Nieuwe vestiging Van Dijk Co. aan industrie terrein open Burgemeester E. Baerends korfbalde de nieuwe gymzaal in Kerkwerve officieel open STAATSGREEP IN SPANJE WERD VERIJDELD MEUBELRAMA Moorden in Oeganda DE ZIERIKZEESCHE COURANT Goud voor D. J. Lukas GELD NODÏG Blij met akkommodatie Interieur Verzorging MEUBELRAMA B.V. Om grotere verkeersveiligheid uS^C' s^V 2E£L^^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maunriug 20 november 1978 135ste jaargang Nr. 22409 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN'EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse'mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Nieuwe vestiging (en) te Zierikzee ZIERIlvZEE, 17-11. Dc .vrijdagmiddag - al een beetje aansltiipsel naar hel weekeinde - werd gekenmerkt door een interessant totaalgebeuren op het industrie terrein. Het viel in twee delen uiteen: de opening van de nieuwe vestiging van Van Dijk Co. Bouwstoffen B.V. en de huldiging van de heer D. J. Lucas, bijna 50 jaar filiaalhouder van het bedrijf te Zierikzee. De heer Lucas - keihard werker gedurende vrijwel een halve eeuw - ontving uit handen van burgemees ter Th. II. de Meester de ere-medaille in goud, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. De flonkerende me daille werd hem door de eerste bur ger aan de revers gehecht. Dubbel feest dus duidelijk, omlijst - alweer een bijzonderheid - door de Tiroler kapel „Die Lage Lander", dat oe de bovenverdieping van het gloednieuwe industrie-gebouw was opgesteld. De kapel, afkomstig uit Prinsenbeek, strooide opgewekte Al penklanken over het gebeuren bene den, waarbij zeer talrijke belangstel lenden aanwezig waren, die in perste instantie luisterden naar een toe spraak van de algemeen Van' Dijk Co-direkteur, ing. B. Vrijma. Voorrecht Ing. Vrijma: „een voorrecht is net zo velen welkom te mogen heten in de nieuwe vestiging, die ten doel heeft het hier reeds vijftig jaar ge vestigde bedrijf, nog beter te kunnen voortzetten. Geen gemakkelijke taak want de marges staan onder druk en de aktiviteiten in de bouw lopen te rug maar met degelijk werk en inzet kan een succesvolle voortzetting toch bereikt". Belangrijk punt vond ing. Vrijma de in dc bouw te konstateren over schakeling op kleinschaligheid, waardoor een differentiatie in de bouw ontstaat en een meerkeuze voor het publick; een „anti-gelijk vormigheid", waarbij ook dc mcer- traditioncle bouwmaterialen weer een kans krijgen. De direkteur verwees verder naai de in het gebouw aanwezige zeer fraaie) showroom, waarin o.m. 500 soorten vloer- en wandtegels en meer dan 100 soorten bouwstenen. Verder: hardhout, deuren, trappen, Burgemeester E. Baerends van Mid- denschouwen opende zaterdag offi- ciëcl de gymnastiekzaal „De Werve" in Kerkwcrve. Hij deed dal (foor een bal in een korf te gooien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) open haarden en baden (badkamers). De direkteur dankte voor het ver trouwen van - vooral een vaste - kern van afnemers en stelde in het vooruitzicht, dat in de toekomst alle krachten zullen worden ingespan- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fïifa'ncieringskaiitoor M. Ceènse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 nen, om dit vertrouwen blijvend waardig te zijn. Gemeente gelukkig „Al is de realisering niet altijd gemakkelijk geweest, de gemeente prijst zich uiterst gelukkig met deze nieuwe vestiging, al heeft het wat langer geduurd dan was verwacht". Aldus Zierikzees' eerste burger, Th. H. de Meester, die doelde' op het te zoeken (en gevonden) kompromis, tussen de wensen van het bedrijf en de (koop) - bedoelingen van de ge meente. „Het had bij elkaar, ook in ver band met de overname van het be drijf aan de Schecpstimmersdijk nogal wat voeten in de .aarde, maar alles is toch in een prettige sfeer verlopen". „Zierikzee moet en wil zuinig zijn op dit bedrijf, één der oudste in de stad. Eerste vestiging: 1927; eerste uitbreiding in 1929, door aankoop van een oude scheepswerf van Van Duivendijk; daarna de dieptepunten (oorlog), opleving na 1945, uitbrei ding kantoor en dan de februari- ramp; in 1954 weer een uitbreiding (terrein boerderij v. d. Hoek); in 1968 vestiging van de betonmortelcentra- le, die echter naar het industrieter rein gaat verhuizen en dan nu de ge heel nieuwe vestiging, uitmuntend door het ruimtelijk effekt en de effi ciënte bereikbaarheid. „Ik hoop dat dit initiatief tot een grotere omzet - zal leiden' en dat spoedig- ook de een- trale naar het industrieterrein zal verhuizen; de plaats valt al aan te wijzen", aldus cle heer De Meester, die ing. Vrijma als attentie van de gemeente een' repro aanbood van een oude Zierikzeese gravure. (Vervolg pag. 2) MADRID, 18-11. Op dc vooravond van de derde verjaardag van de dood van diktatcr Franco heeft de Spaan se regering een komplot van rechtse militairen en politiemensen verij deld. Dit is zaterdag door Spaanse kranten gemeld. Donderdagnacht werden de sa menzweerders tegen de regering on der wie een luitenant-kolonel van de Guai-dia Civil, een politiekapitein en vijf kolonels aangehouden. Volgens- een officiële verklaring hebben de arrestanten zich niet gehouden aan de „code van de militaire regels De laatste tijd is het rumoerig ge worden'in militaire- en politiekrin gen vanwege de aanslagen die op hen