Middenstandsvereniging Burgh-Haamstede is klaar de voorbereiding met De zaak-Aantjes Arrestatie in Iran Storm in 1977 deed schade aan Zeeuwse kust Kleine gemeenten DE KWESTIE VAN EEN WEEKMARKT KOMT NOG EENMAAL IN STUDIE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sint op komst GELD NODIG Gemeenteraad Bruinisse Man dood in cel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^SM.E bibï/B^ Maandag 13 iioveinl>er 1978 135ste jaargang Nr. 22405 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Onderwijskommissie voor Duiveland BURGH HAAMSTEDE, 11-11. De Middenstandsver- eniging Burgli-Haanistede maakte vorige week de voorbereidingen voor het Sinterklaasfeest 1978 kom pleet met het publiceren van de bekende krant, die - zoals gwoonlijk - vol staat met verrassingen. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieriugskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 DEN HAAG/UTRECHT, 11-11. De vorige week afgetreden CDA-frak- tievoorzitter mr. W. Aantjes, heeft de afgelopen dagen veel blijken van medeleven ontvangen. Tientallen bloemstukken en honderden post stukken zijn aan zijn woning in Utrecht bezorgd. Alle brieven wor den nauwkeurig gelezen, omdat daarin voor hem mogelijk nuttige informatie staat. Mr. Aantjes blijft bij zijn voorne men om een weerwoord te schrijven naar aanleiding van het rapport van prof. dr. L. de Jong en A. J. van der Leeuw van het Rijksinstituut voor Oorlogsdokumentatie. Eerst wil hij evenwel het te houden debat in de Tweede Kamer afwachten. Een voorwoord van de burgemees ter, met het aanprijzen van deze ak- tic en verder de aantrekkelijke at- trakties, gevolgd door de adverten ties van de deelnemers, in deze krant. Dit jaar geen aankomst van de stoomboot in Burghsluis. Sint gaf de voorkeur, aan een huifkar, waarmee hij vanaf het kerkplein bij de R.K. kerk aan de Provincialeweg, te 13.45 uur vertrekt naar het VW-kantoor. Dit alles gaat gebeuren op zaterdag 18 november. Er volgen dan diverse toespraken bij hotel Bom, waarna - m.m.v. het majoretten- en tamboer korps van „Rust Roest" uit Zierik zee - via de nieuwbouw zufd-west naar Burgh wordt gereden. De tocht komt ten einde bij camping „Duin rand"'. „Witte van Haemstcde" Dcz-olfde muzikale mars volgt een week later: op 25 november en dan met de Kon. muziekvereniging „Wit te van Haemstede". Op beide zaterdagen is er in res taurant „Het Vliegtuig", op camping „Duinrand", een speciale kindermid dag. Op 18 november te 16.00 uur treedt een klown op, die een buik spreker bij zich heeft. Sinterklaas blijft eveneens aldaar cn neemt de kleurplaten in ontvangst die aan de kinderen op de scholen zyn uitgereikt. Op 25 november, 's middags te 15.00 uur, is er een filmprogramma voor de jeugd en dan kunnen de ctalagewedstrijdformulieren worden ingeleverd. Op zaterdag 9 december zal wet houder P. M. van den Aarsen de trekking verrichten' van de fraaie geldprijzen, waaronder één van dui zend gulden en tot besluit worden honderd feesttaarten verloot. De kan sen hierop worden mogelijk gemaakt door de bekende zegeltjes (zwarte pietjes) op de kaarten te plakken en hoe meer kaarten hoe meer kansen. De zegeltjes worden overhandigd bij de aankopen in de diverse midden standszaken. Artikelen Elke zaak stelt in de etalage een aantal artikelen ten toon, die even eens op de volle kaarten kunnen wor.den verkregen. Daarna-gaan alle kaarten in de zaak voor de grote geldprijzen. Om thuis uit te zoeken is ook weer de zoekwedstrijd „Voor de vuist weg" in de speciale krant ingelast. Voor iedereen is er dus wat te doen. De aktie begint op donderdag 16 no vember met de uitreiking van de eerste zegeltjes. By gunstig weer staan Haamstede en Burgh weer een paar gezellige zaterdagen te wachten en het is te hopen dat de middenstanders goede zaken zullen doen. CAIRO. President Sadat heeft paus Johannes Paulus II voor een bezoek aan Egypte uitgenodigd en deze heeft de invitatie aanvaard, zo heeft het gezaghebbende Egyptische blad Al Achram gemeld. TEHERAN, 11-11. Officieren