DE ERFENIS VAN TANTE GREET BRANDWEER TE BROUWERSHAVEN OPENDE FESTIVITEITEN OP SPEKTAKULAIRE WIJZE HANDSCHOENEN „Een groot uur U" over verpleeghuis voor stervenden Man neergeschoten Dood na steek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 november 11)78 Nr. 22410 7 Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 22 NOVEMBER NED. I: Na Bolke de Beer en de derde aflevering van De Lappenkat, wordt de middaguitzending voortge zet met Laurel en llardy die probe ren uit de gevangenis te ontsnappen. Voorts het tweede deel van De grote klok dat belooft een razend populair programma te worden. In Kinderen uit de Bijbel, gaat het ditmaal over Jozef, het kind van <je dromen, ter wijl in Black Beauty de taak van de schaapsherder wordt overgenomen door Kevin, Albert en Black Beauty natuurlijk, 's Avonds Van gewest tot gewest en Politieke Partijen met verf uitzending van het CDA gevolgd door een lv-spel over Surinuiners in Nederland, Gezichtsverlies voor vol le buik getiteld. Het Surinaamse ge- --(7i Plarfaar woont in Nederland en probeert zich aan te passen aan cle gewoontes van het land. Maar voor al pa Johan heeft er moeite mee, vooral met de alhier gebruikelijke rolverdeling tussen man en vrouw. Het wondei kind Ana lit aria speed Mo-art en wel het pianoconcert in C KV 240. De NOS biedt voorts nog de programma's Den Haag Vandaag en Studio Sport NED. II: In de IKON-serie overal is wel wat wordt vanavond de rn.aii gesteld Wie is de baas? Daarna Kenmerk en de Stichting Socutera waarna de VOO de uitzending i er- volgt met De grote verwarring een themaprogramma waarin het Neder lands Omroepbestel wordt doorge licht. De uitzending is ingedeeld 'n afwisselend informatieve en muzi kale gedeelten en ziet er als volgt uit: een historisch overzicht van het omroepbestel, Jan Akkerman en Conny Vandenbos, de dokumentaire De Verenigde Staten, het tegenover gestelde David Soul en Donna Sum mer gevolgd door Chaos en orde in Europa: Italië en Engeland. Mar shall Hain en David Essex gevolgd door Commercie in de omroep en Toekomst een dokumentaire over de tv-satellïet. En na Liesbeth List en Ramses Shaffy volgt een gesprek in Tot slotHiermee is het VOO- programma nog niet afgelopen, want er volgt nog een aflevering van Ope ratie Petticoat waarin de onderzeeër met torpedo's bewapend wordt en de .rubriek Agenda. WOENSDAG 22 NOVEMBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie15.00 Teleac; 15.30 Bolke de beer; 15.40 Lappenkat; 15.55 Laurel Hardy: 16.15 De grote klok; 17.00 Kinderen uit de Bijbel; 17 00 Black Beauty; 1S.30 Sesamstraat; 1S.45 Staatslote rij; 18.50 Toeristische tips; 18.65 Nieuws: 18.50 Van gewest tot ge west; 19.50 Politieke par,tijen; 20.00 Gezichtsverlies voor volle buik; 21.05 Ana-Maria Vera speelt Mg- zart; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag22.10 Panoramic);; 22.50 Studio SpOrt; 23.35 Journaal. NED. II: 18.10 Teleac18.55 Nieuws18.59 Overal is wel wat: 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal: 20.27 Socutera; 20.32 De grote verwarring. 23.05 Operatie petticoat; 23.30 Agen da; 23.40 Journaal. Advertentie Lederen fj/l/lfó/y handschoenen fn alle /f modekleuren K. CAOVUit dam 9 LENGKEtK LEDERWAR(N| ZIERIKZEE door FRANK VAN FALCKENOORT „Mogelijk, maar soms kun je je 1 behoorlijk vergissen. Ik zou zeggen: i ga er toch maar eens heen." Nog vóór drie uur in de middag j zijn ze op de plaats van bestemming. j Chris heeft nogal flink doorgereden. Het hek gaat ditmaal gemakkelijk open, dank zij het vernieuwde slot. Chris bekijkt het van beide kanten, maar er is niet aan geknoeid. Naar alle waarschijnlijkheid is er sinds zondagmiddag na hun vertrek nie- mand meer hier geweest. Ook de voordeur met de dubbele afsluiting levert geen problemen op. De jongen maakt het smalle raampje los, naast de voordeur en kan dan door de ont- stane opening beide grendels terug trekken. Vervolgens opent hij cle deur, ook dit gaat normaal. Maar eenmaal binnen legt de jongen zijn vinger op de lippen. En fluistert in haar oor: „Je kunt nooit weten of er iemand beneden is, die het afluister- apparaat in werking heeft. Het