Eerste seniorenteam was dicht bij een gelijkspel Krijn de Oude liep tien Engelse mijlen I iSpert en wedótryden^-, INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 oktober 1978 Nr. 22390 9 yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu i ii i mi i inn i mini inn i iiiiiii i mi ui ui min iiiiiiiiiii Hiiiiiii Hiiiiiiiiiiiiiiiiii mi iiiiiii iiiiiiii iiijj TAFELTENNIS In het afgelopen weekend speel den twee teams van de t.t.v. Kerk- werve hun kompetitiewedstryden. Het eerste scniorenteam moest vry- dagavond naar Arnemuiden en trof daar als tegenstander Arnemuiden 3. Het eerste juniorenteam speelde haar eerste thuiswedstryd tegen Scaldina 2 uit Zierikzee. Voor het seniorenteam was het belangrijk de eerste punten te ver zamelen, wilde men niet onderaan de ranglijst belanden. Na een 1-0 voorsprong voor Arnemuiden maak te Jan Tieben er 1-1 van door in de derde game met 21-12 te winnen. Vervolgens verloor Hei-man Meer beek zijn set in de derde game met 21-18, zodat de stand 2-1 werd in het voordeel van Arnemuiden. Daarna wist Arnemuiden nog eens drie sets achter elkaar te winnen. Kerkwerve keek nu tegen een 5-1 achterstand aan. Jan, Herman en Appie Kroeze- man vochten zich goed terug tot 5-4 door alle drie hun set te winnen. De laatste set moest de beslissing bren gen of het eerste puntje binnenge haald zou kunnen worden. Jan Tie ben kwam tot een derde game maar verloor deze tenslotte met 21-16, waardoor de set voor Arnemuiden was. Opnieuw trok Kerkwerve met 6-4 aan het kortste eind. De hoop is nu gevestigd op de wedstrijd van gister (maandag)- avond in Kerkwerve tegen MZ 8 (Middelburg). VOETBAL Stellcndam-Bruse Boys 1-2 Bruse Boys heeft zaterdagmiddag in de bekerwedstrijd tegen Stellen dam heel wat moeite gehad om het in de 4e klasse van West II uitko mende team de baas te blijven. Nadat de officiële speeltijd de stand nog in evenwicht (1-1) was ge lukte hét de Boys in de 2e helft van de verlenging de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Over het ge heel genomen stond de wedstrijd niet bepaald op een hoog peil. Na een half uur spelen kopte Frans de Oude uit een voorzet van Jaap v. d. Berge de Boys naar een 1-0 voor sprong. In de 32é min. van de 2e helft slaagde de thuisklub erin weer naast de Boys te komen (1-1). Het was uiteindelijk Wim Geluk die in de 5e min. van de 2e verlenging er in slaagde Bruse Boys naar een 2-1 overwinning te schieten. ApoIIo-Brouwershaven 2-3 Beide elftallen zorgden met de grote inzet welke door hen aan de dag werd gelegd voor een aantrek kelijke wedstrijd. Door Flip Bokelaar wist Brou wershaven in de 20e minuut voor sprong te nemen (0-1), welke in de 34e minuut door Nico Inverse door de thuisklub weer ongedaan werd Jeugd Scaldina 2, bestaande uit Ger Boot, Petra de Ruilter en Andl'é Ro- mijn, gaat door voor één van de sterkste teams in hun klasse. Dat wist Scaldina tegen Kerkwerve 1, met Daan v. d. Hoek, Anja v. d. Wekken en Marleen den Boer, vol ledig waar te maken, zaterdagmid dag in de gymzaal te Kerkwerve. gemaakt (1-1). Met een fraai schot in de bovenhoek bracht Piet Boke laar Brouwershaven in de 37e mi nuut weer op voorsprong (1-2) maar één minuut voor rust zorgde Piet Louisse er voor dat de eerste helft met gelijke stand (2-2) kon worden afgeslofen. Na de rust kreeg Brouwershaven de beste scoringskansen, terwijl de verdediging er voor zorgde dat de verdediging er voor zorgde dat de Apollo aanvallers niet gevaarlijk konden worden. In de 18e