heb ben zaterdag belet dat Karim Sand- jabi, voorzitter van het „nationale front", zijn eerste perskonferentie na zijn terugkeer in Iran hield. Officieren drongen de Woning van Sandjabi binnen toen hij het woord wilde richten tot een vijftigtal jour nalisten. Zij namen hem en de woordvoerder van het nationale front, een van de belangrijkste oppo sitiegroepen in Iran, mee. Een andere leider van de partij zei tegen journa listen dat Sandjabi en de woordvoer der gearresteerd zijn. MIDDELBURG, 11-11. Vorig jaar heeft de storm grote delen van de Zeeuwse kust beschadigd. Op enkele plaatsen werd tiert meter van de duinen weggeslagen. PANNERDEN, 11-11. De gemeente Pannerden (2.000 inwoners) aan de splitsing van Rijn cn Waal, heeft alle Nederlandse gemeenten met minder dan 10.000 inwoners in een brief gewaarschuwd tegen herinde ling bij grotere gemeenten. Het is dringend nodig dat de klei ne gemeenten tezamen aandringen op meer aandacht. „Kleinere ge meenten bewyzen nog steeds de hun opgelegde taken naar behoren te kunnen vervullen", aldus Panner den. Op Walcheren heeft dit zelfs tot kritieke situaties geleid bij de zeer smalle duinenrij tussen Westkapelle en Domburg. Verder gingen enkele kilometers afrastering verloren en werden strandhoofden op Walcheren zo door de stomi aangetast, dat ze niet meer aansloten op de duinen voet. Bovendien legden honderden palen op de paalhoofden het loodje, terwijl op diverse plaatsen de be- stortingen werden weggeslagen. Dit blijkt uit het verslag zeewerin gen 1977 van de Provinciale Zeeuwse Waterstaat. Ook de stranding van het Griekse schip Attican Unity op 25 augustus vorig jaar voor de Zeeuwschvlaamse kust bij Cadzand heeft een stuk zee wering beschadigd. HILVERSUM. De meeste Neder landers vinden het noodzakelijk dat de voormalige CDA-fraktieleider Wim Aantjes zijn politieke funkties heeft neergelegd. Dat is gebleken bij een in opdracht van de televisie-ak- tualiteitenrubriek Brandpunt van de KRO door Intomart gehouden tele fonische enquette. BRUINISSE, 9-11. In zijn openingswoord, in de vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse gaf burgemeester T. C. Hekman, uiting aan zijn gevoelens van dankbaarheid voor de grote belangstelling, die de in woners hadden getoond, bij de opening en de dag daarna van het nieu we gemeentehuis. Hij achtte dit een voorbeeld, van hoe liet bestuur dichter bij de burgerij wordt gebracht. ZIERIKZEE. Niet alleen Bruinisse heeft een vruchtdragende Stephanolus, maar nok Zierikzee kent dit kamerplantenfenomeen. Bet doet zich voor ten huize van de familie Muste Goudzwaard aan de Lammermarkt. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) Bij dc ingekomen stukken was een schrijven van het Kon. Nedcrl. On- dernemingsverbond, waarbij het be stuur het vertrouwen uitsprak dat de beslissing over een weekmarkt zou worden opgeschort, totdat meer gegevens over de noodzakelijkheid van die markt bekend zouden zijn. De nu al enkele jaren slepende zaak van de weekmarkt zal nog één keer in de bedrijvenkommissie wor den gebracht. „Daarna nemen b en w een beslissing" aldus de voorzitter. Het dieren pension Sjaloom van de familie Salemink te Bruinisse is pri ma ingericht aldus de Inspectie van de Dierenbescherming, in een brief aan het gemeentebestuur, maar men onderkent het bezwaar dat het te dicht in de buurt van de zomerwo ningen is gelegen. Geadviseerd wordt het aantal honden in pension tot 45 te beperken. Ongeboren kind Het voorstel van de heer Schot, om adhaesie te betuigen aan het Co mité „Redt het ongeboren kind", waarbij b en w voorstelden het voor kennisgeving aan te nemen, werd aangehouden, (3-3). De heer M. Ver spoor (Algemeen clang) was wegens werkzaamheden op de Waddenzee niet aanwezig. Zonder op- of aanmerking en zon der stemming gingen de volgen de agendapunten onder de ha mer door: (een administratieve wij ziging van de verordening op de hef fing van onroerend gocdbclasting; Bezoldigingsverordening; eerste wij ziging Bouwverordening logies ge bouwen; maximum rekening cou rant krediet bij de Bank van Ned. Gemeenten (f 700.000.