eer- ste werk, dat ik moet doen is de ver- schillende microfoons hier uitscha- kelen; dat is een kleine moeite." In de hal is een smalle kast, waar- in de elektriciteitsmeter staat. Chris opent het deurtje en kijk naar het wieltje. Het draait langzaam maar i dat kan zijn door een boiler, de ijs kast of diepvriezer. Bea staat vlakbij hem, want nu ze weer in het huis is, vindt ze het toch griezelig. En is maar wat blij, dat Chris in haar ge zelschap Is. Hij 7.egt op gedempte toon „Als er iemand beneden is, heeft hij toch al bemerkt, dat wij er zijn. We hadden de wagen buiten 't hek moeten laten. Goed, doen we dan een volgende keer. Je gaat zeker i eerst koffie zetten? Ga ik proberen alle microfoontjes uit te schakelen. Hopelijk kan ik ze in ieder vertrek vinden." Hij heeft ditmaal voor alle zeker heid een tas met gereedschap mee genomen en gaat aan de slag. Eerst in de hal, daar is het kleine appa raatje al spoedig gevonden: achter een grote plant verborgen. Daar heb je weer zoiets: de jongen voelt met zijn vingers in de pot grond. Al is de aarde niet bepaald vochtig, uitgedroogd is ze evenmin en er staan potten met planten in huis. Wie begiet hier deze planten? Weer een punt ter overdenking, want kamerplanten moeten verzor ging hebben. En zo te zien komt de ze mooie plant niets tekort. Chris laat do afluister-apparatuur rustig zitten, maakt gewoon de be drading los. Als het nodig is, kan die er binnen een halve minuut weer aan gezet worden. Van de hal gaat hij hu eerst naar boven en bekijkt nauwkeurig de overloop. Hier zijn de wanden vrij kaal; er hangen een paar schilderij en en er is één staande schemerlamp op een tafeltje. Nee, zo op hel eerste gezicht is hier op de overloop niets te vinden. Wel in de slaapkamers. Daar hoeft Chris niet lang te zoeken. In de gro te kamer is het apparaat achter een schilderij verborgen; in de tweede onder het ledikant - dat is helemaal een gemene gedachte geweest, denkt hij - en in dit achterste vertrek weer achter een schilderij, dat wist hij al. In de badkamer moet hij lang zoe ken, maar vindt het eindelijk bij het rooster voor de luchtverversing. Overal is het bijzonder geraffineerd en met vakmanschap aangebracht. Chris kan er een zekere bewonde ring voor opbrengen. Terug op de overloop ziet hij, dat er boven een luik is. Waarschijnlijk met een trap, die omlaag gehaald kan worden. Er is dus ook con vlie ring, maar dat is van later zorg. Maar hij krijgt wel een idee. als mi langs een der poten van^iet tafeltje, waarop de schemerlamp slaat, een draad ziet. Vrijwel onzichtbaar aan gebracht. Natuurlijk zit het micro foontje aan de onderkant van de tafel. Daarna gaat hij naar beneden, naar de keuken, waai' Bea de koffie al zo goed als klaar heeft. Ze be duidt hem te gaan zitten, maar Chris gaat eerst zoeken naar bel appaia.,1 in dit vertrek. Dit duurt ook weel een paar minuten, maar ook hier vindt hij het uiteindelijk: aan de binnenzijde van de afzuigkap. Hij peutert de draadjes los en knikt dan tevreden, als hij de deur sluit, die de keuken met de hal verbindt. „Zo," zegt hij op kalme toon „nu kunnen we hier tenminste rustig praten. Best mogelijk, dat alle maatregelen die ik neem, overbodig zijn. maar wc nemen in ieder geval het zekere voor 't onzekere. Want ik ben nog altijd niet vergeten,dat ze twee banden van mijn wagen hebben doorgesne den." „O. je wagen!" Bra kiikl b» 11 ver schrikt aan. „Staat hij er nog?" Hij knikt. ..Torn - ui: tapten, heb ik even door een der raampje- gekeken. Straks moet ik toch t'an dere band omleggen, want ik vil 1 ver in inijn eigen wagen var. vond naar huis terugrijden. De Merceries is een fijne wagen, maar voor rr.lj een beetje te duur." (wordt vervolgd) Twee weken durend winkelfeest BROUWERSHAVEN, 21-11. Hoewel iedere inwoner van de gemeente Brouwershaven door middel van een speciale Sint Nicolaaskrant op de hoogte is gebracht van het feit dat er door de gezamenlijke ondernemers in de ge meente, gedurende twee weken een winkelfeest met prachtige prijzen en tal van akties wordt georganiseerd, heeft het komité op een originel wjjze zater dagmiddag de festiviteiten officieel