Braad- kuiken V|<?|G|*> Gemeentekantoor kruising moderne vorm en efficiency Zierikzeese U.V.V. heeft nu eindelijk eigen onderkomen M. KATS Gordijnen show TUINMAN INRUILAKTIE VAN T.V.'s „OLD DUTCH" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Opening te Bruinisse Officiële opening Vrij entree Ondanks een opgebroken straal bent u toch welkom bij: INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-2887 Advertentie Wegens groot succes prolongeren wij onze (kleur en zwart-wit) j stereo-apparatuur enz. SI. Domussir. (let op) 80-82 I Zierikzee Telefoon (01110) 5065 Gelukwensen Namens de plaatselijke vrouwen raad sprak mevrouw J. Asma-Broe- re haar gelukwensen uit met dit on derkomen. Haar geschenk bestond uit drie delen: Een houten wand- sleutelhanger. drie prescnteerscha- len en een bijdrage voor een fraaie wandversiering. Felicitaties namens de Zierikzeese bejaardenbond kwamen uit de mond van de beer J. van Berge. Hij zei veel respekt tc hebben voor het werk van de U.V.V. Mevrouw J. F. Kake- beeke-Mosselmans sprak namens hel hoofdbestuur. Ze was van mening dat dit nieuwe onderkomen een sti mulans en een inspiratie zal zijn voor de uitbreiding van de taken. Mevrouw Kakebeeke wees op de aanpassing van de doelstelling van de U.V.V...Het bevorderen en ver- (Vervolg pag. 2) Advertentie klasse A, diepvries ca. 1100 gram 399 Het nieuwe „Gemeentekantoor" in optima forma. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het ïs zeer onaangenaam ge sloten te schijnen en zeer ge vaarlijk het niet te zijn. Chesterfield Advertentie Vanaf zaterdag 4 november GEOPEND vanaf 19.00 uur Ook gezelligheid in Old Dutch Zondagsmiddags van 14.00 t/m 18.00 uur: matincc-konsumptics Bier en frisdranken 75 cent NAIROBI. Oegandesc en Tanza- niaanse troepen hebben ook woens dag elkaar bestreden op Tazaniaans grondgebied ten westen van het Vic- toriamecr. Het Tanzaniaans lucht doelgeschut heeft een Oegandees ge vechtsvliegtuig neergeschoten, maar ook één of twee eigen toestellen, zo hebben diplomatieke bronnen cn Nairobi geméld. Beide landen zijn uitgerust met Sowjetrussische Migs. REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o B.T.W. IN DIT NUMMER: Groenehuizen in Poortambacht RIKZEESCHE Donderdag 2 november 1978 135ste jaargang Nr. 22399 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) BRUINISSE, 2-11. Als morgen (vrijdag 3 november) het nieuwe gemeente huis te Bruinisse officieel zal worden geopend, beschikt Bruinisse daar mede over een zeer doelmatige ruimte voor het behandelen en afhandelen van de gemeentezaken. Bij de voorbereiding van de bouw is enkele malen gesuggereerd om het nieuwe gebouw de naam van ge- meentekantooor te geven. Bewust is van het begin af aan gestreefd, om zeker geen pompeus nieuw gebouw neer te zetten en dat is het dan ook niet geworden. Wel heeft men zich gebogen over een zo goed mogelijk doelmatige inrichting en daarin is men ieker wel geslaagd. De door een „electrisch oog" zich automatisch opende glazen deuren, komt men in een hal van bescheiden afmetingen, waar links de receptie en rechts de trap die naar de op de eerste verdieping liggende raads- en trouwzaal leidt, de aandacht trekt. gang, waaraan de verschillende ka mers, of zoals men wil de buro's lig gen. Links (dus naar de Dokter de Kockstraat toe) zijn dat de kamer van de sekretaris, de burgemeester, de wethouders en vervolgens van het hoofd van de Technische Dienst. Al deze kamers zien uit op het plein, voor het gebouw aan de Molenstraat tegenover het Dorpshuis. Aan de andere zijde van die gang vindt men (nadat men de trap ge passeerd is, de kommissiekamer, (een ruime kamer voor kommissieverga deringen) en vervolgens wordt de rest van het gebouw, (Dr. de Kock- straat-zjjdc) ingenomen door de Technische Dienst voor Bouw en WoninglöCzièht. te breken. Maar dit wordt natuurlijk nog beter bereikt, door de talrijke bloembakken. Ook aan bom_en heeft men gedacht, maar die zijn nog niet gearriveerd. Zomer 1979 zal alles door groen en bloemen omzoomd zijn en zal met het dorpshuis, het postkantoor, de school gebouwen, de gymnastiekzaal, de zorgwoningen en „In 't Opper", een fraai geheel verkregen zijn. talies had overgebracht, was het de beurt aan burgemeester Th. H. de Meester namens het gemeentebe stuur zijn gelukwensen uit te spre ken. Passende ruimte Hij wees erop dat het moeilijk was geweest voor de U.V.V. een passen de ruimte te vinden. „Niet te veel oost en niet te veel west met het oog op de bejaarden in onze stad". De burgemeester was van mening dat bij veel belangstelling er maar naar meer spreiding gestreefd moet wor den omdat oudere mensen juist be hoefte hebben aan deze huiskamer sfeer en niet in grote getalen bij el kaar gestopt willen worden. Hij vestigde er de nadruk op dat de re alisatie van deze U.V.V.