-); verstrekking geldlening aan ambtenaren; vervan ger havenmeester, (vervanger wordt de oud-havenmeester A. Kik); wijzi ging verplaatsingskosten verorde ning; 13e wijziging Alg. Ambtenaren reglement; overdracht zuiverings technische werken aan 't waterschap Schouwen-Duiveland; wijziging ver ordening ex artikel 18 van de Drank cn Horecawet cn tenslotte aanbie ding van het rampenplan. Over dc uitvoerige en gedegen manier waar op dit plan op het papier is gezét was de raad vol lof. Garageboxen Bij het punt: Verkoop grond t.b.v. garageboxen (z.gn. verloren hoeken) in Plan West aan A. in 't Veld te Bruinisse en aan M. Mooijaart te Oude Tonge zei de heer Schot, dat hij gaarne de uitvoering in handen van plaatselijke aannemers had ge zien. maar dc voorzitter merkte dal het hier een zaak betreft, die al meermalen is aangeboden „ze heb Z1ERIKZEE. Zaterdag 11 november werd het St. Maartensfeest gevierd. Op initiatief van de Belangengroep Poortambacht werd daar voor de eerste maal ook in Zierikzee aan dacht aan besteed. Het St. Maartens feest werd gevierd met een vrolijke lampionoptocht met muzikale mede werking van de Koninklijke Harmo nie „Kunst en Eer". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's ben ruimschoots gelegenheid gehad", aldus de voorzitter. Bij het punt aanvraag om ver strekking van geldelijke steun uit 's rijks kas, voor het verbeteren van 24 woningen aan de Prinses Marijke- straat, heeft de heer Bal gezien, dat niet alle renovatickostcn door het rijk worden vergoed. De huur wordt f 198.- per maand. „De mogelijkheid individuele huursubsidie moet wor den uitgediept", aldus de heer A. J. Bal (PvdA). Parkeergelegenheid Een tegenvaller aldus de heer A. J. Bal: een niet korrekt gevoerde procedure, volgens de heer L. van den Bos, bij het voorstel tot het verlenen van ean krediet voor aan leg extra parkeergelegenheid (f 4480,- 5 parkeerplaatsen achter het nieuwe gemeentehuis). „U hebt ons zelf op dracht gegeven het uit tc voeren", aldus de voorzitter, maar Van den Bos bleef zijn bezwaar houden, dat het al uitgevoerd was, terwijl het krediet nog niet was aangevraagd. VELP. 11-11. Een 53-jarige man uit Dieren is, na nu bekend is geworden, zaterdagmorgen overleden in evn cel van het politiebureau in Velp b;j Arnhem. Sektie op het lichaam van de man heeft maandagmorgen uitge wezen, dat de vermoedelijke doods oorzaak een kombinatie van drank en medicijnen is. De veel in pensions verblijvende man was vrijdagavond wegens dronkenschap op het Velpse politiebureau ingesloten. Rijk zijn niet degenen, die veel geld hebben, maar dege nen, die geld weien te gebrui ken. Xenophon Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden met in de avond en nacht plaatselijk een bui; matige tot vrij krachtige wind uit zuidwest tol west; minimumtemperaturen om streeks 5 graden, maximumtempe raturen ongeveer 10 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 lol 4. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 7.57, onder 16.51 Maan op 17.10, onder 7.06 Volle maan: 14 nov. (21.00) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 14 nov. 2.45 15.02 Springtij: 17 nov. Laagwater 8.14 20.38 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-11. Het KNMI deelt mede: Het weer in onze omgeving is sinds zondag onder invloed gekomen van een krachtige westelijke stro ming boven de oceaan. Depressies die van Amerika in deze stroming naar het oosten koersen, brei'den hun aktiviteit nu meer naar het zui den uit. Maandag trok een regenzóne van west naar oost over ons land. Achter deze zóne kwamen flinke luchtdrukstijgingen voor, waardoor er zich een zwakke rug van hoge- luchtdruk boven Engeland en onze omgeving opbouwde. Deze rug zal ons dinsdag eerst opklaringen bren gen, maar op dc nadering van een volgende occaanstoring. neemt later op de dag de bewolking weer toe, mogelijk gevolgd door regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1