Beide openbare scholen zijn dringend toe aan nieuwbouw BELANGENGROEP POORTAMBACHT GAAT GROENVOORZIENING TER HAND NEMEN Eerste ouderavond „Binnen de Veste" dozen luxe post drukkerij Lol Jaar vol aktiviteiten achter de rug STREEKNIEUWS Wedstrijd Heidemij. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 november 1978 Nr. 22399 3 ZIERIKZEE. 31-10. „Ook al moeten we konkludercn dat „Binnen de Veste" niet dramatisch hoeft te doen - in vergelijking met andere openbare scholen, zoals de „Theo Thijssenschool", die er minder komfortabcl bijzit - toch blijft het gewenst dat er zo spoedig mogelijk een permanent schoolgebouw komt. Voor beide openbare scholen". Dat zei dinsdagavond de heer J. A. A. de Cobinck, voorzitter van de ouderkommissie „Binnen de Veste", tijdens de eerste ouderavond die voor deze openbare basisschool werd ge houden in het „Huis van Nassau". De voorzitter verwelkomde de aan wezigen aan het begin van de ver gadering en in het bijzonder mevrouw Stok van de Provinciale Bibliotheek centrale, de heer Broer van de V.O. O. en wethouder W. den Boer van onderwijs. De heer De Coninck wees er op dat wethouder Den Boer ook in de afgelopen gemeenteraadsperiode ge ruime tijd de portefeuille van onder wijs heeft beheerd. Gedurende die periode is de samenwerking met de wethouder van dien aard geweest, dat de oprichting van „Binnen de Veste" een feit werd. Vesting De naam „Binnen de Veste" roept associaties op, zo meende hij. Het woordenboek spreekt bij een veste over een vestingmuur; een versterkte plaats. „Je zou kunnen zeggen, dat „Bin nen de Veste" een veilige, ommuur de plaats kan zijn voor leerlingen van het openbaar onderwys. Bekijken we echter het schoolgebouw, dan zien we dat de school bepaald geen ves ting genoemd kan worden. Die is niet zo stevig gebouwd, van weinig bestendig of duurzaam ma teriaal opgetrokken. Sommigen spre ken van een noodgebouw. De ves tingmuren zijn niet van steen, kan men zeggen". Nog geen wortels Een en ander kan leiden tot de vraag, zo konkludeerde hij, hoe het openbaar onderwijs de positie kan handhaven - zonder over versterken te spréken - wanneer een aantal openbare scholen in deze gemeente in noodgebouwen gevestigd zijn. Ook vroeg hij zich af of ouders, die ge loven in het openbaar onderwijs, hun kinderen zo gauw naar een school zullen sturen die in een noodgebouw gevestigd is. „Een school, die daar mee nog geen wortels heeft in de Zierikzeese bodem". „Ik hoop dat ouders dit nu juist wél doen. om aan te tonen dat het openbaar onderwijs zich vast kan zetten en groeien", zo merkte hij op, waarna hij nogmaals de wenselijk heid onderstreepte van twee perma nente openbare scholen erbij. De wethouder gaf hij dan ook de wens mee dat de samenwerking in de nieuwe raadsperiode mag leiden tot deze bouw. „Het onlangs in de gemeenteraad genomen besluit om de Baden Powellweg als plaats aan te wijzen voor nieuwbouw, wijst in die richting". Schoolplein Mevrouw Van Eek, sekretaresse van de ouderkommissie, las hierna het verslag voor van de aktiviteiten in het afgelopen eerste schooljaar. Eén van die aktiviteiten was het plan voor het schoolplein, dat met de hulp van ouders werd gereali seerd. Er zijn verschillende spelletjes op het plein geschilderd en met be hulp van boomstammetjes werden enkele hoeken gemaakt, waarin ge speeld en geklommen kan worden. Als laatste onderdeel van het plan wordt een gedeelte van de gevel van het schoolgebouw beschilderd met de leerlingen samen. Dat wordt in de komende weken gedaan. Met de Nutskleuterschool samen werd een schoolkrant opgericht, die vier keer per jaar verschijnt