Reinigingsdienst moet steeds meer huisvuil gaan verwerken Geen vragenuurtje in Middenschouwen STREEKNIEllWS „Volgend jaar, zelfde tijd" opent het Z.V.U. seizoen Voorlopig programma gereed voor Hatfield-delegatie Verslag over derde kwartaal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE D„„deraag 12 oktober 1978 Nr. 22387 3 KERKWERVE, 12-10. De Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland haalde in liet derde kwartaal van dit jaar 8.164 kubieke meter vuil op, tegen 7.022 ku bieke meter vnrijj jaar. Met een zevensprong waaraan alle leerlingen en leerkrachten meededen werd woensdagmorgen het feestelijk programma besloten waarmee op de J. W. v. d. Doelschool het tienjarig bestaansfeest werd gevierd. De kinderen vierden het woensdagmorgen, woensdagavond was er een al evenzeer erg goed geslaagde Open Avond voor alle ouders, oud-leerlingen, kollega's, be langstellenden enz. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dat is te lezen in het verslag van de dienst over die periode. In het af gelopen kwartaal ook werd een keer vergaderd door de Raad van Bestuur en tijdens die vergadering werd af scheid genomen van de oud-weihou ders Boot en Jumelet. Ook werd in die vergadering be sloten tot de aanschaf van een huis- vuilauto, een veegmachine en de bouw van een stalling. (Vervolg van pag. 1) De landelijke verhoging van de prij zen is van 7 ü/o en 5 'o nu gedaald tot 3,5 °/o. Een groot aantal uitgaven van de gemeente waartoe de raad eerder besloten heeft, gaat door. Bovendien is de ruimte in de begroting voor 1979, die de eerstvolgende vergade ring zal worden aangeboden, gehal veerd. De heer L. den Boer, verzocht bur gemeester en wethouders in overwe ging te nemen volgend jaar niet met een belastingverhoging te komen. De voorzitter antwoordde dat dit altijd wordt overwogen, doch het kol lege kan zich niet binden aan een toezegging volgend jaar niet met een verhoging te komen. De raad besloot hierna tot verho ging van de onroerend goedbelasting tot f 5,45 voor de gebruikers en 8,20 voor de zakelijk gerechtigden. Nieuwe APV Aan de orde kwam hierna de vast stelling van een nieuwe Algemene Politieverordening. De heer Hart had wat bedenkingen tegen intrekking van de geldende Benzinepompverordening. Overigens stelde de raad de nieu we A.P.V. zonder hoofdelijke stem ming vast. In het toneelstuk „Volgend jaar, zelfde tijd" houden Doris cn George ieder het instituut van het huwelijk in stand, zij met Harry, hij met He len, maar zij hebben er iets op gevon den om te ontkomen aan de echtelij ke sleur. Ieder jaar op dezelfde dag ontmoeten ze elkaar op dezelfde plaats in een motel, om de emotione le en sexuele schade in te halen. Niet eenvoudig Maar zo eenvoudig als het hier staat is dat niet voor een mo dern mens. in een maatschappij die voor de helft uit mensen bestaat die ons gedrag naar hun hand willen zetten. Psychiaters, therapeuten, In diase mystici, vegetariërs en spoed cursus-instituten komen tegemoet aan onze diepe behoefte niet onszelf te hoeven zijn maar een rol te spelen. In totaal legden de zeven wagens van de dienst 29.444 kilometer af te genover 24.693 vorig jaar in dezelfde periode. Het meerder aantal kilo meters, achttien procent, is toe te schrijven aan de steeds grotere hoe veelheden afval die verwerkt dienen te worden. Toename Dat de stijging van kilometers an ders verloopt dan de stijging van het vuilaanbod is te verklaren uit het feit dat 's zomers vaak extra wagens worden ingezet voor het ophalen van kontainers in de