minuut scoorde Marco van Vulpen voor de bezoekers de beslissende treffer (2- 3), waardoor beide puntjes mee naar Brouwershaven konden worden ge nomen. VVIK-DFS 3-1 Zaterdagmiddag speelden de zon dag le klasser DFS en de zaterdag dag le klasser WIK op het sportpark van Zuijen een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar waarin de za terdagvoetballers met 3-1 aan de winnende hand bleven. Het begin zag er hoopvol uit voor DFS daar reeds na 2 minuten spe len Toon Rijn berg met een schot via de paal doelman Noordijk wist te verrassen (1-0). Vijf min. voor rust bracht Olivier den Boer de stand weer in evenwicht (1-1). Na de rust toonde de WIK aanval zich pro- duktiever dan die van DFS. Na een kwartier spelen bracht Kees Berrevoets WIK op voorsprong (1-2) welke 10 min. later nog door Olivier den Boer tot 1-3 werd opge voerd. In de laatste 10 min. kreeg DFS nog goede mogelijkheden om terug te komen maar verder dan een schot van Johnny Quaak, via de handen van doelman Noordijk, op de lat bracht men het niet. SVOWK-Goes II 5-2 De 5-2 overwinning van SVOWK op Goes II in de derde bekerronde mag een grote verrassing genoemd worden. Reeds na vijf minuten spe len, kwam Goes II op voorsprong door een onhoudbaar schot (0-1). De gasten wekten de indruk zich supe rieur te voelen, maar dat pakte an ders uit. Door hard werken wist SVOWK het spel naar zich toe te trekken. In de 15e minuut bediende Rinus Pankow de rechtsbuiten Iman "Wesdorp op maat en deze maakte geen fout (1-1). Vlak voor rust wist Jurry Snijders de blauwwitten op voorsprong te zetten (2-1). In het eerste kwartier van de tweede helft begon Goes II flinke druk uit te oefenen. Een penally voor de Goesenaren werd uitstekend gestopt door keeper Hans v. d. Maas die ook in tweede instantie de bal uit het net wist te houden. SVOWK behield het zelfvertrouwen, hetgeen resulteerde in een doelpunt van Iman Wesdorp (3-1). De druk op hel Goes-doel hield aan. Han v. d. Maas benutte voor SVOWK een straf schop wegens hands (4-1). Goes III kwam nog even terug en met een fraaie aanval op rechts werd het 4-2. De wedstrijd werd besloten met een uitstekende solo-aktie van Iman Wesdorp die de eindstand op 5-2 be paalde. Hoopvol debuut voor damklub „Zierikzee" Zierikzee heeft een bijzonder hoopvol debuut in de Zeeuwse hoofdklasse gemaakt door met de sensationele score van 17-3 te win nen van Souburg. Zierikzee was in deze wedstrijd superieur aan de ploeg uit Souburg, want na enige tijd spelen was er aan sommige borden al beslissend voordeel ge haald. Dit duel geeft beslist hoop voor de toekomst en Zierikzee hoeft dan ook helemaal niet met een rol in de onderste regionen genoegen te nemen. De uitslagen: 1. A. Saman-P. Fi- lius 2-0; 2. P. M. Kort-L. van Daele 2-0; 3. C. L. Boot-L. van Soelen 2-0; 4. J. de Jonge-J. Brasser 2-0; 5. F. Bastemeier-M. Bronke 2-0; 6. J. de Wild-L. v. d. Zande 0-2; '7.' M. de Wild-F. van Dixhoorn 2-0; 8. C. Verton-S. v. d. Heyden 1-1; 9. J. Huigens-A. de Pagter 2-0; 10. S. Douw-J. van 't Padje 2-0. Totaal 17 -3. In de strijd om het persoonlijk Zeeuws kampioenschap heeft A. Sa- man zijn eerste nederlaag geleden tegen de ex-Zeeuwse kampioen. In een remisestand greep hij - ge plaagd door tijdnood - mis en zijn eerste verlies was een feit. Aan de leiding gaan nu A. Goethart en P. Schunselaar met elk 5 punten. Volgende week staat het Zeeuws sneldamkampioenschap op het pro- gramma. De damklub Tholen ox-ga- niseert het deze keer. TENNIS Toernooi