Noordgouwe maakte ook kennis met opbouwwerker D. Does wijk Kerkenkonferentie: „Samen op zoek naar kerk van toekomst" VEILIGHEIDSRAAD WIL STAAKT-HET-VUREN IN LIBANON MEUBELRAMA Leven ietsje duurder Den Uyl: nu geen nieuw kabinet DE ZIERIKZEESCHE COURANT Grootste wens: gemeenschapshuis GELD NODIG Pietermannen verwonden vissers Vrijdag start in Zierikzee Inferieur Verzorging MEUBELRAMA B.V. ZIERIKZEESCHE Sï NIEUWSBODE Maandag 9 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22385 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 23,90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Aktie voor Hervormde kerk Kerkwerve NOORDGOUWE, 2-10. Ook in Noordgouwe was er een groot aantal mensen naar het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw gekomen 0111 kennis te maken met de op houwwerker van de Stichting Samenlevingsopbouw Sehonwen-Duiveland én 0111 te diskussiëren over de dorpsproblemen. Omdat hiervoor in het kleine zaal tje de ruimte ontbrak, was het on mogelijk de ongeveer 50 aanwezigen waaronder burgemeester en mevr. Slabbekoorn en enkele raadsleden, In diskussiegroepjes te verdelen. Na eon inleiding door mevr. De Koeijer, bestuurslid van de stichting besprak men daarom onder leiding van de heer Doeswijk, gezamenlijk de verschillende problemen aan de hand van een „praatpapier". „Regionaal welzijn" Met het projekt „bijzonder regio naal welzijn" dat in drie streken van ons land wordt gehouden (Schouvven- Duiveland, Groningen en Friesland) wordt door regionale werkgroepen, en landelijke stuurgroepen diverse diensten van de ministeries van on derwijs en volkshuisvesting, onder zocht welk beleid moet worden uit gestippeld voor de z.g. „kleine ker nen". Gemeenschapshuis Bij het punt „gemeenschapshuizen kwamen de tongen pas goed los. Ie dereen in het kleine volle zaaltje kon mee voelen met het verlangen van de Noordgouwenaren naar een betere ruimte. Volgens de burgemeester kan ech ter pas aan een groter gebouw' wor den gedacht als vaststaat dat er vol doende gebruik van gemaakt wordt. Noordgouwe heeft nu alleen een mu ziekvereniging, een vrouwenvereni ging en een bejaardensoos; de laat ste twee komen bijeen in het „Ne- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 derlands Hervormd Verenigingsge bouw". Een jeugdklub werd opgehzven wegens gebruik aan ruimte. Zonri^- behoorlijke akkommodatie heeft rrJM echter ook minder kans op bloeiend verenigingsleven, blijven ae aktiviteiten bij de bevolking v/aak sluimeren. De heer Doeswij k gaf de raad een werkgi'oep te vormen om samen te zoeken naar mogelijkheden voor een gemeenschapshuis. Woningen, Van „rekreatiedruk", een ander punt van het „praatpapier" heeft men in Ncordgouwe geen last, wel erge ren velen zich aan de vaak leeg staande tweede woningen. Alle huizen voor de eigen inwo ners, ook in hei buitengebied en wat nieuwe huizen is dan ook hun aller wens. „Nieuwe woningen zijn niet altijd garantie voor meer schoolkin deren, veidaging van de landelijke normen v.oor het leerlingenaantal is een betere oplossing voor de kleine scholen", aldus burgemeester Slab bekoorn. Bejaarden De bejaardensoos is goed georgani seerd en heeft ook de belangstelling van veel ouderen. Aan een bejaar- dengymnastiekklub (beter bewegen voor ouderen) is nog wel behoefte. De ijsklub in Schuddebeurs bleek •moeilijkheden te hebben met het opknappen van de ijsbaan. Een ge meenteraadslid bood aan te bemid delen. Nadat nog de roep om een gymzaal en een tennisbaan had ge klonken sloot mevr. Slabbekoorn de geanimeerde vergadering en riep ieder op mee te werken aan de op bouw van de samenleving van het dorp. NEW YORK, 7-10. Met betrekking tot de toestand in Libanon heeft de Veiligheidsraad, met algemene stem men, een staakt het vuren bevolen. Radio-Beiroet zei zaterdagochtend dat premier Selim al Hoss van Liba non blij was met de VN-oproep een einde aan de gevechten te maken als een oplossing voor de „menselijke aspekten" van de crisis. Maar de premier wees elke suggestie om de kwestie te internationaliseren van de hand en zei „we dienen ons te realiseren dat de politieke aspekten van het Libanese probleem door de Libanezen zelf moeten worden opge lost". DEN HAAG, 7-10. Zes sportvissers, vijf in Katwijk en een in Wassenaar, zijn zaterdagmddag gewond geraakt bij het vissen langs de kust op gar nalen. De slachtoffers zijn allen ge stoken door Pietermannen, een vis die bij de kieuwdeksels en de eerste rugvin stekels heeft die een giftige stof afscheidden. Alle zes vissers moesten zich onder doktersbehande ling laten stellen. Zij maken het al len goed, zo heefit het ministerie van volksgezondheid zaterdagavond mee gedeeld. OXJWERKERK. De na-rampse kerk van Ouwerkerk, die toe is aan een grondige opknapbeurt. Geld hiervoor is beschikbaar gekomen o.m. door verschillende akties. In herinnering blijft een zomerconcert, de opbrengst waarvan ook ten goede kwam aan het be-oogde doel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) x ZIERIKZEE, 6-10. „Kerkenkonferentie is samen op zoek gaan naar de kerk van de toekomst". Op die ma nier omschreef ds. L. de Liefde de konferentie die vrij dagavond in Zierkzee startte met een bijeenkomst in de Gereformeerde kerk. Gelijktijdig werd ook in