f7,50 kado EU! OPENB. BASISSCHOOL NIEUWERKERK KRIJGT UITBREIDING Gemeenteraad Diiiveland STREEKNÏEUWS INGEZONDEN STUKKEN Ophalen oud papier Film en foto enthousiasten kiezen voor de speciaalzaak, kiezen voor Combifof DUIVELAND, 18-10. De gemeenteraad van deze gemeente kwam in een openbare vergadering bijeen, in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, onder presidium van burgemeester J. D. de Kam. Afwezig met kennisgeving was op deze spoedeisende vergadering de heer L. Meerman (SGP). Na de ge bruikelijke opening door de voorzitter, kwam als enig agendapunt aan de orde: de verbouwing en uitbreiding van de openbare basissehooi te Nieuwer kerk. In de raadsvergadering van 23 mei 1977 deelde b. en w. de raad mee dat door de stijging van het leerlingen aantal van genoemde school te Nieu werkerk het gebouw te klein werd. In januari 195 was reeds een houten noodlokaal in gebruik genomen, ter wijl daarna het handenarbeidlokaal (ook al een noodoplossing) in ge bruik genomen werd als les lokaal. Omdat dit echter niet langer getolereerd kon worden door de Inspectie van het Lager Onderwijs is midden augus tus 1977 opnieuw een noodlokaal ge plaatst. Reeds in 1977 werden de plannen voor verbouwing en uit breiding" in de eerder genoemde raadsvergadering ter kennis van de raad gebracht. Formeel dient de raad te beslui ten om over te gaan tot uitbreiding en verbouwing van de Openbare Lagere Schooi te Nieuwerkerk, welk besluit goedgekeurd dient te worden door gedeputeerde staten van Zeeland. Voorrangsbehandeling Meegedeeld werd verder dat op dit ogenblik een verzoek in behan deling is bij gedeputeerde stalen om een voorrangsbehandeling te krijgen bij de Bouwkundige Hoofdinspectie van de goedkeuring van deze plan nen. In eerste instantie werd gespro ken over nieuwbouw, wat echter niet tfoor 0e Inspectie s®r9 geto!e« reerd. Er is voor uitbreiding ruimte genoeg zodat het gebouw niet ge sloopt mag worden, zodat zodoende de nieuwbouwplannen de mist in gingen. De raad besloot tenslotte om over te gaan tot uitbreiding en ver bouwing van de openbare basis school te Nieuwerkerk, staande aan de Weststraat aldaar en hiervoor een krediet beschikbaar te stéllen groot f 680.000,Het Architekten- bureau Rothuizen en 't Hooft B.V. te Goes heeft reeds het bestek, even als de begroting gemaakt voor' deze verbou wi ngs wer kza am hedenVer der deelde de raadsvoorzitter nog mede als extra agendapunt dat er een principe-besluit is betreffende stichting van een kleuter- en basis school te O uwer kerk. De heer Hillebrand (PvdA) toonde zich grotelijks verrast over deze me dedeling waarover in de volgende raadsvergadering meer uit de doe ken zal worden gedaan. Hierna kwam sluiting van deze korte raadsvergadering. Kabeljauw in Grevelingen BRU1NISSE, 18-10. Een sportvisser uit Soest, deed een ongewdne vangst, toen hij een kabeljauio aan de haak sloeg. Dat gebeurde nog wel eens vlak na de afsluiting van de Grevelingen, op 1 mei 1971, maar daarna toch niet meer. Platvis werd met forel voor de sportvisserij uitgezet, naast aal voor de aalvissers (beroepsvis serij) maar rondvis werd nooit gedropt. De gevangen kabeljauw, met een lengte van 92 cm, moet dus door de vistrap of viskoker, die in de Brouwersdam is aange bracht, naar binnen zijn geko men. Dialektenboek voor Zeelands kommissaris OOSTBURG, 18-10. Op 4 novem- ber wordt in het gemeentehuis van Oostburg de Zeeuwse dialectdag ge houden. Tijdens deze bijeenkomst zal aan de kommissaris van de ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien, het eerste exemplaar worden aan geboden van hét boek „Dialecten in West-Zeeuwsch-Vlaandcren", dat