Nobelpoort waarschijnlijk in januari geheel gerestaureerd MEUBELRAMA MEUBELRAMA B.V. WORDEN WEERSTAAN DRUK OP GULDEN KAN OVERVALLER VAN HULPPOSTKANTOOR WERD IN RENESSE GEARRESTEERD Lange levertijden een probleem Zeeuwse schoolkinderen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Onderkant meeste werk exposeren De kleine woninginrichters Kinderen waren getuige Advertentie daar kun je tenminste je spulletjes inruilen. INTERIEURVERZORGING Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01878)1280 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Dok toren bij de Burghse bomen ZIERIKZEESCHE Dinsdag 3 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22382 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De man is een bekende voor de politie en werd reeds meerdere ma len veroordeeld wegens diefstallen. De lichtblauwe Volkswagen werd DEN HAAG. Met ingang van ja nuari volgend jaar krijgen Z.veedï-e ouders met kinderen onder de acht jaar het recht om hun werktijd te verkorten tot zes uur per dag. Ou ders met kinderen onder de ander half krijgen het recht op volledig verlof van hun werk. Dit zei de Zweedse staatssecretaris. Gerhard Larsson van sociale zaken in Den Haag. Hij is in ons land op verkte- zoek. SCHIPHOL. 2-10. Ik heb het vol ste vertrouwen, dat we erin zullen slagen de druk op de gulden te blfj- ven weerstaan. Dit heeft minister Andriessen van financiën op Schip hol, bh' zijn terugkeer uit Washing ton, gezegd. Hij wees erop, dat ook andere slang-valuta's, zoals de Belgische frank, onder zware druk staan. Waarschijnlijk heeft dit allemaal te maken met verwachtingen, dat er bij het tot stand komen van het Euro pese monetaire stelsel, dat in de maak is, andere koersverhou- dingc-n van d«* huidige slang-valuta's uit de bus zullen komen, aldus An driessen. Er is echter geen enkele aanleiding om te veronderstellen, dat de gulden-koers in een Europees mo netair stelsel een andere zal zijn dan de huidige, zo verklaarde de minis ter. Hij deelde mee. dat cr in Washing ton geen overleg over een herwaar dering van de Westduitse mark is geweest en dat een dergelijk cverleg ook niet op komst is. ZIERIKZEE, 3-10. Het schiet liaril op met de restaura tie van de Nobelpoort. Wanneer het een beetje mee zit is hij begin januari klaar. Dat valt ook het publick op. Bjj het gemeentebestuur is een aantal aan vragen binnen gekomen van vereni gingen en instanties om voor gebruik in aanmerking te mogen komen. Moeilijk werk Ook in de buurt van de poort is een en ander gereed gekomen. Van de drenkplaats is het muurtje her steld. Ook het pad is verstevigd en hersteld na voltooiing van de diepri- olering. Volgens opzichter H. Goede- gebure staat nu het moeilijkste werk nog te wachten. De hele onderkant van de poort moet nog hersteld wor- AMSTERDAM, 2-10. Als de kleine woninginrichters hun beleid niet veranderen, zal een groot aantal van hen, naar schatting 3.000 a 4.000, in de toekomst gedwongen zijn de werkzaamheden te staken. Velen zul len door beleidsombuiging de ont wikkeling van hun bedrijf ten goede kunnen keren, maar desondanks zul len toch nog ruim duizend kleine be drijven in de jaren tot 1985 moeten sluiten. Dit wordt voorspeld in het rapport, waarmede de Nederlandse Stichting voor de Statistiek haar onderzoek naar de perspektieven in de detail handel in meubelen en woningtextiel heeft afgesloten. MIDDELBURG. Tijdens de kin derboekenweek vindt in het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg, van 7 tot 20 oktober, een expositie plaats van tekeningen, gedichten en opstellen die zijn gemaakt door de leerlingen van vijf Walcherse scho len. Er werd gewerkt binnen het the ma van de kinderboekenweek 1978, namelijk „Stad en Land". Tijdens de opening op 7 oktober zullen enkele kinderen uit eigen werk voordragen. Het Zeeuws Kun stenaarscentrum is gevestigd in de kelderruimte van de Openbare Bi bliotheek (ingang Spuistraat). Later op de middag werd de Volks wagen door politiemensen aan een grondig onderzoek onderworpen, on der meer op vingerafdrukken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ruim twee weken geleden in Am sterdam gestolen. N. vertoefde sinds veertien dagen in een hotel in Zie rikzee. Puur toeval washet feit dat hij donderdag jl. in Kloetinge de aan dacht trok van de kantoorhoudster van het P.T.T.