Toekomstige bewoners van Zierikzee kregen informatie MIDDENSTANDSVERENIGING „RENESSE SCHIET ZICH OP SINT-TIJD DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nemag bezoekers Auto Louis Goedbloed Noordwelle Winkelweek Renesse GORDIJNEN- SHOW TUINMAN L.A.ISTA <3^=^, USLiC SCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 november 1978 135s(e jaargang Nr. 22404 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaaté. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocbtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling, 23,90, per Jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Kamer van Koophandel en kleine bedrijven ZIERIKZEE, 9-11. „Ik voel ine een beetje de das om gedaan" zei burgemeester Th. H. de Meester lachend donderdagmiddag in de Concertzaal tijdens het bezoek van het Nemag-personeel. Hij doelde hiermede op de Fraaie blauwe Nemag-stropdas met grijze grypertjes, die hy cadeau had gekre gen. Het uit honderdzeventig mensen bestaande gezelschap kwam na de lunch bijeen in de Concertzaal om zich over Zierikzee te laten informe ren. Deze informatie werd verstrekt door de direkteur Gemeentewerken de heer J. J. Louwerse, de voorzitter van de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" de heer J. Coumou en door de direkteur van het Geweste lijk Arbeidsbureau de heer D. Dok man. Aansluiten Zoals gemeld, werden de Nemag- mensen eerder op de dag al officieel ontvangen in de Vierschaar van het stadhuis. Vooi-afgaande aan de drie sprekers, gaf burgemeester De Mees ter zijn antwoord op een vraag, die deze adspirant-werknemers in Zie rikzee ongetwijfeld bezig moet hou den: „Is het mogelijk om je bij deze Zeeuwse bevolking aan te sluiten?" De heer De Meester wees erop dat al vele gezinnen uit Rotterdam zich hier in het verleden hebben gevestigd en nu deel uitmaken van de Zierikzee- se gemeenschap. „Hoewel het hier- maar'eetvklein stadje is,-zit-het sle- - delijke er toch een beetje in", aldus de burgemeester. Verder wees hy erop dat de poli tieke geaardheid in grote lijnen over eenstemming vertoont met de lan delijke getallen. De heer Louwerse vertelde het een en ander over Zie rikzee met betrekking tot het wo ningbouwbeleid, de verkeersmaatre gelen, het scholenbestand en de sportakkommodaties. Twee grote kranen van de jirma Zandee uit Goes waren donderdag nodig om dit stalen motorjacht te water te laten. De kiel werd gelegd in de loods van de firma gebrs. D. en Jac. van Duivendijk, waarna het buiten afgebouwd werd tussen de botenloods en hel kantoor van de havenmeester. Het met sukses te water gelaten jacht weegt twintig ton, is 17,5 meter lang en -1,40 meter breed. Daarmee is het het grootste jacht dat door deze jachtenbouwers werd gemaakt. De fa. L. Padmos en Zonen heeft in het jacht twee MAN dieselmotoren geplaatst van elk 008 pk. Verder heeft het schip nog een hulpmotor, waardoor onder meer aan boord elektrisch kan worden ge kookt. De eigenaar, een inwoner van Schouwen-Duiveland, gaat het zelf betimmeren. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) De voorzitter van „Beter Wonen" de heer Coumou was van mening, dat wonen een individuele zaak is en dat het dei-halve moeilijk is dit in mas saal verband te behandelen. Hij ver telde over de totstandkoming van de woningbouwvereniging, over de mo gelijkheden huurwoningen van „Be ter Wonen" te betrekken en over de vorming van de werkelijke huurprijs. Hij wees erop dat de huurbijdrage van de overheid grote invloed kan uitoefenen op die huurprijs en dat Advertentie NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off. dealer var»; Scbouwenr-Uuiveland