tennisklub Op de banen aan het Duinwegje organiseert de Tennisklub Wester- schouwen een clubtoernooi voor de leden vanaf 15 jaar. De wedstryden worden gehouden gedurende de weekends van 14-15, 21-22 oktober (voorrondes) en de finales in het weekend van 27-28 oktober, ijs en' worden gerangschikt in twee kate- goriën; groep A. de gevorderden en B. de minder geroutineerde spelers. Het toernooi draait volgens het af- valsysteem, dus diegenen die verlie zen vallen af. De organisatie is in handen van de heren P. Kleyn, R. Verdam en J. v. d. Wal. De wedstrij den tijdens dit eerste weekend wei'den geheel begeleid door een hardnekkige mist, doch deze had net de minste invloed op het spel en veel zweetdruppels werden terecht en te- SCHAREND1JKE. Door de zware mist waren zaterdag de sportvelden in nevelen gehuld. Te Scharendijke, waar de ontmoeting in de 2e klasse werd gespeeld tussen ZSC en MEVO kwam de mist kort na de aanvang zelfs zo sterk opzetten dat de scheidsrechter, nadat er 20 minuten was gespeeld, zich genoodzaakt zag de wedstrijd te staken daar hij het geen zich op het veld afspeelde niet goed meer kon volgen. De aktie- foto geeft een beeld uit deze wed strijd waarbij ZSC een aanval on- derneemt op de MEVO-veste. Ge scoord werd er evenwel niet in de 20 minuten dat de wedstrijd duurde. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Delta Sport-veteraan Kryn üc Oude naan in Barendrecht deel aan een 10 Engele mijlcnloop (ruim zes tien kilometer). Hij realiseerde op deze afstand een snelle tijd van 64.01 minuten (per soonlijk rekord) en legde daarmee beslag op de zeven-en-twintigste plaats bij de veteranen 1. Winnaar van deze loop met in totaal 200 deel- nemei-s wex*d Nedei-lands marathon kampioen Co van der Weijde in 48 minuten en 31 sec. De snelste vete raan was Piet van Alphen in oO mi nuten. vei-geefs gelaten om zich in de vol gende ronde ite spelen. Voor de volgende ïxmde plaatsten zich in groep B. heren enkelspel de heren J. v. Rees, J. Nijeboer en A. v. d. Akker Sr.; Groep B. heren dub bel P. J. v. d. Akker en A. v. d. Ak ker Si'., C. v. Wingei'den en J. Gillet, W. Nieboi-g en J. den Hamer, J. Nijeboer en J. Bakker. Groep B. dames dubbel A. v. Win gerden-Buurman en L. v. As. Groep A. hei-en enkel P. Coehoorn, H. Marsman, P. Kleyn, S. Silvis, R. Verdam en J. v. d. Wal. Groep A. dames dubbel G. Silvis- v. d. Fange en L. Verdam-v. d. Klooster; M. Boel-Goosen en H. Stx-eng-HagenD. Steenstx*a-Schol en C. Roda-Bierman en A. Kleyn- Tulp met L. Kleyn. Groep A. heren dubbel S. Silvis en S. Kai'stens; G. Klip en M. v. d. Berge; W. Coehoorn en J. Kievit. Groep A dames enkel' C. Roda- Bierman; I. Mai'sman. M. Boel- Goosen en A. Kleyn-Tulp. Groep A gemengd dubbel heer en mevr. Marsman, heer en mevr. Vei*- dam, heer en mevr. Silvis, heer en mevr. Kleyn, heer en mevr. Roda, heer en mevr. en mevr. v. d. Wal, heer F. Neuwland en mevi\ Steen stra-Schol. HOCKEY Twee A-junioren geselekteerd voor Zeeuws elftal Carel Gelderblom (veldspeler) en Peter van den Berge (keeper) van HSD, zijn zaterdagmiddag op de hockeyvelden van Vlissingen gese lekteerd voor het Zeeuws elftal. Alle voorgeselekteerden speelden een wedstrijd tegen de A-junioren van Goes, waaruit veei-tien spelers gekozen werden. Deze veertien rei zen dinsdag 17 oktober naar Eind hoven. In Eindhoven worden selek- tiewedstrijden gespeeld tegen Noord en Zuid-Limburg en Brabant. De daaruit gekozen jongens spelen voor het elfital van Nederland-Zuid. Cces