Raad Duiveland werkt niet mee aan aktie „Stem voor het leven" Benedengedeelte van het oude gemeentehuis als boekhoudburo Om advieskommissie voor midden- en kleinbedrijf Het woonwagenkamp te Bruinisse Vergadering raad Brouwershaven op maandag 13 november Belangengroep Poortambacht organiseert lampionoptocht Inventarisatie van jeugdwerk in gemeenten in de regio Aandacht wordt besteed aan totstandkoming gymnastiekzaal Geen uitspraak over abortus-wet STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 10 november 1978 Nr. 22104 3 NIEUWERKERK, S-Xl. Met de stemmen van de SGlMYaktie en CDA er J. A. Schiettekatte tegen heeft de raad van de gemeente Duiveland een verzoek om steun afgewezen van het Nederlands Comité „Redt het ongeboren kind". Dit komité vroeg de raad aandacht voor de aktie „Stem voor het leven". In een brief werd de raad gevraagd zich uit te spre ken tegen een wet, die minder bescherming biedt aan het ongeboren kind dan in de huidige abortuswet naar voren komt. Gémeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 9-11. In cle donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse, waarin dé heer M. Vérspóor (alg. belang) we gens werkzaamheden' op hét Wad, afwezig wds, werd met algeméne stemmen groen licht gegeven voor verhuur van het benedengedeelte van het oude gemeentehuis aan een zich hier te vestigen boekhoudburo, dat gélieert schijnt te zijn aan de ZLM/CBTB. Voor 1979 werd voor het werk van het komité een subsidie van vijf cent per inwoner gevrgagd. De raad be sloot daar geen gevolg aan te geven. De heer L. Meerman (SGP) wilde er echter een stemming over. Hij wees er op dat deze mindere bescherming van het ongeboren kind indruist te gen de Wet Gods. Voorbarig De Duivelandse Vogelvereniging „De Kolibrie" krijgt vooreerst ook nog geen steun van de gemeente. De vereniging, die van plan. is een vo- geltentoonstelling te houden, had de gemeente om subsidie gevraagd. De bijdrage zou worden gebruikt voor de zaalhuur van dorpshuis „Ooster hof" in Oosterland en voor de kosten van de showkooien. Het kollege meende dat deze nog jonge vereni ging veel te voorbarig is met het or ganiseren van een tentoonstelling". De kosten waren begroot op 5.562,50 en f 475,-. De heer J. v. d. Maas (CDA) vroeg zich af of er geen tegemoetkoming in de zaalhuur kan zijn. Besloten werd toch deze aan vraag niet te honoreren. Loonsverhogingen De raad besloot verder om de mo del-bouwverordening logiesgebouwen te wijzigen, zoals door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten werd voorgesteld. De heer Meerman (SGP) wilde' weteh -wat-.de mogelijkheden zijn om vrijstelling hiervan tè krij gen. Énkele jaren geleden is in nauw overleg met de overige gemeentebe sturen van Schouwen-Duiveland een regeling voor beloning van brand weerpersoneel ontworpen, waarin jaarlijks de nodige wijzigingen kun nen worden' aangebracht en waarin tevéns. de. normen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten worden gevolgd. In verband met de regelma tige loonstijgingen in de partikuliere overheidsséktor werd besloten tot een aantal loonsverhogingen voor het brandweerpérsöneèl met terugwer kende kracht tot.l januari 1978. BRUINISSE, 9-11. In de vergade ring van de gemeenteraad van Brui nisse ging burgemeester T. C. Hek man by het punt „Verslagen Ge meenschappelijke Regelingen" nader in op dè perikelen rond het te Brui nisse in de Stoofpolder te stichten woonwagenkamp. „De plannen van het Woonwagen schap zijn panklaar, het wachten is op de overeenstemming met het mi nisterie van c.r.m.", aldus de voor zitter. Het. Woonwagenschap heeft, van de oorspronkelijke eigenaresse mevrouw K. Verschure-Otte, inder- Belangrijke agenda De mogelijkheid is aanwezig om agrarische bedrijven van de bebouw de .kommen naar het buitengebied te verplaatsen. Door deze sanering zal cerf stukje stadsverniéuwing kun nen worden verwezenlijkt hetgeen het aanzien van en de verkeerssitua tie in de Nieüwstraat aanzienlijn zou verbeteren. 