STICHTING PEUTERSPEELZAAL ZIERIKZEE IS UIT OPRICHTINGSFASE Urker opdracht voor firma P. Maaskant Zonen Oosterlandse soos-bezoekers maakten Schouwen-Duiveland-trip Aandacht gevraagd voor bekende Zeeuwse kollekte Eerste kursus van kruisverenigingen in Bruinisse Sterk opkomende funk-rockgroep speelt dit week-end in „Brogum" Ruimte nog probleem STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 oktober 1978 Nr. 22383 ZIERIKZEE, *1-10. De Stichting Peuterspeelzaal Zie- rikzee is een feit. Tijdens een verleden week gehouden ledenvergadering geraakte de stichting uit haar op richtingsfase; de initiatiefgroep werd ontbonden om plaats te maken voor een bestuur, dat door 15 aanwe zige wijkbewoners werd gekozen. 3 BRUINISSE, 4-10. Dc firma P. Maaskant en Zonen (Bruinisse-Stellendam) kreeg opdracht van schipper J. A. Poppe, uit Urk tot de levering van een nieuwe viskotter, die evenals het oude schip van schipper Fokke straks UK 165 zal heten. „Er komt nu een duidelijker beeld naar de gemeente toe; wjj vertegen woordigen inmiddels een twintigtal ouders van peuters in de wyk en als de zaak eenmaal gaat lopen zullen dat er al snel meer worden", zo ver klaarde de kersverse voorzitster, Li- dy Does wijk. Leiding en ruimte Tijdens de vergadering hebben 'de ouders zich uitgesproken voor een deskundige (bege-) leiding van de peuters, die gevormd moet worden uit mensen met een opleiding op mbo-niveau, en voor een lokaliteit in Poortambacht zelf. Enige tijd gele den is namelijk overwogen om even buiten de wijk naar ruimte te zoe ken, aangezien de lokaliteit waar de initiatiefgroep aanvankelijk het oog op had laten vallen, „onder haar handen" werd verkocht. De stich ting kampt overigens nog steeds met een ruimtetekort. ZIERIKZEE Vergadering Vleeskeuringsdienst Op woensdag 11 oktober wordt in „De Korenbeurs" te Goes een ver gadering' gehouden van de Vlees keuringsdienst Zeeland, benoorden de Westerschelde. Gestaagd Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het kandidaatsexamen Farmacie, onze stadgenoot, de heer K. Ensing. Nadat de leidster mevrouw E. Poelman-van Leeuwen de deelne mende bejaarden, organisaties en serveersters en het overige bestuur had welkom geheten en een prettige reis had toegewenst werd ongeveer twee uur gestart vanaf het dorps huis „Oosterhof" en ging het eerst, over Zijpe en Bruinisse en Sirjans- land naar Dreischor. Toen naar Brouwershaven, Den Osse, naar Scharendijke, om over de Rampweg op Renesse te belanden, waarna te Burghsluis de Deltawerken in ogen schouw genomen werden. Vliegveld Nadat men dit had bewonderd ging het over Burgh en Haamstede naar het vliegveld, waar in het res taurant hierop bij de familie Van Van 9 tot 14 oktober In de loop van de jaren is de op brengst van de Zeeuwse kollekte ge leidelijk aan gestegen. In 1975 werd f 57.500,bijeen gebracht en in 1976 was de opbrengst ongeveer f 64.500,Het jaar 1.977 gaf geen stijging meer te zien. Het is duide lijk, dat Zeeuwse Vrouwenraad en plaatselijke organisatrices hopen dat de komende kollekte weer een ho gere opbrengst te zien zal geven. Objcktcn Dc objektcn die voor gelden van de Zeeuwse kollekte in aanmerking komen worden elk jaar in een alge mene bestuursvergadering van dc Zeeuwse Vrouwenraad vastgesteld in overleg met het bestuur van de Stichting Zeeland. Zo zijn er de vakantieweken voor bejaarden, gehandikapten en visueel gehandikaptcn. Van de deelnemers wordt een bijdrage gevraagd, de overige kosten (b.v. pensiongeld voor vrijwillige begeleidsters) wor den uit de kollekteopbrengst bestre den. Vorig jaar b.v. hebben meer dan 200 gehandikapten genoten van een vakantieweek in Oostkapelle. De Zeeuwse gehandikapten brachten een vakantieweek door op de Ve- iuwe. Tydens de vergadering toonden zich voorts veel ouders bereid om, volgens een