Raad van Middenschouwen nam voorbereidingsbesluit voor strook grond in Ellemeet Opening scholenkomplex In maand november drietal kursussen van Stichting Jeugd PZEM verwacht groot verlies in 1979 Bestemmingsplan bij grondverkoop afwachten te Bruinisse STREEKNÏEUWS 4 Voor service- en verkoopbedrijf DE JEUGD EN DE SCHOLEN De Kinder boekenweek SCHAREN DlJlvE, 10-10. lie raarl van Middenschou wen heeft tijdens de vergadering van dinsdagavond op ministerie van c.r.m., dat in de kos ten van de steiger een subsidie heeft verleend. Dorpsraad in de maak voorstel van b. en w. besloteu om te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de grond tussen de Kuijerdamseweg en de Moolwcg te Ellemeet. Hierdoor wordt het mogelijk, dat op deze grond een service- en ver koopbedrijf voor caravans, kleine boten en surfplanken wordt geves tigd. De heer L. Hart (WD) vroeg zich af waarom voor dit bedrijf toepas sing wordt gegeven aan artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning en waarom niet wordt gewacht tot het bestemmingsplan tot stand gekomen is. Het indienen van be zwaarschriften wordt zijns inziens hierdoor onmogelijk gemaakt. De voorzitter, burgemeester E. Bae- rends, zette uiteen dat het indienen van bezwaren door belanghebbenden bij een artikel 19-procedure mogelijk blijft. Vertegenwoordiger De raad wees tijdens deze verga dering ook wethouder C. J. van Burg aan als vertegenwoordiger in'het al gemeen orgaan voor het RPCZ (Re gionaal Pedagogisch Centrum Zee land). Plaatsvervanger wordt burge meester Baerends. Aan mevrouw W. P. Broere-Hart- hoorn werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Rerkwerve. De voorzitter lichtte toe, dat mej. Tanis al enige tijd in tijdelijke dienst werkzaam was aan de school. Boven dien heeft zij er stage gelopen. Er was geen enkele reden om niet tot een vaste benoeming over te gaan. Het tijdelijke dienstverband met de gemeentewerkman H. Natte werd door een besluit van de raad ver lengd. Aanstelling in vaste dienst zal volgen zodra aai\ een benoe- mingsvoorwaarde is voldaan. lluur steiger Het huurbedrag voor de visboten- steiger in de haven Kloosternol voor de Federatie van Deltavissers zal in gaande 1979 worden verhoogd van f 11.160 tot f 13.320 per jaar. De huurovereenkomst biedt de mogelijk heid om de drie jaar tot herziening over te gaan. De heer Den Boer vond de verho ging wat laag. De voorzitter wees er op, dat aan de verhoging zo naukeu- rig mogelijke ramingen ten grondslag liggen. Dit is ook de wens van het Parkeerstrook De raad besloot verder een krediet beschikbaar te stellen voor aanleg van een parkeerstrook langs de El- kerzeeseweg te Scharendijke tussen slagerij Janse en het sportveld. Zonder hoofdelijke stemming werd de 15e wijziging van de model-bouw verordening vastgesteld. Eveneens werd vastgesteld een wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. Kredieten De raadsleden stelden ook een kre diet van f 15.000 beschikbaar voor aanschaf van een nieuwe traktor voor gemeentewerken bij Groenleer te Kapelle (Z.B.) Ook werden de 9e, 10e en 11e wijziging van de gemeen tebegroting voor 1978 vastgesteld. In de 11e wijziging was opgenomen een verhoging van het krediet voor het bouwen van een klub- en kleed gebouw op het nieuwe sportvelden- komplex te Kerkwerve. De heer Hart vroeg hoe het gesteld is met de zelf werkzaamheid van de leden van de sportvereniging. De voorzitter ant woordde, dat bij de raming met een belangrijke inbreng van de sport vereniging is rekening gehouden. Benoem inge n In haar plaats werd benoemd me vrouw S. N. Fennet-Rieteco. Laatst genoemde werd hierdoor ontslag ver leend als leidster. Als leidster aan deze school werd in vaste dienst be noemd mej. S. J. Tanis uit Zonne- maire. De heer A. B. Koster informeerde waarom in afwijking van het advies van de inspekteur overgegaan wordt tot een direkte benoeming in vaste dienst van mej. Tanis. GRONINGEN, 11-10. Woensdag middag werd door de Groninger wethouder van onderwijs, de heer J. Wallage, in het kuituurcentrum „De Oosterpoort" in die stad de kinder boekenweek officiëel geopend. De wethouder reikte meteen na de opening de Gouden Griffels uit aan Wiep Diekmann voor haar boek „Wiele Wiele Wap" en aan Els Pel- grom voor haar pennevrucht „De kinderen van het achtste woud". Zilveren grifefis, acht in getal, wer