rekreatie-sektor. Het ingezamelde vuil bedraagt dan aanzienlijk minder per kilometer dan in een normale huisvuilroute. Door de toename van het aantal kontai ners en de ledigingsfrekwentie daar van in het zomerseizoen zal deze ten dens zich nog wel voortzetten. De toename van het huisvuil bedroeg 16,26 procent. De laagste inzameling was in de week van 28 augustus tot 1 september en de hoogste inzame ling in de weken van 24 tot 28 juli en 7 tot 11 augustus. Afval De gemiddelde hoeveelheid ingeza meld afval bedroeg tijdens de ver slagperiode 628 kubieke meter tegen over 540 vorig jaar. Deze cijfers to nen aan, zo konkludeert direkteur J. Landman in het verslag, dat de stijging zich blijft voorzetten. „Van personeel en materieel wordt tijdens de zomerperiode veel gevraagd". De Sluitende begroting van provincie voor 79 De provincie. Zeëland begint 1979 met een kloppende begroting voor wat de gerwonë dienst betreft. Aan inkomsten en uitgaven staat een be drag van f 158.266.327,62 genoteerd. De kapitaalsdienst meldt een be drag van f 12.848.430,aan uitgaven met daartegenover aan inkomsten een bedrag van f 23.126.849,40. In Volgend jaar, zelfde tyd" moe ten George en Doris daarom alle zei len bijzetten om hun zo argeloos be gonnen afspraak ieder jaar na te kunnen komen. Het stuk maakt de uitspraak van Orson \Yelles volko men waar: „Het huwelijk opheffen? Dat betekent het theater sluiten". Dat men in Nederland de actrice Ina van Faassen en de acteur Ton van Duinhoven voor dit stuk kon engageren is uniek. Geen andere ac teur als Ton van Duinhoven kan de juiste ironie, de specifieke humor zo tot z'n recht laten komen, geen an dere actrice als Ina van Faassen geeft de rol van Doris zo subtiel weer. Hun samenwerking in de regie van Karl Guttman doet van „Same Time, Next Year" het beste verwachten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) totale aanvoer op de vuilverwer kingsplaats steeg met 1933 kubieke meter tot 19,123 kubieke meter. Ongedierte In de afgelopen periode is een per soneelslid van de dienst aktief bezig geweest met bestrijding van onge dierte. Dat was voornamelijk de be strijding van wespen. Daarnaast werd een toename gekonstateerd van overlast van honden- cn katten- vlooien. Ver. Milieuhygiëne Zeeland Op dinsdag 31 oktober wordt in gebouw „De Schakel" te Middelburg de ledenvergadering gehouden van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land. Spreker is. mr. J. H, Erasmus van het ministerie van volkshuis vesting en milieuhygiëne, die het onderwerp: „Afvalstoffenwet en hergebruik" zal inleiden. ZIERIKZEE Schoolkrant Het schoolblad van de Johan Louis de Jonge school en de christelijke kleuterschool „De Maltarakkers" staat enigszins in het teken van de herfst. In de rap naderende herfst vakantie z(jn er voor de kleuters leu ke werkjes te doen. Van denneappels, bladeren en kastanjes zijn er allerlei beesten en schilderijen te maken. Zelfs op de kleuterschool zijn te genwoordig diploma's te behalen. Kleuters, die zelf hun veters kunnen strikken, krijgen sinds kort een ve terdiploma. De Maltarakkers hebben zich enkele weken beziggehouden met het projekt „huizen". Bij alles wat er op school gebeurde stond het huis centraal. De leerlingen van de Johan Louis de Jonge school gaan zich eveneens met projekten bezig houden. De klassen 1 tot en met 3 hebben gekozen voor de boerderij en de klassen 4 tot en met 6 voor de gezondheid van de mens en de ge zondheidszorg. De leerlingen hebben ook hun eigen inbreng in de school krant. De