roulatiesysteem, mee te Afscheid bij gemeente Op vrijdag 6 oktober zal tijdens een bijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis, afscheid worden ge nomen van de havenmeester de heer A. C. Berrevoets, zulks in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van betrokkene. Seizoen afsluiten in speeltuin Op zaterdag 7 oktober wordt in de Meester Breetvelt-speeltuin in Mal ta het zomerseizoen afgesloten. In de ochtenduren is er iets voor de leeftijdsgroep van ongeveer vijf tot ongeveer negenjarigen (die leeftijds grenzen worden soepel getrokken) en 's middags is de jeugd van onge veer negen tot twaalf jaar aan de beurt. Voor iedere deelnemer is er een leuke verrassing. Bij slechte weers omstandigheden wordt alles een week uitgesteld. Uitstapje personeel P. Schults B.V. De - personeelsvereniging van het schildersbedrijf P. Schults B.V. maakte vorige week zaterdag een uitstapje naar Baarle-Nassau. Met twee bussen van toeringcarbedrijf Van Oeveren vertrok men 's morgens uit Zierikzee. Onderweg stapte nog een groot aantal kollega's, met ver loofde of echtgenote, in. De eerste stop werd gehouden in de „Zeven- bergsche hoeve" in Zevenbergen, waarna het gezelschap na een rond rit door een gedeelte van Noord-Bra- der Hulle, een oud-Oosterlander, koffie gedronken werd. Het was toen inmiddels kwart over vier ge worden. Een uur later werd de bus weer bestegen en ging het huistoe over Kerkwerve en Schuddebeurs. Omstreeks kwart over zes arriveer de men weer op het dorp terug vol indrukken van deze mooie en ge slaagde. reis. De heer C. de Later was de tolk van alle deelnemenden toen hij het bestuur namens allen hartelijk dankte voor deze prettige en goed geslaagde reis. Ten slotte sprak ook de leidster, mevrouw Poelman, dankwoorden tot chauf feur Dekker voor zijn uitstekende verzorging tijdens de reis, en voor al ook voor zijn duidelijke uiteenzet tingen. Mede hierdoor werd deze trip een ware belevenis voor de be- jaarden-soosbezoekers. Plaatselijke doeleinden Van de opbrengst is verder twee procent bestemd voor aktiviteiten van de Zeeuwse Vrouwenraad en mag achttien procent van wat plaat selijk wordt ingezameld voor plaat selijke doeleinden worden besteed (voor zakon als b.v. de muziekver enigingen, kunstzinnige vorming enz.). Voor het Anjerfonds Zeeland is twintig procent van de opbrengst der Zeeuwse kollekte bestemd. Dit fonds heeft tot doel de bevordering van de zelfwerkzaamheid van de Nederlandse bevolking op het ge bied van wetenschap, kunst en kui tuur. Van hetgeen de Zeeuwse kollekte opbrengt wordt voorts een bedrag gereserveerd voor individuele aan vragen (voorbeelden: startsubsidies voor peuterspeelplaatsen, aanschaf apparatuur voor scholen enz.). Tenslotte is ongeveer vijf procent uitgetrokken voor onkosten zoals drukwerk, porti en administratie. Dit percentage is laag omdat bijna al het werk op basis van vrijwillig heid geschiedt en de Stichting Zee land de administratie verzorgt. draaien in de peuterspeelzaal wan neer die goed en wel van de grond is. De Belangengroep Poortambacht heeft inmiddels om samenwerking met de nieuwe stichting verzocht. Bestuur Behalve voorzitster Lidy Does wijk bestaat het bestuur uit Els de Rui ter (penningmeesteresse), Dineke Boitelle (sekretaresse), Karin van Brughen en Ger Filerius als be stuursleden. Bedoeling is dat een derde deel van de bij de stichting aangesloten ouders in het bestuur vertegenwoordigd zal zijn. bant in Baarle-Nassau arriveerde voor* de Brabantse koffietafel in het bosrestaurant „Landgoed Schaldui- nen", In de middaguren werd bow ling gespeeld op de bowlingbanen van het landgoed. Omdat het weer zo slecht was en er van winkelen weinig terecht zou komen, werd er wat langer gebowld. Het diner werd hierna gébruikt in het x-omantische restaurant „De Engel", ook in Baarle