den toegekend voor de best vertaal de kinderboeken van dit jaar. Bij hoge uitzondering werden dit jaar twee gouden penselen toege kend en wel aan The Tjong Khing (voor zijn illustraties bij hel al be kroonde „Wiele Wiele Wap") en Jan Marinus Verburg voor zijn tekenin gen in „Tom Tippelaar" (tekst: Annie 1VI. G. Schmidt). Normaal wordt jaar lijks slechts één Gouden Penseel uit gereikt als bekroning „van het beste door een Nederlands tekenaar geïllu streerde kinderboek." Naar aanleiding van een vergade- Voor de maand november beeft de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land een drietal kursussen georgani seerd voor „iedereen die in het jeugd- en jongerenwerk betrokken wil zijn." Op vier van de vijf woensdagen van november valt de (avond) kur- sus kreatief spel, die zal worden ge leid door jeugdwerker Gabri de Groot en stagiaire Kees Kuyper; plaas van samenkomst is de boven zaal bij de Gereformeerde kerk. In dezelfde lokaliteit wordt op de vier donderdagen en door dezelfde (bege)leiders de kursus atldio-visu- ele middelen gegeven. Hier kan men leren werken met geluidsapparatuur, projektie- en beeldopnameappara- tuur. Beeld en geluid Het „weekend" ontwikkeling van het kind valrt op vrijdagavond 10 no vember en de daaropvolgende -ge hele- dag. Het zal het karakter heb ben van een informatie-weekend en plaatsvinden op het vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand. Dit weekend is tot stand gekomen in sa menwerking met diverse Zeeuwse organisaties voor jeugd en jongeren werk. Opgave voor de kursussen dient Vo snel mogelijk te gebeuren. MIDDELBURG, 12-10. De Provin ciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM) verwacht volgend j3ar een vrrlies in de elektriciteitssector van 13.866.000 gulden. Daar staat echter een groot winst saldo van de gassector tegenover van 9.821.000 gulden, zodat do PZEM oen totaal verlies verwacht voor 1979 van 4.045.000 gulden. De PZEM verwacht in 1979 een btxirag van 96.500.000 gulden te moe ten investeren. Voor 1979 heeft men de te ver wachten bedrijfstijd van de kern centrale te Borssele gesteld ;p 70 procent. In de herziene bcgrot'ng voor 1979 had men nog een bedrijfs tijd van 81,9 procent aangehouden. Dit percentage is bepaald onder in vloed van de-tot juli van dit jaar be haalde resultaten van de kerncen trale. ring met de opbouwwerker, waarin gepraat werd over dorpsbelangen, is besloten om eventueel een dorps raad samen te stellen. Vanuit deze dorpsraad kunnen dan initiatieven ondernomen worden in het belang van alle bewoners. Daarbij wordt gedacht aan het krijgen van een dorpshuis, klub- huiswerk, bejaardenwerk, gymnas tiekzaal enz. Een ieder die ook vindt dat hier iets aan gedaan moet worden kan op maandag 23 oktober komen naar Ted en Leo Stigter, Dr. Wortman- straat 28, Noordgouwe. Wie niet kan komen en toch geïnteresseerd is wordt gevraagd even te bellen. OOSTERLAND Succes voor zangvereniging De plaatselijke Christelijke Ge mengde Zangvereniging „Vooruit gang Zij Ons Streven" nam woens dagavond 11 oktober j.l. deel aan het zangconcours, dat in de Prinsenkerk te Rotterdam was georganiseerd door de afdeling Rotterdam van de Kon. Bond van Christelijke Zang-en Ora- loriumverenigingen. Per autobus van de fa. Van Oeveren vertrok men kwart over zes vanaf het dorp. On der leiding van de dirigent, de heer .T. Zuidgeest te Dirksland. voerde men een drietal nummers uit waar van één verplicht nummer getiteld: „Hij werd geboren in de nacht". De beide andere vrijwillige nummers waren: „Hoort gij de engelen?" en „Waarom toch?". Het resultaat was dat men met 292 punten de tweede prijs behaalde in de tweede afdeling. Wanneer het puntenaantal de 300 had gehaald was men in de eerste afdeling terecht pekomen. Desniette- Een ander werkstuk gold het Aqua-Deltaprojekt, dat door de kleuters werd gereed gemaakt. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) genstaande kan men vergeleken met do vorige maal toch van vooruitgang spreken. Ongeveer kwart over twaalf was men weer te fug op het dorp. Kollekte „De Fakkels Bijeen" In de week van 16 t/m 21 oklobei a.s. zal er ook hier ter plaatse weer gekollekteerd worden ten bate van de Stichting Christelijke Blinden hulp: „De Fakkels Bijéén", onder leiding van de heer A. J. Rotte. De opbrengst van deze gelden wordt verdeeld onder de navolgende in richtingen: „Bartimeus" te Zeist. „Sonneheerdt" te Ermelo, „Het Schild" te Wolfheze. „Christelijke Blindenbibliotheek" te Ermelo, „Vereniging tot werkverschaffing aan blinden" te Amsterdam en aan „Dennenheul" te Ermelo. De kollekte wordt hierdoor wel zeer aanbevelingswaardig, temeer daar de genoemde instellingen maar ten dele door de overheid worden gesubsidieerd en z.ij voor hel reste rende deel, en dat is niet weinig, aangewez.en zijn op kollektes. giften legaten, etc. Gewestelijke Raad Landbouwschap: GOES, 13-10. De Gewestelijke Raad vcor Zeeland van het Land bouwschap acht het niet juist dat al taxaties van grond worden verricht en op verkoop bij belanghebbenden wordt aangedrongen, zolang de pro cedure betreffende de goedkeuring van een bestemmingsplan niet is af gewikkeld. Dit onderwerp kwam ter. sprake tijdens de jongste vergaderihg van deze raad. De raad besprak uitvoe rig de verschillende methodes die door de gemeentebesturen 'worden gevolgd inzake grondaankopen ten behoeve van bestemmingsplannen. Besloten werd om via de landbouw organisaties de aandacht van do praktijk voor dit punt te vragen cn op de verschillende mogelijkheden te attenderen. Rekrcatic Wat de rekreatie betreft sprak de raad zich naar aanleiding van enkele lopende procedures nogmaals uit voor het beperken van de rekrcalie- ve mogelijkheden. In het bijzonder voor wat bel reft het stichten van grote komplexen tweede woningen. Daar is de leefbaarheid van de streek niet mee gediend, zo meent de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. BRUINISSE. Geweldig deed de Bruse jeugd zijn best om iets te doen" rond de opening van het nieuwe scholen komplex. Een klas in aktie! (Vervolg van pag. 1) spekteur voor het kleuter- en basis onderwijs de heer Romijn, die na mens het Rijk9chooltoezicht aanwe zig was, feliciteerde hij eveneens met deze nieuwe school „waarin het prettig werken zal zijn". Verheugd konstateerde hij ten slotte dat Bruinisse met dit onder wijscentrum voor alle gezindten be slist niet achterloopt, maar zelfs voor. Hij wees er verder op, dat ter wijl landelijk hetaantal leerlingen inkrimpt het in Bruinisse juist blijkt te stijgen. Opheffen Derde spreker was de heer B. de Groot voorzitter van de vereniging kleuterschool Bruinisse, die als der de partner in het kontrakt het minst vreugdevolle aandeel had. Deze ver eniging nam op zich de exploitatie van haar samenwerkingskleuter- school - de enige in de gemeenschap - op te heffen. „Daarmee reikte zij de sleutel aan om vlot te komen tot de stichting van een openbare kleu terschool, de stichting van het nieu we komplex zoals dat er nu staat. Dat alles maakte het ook mogelijk om de integratiegedachte nu al te kunnen doorvoeren. Wij mogen met Vreugde konstateren dat onze missie is volbracht". aldus de heer De werking, met erkenning van een ieders overtuiging, ook in het nieu we komplex terug te vinden zal blijven". Tot slot bood hij uit de oude school het. luidklokje met klokke- stoel aan. De kleuterschool kreeg het in 1955 bij de opening van de toen malige nieuwe kleuterschool van wijlen Marien Boone. Met nog een .inschrift eraan toegevoegd staat het nu in het nieuwe komplex. Voor beide nieuwe kleuterscholen had hij een tweetal foto's van het voormalig gebouw. Sleutel Het gezelschap begaf zich hierna naar de nieuwbouw waar een dub bele rij kinderen al klaar stond on der rijen prachtige sleutels waarin de echte sleutel verstopt was. Onder veel hilariteit zocht de bur gemeester die op, waarna de scholen konden worden bekeken. Die waren volop versierd en ingericht met de bijzonder mooie resultaten van het projekt over visserij en rekreatie, waarmee de leerlingen twee maanden bezig z(jn geweest. Die leerlingen hebben vandaag hun. eigen feest met spelletjes, een gezamenlijke maaltijd, traktaties enz. en daarvoor stond al veel gereed. Leerlingen waren trou wens ook bij het openingsgebeuren betrokken donderdag. Zij boden alle genodigden een prachitge korsage aan om de feestelijkheid van het ge beuren te onderstrepen. „De Manege" behoorde tot een van de werkstukken op de Bruse scholen. Groot. Samenwerking „Onze oude kleuterschool kende samenwerking van alle richtingen in één vereniging. We waren daar trots op en we hopen dat die samen- NOORDGOUWE r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4