'B. on w. wijzen do raad er- verder op dat de aankoop zal inhouden ter plaatse één dèr belangrijkste door de rond uitgesproken beleidsdoelstellin gen, namelijk het opvullen van ga- tep kan worden gerealiseerd. De ge- dachteh van b. en w. gaan uit om dc bouwvolume te lopen en ter plaatse een aantal woningen b.v. in de so ciale sektor te bouwen. Het kollege zal de raad voorstellen met de aan koop van de schuur tb.v. f 68.835, Grondverkoop In dè vergadering van 23 maart j.l. heeft de raad een gronduitgifte- prijs vastgesteld voor het bestem mingsplan Sirjansland, welk plan nu door Gedeputeerde Staten van Zee land is goedgekeurd. Inmiddels heeft zich een aantal gegadigden gemeld voor een perceel grond voor bunga low-bouw. Het zijn de heren H. van Schijndel te Bruinisse, H. G. Slagter te Nieuwerkerk en A. Broer te Zie- rikzee. Ze hebben belangstelling voor De- avond was voornamelijk be legd om het verenigingsbestuur ver slag uit te laten brengen van zijn bespreking mét b. en w. van Duive land eerder op de avond, waarbij ook de beide konsulenten aanwezig waren. Bij die gelégeriheid werd gevraagd om instelling van een gemeentelijke advieskommïssïe voor het midden- en kleinbedrijf in de gemeente Dui veland. Deze zou dan de problemen en ak- tuele zaken die zich voordoen op het draagvlak van overheid en onder nemers, bespreekbaar kunnen ma ken en advies geven in beleidsza ken. tijd het gehele perceel gekocht. Dat was uitdrukkelijke voorwaarde, waarop de eigenaresse het wilde verkopen. Van de 2.70 ha komt ech ter maar 6000 m2 aan het Woonwa genschap, de gemeente heeft zich in dertijd verplicht, het overige, dus ruim twee ha terug te kopen voor een nader overeen te komen prijs. Dit perceel is in verband met de dijkverzwaring een halve meter af gegraven. De gemeenteraad kan een voorstel tegemoet zien om het res terende aan te kopen voor f 1.75 per m2. Verder zal ter tafel komen ver koop van een perceel grond aan de Zuidweg te Zonncmairc aan dc heer G. A. I. van Vclthoven te Zicrikzce voor dc bouw van een vrijstaande woning. Aanbieding gemeenterekening; 1977; vaststelling Algemene Politie verordening voor de gemeente Brou wershaven; vaststelling verordening op de kampeerplaatsen en de kam peermiddelen; het stichten van een 1-klassige openbare kleuterschool, het bouwen van een centrale ruimte bij de openbare basisschool en het bouwen van een gymnastieklokaal met bij ruim ten aan de Nieuwe Schoolstraat te Dreisehor; vaststel ling van de 15e en 16e wijziging der begroting 1978. percelen gelegen aan de Lngcweg- Bredeweg. Besloten wordt een per ceel bouwgrond te verkopen aan de heer H. van Schijndel te Bruinisse aan de Lageweg-Bredeweg', 'gróót 755 cA, voor de prijs van in totaal 1' 42.487,02; verder aan d(j heer,H. G. Slagter te Nieuwerkerk een perceel bouwgrond aan de Kerklaan groot 540 eA. voor de prijs van in totaal de som van f 33.427,51. En tenslotte aan de heer A. Broer te Zierikzee een perceel groot in totaal 720 cA.. gelegen aan de Lageweg-Bredeweg voor de prijs van totaal f 40.517,42. Besloten werd tol deze verkoping over te gaan. Het schoonmaakbedrijf „Herscho" te Zierikzee heelt een ver zoek ingediend voor de aankoop van een stuk grond op het industrieter rein te Oosterland om hierop een be drijfsruimte en opslag te bouwen. Het perceel is in totaal groot onge veer 1250 cA en kost f 63.248,-. Ook hiertegen bestond geen bedenking. „Geen noodzaak" In de bespreking met b. en w. werd duidelijk dat het kollege in eerste instantie de noodzaak van zo'n advieskommissie niet inziet, daar hen niet is gebleken'dat derge lijke kommissies in omliggende ge meenten duidelijk funktioneren. Wel bleken b. en w. „te allen tijde", be reid tot