Nassau. Daar sprak de voorzitter van de personeelsvereniging aan het eind van het diner enkele woorden, waar in hij zei met voldoening op deze ge slaagde dag terug te zien. Ook kon- stateerde hij tevreden de grote deel name en dankte hij toeringcarbedrijf Van Oeveren voor de voortreffelijke begeleiding en verzorging van deze dag, die werd georganiseerd door de personeelsvereniging in samenwer king met schildersbedx-ijf P. Schults B.V. „Ziejook" brengt a-politieke film van „politieke" regiseur Op vrijdagavond 6 oktober vindt in de Concertzaal de tweede „Zie- jook"-avond van dit seizoen plaats. Op het programma staat een film van de Italiaanse regisseur Marco Bellochio, „I pugni in tasca" („Met de vuisten in de zak", voorafge gaan door „Through the gax-den", een korte film van de Nederlandse cineast Frans Zwartjes. Bellochio maakte „Met de vuisten in de zak" in 1965 - hij was toen 25 jaar - en zag zijn produkt al snel onderscheiden op de filmfestivals van Locarno, Venetië, New Yox*k en Rio de Janeiro. In Italië had hij het, voor wat betx-eft de bekroning van zijn werk, toen wel gehad, want de ze filmer bleek steeds kontroversië- ler onderwerpen aan te roeren. Bovendien waren de Italiaanse autoriteiten alles behalve gepor teerd van zijn kommunistische idee- en, die - vanzelfspx'ekend - ook in zijn filmische werkstukken tot uiting kwamen. Zijn bex-uchtste film werd „In naam van de vader" (In nome del Padre) uit 1971, die hem bijna drie jaar in het gevang' had laten belanden. Andere films van Bellochio zijn ondex;meer „China is dichtbij" („La Cina a vicina") een speelfilm uit 1967, „Paolo" en „Viva il primo maggio Rosso". De laatste twee zijnde dokumentaires vervaax*digd in 1969 als lid van de sektie pers en propaganda van de Italiaanse CP. De filhi die „Ziejook" nu van hem op het programma heeft, is een bij na twee uur durende speelfilm in zwart-wit. Het verhaal is gesitueex-d in de Po-vlakte waar een gezin woont waarvanelk der leden wel wat „afwijkends" vertoont. Moeder (weduwe) is blind; zoon Alessandx*o, de hoofdfiguur, een intellektueel, is epileptikus; zijn jongere bx'oer Leo ne is doodgewoon achterlijk en zijn zuster Giulia is behalve mooi erg emotioneel en „stuurloos". Normaal En dan is er nog Auguslo, Ales- sandx'o's oudste bx-oer. Hij lijkt de enige „normale" te zijn, met handig heid, playboy-gedx-ag en maatschap pelijke ambities; maar je kunt je afvragen of dat nu werkelijk zo nor maal is: binnen zijn familie'is hij in ieder geval een uilzondering. Het gezin leeft van het ene emo tionele konflikt naar het andere en Alessandro kan daar niet langer te gen op. In zijn wanhoop beraamt hij afschuwelijke plannen en legt ze ten uitvoer ook: op Augusto na zijn familie likwidex-en. Makabere tone len voltrekken zich en die zijn ver filmd in een onaandoenlijke stijl, waardoor de gebeurtenissen - te moer door de lugubere grappen - des te indringender worden. Prov. Hervormde jeugdraad Op 10 oktober wordt door de Pro vinciale Hervormde Jeugdraad t.b.v. leiding van jeugddienstkommissies in gemeenten op Schouwen-Duiveland een bespx*eking gehouden. Besproken wordt o.a. de vraag of er gezamelijke aktiviteiten zijn op te zetten en op welke wijze jongeren zo goed mogelijk bij de dienstvoorbe- reiding kunnen woi-den betrokken. De bijeenkomst is in 't Vrije te Zie rikzee. Voor tijd: zie agenda. Gevonden voorwerpen Op het Groepsbureau der Rijkspo litie tc Zierikzee (Kerkhof z.z. 7) zjjn inlichtingen tc bekomen over op Schouwcn-Duivcland verloren en gevonden voorwerpen, die op het bureau zijn aangegeven. Zilvei'en schakelarmband met naam; autosleutels Peugeot; vaan dels van sportwedstrijden; gouden ring met inscriptie „Chris": etui met huis en autosleutels; kinderjack maat 110; windsurfpak; geldsbedrag gevonden te Bruinisse; kinderwa gen/wandelwagen: rode damespor temonnee; cremekleui-ig damesvest; leren jas; sleutelbossen met sleutels; rongebroek donkerblauwsleutel met rode label; nylon skipak dxüe- kleurig; geldsbedrag gevonden te Zierikzee; tennisx'acket en speel goedauto; lipsleutel van huisdeur; sleutels in bruin etui; gouden ster- i-enbeeld; etui met autosleutels; op vouwbare paraplu; kindex-jack; Ned. Falkkaart landkaart; sjaal; Kodak Instamatie fototoestel; huissleutel Yale; portemonnee met inhoud op postkantoor Haamstede gevonden; zwart portemonnee; bril met bruin montuur en dikke glazen; siervelg van auto; Seiko herenhorloge; witte regenjas; knipportemonnee; zilvei-en vulpen met inscriptie te Bx-uinisse gevonden; portemonnee rood met geel; etui met autosleutels; zwarte portemonnee met inhoud; porte monnee met inhoud; pakje; heren- horloge merk Union; herenhox-loge merk Ancre; bx-uin etui met sleutels; herenbril in zwart etui; lipsleutel aan metalen ring; gele portemonnee met inhoud; zonnebril; armband met naam Lian; Philips gehoox'ap- paraat in etui; gouden kettinkje met toebehoren; knipportemonnee met inhoud te Nieuwex-kex-k gevonden; hoi-loge hex-en; zonnebril groot mo del; spijkerbroek dames T-shirts en draagtas met opsschxnft Westerfield; zwarte kindersandalen maat 25 of 26; sleutels merk Borkeij; kinder schoentjes x-ood; geldsbedrag; brui ne damesportemonnee met inhoud. RENESSE Bejaardensociëteit weer van start Dinsdagmiddag startte de bejaar densociëteit in „Het Trefpunt" het nieuwe soosseizoen. Ds. L. de Wit sprak een welkomstwoord in het bij zonder tot de nieuwe léden. Vervol gens gaf mevrouw v. d. Houten-v. d. Fonteine een overzicht van de finan ciën. Er werden door enkele bejaar den wat'gedichten voox-gedragen en mevrouw Evex'wijn-v. d. Bout, echt genote van de burgemeester van We- terschouwen, bracht een kort bezoek om de sociëteit een goed en prettig seizoen toe te wensen. Rond zes uur ging men aan tafel voor een goed verzorgde broodmaaltijd. Deze gezel lige eerste middag van het seizoen werd besloten door ds. L. de Wit met enkele woorden van dank. Vanaf dinsdagmorgen 10 oktober is nu weer elke week bejaardensociëteit in het dox'pshuis. Kollekte Beatrixlonds De onlangs gehouden kollekte ten bate van het Beatrixfonds heeft in Renesse een bedrag van f 417,94 op gebracht. MIDDENSCHOUWEN Dodelijk ongeluk De 55-jarige mevrouw W. Stoutjes- dijk-Reule uit Zierikzee is dinsdag avond aan de gevolgen van een ver keersongeluk eerder op de avond by Looperskapelle overleden. Omstreeks 21.00 uur dinsdagavond x-eed C. J. S. uit Zierikzee met zijn echtgenote in de auto over de Ring dijk richting Scharendijke. In een flauwe bocht raakte hij rechts van de weg in de berm en reed met de voor zijde vaix de auto op een schrikhek af. Door de botsing schoot een rood witte plank over de motox'kap door de voorruit de auto binnen en trof de echtgenote van S. Het slachtoffer werd met spoed ovex'gebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee, waar zij later op de avond overléed. Manschappen van de verkeerspoli tie en de groep Schouwen-Duiveland stellen gezamenlijk een ondersoek in naar de juiste toedracht van dit noodlottig ongeluk. KERKWERVE Algemene vergadering voor bazar/rommelmarkf Vrijdag 6 oktober wordt er in de konsistorie van de Hervormde kerk aan de Ring te Kerkwerve een al gemene vergadering gehouden. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor alle inwoners van Kerkwerve en omstre ken die aan de bazar-rommelmarkt, die volgend jaar juni ten bate van de restauratie van de Hervormde kerk zal woi'den gehouden, willen meewerken. Dit is gedaan omdat het behoud 'van de kerk niet alleen een zaak is van de Hervormde Ge meente maar van alle inwoners. Ge hoopt wordt dan ook dat velen de vei'gadering zullen bezoeken. De vei'gadering zal wórden geleid door bui'gemeester E. Baex'ends van Mid- denschouwen. Voor aanvang zie agenda. NIEUWERKERK Ledenvergadering „De Gruttepikkertjes" De peuterspeelzaal „De Gruttepik kertjes" hield pp woensdagavond 4 oktober de jaarlijkse ledenvergade ring. Op deze avond traden drie be stuursleden af. n.l. mevrouw Dijk stra, mcvTouw Romeyn en mevTOuw Steendijk. Zij worden opgevolgd door mevrouw Lely. mevrouw Stins en mevrouw v. d. Valk. Na het jaarverslag, het financieel overzicht en een kop koffie werd het. programma voortgezet door de heer H. Lindhout van Verhage's Speel goedhuis te Zierikzee. Door middel van een aantal voor- beelden hield hij een boeiend betoog over het belang van goed en verant woord speelgoed. Al met al een leer zame avond. Dc aanwezigen keerden na afloop tevreden huiswaarts. OOSTERLAND Ncd. Herv. Jeugdkapel hield dienst in fln 't Opper" De Ned. Herv. Jeugdkapel hield in Bruinisse een „huisdienst" in het be- jaradenhuis „In 't Opper". De dienst werd samengesteld onder het motto: Het nieuwe schip wordt 35 meter lang en krijgt een MAK motor van 2.000 pk. Het nieuwe schip zal wor den gebouwd bij scheepswerf Voor uit uit Zaandam, terwijl de verdei'e outillage geheel bij Maaskant zal wox'den uitgevoerd. Men hoopt het casco in maart 1979 gereed te heb ben. Het huidige schip Vijf jaar geleden werd ook door Maaskant de tegenwoordige UK 165 BRUINISSE, 3-10. Dinsdagavond begon te Bruinisse de door de Zeeuwse Kruisvereniging c.q. Het Groene Kruis te houden kursus in negen avonden: „Zorg voor eigen gezondheid". De voorzitter van de plaatselijke kommissie, de heer W. van Gilst, zei verheugd te zijn, dat zich voor deze kursus 86 personen hebben opgege ven, waarvan er ruim zeventig aan wezig waren. Hij hoopte dat ook de andex*e, op stapel staande, kursussen dooi-gang zouden kunnen vinden. Van sommi gen is dat al zeker. Dokter F. J. J. Buitendijk, plaatselijk arts te Brui- „Hoop". Een dag voor de dienst had den enkele leden van de kapel aan de bewoners van het huis een kaars uitgereikt als symbool van licht en hoop. In de versiex'de zaal van „In 't Op per" sprak Marco van 't Hoff, die ook het orgel bespeelde, een wel komstwoord, waarna Gillis van der Have deze dienst met gebed opende. Bij de zevenarmige kandelaar beeld de Eleanne van Oevex-en de liefde uit, Kees van der Maas het leven, Jeanne Dalebout het licht, Derk Pepping de hoop, Erik Beije het ge loof, Arie van der Maas het woord en Jannie Pepping de Geest. Na het zingen van lied 23 droeg Joop Bre- kelmans het gedicht: „Wat is Hoop" voor en na het zingen van lied 87 sprak Jaap Schoof over het onder werp: „Wat zegt de Hoop ons". Na het zingen van „Ik geloof", tenslotte besloot Andx-é van Dijke deze dienst met dankgebed. Tot slot zong men no^lied 74. BRUINISSE Dagsluiting „In 't Opper" De dagsluiting in het bejaarden huis in „In 't Opper" die wekelijks, door een andere kerkformatie uit Bruinisse of Duiveland wordt ge houden, had de laatste keer een wat „anders dan anders" karakter. Deze werd namelijk gehouden door de Jeugdkapel uit Oosterland, die op eigentijdse wijze met deklamatie, zang en muziek hun geloof ver woordden. Allen die in de rekreatie- zaal deze dienst bijwoonden kregen als aandenken een kaars (fraai op gesierd) zodat ook later nog eens aan deze dienst kan worden ge dacht. ZIERIKZEE, 5-10. Vrijdagavond 6 oktober speelt de Groningse funk- rockformatie „Plant" in jeugdsoos „Brogum" aan het Kerkhof zuidzijde. Dit optreden mag, zo vroeg al in het seizoen, een hoogtepunt ge noemd worden in, wat de soos zelf noemt, haar „huiskoncerten". (Een goed begin is het halve wex-k.) „Plant", nog maar kort „van de grond", is namelijk enorm sterk aan het opkomen en heeft zich al een plaats vei-overt in het vaste „za- lencircuit". Niet voor niets, want de band speelt op uiterst vitale wijze