J. Hoogenboom te Noord wel le ploegkampioen Schouwen-Duiveland Spraakwater vloeide rijkelijk in het Dorpshuis te Bruinisse Miljardenorder oil China Wim Kok: „Moed ontbrak om „bovenkant" aan te pakken" Informateur in België De hulp voor Azië c. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geslaagd agrarisch evenement Na de schoolopening GELD NODIG ZIERIKZEE NIEUWSBODE Maandag 16 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22389 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer; Raadsvergadering Zierikzee 23 oktober ZIERIKZEE, 14-10. Zaterdagmiddag vonden onder min of meer moeilijke omstandigheden de ploegweil- strijden plaats 0111 hel kampioenschap van Schouwen- rnuler. Velé fot muiieren werden ingeleverd. De rekenaars hadden vrij spoedig de toegekende punten op de juryrapporten getotaliseerd. De heer J. TI. Zwart maakte, de uilslag bekend. Namens de ploegers sprak J. Gaanderse enkele woorden van dank aan het adres van het organi- satiekomité. (Voor de gedetailleerde uitslagen verwijzen wij naar het dinsdag nummer. Red.) Duiveland. De wisselbeker werd veroverd door de heer Joh. Hoogenboom uit Noord- welle, die het kampioenschap van Schouwen-Duiveland op zyn naam bracht met 257.5 punten. Een zeer goede tweede werd de heer A. Fie- rens uit Schuddebeurs met 250 pun ten. Het „grote geweld" vond plaats op een perceel aan de Emil Sand- strömweg, beschikbaar gesteld door de heer M. Vermue te Schuddebeurs (reeds voor de derde keer). De mist stelde de organisatoren voor grote problemen, maar onder leiding van de heer L. de Jager konden de veld jes net op tijd uitgezet worden. Praktisch op tyd stonden de (23) deelnemers - twee éénscharige en 21 tweescharige wentelploegen - aange treden om de strijd om de hoogste eer aan te binden. Daarnaast was een 4-tal drie- scharige wentelploegen aanwezig, die kampten om het beste resultaat. Na een korte technische toelich ting vertrokken alle kombinaties naar de te ploegen veldjes. Startsein Ongeveer half twee werd het startsein gegeven en begonnen wérd met het trekken van de beginvoren. De grondomstandigheden waren goed. Na beoordeling van dit onder deel door de jury. werd het sein ge geven om de veldjes te ploegen. Het geheel was een imposant gezicht. was andermaal een bewijs, dat dit belangrijke facet in de agrarische sector hoog genoteerd staat. De heer Murre, hoofdinstrukteur aan de praktijkschool te Schoondijke gaf een nabeschouwing over het gele verde werk. Na in algemene zin iets te hebben gezegd over het „vak" ploegen besprak hij op deskundige wijze het werk van de deelnemers. Over het geheel genomen werd door de ploegers goed werk gele verd, al waren er in onderdelen na tuurlijk wel verschillen. By wed- strijdploegen spelen vooral ook an dere faktoren een rol. Namens de regelingskommissie sprak de voorzitter, de heer Johan van der Slikke woorden van dank tot al_degenen die het mogelijk had den gemaakt dit grootse ploegeve- nement zó uit te voeren. Met name dankte hij de heer Vermue, de heer Burre, de juryleden, de rekenaars, de organisaties, de handel en indu strie, de deelnemers en de vele be zoekers. Toto Ook deze keer was er een totofor- DEN HAAG, 14-10. Communis tisch China overweegt een consor tium van Nederlandse ingenieurs bureaus en bedrijven een opdracht te geven vpor het uitvoeren van twee havenprojekten, die ongeveer twee miljard gaan kosten. Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat heeft hierover bericht ontvangen van zijn Chinese kollega van verbin dingen, Yen Fei. Dit is vrijdag bekendgemaakt door het Nederlands Centrum voor Han delsbevordering (NCH). PRETORIA. De Namibïë-confe- rentie tussen (le vyf westerse mo gendheden cn Zuid-Afrika, is maan dagochtend in Pretoria begonnen. Van Zuidafrikaanse zijde nemen premier Pieter Botha en de minister van buitenlandse zaken Hoelof Botha aan de besprekingen deel. DEN HAAG, 14-10. Het zit FNV- voorzitter Wim Kok dwars dat het kabinet gebrek aan moed heeft ge toond otn „de bovenkant" aan te pakken. In het tv-programma „In Haag- sche kringen" zei Kok vrijdagavond dat bijvoorbeeld de aftopping van Jury De jury bestond uit de heren: A. Padmos en A. Romeijn, J. J. Bou- man en C. Goense, L. J. A. Klompe en M. der Weduwen voor de één- en tweescharige wentelploegen en de heren J. Stols en J. op 't Hof voor de driescharige wentelploegen. De pun ten werden op deskundige wijze toe gekend. De juryrapporten werden verwerkt door mevrouw E. Klompe de Jonge en de heren M. Boot en R. van der Wekken. Belangstelling De organisatoren konden zich verheugen op een grote publieke be langstelling. Het gehele gebeuren BRUINISSE. Bruinisse wentelt zich nog een beetje in'de goede herinne ring aan de scholendag. Een nageko men plaatje van de jeugd, die druk in de weer was om de openingsdag feestelijk te omlijsten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 13-10. Na de officiële opening van het scholenkomplex te Bruinisse, heeft in het dorpshuis het spraakwater nog rijkelijk gevloeid. k Burgemeester T. C. Hekman stond hier nog e\en stil by dé opheffing van de oude gezamenlijke kleuterschool, die bijna 40 jaar op Bruinisse heeft ge fungeerd als de school van 4- tot 6-jarigen, zonder onderscheid. Dat is voor het bestuur toch wel een opoffering geweest. Dank bracht hy voor dc souve nirs aan de oude school, dc kleurenfoto's en het klokje. Dc inspektcur voor het kleuter en basisonderwijs in Zeeland de heer C. A. Romijn opende daarna de rij, prij zend, dat Bruinisse bij de nieuwe scholenbouw gekozen had voor het integratie model, zodat nu allen hoe verscheiden van levensopvatting misschien, toch in één school onder- wiis ontvingen. Dat was alleen mo gelijk door de teamgeest die in Bru hoogtij viert, iets wat ook tot uiting was gekomen, in do verhuizing in de grote vakantie was gebeurd. Hij deed een beroep op het gemeente- en schoolbestuur, om het personeel daar-voor een extra, vrije dag toe te kennen. De heer M. A. van Witzenburg, hoofd van de openbare basisschool, voelde zich naar zijn zeggen als een bruidegom cn dat niet alleen vanwe ge de corsage, die iedereen opgespeld had gekregen, maar veel meer van wege de nieuwe moderne school, die men had mogen betrekken en waar voor hij - het gemeentebestuur dank bracht. Een school zonder drempels, fle xibel gebouwd, zyn tyd vooruit, om dat eerst in 1983 aan de integratie gedachte vaste vorm moet zyn gege ven. De voordelen daarvan somde hij op. De heer H. Groenevcld, hoofd chr. basisschool vond het eveneens een feest in een dergelijke school te mo gen wreken, maar hij wilde niet ver helen, dat soms harde noten moesten worden gekraakt in een bijna 10-ja rige strijd. Dik dossier Het decimeters dikke dossier, van brieven en andere stukken had hij meegebracht. Het gemeentebestuur is soms echt niet scheutig geweest, als het ging om zaken die het onder wijs ten goede kwamen, maar het is toch goed gekomen en er is gebouwd binnen de normen, een zeer belang rijke zaak." „Het hoofdschudden van de inspek tcur dc heer Romyn, duidde cr op dat de lieer Groeneveld zich hier vergiste, dc bouw van het scholen complex bleef wel binnnen de be groting. maar dc grondprys cn de in richtingskosten daarby opgeteld, ge ven een bedrag, dat de normen over- schrydt. De heer Groeneveld, dankte het gemeentebestuur, het sekretarie per soneel en het schoolbestuur en was dankbaar voor wat tot stand was ge komen. dankzij deze gezamenlijke inspanning. Eén wens Nog écn wens had hij nu nog wel. een hek rond de school. „De school binnen dc normen, de jeugd binnen de perken", maande de heer Groene veld het gemeentebestuur. Voor de heer Romijn had hij een zak mosse len mee te geven. Drie oud-leerlin gen Marjan en Jacob Muller cn Ellen van