geopend. In samenwerking met de vrijwilli ge brandweer, die voor deze opening een extra oefening inlaste, waren op het marktplein een aantal auto's van Slager B.V. opgesteld. In é*m der wagens werd met ge vaarloos rookpoeder ,een enorme rookontwikkeling veroorzaakt. De door de sirene gewaarschuwde brandweer was bijzonder snel ter plaatse en onder grote belangstelling van de bevolking (deze opening was met geluidswagens in de kernen be kend gemaakt) werd de brand snel en vakkundig geblust. Doos Door de persluchtploeg werd uit één der wagens een grote doos „ge red", welke onbeschadigd aan de voorzitter van de middenstand de heer J. v. d. Wielen werd overgedra gen. Na het openen van de doos werd de tekst zichtbaar inzake de opening van de winkelweken. De voorzitter bedankte de brandweer voor Je be reidwilligheid de opening op deze wijze te hebben willen verrichten. Flitsen uit het buitenland NEW YORK. De sjah van Iran meent dat als hij verjaagd zou wor den van de troon, duizenden in een burgeroorlog gedood zouden worden en het land uiteindelijk in handen van communisten zou vallen, schreef maandag het Amerikaanse nieuws- magazine Time. HANOI. De Ch'nese autoriteiten blijven de HOA ofwel Etnische Chi nezen uit Vietnam als politieke kaart uitspelen om nieuwe conflicten uit tc lokken, zo heeft het Vietnamese mi nisterie van buitenlandse zaken vrij dag in een protest bij de Chinese ambassade in Hanoi lalen weten. ZIERIKZEE. St. Nieolaas met zijn Zwarte Pieten arriveerde weer te Zierikzee. Hier wordt Sint begroet door wethouder A. M. den Boer, te midden van de vrolijke kinder schaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Snel Hij zei het een geruststellende ge dachte te vinden voor Brouwersha ven, dat men over een zeer snelle bluseenheid beschikt. Hij wénste alle deelnemers een paar bijzondere prettige weken toe. HAVANNA. De Cubaanse regering begon maandag besprekingen met Cubaanse ballingen d-'e zouden moe ten leiden tot de vrijlating van de meesten van de 3.000 politieke ge vangenen op Cuba. BANGKOK, Thailand. Een orang- oetan uit de dierentuin van Bangkok d:e vier'jaar geleden zijn metgezel len verloor en daar nog. over, treur de, brak zondag los en stapte in eén bus van het openbare vervoer, waar schijnlijk op zoek naar wat hij bin nen de hekken niet had kunnen vin den. NIEUW DELHI. Oud-premier In dira Gandhi van India is maandag in het Indiase parlement terugge keerd. Zij werd 20 maanden geleden afgezet nadat haar bewind geduren de geruime tijd de uitzonderingstoe stand in India had doen gelden. WASHINGTON. De bevolking van de wereld neemt minder snel toe, al dus het Amerikaanse bureau voor volkstellingen. In de jaren 70 was de groei 1,9 procent per jaar en in de 15 jaren daarvoor 2 procent. PARIJS. Op een plotseling spie gelglad geworden straal in Parijs hebben zich meer dan 20 ongevallen voorgedaan. Oorzaak: een nieuw wegdek dat bevriezing moest tegen gaan. DUBLIN. Vier gewapende mannon die zeiden dat zij deel uitmaakten van hel Ierse Republikeinse leger hebben zondagnacht in een café bij DuncUdk n Ierland aan de grens mot Ulster, vier personen ontvoerd, aldus een mededeling van de politie. MEXICO-5TAD. By Vcracrus aan de Golf van Mexico, is een olieveld ontdekt van 2.400 vierkante kilo meter, met een reserve van onge veer 80 miljoen barrels olie (een bar rel is 159 liter). Bovendien is er nog een grote voorraad aardgas ontdekt. De vrijwillige brandweer van Brou wershaven hielp zaterdag mee om de sinterklaasfeesten van degeza menlijke ondernemers in de ge meente op spektakulaire wijze te openen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De eigenaar van oafé-restaurant Ja cob Cats vond dit zo'n leuke stunt dat hij het brandweerkorps spon taan een mosselmaaltijd aanbood, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. DONDERDAG 23 NOVEMBER NED. I: Na afloop van Barbapapa presenteert Joop Koopman de quiz twee voor twaalf, die wordt gevolgd door een aflevering uit de serie Rockford Files. Jim Rockford krijgt van de gevangene Moss de opdracht diens vriendin op te speuren. Jim kwijt zich van zijn taak en