Middel burg en Terneuzen een begin ge maakt met deze konferentie, die van 1978 tot 1980 en wellicht ook nog in de jaren daarna zal duren. Kernwoorden van deze tweede Kerkenkonferentie zijn „Hoop en Leven". „Ikzelf", aldus de tweede voorzitter van de Generale Synode der Hervormde Kerk, „hoop op een kerk waarin het warm toegaat, hui selijk en gewoon, waar we een stuk je geduld hebben met elkaar, waar we niet zo maar aan elkaar voorbij gaan. Aan een kerk waarin gedeeld kan worden. Ook twijfel, verdriet en vreugde. Ik hoop op een kerk waar je mensen vindt met wie je kunt praten. Ik droom van een volksdiakonaal, een huiselijke ge meente. Dan wordt opnieuw de naam van Jezus gespeld als degene die onze hoop is". Hoop De tweede Kerkenkonferentie '78- '80 heeft als naam: „Op Hoop van Leven" en ds. De Liefde sprak dan ook over het onderwerp „Hoop doet leven" zijn opwekkend woord vóór een flink aantal vertegenwoordigers van allerlei kerken en groeperingen op Schouwen-Duiveland, die samen het begin van de konferentie vrij dagavond beleefden. Zij werden, na dat hel gereformeerd jeugdkoor JOY psalm 150 op eigentijdse ma nier had gezongen. verwelkomd door wika D. Hiensch, lid van de Raad van Kerken, namens de provinciale raad. De provinciale raad besloot de kerkenkonferentie op drie plaatsen in de regio's van start te laten gaan, omdat de konferentie juist aan de basis moet beginnen. Misverstanden „Het is geen gewone vergadering. Dat is zeker in eerste instantie niet de bedoeling. Het begint bfj de plaat selijke gemeenten en parochies. Het gaat daarom om u en vele anderen". „Er is veel aan de hand in de ker ken", zo merkte hij op. „Het pretti ge is dat dat alles raakvlakken heeft met het geheel van de Kerkenkon ferentie". Hij besloot met de hoop uit te spreken, „dat we als christe nen rekenschap zullen geven van de hoop die in ons is," en de wens, „dat we niet alleen goede startavond hebben, maar dat dit inderdaad het begin is van een proces tot meer be grip voor elkaar als mensen uit ver schillende kerken en dat -we samen meer zicht zullen krijgen op onze verantwoordelijkheden in de samen leving". Weerzin Na samenzang van gezang 313 be kende ds. De Liefde dat hij bij het woord kerkenkonferentie aanvanke lijk enige weerzin moest overwin nen. Hij vond de term konferentie niet gelukkig. „Dat suggereert man nen en vrouwen met aktetassen, sprekers, resoluties, amendementen, vechten om een formulering, rap porten enz. „Haalt het wat uit?" zo vroeg hij zicli af. „Je wilt wel eens wat zien van al datgene wat in rap porten is uitgebracht en in prachtige formuleringen is gezegd." Wereld wordt groter Emotioneel bekeken, zo betoogde hij, wordt de wereld niet kleiner, maar groter. De mensen krijgen steeds meer informatie en hebben veel minder tijd om dat te verwer ken. Dat alles wekt een brokkelige indruk. Gekommuniceerd wordt er op de manier van „we bellen nog wel eens" en „we zien wel". (Voor het vervolg van het verslag Kerkenkonferentie mogen wij ver wijzen naar het dinsdagnummer. Red.) Advertentie de zaak met die geweldige service Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - Telefoon (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - Telefoon (01878 1280 ZIERIKZEE. De Koninklijke Har monie „Kunst en Eer" heeft in het afgelopen weekeinde een sukses- volle bazar gehouden in enkele lo kalen van de oude school aan de Nieuwe Boogerdstraat. In totaal werd ongeveer één en tachtighon derd gulden bijeengebracht met al lerlei aktiviteiten. Vooral vrijdag avond was het erg druk en genoot het publiek volop van de rommel markt, het rad van avontuur, de kledingverkoop, de plantenverkoop, touwtje trekken, ballen gooien, grabbelton en andere spelen. Opval lend waren de vele handwerken en andere handvaardigheidsproduklcn die werden aangeboden. In een van de lokalen was ook een bar inge richt voor de noodzakelijke verfris singen. Ook zaterdag wgs er nog een goede belangstelling. Kunst en Eer" zal de opbrengst aan dit gebeuren weer reserveren voor de komende viering van het honderdvijftig jarig bestaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode; Dit nummer bestaat uit G pagina's Soms verdient een minister koetsier te zijn en een koetsier minister. Napoleon DEN HAAG, 7-10. Het leven van het gemiddeld werlcnemersgezin is van midden augustus tot midden sep tember 0,7 procent duurder gewor den. Een vergelijking van de ont wikkeling over de laatste twaalf maanden met die van een jaar daar voor toont dat de dalende tendens van het tempo van de prijsstijgingen zich nog steeds voortzet, zo hoeft het Centraal Bureau voor de Statistiek berekend. HILVERSUM, 7-10. Oppositieleider Den Uyl zal op korte termijn geen motie van wantrouwen indienen te gen het kabinet-Van Agt naar aan leiding van Bestek '81. Hij heeft dat vrijdagavond gezegd in een uitzen ding van de televisie-aktualiteiten- rubriek Brandpunt. Den Uyl vindt wel. dat het huidige kabinet niet zo lang mag zitten dat het Bestek '81 kan uitvoeren. „Dit kabinet heeft geen juist antwoord op het probleem van de werkloosheid", betoogde hij nogmaals. Met een lange periode van een kabinetsformatie nu is Neder land evenwel niet gediend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1