Raad Brouwershaven heeft zorgen over scholenbestand in Zonnemaire Wens: begin van nieuwbouw Theo Thijssenschool en Binnen de Veste' I MEUBELRAMA B.V. De Neptune vervanging MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanmelding kleine scholen projekt Gemeenschappelijke Schoolraad VOOR DE ZEKERHEID Mli. t i'.l ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 november 1978 135stc jaargang Nr. 22406 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Van Galapos-eilanden naar Dreischor BROUWERSHAVEN, 13-11. De christelijk iiutionale school en de openbare kleuterschool in Zonnemaire liehhen zich opgegeven voor een projekt kleine scholen in het kader van de integratie kleuterschool-basis school. Dat was voor de heer J. K. Goemans, fraktievoorzitter van de VVD aan leiding om tijdens de gemeenteraadsvergadering in Brouwershaven maan dagavond het kollege een aantal vragen te stellen. De VVD-fraktie maakt zich bezorgd over de situatie in Zonnemaire en bleek die zorg te delen met de PvdA, die bij monde van mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-De Kanter zich afvroeg of de samenwerking tussen beide scholen niet zal gaan betekenen dat dc andere - openbare - lagere school „het loodje zal moeten leggen". De heer Goemans drukte het nog al fors uit. „Het lijkt erop", zei hij, „dat de christelijke school een soort wedren is begonnen ten opzichte van de openbare school. Een wedren, waarbij elk middel schijnt te zijn geoorloofd". Mevrouw Loschacoff op haar beurt brak een lans voor een sa menwerkingsschool in Zonnemaire waarin alle drie de onderwijsinstel lingen zullen participeren. van de kleine kernen-scholen", aldus de heer Slabbekoorn. gevraa'gd met het openbaar kleuter onderwijs, daar niets voor zou voe len, wanneer de identiteit van de verschillende scholen gegarandeerd zou kunnen blijven. Bouw De raad nam maandagavond ver der de beslissing om in Dreischor een eenklassige openbare kleuter school te stichten, een centrale ruim te te bouwen bij de openbare basis school en tot het bouwen van een gymnastieklokaal met bij ruimten aan de Nieuwe Schoolstraat. Voor alle drie de frakties was dit agendapunt aanleiding tot vreugde, hoewel de heer J. A. v. d. Bijl (CDA) zich wel afvroeg of Noordgouwe, waar helemaal geen gymzaal is, niet eerder aan de beurt had moeten ko men. Projekl Het onderwerp kwam aan de orde bij de behandeling van het agenda punt over de vaststelling van het bedrag voor de exploitatievergoe ding van de Chr. Nationale School in Zonnemaire. De voorzitter, burgemeester C. Slabbekoorn stelde voor het te ver schuiven tot het eind van de verga dering en toen ontspon er zich een levendige diskussie over. Zowel de openbare als de kleu terschool als de christelijke lagere school voelde veel voor het projekt waarvoor vijf kleine scholen in Ne derland zullen worden uitgezocht, zo zette de voorzitter de feiten nog eens op een rijtje. De aanmelding moest echter geschieden vóór 1 no vember en omdat de tijd zo kort was, ontbrak de gelegenheid tot het voeren van overleg met alle instan ties. Kansen Uiteindelijk werd toch gekonklu- deerd, dat - hoewel de tijd kort was - de scholen zich toch zouden moe ten aanmelden. De restriktie was echter dat het experiment niet door zou gaan, wanneer achteraf zou blij ken dat de ouders het er niet mee eens zijn. Het kollege ziet wel iets in dit experiment ook in verband met de kansen voor dc andere scho len. „Ik denk dat de uitkomst mede bepalend zal zijn voor dc grootte ZIERIKZEE. Op zaterdag 25 no vember brengt de HoofdstadoperCile de feestelijke operette „Eine Nacht in Venedig" voor het voetlicht van de Concertzaal Samenwerking Overigens toonde de voorzitter zich wel verwonderd over de op merkingen van de heer Goemans. „Alles is in een goede verhouding overlegd". Zoals gemeld voelde de PvdA erg veel voor een samenwerkingsschool in Zonnemaire en ook de VVD had zich al afgevraagd welke stappen ondernomen dienen te worden om ook openbare basisschool alsnog it ut het pt ujekc-.