zeer enerverende muziek die te brengen is onder de noemer funk- ï'ock. Haar eex*ste elpee „Lifelong aan de heer Foppen geleverd, die 30 meter lang is. Zoals meer voorkomt tegenwoordig gaat het hier om een kettingx-eaktie in de verkoop van schepen. De huidige UK 165, wordt door de opdx-achtgever ingeleverd. Dit schip is door Maaskant doorver kocht aan schipper H. Brinkman (Stellendam 12). Ook de Stellendam 12 is wat eerder dan de huidige UK 165 geleverd door Maaskant. Met de verkoop van de huidige Stellendam 12 is men nog niet rond. nisse hield daarop een zeer interes sante causerie, die als titel had: „Hoe zit het menselijk lichaam in elkaar en hoe funktioneert het?" Hoewel hij in het begin zei, dat er moeilijk een vaste lijn in het onder werp te vinden zou kunnen zijn, vanwege de ingewikkelde materie, werd het toch éen boeiend geheel. Voor de pauze werden de schedel, het skelet en de samenstelling daar van, de spierfunktie, de bloedsom loop en de funktie van het hart be handeld; na de pauze werden ver schillende zintuigen nader ver klaard. De heer Van Gilst sloot de bijeen komst. Vergadering Stichting Weekendwoningen Tijdens de in het Dorpshuis ge- houden vergadering van de Stich ting Weekendwoningen Bruinisse, werd wethouder C. Jumelet geïn stalleerd als voorzitter. Deze funktie is ambtshalve aan zijn portefeuille voor de rekreatie verbonden. Gememoreerd werd, dat de men sen die thans de zomerwoningen be volken, eigenlijk de eersten waren die Bruinisse als rekreatiegemeente hebben ontdekt. De mensen van het eerste uur wonen hier nu al onge veer 15 jaar; andex-en -iets korter, maar allen waarderen hun woning in wat thans De Plantage heet. Die naam is ontleend aan het oude Bui tenhuis van de Ambachtsheren en vrouwen, dat indertijd in de omtx-ek daarvan heeft gestaan, en dat in de Franse tijd werd afgebroken. Af scheid werd genomen van wethou der S. A. Jumelet die naast v<el0 goede woorden, ook nog enxele at tenties in ontvangst mocht nemen. Kollekte Nierstichting Met dankbaarheid wordt gekon- stateerd, dat ook in Bruinisse de kollekte voor de Nierstichting een begrip wordt. De opbrengst bedroeg f 1563,16, tegen vorig jaar f 1.437,15. Een woord van dank aan de kol- lektanten die onder uiterst ongun stige weersomstandigheden huis-aan -huis moesten aanbellen is zeker op zijn plaats. Zoals altijd kwam men wel eens aan een gesloten deur. Voor de gemisten nog even het giro nummer van de Niei-stichting: 388.000 Nier-stichting Amsterdam. Guai-antee", die nog niet zo lang ge leden uitkwam, is dan ook op weg een „topper" te worden en zal on getwijfeld ook buiten Nederland dc nodige aandacht gaan trekken; bui tengewoon professioneel voor een Hollandse band. De „sound" is Amerikaans cn „Plant" zou zeer verbazen als zc zich over enige tijd niet voegde bij de „Nederlandse export-groepen" zo als Kayak, Gruppo Sport ivo cn Gol den Earring. Met deze laatste groep is Plant overigens bezig een tournee door Nederland te maken. In afwachting van „Brogum"-pop- koncerten in de Concertzaal, kunnen we met spanning de „huiskoncer ten" van de jeugdsoos tegemoet zien. OOSTERLAND, 4-10. Begunstigd door goed najaarsweer maakten de Oosterlandse bejaardensoosbezoeksters en - bezoekers woensdagmiddag een trip over Schouwen-Duiveland per autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee, met aan het stuur de heer Cor Dekker. MIDDELBURG, 4-10. Volgende weck - van 9 tot 14 oktober - zal in onze provincie de Zeeuwse kollekte weer worden gehouden. Ook nu wordt zy - onder de auspiciën van de Zeeuwse Vrouwenraad in nauwe samenwerking met het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland - georganiseerd door plaatselijke komité's of plaatselijke vrouwenraden. Veel belangstelling eerste avond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3