Zierikzee aanvaardt motie tot bestendiging van de relatie met Hatfield „Plan De Bout zal natuur gebieden in Scharendijke niet verstoren" Groei EEG-ekonomie? MEUBELRAMA MEUBELRAMA B.V. C DE ZIERIKZEESCHE COURANT .Bilaterale overeenkomst' GELD NODIG B. en w. Middenschouwen 1EQT DE bilt Bltit/o rv 1 ZEElA^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22393 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'2ee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91.-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Jubileum Clir. vakbondenBruinisse ZIERIKZEE, 20-10. De „twinning" (tweeling)-rela- tie tussen Zierikzee en de Engelse stad Hatfield wordt gekontinueerd. Deze belangrijke uitspraak ontsproot vrijdag, aan de in de Trouwzaal gehouden bijzondere raadsvergadering, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de relatie tussen heide steden. lingen en tentslotte dat de onderlin ge band en de vriendschap zullen leiden tot het besef „dat wij allen Europeanen zijn". Hulp De vergadering werd bijgewoond door de Engelse delegatie o.w. de voorzitter van de „Hatfield Parish Council", mr A. E. VVakeford, die - een ander hoogtepunt tijdens de in een sfeer van vriendschap gehouden „bilateriale bijeenkomst" - benoemd werd tot ere-burger van Zierikzee. 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financier ingskant oor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 BRUSSEL, 21-10. De economische groei van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) zal volgend jaar aanmerkelijk groter zijn dan dit jaar. Voor 1979 mag ook gerekend worden op een eerste succes sinds jaren in de strijd tegen de werkloos heid, al zal daar een gezamenlijke inspanning van de negen lidstaten voor nodig zijn. Dit schrijft de Euro pese commissie, het ..dagelijks be stuur" van de EEG. in haar jaar lijks rapport over de economische toestand in de negen lidstaten, dat vrijdag is verschenen. BRUINISSE. Melkhandel De Ron de in de Steinstraat in Bruinisse kan zijn klanten nog beter gaan bedie nen. Vorige week werd deze nieuwe SRV-wagen geïntroduceerd. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Het belang van het zilveren jubi leum en het voornemen van de voortzeting der relatie, in vormen die ook het verleden te zien gaf, was neergelegd in een door alle frakties ondersteunde motie, die zonder hoof delijke stemming1 werd aangenomen. Ditmaal dus een éénstemmigheid in de Ziex-ikzeese raad, die opviel door exklusiviteit, maar wellicht voer herhaling vatbaar is. De motie In de motie wordt vreugde uitge sproken over de komst van de En gelse delegatie naar hier, in verband met het 25-jarig bestaan van de „twinning". Een welkom word toe geroepen aan de Engelse gasten; als oordeel wordt uitgesproken dat dc onderlinge vriendschap een goed streven betekent, dat inhoud kreeg en krijgen zal door allerlei uitwisse- Burgemeester Th. H. de -Meester vond het best een goed idee, dat de bijeenkomst werd gehouden in de Trouwzaal, want de „twinning" heeft wel iets van een huwelijk, waaraan in casu „kinderen" 'zijn ontsproteri, die in de voetsporen gaan van de initiatiefnemers van destijds (1953), die opraden in de sfeer van de ge richte hulpverlening, na de waters noodramp. Er werd toen morele en materiële hulp verleend van Engelse zijde en de namen van die pioniers dienen met ere genoemd. „Intussen is een nieuwe generatie gegroeid en zijn Zierikzee en omge ving hersteld en vernieuwd, maar de geste van destijds zal niet worden vergeten, evenmin als het rampgo- beuren zelf, vooral niet door degenen die smartelijke verliezen leden". Eerste groep De heer De Meester herinnerde aan de eerste groep jeugdigen die in 1954 naar Hatfield togen en daar met grote gastvrijheid werden ontvangen. Onder hen, M. Haeck, die nu - vijf en twintig jaar later - bij de viering^ van het zilveren jubileum weer pre sent was en een bijzonder welkom van de burgemeester kreeg. Vooruitlopend op de motie, plaats te de burgemeester het gebeuren eveneens in een Europees (S.E.G.)- kader, de verwachting uitend dat de „twinning" zal bijdragen tot het Eu ropees gericht zijn van de bevolking. Stem van de raad Woordvoerder van de raad was de heer H. Asma, die .uitdrukking gaf aan zijn vreugde over de komst van de Engelse delegatie, al viel het hem niet gemakkelijk de diepte van zijn gevoelens te uiten. Hij was indiener van de motie, die daarna m.a.s. werd aangenomen en nadien een omlijsting kreeg van een hartelijk applaus. De „chairman" mr. Wakeford rea geerde bewogen op de aangenomen motie, zijnerzijds herinnerend aan de (Vervolg pag. 3) ZIERIKZEE, 23-10. B. en w. van Middenschouwen zijn van mening dat het rekreatiegehied De Bout, ge let op de ligging ten opzichte van het Grevelingénmeer en het streven naar een grotere scheiding van natiiur- en rekreatie, nauwelijks" van invloed zal zijn op de verstoringsgevoelige natuurgebieden. Dat schrijft het kollege naar aan leiding van een bezwaarschrift dat de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Dutveland tegen het plan De Bout heeft