Eek van de Chr. school boden een kleurenfoto aan (groot formaat van de laatste klas. die in het oude schoolgebouw was afgezwaaid). de prijscompensatie wel heel hoog moet komen te liggen, nu de Twee de Kamer een motie van D'66-irac- tieleider Jan Terlouw voor aftopping van dé inkomens "boven 45.000 gul den heeft afgestemd. Kok zei verder bijna onvermijdelijk, arbeidsonrust te verwachten. C.D.A. en V.V.D. Oppositieleider Den Uyl betoogde in het zelfde programma dat de ma nier waarop het kabinet „Bestek '81" heeft binnengehaald blijk heeft ge geven van dergelijke verschillen tussen de beide regeringspartijen CDA en VVD, dat deze in de toe komst op belangrijke punten nauwe lijks een kamermeerderheid meer kunnen krijgen. Den Uyl meende echter dat het CDA voor honderd procent verantwoordelijk blijft voor het uitvoeren van een VVD-pro- giamma. Het CDA moet daaruit zijn conclusies trekken, aldus Den Uyl. ZIERIKZEE: Eén der deelnemers in aktie in het kader van de kam pioenswedstrijden ploegen voor Schouwen-Duiveland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Veel mensen geloven niet aan onbaatzuchtigheid, omdat zij niet aan eigen onbaatzuchtig- i heid kunnen geloven. i Sirius BRUSSEL, 14-10. Koning Boude- wijn van België heeft vrijdagavond de 59-iarige Brusselaar Paul vanden Boeynants tot informateur benoemd. Deze heeft die opdracht aanvaard. Vanden Boeynants was minister van defensie in het huidige demissionaire Belgische kabinet, waarvan premier Leo Tindemans woensdag het ont slag aanbood. Hij is lid van de PSC, de Franstalige Christen-Democra tische partij in België. ALKMAAR, 14-10 Nederland heeft by de overige partners in de Euro pese Gemeenschap aangedrongen op een extra hulpinspanning ten behoe ve van met name dc landen in Zuid- oost-Azië, die parallel moet lopen aan dc onderhandelingen over een tweede Lome-akkoord. Minister de Koning voor ontwikkelingssamen werking lieeft dit zaterdag in een re de in Alkmaar meegedeeld. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finuncicringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Verwachting tot dinsdagavond: Buien Wisselend bewolkt met enkele buien, mogelijk met onweer krachtige, aan de kust af en toe stormachtige wind in west tot noordwest minimumtem peraturen rond 9 graden; middag- temperaturen omstreeks 12 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min-temperatuur: omstreeks 8 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 14 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 okt. Zon op 7.07. onder 17.43 Maan op 18.39, onder 8.14 Volle maan: 16 okt. (7.10). HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 17 okt. 3.51 16.03 9.04 21.34 Springtij: 18 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-10. Het KNMI deelt mede: In het afgelopen weekeinde kwam, met uitzondering van Zuid- Limburg in het hele land langdurig mist en nevel voor. Hel weer werd toen nog bepaald door een hoge- drukgebied boven Oost-Europa, dat langzaam in kracht afnam. Zwakke zuidwestelijke winden, die vochtige lucht aanvoerden, ^draaiden in de nacht van zondag op maandag, na het voorbijtrekken van een front, naar west tct noordwest. Achter dit front stroomde wat koudere lucht en drogere lucht ons land binnen cn deed rond middernacht de mist, die toen nog in hel oosten van het land aanwezig was, verdwijnen. De aan voer van de koudere lucht is tot stand gekomen tussen een hoge- drukgebied boven het midden van dc Atlantische Oceaan en een lage drukgebied ten nooiden van IJsland. Het lagedrukgebied boven de oceaan is vrijwel niet van plaats verandert. Hierdoor zal de noordwestelijke stroming nog in kracht toenemen en geleidelijk nog koudere en onstabie lere lucht aanvoeren. Voor dinsdag wordt daarom een wisselende be wolking met enkele buien en veel wind verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1