„Nieuw Leven" vierde het zestig-jarig jubileum met de dorpsbewoners Interkerkelijke zendingsavond Zierikzee fraai staal van oecumene Om de nieuwe tank DE ZIERIKZEESCHE COURANT Feest in Ouwerkerk GELD NODIG Uniek voor Nederland Si LENING 1378 PER 13B4/1333 NIEUWSBODE Maandag 30 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22397 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur; M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: „Avond" Hartstichting te Bruitiisse OUWERKERK, 27-10. Euu eensgezinde dorpsge meenschap, drie jubilarissen en een financiële injek- tie van - een ruwe schatting - f 10.000,— vormden de hoofdbestanddelen van de onvergetelijke jubileum viering van muziekvereniging „Nieuw Leven". Met een avond vol muziek en toe spraken, een geanimeerde bazar en een vrolijke feestavond werd stil ge staan by het feit dat „Nieuw Leven" het door dik en dun zestig jaar heeft volgehouden. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiuancieringskantoor M. Geeuse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (0U13) 1619 SCHIPHOL, 29-10. „De Amerika nen zün bereid op korte termijn op nieuw met de Nederlandse industrie te gaan praten over een co-produktic van de nieuwe XM-1 tank van Chrysler. Mogelijkerwijs zouden Ne derlandse bedrijven nu op kortere termijn hierbij kunnen worden inge schakeld. De Amerikanen zijn erop gebrand dat ze de Nederlandse tank- order zullen krijgen. Zowel op het terrein van de co-produktie, de kom- pensatie als de levertijd hebben ze ons de afgelopen week interessante toezeggingen gedaan." ZIERIKZEE. Hel is deze weken druk in De Vierschaar van het stad huis. Dagelijsk bezoeken vele tien tallen leerlingen van voortgezel en lager onderwijs de tentoonstelling over Suriname die daar door „Sticu- za" is ingericht. Tot en met 7 no vember is de expositie in het stad huis nog te bezichtigen. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Vrijdagavond werden drie trouwe leden speciaal in het zonnetje gezet. Uit handen van voorzitter, de heer W. A. Kuyper ontvingen zij een on derscheiding en een oorkonde van de Kon. Ned. Federatie van Muziekge zelschappen. Het betrof de heer J. Boot, zestig jaar lid van de vereni ging, waarvan 31 jaar als voorzitter, de heer A. de Latei', 54 jaar bij „Nieuw Leven" en de heer A. Lukes, 30 jaar vaandeldrager bij het mu ziekgezelschap. Blijven groeien Deze drie jubilarissen werden har telijk toegesproken door de heer Kuyper, die tevens zijn dank uit sprak voor de grote steun, die deze heren altijd aan „Nieuw Leven" heb ben gegeven. Erevoorzitter de heer Boot zei te hopen dat de vereniging zal blijven groeien en was ervan overtuigd, dat de gemeenschap al tijd achter de muziek zal blijven staan. Namens het K.N.F. bood de afde lingsvoorzitter in Zeeland, de heer C. J. Schout de jubilerende vereni ging een medaille aan. De heer Schout - een grapje van Paul van Vliet citerend - zei waardering te hebben voor het feit dat de muzikan ten van „Nieuw Leven" zonder diri gent toch in staat waren allemaal tegelgk aan het einde uit te komen. Hij hoopte deze zelfde muzikanten over ongeveer drie jaar op het Con certpodium te ontmoeten. Naar aanleiding van de woorden van de heer Schout gaf de heer Kuy per, burgemeester J. D. de Kam en wethouder J. Op ;t Hof even een duwtje in de richting van de finan ciële steun. Overigens had de bur gemeester even te voren al laten doorschemeren dat van de zijde van het gemeentebestuur in de toekomst nog wel gerekend kan worden op enige financiële medewerking. De heer De Kam zei respect te hebben voor de aktiviteiten van „Nieuw Le ven" en riep de Ou werkerkers op ervoor te zorgen dat de vereniging nooit aan het einde van haar leven zal komen. Hij onderstreepte zijn fe licitaties namens het gemeentebe stuur met de aanbieding van een di rigentenstokje. Terugblik Bij een jubileumviering hoort een terugblik en dat werd aan het begin daan door voorzitter Kuyper. Het van de avond dan ook uitvoerig ge- aanzienlijke aantal vérdere toespra ken werd voor de pauze afgewisseld met het optreden van de jeugdafde ling van de Brassband „Onda" uit Middelburg onder leiding van de heer C. Cevaal. Ook van de zijde van het bestuur van „Onda" kwamen de fe licitaties voor „Nieuw Leven". Voor zitter, de heer J. A. Wagenvoort wees erop dat muziek en musiceren als een gave moeten worden beschouwd. Dirigent Cevaal mocht