en ge redigeerd wordt door leerlingen, het schoolteam en een aantal ouders. Lokalen Bij de opgave van nieuwe leerlin gen werd op 27 februari de grens van 125 bereikt en dat betekende dat er een verzoek kon uitgaan naar het ministerie om toestemming voor de bouw van een vijfde lokaal en een handenarbeidlokaal. Ook werd do gemeente verzocht een tweede uit gang te maken. Na een aanvankelijke weigering uit Den Haag, kwam er na enige tijd toch een positief antwoord cn kon de bouw nog net op tijd vóór het nieuwe schooljaar gereed komen. Penningmeesteresse mevrouw De Vlieger, kwam hierna met het finan cieel verslag, dat eveneens zonder aanmerkingen werd goedgekeurd. In de kaskommissie werden de dames Advertentie (briefpapier/enveloppen/ cards) mevrouw Leurs, mevrouw Eggink en mevrouw Wiltenburg gekozen. Kinderboek Na een korte pauze hield mevrouw Stok van de Provinciale Bibliotheek een lezing over het kinderboek. De uiteenzetting over dit onderwerp werd ondersteund met een dia-serie, waarop te zien was dat goede illu straties erg belangrijk zijn voor kin derboeken. Ook liet mevrouw Stok enkele tijdschriften zien, die bedoeld zijn voor kinderen van verschillende leeftijden. Verder was er gelegen heid om in een stapel meegebrachte kinderboeken te bladeren. v.o.o. De heer Broer toonde hierna in een praatje over de V.O.O. het belang van het openbaar onderwijs aan. Hij riep de aanwezigen op zich als lid aan te melden en overhandigde het hoofd van de school, de heer Koo- man, een hoeveelheid t-shirts met op druk. Het laatste agendapunt was de ge legenheid tot het stellen van vragen aan het schoolteam en de ouderkom missie. Enkele ouders maakten daar gebruik van en hun vragen werden op bevredigende wijze door de heer Kooman beantwoord. Kleine kernenexperiment Eind dit jaar, begin volgend jaar zal de funktionaris die voor het ex periment in het kader van het bij zonder regionaal welzynsbeleid is aangetrokken, met zijn werk gaan beginnen. Zoals bekend is Schouwen-Duive- land voor dit kleine kernen-experi ment aangewezen. Dat schrijven GS van Zeeland in antwoord op vragen van de kommissie sociale zaken naar aanleiding van de begroting. De be handeling" van de hele kwestie op het ministerie van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk, heeft meer tijd gekost dan aanvankelijk ver wacht werd. Nu kan echter met het experiment begonnen worden. Storingsnummer gas en elektriciteit Enige tijd geleden is het centrale sloringsnummer voor gas en elektri citeit gewijzigd. Dit nummer is: centraal storingsnummer N.V. PZEM; (01184) 69191. Dit nummer is buiten kantooruren doorlopend be reikbaar. Tenovervloed wellicht ver melden wij hier ook het nummer van het kantoor Zierikzee: (01110) 4451. MIDDELBURG zaterdagavond-explosies, dat er méér is in het leven. Tot zover. Want het belangrijkste is toch het dansen. Overigens moet men wel geporteerd zijn van de „kastratenstemmetjes" van de Beegees en van de discomuziek in het algemeen, want die komt over vloedig uit de geluidsinstallaties; het kan een erg lange zit worden als men er niét van houdt. De échte fans met gevoel voor „symboliek" krijgen uiteraard zater dagavond een aanval van „concert zaal-koorts". R.S.G. „Prof. Zeeman" Op dinsdag 7 november vindt in het schoolgebouw aan de Manhuis straat, een vergadering plaats van de Ouderkommissie van de R.S.G. „Prof. Zeeman". Bestuursverkiezing vindt plaats door aftreden van de leden: mevrouw E. J. S. Bolken baas-Gel eijnse te Oosterland en de heer T. C. J. Simmers te Zierikzee. Beiden zijn herkiesbaar. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames: mevrouw A. J. Langelaar -van Schaik te Schuddebeurs en G. F. J. Visser-Groenendal te Nieuwer- kerk. Ter voorziening in de vakatu- res zijn als kandidaten gesteld, de dames: mevrouw B. J. Verbeek-van Schaik te Nieuwerkerk en C. M. Mo lenaar-van Leeuwen te Schudde beurs. Na afwikkeling van huishou delijke zaken, spreekt de heer H. A. de Looff over „Het tekenonderwijs", toegelicht met werkstukjes en dia's. Vergadering provinciale, staten Vergadering schoolraad Provinciale staten van Zeeland gaan vanaf vrijdag 17 november ver gaderen over de begroting. De vrij dag is gereserveerd voor de algemene beschouwingen. In de - middaguren zullen op de filmzolder van het grif fiegebouw enkele films vertoond worden. Ten huize van de commis saris van de koningin wordt vervol gens een receptie gehouden waarna in de avonduren een diner volgt in de statenzaal. Op maandag 20 no vember komen GS met de antwoor den op de algemene beschouwingen waarna op dinsdag 21 november de re - en duplieken worden gehouden. ZIERIKZEE Concertzaal-bioscoop: „Saturday Night Fever" Deze week stelt de Concertzaal- bioskoop ons voor een verrassing: enkele maanden geleden nog legde de exploitant in een interview met ons uit, waarom hij een recente film als „Saturday Night Fever" niet eerder kon draaien dan februari-maart en nu draait die zelfde film zowaar al. Dat is niet gek. Dat is zelfs, met zo'n aankondiging in het achterhoofd, erg snel. In ieder geval blijkt maar weer dat de Zierikzeese filmvertoningen steeds „bij-de-tijd'ser" worden. Over de film hoeft eigenlijk niets meer gezegd te worden, evenmin als over hoofdrolspeler John Travolta. Iedereen heeft al voldoende over dit fenomeen gehoord en gelezen. Er is over de achtergronden van deze fi guur en zijn films, en zeker over de verering die hem ten deel valt, daar entegen veel meer op te merken. Maar aangezien dat eigenlijk buiten het kader van deze „rubriek" valt, geven wc toch maar een „stukje- vooraf" wat de inhoud betreft. Een beschouwing over het idool Travol ta in een volgende editie en een an dere rubriek behoort echter niet tot de onmogelijkheden. Tony Tony is de gevierde jongen in de plaatselijke discotheek, op het hoog tepunt van zijn roem. Eén keer per week - na zes dagen noeste arbeid in een vcrfwinkcl - haalt hij diep ademdoft zich helemaal op en bereidt zich voor op de zgn. „Zater dagavond koorts". Hij is de leider van een groepje jongelui, de Faces; waar zij ver schijnen gaat iedereen een stapje op zij. Met zijn trouwe volgelingen barst hij op zaterdagavond los in voorna melijk de discotheek, om zodoende te ontsnappen aan de verstikkende greep van het burgelijk gezin, waar uit hij komt. Stephanie is een jonge vrouw, die het pijnlijk proces ondergaat van het rijpen en opgroeien van bakvis tot „vrouw-van-de-wereld Tony wordt zeer door haar geboeid; en als zij sa men dansen lijkt alles een droom. Tijdens hun gesprekken komt To ny tot het besef, dat hij niet lang meer genoegen kan nemen met zijn De gemeenschappelijke schoolraad vergadert op maandag 13 november weer in het stadhuis in Zierikzee. Op de agenda staat weer het punt prioriteit en prognose openbaar on derwijs en verder het funktioneren van het RPCZ. Voor tijd: zie agenda. Gemeenschappelijke Schoolraad Op maandag 13 november wordt in de raadszaal van het stadhuis een vergadering gehouden van de Ge meenschappelijke Schoolraad. Be halve huishoudelijke zaken, komt de R.P.C.Z. aan de orde. NCVB-bejaardenbijeenkomst Op woensdag 8 november vindt in het hervormd verenigingsgebouw, weer een bejaardenbijeenkomst plaats uitgaande van de N.C.V.B.