toets op school, wat te trakteren op je verjaardag, de gym les, na schooltijd, de aardrijkskunde les en de vrijdagmiddag op school. Bij enkele verhaaltjes staan zelfge maakte tekeningen. Concerizaal-bioskoop In de Concertzaal-bioskoop draai en deze week twee films, één voor de kinderen en één voor volwassenen. Voor de laatste kategorie draait een plusminus drie jaar oude politiefilm van Franse makelij, onder een Engel se t itel en - als ons redaktionele gé- heugen ons wel dient - met een En gelse nasynchronisatie. „Fear over the city" heet het pro- dukt - in het Nederlands „Een stad in doodsangst". De hoofdrol wordt gespeeld door Frankrijks topakteur in het populaire genre, Jean Paul Belmondo, die elk jaar „iets minder jong" wordt (in tegenstelling tot u en ik, die elk jaar gewoonjuist ja). Het begin van het verhaal is als volgt: In haar Parijse flat krijgt de knappe Norah Elmer een aantal anonieme telefoontjes. Even later valt zij van de 17e verdieping te plet ter. Inspekteur Le Tellier wordt op onderzoek uitgestuurd. Uiteraard doet Le Tellier z'n plicht doch zijn gedachten zijn nog bij een andere zaak: twee jaar geleden werd bij een bankroof een omstander doodgeschoten. Aanvankelijk wordt Le Tellier hiervan beschuldigd, maar later komt aan het licht dat de be ruchte gangster Marcucci de fatale kogels heeft afgeschoten. Matinee Voor de kinderen wordt „Hugo de Hippo" vertoond, een Amerikaanse tekenfilm over een baby-nijlpaard, dat het hard te verduren krijgt in de wateren rond Zanzibar en op het vas teland van Afrika, ondanks dat het vriendjes maakt. Er is namelijk een man die nijlpaarden haat en die Hip- po op de (dikke) huid zit. Maar uit eindelijk zorgt een sultan ervoor dat hij nog lang en gelukkig met zijn (mensen)vx-iendjes kan leven. In de film zijn de stemmen te horen van een aantal Nederlandse akteurs o.w. Ton van Duinhoven, Ko van Dijk en John Lanting. De originele filmlied jes zijn niet vertaald zodat je de stemmen kunt beluisteren van Marie en Jimmy Osmond en van Burl Ives. Regionale Agrarische kommissie Tezamen met de Christelijke Plat telands-Jongeren heeft de P.J.Z. Schouwen-Duiveland (Plattelands- Jongeren Zuid) een Regionale Agra rische Commissie (R.A.C.). Met vijf ander „R.A.C.'s" in de provincie wordt het Z.A.J.K. gevormd. Het N.A.J.K., do landelijke samenwer kingsvorm van do drie plattelands jongerenorganisaties óp agrarisch gebied, overkoepelt de twaalf Z.A.J.K.'s. De R.A.C. op Schouwen-Duiveland wil komen tot. een standpuntbepa ling aangaande situaties en ontwik kelingen binnen de regio (een zoete Grevclingen bijvoorbeeld), zowel als daarbuiten (grondpolitiek, produk- tiebeheersing. bedrijfsovername enz.). Meningen en standpunten die uit de R.A.C. naar voren komen worden landelijk verwoord door het N.A.J.K.. waardoor de sociaal-maat schappelijke situatie in deze streek kan verbeteren. Voorts houden de leden van de R.A.C. zich bezig met de technische n.spcktcn van hun vak. Dat gebeurt door middel van kursussen, in werk groepjes en op avonden. Zo Is er vo rig jaar een elektriciteitskursus ge organiseerd en er zijn avonden over (over)meehanisatie belegd. Dit sei zoen zijn er al „gewassludiegroe- pen" geformeerd, waarin aardappe len en tarwe de „topics" zijn. Deze winter zullen er weer diverse diskussieavonden worden gehouden, waarvan data en onderwerpen ruim van te voren bekend zullen worden gemaakt. Deze avonden zijn alge meen toegankelijk. Vergadering gemeenteraad Zoals ook staat vermeld in het pro gramma Hatfield-delegatie, vindt