-ruimte op betaalbare wijze mogelijk was ge weest door het werk in eigen kring met hulp van het aannemingsbedrijf Woudenberg ter hand te nemen. De heer De Meester was van me ning dat aan de benadering tot dc oudere medemens soms nog wel het één en ander ontbreekt. „Er wordt veel over gefilosofeerd, maar in dc praktjjk wordt dat niet voldoende ter harte genomen. Vaak worden dc bejaarden op bevoogdende cn klei nerende wijze benaderd". Hij zei dit niet als preek aan het adres van de U.V.V. te bedoelen maar hoopte dat de dames het eens waren met het gezegde; „Met de grijsheid komt de wijsheid" en dat men voor deze grijsheid dan ook res pekt moet hebben. Hel nieuwe U.V.V. pand heeft nog wat kale muren en om dit enigszins te verhelpen, overhandigde de bur gemeester twee fraaie oude foto's van het Kraanplein en De Nieuwe Haven. „Kamers" Links en rechts volgen dan een Namens het gemeentebestuur mocht U.V.V.-voorzitster mevrouw E. v. d. Lelie-Fokker twee fraaie oude foto's van Zierikzee in ontva:ngst nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Keert men op zi.in schreden terug naar de hoofdingang (de zij-ingang voor de Technische Dienst is voor het publiek verboden), komt men eerst bij eerder genoemde receptie, vervolgens de kantoren van de fi nanciële afdeling, de afdeling bevol king, dj "afdeling algemene zaken en de èocfdiL Qienst. De archivaris heeft hier een aparte kamer, met een archiefopbergruim te die er wezen mag en die tot de modernste behoort, van wat er op dit gebied te koop is. Daarachter dan de kluis, eveneens volgestouwd, (maar op een nette ma nier) met vele archiefstukken. Ver der is,~er natuurlijk het nodige - ina^ chinepark, waarbij de grote machi nes in aparte ruimten staan opge steld. Keuken De bode heeft er zowel boven als beneden, een „keuken" waar hij kof fie of thee kan zetten of andere dran- 'xen koel kan bewaren. Bij de toilet=~ groep is ook een gehandicaptentoilel, zodat wie een rondgang door het ge bouw maakt, moet konstateren, dat overal aan is gedacht. Het geheel is geplaatst op een ruim voorplein, waarbij men heeft getracht, door het aanleggen van een sierbestrating, de strakheid van de steenwoestijn, wat Advertentie Dc voorzitster wees op bet feit dat Zierikzee thans 1100 bejaarden telt en zei te hopen dat deze mensen niet allemaal tegelijk de bejaardensocië teit zullen bezoeken, omdat cr dan weer een ruimteprobleem zou ont slaan. Nadat mevrouw Lugt de officiële opening had verricht en haar felici- Z1ERIKZEE. 1-11. Met het onthullen van het U.V.V.-cmblcem verrichtte mevrouw J. Q. Lugt-Van Heioma woensdagmorgen het nieuwe onderkomen van de Unie van Vrijwilligers afdeling Zierikzee, in het pand Kerkhof 1, de voormalige Koninkrijkszaal van de Jehova's Getuigen. In haar we) komst woord had U.V.V.-voorzitster mevrouw E. v. d. Lelie-Fokker erop gewezen, dat nie mand beter dan mevrouw Lugt deze handeling kon verrichten, daar zij zich in 1952 bijzonder had ingespan nen om in Zierikzee tot de oprich ting van een U.V.V. te komen. Vanaf deze oprichting heeft hel bestuur van de Unie altijd moeite moeten doen om een geschikt onder komen voor de aktiviteiten te be machtigen. Men begon destijds in een voormalig café in de Zuidhaven poort, daarna kreeg men de beschik king over een eigen lokaliteit in een café aan de Nieuwe Haven en in 1957 kon men terecht in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. De afgelopen jaren hebben de U.V.V.-dames ook vaak ruimte gevonden in de R.K. pastorie in de Mosselstraat. Veel belangstelling Zo'n fraaie eigen ruimte, die men nu aan het Kerkhof heeft verwor ven, kan een mijlpaal voor de Unie worden genoemd. Vele U.V.V. be langhebbenden bleken dit te oesef- fen en gaven woensdagmorgen blijk van hun belangstelling. Bij deze opening waren aanwezig het voltallige kollege van b. en w., de heren J. Louwerse en J. Goedc- gebure van de Dienst Gemeentewer ken, voormalig wethouder de heer C. Bij de Vaate, de direktrices van het Rode Kruis Ziekenhuis, de Cor nelia Stichting en de plaatselijke be jaardenhuizen. vertegenwoordigsters van de plaatselijke Vrouwenraad, het R.K. kerkbestuur, het hoofdbe stuur. de U.V.V. afdelingen Vlissin- gen, Middelburg en Goes en verte genwoordigers van de Zierikzeese bejaardenbond. Allen werden per soonlijk door mevrouw Van der Le lie welkom geheetn in deze door Ge meentewerken zo fraai met bloemen versierde ruimte. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1