-af- deling. SEROOSKERKE Ontmoetingsavond Uitgaande van de Vrouwenorga nisaties Westerschouwen vindt op maandag 6 november a.s. een ont- moetingsavond plaats in het dorps huis te Serooskerke. DREISCHOR Muziekuitvoering „Crescendo" Zaterdag a.s. opent de plaatselijke muziekvereniging „Crescendo" hel winterseizoen met een muzikale avond in hel Dorpshuis. Voor de pauze treedt op-de Brass band „Crescendo" uit Heijningen (N.B.) met de volgende nummers: 1. In a monastery garden; 2. Florentie March; 3. Suit: Cargoes; 4. Instant Concert; 5. Suite-Four little maids; 6. The acrobat (trombone-solo); 7. Punjaab. Na de pauze vervolgt „Crescendo" Dreischor met de nummers: 1. Unter dem Grillenbanner; 2. Italian Festival; 3. Yankee "Doodle Rag uit de „Ragtime Suite"; 4. Amparito Ro- ca; 5. Dansons; 6. Holland Brass. Tevens verleent de drumband van „Crescendo"-Dreischor haar mede werking. Na afloop van hel muzika le gedeelte wordt nog bingo ge speeld. De toegang voor genoemde avond is gratis. Deze avond is een eerste aanzet voor de drukke weken, die de vereniging te wachten staat. Op zaterdag 25 november neemt men deel aan het K.N.F. concours te Reusel. Op 15 december wordt het onderlinge solistenconcours gehou den, terwijl de jaarlijkse uitvoe ringsavonden heel vroeg vastgesteld namelijk op 6 en 13 januari van 1979. OUWERKERK P.J.Z.-afdeling De P.J.Z.-afdeling organiseert een bijeenkomst op vrijdag 10 november a.s. in café Vijverberg te Ouwer- kerk. Thema van de avond is: „Als de noordwester woedt", een voor- lichtings-programma van het Kust- reddingswezen. Het programma be staat uit een: inleiding, een dia-re portage en een reportage van de nieuwste reddingsboot: „De zee manspot". NIEUWERKERK Geslaagd Vorige week slaagde onze dorpsge noot de heer J. C. Kort voor het examen rij-instrukteur voor motor en vrachtwagen (kategoriën A, en CE-DE) bij de stichting VAMOR in Den Haag. In juni behaalde de heer Kort het rijbewijs BE. Volksdansavond Zaterdag 11 november zal voor de jeugd van 6-12 jaar een volksdans- middag gehouden worden in de gro te zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk. Deze middag wordt gehou den in samenwerking met de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland. Voor tijd zie agenda. Ouderavond Woensdagavond zal in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" een ouder avond gehouden worden voor de School met de Bijbel te Nieuwerkerk. Naast de algemene programma-pun ten zal een blokfluit-zanggroep onder leiding van onderwijzer C. J. Zwart meewerken. Verder zal een bestuurs verkiezing plaatsvinden voor twee leden van de ouderkommissie. De heer J. Koppe uit Gouda zal een le zing verzorgen met als thema „Ver houding school en ouders". Voor tijd zie agenda. Kollekte In de week van maandag 6 novem ber tot en met zaterdag 11 november zal te Nieuwerkerk een huis-aan- huis-kollekle worden gehouden en wel de Nationale kollekte Geestelijk gehandicapten. Uit de opbrengst van deze kollekte wordt veel gedaan voor deze groep uit onze samenleving zo als hulp bij sport, vakanties, vrije- tijds besteding, vormingswerk enzo voort. Deze week wordt te Nieuwer kerk een folder rond gestuurd, die nog meer informatie verstrekt over deze kollekte. Opbrengst kollekte Voor de kollekte van de blinden hulp „De fakkels bijeen" werd te Nieuwerkerk het mooie bedrag van f 233,69 opgehaald door de dames Anita van Klinken, Marlies Rentier, Anne Marie Buyse, Saskia Zanddijk, Esther Slagter en Liesbeth Mali- paard. Hartelijk dank wordt ge bracht aan gevers en dames koliek- tanten. OOSTERLAND Kinderboekenweek-aktiviteiten