<ru Doel: rekreatiebevordering in en rond Scharendijke M.s. „Prins Willem-Alexander bracht bezoek aan Zierikzee Ontploffing in Maastricht MEUBELRAMA ORGELS Procedure tegen Engeland Paus naar Polen? c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Het plan „De Bout' Landi den Hartog gasinstallaties Auto Louis Goedbloed de zaak met die geweldige service Interieur Verzorging MEUBELRAMA B.V. Oudste man aan boord 99 Van der Graaf L.A.ISTA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 oktober 1978 135stc jaargang Nr. 22392 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Causerie voor Plattelandsvrouwen SCHAREINDIJKE, 19-10. Op de maandag 23 oktober te houden vergadering van de gemeenteraad, komt het plan ,,De Bout" aan de orde, dat de bedoeling heeft de rekreatie in en rond Seharendijke te bevorderen. Het is een ingrijpend plan, dat zijn stempel zal zetten op de infrastruktuur van het gebied. Tegen het plan is - als eerder gemeld - een aantal bezwaren ingediend. Een der adressanten is de heer C. A. van Oeveren, die (zoals het kollege be weert) van mening is. dat het plan van een dergelijke omvang geen afron ding is. plaatsen van 13000 in het jaar 1990. Na „De Bout" komt het aantal slaapplaatsen op 5000, welk getal schril afsteekt tegen het geolande aantal van 13000. Zodoende - aldus b w - blijkt dat de rekreatie wel degelijk wordt afgeremd. „Platte van Schouwen" Voorts menen b w dat met de totstandkoming van het plan de aan tasting van het open karakter van het landschap binnen aanvaardbare perken zal blijven, daar het niet is gelegen in het zeer open agrarische „Platte van Schouwen". B W verwijzen tenslotte naar de grote hoeveelheid rekreanten, die voor de middenstand hogere inko mens inhouden, terwijl de geplande voorzieningen van rekreatief belang zijn voor de eigen inwoners. Het - kollege stelt, voor het betreffende bezwaarschrift ongerond tg verkla ren. Voorts voorziet hij aantasting van de openheid van het landschap eri tenslotte twijfelt hij aan het-belang voor de plaatselijke bevolking. B w zijn echter van mening dat er wel degelijk sprake is van een af ronding, c.q. afremming van de re kreatie in en rondom Scharendijke, gelet op het feit dat de Struktuur- schets Kuststrook Scharendijke uit gaat van het maximum aantal slaap- Advertentie inbouw overbouw en onderdelen reparaties voor alle merken automo bielen Zierikzee Tel. 4951 Weerstand Ook het Landbouwschap in Goes heeft een aantal gelijkluidende en andere bezwaren. Het is onder meer bang dat de toename van druk op de wegen in het agrarisch gebied door de rekreanten zal leiden tot meer nieuwe wegeii en signaleert vex-der dat er een toenemende weer stand merkbaar is van de bevolking tegen de verblijfsrekreatie. Wegen B. en w. wijzen er op dat de me chanisatie van de landbouw heeft geleid tot kwaliteitsverbetering van de wegen in het agrarisch gebied. D°i heeft tot gevolg dat het berij den van deze wegen voor anderen dan landbouwers aantrekkelijk is geworden. Ook de verkoop aan par ticulieren door de landbouwer van de in eigen bedrijf verkregen pro- dukten heeft een toename van ver- beer veroorzaakt, evenals het uitzet ten van toeristische routes door de ANWB. Overigens, zo meent het kollege, zullen de situering van het terrein ten opzichte van de infrastruktuur van het gebied, waarin het rekrea- tiegebied De Bóut is gelegen en de attrakties op het terrein en in de (Vervolg pag. 2) MAASTRICHT, 19-10. Er is nog, steeds geen duidelijkheid over de oorzaak van een explosie in een wo ning aan de Maastrichtse Akersteen weg, waarby een bejaard echtpaar ernstig gewond raakte. Het gerechtelijk natuurkundig la-1 boratorium in Rijswijk en het gas- instituut (VEG) in Apeldoorn heoben de zaak nog in onderzoek. De gezondheidstoestand van de 70- jarige heer Heuts en zijn 69 jaar oude vrouw wordt in het Beverwijk- se brandwondencentrum nog zeer ernstig genoemd, aldus hoofd inspr,, teur 'Holkamp van de Maastrichtse recherche donderdagmiddag op een persconferentie in die plaats. Advertentie Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - Telefoon (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.)