overleg met dc ondernemers, maar in welke vorm dat zal plaats vinden zal pas in januari bekeken kunnen worden. De ondernemers hadden verwacht dat b. en w. meer toezeggingen zou den doen, omdat grote waarde wordt gehecht aan een goed geregeld over leg. Onderzoek De heer Pó-ls deed, v'er&olgens ver slag van de stand van zaken omtrent het ■„distributie-planologisch onder zoek", waarover verledën week te Zierikzee -werd- vergaderd. De ver tegenwoordigers- van de' gemeente Duiveland waren hier overigens niet aanwezig. Cruciaal blijkt de finan ciering van het onderzoek te zijn, maar men heeft goede hoop op een wat dit betreft gunstige afloop. Tot slot van de avond werd nog een aantal aangelegenheden van huishoudelijke aard geregeld. ZIERIKZEE Woensdagavond 8 november jl. was het ouderavond in de Christelijke Kleuterschool „De Speeldoos". Deze avond werd door vele ouders bezocht óm nader besrokken te worden bij de school van hun kind. Na de opening, jaarverslag en toe lichting op de financiële positie van het afgelopen jaar, werden drie nieuwe leden gekozen voor de ou derkommissie. Van drie ouderkom missie-leden werd afscheid genomen. De dank voor hun werkzaamheden werd lot uitdrukking gebracht in liet ten geschenke aanbieden van een plant. In verband met het vijf-jarig bestaan v?n de school werden de ouders getrakteerd op koffie met ge bak. Na de koffie werden dia's ver toond, die genomen waren van de feestelijkheden rond het vijf-jarig Sint Maartensfeest ZIERIKZEE, 10-11. Dc Belangen groep Poortambacht gaat zaterdag II november het Sint Maartensfeest vieren. Men gaat dit doen door mid del van een lampionoptocht voor alle kinderen in Zierikzee. Vanaf zes uur worden er lampions (met kaarsjes) verkocht op het par keerterrein bij dc Végc-supcrmurkt. Omstreeks half zeven vertrekt tic? stoet, vergezeld van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer". Route De route ziel er als volgt uil: par keerterrein Schelphoek - Grevelin- genstraat - Scheldcst.raat - Zijpe-- straat - Sloestraat - Eendrachtsiraat - Mastgatstraat - Kabbelaarsbank - Wysanfpad - Volkerakstraat - Ha- ringvlietstraat - 2c Wielingensiroat - Wysantpad - Schelphoekstraat (duur ongeveer 3 kwartier). In dc noordelijke provincies wordt het Sint Maartenfeest elk jaar op bestaan der school. Eveneens met dia's en kommenlaar van de leidsters werd een toelichting gegeven op de werkwijze op school. Het doen en laten van do kinderen werd hierbij ook nader bekeken. Ouderkommissie Technische Schoof Op dinsdag 14 november vergadert cie Ouderkommissie van de Techni sche School „Schouwen-Duiveland" in\dé kantine van de L.T.S. Op deze vergadering worden de jaarversla gen behandeld. Bestuursverkiezing vindt plaats i.v.m. aftreden van do heer D. A. Jansen, die niet herkies baar is. Aftredend en wel herkies baar is mevrouw A. v. d. Wielen- 'Jansen, Na de pauze vertoont cle heer J. N. Oudesluijs een film van een „doe- avond" en de „open dag" van de L.T.S. Nadien houdt, de heer A. P. van Kessel, maatschappelijk werker verbonden aan het Zeeuws Consul tatiebureau voor alkohol en drugs, een dialezing. Verkoop in „Borrendamme" Op dinsdag 14 oktober wordt in het bejaardencentrum „Borrèndam- me" een verkoping van handwerken gehouden. De verkoping gaat uit van de 'Rode Kruis-Welhare-afdeling. Allerlei handwerken zijn te koop, maar behalve kopen zijn er ook at- trakties, zoals sjoelen. De afdeling hoopt vlot van de .TspuIIen" af te komen. WESTHOEK Kollekte Nederlandse Rode Kruis In de afdeling Schouwen (West hoek) werden de volgende bedragen opgehaald bij de kollekte voor het Nederlandse Rode Kruis. De totaal opbrengst van f 13.162,56 is iets minder dan in 1977 (f 13.936,56). Dat is wellicht te wijten aan het'feitdat het pinksterweekeinde dit jaar niet in de kollekte-periode viel, waar door de kollekte-opbrengst op de