Tania Eveneens zatei'dag was er op de velden van Vlissingen een techni sche dag. Cees Tania, bondstx*ainer, gaf aan de A-junioi-en gekozen voor het Zeeuws elftal een taktische trai ning. Op 't halfverharde veld kreeg de C-jeugd een training. Voor de spelers en begeleiders was de film Europa-Azië. Een film, waarin voor al de individuele akties van de spe lers belichst werden. ZAALVOETBAL W edstr ijdprogramma Woensdagavond 18 oktober speelt F.C. Kerkwerve in de eerste klasse tegen Counti-y Club 1 (19.00 uui*). SKNWK speelt tegen Stella Boys I (19.40 uur) en Skol Boys 1 neemt het op tegen FC Gi'oendal (20.20 uur). In de tweede klasse speelt Coun- try Club 2 tegen Dreischor (21.00 uur) en SVOWK tegen Stella Boys II (21.40 uur). Roggeband speelt om 22.20 uur tegen Brogum. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 16-10. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 284 dieren aangevoerd. De prijzen waren, voor; Luxe paarden f 2650-f 3750: werkpaarden f 1475-f 2425; oude paarden f 1325- f2275: 3-jarige paarden f 1300-f 2250; 2-jarige paarden f 1125-f 1850; hit ten f 675-f 1200; veulens f 525- f 1125; ponies f 300-f 725. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,55-f 5,65; jonge slachtpaarden f 4,80-f 5,90. De handel was in de slachtpaarden rustig. Eicrvciling Barncveld BARNEVELD, 16-10. Coop. Vc- luwse Eierveiling. Aanvoer 3.757.110 stuks (volgens veilinglijst 318.600 stuks). Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: E'crcn van 50-51 gram f 8,53: 55-56 gram f 9,32; 60-61 gram f 10,79 en 65-66 gram f 12,25. Veemarkt Leiden LEIDEN, 16-10. Totaalaanvoer 1830 stuks, waarvan 1040 slachtrun- deiren en 790 schapen en lammeren. Prijzen per kg: Stieren le f 7,60- f 8,10, 2e f 7,10-f 7,30; vaarzen le f 7,05-f 7,65, 2e f 6,10-f 6,50; koeien le f 6,85-f 7,70, 2e f 5,80-f 6,20, 3e f 5,55-f 5,70; worstkoeien f 4,35- f 5,35; dikbillen extra kwaliteit f 9,00-f 14,50. Prijzen per stuk: Schapen f 170- f 210 en lammeren f 190-f 250. Ovei*zicht: slachtrund ex-en: aan voer minder, handel redelijk en prij zen iets hoger; schapen en lamme ren: aanvoer redelijk, handel matig en prijzen stabiel. PSP-bezwaren tegen Bestek '81 Vorige week heeft de psp-schou- ,wen duiveland op diverse manieren haar bezwaren tegen de bezuini gingsnota „bestek 81" onder de aan dacht van het publiek gebracht. Zq werden in de loop van de week 600 pamfletten in Zierikzee ver spreid en reed zaterdag een aan dacht trekkende bakfiets met infor matie-materiaal door de stad. Zaterdag werd ook aan het winke lende publiek in Zierikzee gevraagd om hun mening over „bestek 81" middels een enquête waaraan 110 mensen hun medewerking verleen den. De uitslag van de enquête (bijge voegd een enquêteformulier met daarop ingevuld de uitgebrachte stemmen) ruwweg geschat: 70 procent van de ondervraag den gelooft niet dat meer winst automaties meer werk oplevert. 60 pi*ocent vindt het terecht als de vakbeweging aktie gaat voe- x-en tegen „bestek 81". 70 pi-ocent gelooft niet dat door „bestek 81" de werkloosheid minder zal worden. 60 pi'ocent denkt dat ze zelf iets merkt van „bestek 81". 80 procent vindt de bezuigin- gen in de volksgezondheid onterecht. slechts 50 px-ocent weet wat Nederland volgend jaar aan defen sie uit gaat geven. 70 pi-ocent vindt' het onterecht dat er op defensie niet bezuinigd gaat worden. 50 procent denkt dat ze zelf geen invloed uit kunnen oefenen op het regeringsbeleid. 50 px*ocent zou meedoen aan een protest tegen „bestek 81". 