geschreven is door de 80-jarige se- kretaressc van de Zeeuwse Vereni ging voor Dialcctenonderzoek, mevr. E. J. van den Broecke-de Man. Aan dit boek hebben bijna alle leraren Nederlands en leerlingen van de middelbare scholen in Zeeland mee gewerkt. Het boek is een aanvulling op het Zeeuws woordenboek, dat in 1964 werd uitgegeven. ZIERIKZEE Diskussie-avond in vrouwencafé In het vrouwencafé, dat dinsdag avond 24 oktober weer in .restaurant- café „De Witte Raaf" in Zierikzee wordt gehouden, zal deze keer wor den gediskussieerd over het thema „Vrouwen en geld". De diskussie zal een hall' uur later beginnen dan de aanvangstijd van het vrouwencafé. WESTER- EN MIDDENSCHOUWEN Ogentest Op zaterdag 28 oktober rijdt de ogentestwagen van V.V.N. rond in de gemeente Westerschouwen en Mid- denschouwen. De bus zal gestatio neerd zijn in de verschillende dor pen. RENESSE Veulen geboren Het mag dan herfst zijn, een paard van de familie Van Oever en in Renesse hield zich daar in elk geval niet aan. Het dier verraste de fami lie door in de nacht van maandag 16 op dinsdag 17 oktober een veulen ter wereld te brengen. SEROOSKERKE Reisje bejaardensociëteit Een dezer dagen maakte de be- najaarsreisje. Met diverse personen- jaardensociëteit uit Serooskerke een auto's werd na de Brouwersdam koers gezet naar Stellendam, waai de Delta-Expo en de Haringvliét- sluizen bezocht werden. Vervolgens werd via een toeristische route door verschillende dorpen de Grevelin- gendam bereikt, waar in de Alberts Corner de koffie werd gebruikt. Ook de laatste etappe van het uistapje ging langs toeristische wegen, zodat nog vele oude bekende plekjes wer den herontdekt. Mede dankzij het prachtige herfstweer werd het een succesvol najaarsreisje. Kennismakingsavond opbouwwerk De plannen van de dorpsgemeen- schap en de vrouwenorganisaties te Westerschouwen, wat betreft de kennismakingsavond met de heer D. Docswijk, hebben elkaar gekruist. Na overleg is er besloten, de or ganisatie voor de kern Serooskerke over te laten aan het bestuur van de dorpsgemeenschap aldaar. Verdere Advertentie informatie zal verstrekt 'worden door het bestuur van de dorpsgemeen schap welk hoopt op een grote op komst. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 24 oktober a.s.. verga dert de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen in het Tonnenmagazijn. Spreker is de heer L. Drijgers te Vlissingen, die een met films toegelichte causerie houdt over het K.N.M.I. DREISCHOR Stichting Samenlevingsopbouw Op vrijdag 27 oktober zal in het Dorpshuis te Dreischor een vergade ring worden gehouden van het be stuur van de Stichting Samenle vingsopbouw Schouwen-Duiveland. Aan de orde komen o.m.: beleids plan en werkplan, B.R.W.-projekt, de begrotingen en de rechtspositie regeling van het personeel. SCHUDDEBEURS Aanrijding Woensdagmiddag om 12.40 uur reed E. J. uit Zierikzee over de Don- kereweg. Hij wilde linksaf de Hees- terlustweg in slaan, maar nam de bocht teveel naar links en reed frontaal op een tegenligger, bestuurd door B. K. C. uit Noordgouwe. Bei de auto's werden aan de voorzijde zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. NIEUWERKERK Gezelligheidsrit M.A.C. „Sparta" te Nieuwerkerk hoopt zaterdagmiddag 21 oktober een gezelligheidsrit te houden. In schrijving voor dit evenement kan plaats vinden in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, voor tijd zie agen da. Het belooft weer een gezellige middag te worden. Na afloop van de rit zal er in afwachting van de uit slag een spelletje Bingo gespeeld worden. Sportgebouw De op het nieuwe sportveld te Nieuwerkerk in aanbouw