ontdekt dal het Moss en zijn maat niet bin hel meisje te doen is, alswel om het parclcollier dat zij om haar nek draagt. Hierna het tweede en tevens laatste deel van de dokumentaire De werkelijkheid van de media, waarin wordt nagegaan welk ejfekt de ge kleurde informatie heeft op de lan den in de Derde Wereld. Na Den Haag vandaag brengt de VARA ren dokumentaire van dc inmiddels tachtigjarige cineast Joris Ivens, ge titeld De Kazakken. De Kazakken leven in het Russisch Chinese grens gebied, vormen eeri nomadenvolk dat afstemt van Djengis Kahn en bedruipen zich met het houden van schapen en runderen. NED. II- De vooravond wordt ge vuld door. e.en- aflevering v-an dc ruimtepoppen De astronautjes en de wekelijkse editie van AVRO's Top- pop. Na rek Ia-me en journaal volgt alweer hel slot van Wie betaalt de veerman. Alan Ilaldanes boot is ein delijk klaar en na de tewaterlating hoort hij dat Nikos en Elena een compagnonschap met hem willen aangaan. Moeder Maialcis haat hem nog steeds, en geeft Noukakis op dracht aan Alans auto te knoeien Per toeval echter lenen haar eigen kleinkinderen de auto en komen alle drie om het leven A nnika ontdekt vervolgens wie Alan eigenlijk is, wanneer ze in de brieven van haar moeder 'snuffelt. Tegen beter welen in trekt Alan de bergen in om Nou kakis op te sproén en de dood van zijn dochter te wreken. De rubriek Televizier Magazine besluit de uit zending. DONDERDAG 23 NOVEMBER NED. I: 11.30 Schooltelevisie; 18.30 Sesamstraat. 18.45 Paspoort: 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 2 voor 12: 19.45 Rockford Files; 20.35 De werkelijkheid van cle media: 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag van daag; 22.10 De Kazakken; 23.05 Journaal. NED. II: 1 8.40 Teleac: 18.55 Nieuws: 18.59 De astronautjes: 19.05 Toppop; 20.00 Journaal: 20.27 XV h betaalt de veerman22.10 Teler,- zier; 23.00 Journaal. HILVERSUM, 17-11. Op voorwaar de dat de film nooit ter vertoning naar Engeland zou worden verkocht, heeft een filmploeg van de VARA onlangs toegang gekregen tot het St. Lucasverpleeghuis voor stervenden in Sheffield in Engeland. Daar beleven de patiënten de laat ste fase van hun ekte en meestal ook van hun leven. Koos Puslema heeft van dil be zoek een aflevering van „Een groot uur U" gemaakt, die op maandag 27 november wordt uitgezonden. Bijna tien jaar geleden maakte Postema oen dergelijk programma over het Sint Josephs Gasthuis voor sterven den in Londen. WENEN. De mensenrechtenorgani satie Amnesty International heeft in een boodschap aan president Ceau- cescu Roemenië verzocht alle men sen vrij te laten die het land in werkkampen of psychiatrische in richtingen vasthoudt op grond van politieke motieven of om reden van het behoren ot religieuze of etnische m i nderheidsgroepen. GEORGETOWN, Guyana. Veilig heidstroepen die een onderzoek in stelden óp het hoofdkwartier van de religieuze commune van de Peo ples Temple van Jonestown na het doodschieten van een Amerikaans congreslid, hebben 300 a 400 lyken gevonden. Dit heeft een woordvoer der van de Guyaanse regering maan dag meegedeeld. Donderdag 23 november, 20.35 uur, Nederland I: De, werkelijkheid van de media. Door de invloed van de media is deze jongen in Co lumbia precies hetzelfde gekleed als zijn leeftijdgenoten in Europa, maar het land moet wel met een emmertje water besproeid worden! AMSTERDAM, 20-11. De 38-jarige H. v. d. K. uit Haarlem is zwaar ge wond aangetroffen in een pand aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam. De man bleek oen schotwond in de hals te hebben. De politie weet niet wie het séhot heeft gelost. H. is naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht. Hij is niet in le vensgevaar. AMSTERDAM, 20-11. De 24-jarige Amsterdammer H. van der Heijden is zondagavond in het VU-ziekenhuis in de hoofdstad overleden aan de ge volgen van een dolksteek in het oog. Dc falale verwonding was hem 's ochtends omstreeks vijf uur in zijn woning aan de Reinwardtstraat (Amsterdam-oost) toegebracht door een nog voortvluchtige man, van wie een signalement is verspreid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7