ingediend. De Natuur- en Vogelwacht vindt dat het plan - waarvan de bezwaarschriften van daag (maandag) in de raadsvergade ring van Middenschouwen aan dc or de komen - een te grote belasting vormt voor het gebied langs de Grc- vclingen. Ook vreest de vereniging een aan tasting van de openheid van het landschap en meent dat met name het visuele open karakter vanaf de Langendijk geheel verloren zou gaan. B. en w. zijn het daar niet mee eens. „Juist de Langendijk leent zich het minst om de openheid - wij doe len hier op het karakteristieke „Platte van Schouwen" - te beleven en wel doordat de bermen bijna in hun totaliteit zijn beplant. Klooster De Natuur en Vogelwacht is ook bang voor een mogelijke aantasting van de kultuurhistorische waarde van het klooster Bethlehem. Het kollege is het met appellant eens, dat datgene dient bewaard te blijven wat maar enigszins van kultuurhis torische waarde is. Daarom zal in de exploitatie-overeenkomst een bepa ling worden opgenomen teneinde conservatoire maatregelen te ne men tot behoud van de restanten van het klooster. „Het zou misschien mogelijk zijn rondom de restanten van het klooster een attraktie-punt (en behoeve van de bezoekers van het terrein te maken". Capaciteit Verder wordt opgemerkt, dat een grotere kapacifeit wordt gepland dan de lnrichtingsschets voor het Grevelingenbekken voorstaat. Gelei op de voorgeschiedenis van het plan, een op gang gekomen ontwik keling op basis van het vigerende streekplan en het gemeentelijk struktuurplan Kuststrook Scharen- daar kun je tenminste je spulletjes inruilen. INTERIEURVERZORGING Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01878) 1280 Burgemeester Th. H. de Meester „maakt" mr. Wakeford tot ere-bur ger van Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Alleen gelijken schertsen on- derling ongestraft. a Rückert f i dijke, is een vergelijking met de ln richtingsschets voor het Grevelin genbekken van elke realiteit ont bloot meent het kollege. Slaapplaatsen Het verwijst in dit stadium naar het provinciale standpunt waarin over de verblijfsrekreatie wordt ge wezen op het feit, dat in het streek plan voor het jaar 1990 een kapaci- teitsraming is opgenomen van onge veer 30.000 slaapplaatsen. De nieu we inrichtingsschels geeft voor 1985 een aantal van 14.000 slaap plaatsen. Dit aantal zal volgens pro vinciale staten moeten worden op gevoerd tot ongeveer 25.000 slaap plaatsen, wat de kapaciteit is die is opgenomen in de gemeentelijke be stemmingsplannen en de struktuur- schets voor Scharendijke. „Wat de kuststrook Scharendijke betreft zal' het totale aantal slaaplaatsen be langrijk lager zijn dan het oorspron kelijk geraamde aantal". Verhuur De Natuur- en Vogelwacht meent ook dat meer nadruk dient te wor den gelegd op de verhuur van re- kreatieverblijven. Het kollege wijst er op dat met dit projekt voor de eersfe maal het aksent wordt ver legd van de verkoop- naar de ver- huurseklor, mei name om voor dc vakantieganger een niet te dure vorm van verblijfsakkommodatie te scheppen. „Wij menen dat het aantal van 150 sta-caravans in de verhuur- sektor ruim voldoende is en beant woordt aan bovenstaande wens". De bezwaren van de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Na tuur- Landschap- en Milieubescher ming in Goes komen overeen met die van de Natuur- eri Vogelwacht en worden dan ook op dezelfde ma nier behandeld. Op een dergelijke manier heeft ook de heer J. A. Gaanderse uit Scharendijke en de konsulent voor de Openluchtrekrea- tie gereageerd over al behandelde punten. Verwachting tot dinsdagavond: Meer bewolking Vannacht opklaringen en plaatselijk mist en minimumtemperaturen van 10 graden aan zee tot circa 5 graden in het zuidoosten; overdag in het al gemeen veel bewolking maar over wegend droog; matige tot vrij krach tige zuidwestelijke wind en maxi mumtemperaturen omstreeks 14 gra den. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 okt. Zon op 7.20, onder 17.28 Maan op onder 14.20 Laatste kwartier: 24 okt. (1.34) HOOG- EN EAAGWATEK Hoogwater 8.02 20.43 Laagwater 2.00 14.23 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-10. Het KNMI deelt mede: Het achter ons liggend week einde gaf een wisselvallig weerbeeld te zien. Zaterdag zorgde een rug van hogcluchtdruk voor opklaringen, zondag passeerde een regenzone ons land. Het komende etmaal wordt hel weer in onze omgeving bepaald dom- een hogedrukgebied boven de Golf van Biscaje en Frankrijk en depres sies in het gebied Groenland-IJr- land-Noord-Skandinavië. Tussen deze twee luchtdruksyslemen staat een krachtige westelijke stroming, die tamelijk zachte oceaan lucht via de Britse eilanden naar het oosten voert. In deze stroming trekt oen frontensysteem mee, dat over c!« Noordzee zuidoostwaarts koerst. Dinsdag zal dit frontensysteem dichtbij of over het noorden van Ne derland liggen, maar de aktiviteit ervan is niet groot. Voor dinsdag wordt dan ook meer bewolking maar overwegend droog weer ver wacht. Het blijft zacht voor de tijd van het jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1