-kantoor aldaar. Zijn vreemde gedrag viel de vrouw nog al op en zij noteerde het kenteken van de lichtblauwe Volkswagen. Toen zij zaterdag het bericht hoor de van de overval in Scharendijke gaf zij dit nummer door aan de po litie. De arrestatie van N. maandagmid dag vond plaats juist bü de ingang van de openbare basisschool ,,'t Stac- pcPof" en zodoende waren veel kin deren getuige van dit gebeuren. Een van de scholieren vroeg aan de re chercheur of het hier nu om een film ging of dat het „echt" was. De re chercheur randde het kind aan maar te gaan spelen. De politie is de bevolking van Scharendijke zeer erkentelijk voor de medewerking' bij hel aldaar ge houden buurtonderzoek na de over val. De Nobelpoort: altijd fotogeniek, zeker nu de steigers een heel stuk gezakt zijn. De bovenkant van de poort is al gerestaureerd, nu moet de onderzijde nog. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het beste kenmerk voor de ■ware vrijheid, is het. misbruik er van. Lichtenberg CAIRO. In dc in Camp David bereik te akkoorden, ondertekend door pre sident Sadat, president Carter en premier Begin, is opgenomen dat dc vredesbesprekingen tussen Egypte en Israël onder V.N.-vlag gevoerd zui len worden. Ook is opgenomen dat de verdragen door dc Veiligheidsraad van dc V.N. onderschreven moeten worden. Minister Andriessen: alniettemin heeft hij toch de hoop dat de poort in januari klaar zal zijn, wanneer het weer wat mee wil wer ken. Wanneer de winter zo wordt ais in de afgelopen jaren is daar zeker kans op. den en die is heel wat slechter dan de bovenzijde, waarschijnlijk door de druk en door het feit dat de poort tijdens de rampdagen met de voet in het water heeft gestaan. Dieper uithakken „Restaureren doe je van boven naar beneden", aldus de heer Goede- gebure, „en dat betekent dat je het laatst met de ellende blijft zitten". De muren moeten boven de waterlijn veel dieper worden uitgehakt en een probleem vormt daarbij ook de lange levertijden van de steensoorten. Des- RENESSE, 2-10. Maandagmiddag 0111 vijf over één werd de 32-jarige A. S. M. N. uit Amsterdam gearres teerd aan de Mauritsweg in Renesse. De werkloze boekhouder pleegde vrijdagmiddag een gewapende overval op het hulppostkantoor in Scharendijke, waarhij hij f 320,— buit maakte. De man vluchtte vrijdagmiddag na deze overval in een licht gekleur de volkswagen „Kever". Ondanks het feit, dat meteen alle toegangswegen van en naar Schouwen-Duiveland werden gekontroleerd, kon de dader niet worden aangehouden. Het was derhalve zeer aannemelijk dat hü nog in deze regio vertoefde. Aan de hand van enkele gegevens werd de rijkspolitie er zondag op merkzaam op gemaakt, dat aan de Mauritsweg een lichtblauwe VW „Kever" geparkeerd stond. Vanaf dat moment is dc auto onopvallend onder bewaking gesteld. Maandagmiddag om één uur ver voegde N. zich bij deze wagen en werd terstond door de politie aan gehouden. Hij werd gefouilleerd, maar bleek niet gewapend. Vervol gens werd de overvaller overge bracht naar het groepsbureau van de rijkspolitie in Zierikzee. Daar be kende hij de overval op het hulp postkantoor in Scharendijke vrij dagmiddag te hebben gepleegd. Eerder veroordeeld Herstel De Nobelpoort staat vanaf begin 1977 in de steigers voor de tweede en derde fase van de restauratie. Het herstel van de spitsen en de bekap pingen werd al eerder uitgevoerd. Hierna moest in verband met de be stedingsbeperkingen de restauratie worden gestaakt. Begin 1977 kon aannemer Woudenberg b.v. weer be ginnen en sindsdien is de Nobelpoort aanmerkelijk verfraaid en in oude toestand hersteld. De imimie in de poort moet nog een bestemming krijgen. Tijdens de jongste vergadering van de raad van Zierikzee werd daar al over gespro ken, omdat onder andere het Vrou wencafé had gevraagd daarvoor in aanmerking te mogen komen. Geble ken is dat heel wat meer verenigin gen en instellingen om ruimte zitten te springen. De Nobelpoort is echter niet voor alle doeleinden geschikt, onder andere omdat de toegang tot de ruimtes erg smal is. Verder zal het ook voor wat bijvoorbeeld de sa nitaire voorzieningen betreft, toch wat behelpen worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1