op vrijdag 20 oktober ten stadhuize een bijzondex-e openbare raadsvergade ring plaats. Deze vergadering zal in het teken staan van de viering van het 25-jarige bestaan van de „twin ning" H&tfield-Zierikzee en het be zoek van de delegatie uit die Engelse zusterstad. Lantaarnpaal omver Dinsdagmiddag omstreeks 16.35 uur deed vrachtwagenchauffeur W. K. uit Haarlem op het politiebureau aangifte van het feit dat hij een lantaarnpaal omver had gereden. Afd. „Philatelica" Op maandag 16 oktober vergadert de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica" in de bovenzaal van het Huis van Nassau. Een lezing wordt gehouden over het onder werp: „Nedex-landse motieven op buitenlandse postzegels". Voor tijd: zie agenda. Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 19 oktober wordt in Mondragon een bijeenkomst gehou den van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. Spreekster is mevr. E. Vleugels Schutter-Spit, die het onderwerp: „De verschillende le vensfasen van de vrouw" zal behan delen. Klubblad PJ.Z. De P.J.Z., Schouwen-Duiveland, heeft zijn eerste uitgave van „PJZ- Nieuws' voor dit seizoen weer geïdea liseerd. Interne mededelingen en vereni- gingsaktiviteiten domineren de in houd. Verder zijn er in dit nummer verslagen te lezen van deze zomer gehouden aktiviteiten. Aanrijding Mevrouw M. v. d. O. uit Ziex-ikzee wilde woensdagmorgen om 7.30 uur in haar auto vanaf de parallelweg bij Rijksweg 18 het kruispunt Rijksweg- Prov. weg richting Zeelandbrug oversteken. Zij verleende daarbij geen voorrang aan L. A. M. uit Oude Tonge. Het resultaat was een bot sing. Beide voertuigen moesten zwaar beschadigd door takelbèdrijf De Jonge worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Botsing Woensdagmiddag om 17.40 uur ver leende bromfietsberijder J. L. uit Zierikzee in de Regenboogstraat geen voorrang aan automobilist J. F. uit Zonnemaire dié uit de Ravestraat kwam. Het gevolg was materiële schade. HAAMSTEDE Bijeenkomst NCB Dinsdag 17 oktober houdt de Ne derlandse Christen-Vrouwenbond afdeling Haamstede een bijeenkomst in de rekreatiezaal van de Gerefor meerde kerk. Tijdens deze samen komst zal mejuffrouw L. Meijers uit Middelburg een causerie houden over kindei-zorg. Voor tijd: zie agenda. SCHARENDIJKE Rommelmarkt Zaterdag 14 oktober wordén te Scharendijke en Ellemeet spullen opgehaald voor de volgend jaar te houden rommelmarkt. Vanaf tien uur zijn de ophalers te verwachten. Alles wat gemist kan worden, wordt gaarne meegenomen. BROUWERSHAVEN Bar-bistro „La Moustache" Op vrijdag 20 oktober wordt in de Smalstad de bar-bistro „La Mousta che" aan de Haven Nz. (9) met een receptie geopend. De nieuwe bar wordt ge-exploiteerd door Ellen en Roy Smeets. Van 19-23 oktober De Engelse gasten arriveren op donderdag 19 oktober. Op vrijdag 20 oktober vindt (10.30 uur) een officiële ontvangst plaats in de Trouwzaal van het stadhuis, waarna in de mid daguren een rondrit wordt gemaakt over Schouwen-Duiveland. In de avonduren (19.30) vindt een bijzon dere raadsvergadering plaats, in aanwezigheid van de Engelse gasten, gevolgd door een gezellig samenzijn in de Vierschaar. Tijdens dit samen- KERKWERVE Filmvoorstellingen Dinsdagmiddag 17 oktober (herfst vakantie) worden twee filmvoorstel lingen gehouden in het Verenigings gebouw. Allereerst wordt een filmp je vertoond voor de kleuters, hierbij zijn ook de peuters hartelijk welkom. Daarna wordt de film „Op het nip pertje gered" gedraaid. Dit is een ijilm met ondertitel, dus bestemd voor kinderen