zijnde sportgebouw kantine vordert snel. Het dak is reeds geplaatst en spoe dig zal het gehele gebouw wind- en waterdicht zijn. Zoals bekend is wordt dit bouwwerk uitgevoerd door de firma Radewalt, met mede werking van vele vrijwilligers die dit werk in de avonduren en zater dags vefrichten. OOSTERLAND VVV-vergadering Op donderdag 26 oktober houdt de VVV-Duiveland haar naj aars-leden vergadering in „Oosterhof". Agenda punten zijn ondermeer een financieel verslag over de jaren 1976 en '77, de vaststelling van de begroting voor 1979, een bespreking over de evene menten voor het seizoen '79, een be spreking over de plaatsing van weg wijzers in Nieuwerkerk, Oosterland en Sirjansland en een bestuursverkie zing. Wat dit laatste betreft zijn de heren W. Bolijn en J. J. Holm beide zowel aftredend als herkiesbaar. Na afloop van de vergadering wordt een uitgebreide mosselmaal tijd gehouden. Dit om het 15-jarig bestaan van de vereniging te vieren. Eigenlijk viel dit derde lustrum vo rig jaar voor, maar door onder meer een bestuurswisseling kon aan dit heuglijke feit toen geen aandacht worden besteed. Muzikale rondgang De muziekvereniging „Ooster- lands Fanfare' hoopt vrijdagavond 20 oktober vergezeld van de drum band een muzikale rondgang over hel dorp te maken. Dit zal 19.30 uur plaats vinden, dit in verband mot de te houden bazar in hel dorpshuis „Oosterhof" door de plaatselijke Oranjevereniging. BRUINISSE Lezing Groene Kruis Onder auspiciën van het Groene Kruis, wordt op maandag 23 oktober in het hervormd verenigingsgebouw een lezing gehouden over: „De geva ren van drugs- en alkoholgebruik". Bingo-avond Op zaterdag 28 oktober houdt de muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruinisse. ter versterking van de kas. een bingo-avond, in het dorps huis. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Stichting van de Nederlandse visserij en het Visserij schap willen toewijziging aan Ne derland van een beperkt quotum Noordzeeharing. Ze achten dat ver antwoord, nu de biologen voor vol gend jaar een herstel van de hanng- stand in de Noordzee tot 400.000 ton verwachten. Een beperkt quotum, zo menen ze, hoeft verder herstel van de haringstand niet in de weg te staan, maar zal dit hooguit vertra gen. Op liet ogenblik is er een vangst verbod. UTRECHT. Acupunctuur moet een plaats krijgen in de Nederlandse ge zondheidswetgeving, er moet spoedig een opleidingsprogramma voor acu puncturisten komen en acupunctuur zal als verstrekking in het zieken fondspakket moeten worden opge nomen. Dit zijn enkele van de belangrijk ste aanbevelingen van de commissie alternatieve geneeswijzen, die onder voorzitterschap staat van prof. dr. P. Muntendam. Ze heeft dinsdag bij wijze van interimadvies een rapport over de acupunctuur uitgebracht aan staatssecretaris Veder-Smit van volksgezondheid. ROTTERDAM. Het Jongerenad viescentrum (JAC) in Rotterdam gaat een rapport opstellen over de tegen werking' die het de laatste tijd onder vonden heeft van de politie in de Maasstad. Volgens het JAC gebeurt dit op verzoek van mevrouw Schmitz plaatsvervangend wethouder voor onderwijs, jeugdzaken en vormings werk. HARDERWIJK. De gemeenten in ons land zijn vaak onzorgvuldig bij het indienen van hun oouwplannen. Nogal eens blijkt achteraf dat het aantal werkelijk gebouwde wonin gen sterk is achtergebleven bij de raming die bij het ministerie is op gegeven. Dit zei staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. DEN HAAG. Minister De Ruiter van justitie heeft woensdag in de. Tweede Kamer een gecoördineerd optreden van de overheid aangekon digd tegen werkgevers, die illegaal het land