Telefoon 01116-1245 een aanvankelijk hoge huur in de praktijk soms meevalt. Niet tegelijk De heer Coumou raadde de mensen die zich in de toekomst in Zierikzee willen vestigen aan, dat via de Ne- mag-direktie kenbaar te maken. Aan de hand van een urgentieplan' zou „Beter Wonen" dan tot toewijzing van woningen over kunnen gaan. Mén verwacht na verloop van tijd - onge veer een jaar - alle aanvragers te vreden te kunnen stellen. „We zijn blij dat u komt, maar niet allemaal tegelijk", drukte de heer Coumou zich schertsend uit. Voor tie heer D. Dokman bleef slechts beperkte „zendtyd" over. Hy bleek hier ruim voldoende aan te hebben, want in duidelijke bewoor dingen gaf de heer Dokman een overzicht van de bydrage van de overheid in de verplaatsingskosten. Hij zei dat in vele gevallen een in dividuele bijdrageregeling.. van kracht zal zijn. Bij de verplaatsing binnen een afstand van 100 km wordt voor de verhuiskosten een maximale bijdrage van f 600,door de overheid verstrekt. Een bijdrage voor de inrichting van de woning kan maximaal f 2.400,bedragen en indien men tijdelijk in hotel of pen sion moet verblijven wordt een ver goeding van maximaal f 100,per week verstrekt gedurende ten hoog ste 26 weken. Huurprijzen Na deze mededelingen van dé heer Dokman kregen de Nemag-bezoekers 'dé gelegenheid vragen te stellen. Hiervan werd slechts in geringe mate. gebruik gemaakt. Er kwamen slechts twee vragen naar voren: „Hoe hoog liggen hier de huurprijzen?" en „Zijn hier ook vrij gezellen woningen?" Bei de vragen werden door de heer Cou- Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Drs. G. W. Dreyer, voormalig direkteur van Smit Bolnes, (T.) overhandigt de sleutel van de fabrieksgebouwen aan Nemag-direkteur de heer R. Groot- véld. mou beantwoord. In het eerste geval wees hij' erop dat men in Zierikzee zeer gedifferenciëerde huurprijzen kent en gaf hiervan enkele voorbeel den. Wat betreft de tweede vraag verwees hij naar de flatwoningen in Malta. Na deze bijeenkomst kreeg het ge zelschap enige tyd gelegenheid om te (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) winkelen in Zierikzee. Dit program mapunt werd ondersteund door de direktie van Nemag B.V., die zijn werknemers elk een extraatje van f 25,toestopte. Het laatste onder deel van dit kennismakingsbezoek aan Zierikzee bestond uit een rondrit door de stad en een bezichtiging van het nieuwe Nemagbedrijf op het in dustrieterrein in Zierikzee. RENESSE. 9-11. Zoals gebruikelijk organiseert <1 niidilenstandsvereuiging Renesse in de Sinterklaastijd een aantrekkelijke winkelweek inet een groot aantal attrakties. De winkelweek wordt op 18 november geopend met de intocht van Sinter klaas. Dit gebeurt om twee uur. met een rondtocht door het dorp. Het fanfarekorps „Luctor ct Emergo" uit Renesse zal aan het hoofd van de stoet gaan. De optocht zal bü het dorpshuis worden ontbonden, waarna dc Sint in het dorpshuis zal worden ontvangen. Op 25 november wordt er op de Lange Reke een feestmarkt gehouden door de deelnemende winkeliers. Om twee uur zal dit evenement door burgemeester H. P. Everwijn worden geopend. Diverse extra aanbiedingen en attrakties maken het gebeuren voor het publiek extra aantrèkkelijk. Voor de derde maal zal ook de Ra bobank op de markt vertegenwoor digd zijn. Voor mensen boven de vijftien jaar heeft men een prijsvraag waarmee cheques en boterletters kunnen worden gewonnen. Voor de jeugd onder de vijftien jaar is er eveneens een prijsvraag met prijzen in de vorm van speelgoed. Wedstrijd Zaterdag 2 december wordt er een boterletterwedstrijd gehouden. Bij besteding van vijf gulden