- Identiteit Wethouder Ph. J. van Ast - die het vreemd vond dat de scholen zo weinig tijd was gelaten om de aan melding voor te bereiden - zegde toe alles in het werk te zullen stellen om tot die samenwerking te komen. Overigens zei hij zich moeilijk voor te kunnen stellen dat de christelijke school, die zelf samenwerking heeft De voorzitter wees hem erop, dat er ook plannen bestaan voor Zonne maire en Noordgouwe, maar dat de uitkering voor Dreischor zo gunstig ligt, dat de gymzaal daar eerder vernieuwd kan worden. Overig'?:..- wordt er wel gewerkt aan plannen voor beide kernen. Vertraging Mevrouw Loschacoff merkte ver der nog op, dat ze hoopte dat de ko- ordinatie bij deze projekten beter zal lopen dan bijvoorbeeld in Brou wershaven, waar de scholenbouw vertraagd is. „We zitten er achter heen", aldus de voorzitter, „maar we hebben de school liever wat la ter en goed gebouwd, dan een school die klaar geknoeid is". Het moest mevrouw Loschacoff toch nog van het hart, dat het toch wel enig ver schil maakt of er met twee of tien mensen aan gewerkt wordt. Ver wacht wordt dat de school nu op 16 januari opgeleverd kan worden. AMSTERDAM. De 24-jarige res tauranthouder A. van Dobben, is maandagmorgen vroeg in de Kal- verstraat gevonden met zeven mes steken in verschillende delen van zijn lichaam. Hij is overgebracht naar het Wilhelminagasthuis in de hoofdstad. DEN HAAG, 13-11. Het gesprek dat Franse ministers over een dag of t:en in ons land zullen voeren over de vervanging van „Neptune"-vlieg- tuigen van de Nederlandse marine luchtvaartdienst zal „een heel cru ciaal gesprek zijn". Dat heeft staats- sekrearis dr. W. F. van Eekelen van defensie maandagmorgen verklaard voor leden van de Nederlandse Ver eniging van lucht- en ruimtevaart publicisten in Theater Valkenhorst op het marinevliegkamp Valken burg. ZIERIKZEE, 13-11. De Gemeenschappelijke Schoolraad van Zierikzee heeft zijn advies aan b. en w„ om dc ontwikkeling van de plannen voor nieuw bouw voor zowel dc „Theo Thysscnschool" als „Binnen de Veste" aan tc vangen, benadrukt in zijn op dinsdagavond gehouden vergadering. Het na de vorige vergadering van dc Vereniging van Openbaar Onder- de Schoolraad gegeven advies, waarwijs zich inmiddels achter heeft ge steld, kwam opnieuw ter sprake naar aanleiding van de gemeentebegroting. Daarin gaven b en w te kennen „te leurgesteld" te zijn dat door de Schoolraad geen proriteit is aange geven inzake de kwestie van dc nieuwbouw voor beide scholen. De voorzitter, de heer H. M. v. d. Post noemde die reaktie onterecht. „Wij wisten toen nog niet of een nieuwe Theo Thijssenschool cn/of een nieuwe „Binnen dc Veste" wel realisabel was, daarvoor hadden wij te weinig gegevens. De heren J. Groen en W. den Boer benadrukte dat, in weerwil van de mening die hieren daar rond de ta fel leek te leven, dat b en w zelf geen prioriteiten hebben gesteld. De heer Groen „in de nota wordt geen prio riteit gesteld". De heer Den Boer: „b en w hebben zich afgevraagd wat er eerst moet gebeuren. Zij hebben toen eerst maar gekeken naar wat er aan de Baden Powellweg moest gebeuren" (Nutskleuterschool cn Binnen de veste integreren). „Gefilosofeerd" De heer J. I. Goedhart, hoofd van de Theo Thijssenschool, betrok zijn eigen school bij de diskussie „Hij vertelde uit een raadsverslag in de krant begrepen te hebben, dat de lo- ZIERIKZEE. In Boetiek „Sint Do mus" werd zaterdagmiddag een mi ni-modeshow gehouden door boe tiekhoudster Anneke Magito-Van de Kasteele. Zij vond haar familieleden en kennissen bereid als mannequins te fungeren. Op de foto het groepje voor aanvang van de show. Zie ook elders in dit nummer. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's kalen van „Binnen de Veste" ge bruikt zouden kunnen worden bij de nieuwbouw van de Theo Thijssen school. „Dat verraadt in welke rich ting er wordt gedacht". Wethouder Den Boer antwoardde daarop, dat daar weieens over „gefilosofeerd" is, maar dat dat daarom nog helemaal niet hoeft te gebeuren. Tc Vaag Een gedachtenwisseiing over de mogelijkheden om een nieuwe school neer te zetten op het terrein van de „Woelwaters" en de „Maltarakkers" was naar de mening van de heer H. Asma te vaag Naar zijn mening van eerst (nog) vastgestedl worden of er op dit terrein gebouwd kan worden. „We weten ook nog helemaal niet hoe het kleuteronlenvijs in Malta zich gaat oniwtkkclen." In aanvul ling daarop zei de heer Groen dat „het eerst belangrijke om te weten is: of het bijzonder kleuteronderwijs die grond wil afstaan en er een ba sisschool bij te krijgen". Prognose Een prognose inzake de toekom stige schoolbevolking zal, mede op advies van de heer Den Boer, begin volgend jaar worden opgemaakt. De- kan dan namelijk op recentere be volkingscijfers worden gebaseerd, die rond het eind van dit jaar beschik baar komen. Verwachting tot woensdagavond: Veel wind UTRECHT. Het C.N.V. is, onder voorwaarden, bereid een beperkt deel van de prijskompensatic te be- ste-omen voor maatregelen die de werkgelegenheid moeten bevorderen. Advertentie llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltll f INTERIEURVERZORGING E Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 E Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01878) 1280 E ïiiiimiii hui in hi minim min minimi ii iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii ii miiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiTi Vrij veel bewolking met vannacht plaatselijk regen; krachtige tot stormachtige zuidwestelijke wind; temperaturen rond 10 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon; 1 tot 6. Min.-tcmperatuur: omstreeks 8 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 40 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 15 nov. Zon op 7.59, onder 16.50 Maan op 17.45, onder 8.13 16 nov. Zon op 8.01, onder 16.48 Maan op 18.24, onder 9.15 Volle maan: 14 nov. (21.00) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 15 nov. 3.29 15.43 8.54 21.16 16 nov. 4.07 16.19 9.32 21.50 Springtij: 17 nov. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 14-11. Hel KNMI deelt mede: Boven de oceaan heeft zich de afgelopen dagen een brede en zeer krachtige weststroming inge steld. In deze stroming is een zeer aktieve stormdepressic in snel tem po van Newfoundland naar het zee gebied tussen IJsland en Schotland gekoerst. Het regengeb'ed van deze depressie bere'kte vannacht Noord- Ierland en Schotland. De depressie trekl het komende etmaal naar het noordoosten, terwijl het regengebied zich naar het oosten zal verplaatsen. Achter dc depressie om stroomt koudere lucht in de richting van Ierland. Hel front, dat de voorste begrenzing vormt van deze lucht, zal woensdag dicht bij of over het noorden van ons land komen te lig gen. De regenkansen beperken zich dan ook voornamelijk tot hel noor*- den van Nederland. Later worden weer opklaringen verwacht. Tussen de eerder genoemde depressie en een gebied van hoge barometerstan den boven Midden- en Zuid-Europa blijven dc luchtdrukverschillcn groot, zodat er bij ons veel wind blijft. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1