Grotere bijdrage nodig voor het Rode Kruis-ziekenhuis in 1979 Gedeputeerde Staten Zeeland voelen niets voor brugtarief speciaal voor inwoners Heden GORDIJNEN SHOW Vrij entree TUINMAN DE ZIERIKZEESCHE COURANT In begroting van Zierikzee L.A.ISTA Auto Louis Goedbloed Noordwelle ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 oktober 1978 135stc jaargang Nr. 22396 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regefs) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Integratie openbaar onderwijs Zierikzee ZIERIKZEE, 26-10. Du steeds maar stijgende gemeen telijke bijdrage aan bet Zweedse Rode Kruis Zieken huis baart bet kollege van b. en w. van Zierikzee grote In de begroting voor 1979 is we- gens bijdrage in het nadelig saido een bedrag van f 8,- per inwoner ge raamd. Dat is twee gulden of 33ü/o meer dan over 1978 was geraamd. In aanmerking nemend dat het ge raamde bedrag vodoende zal zijn, wordt een uitgaaf verwacht van f 74.000,-. Dat schrijft het kollege in de nota van aanbieding bij de ge meentebegroting. Het kollege wijst erop dat een aantal ongunstige faktoren aan de tot standkoming van dit nadelige sal do een rol hebben gespeeld. De kleinschaligheid van dit zie kenhuis werkt belastend op het per soneelsbestand. „Waar van de zijde van de Nationale Ziekenhuisraad Advertentie interieurverzorging! BURGH. Door de jaarlijkse ver koop van dorpsfruithebben de Burghse perebomen, langzamerhand landelijke bekendheid gekregen. Al lemaal mooi die verkoop, maar het feit ligt er ook dat de bomen vrij ernstige schade oplopen door de ve le auto's die in het seizoen tussen de bomen parkeren. Het is nog maar de vraag of ze in de toekomst „hou den". (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) reeds gepleit is voor een verruiming van de norm personeel ten opzichte van patiënten voor de grote zieken huizen, zal dit voor ons kleine zie kenhuis nog dringender noodzakelijk zijn. Bovendien heeft het wegvallen van specialismen (gynaecologie, anaes- thesie), de beddenbezetting ongun stig beïnvloed. Wij hopen dat hierin verbetering zal komen als bovenge noemde specialismen weer beter be zet kunnen worden". Brandweer De gemeente Zierikzee is in het af gelopen jaar gespaard gebleven voor kalamiteiten. De vrijwillige brand weer heeft haar taak op een onop vallende wijze kunnen vervullen. De uitruk bepaalde zich tot kleine bran den. Door het vertrek van de heer C. Berrevoets kwam er in het kader ten aanzien van de bevelvoering enige wijziging. Tot hoofdbrandmeester werd de heer J. Quant bevorderd, die tevens als kommandant van het korps fungeert. Een belangrijk punt dal de aan dacht verdient is het vervangen van een uit 1961 daterende Ford hoge- drukautospuit. De staf van het brandweerkorps adviseert de aan schaffing van een Magirus tankauto spuit. Verkeer B en W stellen zich nu voor de raad in de loop van 1979 in ben be grotingswijziging voor te leggen ten behoeve van de aankoop van deze auto. Ook adviseert de brandweer- kommandant de aanschaf van een draagbare motorspuit, die kan wor den benut bij brand nabij de jacht haven of op de daar liggende jach ten. Hiervoor willen B en W nog voor de dienst 1978 een begrotings wijziging aanbieden. B en W van Zierikzee zijn van me ning, dat het voetgangersgebied vooral in de zomermaanden niet meer is weg te denken. Door het nog steeds toenemende bezoek aan de stad is zelfs de vraag gewettigd, zo meent het kollege, of niet moet wor den gedacht aan de instelling van een meer permanent voetgangersge bied en/of winkelpromenade. „Het overleg met de ondernemprscéntrale en de in de winkelstraten gevestigde bedrijven heeft ons er toe gebracht enige terughoudendheid te betrach ten. Wij blijven in deze openstaan voor de wensen van al diegenen, die in deze belanghebbenden zijn". In de Weststraat is een stróok voor voetgangers gereserveerd. Dit op ad vies van de verkeerskommissie om de toeristenstroom en de voetgangers die vanuit de wijk Poortambacht naar de binnenstad gaan, meer vei ligheid te bieden. In relatie met de ze verkeergeleiding in de Weststraat staat ook de verkeerssituatie in de Hoofdpoortstraat. Er is door de be woners van deze straat gevraagd de ANWB-route Schouwen-Duiveland niet meer door deze straat te laten lopen, maar een andere route aan te wijzen, vooral gezien de drukte tijdens de zomermaanden. Het kolle ge heeft daartoe de ANWB benaderd, die heeft laten weten, dat voor het volgend seizoen hierover advies wordt uitgebracht. Woonerven Nog dit jaar zal onder de bewoners van de Krabstraat in Poortambacht een enquete worden gehouden over de wenselijkheid van het inrichten van een woonerf. Het kollege wil de aanwijzing tot woonerf van deze straat zien als een experiment, waar bij op zo ruim mogelijke schaal ge profiteerd moet worden van de mo gelijkheden tot inspraak en de in de praktijk opgedane ervaringen. Het stratenplan en de groenvoorzienin gen van de laatste bestemmingsplan nen in deze wijk zijn zo opgezet, dat in de praktijk ook nu reeds vrijwel van een „woonerf" sprake is. Buurtbus Op het ogënblik wordt ook ondcf.