campings beduidend minder was. De huis-aan-huis kollekte daarentegen brachten meer op dan in 1977. Reriesse f 3.458,10. Haamstede f 3.776,19, Ellemeet f 695,52, Scha- rendijke f 1.075,14, Serooskerke (S.) f 429.20, Burgh f 2.737,10, Noord wei - le f 603, 46, diversen f 387,85. BURGH HAAMSTEDE Kennismakingsavond opbouwwerker Maandag 13 november wordt in „De Graaf van Haamstede" een ken nismakingsavond georganiseerd met de opbouwwerker de heer D. Does- Wijk van de Stichting Samenlevings opbouw Schouwen-Duiveland. Alle belangstellenden uitd,e keprjgn Burgh en Haamstede zijn welkom en worden in de gelegenheid gesteld te spreken over problemen of ideeën met betrekking tot Éf<| samenlevings opbouw. De organisatie van deze'bij eenkomst is in handen van de vrou wenverenigingen. SCHARENDIJKE Bowling-avond Z.S.C/62 Op zaterdag 18 november organi seert de s.v. ZSC weer een bowling avond voor alle seniorleden. De meeste leden zijn door middel van een stencyl reeds op de hoogte ge bracht. Degene die zich nog niet op gegeven hebben kunnen dit nog zo spoedig mogelijk doen bij P. J. v. d. Horst, Platteweg 27, telefoon 449. Ook voor de klaverjasavond op 8 de cember a.s. kan men zich reeds op geven. Klaverjassen is voor alle le den en donateurs met aanhang. KERKWERVE Oud papier Zaterdag 11 november a.s. wordt in Schuddebeurs, Noordgouwe en Kerkwerve weer papier opgehaald t.b.v. do sportvereniging W.I.K. Gaarne het papier gebundeld langs de weg zetten! Speefgoedpraafje op N.C.V.B.-avond Op woensdag 15 november aan staande komt de N.C.V.B. afdeling Kerkwerve weer bij elkaar in liet verenigingsgebouw. Als spreker voor uitgebreide wjjzc gevierd. Sint Mar- tinus van Tours was een ryke Ro meinse jongeling, die in het begin van van de 4c eeuw leefde. Hij schonk do helft van zijn man tel aan een bedelaar, die Christus bleek tc zijn. Sint Martinus ging uit het leger, stichtte een klooster en werd later bisschop. Hij is de stads- patroon* van Utrecht en Groningen. Vooral in het noorden van ons land zijn de traditionele St. Maar- tenliedjes zeer bekend: „Sinte, Sinte Maarten De kalvers dragen staarten De koeien dragen horens De kerken dragen torens De torens dragen klokken De meisjes dragen sokken De jongens dragen broeken Oude wijven schoteldoeken Sinte Maarten is zo koud Geef een turfje of een hout in mijn vuilnisvaatje dan ben jü mijn beste maatje". De huurder wil met vier personen gedurende een proefperiode van een half jaar, (maar liever negen maan den) onderzoeken of dit bureau le vensvatbaar is, in Oostelijk Duive land. Zoals bekend is het bureau ook in Zierikzee gevestigd, waar men na tuurlijk over een uitgebreid perso neelsbestand beschikt. Mocht het ge meentehuis worden verkocht, dan zal voor een andere (noodoplossing c.q. noodvestiging) moeten worden gezorgd, maar dit zou volgens de voorzitter niet op al te grote bezwa ren stuiten. De gemeente heeft nog wel wat (nood) ruimte, terwijl de procedure bij eventuele verkoop toch altijd enkele maanden in beslag neemt, verwarming en vérlichting zijn rekening van de huurder. die avond wordt verwacht de heer I-I. Lindhout van Speelgoedhuis Ver- hage uit Zierikzee. Hij komt, met het oog op december, de dames het een en ander vertellen over speelgoed. Het belooft een leerzame avond te worden. ZONNEMAIRE Ophalen oud papier Zaterdagmorgen haalt de harmo nievereniging „Nut en Uitspanning" weer oud papier op. Gebundeld ge- reedzetten bevordert een vlotte af voer. O.B.S. ,,'t Staepel'of" RENESSE 8-11. Op de gehouden ouderavond van de O.B.S. ,,'t Stae pel'of" kwamen verschillende huis houdelijke zaken aan de orde. De heer A. D. Priemjs. las-het jaarverslag voor en.mevr. Gebraad van Oostendorp bracht financieel verslag uit. Er bleek een batig saldo aanwezig, van f 3945,75. De kaskom- missie had de zaken in- orde bevon den en als nieuwe