binnengekomen buitenland se werknemers in dienst hebben. DEN HAAG. Het ministerie van verkeer en waterstaat is met het oog op het goederenvervoer in de stad bezig, de richtlijnen voor het opstel len van verkeerscirkulatieplanncn aan te passen. UTRECHT. Integratie en coördina tie bij de overheid op bestuurlijk, fi- nanciëel en wetgevend gebied zijn de noodzakelijke voorwaarden voor het goed functioneren van het revalida- tiebeleid in Nederland. Wanneer die ontbreken, wordt dat beleid in hoge mate belemmerd. ROTTERDAM. Thomassen Hol land B.V. in De Steeg, deel uitma kend van Rijn-Schelde-Verolme heeft van de "Algerijnse staatsmaat- schappij Sonelgaz eeii opdracht ont vangen voor de Turnkey-levering van een komplete gasturbine elek triciteitscentrale met een totaal" ver mogen van 550 mw. Met deze order is een bedrag gemoeid van f 276 min, aldus RSV. Zaterdag 21 oktober a.s. haalt de Handbalvereniging Delta Sport weer oud-papier op in Zierikzee. Als is de prijs momenteel niet erg hoog (2 a 2Va cent per kg), toch blijven wij er mee doorgaan. Als sportvereniging heb je ieder „extraatje" immers hard nodig. Gelukkig hebben wij een aantal mensen, die lx per 14 dagen hun vrije zaterdagochtend hiervoor op offeren en met behulp van een klei ne vrachtwagen worden dan de no dige kilo's afgevoerd naar onze op slagruimte. „Kunst en Eer" heeft haar aktivi- teiten op dit gebied onlangs moeten staken door gebrek aan mensen. Om nu te voorkomen, dat veel oud papier zo maar in de vuilniszak ver dwijnt, doen wij langs deze weg een beroep op alle inwoners van Zierik zee. Hebt u oud-papier Laat bet ons even weten. Tot vrijdagavond 21.30 uur kunt u ons bellen R. Nuyens, Plevierstrant 47 tel. 3674; J. van Urk, Scheldestraat 35, tel. 3381; W. v. d. Welle. Hammen- straat II, tel. 2927. De volgende ochtend wordt het dan bij u afgehaald. Stelt u het op prijs, dat we u regelmatig van uw oud-papier „verlossen", geeft u dit dan op aan één van onze mensen. Uiteraard hebben we het papier bij voorkeur gebundeld of in dozen. Dit bespaart ons niet alleen tijd, maar ook ruimte (en dus gewicht!'). Met vriendelijke dank voor de plaatsing, De dierproeven DEN HAAG, 18-10. „Het is de grote verdienste van li enk Smid, dat hij het gevoelige onderwerp van de dierproeven uit de sfeer van de polarisatie heeft gehaald en een dia loog tot stand heeft gebracht tussen voor- en tegenstandersDit zegt prof. drs. H. van Praag, bijzondei- hoogleraar te Utrecht over het boek „Doerproeven - feiten en meningen over het gebruik van proefdieren", dat onder redaktle van Henk Smid tot stand is gekomen. De uitgeverij Ankh-Hermes BV te Deventer heeft dit boek uitgegeven. Het werd woensdagmiddag tijdens een pers- konferentie in Den Haag gepresen teerd. MARKTBERICHTEN Beursberichten markt Goes van dinsdag 17 oktober Granen en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tar we, basis 16 procent,\f 44,25-f 44,75; zomergerst, basis 16 procent, f 42, -f 45,25; haver, basis 16 procent, t' 37,75-f 39,50; erwten (Kleine Groe ne) f 57,50-f 59,—; Schokkers f 78,—; bruine bonen (droog en vrij van grond) f 115,f 120,Capucij- ners f 52,50, Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring af bedrijf f 10,25-f 11,25 per 100 kg. Voederaardappelen f 6,50 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, op auto geleverd, direkt van het land 3-6 cent per kg. Ex klusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 25-37 cent per kg. Ex klusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Lucer- nehooi f 225,weidehooi f 160, -f. 200,Engels raaigras f 75, gerstestro f 70,tarwestro f 60,— erwtenstro (Klein