59 procent vindt dat het kabi net „van agt-wiegel" op moet stap pen, 35 procent vindt van niet en 6 procent heeft geen mening hierover. 'Jan van Ours KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In verband met de watersnood in de Vietnamese Me kong-Delta, heeft minister De Ko ning van ontwikkelingssamenwer king, besloten om noodhulp ter waarde van een half miljoen gulden beschikbaar te stellen. DEN HAAG. In antwoord op vra gen, gesteld ter voorbereiding van dc begrotingsbehandeling, is de Tweede Kamer meegedeeld dat de aanbeste ding van het nieuwe stadhuis van Amsterdam over enige maanden kan worden gehouden. DREISCHOR. Ter gelegenheid- van de ingebruikneming van de nieuwe sportakkommodatie in Dreischor werd zondagmiddag een vriend schappelijke voetbalwedstrijd ge speeld tussen een team van Drei schor en Oud-Zierikzee. Voor aan vang van de wedstrijd kreeg het team van Dreischor nieuwe trai ningspakken aangeboden door hei Duikcentrum Dreischor". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. De Veronica-om- ï'oeporganisatie krijgt er per 15 no vember aanstaande anderhalf uur televisiezendtijd per week bij. Met deze uitbreiding die in programmals op de zondagmiddag zal wordeh verwezenlijkt bereikt Veronica hèt totale aantal voor een C-omroep van tweeëneenhalf uur televisie pér week. DEN HAAG. Naar de mening" van staatssekretai'is Beijen (ekonomi- sche zaken) moet meer dan ooit de nadruk worden gelegd op het be houd en de verdere uitbouw van de gemeenschappelijke markt van de Europese Ekonomische Gemeenschap. Elke desintegrerende tendens op dit gebied moet - naar zijn mening - met kracht worden tegengegaan. EINDHOVEN. Het gebouwenkom- plex waax'in dé'scholengemeenschap Woensel in Eindhovexx is onderge bracht, is in de nacht van zaterdag op zondag volledig door bx*and ver woest. Alleen de sporthal kon wor den behouden. AMSTERDAM. Dit x*egeringsbeleid geeft geen antwoord op onze proble men, onze noden. En het is daax-ofn slecht, ja gevaarlijk voor Amstex-darh. Bestek 81 betekent in de praktijk dat de regering nu verstek laat gaan. Dit zei burgemeester Polak zaterdagmid dag aan het slot van een demonstx-a- tie tegen Bestek 81, op het Beurs plein in de hoofdstad. Voor 40 juur ADVERTENTIE. Wederom ont vangen!. Prachtig rookvleesch 16 cent per ons, gebraden rosbief 20 cent per ons, gebraden gehakt 1-4 cent per ons, smeerleverworstjes cent per stuk. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag hdd op de Oude Haven een demonstra tie plaats van de werking van eleC- tron-thermiet-brandbommen. De de monstratie had plaats in tegenwoor digheid van de burgemeester en di verse brandweer, politie, en andeje autoriteiten. BR.UIN1SSE. In dc tramhaven, js een kustvaarder binnengekomen voor het laden van uien. Dit is de eerste sedert twee jaar. ZIERIKZEE. „Kunst cn Eer" hee)t de Tuinbouwvereeniging en de win- keliersvereeniging aangeboden ter gelegenheid van dc Tentoonstelling en Winkelweek, morgen een rond gang door de stad te maken, waar van no afloop een concert in de ten toonstellingstent op het Havenplebi wordt gegeven, een geste die doqr beide verecnigingen erg tuordt ge waardeerd. BRUIN1SSE. Als groote bijzonder heid kan worden vermeld dat in denx tuin van den heer A. C. alhier een pcreboom in bloei staat. ADVERTENTIE. Tafeleuur, aij- gurken, uitjes, gemengd zuur, moq* ierdzuur 25 cent per potje en 5 ccnf statiegeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9