kaskommissie werden benoemd mevr. Kraaijen- brink en de heer Van de Puil. De dames Dalebout-Bakker en Zevenbergen-Schout werden in de ouderkommissie herkozen. Voor de heer A. D. Priemis, die niet herkies baar was, werd de heer A. J. Pad mos gekozen. Afscheid De heer Joh. Janse richtte enkele woorden van dank tot het scheiden de ouderkommissielid. Woorden die later door het hoofd der school wer den herhaald. Als blijk van waarde ring voor zijn werk en inzet kreeg de heer Priemis een geschenkenbon aangeboden. Het hoofd der school richtte zich vervolgens tot de nieuwe wethou der van onderwijs. Hij sprak de hoop uit dat de samenwerking evengoed zal zijn als met de vorige wethouder. Verder merkte hij op datnij óp een aanvraag om de fietsenstalling uit te breiden, niets meer had ge hoord. Hij had dit, samen met enke le andere wensen voor herstel of verbeteringen aan en rond de school, opnieuw onder de aandacht van b en w. gebracht. Dal zei de heer Frcd Bergwerff. provinciaal jeugdwerkadviseur. Het feit dat niet elke gemeente iemand naar dc vergadering stuurdebena drukte de noodzaak dat er iets ge daan moet worden, zo meende hij. Inventarisatie Tijdens de vergadering maandag avond werd van de gemeenten die wel vertegenwoordigd waren, eeii in ventarisatie gemaakt. Zo bleek dat in Scharcndijke nog niet zoveel aan jeugdwerk wordt ge daan. Wel zijn er jaarlijks enkele weekeinden. Zierikzee. met een aktieve CJV, heeft behoefie aan kerkelijke aktivi- teiten voor dc jeugd op zaterdag avond en in Zonncmairc neemt de behoefie aan jeugdwerk af. omdai er nog nauwelijks jeugd te vinden is. In Brouwershaven bestaat wel her vormd jeugdwerk, maar dal kan erg goed een opleving gebruiken en in Bruinisse is de toestand ronduit be droevend. Het jeugdwerk vanuit de kerk is daaf nihil, ook al is er eei goede zondagsschool. De jeugdienst groep is ter ziele gegaan en de Her- Er is by de huurder geen bezwaar, als de gemeente ook de bovenverdie ping zou kunnen verhuren, maar niet aan een konkurerende onderneming eri bij voorkeur een onderneming, waar geen publiek komt. De assi- stents-akkountants moeten zich kun nen koncenrcreri. De heer M. Meeuwsen, zou dan de tuin in parkeerplaats willen veran deren, maar hij krijgt daarin geen bijval, gewezen werd op de eventuele koper, die daar wel bezwaar tegen zou kunnen hebben. Huur f 6000.- Het kontrakt zou 1 december ingaan. Afsluiten straten De raadsleden, uitgezonderd de heer A. J. Bal voelden ér niets voor, om het afsluiten van straten te dele geren aan b en w en ook in het tref fen van tijdelijke verkeersmaatrege len wilden ze toch eerst wel worden gekend (3-3). De heer Verspoor zal in de volgende vergadering hier de doorslag moeten geven, het is zonder delegeren van bevoegdheden aan b en w altijd goed gegaan meende de heer L. van den Bos; ook de heren Meeuwsen en Schot warén, beducht voor de konsekwenties. Het pand Kerkstraat 33, van de Rabobank, kan voor f 10.00(3.- wor den aangekocht, enige moeite had men nog wel over het recht' van uit banning, dat door de Rabobank voor een toekomstige koper van het oude kantoor wordt geclaimd. Op deze raadsvergadering komen we nog na der uitvoerig terug. Gymzaal Hij sprak de hoop uit dat de ge wenste gymzaal er toch binnenkort eens zal komen omdat het dorps huis toch echt ongeschikt is als gymnastieklokaal. Tot slot van zijn mededelingen roerde hij de vernielingen'aan, die' buiten schooltijd, aan de school wor den toegebracht door de oudere jeugd. Afvoerpijpen worden gesloopt ruiten sneuvelen en onlangs hebben de buitenlichten het weer moeten ontgelden. Hij zei dat het onderwij zend personeel dit niet begrijpt. Er is hierover een gesprek geweest met de politic en daarbij is uitgesproken dat men eigenlijk behoefte voelt aan de dorpsveldwachter van vroeger die op zijn fiets de ronde dóet en de zaak in de