~ - telefoon (01878 1280 ZIERIKZEE, 19-10. Met een rekordaanta! van 65 pa tiënten meerde woensdagmiddag j.l. het liospitaal- scliip nis. Prins Willem Alexander vanuit Veere af in de Zierikzeese haven aan het Luitje. Ditmaal een schiji met overwegend hoogbejaarde mensen uit één van de vijf gemeentelijke verzorgingstehuizen van Amsterdam, het Flevohuis. De oudste mannelijke inwoner van Nederland, 106 jaar, ontvangt een bloe menhulde van de twee Zeeuwse dames. (Foto: Zierikzccsclic Nieuwsbode) En onder hen de heer Linning als 106-jarige en oudste man van Neder land. In de middaguren waren ca. 20 mensen van de Rode Kruis Kolonne en de plaatselijke U.V.V. afdeling beschikbaar om de Amsterdamse gasten rond te leiden door Zierikzee. Het avondprogramma aan boord kende louter hoogtepunten. Een bruiloftachtige sfeer werd ook dit maal weer geschapen door mevrouw J. M. Hage-Speelman met mede werking van mevrouw J. A. Joppe- de Bloeme, belden in Schouwse kle derdracht met het opspelden van rose anjers. De Amsterdamse gasten uit het Flevohuis werden welkom geheten door de heer J. K. Joppe namens het Rode Kruis van Zierikzee, Afde ling Rekreatie voor Zieken en Ver pleegden. Hij presenteerde tevens het programma van deze avond. Speciale show In twee optredens van een half uur brachten Corrie Kort en Henk Blom uit Renesse een eigen, spe ciaal voor het hospitaalschip samen gestelde show. Een show die bijzon der .enthousiast werd ontvangen. Corrie Kort met veel door haar zelf geschreven en gekomponeerde lied jes. Henk Blom was goed voor enkele dol-komische sketches d e hij ten tonele voerde onder muzikale gi taarbegeleiding van Corrie Kort. Er viel veel te lachen bij het op treden van de Groningse boer. Wan nes die geen water kon halen om dat er een gat in z'n emmer zat, e.d. Henk Blom zorgde als slotnummer voor veel plezier door alle figuren uit te beelden die met Catootje naar de botermarkt waren geweest. Voor alle gasten uit Amsterdam had het Rode Kruis van Zierikzee gezorgd voor een nostalgische ver snapering in de vorm van een door zichtige koker met snoep uit groot- moederstijd. De grootste keuze in nieuwe en gebruikte elektronische orgels Natuurlyk naar ORGELS - PIANO'S Kerkstraat 14 - Bruinisse Telefoon (01113) 1379 Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van- Mini - Alfegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Lend Rover en Range/Rover SI. Joostdijk 4i - Ooslerland - Te) (01114) 1495 ZIERIKZEE. Dinsdag 17 oktober, de derde dinsdag in oktober, was het Wereldspaardag. De Nutsspaarbank in Zierikzee wilde dat niet onge merkt voorbij laten gaan en heeft vooral de jeugd erbij betrokken. De bank organiseerde .een grote ballon nenwedstrijd met als hoofdprijs een kinderfiets voor het kind, wiens ballon het verste komt. Toen de bal lonnen vanaf het Havenpark waren opgelaten, werd ter opluistering nog even flink op de feesttoeters gebla zen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Goede zeden hebben goede wetten nodig; goede wetten hebben goede zeden nodig. Advertentie Het feestelijke avondprogramma werd afgesloten met een royaal mu zikaal repertoire van de muziekvere niging Con Amore uit Noordgouwe onder leiding van dc heer D. Vier gever. De muzikanten traden op in hun nieuwe uniformen in dc kleuren groen (jasje) en zwart (pantalon). Naast bontmuts met pluim zal het uniform binnenkort gekompleteerd worden met een zwart vest. Walsjes, polka's en meer van dit muzikale strooigoed binnen hel ka der van de mars Holland Jubelt bracht veel gezelligheid. Omstreeks half tien werd de avond besloten met een dankwoord aan alle mede werkenden door één van de perso neelsleden. Thuisreis Het m.s. Prins Willem Alexander is inmiddels aan de thuisreis begon nen via Gorinchem naar Amster dam. Nog één week, tot 27 oktober vaart dit schip. Dan zitten er voor 1978 34 weken onafgebroken varen door Nederland (en een enkele keer zelfs naar België en Duitsland) op met evenzovele patiënten uit ver pleegtehuizen. Ilct ligt in dc bedoeling om op maandag 5 maart 1979 weer te gaan varen. Deze eerste wcckboottocht zal er gevaren worden met patiënten van het Belgische Rode Kruis, afde ling Antwerpen, die in dezelfde weck op donderdag 8 maart In Zierikzee hopen tc zyn voor ccn „plezante avond". UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Auto Louis Goedbloed Noordwelle Telefoon (01116) 1245 BRUSSEL. 19-10. Dc Europese Commissie, het dagclyks bestuur van de EG, zal by het Europese hof van justitie in Luxemburg een procedure tegen het Verenigde Koninkryk be ginnen, als dc regering van dat land niet binnenkort met voldoende argu menten haar recente, nationale vis- scrymaatrcgelen verdedigt. Dat is donderdag in Brussel meegedeeld door de woordvoerder van dc Euro pese Commissie. VATICAANSTAD. 19-10. Dc Pool se bisschoppen hebben de nieuwe paus, Johannes Paulus de Tweede, uitgenodigd deel te nemen aan de feesten van de schutspatroon van Polen, de H. Stanislaus, wiens 900 ste sterfdag gevierd zal worden, en de zwarte Madonna van Czestocho- wa. Dit heeft de Vaticaanse radio donderdag meegedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1