ontvangt men een genummerde bon, die kans biedt op een van de vijftig beschik bare boterletters. Zoals men reeds jaren gewend is wordt ook deze keer weer een winkelweekkrant huis aan huis bezorgd. Hieraan zijn twee wed strijden verbonden, te weten een ad- vertentie-leeswedstrijd en een letter- wedstrijd. Verder is er tijdens de winkelweek een etalage-wedstrijd georganiseerd onder het motto ..Kent u Schouwen- Duiveland?". In de etalages van de deelnemende winkeliers bevinden zich genummerde ansichtkaarten van dorpen op Schouwen en Duiveland. Aan het publiek de vraag om welk dorp het gaat. Verder staat er in de etalage van het „Geschenkenhuis"' een mand met boodschappen waar van de totale waarde moet worden geraden. De winnaar wordt eigenaar van de mand. Voor de jeugd is er een teken en kleurwedstrijd. Zij kunnen een gratis kleurplaat afhalen en deze kleuren of verven. In verschillende leeftijdsgroepen kunnen leuke prij zen worden gewonnen. De werkstuk ken zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. Een dapper man loopt niet meer gevaar dan een lafaard. Nelson iet i 1 te Renesse. Ook voor degene die geen oplossingen hebben voor deze ver schillende attrakties zijn aardige prijzen te winnen. Tijdens de win kelweek krijgt men namelijk bij be steding van een gulden een gratis winkelweekbon, waarmee men mee dingt in de winkelweekloterij. Hier voor is een groot aantal zeer aan trekkelijke prijzen beschikbaar. De hoofdprijs is een reis naar Londen voor twee personen. Een half varken panklaar is de tweede prys cn een dames of heren rijwiel, een elektrische boormachine een een sjoelbak respektievelyk de derde, vierde en vyfde prys. De officiële trekking van de wink kelweekbonnen vindt plaats op woensdag 6 december om vijf uur in hotel „Het Wapen van Zeeland". Trekkingslij sten mét daarop tevens (Vervolg pag. 2) Advertentie Voor uw ZOMERvakantie 1979 hebben wij de eerste gidsen binnen Voor vakantieverblijven in heel Europa hebben wij voor u 80 blz. keus in de gids van BOOT CO. Haal 'm direkt op bij reisburo van oeveren winkelpassage/ appelmarkt 21 ZIERIKZEE tel. (01110) 5036 Verwachting tot zaterdagavond: Weinig verandering Rustig weer met op uitgebreide schaal mist; minimumtemperaturen om het vriespunt; maximumtempe raturen ongeveer 6 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag- een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 nov. Zon op 7.52, onder 16.56 Maan op 15.43, onder 3.22 12 nov. Zon op 7.54, onder 16.54 Maan op 16.10, onder 4.45 13 nov. Zon op 7.55, onder 16.53 Maan op 16.38, onder 5.57 Volle maan: 14 nov. (21.00) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 nov. 0.02 12.22 5.50 18.18 12 nov. 1.03 13.23 6.44 19.13 13 nov. 1.55 14.14 7.33 19.57 Springtij: 17 nov. Advertentie t/m 11 november Deze week bent u nog hartelijk welkom op onze show. INTERIEURVERZORGING BRUSSEL. De Europese „Tripar- tite"-arbeidsconferentie, donderdag in Brussel, is mislukt in die zin dat de werknemers er geen enkel reëel gehoor gevonden hebben voor hun eis om in vier jaar tijd de arbeids tijd met tien procent te bekorten om zodoende de werkgelegenheid te ver groten. Advertentie Oplossingen Oplossingen van de verschillende wedstrijden kunnen duidelijk voor zien van naam. adres en leeftijd tol 5 december 18.00 uur worden inge leverd in de winkelweekbus bij de heer C. Dorreman, Kromme Reke 19 AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA 6. ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land'Rover en Range/Rover St. Joostdijk 4i - Oosterland - Tel. (01114) 1495 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1