wegens zjjn verjaardag van de jubilerende ver eniging drie dozen Leids gebak in ontvangst nemen. De heer Cevaal zei getroffen te zyn door het Ouwer- kerkse publiek en gaf „Nieuw Le ven" de raad mee: „Houdt er de moed in jongens en blyft hard studeren". De heer J. Berrevoets, tot voor kort hoofdonderwijzer van de, open bare basisschool, bracht zijn geluk wensen over namens de ouderkom missie, leerlingen en onderwijzend personeel van de openbare basis- en, kleuterschool. De heer Berrevoets bleek het pre dikaat conferancier te verdienen, want zijn speech bestond uit vele anekdotes uit het verleden van „Nieuw Leven", die hij op zeer hu moristische wijze wist te vertellen. Hij bracht zelfs de dames E. en M. Slager ertoe, aankondigend als „De Ouwerkerkelino's", de in het verle den zo befaamde „Bitterkoekjes Mars" te zingen. Vele geschenken Namens beide scholen bood de heer Berrevoets een bedrag onder couvert aan. Na het uitstekende optreden van het jeugdige „Onda" was het de beurt aan „Nieuw Leven" zelf. De rij sprekers was echter nog niet ten (Vervolg pag. 3) OUWERKERK. Het was feest in Ouwerkerk het afgelopen weekend. Het gehele dorp nam deel aan de zestigjarige jubileumviering van muziekvereniging Nieuw Leven". Zaterdagmiddag maakte het korps een rondgang over het dorp, vooraf gaande aan de sfeervolle bazar in het dorpshuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DAR ES SALAAM, Tanzania. De topkonferentic van vier staatshoof den van „frontljjnstaten" (buurlan den van Rhodesië, te weten Angola, Botswana, Tanzania en Zambia) in Dar es Salaam, is zondagavond ge ëindigd met een veroordeling van de regeringen in Pretoria en Salisbury. LONDEN. Zambia zal op korte termijn van Engeland krachtig lucht afweergeschut, rakettep van het type „Tiger Cat", radarinstallaties en lichtspoormunitie ontvangen, even als kommunikaticapparatuur voor de luchtmacht. ZIERIKZEE, 27-10. „Men herinnert zieli <lc komst van een groep je mensen uit de jonge kerken" (Derde We reld), die de Nederlandse kerk aan een onderzoek on derwierpen en nadien hierover rapporteerden. Het wa ren „internationale kerkvisitatoren" en ze gaven ant woord op de vraag: „lioe staat het hier met de kerk?". Aan het woord dr. A. Uoutcpen, funktionaris verbonden aan het Bis dom Breda, op een vrijdag zeer ge slaagde (maar dat klinkt alweer STER-rcklame-achtig) interkerkelij ke zendingsavond, in de R.K. Willi- brorduskerk te Zierikzee. Een rede lijk gevuld kerkgebouw volgde het interessante programma. „Kon dat wel, een oordeel nu een kort bezoek van enkele weken?", vroeg dr. Houtepen. In dit verband herinnerde hij aan „onze eigen be- keringsreizen" in vroeger eeuwen, toen ook in een vloek en een zucht andere volken, met geheel andere kuituren, weiden omgeturnd. Natuurlijk was dc tijd kort, maar dc leden van deze ockumenischc de legatie (Kenia, Cuba. India c.a.) ke ken scherp en kwamen - tot wat hij noemde - een profetische aanklacht tegen dc Nederlandse kerken. Een vijftal konstateringen lagen ten grondslag aan de na het bezoek uitgebrachte rapportage, t.w. een ge brek aan inzicht, een gebrek aan kommunikatie, ccn neiging de nu eenmaal gegroeide verhoudingen in stand te houden, het slechts in schijn afbreken van bestaande scheidsmu ren en het nauwelijks meer of nog nadenken over de zendigstaak van de kerk. „Privé vertroosting" Dr. Houtepen werkte deze vijf pun ten diepgaand uit, aan het slot waar schuwend dal de Christen zich in deze brandende tijd niet meer mag opsluiten in de „eigen privé ver troosting", maar alle begrip voor de wereld moet opbrengen en dient te zoeken naar vervulling van de Berg rede naar die wereld toe, met al zijn noden. Hot Evangelie vraagt een ak- tieve deelname en een kritisch die nen, teneinde de kwaliteit van hel kerk-zijn te verhogen en te staan te genover dc ontmenselijkende ele menten in dc samenleving en te ko men tot zelfkritiek. IIU verwees naar ccn bclangrykc brochure, die de Raad van Kerken in Zeeland gaat uitbrengen. In die brochure wordt de Christen opge roepen te streven naar een middel puntzoekend leven. (Vervolg pag. 4) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Dc olifant verlaat de weg als hij een troep varkens ziel aan komen. Pythagoras Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN inschrijving volgens het tendersysteem op 31 oktober a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1