van basisscholen en eventueel oudere kinderen. Ook zul len de dia's van de geslaagde speel- week vertoond worden. Zowel voor de kleuter- als voor de andere filmvoorstelling bedraagt het entreegeld f 1,-. De middag wordt georganiseerd door de werkgroep va- kantie-aktiviteiten te Kerkwerve, in samenwerking met de Stichting Jeugd Schouwen Duiveland. Voor aanvang zie agenda. NIEUWERKERK Kollekte In de week van maandag tot exi met vrijdag 24 oktober zal te Nieu- werkerk een huis-aan-huis kollekte worden gehouden voor de stichting „De fakkels bijeen". Deze stichting verdeelt de opbrengst over diverse inrichtingen zoals „Bartimeus" te Zeist, blindenhuis „Sonnenhèerdt" te Ermelo en hét tehuis „Dennenheul" te Êrmelo voor slechtzienden. Al met al doet de stichting „De fakkel bij een" veel werk voor blinden en slechtzienden, vandaar dat de kol lekte zeker alle belangstelling en medewerking verdient. OOSTERLAND Ophalen van spullen Op zaterdag 14 oktober a.s. hoopt het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging alhier kleine spul letjes op te halen bij de ingezetenen ten behoeve van de op 20 oktober te houden romrnelmarkt in het dorps huis „Oosterhof" aan de Sint Joost- dijk. Graag wat kleine artikelen, zo- Orgelspel in de miclit ZIERIKZEE, 11-10. Dc om wonenden orri de Grote Kerk in Zierikzee werden in de nacht van dinsdag op woens dag omstreeks twaalf uur op geschrikt door orgelspel. Hoe wel het allemaal zeer melo dieus moet hebben geklonken, betekende deze orgelmuziek, die tot ongeveer 01.30 uur aanhield, een danige versto ring van de nachtrust. De po litie werd ingeroepen en deze sterke arm wist de enthou siaste musici tenslotte te be daren. Het ging allemaal om de op namen van een orgelplaat door het Zeeuws Genootschap. Deze opnamen hadden 's avonds om tien uur moeten beginnen. Daar het gezelschap wal laat arriveerde cn de in stallatie van de benodigde ap paratuur nogal wat tijd verg de, werd het een nachtelijk zijn zal een barbacue worden gehou den. Amsterdam Op zaterdag 21 oktober worden per bus Den Haag en Amsterdam be zocht. Geprogrammeerd is o.m. een rondvaart door de Amsterdamse grachten. De zondag wordt in de gastgezinnen doorgebracht, waarna maandag de terugreis wordt aan vaard. als boekwerken, tijdschriften, kleine huishoudelijke artikelen, handwer ken. Aan het eind van de week krij gen alle inwoners een folder in de bus voor deze te houden bazar. De ze folder dient goed bewaard te wor den omdat ze waarde heeft. Er staat namelijk op elke folder een nummer waarop bij de verloting een mooie prijs kan vallen. Men doet dus goed de folder bij bezoek aan de bazar mee te brengen. Uitbreiding „Centra"-kruidenier Het „Centra" Levensmiddelenbe- drijf van de firma Bolle in de Kerk straat opende zaterdag 7 oktober een nieuwe slijterij. Reeds jaren geleden kon men het belendende perceel aan kopen en enige tijd later hierin op bescheiden schaal drank verkopen in de achterkamer van het voormalige woonhuis. Thans is het echter zover dat door verbouwing van dit pand een ruimte van 22 m2 is gekreëerd aan de voorzijde, waar op overzich telijke wijze veel sooirten drank op stellingen of schappen staan opge steld. Aan het einde bevindt zich een zogenaamd „wijnmeubel" met inwendige verlichting. Hier zijn alle mogelijke soorten wijn, gedistilleerd en andere dranken uitgestald. De fraaie tegelvloer is voorzien van ver glaasde plavuizen, er zijn witte wan den en een dito plafond. Aan de achterzijde van het pand is nog een kleine magazijnruimte gemaakt