Groen) f 80, bonenstro f 65,schokkerstro f 55,ha verstro f 55,—. Exklusief b.t.w. Voor verregend hooi bestaat geen belangstelling. Veemarkt Leiden LEIDEN, 17-10. Aanvoer: totaal 35Ö9 (iuveekaanvoer: 5339), waaron der 200 slachtrunderen, 349 stuks gebruiksveë, 102 graskalyeren, 1395 nuchtere kalveren, 10 ponies, 464 varkens, 23 lopers, 150 biggen, 680 schapen en lammeren, 136 bokken en geiten. Prijzen per kg: Stieren le f 7,60- f 8,10, 2e f 7,10-1' 7,30; vaarzen le f 7,05-f 7,65, 2e f 6,10-f 6,50; koeien le f 6,85-f 7,70; 2e f 5;8(Lf 6,20, 3e - f 5,55-f 5,70; -w.orStkoeiön f-4,35- f 5,35; nuchtere slachtkal veren f 1,25 -f 2,00; slaehtzeugen f 2,37-f-2,47. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koéien f 1575-f 2900; vare koeien f 1175-f 2275; pinken f 1125-f 1775; graskalveren f 550-f 1150; nuchtere kalveren voor fok en rhesterij rood bont f 430-f 625; zwartbont f 415- f 550; lopers f 110-f 120; biggen f 80- f 90; schapen f 170-f 210; lammeren f 190-f 250; ponnies f 250-f 600; gei ten f 200-f 100. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel redelijk en prijzen als maandag; kalf- en melk koeien: aanvoer redelijk, handel rustig, en prijzen iets hoger; vare koeien: aanvoer redelijk, handel rustig en prijzen stabiel; vaarzen en pinken: aanvoer redelijk, handel rustig en prijzen hoger; graskalve ren: aanvoer redelijk, handel rustig, en prijzen hoger; nuchtere kalveren: aanvoer redelijk, handel rustig en prijzen iets hoger; ponnies: aanvoer matig, handel rustig en prijzen sta biel; varkens: aanvoer redelijk, han del matig en prijzen iets lager; lo pers en biggen: aanvoer matig, handel stug en prijzen iets lager; schapen en lammeren: aanvoer re delijk, handel matig'en prijzen sta biel; geiten: aanvoer redelijk, handel rustig en prijzen stabiel. SCHEEPVAART Acila, 16-10 van Augusta naar Bon ny. Aldabi, 16-10 120 zuid zuid west Fi- nisterre naar Rotterdam. Alnati, 17-10 te Rio de Janeiro crw. Amersfoort, 16-10 700 zuid oost Azo- ren naar Livirno. Macoma, 16-10 130 oost Mozambique naar Mena. Mercurius, 16-10 van Hamburg naar Amsterdam. Ondina, 16-10 van Port Dickson naar Seria. Handbalvereniging DELT SPORT KERKNIEUWS Wakker worden AMSTERDAM. 17-10. Ongc- veer 8.000 abonnees, aange- sloten op de semi-elektroni- sclie telefooncentrale in Am- sterdam-Noord kunnen sinds dinsdagmorgen gebruik tna- t ken van nieuwe vormen van dienstbetoon door de PTT. Men kan zich telefonisch la- r trn wekken, een nummer la- |,i ten herhalen als men iemand i y wil bellen die in gesprek Is y' en laten roeten dat men niet gestoord wil worden of af we- zig is. Het is voor de betrokken abonnees ook mogelijk „ver- kort te kiezenDe centrale vervangt dan veel gekozen lange nummers door kortere. Daarnaast kunnen met een bepaalde kombinatie van toetsen de kosten van een ge- sprek worden opgevraagd. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Rotterdam-I Jssel- monde en te Ridderkerk: D. H. Bos nia, Terneuzen, die bedankte voor Katwijk aan de Rijn; te Leerdam: G. G. S. van Hoogstraten. Pijnacker; te Amsterdam: P. J. Mulders, Zwart sluis. Aangenomen naar Vnrssevcld: M. Schukken, Oostelijk Flevoland (wijk- gemeente Dronten); naar Steenwij - kerwold: J. Visser, Nieuw Stadska naal; naar Augustinusga (toez.): A. Meijeringh, Nijland: naar Ouder kerk aan de IJsscl: M. Goudriaan, Goudswaard, die bedankte voor IJs- selmuiden-Graf horst, Woudenberg, Kamerik, Hierdcn, Nijkerkerveon, Goedercede, Veencndaal en Mont- foort: de benoeming lol ziekenhuis predikant te 's-Gravenhage (zieken huis Leycnburg): D. Cazemier, al daar. Bedankt voor Driesum (toez.): J. van