vermogenpaart. Een aan geblazen inzettoon van hem is van een ontroerende zuiverheid, vol be loften, die waar gemaakt worden. Zo'n. talent mag zich iets veroorlo ven. Een lastig hoog fragment in het derde deel b.v.' blies hij een oktaaf lager. Een kenner uit de' regio, at tendeerde daar. heel- snedig op. De ouverture- „De Hebriden" (F. Mendelssohn-Bartholdy) was, hier aan vooraf gegaan, vol van het wij de héimw.ee, ontspruitend aanhet ruige„$chotland, in. een verklanking, die in een warme thema-herhaling het .:piibiiëk al dadelijk ruime vol doening schonk. Na de pauze dan de „Balkanisten". met '-o.a. de prachtige Slavische Rhapsódie (op. 45) van Antonin Dvo rak, een symfonische bewerking van een tweétal. dansthema's; muziek diep wortelend in het volksleven, dat met zijn danteske elementen in gindse Europese hoek, zo mijlen ver op het. Westen voor ligt. Zo mist men bij de Roemeense Volksdansen uit Hongarije (bijna) "de gelaarsde Voeten, die (herinnering aan Roemeens Danstheater, recen telijk oök in de Concertzaal) zo rap en ritmisch de vloer van de Bühne kunnen betrappelen. Zoltan Kodaly tot slot met diens „Dansen uit Galénta") moeilijk, maar vol bravóur gespeeld. Een regio-koor heeft Kodaly eens gezongen; het lukte niet of nauwe lijks. De ziel van de Hongaarse zi geuners weerspiegelt zich in dit brok fraai ge-instrumentaliseèrde muziek en „gelukkig en uitgeput" gaven daarna de exékutanten zich graag over aan een heel intens applaus van het publiek. Erg verdiend en als bekend - voedsel voor de ziel. B.d.V. koop van Welfare-artikelen plaats. Maandag 27 november wordt dezê verkoop in het Groene Kïuis gebouw in Brouwershaven gehouden. Voor tijd: zie agenda. NIEUWERKERK Oud papier Zaterdagochtend 25, november zal te Nieuwerkerk wqer oud papier op gehaald worden ten bate vanhet zendingswerk van de Gereformeerde Gemeenten. Gebundeld gereedzetten bevordert een vlottere afvoer. ZIERIKEE, 20-11. De gemeenteraad, onder voorzit terschap van burgemeester Tli. H. de Meester, heeft deze week van een aantal voorstellen snelle hamer, stukken gemaakt. dat de zaak Jeugdsociëteit volop, in de „running" is. Er vond intens overleg plaats en de zaak wordt te- ruggespeld naar de Kommissie vóór Jeugd- en Jongerenwerk. Verkop! Dc behandeling van de ingekomen stukken ging hieraan vooraf. Een groot deel werd voor kennisgeving aangenomen. In verband met een schrijven van ..Beter Wonen" had de heer Van Velthoven kennis genomen van het voornemen tot het opzetten van een proefprojekt van woning-isolering in Malta. Na het experiment wilde hij graag ge-informeerd worden over de praktische bevinden, het geen werd toegezegd. De heer Sprengelmeijer stond stil bij een schrijven van het Komité „Redt het ongeboren kind". Hij staat sympathiek legenover de inhoud, vónd dat Nederland op de verkeer de weg is met de abortus, zulks op bijbelse gronden, maar wilde een zo typisch landelijke zaak niet in dc raad verder ter diskussie stellen. Ook de heer Bij de Vaate was die mening toegedaan. Landelijke zaken en vraagstukken, horen niet in dc lagere bestuursorganen te worden besproken. De voorzitter toonde waardering voor deze standpunten. .leiijtflsociëteit Hoewel een aantal belangstellen de dames zich op de publieke tribu ne bevond, ge-interesseerd voor c.q. betrokken bij het peuterspeelzaal- werk. kwam deze zaak nibt aan de orde, maar vandaag (donder dag) zal er bij de verdere begro tingsbehandeling wel over worden gesproken. Wethouder Den Boer deelde mede. pingen Aan de heer R. de Jongh te Kerk- werve wordt voor woningbouw het perceel Ravesiraat 30 verkocht voor f 7425 de massa. Idem grond aan de heer A. Berrèvoets, Raveslootstraat 18 voor f 6380,de massa, even eens bestemd voor woningbouw. Aannemersbedrijf Fa. van der Klooster gaat woningen bouwen in oude stijl aan het Lange Groen dal. Diverse percelen met opstallen wér den aan de firma verkocht (num mers II en 27), voor respektievelijk f 3640,— en f 7080.—, alzo f 11.000,— de massa (exklusief b.t.w,). De heer Bij de Vaate vond het ge weldig dat opnieuw schuttingen gaan verdwijnen. De voorzitter merkte op dat ook „Beter Wonen" in het renovatie gebied nog bouw plannen heeft, o.m. in dé Venkel. ,,'t Gaat hard verder", zo zei hij.?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3