De kinderboekenweek 1978 ging op de Openbare Basisschool alhier, ook dit jaar weer niet onopgemerkt voor bij. Onder het thema „Stad en Land" werden verschillende aktiviteiten ontplooid door de ouderkommissie der school ten behoeve van de leer lingen. Zulks in het kader van deze kinderboekenweek. Boekhandel de Feijter uit Nieu werkerk loonde zich bereid om in de school een keur van kinderboeken tentoon te stellen. Verder waren er voor ieder leerjaar een drietal wed strijden uitgeschreven, en elke leer ling van de school kon uit één van deze mogelijkheden kiezen. Het waren, een voorleeswedstrijd, een tekenwedstrijd en een opstellen wedstrijd. Er waren voor iedere wed- schikbaar gesteld, dus in totaal 3x6 strijd een. zestal boekenbonnen be is 18 boekenbonnen, die werden uit gereikt door de voorzitster van de ouderkommissie, mevr. E. Boogert- de Later. Deze en de dames mevr. eelhoed-Quist en mevr. Ouwens-Mo- ret fungeerden voor de voorleeswed strijd als jury. De uitslagen van deze voorleeswedstrijd waren: Klas 1. Bi- anca Bolle en Chris Dane. Klas 2. Yvonne Vermaas. Klas 3. Karin Hol lander. Klas 4. Willeke van Oevereru Klas 5. Connie van der Have en klas 6. Erna Verslraaten. Voor de beide andere wedstrijden fungeerden de gehele ouderkommissie als jury. Bij de tekenwedstrijd kwamen de vol gende prijswinnaars uit de bus: klas 1. Martin de Jong. Klas 2. Peter Roks Klas 3. Erik-Jan Geelhoed. Klas 4. Huub van de Zande. Klas 5. Moni que Plaisier. Klas 6. Henk Capelle. Tenslotte de opstellenwedstrijd: klas 2. Thimo Harmsen. Klas 3. Sjaak van der Have. Klas 4. Ingrid Ouwens. Klas 5. Jaap Boogert en klas 6. Mir- am Hollander. Alle deze 18 leerlin gen war enzo gelukkig een boeken- bon te winnen. Zangvereniging geeft uitvoering Op donderdagavond 9 november zal de Christelijke Gemengde Zang vereniging „Vooruitgang Zij Ons Streven" (direkteur de heer J. Zuid geest) een uitvoering verzorgen in het verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk. Omdat er al vrij veel bejaarden van het eiland Schouwen- Duiveland tot de bewoners van dit verpleeghuis behoren, heeft de zang vereniging zich beschikbaar gesteld om ook daar medewerking te verle nen. Verder worden er al vele voorbe reidingen getroffen voor het Kerst concert, dat in samenwerking met de Chr. Gemengde Zangvereniging te Dirksland en de soliste mevrouw van Huizen, zal gegeven worden op za terdag 16 december te Oosterland. Vervolgens zal op zaterdag 23 de cember dit concert worden uitge voerd te Dirksland. Ter zijner tijd zullen hieromtrent nadere medede lingen gedaan worden. Suksesvolle oliebollenaktie De oliebollenaktie van de Her vormde Jeugdkapel die op zaterdag 28 oktober door de leden werd ge houden, is een bijna te groot sukses geworden. Het gebak, door de vlijti ge leden vervaardigd, vond zo gretig aftrek, dat het aanvankelijk niet bij te benen was. Het bleek eerst niet mogelijk om iedereen in het dorp van warme oliebollen te voorzien en op tijd te bedienen, zodat het smakelijke gebak nog bij de koffie kon worden genuttigd. De leden waren inderdaad zeer vroeg zaterdagmorgen begon nen met bakken, maar een handicap was wel het feit dat dit in een koude ruimte moest geschieden wat niet be- vordelijk was voor het rijzen van het deeg. Het was al zeven uur toen de eerste bollen in de grote C.J.V.