worden uitgevoerd door de Bas- kische afscheidingsbeweging ETA. De laatste zeven weken zijn daarbij al 21 mensen om het leven gekomen, onder wie 13 politiemensen en en kele militairen. De militairen en po litiemensen verwijten de regering een te zachte houding in deze kwes tie. KERKWERVE 18-11. Zaterdagochtend werd de gymnastiekzaal „De Werve" - al enige tijd in gebruik - officieel geopend door burgemeester E. Baerends.Hij had daartoe een bal in een met papier afgedekte korf te gooien, waardoor de sleutel van de nieuwe gymzaal, aan een lint gebonden, te voorschijn viel. Het tweede schot van de eerste burger van Middenschouwen trof doel: de deur kon officieel worden geopend! Feestelijk wapperden de vlaggen in de november-wind, de tevredenheid van de inwoners van banen, dan behoeft Kerkwerve wat Kerkwerve symboliserend met deze nieuwe sportakkommodatie. Terecht overigens want voeg daarbij de nieuwe sportvelden aan de Verse- putscwcg, misschien ook nog binnen afzienbare tijd voorzien van tennis- betreft de leefbaarheid in de kleine kernen bepaald niet ongerust te zijn! Belofte ingelost Voordat burgemeester Baerends zijn balvaardigheid toonde, had er een bijeenkomst plaats in het her vormd verenigingsgebouw. Daar had de burgemeester al verteld, dat wei nigen zo verheugd waren als hij. dat de belofte, die enige jaren geleden was gedaan, nu was ingelost. Hij memoreerde de - negatieve - reak- ties uit Kerkwerve, toen de plannen voor een gymzaal in Scharcndijkc werden gemaakt, waarbij de rivali teit Scharendijke-Kerkwerve zelfs zo ver opliep, dat men - onpraktisch - een gymzaal aan de Delingsaijk zou willen zien verschijnen. „Ik heb me nooit willen laten vangen in die rivaliteit", aldus de heer Baerends, „alle drie de dorpen zijn mij even lief, hoewel zij verschillend zijn. Het is als met kinderen in één gezin!" Geen luxe „Is het geen al te grote luxe. twee komplete gymzalen op 2300 inwo ners? „Neen", beklemtoonde hij, „ik ben ervan overtuigd, dat u er even zeer van gebruik zal weten te ma- (Vervolg pag. 3) de zaak met die geweldige service Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - Telefoon (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - Telefoon (01878 1280 ZIERIKZEE. Na het goud, feliciteert burgemeester De Meester de heer Lukas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina'* Onderwijs maakt de mensen niet gel{jk; de veronderstel ling is een vergissing van de demokratie. G. Ie Bon DEN HAAG, 18-11. Opnieuw is vanuit de Tweede Kamer bij de mi nister van verkeer en waterstaat aangedrongen op het geven van alle aandacht aan de bevordering van de verkeersveiligheid, niet alleen voor wat betreft het verkeer op de auto wegen, maar ook voor het langzame verkeer. De aandrang op minister Tuijnman bleek woensdagavond, tij dens het voortgezette Tweede-Ka merdebat over de begroling-1979 van het departement v^n verkeer en wa terstaat. NAIROBI/DAR ES SALAAM, 15- II. In Nairobi wordt uit goede bron nen vernomen dat honderden Tan zanianen uit het gebied langs de ri vier de „Kagera" door Oegandese militairen zijn opgepakt en ver moord. Duizenden Tanzanianen zou den nog in Oegandese gevangenissen zitten. De Tanzaniaanse premier Ed ward Sokoine heeft zaterdag ver klaard dat Oegandese soldaten een nieuwe aanval op Tanzania hebben ondernomen. In Nairobi is vanuit Kampala vernomen dat 485 Tanzanianen in een gevangenis in Mutukula, aan de grens met Tanzania, zijn opgeblazen, tezamen met 122 muiende Oegandese soldaten. In Kalisizo en Kampala zitten duizenden Tanzanainen, onder wie veel vrouwen en jonge meisjes opgesloten. Verwachting tot dinsdagavond: Tijdelijk regen Toenemende bewolking en enige tijd regen; tot krachtig of hard aanwak kerende wind uit zuidwest lot wést; minimumtemperaturen van 8 graden aan de kust tot 2 graden in het oos ten, maximumtemperaturen rond .9 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-lemperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woendsag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 nov. Zon op 8.09, onder 16.42 Maan op 22.53, onder 12.52 Laatste kwartier: 22 nov. (22.24) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 nov. 6.48 19.14 0.34 12.59 Doodtij: 25 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-11. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen nacht trok een koufront met regen van west naar oost. De regenhocveelhedcn liepen van één tot 7 millimeter. Het front behoorde bij een depressie, die zon dag voor de kust van Noorwegen aankwam en maandagmorgen alweer tot boven noord-Rusland gevorderd was. Achter dc depressie om stroom de koudere en onstabiele lucht via dc Britse eilanden ons land binnen. Hierin kwamen vandaag flinke op klaringen voor. Boven het midden van de Atlan tische oceaan staal al dagenlang een krachtige weststroming, die tot diep in Rusland doorstoot. In deze stro ming trekt een nieuwe depressie ten zuiden Van IJsland langs in de rich ting van noord-Skandinavië. Het frontensysteem ervan lag maandag morgen nog ongeveer 700 km ten westen vah Ierland. Verwacht wordt dat dit systeem ons dinsdag zal pas seren, met op voel plaatsen regen. Dit slecht weergebicd wordt voor afgegaan door een in betekenis af nemende rug van hoge luchtdruk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1