gaten houdt. Van de' zijde van de politie bestond begrip voor deze wensen, maar tijdsgebrek is vaak het grote probleem. Niettemin werd door de politie toegezegd dat mpn zou pogen wat tijd te vinden voor meer kontrole. Wethouder De Feiter sprak aan het slot van de avond zijn waarde ring uit voor het aardige programma. Hij dankte personeel en ouderkom missie en wénste hen veel succes voor het komende schooljaar.' Hi5 zegde toe aandacht te besteden aan de uitbreiding van het fietsenrek. Als afsluiting van de avond deelde de voorzitter van de ouderkommis* sie (die tévens raadslid 5s) inee, tfat de gymnastiekzaal de volle aandacht van de gemeente heeft. De wijziging van het bestemmingsplan Is rónd' en men hoopt binnenkort het pröjekt te kurinen aanbesteden. vormde Kerk heeft ook geen jeugd.-, ouderling. Nieuwerkerk hééft con goed lópende zórtdftgsschoof,een jeugdkommissie en jeugdgroepen maar ook. daar mag. best nog iet*, meer worden gedaan. t Vanuit Renesse wareh' de'geluiden positiever. Daar bestaat sinds twee en een half jaar eèi) .leuk, stuk jeugdwerk waar de kepkeraafi hele maal achterstaat én .dat, gesteund Wordt dobr de jeugdta^., Ér Is. jèügdwerk voor twaalf tóf zèstippivif rigen en,er is een erg gróte zondags school mot twaalf leidsters. .QveYi,- gens w.érkt opk de -regionale jeugd- konirriissic voor de hele Westhoek, erg leuk. Oosterland heeft öok een jeugd raad, een zogenaamde zestien plus klub, een florisantc- jeugdkopel. een meisjesklub en drie zondagsschool- klassen en. zeven leiders en leidsters. Behoefte aan een johgetasklub js.ér ook, maar het grote probleem daar voor is de leidihg. In Oosterland ver wacht men dan ook vooral voor wat betreft de kadervorming iets .van de ;H.TR. Ondernemers Vereniging Duiveland NIEUWERKERK, 9-11. Deze week werd, onder voorzitterschap van dc heer M. Overbeeke, vergaderd door de Federatieve Ondernemersvereniging Duiveland. Hierby aanwezig waren drs. J. Blok, rïjkskonsulent van het ministerie van ekonomische zaken, en C. H. Pols, konsulent van het K.N.O.V. BROUWERSHAVEN, 9-11. De raad der gemeente Brouwershaven ver gadert op maandagavond 13 november in het stadhuis te Brouwershaven. De agenda vermeldt o.m. de vaststelling van het bedrag exploitatievergoe ding bijzonder lager onderwijs 1977, betreffende de Chr. Nationale school te Zonnemaire; aankoop perceel grond met bedrijfsgebouw aan de Niéuw- straat 5 tc Brouwershaven van de heer C. A. Bakker, die de gemeente ver zocht heeft zijn bedrijf tertnogen verplaatsen uit de kern naar het buiten gebied. Betrokkene wijst er óp dat zijn landbouwschuur 'ongunstig ligt waarbij nog komt dat door de toe genomen verkeersdrukte en de par keerproblemen dje ontstaah yauwp-., ge 'dé aanwezigheid van c£n aèntai winkels 'hr de SmaÖe Nièuwstradt de uitoefening van zijn beroep bijna ondoenlijk is geworden. O t W BeéldvfWstbi'eiuf B. en w. merken op dat de land bouwschuur. is 'gelégen in het Be schermd Stadsgezicht van Brou wershaven en aangemerkt wordt aïs een beeldverstorend objekt. (oppervlakte grond 797 m2) akkoord te gaan. Watersportvereniging Aan de watersportvereniging Brou wershaven zal de jachthaven voor 1979 worden verpacht waarbij wordt Voorgesteld enerzijds door de trendmatige aanpassing van het ta rief en anderzijds ter dekking van de lasten van uitgevoerde kapitaals- werken de prijs per m2 boxruimte te verhogen van f 25.tot f 26,— per m2. Dit komt naar op 12.521.79 m- boxruimten voor de som van f 325.332.54. Voor zover vertegenwoordigd ZIERIKZEE. 6-11. Metis nodig xlat elke hervormde gemeente op Schouwen-Duiveland een vertegenwoordiger afvaardigt naar de klassi kale hervormde jeugdraad, waar maandagavond tijdens een vergadering in het hervormd verenigingsgebouw in Zierikzee gestalte werd gegeven. Ouderavond „De Speeldoos"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3