met daarnaast het kantoor van het be drijf. Schoolblad In navolging van de kleuter- en basisscholen heeft nu ook de Peuter speelzaal ,,'t Kraaiennest" een eigen oi'gaan uitgegeven met de naam van Peuterkrant ,,'t Kraaiennest". (Op de omslag een kraaiennest en verder de namen van het bestuur en de leiding van de peuterspeelzaal.) Voorzittex* is de heer P. Laprè. Verder namen en adressen van de vier leidsters van de speelzaal en een lijst van de vakanties voor het seizoen 1978-1979. Dan nog een ver laat verslag van het gehouden jaar feest op woensdag 28 en donderdag 29 juni jl. Vei-volgens een artikel uit de „Zierikzeesche Nieuwsbode", over: Te weinig begeleiding van be sturen van peutex'speelzalen op het eiland Schouwen-Duiveland, een kritische beschouwing over deze materie. Verder een artikel: „Van uit de Peuterspeelzaal", waai*uit blijkt dat het in de bedoeling ligt om de betrokken speelzalen zoveel mo gelijk te begeleiden en ervaringen met elkaar uit te wisselen. Het kon- takt wordt nl. op deze wijze tussen de peuterspeelzalen sterk vex-groot. zowel als het kontakt naar buiten. Er zijn in deze regio van alle speel zalen een of twee vex*tegen\vooxxli- gers die de kontaktpersonen zijn- tussen de i-egio en de eigen peuter speelzaal. Verder lezen we nog wat mededo lingen onder het motto: „Wist u dat?". Hierna volgen nog wat ver tellinkjes, wat rijmpjes etc. Een leuk krantje voor deze Peuterspeelzaal, dit eerste nummer. Opbrengst zendingsbussen De maandelijkse huis-aan-huiskol- lekte ten bate van het zendingswerk der Gereformeerde Gemeenten, hier ter plaatse gehouden werd on der leiding van dc heer Johan van der Have Jac.z. Gekollekteerd werd door de jongedames Ria Bolle, Fieke van 't Hoff, Cobic Olrec. Corine Knop, Marja de Visser en Marian dc Waal. Deze bracht op in dc maand september de som van f 209,88. Dc oud papieraktie in dezelfde maand bracht op de som van f 74,20, zodat dit samen was de mooie som van f 284,08. Waarvoor dankwoorden aan de geefsters en gevers cn niet min der aan de leiding en de jongedames koliektantes wel op z'n plaats is. Bloemenbak de sloot in Bij F. v. L. werd in de nacht van 9 op 10 oktober een blocmcnbak uit dc tuin gehaald cn ccn eind verder de sloot ingegooid. BRUINISSE Aanrijding Om 17.50 uur woensdagmiddag re den bromfictsberijder R. v. d. G. uit Sirjansland en automobilist L. S. uit Bruinisse vanaf de Noorddijk in dc richting van de Dellaslraat.. S. stopte even, waarna hij aan de linkerzijde werd gepasseerd door de bromfiet ser. Op dat ogenblik trok S. op cn reed de brommer aan. Het gevolg was materiële schade. BRUINISSE. In verband met de ingebruikneming van het nieuwe scholen- komplcx, zijn de leerlingen te Bruinisse enorm in de weer geweest, om een feestelijk kader tc scheppen voor bef grote gebeuren van de dag. Zo werden o.m. talrijke tucrkstukken gemankt, w.o. dit van een vuurtoren. ZIERIKZEE, 12-10. Morgen (vrtfdag)avond vindt in de Concertzaal de ope ningsvoorstelling plaats van bet nieuwe Z.V.U.-seizoen met het toneelstuk „Volgend jaar, zelfde tyd" van dc auteur Bernard Slade. Dit stuk wordt op dc planken gezet door de tonccl-groothedcn Ina van Faassen en Ton van Duinhoven. ZIERIKZEE, 11-10. Van 19-23 oktober bezoekt - als eerder gemeld - een delegatie uit dc Engelse „twinning"-siad Hatfield Zierikzee. Dc delegatie bestaat uit leden van dc Hatfield Parish Council (gemeenteraad), voor wie van gemeentewege een voorlopig verblijfsprogramma Is samengesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3