- Ver volg pag. 3) Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover St. Joostdijk 4i - Oosterland - Tel. (01114) 11S5 ZIERIKZEE/MIDDELBURG, 27-10. GS van Zeeland zien geen mogelijkheden 0111 voor de bewoners van Schouwen-Duiveland een speciaal brugtarief in te stellen. Dat zeggen zij in antwoord op een vraag van de kommissie financiën naar aanleiding van nota van aan bieding bü de begroting voor de pro vincie. De kommissie wijst er op, dat voor verschillende regionale voorzienin gen, zoals ziekenhuizen en verpleeg tehuizen voor bejaarden, de inwo ners van Schouwen-Duiveland aan gewezen zijn op Midden-Zeeland. „Zouden gedeputeerde staten nog eens willen bezien of het niet billijk zou zijn voor de inwoners van Schouwen-Duiveland een speciaal brugtarief in te stellen? „Te denken valt," aldus de kommissieleden, „aan een analoge regeling als voor de in woners van Zeeuws-Vlaanderen is getroffen ten aanzien van de boot- diensten." Tolvrij G.S. wijzen erop dat een verlaging van het brugtarief voor de inwoners van Schouwen-Duiveland minder in komsten tot gevolg heeft. Dat bete kent dat de brug later zal zijn afge schreven, zodat het langer duurt eer deze tolvrij is. Advertentie NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 ZIERIKZEE. Het plaveisel van de Mol wordt stevig onderhanden ge nomen, waarbij gestreefd wordt naar een artistieke synthese tussen de historische „kinderkopjes" en vlakv er sierende klinkers. Foto: straatmakers aan het werk tegen de kruising Mol-Dam. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 18 pagina's SWie valt bij de uitvoering van een edel plan, maakt een edele val. t Boileau t „Wanneer thans nog een veer dienst tussen Kats en Zierikzee zou bestaan in plaats van de brug. zou deze ongetwijfeld door moderne veerboten met koplading worden uitgevoerd. Het rijk verleende nim mer een bijdrage in de exploitatie kosten van de veerdiensten op de Oosterschelde, zodat de tarieven daarvan hoog zouden zijn geweest, hoger dan de thans voor de brug gel dende tarieven". Het kollege wijst er verder op dat voor degenen, die regelmatig van de brug gebruik maken, toch een re- duktiemogelijkheid bestaat, omdat omdat. iienrittenkaarten kunnen worden gekocht. IIET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-10. Het KNMI deelt mede: Voor zaterdag worden wol kenvelden verwacht, maar het blijft op de meeste plaatsen droog. Een groot hogedrukgebied met het cen trum nabij Zuidwest-Engeland, breidt zijn invloed geleidelijk tot over Midden-Europa uit. Op de zuidwest flank van het hogedrukge bied is de laatste dagen vrij zacht en vochtige lucht naar dc Britse eilan den gestroomd. Boven Noord-Skandinavic trok donderdag een depressie van west naar oost en deze voerde koudere lucht over de Noordzee naar Duits land. Dc scheidingslijn tussen beide luchtsoorten lag dc afgelopen nacht boven ons land. Bij heldere hemel en weinig wind daalde dc temperatuur in het oosten van het land tot één graad boven nul en plaatselijk vorm de zich mist. In het westen van Ne derland werden minimumtempera turen rond 10 graden gemeten. Een volgende depressie, die vrij dagmorgen noordwest van IJsland lag, koerst het komend etmaal even eens in de richting van Noord-Skan- dinavië. De eerder genoemde scheidingslijn ^oven Nederland zal zich ook naar het oosten verplaatsen. Zaterdag zal hel gehele land zich in de zachtere lucht bevinden. Hierin komen wol kenvelden voor. maar regen van betekenis wordt hieruit niet ver wacht. Wel kan zich vannacht in deze vochtige lucht mist vormen, die overdag merendeels weer oplost, maar het blijft nevelig. WA7 m Dl BILT Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Overwegend droog met wolkenvel den; vannacht plaatselijk mist en minimumtemperaturen ongeveer 8 graden, maximumtemperaturen cir ca 13 graden; eerst weinig wind, morgen zwakke tot matige westelij ke wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 lot 5. Min.-lemperatuur omstreeks: 10 gr. Max.-temperatuur omstreeks: 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 okt. Zon op 7.27, onder 17.20 Maan op 3.17, onder 16.06 29 okt. Zon op 7.28, onder 17.19 Maan op 4.24, onder 16.31 30 okt. Zon op 7.30. onder 17.17 Maan op 5.34, onder 16.57 Nieuwe maan: 31 okt. (21.07) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 28 okt. 0.39 12.54 6.32 18.49 29 okt. 1.28 13.40 7.17 19.33 30 okt. 2.11 14.20 7.50 20.09 Springtij: 3 nov. BRUSSEL. De negen landen die deel uitmaken van dc Europese Ge meenschap voor kolen cn staal (EGKS) telden eind september bij na 60.000 staalarbeiders met een ge dwongen kortere werktijd. Dat zijn er 14.728 meer dan aan hel einde van de voorafgaande maand, zo heeft het bureau van de EGKS in Brussel woensdag meegedeeld

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1