-olie- bollenbak konden worden gebakken. Het ging toen dan ook in een Vlot tempo, en spoedig waren tal van zak ken gevuld: Het bleek al zeer spoedig dat er grote animo bestond voor de bollen, want ze werden zeer gemakkelijk verkocht, soms wel met vier of vijf zakken tegelijk. Eén en ander resul teerde in de opbrengst van bijna f 950,-, mede dank zij enige giften. Het is voor de leden zeer verblijdend want hierdoor kunnen de twee ge adopteerde kinderen: Adriane Fer- reira uit Brazilië, en Tsete Palmo uit Tibet, in het noorden van India weer verzekerd zijn van een vol jaar ver zorging in hun S.O.S. dorp, voor wat betreft voeding, kleding en onder wijs. ZIERIKZEE, 1-11. De Belangengroep Poortambaeht gaat, als enige in heel Zeeland, deelnemen aan de dooi de Kon. Ned. Heidemij. uitgeschreven wedstrijd „Een kern waar pit in zit". BURGH HAAMSTEDE Ontmoetingsavond Uitgaande van de Vrouwenorgani saties Westerschouwen vindt op maandag 13 november in de „Graaf van Haamstede", een ontmoetings avond plaats. Voor lijd: zie agenda. HAAMSTEDE Ned. Ver. van Huisvrouwen Op dinsdag 14 november wordt in de „Graaf van Haamstede" een bij eenkomst gehouden van de afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. De heer W. de Vrieze houdt een dia-lezing over rei zen naar Amerika, Canada en Au stralië. BURGH Vogeltentoonstelling De jaarlijkse tentoonstelling van de Vogelvereniging „De Schouwse Zanger" is vastgesteld op vrijdag 19 en zaterdag 11 november. Zoals ge woonlijk worden de vogels tentoon gesteld in „De Koebel" te Burgh. De epositie omvat dit jaar een 400-tal vogels zoals kleurkanaries, tropen, parkieten enz. Het geheel wordt weer omlijst door loterij cn rad van avon tuur waaraan fraaie prijzen verbon den zijn. Voor tijd zie agenda. RENESSE Rektifikatie Ten onrechte werd in de krant van dinsdag 31 oktober vermeld, dat het familictingietbcdrijf, dat heden avond (donderdag) een demonstratie zal verzorgen in het Dorpshuis, uniek in Nederland is. Dit is echter niet het geval, in den lande is nog een dergelijk bedrijf namelijk de firma Loch Tollenaar uit Amster dam. Eén van de voorbeelden van kale muren in Poortambaeht, die schreeuwen om een klimplant. Ter gelegenheid van haar negen tig jarig bestaan organiseert de Hei- demy. deze landeiyke leefbaarheids- wedstryd voor inwoners van kleine kernen. Deze kompetitie heeft tot doel de leefbaarheid in betreffende kernen te verhogen. Aangezien de Belangengroep Poortambacht zich al enkele jaren daarmee bezighoudt heeft zij ge meend met projekt „klimplant" te moeten inschrijven voor deze wed strijd. De bedoeling van dit projekt is de blinde muren van hoekhuizen, kale garages, cn schuren aan de straatzijde op te fleuren met klim planten. Steun van gemeente De belangengroep wordt in haar streven de wijk een vrolijker aan zien te geven, gesteund door de ge- H meentc Zierikzee, die de planten en aarde voor het projekt „klimplant" gratis ter beschikking zal stellen- Inmiddels is de jury van de Kon. Ned. Heidemij. in de wijk geweest en heeft de belangengroep toegelaten tot de wedstrijd met dit projekt. Mensen, die een pand bewonen, waarop bovenstaande van toepassing is. krijgen een verzoek van de be langengroep mee te werken aan het welslagen van de aktie „klimplant". Het is dc bedoeling dat deze men sen de plant van hun keuze zelf gaan planten, verzorgen en voor vernielzucht behoeden. Zy zullen hierin met raad en daad worden by- gestaan door de Plantsoenendienst in Zierikzee. De bewoners van huizen met kale muren kunnen een keus maken uit rode, rose of gele klimrozen, clema tis. pyracantha (vuurdoorn) en am- pelopsis (klimop). Op donderdag 23 november zullen leden van de be langengroep Poortambacht de plan ten aan de deelnemers overhandi gen. Naast de planten zullen ook plant aanwijzingen en verzorgings- tips worden verstrekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3