Oostende, Meerkerk; voor 's- Gravenhage als predikant met be paalde opdracht. (Hervormd-Gere- formcerde prediking): W. Kalkman, Ameide en Tienhoven. Keuze, kwaliteit van wereld merken, vakkundige persoonlijkei bediening, unieke service, 2 jaar garantie, 2 jaar verzekering, gemeenschappelijke inkoop dus lage prijzen. Uw specialist heet Combifoto. Vraag de folder met ruim 200 adressen in Nederland aan bij Combifoto, Postbus 142, Nukerk. werelodekking tenen ni»n® mef combifoto-speciaalzaken vindt uo.a. In: Beek en Donk, Bergen op Zoom, Den Bosch, Boxmeer, Breda, Deurne, Dongen, Eindhoven, Etten-Leur, Goes, Helmond. Middelburg, Mierlo, Nuenen, Oss, Raamsdonkveer, Roosendaal, Sint-Oedenrode, Tilburg, Uden, Veghel, Veldhoven, Vlissingen. Waalwijk, Zierikzee. Gereformeerde Kerken Beroepen te Oud-Beijerland: drs. W. Barehdrecht, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te 's-Gravenmoer: A. van der Beid, kand., Baambrugge; te Hilversum: G. J. van Pij keren, Meliskerke. Béroepbaarstelling: Door de klas- sis Gouda is préparatoir geëxami neerd en beroepbaar gestelddrs. W. Barendrecht, Amsterdam. Gereformeerde Kerkéri tyfijjgfcmhf kt- l Beroepen te Beverwijk: A. de Ja ger, kand., Kampen; te Heérde-Wa- jjenveld: M. H. de Boer, kand., Marknesse; te Hardenberg: J. Kruidhof, Hoek (Zld.). Bedankt, voor Albany (West- Australië): M. H. Oosterhuis, Wage- ningen. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het doc toraal examen (oude stijl): J. N. IJkel, Wittenburg 189 te Nijkerk; voor het doctoraal examen (nieuwe stijl) cum laude: R. de Graaf, Mor- rensteeg 4 te Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Soestdijk: B. Bijleveld, Buusum en P. Roos, Harderwijk. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Katwijk aan Zee: A. Hofman, Scheveningen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Aangenomen naar Urk: M. van de Ketterij, Woudrichem. Voor 40 jtiiir ADVERTENTIE. Sjaals, moderne Schotsche ruiidessins 44 en 34 cent per stuk. Solide geribde Heeren sok ken zuiver wol 78 en 48 cent per paar. Heeren pullovers met ritsslui ting, grijs of beige zeer sterke recla- men 140 cent. ZIERIKZEE. In verband met de grooie belangstelling, waarin de film „Veertig jaren" zich mag verheugen, heeft de directie van de Concertzaal- bioscoop, Woensdagavond nog een extra voorstelling te geven tegen verlaagde prijzen. SIRJANSLAND. Per October is er een wijziging gekomen in de bestel diensten der post. Werd men vroe ger de post van hier gehaald en ge bracht door de. besteller van Ooster- land alsmede aan huis bezorgd, thans is de sationhouder alhier aangewezen om de post op het dorp te bestellen en 's avonds na lichting de bus naar Oosterland te brengen. NOORDGOUWE. Tijdens den he iligen. storm van vannacht brak een zware populier, staande bij de hoeve Landlustop ruim 2 M. boven de grond finaal af en viel dwars over den Provincialen Weg. In de eerste ochtenduren was daardoor het ver keer èenlgcn tijd gestremd en moet een enkelen auto omrijden. ELLEMEET. Een buitenmuur van de O.L. school bleek niet bestand te gen de Westerstorm. De buitenhelfl van de spanmuur stortte over de ge- hcele breede neer. liet onderwijs kon gewoon voortgang hebben. Behalve eenige omgewaaide bomen en kapot te dakpannen veroorzaakte de sterke wind verder geen schhde. ADVERTENTIE. Rijke verschei denheid der allerlaatste modesnufjes biedt U onze buitengewone najaars collectie. Let eens op de aparte mo dellen en mode-tinten, vooral ook op de prachtige kwaliteit, pasvorm en afwerking. Damesmantels vanaf f 11,75, Damesjaponnen vanaf f 3.95.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4